Soft Power

Życzenia świąteczne – szczyt hipokryzji i kreowania fikcji?

 Życzenia świąteczne, w wydaniu niektórych hierarchów pewnego Kościoła, to szczyt hipokryzji i kreowania fikcji. Mamy nie obawiać się przybyszów? Mamy otwierać im drzwi? Zidiocieli? Naprawdę czy oni są idiotami? Zdaje się niedawno jeden z oficjalnych przedstawicieli pewnego Kościoła został zarżnięty jak wieprz – we własnym Kościele we Francji. On też miał otworzyć drzwi? Witać obcych kulturowo i religijnie z otwartymi rękami? Finansować ich fundusze socjalne? Dawać jeść za darmo? Naprawdę oni są nienormalni? Czy my jesteśmy już tak zmanierowani, że nie potrafimy na to zareagować?

W podejmowaniu problemu ubiegających się o azyl najważniejszym punktem odniesienia nie może być bezpieczeństwo narodowe, lecz jedynie człowiek – znaczy się nie ma znaczenia to, że  inni ludzie nasi bliźni mogą zostać zamordowani przez tych, którzy szukają pomocy? Ludzie obudźmy się i odrzućmy tą obłudę! To mają być hierarchowie? Albo jeszcze lepsze – Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli. To kto ma je rozstrzygnąć? Święty Mikołaj? Może jakiś ojciec redaktor (wszelkie podobieństwo przypadkowe)? Nie ma mowy o pozwoleniu na sytuację, w której będziemy się bali wchodzić do autobusów bo jakiś idiota w rozumieniu swojej słuszności będzie chciał się w nich wysadzać… Nie ma na to zgody i zgody być nie może. Ludzie wiedzą swoje i tego mają prawo oczekiwać od oficjalnych przedstawicieli.

Wiadomo, że doktryna chrześcijańska to wielki nakaz miłości bliźniego itd. Jednak to musi się dziać w pewnych ramach, tj. ramach ludzi wyznających podobne wartości i podobne sposoby zachowania się. Czymże byłaby dzisiaj Europa, gdyby Karol Młot witał inno-kulturowych „gości” z otwartymi ramionami a nie z mieczem w dłoni? Czymże byłaby Europa, gdyby w bitwie pod Lepanto chrześcijańska flota otworzyła swoje serca, a nie luki dla armat swoich okrętów? Czymże byłaby dzisiaj Europa, gdyby Jan III Sobieski nie popełnił strategicznego błędu pod Wiedniem?

Jednak to nie wszystko, okazało się, że niektórzy przedstawiciele pewnego Kościoła w kraju mówią o tym, że powinniśmy być zjednoczeni i zasypywać podziały itd. Co więcej, że jesteśmy wspólnotą, jak i inne frazesy – w istocie o niczym. Ponieważ ta sama instytucja, którą współtworzą od lat czynnie przyczynia się do utrzymania części Polaków w ciemnocie intelektualnej i zacofaniu. Nie mówiąc już o wpływie na bieżące kwestie polityczne. Nie oszukujmy się, nie wszystkie Kościoły są neutralne politycznie, tylko co ma zrobić wierny, jeżeli popiera niewłaściwą opcję? Uwaga – nikt tu nie neguje religii i wiary, to sprawa indywidualna, nas interesuje to, jaki wpływ na życie publiczne wywierają oficjalni przedstawiciele Kościołów, korzystający ze swojej uprzywilejowanej pozycji. Co więcej, Kościoły jak najbardziej mogą angażować się w politykę, jednak nie da się zaakceptować sytuacji, że robią to w interesie jednej ze stron!

Zastanawiające jest też to, czego życzą nam politycy. Jeżeli przeczytamy uważnie to, co mówił pan Prezydent, co mówił pan premier i co wypisywali głównie w mediach społecznościowych czołowi unijni politycy, to nawet drobna refleksja powoduje, że wieje pustką. Przekaz jest może i karpiowo-choinkowy, jednak czy to jest to, co ludzie powinni usłyszeć od swoich mimo wszystko liderów? Szkoda, że pan prezes nie ma mediów społecznościowych, to na pewno byłby hit – obserwowany przez miliony. Dziwne, że nawet z powodów czysto wyborczych jeszcze mu tego w partii nie założyli, przecież wiadomo, że sam nie będzie tego obsługiwał.

Natomiast zachwycił wszystkich pan Donald Trump Prezydent Stanów Zjednoczonych, otwarcie upomniał się o święta chrześcijańskie, twierdząc że do tej pory przez wiele lat były zakłamywane ze względu na poprawność polityczną. Należy mu się za to wielkie uznanie i szacunek. To ważne, że ten wybitny człowiek (bo to co osiągnął jest wybitne), jest tak wyrazisty.

Budowanie wspólnoty nie jest prostą sprawą. Nie ma mowy o żadnej wspólnocie z osobami inno-kulturowymi, można się szanować, co więcej można się nawet darzyć sympatią – jednak nie możemy razem żyć.

Oficjalni przedstawiciele Kościoła dominującego, nie powinni udawać, że może być inaczej. Politycy również nie powinni udawać, że może być inaczej, ponieważ niestety oni wszyscy przyczyniają się do okłamywania ludzi, którzy – bo wielu wierzy w to co słyszy w telewizji. Nie można mówić otwórzcie drzwi, jeżeli mogą przez nie wejść ludzie z nożami w dłoniach – w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Wiadomo, że święta mają być cukierkowe, chodzi przecież o komercję i o psychologiczny przerywnik. Rytm życia jaki wyznaczają jest oczywisty i powszechnie akceptowany, a podniosły nastrój oczekiwania jest istotny dla życia społeczeństwa.

O pojednaniu narodowym możemy zapomnieć, spór zaraz po świętach rozgorzeje na nowo, będzie się kisił i rozwijał, ponieważ taka jest nasza natura, wyrosła na tej wiązce kulturowej, która się tu wytworzyła. Życzmy sobie, żeby nie było gorzej…

35 komentarzy

 1. Nabudochonozor

  Piękne słowa: “Natomiast zachwycił wszystkich pan Donald Trump Prezydent Stanów Zjednoczonych, otwarcie upomniał się o święta chrześcijańskie, twierdząc że do tej pory przez wiele lat były zakłamywane ze względu na poprawność polityczną. Należy mu się za to wielkie uznanie i szacunek. To ważne, że ten wybitny człowiek (bo to co osiągnął jest wybitne), jest tak wyrazisty.” War on Christmas – obronił honor Ameryki i białych ludzi!

 2. Kaponier cesarski

  Nie chcemy tu imigrantów z tymi co są jest wystarczająco problemów. Usunąć napływowych pracowników zza wschodniej granicy bo psują rynek pracy.

 3. Ja Pułkownik

  Tak POlak się ośmieszył mógłby się od razu zapisać do PO i zamienić sutanne na legitymację partyjną…

 4. Wielka Polska Katolicka

  Wiem też zwróciłem na to uwagę, to prawdziwy horror i hańba. Idioci namawiający nasze społeczeństwo do samobójstwa, usypiający naszą czujność. To są zdrajcy. Za zdradę jest jedna kara. To czy się wojna.

 5. W tym szaleństwie jest NIESTETY metoda…obliczona na… ?
  Wszystko co chore i “zboczone”, jest z automatu wychwytywane
  i podnoszone do ‘potęgi”, jako objaw zdrowia KK. Tfu! Także przez niektórych Sz. Komentatorów
  OP. 🙂
  BA! Nawet “niektórzy’ kom. neofici (?) lubią powoływać się na “ałtorytet
  franciszkowy”…. jajcarze. 🙂
  A swoją drogą w KK też toczy się walka pomiędzy siłami dobra i zła (anioła i upadłego anioła) ,”paka pod dywanem”..
  Mam nadzieję że kościelne lewactwo – poprawni, moderniści, otrzymają potężnego
  kopa w samo krocze, jądra, 🙂 od wiernych, za nieustanne niszczenie Kościoła
  od wewnątrz już tyle dziesięcioleci…

 6. Pustka i słodkości.

  Święta.

  Ale jutro już po …

 7. Większość światowych religii od zarania ich powstania nawołuje do miłości bliźniego. Z wyjątkiem Judaistycznego Jahwe, który często nakłaniał do zemsty lub zabijania. I trwa to do dziś. Rezultaty wszyscy widzą. Nastały jednak czasy wielkiej wędrówki ludów spowodowanych amerykańską polityką agresji, wojny , podboju, ludobójstwa, głodu i wyzysku. Szeroka fala zdesperowanych ludów napiera i będzie coraz szersza i liczniejsza. Prognozy przewidują falę 40 milionów bezrobotnych Arabów prących na Europę i 60 milionów głodnych Afrykanów przychodzących do Europy po swoje, po zagrabione przez kolonializm dobra i zasoby. Nikt ich nie zatrzyma. Wcześniej zginie Europa z jej zbrodniczą i egoistyczną cywilizacją.

  • Często “zachodzę w um” – jak to się dzieje że owi zdesperowani
   ‘islamczycy” na swej (wytyczonej) drodze, omijają szerokim łukiem
   Izrael??
   BA! Nawet nie napierają na swych bogatych, bądź co bądź, braci
   w wierze i pieniądzu.
   To zaiste fenomen i paradoks ,zarazem. Nieprawda’ż? 🙂

 8. Również uważam, że Panu Prezydentowi USA należy się szacunek i uznanie – za jasne postawienie sprawy, tym bardziej że nie ma łatwo
  w lewackiej Ameryce… wszak musimy jasno i precyzyjnie wyrażać
  nasze myśli – nie ma ‘jakiś świąt” – świętujemy BOŻE NARODZENIE,
  bez względu czy TO podoba się czy nie całej masie innokulturowych
  i “naszych” odmieńców i popaprańców. Z okazji świąt nie wymienię
  “ich’ proweniencji politycznej i pochodzenia Amen. 🙂

 9. Jozin z Bazin

  Cóż można powiedzieć przede wszystkim najważniejsze jest to że Rosja jest tak wielkim potężnym krajem przecinek wszystkie światowe powiązania ze względu na swoje strategiczne położenie punktu widzenia Europy Rosja jest strategicznym partnerem w zasadzie zawsze mieli była i trzeba sobie uświadomić że Zawsze niech będzie i nie ma znaczenia to coś o sobie myślimy jak o wielkich Polakach którzy kiedyś zdobyli Moskwę skończmy z fikcją skończmy z głupotą zacznij myśleć W jaki sposób znormalizować relacje z FR

 10. Jestem absolutną przeciwniczką globalizacji, memu sercu jest droższa piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza (pełny tekst podrzucił @ Krzyk).
  Jeżeli ktoś chce, to niech przyjmie pod swój dach i zapewni wikt i opierunek oraz ponosi pełną odpowiedzialność prawną za zachowania przyjętych. Są w Polsce “elity” , zarówno świeckie jak i związane z dominującą religią, które mają pałace a nawet kilka i jest tam spor miejsca dla przybyszów.
  Drażni mnie również to, że p. A. Merkel ściągnęła ich tak wielu do UE. Utrzymuje ich de facto cała Unia gdyż wszyscy płacą składki do budżetu UE.

  O problemie północ-południe czyli przeludnieniu, pisano już 40-50 lat wstecz, jednak wówczas politykierstwo i religie nie traktowały tematu poważnie.

 11. Krakaurze o refleksję i prawdę proszę, a nie o zgrane i bałamutne hasełka. Najwyraźniej w tym rozdziale określił to @Wojciech. Bieda i poniżenie rodzi terror. A terror to broń słabych i zdesperowanych. Dokąd biedne i głodne, również poniżane, południe mogło spokojnie patrzeć na sytą i egoistyczną północ wyniszczającą nie tylko zasoby i ludność południa, ale także klimat całej planety. Teraz nadchodzi czas zapłaty. Niestety padniemy ofiarą. Wszak “nec herkules contra plures”, czyli po naszemu i Herkules dupa, gdy wrogów kupa. Tylko kto te ekskrementy sprokurował?

  • To nie Polska kolonizowała kraje Bliskiego Wschodu i całej Afryki (Polska kombinowała z Madagaskarem ale nie wyszło), zatem niech konsekwencje ponoszą kolonizatorzy.

   Ponadto ParaLech z pewnością czytałeś w sieci a było tego sporo kto najbardziej zarobił na wyławianiu z wody imigrantów.

   ParaLech tutaj są zbyt inteligentni czytelnicy i komentatorzy, zatem staraj się bardziej, ostatnie trzy wyrazy podkreślam wężykiem.

   • @wieczorynka… nie wiem kto zarobil na wylawianiu z wody emigrantow….moze komentatorka dorzuci jakis szczegol lub gdzie szukac trzeba,by cos na ten temat przeczytac….w Niemczech to wszelkie informacje sa filtrowane,”ufryzowane”,dozowane…tu ani slowka kto na tym zarobil…hyba handlarze ludzmi,ktorzy te eskapady za drogie pieniadze organizuja …a podczas kryzysu mowilo sie o tym,by kazdy obwatel Europy “zaadoptowal” jakas osobe z obszaru kryzysu i jej pomagal osoba do osoby a tez,ze rzady panstw eropejskich beda placic taki”podstawowy przychod gwarantowany” by oni mogli u siebie zyc normalnie..ja wcale nie uwazam te pomysly za zle,przynajmniej mogli by stworzyc dla siebie znosne lub dobre warunki zycia,zaczac cos wytwarzac czy produkowac i tak stwarzac przysporzenia wlasnej ojczyznie….ta masowa emigracja nie zapewni tym ludziom ani bytu ani integracji……

   • @ królowo bono, ja też nie wiem kto zarobił na podpływaniu do pontonów i zabieraniu ludzi na pokłady statków. Jednak w Polsce było wiele artykułów (na ile prawdziwe też nie wiem), że wyspecjalizowane firmy/spółki były bardzo dobrze poinformowane o tym gdzie są imigranci podpływali tam, zabierali na pokład statków ludzi i wieźli do Europy Zachodniej. Można natomiast przypuszczać na tej podstawie, że akcja z imigrantami była zaplanowana. Pozdrawiam

 12. @ParaLech. Tak, na marginesie nowego nicka – ‘taka sobie” gra słów… NO, a jeśli idzie za powyższym nobilitacja – to szczerze gratuluję, należy “przy okazji” przestawić punkt widzenia.
  Furorę ostatnimi czasy robi TurboLech(ita) .
  Panie Lechu,przechodzę do rzeczy….sądzi pan że KRAKAUER
  raczy żartować ? – BO, CO? BO, przesłanie tekstu nie jest zgodne z p.wizją? , ? 🙂
  🙂 Uważam że K. tak naprawdę zatrzymał się w pół zdania….
  kierując sympatię względem p.Trumpa z przyczyn niekoniecznie
  wymienionych w tekście. 🙂
  “Tylko kto te ekskrementy sprokurował?” Nieco wyżej, również
  zachodziłem w um – no i nawet – strzeliłem …okiem. 🙂

  W kwestii (zaocznej) nobilitacji rekomenduję scenki rodzajowe w temacie aspiracji do sfer wyższych…

  Powóz zajechał. https://www.cda.pl/video/171800549

  Psychuszkin. https://kiepski-cyc.blogspot.com/2016/07/psychuszkin-odc392.html

  • @krzyk58. Korzenie zła tkwią w obaleniu bloku państw socjalistycznych i w upadku ZSRR. Gdyby do tego nie doszło, globalizacja w obecnym kształcie i nowe formy neokolonializmu, którego skutkiem jest obecna imigracja, byłyby ograniczone. A tak wszyscy, którzy kiedyś walczyli przeciwko PRL mają swoją cegiełkę w tym co się dzieje obecnie. To proste prawo przyczyny i skutku, więc nie musisz @krzyk58 tak bardzo zachodzić w um – , bo przecież masz w tym swoja cegiełkę, a teraz ze złości się pienisz i harcujesz, szukając wszędzie spiskowych teorii. 🙂 Trzeba było kiedyś myśleć, a nie po cichu przed przełożonymi biegać do kościółka i się modlić, ….. 🙂 Już pozamiatane, teraz będziemy wszyscy zbierać żniwo bezmyślności “wolnościowej opozycji”.

   @ParaLech. @Wojciech. Podpisuję się pod waszymi głosami. No i Lechu twoja czupurność jest tu niezwykle potrzebna, jak widać, więc nie bądź taki skromny tylko dorzucaj do pieca, aż @krzyk58 ze złości zostanie doprowadzony do “czerwoności” – wiadomo jakiej 🙂 Może “czerwonym” neofitą zostanie? 🙂 Bo “czarny” kolor mu nadzwyczaj szkodzi ….:-)

   • @ Miecław. Staram się być do bólu logiczny , nawet gdyby i mnie to miało boleć. @Wieczorynka nie zauważyła, że na Ziemi wszystkie granice są umowne a to, że my nie zdążyliśmy komukolwiek wyrządzić jakiekolwiek krzywdy, to w końcowym, globalnym rozrachunku nie ma najmniejszego znaczenia. Zresztą tak postawiona teza słabo się broni, bo mieliśmy paskudny zamysł. Ale powracając do rzeczy. Przemysł NRD zniszczył nam kiedyś sudeckie lasy, Czernobyl naraził na straty i niebezpieczeństwo sąsiednie państwa, a nasz smog przeszkadza sąsiadom, a przy tym jest najniebezpieczniejszy w Europie, co usiłujemy przemilczeć. To tylko nieliczne przykłady . W tym świecie wszystko co się dzieje lokalnie ma swój globalny skutek. Gdyby tak nie było to nie mielibyśmy wielu tak poważnych problemów. Tak więc nie bawmy się jak dzieci w piaskownicy i nie okładajmy się łopatkami z bezsilnej złości wbrew oczywistym faktom. Zatem zgódź się @wieczorynko miła, że ja pozwolę sobie podkreślić wężykiem Twój przemiły, ale zupełnie nietrafiony cytat postawiony pod jeszcze bardziej nietrafną tezą. Cytuję: “ParaLech tutaj są zbyt inteligentni czytelnicy i komentatorzy, zatem staraj się bardziej, ostatnie trzy wyrazy podkreślam wężykiem”. Poza tym zawsze mnie uczono, że w czasie zabawy w piaskownicy bawimy się grzecznie, wspólnie i nie pokazujemy sobie języków, co jednak nie wytrzymując uczyniłem . Grzecznie przepraszam. Mogę klęknąć za to w kącie na grochu. Wszakże to przerabiałem, bo wisusem swego czasu byłem niezłym. Ach te wspomnienia starszego pana.
    Pozdrawiam.

   • @Mieclaw,26.12’2017,22:41 “ujal” !!!
    Obalenie ZSRR oraz z nim zwiazanego tzw.”bloku wschodniego” byl elementem globalizacji i bez tego “elementu” globalizacja nie mogla by sie udac…. chodzi tu o tania, bardzo tania i oglupiona z zachwytu i z przerazenia i pozbawiona wszelkich praw sile robocza, potegujaca blaskawiczny wzrost i kumulacje w bardzo niewielu rekach kapitalu sciaganego z kazdego i to na calej kuli ziemskiej oraz o nowe i wielkie, nienasycone rynki zbytu,ktore to chlona co tylko popadnie… do tego ten trik z podrozeniem wszelakiej energi, jej prywatyzacja na calym swiecie i pokazowe wojny o dostep do jej zrodel, gdyz bez energii ani produkcja przemyslowa ani “konsumizm” (! ) ,bedacy fundamentem porzadku polityczno-splecznego nie bedzie mogl miec miejsca ….czlowiek doby wspoczesnej wogole nie moze zyc a nie tylko nie moze nic produkowac bez energii…to wszysko “wlewa sie w jedno naczynie” zwane globalizacja, takze naciski globalnego kapitalu by brakowalo wody i by tym zmuszac ludzi do najpodleszych dzialan i popadaniu w nowy rodzaj poddanstwa…/ vide felieton z przedwczoraj o nowym feudalizmie…) to.,ze ludzie “solidarnosci” pragneli calkowitej rozwalki PRL i ZSRR i zniszczeniu chocby najmniejszego znamienia polskoscinie musze tu podnosic….i tlumaczenie sie bledami mlodosci….nie takiego wnioskiwania i dowodunie dopuszczam !

   • @ Para-Lech, nie wiedziałam, że to wcześniejszy “Lech” stąd moja opinia była nazbyt emocjonalna. Sądziłam, że to ktoś nowy i od razu zaczyna pouczać innych, w tym przypadku Autora felietonów.
    Cenię inne opinie , choć odnośnie nadmiernej i zbyt szybkiej integracji z innymi kulturowo się nie zgadzam, tak samo nie zgadzam się, że głównym producentem smogu w Europie jest Polska (jest wiele artykułów/danych w sieci na ten temat). Polsce “dorabia się gębę” @ królowa bona zna to określenie.
    W Polsce jak nie smog to korniki, zawsze coś nam wymyślą.
    Pozdrawiam miłego Para- Lecha i poprawę obiecuję oczywiście w miarę własnych możliwości.

 13. Apostata bierny

  Bardzo trafna obserwacja, osobiście bardzo się cieszę że zachowaliście neutralność światopoglądową w okresie świąt…

 14. @Para-Lech..27.12’2017, 03:23…
  Najniebezpieczniejszy w Europie smog to jest z przyczyn nedzy i kryzysu w Atenach,gdzie ludzi nie stac na zakup oleju do kotlowni centralnego ogrzewania i kazdy pali w domu ala w kominkuczym sie da,nawet plastikiem i odchodami i maja smog ze na dlugosc reki nikogo i niczego nie widac do tego by udubruchac Niemcy cofnieto w Atenach zakaz jazdy pojazdow napedzanych ropa baftowa,ktora piwoduje straszliwy smog / “micro kurz”=FeinStaub/ oraz w Stuttgartcie,gdzie jest za duzo samochodow na ulicach i maja tam straszne ilosci “FeinStaub”,w 2018 maja sady wydawac zakazy jazdy samochodami w Stuttgartcie….a tymczasem Polska produkuje z wegla kamiennego prad elektryczny ,ktory.kupuja Niemcy,gdyz masowo powylaczali elektrownie atomowe a tzw. pradu z tzw.zrodel odnawialnych.nie da sie magazynowac i w Niemczech brakuje pradu,wiec ten smog powinni z Polski wysylac prosto do kancelarii A.Merkel i do siedziby partii zielonych: “Die Grünen /Bündniss’90″….
  *****
  Chce nadmienic, ze jest ciezkim przestepstewm przeciw ludzkosci nie zwalczaniem przyczyn zmuszajacych ludzi do wedrowki ludow: wojny,glod , bezrobocie,skandaliczne regulacje polowu ryb tzw.”kwoty polowowe”, pozbawiajace mln ludzi podstawego dla nich zrodla odzywiania np w Somalii oraz takuez skandaliczne regulacje handlu dla Afryki,Azji,Ameryki Lacinskiej…
  Wielkim obopulnym dramatem jest tak masowa ,milionowa emigracja ludzi z innej kultury prawnej i spolecznej oraz z innych sfer klimatycznych bez jakichkolwiek szansy na integracje….dla wielu to wiecej niz dramat to tragedia ,takze dla autochtonow zdeklasowanych do swiadkow.toczacych sie wydarzen……zamiast nagabywac z ambony o problemach,ktorych nawet nie sa w stamie sobie wyobrazic, winny napietnowac i wytwarzac presje,by zwalczano.przyczyny emigracji w panstwach -ojczyznach ,gdyz bez tego wkrotce dojdzie do nigdzie nie opisywanego exodusu…. A co z ofiarami zmian klimatu i klesk zywiolywych jak tego tropikalnego tajfunu na Filipinach, na Javie,Bali ,zanuzajacych.sie w oceanach wysp,jak Malviny,Maledivy,Scheszele i inne oraz wkrotce znikajacej pod woda Holandii…tych ofiar bedzie bardzo duzo….gdzie maja sie one podziac bez skrawka ziemi pod nogami ????

 15. @Para-Lech..27.12’2017, 03:23…
  Najniebezpieczniejszy w Europie smog to jest z przyczyn nedzy i kryzysu w Atenach,gdzie ludzi nie stac na zakup oleju do kotlowni centralnego ogrzewania i kazdy pali w domu ala w kominkuczym sie da,nawet plastikiem i odchodami i maja smog ze na dlugosc reki nikogo i niczego nie widac do tego by udubruchac Niemcy cofnieto w Atenach zakaz jazdy pojazdow napedzanych ropa baftowa,ktora piwoduje straszliwy smog / “micro kurz”=FeinStaub/ oraz w Stuttgartcie,gdzie jest za duzo samochodow na ulicach i maja tam straszne ilosci “FeinStaub”,w 2018 maja sady wydawac zakazy jazdy samochodami w Stuttgartcie….a tymczasem Polska produkuje z wegla kamiennego prad elektryczny ,ktory.kupuja Niemcy,gdyz masowo powylaczali elektrownie atomowe a tzw. pradu z tzw.zrodel odnawialnych.nie da sie magazynowac i w Niemczech brakuje pradu,wiec ten smog powinni z Polski wysylac prosto do kancelarii A.Merkel i do siedziby partii zielonych: “Die Grünen /Bündniss’90″….
  *****
  Chce nadmienic, ze jest ciezkim przestepstewm przeciw ludzkosci nie zwalczaniem przyczyn zmuszajacych ludzi do wedrowki ludow: wojny,glod , bezrobocie,skandaliczne regulacje polowu ryb tzw.”kwoty polowowe”, pozbawiajace mln ludzi podstawego dla nich zrodla odzywiania np w Somalii oraz takuez skandaliczne regulacje handlu dla Afryki,Azji,Ameryki Lacinskiej…
  Wielkim obopulnym dramatem jest tak masowa ,milionowa emigracja ludzi z innej kultury prawnej i spolecznej oraz z innych sfer klimatycznych bez jakichkolwiek szansy na integracje….dla wielu to wiecej niz dramat to tragedia ,takze dla autochtonow zdeklasowanych do swiadkow.toczacych sie wydarzen……zamiast nagabywac z ambony o problemach,ktorych nawet nie sa w stamie sobie wyobrazic, winny napietnowac i wytwarzac presje,by zwalczano.przyczyny emigracji w panstwach -ojczyznach ,gdyz bez tego wkrotce dojdzie do nigdzie nie opisywanego exodusu…. A co z ofiarami zmian klimatu i klesk zywiolywych jak tego tropikalnego tajfunu na Filipinach, na Javie,Bali ,zanuzajacych.sie w oceanach wysp,jak Malviny,Maledivy,Scheszele i inne oraz wkrotce znikajacej pod woda Holandii…tych ofiar bedzie bardzo duzo….gdzie maja sie one podziac bez skrawka ziemi pod nogami ????

 16. @Miecław. A więc pójdźmy za ciosem, zapytajmy co,i kiedy, było przyczyną że “obalono blok państw socjalistycznych”.
  BO, albo:
  – blok posiadał zgniłe fundamenty,

  – ktoś usilnie pracował by “strząsnąć z drzewa zepsute owoce”.
  V kolumna ,b.funkcjonariusze reżimu komunistycznego – taki paradoks. 🙂
  Diagnoza pierwsza nie wyklucza drugiej i vice versa.
  Miecław. Bez obrazy twoja “wzwody” na poziomie piaskownicy,
  no, gimbazy. 🙂
  Ps. Już pozamiatane, teraz będziemy wszyscy zbierać żniwo bezmyślności “wolnościowej opozycji”. Co stoi na przeszkodzie
  obalaj system – zapewniam, aktualnie obowiązującego, nikt i nic już nie obali. Tamten “obalił sie” pod własnym ciężarem z powodu ignorancji BA! Debilizmu czystej wody, kiedy to bezpieka łapała “wrogów ludu pracującego miast i wsi” a sądy(ludowe) karały surowo za “spoglądanie nieprzyjaznym wzrokiem na pomykającą kolumnę rządową”
  Tamto zgniłe, upadało z pomocą “wiecznych rewolucjonistów”, tych co to
  (zakładali) odsunięci od wpływów decyzyjnych przeszli do opozycji i samizdatu – i “abarotno spadli na cztery łapy”, po 89′. 🙂
  ‘Nasi” stalinowcy – komuchy, wiecznie żywi niczym niejaki Lenin.

  • W Polsce nikt socjalizmu nie obalił,jego rozwiązano za porozumieniem stron!A jak pokazała historia,korzenie obu stron były podobne,tak w sensie celów jak i pochodzenia.A dzisiaj mieszkaniec willi na Żoliborzu udaje że w tym nie uczestniczył,!

   • @wlodek. “W Polsce nikt socjalizmu nie obalił,jego rozwiązano za porozumieniem stron!’
    Nie ten adresat – uwagę skieruj na adres Miecława, gdzie, ( 26 grudnia 2017 at 22:41) pisze…”Korzenie zła tkwią w obaleniu bloku państw socjalistycznych i w upadku ZSRR.”

    • Co do ZSRR,Mieclaw ma rację,tam ustrój obalono,a u nas rozwiązano!Ale u nich jeszcze nie wszystko stracone.Na drugiego Gorbaczowa i Jelcyn już się nie dadzą nabrać!

  • @krzyk58. Sam pisałeś na forum, że “tylko prawda jest ciekawa”, ale twoja prawda zapomniałeś dodać. Na prawdę obiektywną to ty torsji intelektualnych dostajesz i zaraz się tu skręcasz ze złości. PRAWDA NIESTETY JEST BOLESNA, PRAWICY NIE UDA SIĘ ZAKŁAMAĆ HISTORII I ZNISZCZYĆ PAMIĘCI O FAKTACH, JAK ONGIŚ KRZYŻOWCY PALILI BIBLIOTEKI, A I TO JAKIEŚ ŚLADY POZOSTAŁY. MŁODE POKOLENIA POSZUKUJĄ OBIEKTYWNEJ WIEDZY I NA NIĄ POWOLI TRAFIAJĄ.

   PS. Pamiętaj moją dewizę, że już żaden prawdziwy komunista nie powinien zginąć, za ten bezmyślny lud. Więc nikt inteligentny za ten lud już nie będzie walczył i go uszczęśliwiał na siłę robiąc rewolucję. Czas aby lud przebudził się sam, jak tego nie zrobi to będzie żył w “jaśnie pańskiej” i plebańskiej niewoli i to problem tego ludu. Ale też nikt już świadomy raczej też nie będzie ginął za wasze “jaśnie pańskie” i plebańskie interesy, jak to bywało w przeszłości, tak jak zginął mój dziadek.
   Ja uczę młodzież, jak samodzielnie myśleć i tworzyć nową kulturę dobra oraz jak unikać atawizmów. I wiesz co, to działa. Młodzież odzyskuje honor i samodzielność myślenia. Tych co wychowałem nie biegają i nie stoją w kolejce za darmową puszką coli, bo ją rozdają prymitywy kapitalistyczne. A organizowany przez władze “bieg dla wyklętych” udał się tylko raz 3 lata temu, w mojej gminie, bo młodzież była jeszcze nieświadoma. 🙂 Ewolucja społeczna postępuje i niedługo będziecie przeszłością na skutek bezkrwawej rewolucji świadomości. Nie pomoże wam żadne zaklinanie rzeczywistości i inwestowanie w atawizmy religijne.

   • Mieclawie,ja zacząłem “pracę organiczną” od dalszej rodziny od strony żony(najbliższa stoi murem za nasze poglądy).A zaczelo się od krótkiego przypomnienie dzięki komu znaleźli się na Ziemiach Zachodnich,i kiedy Watykan przyznał te Ziemie za polskie.Od dwóch lat,cisza i spokój!Pozdro.

   • @Miecław. Napisz gdzie i kiedy można posłuchać Twoich wykładów. Przyjadę na nie anonimowo. Cicho w kąciku usiądę i będę wszystkimi zmysłami chłonął te treści. Szczególnie krzepiąca jest właśnie ta Twoja dewiza: “Pamiętaj moją dewizę, że już żaden prawdziwy komunista nie powinien zginąć, za ten bezmyślny lud”. Równie pocieszające są dalsze sformułowania. Dlaczego chciałbym być słuchaczem na żywo. Przede wszystkim dlatego, że musisz mówić bardzo sugestywnie i mieć żelazne argumenty, skoro potrafisz tak szybko kogokolwiek przekonać. Ja już przestałem dyskutować, bo czuję się zupełnie bezradny. Chciałbym jednak dożyć chwili, gdy większość obywateli zacznie myśleć i postępować racjonalnie.

   • @Lech. No cóż Lechu nie mogę ujawnić, gdzie pracuję z wiadomych powodów. Miło mi, że aż tak cenisz moje wypowiedzi i przemyślenia.
    Niestety nie wszyscy są podatni na moje argumenty, ale wystarczy że pewien procent młodzieży pobudzony do myślenia zaczyna zachowywać się i myśleć samodzielnie, a nie pod dyktando księdza i miejscowych decydentów politycznych oraz biznesmenów. Nie są to zajęcia propagandowe, ale subtelnie przekazana wiedza o społeczeństwie i determinantach jego zachowania w uwarunkowaniach politycznych i społecznych, przemycana przy okazji prowadzonych lekcji przedmiotowych i wychowawczych.

    W tej chwili w klasach są duże skrajności, bo są dzieci bogaczy, których szokuje to co przekazuję i bywa, że protestują (wiadomo byt określa świadomość), ale jest dużo biednych dzieci, które potrafią się popłakać, gdy pokazuję im dane np. GUS-u z PRL i III RP tłumacząc różnice w systemach polityczno-gospodarczych i ideach z tym związanych. Wtedy do nich dociera, jaką krzywdę wyrządzili im rodzice działając kiedyś w opozycji p-ko PRL. Bywa, że dzieci ujawniają wtedy swoje przemyślenia samodzielne na ten temat i wręcz ujawniają nienawiść do rodziców. Wtedy muszę niestety bronić styropianów, że postępowali tak z niewiedzy, bo byli zmanipulowani, itd. Pomaga mi w tym wiedza z psychologii. Trzeba łagodzić konflikty rodzinne. Głównie to te dzieci z biednych rodzin, szybko zaczynają dostrzegać sens tego co przekazuję o odzyskiwać honor, bo przecież to na nich głównie destrukcyjnie oddziałuje propaganda zniewolenia i kultura głupoty. Przykładowo – zaczynają wtedy rezygnować z portali społecznościowych i zachowywać się rozważnie, racjonalnie myśleć o przyszłości. Nie są już tak podatni na atawistyczne zachowania.
    Ach dużo można by o tym pisać. Pozdrawiam

 17. Jestem diabłem

  “Jeśli dobrem odpłacasz za zło, czym za dobro się odwdzięczysz?” Konfucjusz…

 18. Czy na pewno jest to dobry
  przyczynek , by wyrażać odę do radości ?

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.