Zwycięstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego nie można kwestionować!

Zwycięstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego nie można kwestionować! PSL odniosło olbrzymi sukces w wyborach samorządowych 2014 roku, nie ma znaczenia jak bardzo pomogła partii pierwsza strona książeczki wyborczej – w wyborach europejskich jedna z partii prawicowych tak samo lokalizowana na liście słabo wypadła. To ludzie zdecydowali o tym, że chcą poprzeć PSL.

PSL jest jedyną partią posiadającą rzeczywiste struktury terenowe w każdej gminie, owszem w miastach dużej wielkości – przedstawicielstwo partii jest słabsze i wyniki są gorsze, jednakże to tylko potwierdza prawdę o potędze tej partii w naszych małych ojczyznach. Naprawdę serce rośnie jak się patrzy na zaplecze PSL-u w gminach przy okazji różnego rodzaju uroczystości rocznicowych. Bardzo dobrze się stało – Polska ma znaczną część społeczeństwa żyjącego na wsi i w małych miasteczkach, więc tym ludziom należy się odpowiednia reprezentacja polityczna. Zabarwienie klasowe nie jest tutaj stygmatyzujące, tylko wręcz przeciwnie – ono fantastycznie odpowiada na zapotrzebowanie społeczne elektoratu na konkretną ofertę. Przecież w Polsce nie ma zakazu tworzenia partii politycznych, jeżeli ktoś chce – proszę bardzo – droga wolna, może sobie powołać partię adresującą swoje postulaty do elektoratu ludności wiejskiej i małomiasteczkowej – tylko zgadnijcie państwo, dlaczego NIKOMU się to w Polsce od 100 lat nie udało? Właśnie, dlatego ponieważ PSL jest partią natywną – jej działacze pochodzą wprost z naszego społeczeństwa, niczego nie udają, nie maskują się i nie wynoszą wyżej, niż mają głowy!

Jeżeli ktoś dzisiaj kwestionuje zwycięstwo PSL, ten PLUJE wyborcy wiejskiemu i małomiasteczkowemu prosto w twarz! To bezwzględna zniewaga i brak szacunku dla milionów Polaków i Polek, którzy zdecydowali poprzeć Polskie Stronnictwo Ludowe i oni mają do tego pełne prawo – należy ten wybór uszanować, a nie dziwić się że „chłopom się lapło” jak to powiedział pewien działacz pewnej partii – z pełną bezczelnością w rogu kamery!

Ten wynik jest nie tylko zasłużony, on po prostu odzwierciedla naturalną głębokość prawdziwego ludowego zaplecza na polskiej prowincji, możemy być dumni z każdego głosu na PSL, ponieważ jest to głos za wszystkim tym, czym ta partia jest i za wszystkimi wartościami, które niezłomnie reprezentuje!

W sumie to jednak dobrze, że tak łatwo zidentyfikowali się wrogowie PSL-u, którzy uważają, że partia otrzymała nienależne głosy. Nie będzie problemu z odsiewaniem fałszywych przyjaciół i teraz i w przyszłości, ponieważ mieliśmy tutaj do czynienia z jawną wrogością wynikającą z zazdrości niektórych ludzi, czy wręcz może i nawet całych środowisk. W kategoriach politycznych to śmierdzi na bardzo dużą odległość rzeczywistym sterowaniem procesem wyborczym, ale w drugą stronę i na poziomie percepcji społeczeństwa, kształtowanej przez mainstreamowe massmedia. Jednakże nie będziemy tych kwestii komentować, albowiem jak wiadomo spontaniczny samobójca w Polsce ma się jak najlepiej.

Przy czym uwaga, ten wynik to i tak nie jest jeszcze naturalny, czyli odpowiadający rzeczywistemu poziomowi reprezentatywności wynik wyborczy PSL. W praktyce on powinien być, co najmniej o połowę od uzyskanego wyższy, co wynika z prostego przeliczenia ilości głosów oddanych na populizującą partię prawicową przez wyborców głównie z małych miasteczek uwiedzionych niebezpieczną retoryką tej partii. Niestety tutaj droga do odzyskania należnego potencjału tej partii jest jeszcze długa, ponieważ siła mediów jest olbrzymia, a ten elektorat, który pozostaje przy partii prawicowej, to już głównie elektorat betonowy, będący przy partii właśnie dlatego, ponieważ jest „prześladowana” w massmediach.

Reasumując – należy gratulować Polskiemu Stronnictwu Ludowemu uzyskanego wyniku, to wielki sukces pana Piechocińskiego i jego polityki zdrowego pragmatyzmu. PSL pomimo pewnych oskarżeń, które dotykają tej partii – jest partią bardzo pozytywną i potrzebną na naszej scenie politycznej, zwłaszcza w samorządach, – dla których ta partia, jako jedna z nielicznych przygotowała bardzo solidny i ciekawy program, co prawda można się z nim w części nie zgadzać, ale dobrze, że jest i jest wielkim sukcesem tej partii – partii ludzi prawdziwie troszczących się o Polskę i Polskę rozumiejących!

2 thoughts on “Zwycięstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego nie można kwestionować!

 • 23 listopada 2014 o 10:18
  Permalink

  Piechociński jest bardzo dobry.
  Mógłby nawet być premierem rządu RP.
  Zmiany, które powinien przeprowadzić i zapewne zrobiłby to – wymagają jednak kilku lat, a na to nie pozwolą pozostali gracze sceny politycznej.

  Szkoda!

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2014 o 21:32
  Permalink

  Poczytałam sobie na temat wyborów samorządowych na innych stronach, reasumując jest to kpina ze społeczeństwa. Czy ktoś jeszcze uważa, że potrzebujemy tylu przeróżnych sejmików,burmistrzów, prezydentów,wójtów, radnych a tak naprawdę urzędników?

  Własne przemyślenia na podstawie doświadczeń, im mniej urzędników wszelkiej maści tym przeciętny obywatel jest bardziej wolny,
  – urzędnicy tworzą przepisy (problemy) aby wykazać się,że są niezbędni.
  A teraz wyobraźcie sobie państwo, że żyjemy w kraju gdzie jest o 2/3 urzędników mniej, przepisów jest mniej o 4/5 i są zrozumiałe dla każdej osoby, która czyta, no cóż rozmarzyłam się.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.