Polityka

Zwycięstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego nie można kwestionować!

 Zwycięstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego nie można kwestionować! PSL odniosło olbrzymi sukces w wyborach samorządowych 2014 roku, nie ma znaczenia jak bardzo pomogła partii pierwsza strona książeczki wyborczej – w wyborach europejskich jedna z partii prawicowych tak samo lokalizowana na liście słabo wypadła. To ludzie zdecydowali o tym, że chcą poprzeć PSL.

PSL jest jedyną partią posiadającą rzeczywiste struktury terenowe w każdej gminie, owszem w miastach dużej wielkości – przedstawicielstwo partii jest słabsze i wyniki są gorsze, jednakże to tylko potwierdza prawdę o potędze tej partii w naszych małych ojczyznach. Naprawdę serce rośnie jak się patrzy na zaplecze PSL-u w gminach przy okazji różnego rodzaju uroczystości rocznicowych. Bardzo dobrze się stało – Polska ma znaczną część społeczeństwa żyjącego na wsi i w małych miasteczkach, więc tym ludziom należy się odpowiednia reprezentacja polityczna. Zabarwienie klasowe nie jest tutaj stygmatyzujące, tylko wręcz przeciwnie – ono fantastycznie odpowiada na zapotrzebowanie społeczne elektoratu na konkretną ofertę. Przecież w Polsce nie ma zakazu tworzenia partii politycznych, jeżeli ktoś chce – proszę bardzo – droga wolna, może sobie powołać partię adresującą swoje postulaty do elektoratu ludności wiejskiej i małomiasteczkowej – tylko zgadnijcie państwo, dlaczego NIKOMU się to w Polsce od 100 lat nie udało? Właśnie, dlatego ponieważ PSL jest partią natywną – jej działacze pochodzą wprost z naszego społeczeństwa, niczego nie udają, nie maskują się i nie wynoszą wyżej, niż mają głowy!

Jeżeli ktoś dzisiaj kwestionuje zwycięstwo PSL, ten PLUJE wyborcy wiejskiemu i małomiasteczkowemu prosto w twarz! To bezwzględna zniewaga i brak szacunku dla milionów Polaków i Polek, którzy zdecydowali poprzeć Polskie Stronnictwo Ludowe i oni mają do tego pełne prawo – należy ten wybór uszanować, a nie dziwić się że „chłopom się lapło” jak to powiedział pewien działacz pewnej partii – z pełną bezczelnością w rogu kamery!

Ten wynik jest nie tylko zasłużony, on po prostu odzwierciedla naturalną głębokość prawdziwego ludowego zaplecza na polskiej prowincji, możemy być dumni z każdego głosu na PSL, ponieważ jest to głos za wszystkim tym, czym ta partia jest i za wszystkimi wartościami, które niezłomnie reprezentuje!

W sumie to jednak dobrze, że tak łatwo zidentyfikowali się wrogowie PSL-u, którzy uważają, że partia otrzymała nienależne głosy. Nie będzie problemu z odsiewaniem fałszywych przyjaciół i teraz i w przyszłości, ponieważ mieliśmy tutaj do czynienia z jawną wrogością wynikającą z zazdrości niektórych ludzi, czy wręcz może i nawet całych środowisk. W kategoriach politycznych to śmierdzi na bardzo dużą odległość rzeczywistym sterowaniem procesem wyborczym, ale w drugą stronę i na poziomie percepcji społeczeństwa, kształtowanej przez mainstreamowe massmedia. Jednakże nie będziemy tych kwestii komentować, albowiem jak wiadomo spontaniczny samobójca w Polsce ma się jak najlepiej.

Przy czym uwaga, ten wynik to i tak nie jest jeszcze naturalny, czyli odpowiadający rzeczywistemu poziomowi reprezentatywności wynik wyborczy PSL. W praktyce on powinien być, co najmniej o połowę od uzyskanego wyższy, co wynika z prostego przeliczenia ilości głosów oddanych na populizującą partię prawicową przez wyborców głównie z małych miasteczek uwiedzionych niebezpieczną retoryką tej partii. Niestety tutaj droga do odzyskania należnego potencjału tej partii jest jeszcze długa, ponieważ siła mediów jest olbrzymia, a ten elektorat, który pozostaje przy partii prawicowej, to już głównie elektorat betonowy, będący przy partii właśnie dlatego, ponieważ jest „prześladowana” w massmediach.

Reasumując – należy gratulować Polskiemu Stronnictwu Ludowemu uzyskanego wyniku, to wielki sukces pana Piechocińskiego i jego polityki zdrowego pragmatyzmu. PSL pomimo pewnych oskarżeń, które dotykają tej partii – jest partią bardzo pozytywną i potrzebną na naszej scenie politycznej, zwłaszcza w samorządach, – dla których ta partia, jako jedna z nielicznych przygotowała bardzo solidny i ciekawy program, co prawda można się z nim w części nie zgadzać, ale dobrze, że jest i jest wielkim sukcesem tej partii – partii ludzi prawdziwie troszczących się o Polskę i Polskę rozumiejących!

2 komentarze

 1. inicjator_wzrostu

  Piechociński jest bardzo dobry.
  Mógłby nawet być premierem rządu RP.
  Zmiany, które powinien przeprowadzić i zapewne zrobiłby to – wymagają jednak kilku lat, a na to nie pozwolą pozostali gracze sceny politycznej.

  Szkoda!

 2. Poczytałam sobie na temat wyborów samorządowych na innych stronach, reasumując jest to kpina ze społeczeństwa. Czy ktoś jeszcze uważa, że potrzebujemy tylu przeróżnych sejmików,burmistrzów, prezydentów,wójtów, radnych a tak naprawdę urzędników?

  Własne przemyślenia na podstawie doświadczeń, im mniej urzędników wszelkiej maści tym przeciętny obywatel jest bardziej wolny,
  – urzędnicy tworzą przepisy (problemy) aby wykazać się,że są niezbędni.
  A teraz wyobraźcie sobie państwo, że żyjemy w kraju gdzie jest o 2/3 urzędników mniej, przepisów jest mniej o 4/5 i są zrozumiałe dla każdej osoby, która czyta, no cóż rozmarzyłam się.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.