Polityka

Zostaliśmy zdradzeni i poniżeni – art. 7

 Zostaliśmy zdradzeni i poniżeni. Inne kraje Unii Europejskiej uzurpują sobie prawo do wmawiania nam, że to dobrze jest zapraszać i finansować m.in. terrorystów i ich rodziny przez europejskie systemy socjalne. To dobrze jeżeli Sędziowie wybierają się sami, kontrolują się sami i sami wyciągają wobec siebie samych sankcje dyscyplinarne – oczywiście bez żadnej kontroli ze strony społeczeństwa – państwa. To dobrze, że elitarna korporacja ma uprzywilejowaną pozycję w państwie w ten sposób rzekomo jest podstawą i fundamentem “demokracji”. Prawo jest ponad państwem, zwłaszcza prawo ustanawiane przez państwa silniejsze – dla państw słabszych. Oczywiście także i inne państwa europejskie, chociaż już nie jeden raz wykarczowały swoje lasy i te co mają, są przeważnie z nasadzeń, czują się kompetentne żeby pouczać Polaków jak mają prowadzić gospodarkę leśną (co nie znaczy, że jest ona prowadzona bez błędów). Do tego wszystkiego, oczywiście jeszcze oni wiedzą lepiej, jak należy interpretować polską Konstytucję i jak system prawny ma być w Polsce zorganizowany, chociaż wiele z tych krajów nie ma w swoim systemie prawnym – Trybunałów Konstytucyjnych. Oni po prostu wiedzą lepiej, co dla nas jest lepsze. 

Niestety tego samego zdania są również niektórzy polscy politycy, którzy jedzą chleb z polskiego pieca, ale nie wahają się głosować przeciwko polskim interesom w Parlamencie Europejskim. Co więcej, wiadomo że wielu z polskich polityków z aktualnej opozycji – najnormalniej szczuło i dalej szczuje na Polskę, poniżając nasz kraj, uzasadniając potrzebę ukarania Polski (!!!) w zachodnich mediach i w różnych formach aktywności publicznej.

Być może pan Frans Timmermans wie od nas lepiej jak mamy ułożyć sobie życie we własnym kraju, jednak nie ma takiego punktu w podpisanych przez nas Traktatach – żebyśmy się musieli na to godzić. Tymczasem już słyszeliśmy od jednej z Ministrów rządu Francji, że kraj, który jest niepraworządny, czy niesolidarny (dowolne podkreślić) – nie ma uzasadnienia, żeby ubiegać się o pomoc unijną. Oczywiście mówi to mInister z kraju, dla którego unijne zasady będące podstawą wspólnego rynku – są elastyczne. Klasyczny przykład prawa silniejszego. 

Uwaga, nikt tutaj nie twierdzi, że wszystko w powyższych kwestiach w Polsce jest w porządku, czy też nawet zgodne z prawem. Bezwzględnie Konstytucja została złamana i to wielokrotnie – czołowi politycy jak pani premier Beata Szydło, pan Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej i co najmniej kilku funkcyjnych Posłów w Sejmie – mogą być oskarżani o przyczynienie się do takiego działania lub wprost je inicjowali. Jednak to wszystko nie upoważnia nikogo do plucia na własny kraj i radości z faktu, że właśnie obcy podcierają sobie Polską swoje – cytując prezesa – „mordy zdradzieckie”.

Weszliśmy do Unii Europejskiej na dobre i na złe, jednak nie w celu biernej zgody na autodestrukcję. Unia Europejska bardzo pomogła Polsce, jednak nie można udawać, że wszystko jest tam dobre – bo nie jest. Wielki eksperyment społeczny, który jest przeprowadzany poprzez politykę wspierania, promowania i finansowania imigracji inno-kulturowej – nie musi się wszystkim podobać i musimy mieć prawo skutecznie się takim procesom przeciwstawić. Przecież to nie jest normalne, że afirmuje się czyjeś rzekome prawo do mieszkania i zasiłku socjalnego – na całe życie, a od innych – autochtonów – wymaga się podatków, którymi zarzyna się ich tak, że nie stać ich na posiadanie dzieci. Pomijając już fakt obowiązku świadczenia pracy, bo ktoś przecież na ten bogaty socjal musi zarobić. Ten model jest nielogiczny i jest nie do utrzymania, w końcu skończy się wielkimi rozruchami i być może rzezią – pogromami. To tylko kwestia czasu i dojrzenia  społeczeństw do pewnych przewartościowań… 

Mamy prawo bronić się przed skutkami tego szaleństwa, nasz kraj przeszedł w historii tyle dramatów, że wymaganie od nas kolejnego wystawiania się na ryzyko jest głęboko niesprawiedliwe. Zarazem możemy i powinniśmy zacząć zadawać poważne pytania o przyszłość Unii Europejskiej, ponieważ wyraźnie na naszych oczach zmienia się charakter państw z którymi tworzyliśmy Unię. Należy mieć świadomość, że nie tworzyliśmy jej z państwami inno-kulturowymi, które uznają że kamieniowanie Kobiet za cudzołóstwo i odmawianie im prawa do edukacji – jest jak najbardziej pozytywne. Jeżeli rządy i elity państw Zachodnich wolą przeprowadzać swoje eksperymenty społeczne, od współistnienia z nami – w pokoju i budowie dobrobytu na kontynencie, to mają do tego prawo. Jednak nie mogą od nas oczekiwać, że nadstawimy gardeł pod inno-kulturowe noże! 

Zastosowanie wobec Polski procedury art. 7 – stwierdzenie, że jesteśmy krajem niepraworządnym to zdrada europejskiej solidarności i zasad na które się umówiliśmy. To zwykłe poniżenie Polski, na którym jak widać wielu zależy, ponieważ chcą pieniędzmi przeznaczanymi do tej pory na Wspólną Politykę Rolną lub pomoc strukturalną – finansować wygodne życie na sytym socjalu, coraz liczniejszych inno-kulturowych wzorcowych obywateli. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to zdrada – nie ma solidarności, nie ma współpracy – jest wyzysk ekonomiczny, przymus polityczny – a jeżeli chociażby bez entuzjazmu odnosimy się do propozycji Francji i Niemiec, to jesteśmy niepraworządni i najgorsi w Unii.

Ze względu na poniżenie Polski, de facto złamanie zasad na jakie się umówiliśmy – ponieważ powody stygmatyzowania Polski nie zostały należycie uzasadnione i są dyskusyjne, należy się zastanowić jak na to odpowiedzieć. Tylko uwaga – tutaj chodzi o to, żebyśmy dostarczyli kolejnych argumentów przeciwko nam samym. Zdrajcy jedzący nasz chleb już tylko czekają, żeby pobiec do swoich zagranicznych mocodawców i pluć na Polskę. Nie będzie łatwo, właśnie dlatego liczy się dosłownie każda litera, a nawet przerwa – pomiędzy znakami nadawanych komunikatów. Przede wszystkim trzeba zrobić to, co zawsze się powinno robić jak ma się do czynienia z przeważającym wrogiem całą watahą – osaczającą ofiarę. Unik i skierowanie uwagi watahy na najsłabszego z jej członków, jest właśnie tym, co powinniśmy zrobić. Trzeba spowodować, żebyśmy nie byli jedynym „czarnym Piotrusiem”, bo cały mechanizm pogardy i nienawiści – stymulowany przez syte zachodnie elity, będzie wyładowywał na nas swoją wściekłość. Ich świat się kończy, ponieśli porażkę, zanim zginą w szambie historii, zrobią wszystko, żeby jak najbardziej zaszkodzić i zniszczyć, wszystko to, co udało się nam zbudować.

Jeżeli ktoś myśli, że tekst niniejszy to jest obrona rządu – lub poparcie dla jego polityki jest w błędzie. W dominującej części – nie zgadzamy się z rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz partii afiliowanych. Są sprawy, które zdecydowanie można popierać, jednak generalny kierunek i liczne szczegóły oraz przede wszystkim forma w jakiej uprawiają politykę – to porażka, skandale i zupełnie niepotrzebne budowanie na konfliktowaniu i sterowanie poprzez emocje. Jednakże, z samego tylko faktu, że ten rząd jest rządem Rzeczypospolitej Polskiej, należy ten rząd popierać i chroni przed wszystkimi wrogami, bo to jest nasz rząd – innej Polski, niż Polska dobrej zmiany nie ma! Podobnie jak jej nie było w okresie PRL-u. Natomiast własne sprawy powinniśmy załatwiać we własnym gronie, tutaj w Polsce a nie je wywlekać na Europę. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i nie uznaje, niech się zastanowi – kim jest… Alternatywnie można milczeć i cierpieć! Nie można się jednak czynnie przyczyniać do własnej krzywdy, nie tnie się gałęzi na której się siedzi, nie podpala się domu, w którym się mieszka!

Nigdy nie można popierać działań przeciwko własnemu krajowi i Narodowi. Jednak są tacy ludzie, którzy uznają że dobrze się dzieje i Bruksela utemperuje PiS! Podobnie w czasach PRL-u opozycjoniści cieszyli się, jak Zachód w tym głównie Stany Zjednoczone nakładały na Polskę kolejne sankcje, doprowadzając do wielu tragedii w naszym kraju oraz przyczyniając się do generalnej nędzy i biedy. Jednak w tym samym czasie Zachód domagał się wyższych odsetek od udzielonych nam dewizowych pożyczek, zarazem – zakazując przyjmowania od nas towarów. W konsekwencji cierpieliśmy wszyscy, a do niedawna rządzili i jeszcze rządzą naszym krajem ludzie, którzy wówczas się z tego cieszyli, a nawet apelowali do rządów zachodnich o sankcje przeciwko Polsce. Jak widać, historia się powtarza – w naszym kraju Targowica, to stan umysłów, niestety dziedziczony…

30 komentarzy

 1. Zgadzam się z tym określeniem TARGOWICA, na byłych i obecnych “ludzi wolności”, tzn. solidaruchów i wszelaki “styropian”.

  Ich poprzednie działania (ze wsparciem zachodnich służb) i obecne – układają się w jeden ciąg, którego celem NIE JEST DOBRO ZWYKŁYCH POLAKÓW.

  Im chodziło i nadal chodzi WYŁĄCZNIE o własne interesy i interesiki, tak jak DOBROSTAN stanu sędziowskiego.

  Poza tym Artykuł zawiera bardzo wyważoną ocenę aktualnej sytuacji i JASNE STANOWISKO, że Autor nie popiera aktualnej władzy, tylko popiera interes Polski i Polaków.

  A to nie są tożsame sprawy.

  Macondo i amen.

 2. Emeryt z Toporu

  Zgadzam się nigdy nie można popierać srania we własne gniazdo. Przepraszam za dosadność ale takie są fakty!!!!!!

 3. Wielka Polska Katolicka

  Kur!a jako jedyni piszecie tak jak to widzą normalni ludzie. Kto by pomyślał ze kreml (mimo wszystko małą literą) będzie popierał PiS.

  • WPK,szczególnie Kreml( z duzej litery),popiera PIS w fałszowaniu historii,burzeniu pomników Wyzwolicieli,wspierania banderowskich rządów na Upadlinie,polityki opartej na podporządkowaniu się polityce USA,rusofobii na każdym kroku!Myślenie nie boli!

 4. Tak socjologiczne.
  Poniżyć to może się ktoś sam. zresztą tak jak obrazić. Inni mogą co najwyżej kłamać na ten temat albo ew. “zabić”. Mnie nikt nie poniżył bo publiczne głoszenie o Nas Polakach takich “farmazonów” może li tylko świadczyć o chorobie psychicznej lub wyjątkowo złych intencjach.
  Bardzie mnie niepokoi że bawimy się w jakąś durnowatą narrację zamiast zacząć mówić wprost. Współczesna dyplomacja to tylko “rzymski” spadek, sieć kłamstw i pomówień aby chronić własne INTERESY.
  Jak ktoś chce grac po “rzymsku” to do “id marcowych” zostało niespełna trzy miesiące.
  W kontekście strategii w regionie, interesującym kierunkiem byłoby odbudowywać (i tworzyć “twarde” jądro – zgodnie z obowiązującą narracją) “europę” nie tylko z “wyszechradem” ale do inicjatywy zaprosić na równych prawach Niemcy i Austrię. Bo może w TEATRUM to niby jesteśmy po różnych stronach ale jeśli już chodzi o interesy i kulturę najwięcej możemy zyskać (oczywiście na równych prawach). Oczywiście jest wiele spraw bardzo trudnych zwłaszcza tych historycznie ale upłynęło dość czasu by MŁODE POKOLENIA potrafiły znaleźć rozwiązania i porozumienie. Zwłaszcza że “korzenie” w zamierzchłej przeszłości mamy wspólne a poróżniły nas różnie w kulturach (a te wynikły z logiki języka).

  • @Zbigniew….psychoanaliza komentatora jest niezwykle cenna….niestety niewiele osob podejmuje taka analize,choc winna byc ona przy kazdej okazji podejmowana,gdyz przyczynia sie do “pojmowania” okolicznosci i anatomi przeciwnika oraz w ten sposob pomaga podejmowac wlasne decyzje ……

 5. Nie było naszym interesem wstąpienie do Unii ani do NATO. Zostaliśmy siłą wciągnięci jako rynek zbytu, kraj taniej siły roboczej i ciemnych konsumentów, źródło mięsa armatniego i militarna baza wypadowa US/NATO do wojny z Rosją. Pozostaniemy jak zwykle polem bitwy i martwym morzem ruin. Już nawet dekret Bieruta nie pomoże.

 6. Zgadzam się z krakauerem ale co zrobić z pozostałym MOTŁOCHEM tym niby yntylygentnym. A łopatom do mózgownicy nie sięgniesz on wie swoje i tyle.

 7. Myślę że sytuacja jest naprawdę trudna. Kazde działanie tu to już zarzadzanie kryzysowe.

 8. z przerwa, na PRL, gdzie umysl mierzyl sily na zamiary ,
  a zamiar podlug sil..
  w PRL nie bylo Targowicy, bo stan umyslow nie dziedziczyl….:)!

  autor napial(…)
  Jak widać, historia się powtarza – w naszym kraju Targowica, to stan umysłów, niestety dziedziczony…

 9. Opieramy się…na braciach-Madziarach. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
  Bolszewia…
  No, BO jeśli “to” w założeniach nie ma być rajem komunistycznym
  (w wydaniu lewacko-trockistowskim), to ja ‘zapytowywuję się”
  co nim jest? Co będzie? Dopowiem (sobie). Jako alternatywa, kalifaty wyznaniowe, ,wedle założeń “strasznych i niekoniecznie mądrzejszych”. Doprawdy,patrząc z boku, (nasza chata z kraja) obie opcje ‘nieintieresne” (совсем не интересно…… 🙂 )
  Prześledźmy – “ustęp” – 🙂 Manifestu (komunistycznego)….
  „Nieprzydatni starzy zostaną wyeliminowani, a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.”

  /tłumaczenie/ Ludzie mający psychikę skażoną tradycyjną, reakcyjną kulturą będą eliminowani przynajmniej z życia publicznego (istnieją różne metody eliminacji, od wyrzucania ze stanowisk kierowniczych, przez zamykanie w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych, aż po eutanazję prewencyjną). Siłą nowej rewolucji jest młodzież, czyli nowy proletariat – pisane w 1941 r., gdy na miejsce starego proletariatu przemysłowego wyznaczono nowy proletariat młodzieżowy, zastąpiony w latach 70-tych jeszcze nowszym proletariatem, czyli mniejszościami seksualnymi – próbowano również do nowego proletariatu dokooptować pedofilów, ale próby nie powiodły się i czasowo je zawieszono.

  I na koniec najważniejszy, bo najszczerszy cytat:

  „Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego.”

  /tłumaczenie/ Ponieważ jest oczywiste, że europejskie państwo socjalistyczne likwidując wolny rynek i motywację do pracy tworzy warunki do korupcji i nepotyzmu, więc popaść w ekonomiczną nędzę i doprowadzić do wybuchu niepokojów społecznych. Dlatego musi ono dysponować sprawnym aparatem terroru umożliwiającym zmuszanie państw związkowych i ich ludności do posłuszeństwa (utrzymanie porządku ogólnego). Ponieważ władza państwa socjalistycznego nie może liczyć na lojalność armii państw związkowych ani ich dowództw, armie te muszą być zlikwidowane i zastąpione jedną, lojalną wobec władzy centralnej armią europejską (w sprzyjających warunkach historycznych armia ta może również zanieść sztandar rewolucji na inne kontynenty).
  Konieczna jest również likwidacja samowystarczalnych gospodarek państw związkowych, ponieważ nawet w przypadku, gdyby pozbawione armii społeczeństwa tych państw próbowały stawiać opór brukowcami, sztachetami kosami, a nawet gołymi rękami, zawsze można wziąć je głodem i chłodem, wstrzymując dostawy zaopatrzenia, odcinając dopływ energii elektrycznej lub zakręcając kurek z gazem. /źródło: http://www.altierospinelli.org/manifesto/de/manifesto1944de_en.html/

  Amen. Czysta forma komuny…p.Wielka Polska Katolicka 🙂
  a pan z uporem godnym lepszej sprawy wściekle ujadasz na Kreml. Siedzisz p.’ w wychodku” a tymczasem nastąpiło
  przebiegunowanie bez wpływu na p. świadomość. Mianowicie,
  ” kupe już lat” Moskwa znalazła wygodną przystań w Brukseli.
  Zmień obiekt zainteresowania. POBUDKA!! ?
  https://marucha.wordpress.com/2017/12/21/unijne-dotacje-czy-naprawde-nie-mozemy-bez-nich-zyc/

 10. @ Krzyk, nie chce mi się rozmawiać o polityce, zatem nawiążę do linku Maruchy o bezsensie wydawania pieniędzy unijnych a tym samym bezsensie całej UE.
  Co prawda pisałam już o tym ale przypomnę. Otóż w mojej wsi (do lasu było około 500 metrów) wybudowano park, wycinając do imentu 30-letnie drzewa, tym samym wypłoszono słowiki i wiele innych gatunków ptaków. Ustawiono natomiast ławeczki, wybrukowano i takie tam inne bajery. Ostatnio nawet ustawiono znak – zakaz wprowadzania psów do parku, gdy szłam do sklepu jakiś piesek, przemiły kundelek popatrzył na znak zakazu podniósł nogę i obsikał. Pochwaliłam pieska, była to słuszna decyzja, oczywiście pieska. Mam podobny stosunek do UE jak tenże piesek. Pozdrawiam

 11. @wieczorynka. Tak. Czytając wyżej,przypominam sobie Twój post w temacie spływających dobrodziejstw na “konkretne innowacje” wprost z brukselskich źródeł, co wcale nie znaczy że aktualny czytałem “po łebkach’. Pozdrawiam.

 12. Super felieton. Doskonała analiza patologii władzy i unijnej polityki. A po ostatnim akapicie styropiany powinny zawyć z bólu sumienia 🙂 Po prostu karma wróciła. Doprowadzili kraj na skraj przepaści niszcząc cały dorobek PRL i dobijając go za judaszowe zachodnie srebrniki, a teraz lament.
  Ale faktycznie zdrada jest zdradą obecnie, tak jak kiedyś zdradą było przyjmowanie dolarów. A wg źródeł “Do kasy “Solidarności” przekazywano w okresie szczytowym 8 milionów dolarów rocznie”. Źródło: Peter Schweizer, Victory czyli zwycięstwo, tajna historia świata lat osiemdziesiątych. CIA i Solidarność, Wyd. POW, Warszawa 1994, s. 93.

  • Zgadzam się jest napisana szczera prawda wiele osób to tak widzi tylko nieliczni mają odwagę i przede wszystkim potrafią to tak super ująć jak ten autor. To miejsce jest szczególne w polskim internecie, jestem dumny że moge pokazać moim rosyjskim kolegom portal, gdzie nie ma rusofobicznego jadu (poza panem Wielka Polska Katolicka) a w Izraelu mojej żydowskiej rodzinie. Naprawdę z przyjemnością się wchodzi i czyta.

   • Pozdrawiam tych wszystkich z Izraela i z Rosji co rozumieją problem na jaki natknęła się Polska. To nie Polacy, nie Izraelczycy i nie Rosjanie, a politykierzy, których zresztą nie lubię tworzą problemy.

   • Brawo @veno_bibidos. Cieszę się, że promujesz ten myślący portal i myślących Polaków za granicą. Pozdrowienia dla ciebie, dla twoich przyjaciół i rodziny.

  • …tak jak kiedyś zdradą było przyjmowanie dolarów. 🙂
   Masz na myśli “te dulary”, przyjmowane przez postnych komunistów
   w kartonach,pod stołem?
   Miecław. Miej na uwadze że “doprowadzenie kraju…” to był skutek
   polityki postkomunistów – oni zrobili wszystko, a może jeszcze więcej, by Polska stała się
   “zachodnia”, kolonijna….dlaczego stało się “tak a nie inaczej”
   ONY zawsze nienawidzili Polski i Polaków – przypominam ci słowa
   ostatniego Sekretarza (I), KC PZPR, “ta romamłana słowiańszczyzna”…ileż “tu” nienawiści i pogardy… takich typów
   komunistycznych z pod ciemnej gwiazdy było “nieco’ więcej…
   począwszy od pierwszych komunistów/socjalistów, patrz: SKPiL,
   (luksemburgizm), KPP, CBKP (w Moskwie), ‘wielka trójka”
   trzęsąca Polską Ludową powojenną – to wszystko łotry.
   To były (i są) nie nasze elity – i dlatego jest jak jest …

   • @krzyk58. Ty znowu swoje fantazmaty, jak zdarta płyta. Czyżby kolejny raz prawda cię zabolała i odwracasz kota ogonem. Znowu baldachim przysłania ci rzeczywistość? Tyle razy pisałem, że to nie żadni komuniści, czy prawdziwi socjaliści oddali kraj w zachodnią niewolę. Jakoś o roli i współpracy “jaśnie państwa” i ich potomków oraz kk na usługach zachodnich interesów nigdy nie wspominasz? Myślę, że większość czytelników nie jest zdziwiona, dlaczego?. Popatrz na biografię decydentów tych ze styropianu i tych z PZPR, a może i swoją, wtedy może doznasz olśnienia, czyja to była zdrada i w czyim interesie. Kto teraz marzy o odzyskaniu majątków? Może ty również? I dlatego tak modyfikujesz fakty, aby pasowały do tezy, przy czym oskarżanie za wszystko onych i mitycznego trockizmu jest tylko wygodna zasłoną, aby ukryć indolencję umysłową “elit” polskiego kleru i “jaśnie państwa”, które wiele już razy w historii Polski doprowadziło nasz kraj do upadku, przy całkowitej bierności zniewolonego i ciemnego (powszechny analfabetyzm) ludu chłopskiego. A później był lament, że lud pracuje potulnie dla zaborców (że nie chce walczyć w powstaniach itd,) bo zaborcy zapewnili im minimum godności (likwidacja pańszczyzny) i pomstowanie na ten lud, ale oczywiście swojej indolencji umysłowej nigdy “jaśnie państwo” nie dostrzegało.
    Chyba jesteś na tyle inteligentny, że wiesz jak się rozwala systemy partyjne, ideologiczne, poprzez wprowadzenie do ich struktur swoich ludzi realizujących “jaśnie pańskie” i kościelne interesy.? Tak było w PRL w miarę wymierania rewolucyjnych pokoleń przedwojennych, na ich miejsce wprowadzano zaczadzonych “wartościami” religijnymi i pragnących zmiany systemu w swoim egoistycznym interesie. Nie spodziewali się tylko, że zachodni menedżerowie będą cwańsi i “Polaczków” wykorzystają. Stąd też taki lament i szukanie winnych, tylko nie tam gdzie są w istocie korzenie zła i mentalnego zniewolenia, gdzie są założone blokady intelektu. Jakie to prostackie, aż się na wymioty zbiera. Z takim poziomem myślenia, my nigdy nie odbijemy się od dna.

   • @Mieclaw,22.12’2017,10:46….
    No wlasnie…..taka jest konstrukcja cepa…. zreszta “zacadzony” kk lud skonstruowal ten cep sam, idac slepo za proroctwem Walesy i teraz wala tym cepem ociemialy lud gdzie popadnie,po lapach,po lbie,po oczach…. a jaki kult Walesy powstal….nawet Walesa sam mysli,ze jest Bogiem…..

 13. Zachód zmierza do ograniczenia naszego kolonialnego statusu do czystej kolonii bez dotacji. Jedynie z prawem ludnosci niewowlniczej do mycia swoich sraczy…

 14. @Miecław. …
  “mitycznego trockizmu’ : 🙂 Czyżby tylko mitycznego? Miecław, ‘ten mityczny” ukąsił wielu, nie tylko w ZSRR,Polsce Ludowej, czy nawet, a może zwłaszcza w III PR (lewica laicka). Kosmopolityczna wersja komuny,
  bolszewizm zwycięża na planecie Ziemia, Światowa republika Rad – tfu! Orwell przeplatany Hushleyem.
  Zapewne nic takiego nie było ani w ZSRR, ani w Polsce Ludowej?
  BA!! Ani w III RP? Stalin wygnał żarliwego czerwońca(Te, imputowane przez onych, negatywne cechy STALINA). tylko z powodu konkurencji?? A? Gomółka też – łobuz, BO, “sadzał – naszych”
  – komunistycznych trockistów do pierdla…”mityczny trockizm…hmm… 🙂 Miecław – piramidalne bzdury które usiłujesz tu przemycić,
  nijak nie mają się do FAKTÓW.
  Amen! I bądź Pozdrowiony. Dzięki za okazaną ‘poddzierżkę”,
  jak wszystkim imiennie nie wymienionym składam serdeczne podziękowanie.
  Jeszcze słowo do WEB. JÓZEFA.
  Niniejszym wyjaśniam iż użyte przeze mnie słowa “sierżanckie nożyce” – skierowane były pod adresem niejakiego ex, starszego sierżanta sztabowego J.D. pewnej azjatyckiej armii, aktualnie bawiącego/
  robiącego furorę/ za wyrocznię, na POLSKIM (?) jeszcze dworze
  naszego (jeszcze ??) monarchy.
  Zbieżność napisanych zdań jako odniesienie do żołnierskiej przeszłości WEB.
  zupełnie przypadkowe – więc proszę nie łączyć. Pozdrawiam.

  • @krzyk58. Tak mitycznego trockizmu. Bo podobnie, jak Marksa niewielu przeczytało publikacje Trockiego. A jeszcze mniej zrozumiało idee Marksa i Trockiego, podobnie jak nie rozumieli Stalina.
   To co kiedyś w danych warunkach społecznych tworzyło podstawy ideowe, często nijak się ma do obecnej rzeczywistości, ale świetnie jest wykorzystywane jako antylewicowa propaganda, co ty cały czas czynisz.

   Niezależnie od naszej różnicy zdań ‘poddzierżka” wzajemna, jako patriotów polskich jest obowiązkiem i osobistą dla mnie przyjemnością. Nie mogę pozwolić, aby mojego rodaka, nawet “o zrytym prawackim berecie” 🙂 tak obrażano i pluto na Polskę. Ale popraw się, bo ostro przeginasz 🙂 Czas na lewicowe oświecenie 🙂
   Pozdrawiam i życzę ci udanych SZCZODRYCH GODÓW 🙂

 15. @Miecław. na gorąco. Po kolei.
  Marks z racji pochodzenia (?)
  – Zawzięty wróg Świata Słowiańskiego, zwłaszcza Rosji (Imperium Rosyjskiego).

  – Trocki wł. Bronszejn Lejba (przywłaszczył złodziej w wiadomych okolicznościach dobre rosyjskie nazwisko ) i s-ka, wysłannik wielkiego ,ponadnarodowego’ kapitału
  z Wall Street, i City London. Śmiertelny wróg Słowian….

  Konkluzja: doprawdy, nie wiem jak łączysz “naszość” słowiańską
  z wrogim nam lewackim kosmopolityzmem. Rozkrok! 🙂

  “Podstawy ideowe” Miecław, niestety ale ewoluują , na przykładzie trockizmu w 30′ ze ZSRR wyexportowano “te chore idee’ – zaowocowało IV Międzynarodówką,https://pl.wikipedia.org/wiki/IV_Mi%C4%99dzynarod%C3%B3wka lewactwem na Zachodzie, Po 68′ (Czechosłowacja) zachodnia komuna odwróciła się od ZSRR (straciła serce) https://pl.wikipedia.org/wiki/Eurokomunizm
  (Spinelli), trockizm i maoizm w latach 60,70 “Czerwone Brygady”,
  “Frakcja Czerwonej Armii” itp.
  , czerwone lewicowe profesury
  na uniwersytetach Zachodu (Sorbona , Zachodnie Wybrzeże USA), – przekazywanie młodym- chłonnym miast
  rzetelnej wiedzy – agitpol., polpoprawność itp. bzdury. 🙂 to tyle w teleg. skrócie…i pomyśleć że tyle zła wyrosło z lewego komunizmu, pomijam już odnogę trockizmu w czerwonej Ameryce… 🙂

  • @krzyk58. Idee nie są winne temu, że ludzie je wypaczają, ich nie rozumieją i na ich podstawie dokonują zbrodni. Komunizm był tylko jednym z ruchów, obok wielu innych lewicowych i ludowych, jako takich, które wyrosły na wcześniejszych monarchicznych i feudalno-kapitalistycznych “jaśnie pańskich” oraz religijnych zbrodniach. To są prawdziwe korzenie zła. Etiologia tych zbrodni, to całe spektrum psychologiczno-socjologiczno-ekonomicznych i religijnych przyczyn. Już Chrystus, pierwszy komunista w nowożytnym świecie, próbował zmienić świat na egalitarny i co “motłoch” zrobił z jego naukami?
   Ale cóż, ty nigdy nie zechcesz tego zrozumieć, więc dyskusja wszelka nie ma sensu. Przerabialiśmy to już dziesiątki razy. Gdybym chciał ci rzeczowo odpisać na twoje dyrdymały, to musiałbym napisać kilkunastostronicowy esej, obalający twoje spiskowe teorie, ale nie mam na to czasu i ochoty, skoro masz ustalony tunel rzeczywistości to w nim zostań. Praktycznie jesteś ze swoimi teoriami na tym forum osamotniony, ale twoja rola jest oczywista – zniechęcać czytelników do lewicowych idei w interesie “jaśnie państwa” i kk. Jest to w zasadzie hejt z pewnymi wyjątkami. Jeżeli ktoś wyznaje twoje i twoich miszczów poglądy, to sam jest sobie winien, że Polską będą zawsze rządzić nieudolne elity z religijnymi ograniczeniami poznawczymi.

 16. Nie ulega watpliwosci,ze postepowanie w UE przeciw Polsce zostalo zpreparowane na specjalne zyczenie i ze Tusk maczal w tym paluchy,mimo,ze sam jest zagorzalym przeciwnikiem wszelakiej emigracji do UE i wyraza sie o tym fenomenie w powtarzajacych sie interwalach wysoko pejoratywnie,za co min. byl krytykowany we Francji….takze osobisty stosunek pana Fransa Timermans’a ,ktory na slowo “Polska” jak na czerwona plachte na byka reaguje salwa oskarzen,zarzutow i slinotokiem podczas ich wypowiadania musi budzic wstret i zaskoczenie i tak naprawde ,jak podnisi komentator @Zbigniew obraza ich samych….W niemieckiej informacyjno-publicystycznej TV “PHOENIX” komentowal pewien niemiecki
  profesor w prostych ale konstruktywnych zdaniach zdecydowanie ,ze to wyglup i niewypal i brak wszelakiej dyplomacji wszczynanie tak wysoko skomplikowanych postepowan “o rzekome lamanie demokracji i praworzadnosci przez rzad polski”….,ze wogole nie ma wyrobionych procedur na takie postepowania i te obecne to “wymysl”….,ze w roku 2000 probowano cos takiego zrobic Austrii i ze wycofano sie z tego….sankcje w postaci pozbawienia Polski prawa glosu w UE oraz subwencji jakie ewentualnie grozily by Polsce musi byc przez wszystkie inne 27 panstw- czlonkow UE lacznie z W.Brytania podjete jednoglosnie i ze Wegry zapowiedzialy swoje veto przeto calo to postepowanie runie na leb.na szyje i ze tym UE sie skompromituje,gdyz zagorzalych zwolenikow UE jakim hest polskie spoleczenstwo nie traktuje sie w ten sposob….tak ten niemiecki profesor….podobnie w TV “PHOENIX” byly komisarz UE pan Günter Vanheugen….ze wlasnie wraca z Polski,ze Angela Merkel podejmujac decyzje o przyjeciu takich mas emigrantow nie pytala sie ani Polski ani Czech ani Slowacji ani Wegier czy te panstwa przejma tych emigrantow,mimo,ze musiala by to uczynic,gdyz jest nie do.pomyslenia by inne panstwa zmuszac do niechcianych zasiedlen i do tego spor jest teoretyczny,gdyz ani jeden imigrant nie chce byc skuerowany do Polski i ze przy administracyjnym przydziale Polsce emigrantow potrwa to najwyzej 14 dni,jak oni “nazad” beda w Niemczech lub ewentualnie we Francji z wola udania sie do W.Brytani lun do Szwecji….wiec po co takie niedyplomatyczne przedstawienie,ktore w zaden sposob nie rozwiazuje zaistnialych problemow w UE i ze
  UE moze byc pewnego dnia wysoko zaskoczona, jak Polsce zabiora glos i subwencje to Polska przestanie placic skladki do UE i tak wysupla sie calkiwicie z czlonkostwa w UE a Poske UE bardzo potrzebuje…to filar gospodarczy ..te olbrzymie i tanie magazyny,ta tania ale cywilizowana sila robocza zaraz za miedza,ten transit na wschod i doskonaly rynek
  zbytu na wszystko co popadnie no i Niemcy musza kupowac w Polsce prad elekryczny ( wytwirzony z wegla),gdyz powylaczali swoje elektrownie atomowe a tzw.odnawialne energie to lipa i oszustwo i nie da sie wogole magazynowac…..tak pan Günter Vanheugen……”…a slowo cialem sie stalo”….
  Osobiscie podobnie mysle, jak to zaprezentowano w TV “PHOENIX”…chce takze nadmienic,ze ba cale szczescie ani Tusk nie bedzie wiecznie na urzedzie w UE i takze pan Franz Timmersman(czy to Belg czy Dunczyk ?),ktory mowiac o Polsce zacietrzewia sie jak stary kogut,ktory juz prawie nic nie moze i dlatego tak glosno pieje…moze ktis stanal mu na odciski ?…i grozi ujawnieniem jakies afery lub korupcji wiekszych rozmiarow….? Czy te zagrywki nie sa proba odwrocenia uwagi od sytuacji na Cyprze czy fundamentalnym zmianom w Hiszpani,ktora mimo nieustepliwej postawie pana [Rahoj] i cos 600 otwarych wobec jego partii postepowan o korupcje grozi jak wskazuja wyniki wyborow regionalnych w Katalonii z wczoraj rozsybce i UE milczy niby programowo…..
  Co do zarzutu “niedemokratycznych”reform PiS-u w polskim sadownictwie i np. wyboru sedziow,to polski rzad musi kwiat polskiej nauki zarudnic do przedstwienia systemow w Niemczech,USA i w pozostalych panstwach – czlonkach UE, ktore posiadaja w tym zakresie zasmierdziale feudalne systemy przewyzszajace polskie “niedemokratyczne” metody w tej dziedzinie wielokrotnie i tak np.w Niemczech mianuje dany minister sprawiedluwisci DOZYWOTNIO sedziow,korzystajacych z feudalnych przywilejii malo gdzie rownych tych w Niemczech i twirzy grupe “swietych krow”,ktorym wszystko wolno ale nikomu nie wolno tego statusu obalic,gdyz na wypadek wojny to najwiernieszy sluga kazdego nawet drakonicznego systemu,jak historia hitlerowskich Niemiec dokumentuje,wiekszosc niemueckich sedziow jest czlonkiem “neofaszystowskich braci”/”neofaschistische Bruderschaft”…jak by tak w Niemczech doszlo do neofaszystiwskego przewrotu to w sadownictwie nie trzeba by zadnych zmian,tam wszystko jest gotowe… wtedy: “Gute Nacht Europa”/”Dobrej Nocy Europo””……tak to przyganial kociol garnkowi a gdzie inndziej tez nieswieci garnki lepia….

  • @krolowa bona. Racja, takie są fakty. Ja znam przypadki z PRL-u, gdzie prokuratorzy i sędziowie w tamtym okresie niby uzależnieni politycznie bo należeli do PZPR, to jednak ścigali i sądzili, również notabli partyjnych. Wystarczyło, że byli zdeterminowani czynieniem sprawiedliwości i mieli twardy kręgosłup moralny. Teraz może być podobnie w Polsce. Wystarczy, że każdy sędzia i prokurator będzie miał charakter i stosował prawo, a nie wytyczne polityczne. Nadszedł czas weryfikacji, więc okaże się czy mamy prawdziwych sędziów, czy wystraszonych i zależnych wykonawców woli polityków.

 17. @Miecaw….nigdy nie byla w zadnej Partii ,nawet 5-ciu minut,nie znalam tez blizej nikogo,kto byl partyjny i byl sedzia,choc z pewnoscia i tacy byli…wiele kobiet zapisywalo sie na listy ubiegajac sie w ten sposob o nominacje sedziowska,gdyz w pelnieniu tego urzedu mozna bylo duzo pracowacw domu i tym samym dogladac dzieci i np. chorych rodzicow czy dziadkow i napisane rzeczy zaniesc do sekretariatu wlasciwie o dowolnej porze,co np.w zawodzie adwokackim i prokuratorskim bylo wielce utrudnione…..jako sedziowie “ladowaly” niedoszle piosenkarki,modelki z lat studiow, takze osoby,ktore chcialy studiowac archelogie,geografie czy historie sztuki ale nie podolalo roznym ciezki wyprawom i “wykopkom’ i warsztatom z uwagi na stan zdrowia np. i przenioslo sie po ktorys tam roku na prawo….moja szefowa byla piekna mloda niewiasta wychowywana tylko przez matke-wdowe i latach studenckich byla modelka i min.prezentowala kolekcje HOFFLAND w “Przekroju”,w “Styl” czy dawala “twarz” kartkom artystycznym kalendarzom czy programom teatralnym …o partyjnych zacieklosciach o ktorych wiecznie skowyczy @krzyk58 nigdy nue slyszalam,nikt nie suedzal w jednym wydziale sadu latami,wogole nawet w jednym sadzie lecz przechdzilo sie z wydzialu do wydzialu i bardzo czesto doswiadczeni /wyszkoleni przez panstwo / sedziowie ubiegali sie o
  dopuszczenie jako adwokat inni zostawali w radcami prawnymi w zakladach pracy roznej masci i administracji panstwowej , nikt nie byl dozywotnio sedzia,nikt nie chcial nim byc dozywotnio, dostawalo sie nominacje i.odwolanie,najczesciej na wlasna prosbe,nikogo tez nie zmuszano by pelnic ten urzad …o nagonkach partyjnych nie bylo mi nigdy wiadomo…..o sytuacji sadownictwa wojskowego nie moge zabierac zadnego stanowiska,bo nie znalam tamtejszych relacji,ogolnie bylo.mi wiadomo,ze polecenia sluzbowe byly rozkazem i surowo karano dezerterow,moze byc,ze takze osoby dopuszczajace sie zdrady wojskowej tajemnicy panstwowej czy temu podobnym przestepstwom …..czy tam partia naczala paluchy ? Moze raczej dowodztwo wojskowe,gdyz podczas “zimnej wojny” wciskano obcych agentow i kupowano Polakow,jak to niestety ma miejsce na calym swiecie….i nie bylo by to dziwne,ze ich scigano i wymierzano kary w /g surowego wojskowego kodeksu karnego i wystepkow /wykroczen….
  Pozdrowienia

 18. Krótko: w takim razie goowno pani wie o TOTALNYM podporządkowaniu wymiaru
  sprawiedliwości, – – wszystkich “aparatów ucisku i przemocy” bijącemu
  sercu…. (partii).
  A może to już upływ czasu robi swoje – luki w obiektywnym w postrzeganiu minionego?
  Wszak trzy dekady juz dzielą nas od schyłkowego PRLu,
  to nie w kij dmuchał…. 🙂

 19. I 22 Iryda - zmarnowany samolot

  Święte słowa!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

16 + fifteen =