Żółte kamizelki czyli rewolucja

Żółte kamizelki czyli rewolucja. To, co obserwujemy od pewnego czasu we Francji, to rewolucja w czystej formie. Media stworzyły narrację spłaszczającą polityczny i społeczny wymiar tych procesów. Ponieważ elity boją się, że ogień rewolucji nie zgaśnie tylko wybuchnie z jeszcze większą siłą. Jeszcze nie ma rozpoznanego do końca charakteru tych ruchów, wiele jednak wskazuje na to, że są to spontaniczne i oddolne ruchy społeczne inicjowane dzięki komunikatom przekazywanym w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę prędkość wydarzania się kolejnych zdarzeń i dziania się procesów, mamy do czynienia z inicjacją rewolucji w fazie pre-rewolucyjnej (w rozumieniu marksistowskim).

Generalnie jest to ruch sprzeciwu przeciwko establishmentowi we Francji, wynikający z rozczarowania polityką pana prezydenta Emmanuela Macrona i elit, które utożsamia. To był katalizator który spowodował, że tak wielu ludzi w żaden sposób nie powiązanych ze sobą, zdecydowało się na tak poważne wystąpienia. Co jest szczególnie ważne, to charakter społeczno-rasowy i klasowy tego buntu. Protestują głównie osoby z niższych klas społecznych, o niskich jak na Francję dochodach, głównie osoby białe to jest rodowici Francuzi. Takiego protestu nie było we Francji od 1968 roku. O ile płonące przedmieścia nie są niczym nadzwyczajnym w tym kraju, to bunt głównej części klasy pracującej i płacącej podatki, jest istotnym novum we francuskim życiu politycznym. Wynika z rozkładu francuskiej klasy średniej. Ludzie pamiętają jak żyli kiedyś, dzisiaj pomimo kolejnego roku i kolejnych obietnic polityków nie jest lepiej. Tam gdzie kończy się nadzieja zaczyna się bunt.

Jak dotąd ani pan Prezydent Republiki, ani największe partie polityczne nie mają pojęcia jak ten kryzys rozwiązać. Sama zapowiedź podwyższenia akcyzy na paliwa, była jedynie kroplą która przelała czarę goryczy.

Biała, autochtoniczna, ciężko pracująca większość, trzymająca na swoich barkach ciężar podatkowego utrzymania kraju powiedziała dość. Takiego sprzeciwu musi bać się każdy polityk, ponieważ nie da się mu przeciwdziałać na płaszczyźnie marketingu politycznego. Sytuacja wymaga po pierwsze wskazania winnych stanu rzeczy, po drugie przekonania ludzi, że to o co się zwracają zostanie wysłuchane i wdrożone do rzeczywistości. Po trzecie tego wszystkiego co jest najważniejsze, czyli pieniędzy. Postulat pierwszy oznacza wcześniejsze wybory, postulat drugi to radykalna zmiana polityki gospodarczej mniej więcej na taką jaką prowadzi pan Prezydent Donald Trump. Postulat trzeci jest niemożliwy w warunkach wspólnej waluty Euro. W powyższym kontekście te wydarzenia we Francji będą mieć swoje przełożenie na sytuację w Unii Europejskiej.

Niesłychanie istotnym aspektem zagadnienia jest wątek kulturowo-rasowy. Jest on szczególnie ukrywany przez media mainstreamowe, ale bardzo istotnymi postulatami buntujących się ludzi i jest skończenie z finansowaniem darmowego socjalu dla emigrantów. Ponieważ ludzie doskonale rozumieją związek jaki jest pomiędzy ich podatkami, opłacanymi z pracy której często nie ma, a wygodnym życiem często agresywnych i roszczeniowo nastawionych niektórych przedstawicieli licznych we Francji mniejszości. Nie ma znaczenia, że wiele osób dokonuje uogólnień, przenoszą jednostkowe obserwacje na całą populację. Tam, gdzie rządzi plotka nie liczy się statystyka. Przykładowo jest takie powiedzenie wśród Francuzów, że: “dwa pokolenia na zasiłku powinno wystarczyć”. Nie trzeba tego komentować. Bardzo istotne w tym zakresie jest to, co ma do powiedzenia Front Narodowy. To ta partia ma szansę być największym beneficjentem wydarzeń które w tej chwili mają miejsce. Ponieważ oni oferują zmianę realną, jest nią zmiana stosunku Francji do Unii Europejskiej. Co może oznaczać Frexit.

Jest niezwykle interesującym to, w jaki sposób te protesty są relacjonowane i komentowane. We Francji symptomatyczny jest głos policyjnych Związków Zawodowych, które wyrażają głosy o potrzebie wyprowadzenia wojska na ulice do opanowania demonstracji.

Śmiech wywołuje doszukiwanie się w inspiracji tych wydarzeń długich macek Kremla. Przerażenie elit, będzie się nawarstwiać, zwłaszcza, że mają świadomość braku możliwości rozwiązania sytuacji w ramach dotychczasowego systemu.

Podobnych ruchów oddolnych, ludzi którzy odrzucają kłamstwa establishmentu i nie mają ochoty dłużej uczestniczyć w systemie wyzysku będzie więcej. Ruszyła Belgia, w Niemczech ruch protestu jest bardzo silny, w Wielkie Brytanii też będą okołobrexitowe perturbacje. Jednak tym, co może rozsadzić system będzie protest Włochów, którzy już mają “suwerenny” i istotnie populistyczny rząd.

W Polsce podobny bunt jest również możliwy, dużym wentylem  bezpieczeństwa była emigracja zarobkowa. Jednak wraz z pojawieniem się sporej grupy ludzi spoza Unii Europejskiej na naszym rynku pracy. Nagle pojawiły się problemy wcześniej nie mające miejsca. Polacy konkurują o pracę, a tym samym o prawo do życia we własnym kraju z ludźmi z poza Unii Europejskiej. Dla wielu z nas jest to niezrozumiałe i niepotrzebne. Koszty społeczne tych procesów są nieznane, a skala sprzeciwu narasta.

Jeżeli tylko ludzie u nas mieliby masowy dostęp do mediów, które nie manipulowałyby rzeczywistością. To bardzo szybko okazałoby się, że społeczeństwo ma dość. Pierwszy zrozumiał to PiS, stąd koncepcja programu “500+”. Jednak w warunkach tak silnego impulsu inflacyjnego jakim będzie wzrost cen energii, od którego odwrotu nie ma – wszystko jest możliwe.

Na naszych oczach historia przyspiesza, trzeba się umieć ustawić do wiatru, tak żeby płynąć na fali, a nie zostać zmiecionym. W tej chwili rząd francuski zdecydował się powstrzymać administracyjne podwyżki akcyzy na paliwa na pół roku. To poważne zwycięstwo Francuzów, zobaczymy czy w sobotę znowu będą demonstrację. Czy możemy sobie wyobrazić podobne demonstracje przeciwko podwyżkom cen energii elektrycznej w Polsce?

42 myśli na temat “Żółte kamizelki czyli rewolucja

 • 5 grudnia 2018 o 05:29
  Permalink

  Przyspieszenie niezadowolenia we Francji i Europie.

  To powinno dać zmianę.

  Bardziej realną, nie kosmetyczną.

  Zamrożenie cen energii na pół roku we Francji to “gra o czas”, to tylko gra.

  Pożyjemy, zobaczymy.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 06:35
  Permalink

  W Polsce to niemożliwe bo u nas solidarność będzie trzymać masy za morde a tych co się chcieliby zbuntować nazwie się zdrajcami, komunistami, złodziejami lub nawet ciapatymi ….

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 08:36
  Permalink

  To jeszcze nie rewolucja to sytuacja rewolucyjna w której “Masy nie chcą a elity nie mogą rządzić po staremu”.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 09:10
  Permalink

  “jakim będzie wzrost cen energii, od którego odwrotu nie ma”
  Przestańcie powtarzać bzdury o braku odwrotu. W wielu państwach nie zgodzono się na “opłaty klimatyczne” i inne wersje podatku dla NWO. Kraje te nie muszą w związku z tym podnosić cen energii.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 10:49
  Permalink

  Ktoś ważny kiedyś powiedział; “Z iskry rozgorzenie płomień”. I rozgorzał na długie lata. Niestety dziś nie ma ani tego kogoś, czyli lidera, ani jasno czytelnych celów, ani zorganizowanej i zdeterminowanej siły. Nie wystarczy tłuc szyb, palić samochodów , opon i rzucać kamieni. “Nie to już za mało” jak pisze Naomi Klein. Więc kolejna iskra sczeźnie. Warstwa bogatych krwiopijców ma w rękach wszystko potrzebne do swojej obrony. Wojsko, policję, potężne media propagandy kłamstwa i manipulacji, a nade wszystko pieniądze i galerie handlowe.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 11:15
  Permalink

  Szli krzycząc – Konstytucja.aż Pan Bóg zaciekawiony i zaniepokojony wyjrzał z za chmury…Ruch żółtych kamizelek powstał z inspiracji wkurzonych Francuzów …” – No jasne, tak samo jak u nas – “ruch koszulek z napisem KONSTYTUCJA powstał z inspiracji Polaków wkurzonych łamaniem konstytucji”. ? Tak masowe ‘”imprezy” zawsze są przez kogoś inspirowane i zawsze mają jakiś określony cel. O finansowaniu takich imprez też nie można zapominać. Liczba tych kamizelek, czy tych naszych koszulek z konstytucją, mówi sama za siebie – znikąd się nie wzięły. Ktoś to musiał zamówić, zrobić, wysłać tu i tam – logistyka, dystrybucja i takie tam …
  Jedno jest chyba pewne – im większy pierdolnik i rozpierducha na “zapadzie Jewropy” tym lepiej dla tych i owych….
  Rozumiemy do jakich celów przygotowywana jest tzw. armia jewropejska tworzona przez nowych marksistów – jej celem będzie
  tłumienie/pacyfikacja buntów niezadowolonych ze swego losu w marksistowskim eurokołchozie – NIEWOLNIKÓW. Вот и всё!

  “Śmiech wywołuje doszukiwanie się w inspiracji tych wydarzeń długich macek Kremla.”

  To prawda jeśli już, a raczej na pewno, to ‘Kremla (neokomuna) waszyngtońskiego” and NY.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 11:44
  Permalink

  Things just does not happen, things are made to happen – jak mówią Anglicy.
  EU przestał być partnerem a stal się silnym konkurentem, dlatego podjęto próbę jej osłabienia osłabienia – brexit, i próba zmiany reżimu we Francji na mniej sympatyczny do Niemiec.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 14:18
  Permalink

  Z tą rewolucją to przesada. To tylko zapętlenie się oligarchii w sidłach globalizacji. W końcu znajdą jakieś antidotum, trochę ustąpią, trochę po cichu przykręcą śrubę gdzie indziej i będzie po sprawie. Władza burżuazji nie jest zagrożona i żadnych rewolucji nie będzie niosących zmiany systemu społecznego. politycznego i gospodarczego. Co najwyżej będzie trochę zmiany barw politycznych, a oligarchia czasowo zmniejszy swoje zyski i tyle. Nawet jeżeli UE się rozłoży, to i tak oligarchia i burżuazja zachowa władzę ekonomiczną i polityczną w państwach narodowych.

  Ponieważ padło w felietonie stwierdzenie, że jest to faza pre-rewolucyjna (w rozumieniu marksistowskim), to chciałbym przypomnieć, że światowa oligarchia odrobiła lekcję z marksizmu-leninizmu i cały czas Marksizm studiuje na swoich uczelniach, po to, aby nie popełniać błędów historycznej przeszłości, gdy geny elit były kasowane w rewolucjach, a majątki tracone. Tylko ludowi wmawia się, że marksizm to samo zło, co by nie czytali kapitału i innych dzieł, bo byłoby to takie samo zagrożenie dla władzy nowoczesnej burżuazji, jak kiedyś czytanie Biblii przez lud, było zagrożeniem dla religii i interesów kościoła, dlatego Kościół zakazywał tłumaczenia Biblii na języki narodowe i czytania jej przez lud.

  Otóż Karol Marks napisał kiedyś taką mądrą diagnozę:
  „Im bardziej klasa panująca zdolna jest wchłaniać co najwybitniejszych przedstawicieli klasy uciskanej, tym trwalsze i niebezpieczniejsze jest jej panowanie”.

  Po rewolucji październikowej w Rosji na zachodzie bardzo szybko wzięto sobie tę diagnozę do serca i swoją kastę otworzyli na jednostki najbardziej inteligentne z dołów społecznych pozwalając im robić kariery zawodowe w korporacjach, bankach, polityce. W Anglii zdarza się, że takich zdolnych i zasłużonych nobilituje się do kasty szlacheckiej. Do tego zapewniono minimum ochrony socjalnej dla najmniej inteligentnych i biednych, dzięki czemu ich władza zwłaszcza po II wojnie światowej nie jest już zagrożona.

  Najbardziej inteligentni z klas uciskanych awansują i są wciągani w system zarządzania społeczeństwem w interesie burżuazji i oligarchii, a klasy uciskane są pozbawione intelektualnego przewodnictwa, do tego dochodzi ubezwłasnowolnienie ekonomiczne i respirator pomocy społecznej, aby niwelować agresję z bezsilności i głodu. Na to nakłada się propaganda i socjotechnika zarządzania strachem i jest pozamiatane.

  Biorąc powyższe pod uwagę można stwierdzić, że komuniści odwołujący się do marksizmu ideologicznego nie odrobili lekcji z marksizmu praktycznego, stąd upadek ZSRR i demoludów. Zapętleni w utopię ideologiczną ponieśli sromotną porażkę, często oskarżani teraz przez burżuazję o determinowanie zbrodni, co etiologicznie jest z gruntu fałszywe.

  No zobaczymy kto ma rację? Czas pokaże.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 14:50
  Permalink

  Prawdziwe “oddolne” rewolucje to były dawno temu, chociaż i to nie jest takie pewne. W obecnych czasach mamy jedynie szanse na rewolucje “sterowane”.
  Przypomnijmy sobie chociażby naszą rewolucję Solidarności. Była spontaniczna, ale sterowana, bo ktoś musiał to wspierać ideologicznie, organizacyjnie i finansowo. Wszystkie późniejsze rewolucje (kolorowe, kwiatowe, wiosenne) przebiegały podobnie.

  Oczywiście, zawsze jest potrzebny pretekst, czyli tzw. punkt zapalny, np. podniesienie ceny cukru lub akcyzy na paliwo. Zwykle to samo w sobie nie wystarcza, i właśnie wtedy potrzebne jest “wsparcie społecznościowe” oraz odpowiednie akcesoria – wyróżniki (jako symbolika). Jeśli to chwyci, to dalej będzie łatwiej. Zapomniałbym, dobrze widziane są też postulaty. Najlepiej o wymiarze ogólnoludzkim, akceptowalne powszechnie, które każdy może obdarzyć swoją sympatią. Po udanej rewolucji symbolika zostanie. A postulaty? Z większości zawsze można się wykręcić (chociażby częściowo, bo “nie wszystko od razu – przed nami jeszcze daleka droga”). Najważniejsze są jednak zawsze pozycje (stołki, stanowiska), czyli nowa hierarchia.

  Świat Zachodu chyli się zwolna ku upadkowi, więc trzeba się ratować. Za B.Obamy próbowano to zrobić wspólnie, m.in. transatlantycko. Stąd różne porozumienia (TTP, CETA, TTIP) dystansujące się od Chin. Z kolei D.Trump ma podejście zindywidualizowane, wyznaje zasadę “ratuj się kto może”, czyli obowiązuje hasło “make America rich again”. I w ten sposób UE przestała być wspólnikiem w ratowaniu się, a stała się “tłustą gęsią” do podziału. Można przecież rozbić UE i powybierać co najlepsze dla siebie. Wydaje się, że nie będzie to trudne.

  Pierwsze próby już za nami, chociażby uszczęśliwienie UE drogim amerykańskim gazem. Wobec perspektywy utraty konkurencyjności, unijny przemysł chemiczny SAM wyniesie się za ocean. Dotknie to też podwykonawców, a więc Nas, ale czego nie robi się dla idei. Eksodus przemysłu to początek, a potem biedniej, coraz biedniej. Niektórzy będą nawet szczęśliwi, bo wygrają swoje małe (lokalne) gierki, a jeszcze zostaną poklepani po ramieniu, usłyszą komplementy i obietnice o nieopuszczeniu w potrzebie. Oczywiście, usłyszą to będąc po cichu na garnuszku, ale od czego mamy propagandę “bananowych republik”. Zresztą i tak wiadomo, kto zawsze jest winny.

  Rozpad wygląda zwykle podobnie, najpierw rewolucyjne zamieszki, nowe rozdanie, nowa zależność i miejsce w szeregu. Potem przymusowo-dobrowolne zrozumienie interesów “pryncypała”, np. rezygnacja z tańszych surowców na rzecz droższych, ale za to właściwych. Nie zaszkodzi jak upadnie jakaś większa organizacja finansowa, co zasłużyła na srogie kary, np. DB. A później już z górki. To, co samo wypłynęło do Chin, to nie wróci, ale za to może przypłynie z UE. Później, na gruzach UE zacznie się wyścig o łaskę pryncypała, a wygrać wcale nie musi ten, co dzielnie pomagał rozmontować UE, ale ten co większą daninę może dać. Hasło “dziel i rządź” wiecznie żywe.
  Ali

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 16:08
  Permalink

  Oczywiście, że wszystkie rewolucje są sterowane. Jakiś polityk i to nie z Europy powiedział, że wystarczy nadać odpowiednią “przyjazną” nazwę takim buntom na przykład “kolorowa”. Ostatnio dominuje kolor pomarańczowy. Jednak ludzie o tym już wiedzą a politykom jest coraz trudniej.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 16:44
  Permalink

  Ludu, (Miecław- słowianin, Włodek et cotnores) Wy z “tym Marksem” czy innym Engelsem to tak na poważnie? 🙂

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 20:25
  Permalink

  Na poważnie krzyku to my traktujemy Ojca Dyrektora który uczy nas kapitalizmu w kwestii strzyżenia”owieczek”,a mniej poważnie Brauna, Michalczewskiego i innych”ciuli”(jak mówią na Śląsku).

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 21:04
  Permalink

  @krzyk58. 5 grudnia 2018 at 16:44

  No co ty zwariowałeś? W Polsce nic nie jest na poważnie, nawet rewolucja socjalistyczna się na Polakach rozłożyła. 🙂 Tak silny jest stan zniewolenia religijnego. 🙂

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 21:12
  Permalink

  @wlodek. My, tzn. kto? 🙂
  Masz TU: Włodku swojego świętego: TAM NIE LINKUJEMY WEB J. – a jak święty to jakaś forma
  czołobitności MUSI być odprawiana.Osobiście nie zapaliłbym nawet świeczki – nie warto. I zawsze TO powtarzam.
  Włodku poniekąd rozumiem twoje rozterki moralno- duchowe, wierzyć w coś,
  “całe życie” co nie jest warte popiołku z fajki, i jak tu odnaleźć się? Analogiczny
  syndrom obserwuję u działaczy solidarnościowych, wyrzuconych ‘swego czasu” za burtę (murzyn zrobił swoje…) 🙂 jak skamlą patrząc wiernie w oczy bonzów
  związkowo-politycznych w oczekiwaniu na łaskawe poklepanie po plecach i “jakieś” gratyfikacje z “tego tytułu” – w uznaniu “zasług” – BO,
  WARTO BYŁO….. ?
  I poszedł – won! (Bim,bam, bom – gołodupcu poszedł won…)
  Następny proszę!
  Ps. Michalczewski to ‘ten od boksu”?
  Włodku, zgadnij kto to powiedział? “Istnieje jedna tylko alternatywa dla Europy: albo azjatyckie barbarzyństwo pod przywództwem moskiewskim zaleje ją jak lawina, albo Europa musi odbudować Polskę, stawiając między sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swego społecznego odrodzenia”
  …Bravo Jasiu….tzn. Włodku!. To jest charakterystyczne dla lewaków, socjalistów, komunistów i złodziei. Czy “u was” coś drgnęło ? NIE! KAŻDA Rosja jest wrogiem nr.1.
  Powtórzę (się) – ciągle TO powtarzam…

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2018 o 23:47
  Permalink

  @krzyk58. 5 grudnia 2018 at 21:12

  Tobie się już wszystko dokumentnie porąbało. Akurat @Wlodka o wrogi stosunek do Rosji nie możesz posądzać. Jak brakuje ci argumentów to wtedy już pleciesz trzy po trzy para piętnaście.

  Wlodek wyraził się jasno kogo poważnie nie należy traktować, bo skutki zwykle są odwrotne od zamierzonych.
  https://demotywatory.pl/4893101/Ponad-miliard-zlotych-rocznie-wydaje-panstwo-na-religie-w
  https://demotywatory.pl/4891869/Test-dla-obcokrajowcow-Pan-na-zdjeciu-
  https://demotywatory.pl/4891613/Edukacja-seksualna-w-radiu-Rydzyka-Wyemituja-audycje%E2%80%A6

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 09:24
  Permalink

  @Miecław. W którym momencie zauważyłeś iż imputuję (imiennie) kom.Włodkowi negatywny stosunek do Rosji?
  Miecławie – “słowianinie”, dlaczego tak gładko przechodzisz do porządku dziennego nad zamieszczoną wypowiedzą herszta
  światowego komunizmu, a zarazem autentycznego wroga słowiańskiego świata? Napisz w jaki sposób godzisz rozkrok? BO, nie da rady zjeść ciasto i mieć (ciastko). Musisz, konieczne opowiedzieć się, gdzie jest ci bliżej! 🙂

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 10:44
  Permalink

  Krzyku, doczekałeś się jest i partia Ojca Dyrektora będzie i gazeta. Tam dasz popalić i marksistom i trockistom nie mówiąc o starszych braciom w wierze. Nie zapominaj o dalszych badaniach życiorysów. Ja się do tego nie nadaje Michalczewski myli mi się z drugim “bokserem” którego nazwisko nie chce mi przejść przez gardło.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 10:49
  Permalink

  Tymczasem, (z braku laku ….) doskonała analiza do ostatnich wydarzeń na świecie jak i ‘naszym nieszczęśliwym kraju”, ustami Mistrza
  Michalczewskiego.Wróć! Ludzie, co ja piszę sugerując się… 🙂
  oczywiście – Michalkiewicza! CIA zrobiła euromajdan we Francji i prezydent Macron się zaśmiardł – Stanisław Michalkiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=zD5FnnnQbaw&t=1s

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 14:08
  Permalink

  @wlodek ” Nie zapominaj o dalszych badaniach życiorysów. “Na pewno Włodku nie zawiodę twoich oczekiwań.
  Korzystając ze sposobności wychodzę też naprzeciw Miecławowego sformułowania
  “nawet rewolucja socjalistyczna się na Polakach rozłożyła.”
  Postaram się nie zawieść panów w rozkładaniu na czynniki pierwsze
  związku przyczynowego ciemnych życiorysów bonzów partyjnych i upadku “najdoskonalszego ustroju pod słońcem”. Otóż zadam panom pytanie co wiemy ,jakie
  tajemnice kryje willa tzw. ‘bermanówka” w Otwocku? Tam pomieszkiwał i trochę i urzędował (niczym sam Radziwiłł) xxxx–
  – komunistyczny kat Polaków, a zwłaszcza MŁODYCH POLEK – tak podobnież ‘ćwierkają jaskółki w parku Skaryszewskim” 🙂 niejaki Jakub Berman, członek triumwiratu Bierut-Berman-Minc. Zapewne będzie się działo, już widzę konsternację i przestrach na (surowych) obliczach policji histerycznej. Tak, między Bogiem a prawdą, temat nie jest nowy, póki co widoczny brak woli – no BO jak tu ‘kopać swoich”, co powiedzą “ambasadoressy (ogon i kot)?? Od prawdy
  i faktów jednak nigdzie nie uciekniemy, nawet w najdoskonalszym ‘świecie równoległym” kiedyś ‘ich” dogoni – a Nam, wypłynie niczym oliwa sprawiedliwa… jako memento.
  Państwo zbudowane “kiedyś” na bandycko-przestępczym micie założycielskim NIE MIAŁO MORALNEGO PRAWA ISTNIEĆ.
  Zdanie wieńczące jest odpowiedzią na Miecławowe rozterki polityczno-duchowe zacytowane wyżej.
  Gdyby przypuszczenia potwierdziły się “w gruncie”, nastąpi ‘trzęsienie ziemi” w okolicach Powązek w tzw. Alei Zasłużonych.
  Takie będą naturalne konsekwencje owego mitu założycielskiego
  ‘Polski Ludowyj’, rzekomo ojczyzny robotników i chłopów. Amen!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 17:03
  Permalink

  Kolejno – zgadzam się z @Prawda boli – opłaty klimatyczne narzucane za CO2 ( człowiek odpowiada tylko za 4 % emisji , UE za 1% ) – NIE SĄ KONIECZNE ! We Francji to zrozumieli . W Polsce jeszcze nie . Właśnie mamy podwyżkę cen prądu !!!

  krzyk , jak zwykle , z teorią spiskową ws. żółtych kamizelek . Posikać się można ze śmiechu ! Człowieku – taka żółta kamizelka jest OBOWIĄZKIEM dla kierowcy w wielu krajach UE ! Stąd żółte kamizelki , bo podniesienie cen diesla i benzyny !
  Jak paliwo to kierowcy , jak kierowcy to żółta kamizelka , bo wszyscy ją mają . Proste jak konstrukcja cepa !

  Socjalizm dał większości ludzi na świecie WYZWOLENIE . Co tragiczne w “ojczyźnie proletariatu” niekoniecznie , ale za to kapitalizm złagodniał , bo miał stracha przed Ojczyzną Proletariatu .
  Też proste @krzyku i ogólnie przyjęte jako pewnik . Zważ , że neoliberalizm zaczął się z upadkiem ZSRR .

  Nie wiem @krzyku co robił Berman z młodymi kobietami , wiem za to co robił ksiądz Jankowski z DZIEĆMI ! Właśnie chcą ( niektórzy ) zwalić pomnik tego miłośnika mundurów wszelakich i … dzieci w ramach zajęć intymnych .

  PRL BYŁA ojczyzną robotników i chłopów z uwagi choćby na ich NIGDY indziej nie notowany awans społeczny .
  Jakbyś się nie pienił , statystyki nie zmienisz ! Coś Ci się “poinaczyło” z “bandycko – przestępczym mitem założycielskim” .
  Przecież to BREDNIA logiczna ! Mit ZAWSZE jest dumny i wzniosły !
  W KAŻDYM państwie . Ty chcesz chyba powiedzieć , że mit ( wyzwolenie robotników i chłopów ) był sprzeczny z pewnymi drobiazgami historycznymi , które podnosisz , ja całe dzisiejsze prawactwo , a co jest głęboką nieprawdą , bo historia ZAWSZE spływała krwią i plugastwem – jak np. powstanie w-wskie podniesione do rangi zwycięstwa . Co jest chore jak krzykowe teorie spiskowe .

  Art . dotyczył faktu , że MOŻNA zmienić durne pomysły rządzących , kiedy jest się w kupie .
  Co jest oczywistością . Choć lud często błądzi – jak wszyscy zresztą.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 17:52
  Permalink

  Krzyku, dzisiaj Ukraińska Rada przyjęła Ustawę o zrównaniu praw byłych członków UPA z weteranami walczących z hitlerowcami w trakcie II Wojny! Tym samym napluli na ofiary Wołynia i tymi którzy walczyli w Bieszczadach!Tym się zajmij a nie “opowieściami dziwnej treści”.Ustawę przedstawił syn kapitana SSGalicja Szuchewycz.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 18:50
  Permalink

  Fly,komentarz trafia w sedno! Niedługo krzyk ze swoim ideologami ze swojej prawicowej stajni dojdzie do wniosku że największy “spisek” wynika z faktu że Jezus był Żydem! Jak to że nasze wyzwolenie narodowe i społeczne zawdzięczamy “Wyklętym”i Matce Boskiej Częstochowskiej! Pozdro.

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 19:32
  Permalink

  Uffff! Ale, zapewniam warto było poświęcić bez mała trzy godz. 🙂
  Tomasz Gryguć “Pan Nikt”: Rosja dziś i jutro – spotkanie w Centrum Edukacyjnym Powiśle

  https://www.youtube.com/watch?v=pp0BwnQCQPA

  @wlodek. A konkretnie co proponujesz? Zaprotestować, odwołać ambasadora, (sądzę że jest bardziej proupadliński niźli propolski)
  najechać (po raz kolejny) zbrojnie Kijów?Może pomilczeć?

  “Tym się zajmij a nie “opowieściami dziwnej treści”. Hmmmm!
  TU was boli – musi boleć, pomyśl ile było bólu i przerwanych niewinnych żyć…i to wszystko w marszowym rytmie muzyki
  płynącej z (zapewne) tzw.kołchoźników.

  Zbudujemy nową Polskę
  Zbudujemy taki świat,
  W którym wszystko będzie lepsze,
  W którym nowy będzie ład.
  W którym wszystko będzie lepsze,
  W którym nowy będzie ład.

  Najpiękniejsze miasta, najpiękniejsze wsie,
  Zbudujemy Polskę piękną jak we śnie.
  Najpiękniejsze miasta, najpiękniejsze wsie,
  Zbudujemy Polskę piękną jak we śnie.

  W zgodnej pracy, w zgodnym trudzie,
  Już od szkolnych młodych lat
  Wyrastamy na tych ludzi,
  Którzy lepszym czynią świat.
  Wyrastamy na tych ludzi,
  Którzy lepszym czynią świat.

  Świat radosny, piękny, wielki wspólny krąg
  W uścisku braterskim powiązanych rąk.
  Świat radosny, piękny, wielki wspólny krąg
  W uścisku braterskim powiązanych rąk.

  Zbudujemy nową Polskę
  Zbudujemy taki świat
  W którym wszystko będzie lepsze
  W którym nowy będzie ład.
  W którym wszystko będzie lepsze
  W którym nowy będzie ład.

  Najpiękniesze miasta, najpiękniejsze wsie
  Zbudujemy Polskę piękną jak we śnie.
  Najpiękniesze miasta, najpiękniejsze wsie
  Zbudujemy Polskę piękną jak we śnie

  Najpiękniejsze miasta, najpiękniejsze wsie
  Zbudujemy Polskę piękną jak we śnie.

  1954

  Albo w rytmach ludowych czy wręcz narodowych :Oberek Wilanowski Feliksa Dzierżanowskiego, twórcy i szefa Polskiej Kapeli Ludowej. https://www.youtube.com/watch?v=ar0K5ZfNf-E
  A mogło być naprawdę pięknie i bogato dziś w czasach ‘wolności
  i solidarności” anglosaski bełkot leje się niczym z rynsztoka.
  Tamtej muzyki jak “tamta” – nie uświadczysz… żal!

  Tiaaaaaaaaa…. ?

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 22:23
  Permalink

  Niemożliwy jesteś krzyku ! Pisząc o kamizelkach i ich powszechności wykluczyłem właśnie spiskową teorię . Ty , jak zawsze swoje ! Po co ? i kto ? Rozumiałbym jeszcze KOD i specjalny nadruk na koszulkach – konstytucja . Ktoś musiał to zorganizować , opłacić itd. Ale żółte kamizelki były zakładane po to , aby ludzie się rozpoznali przez ogólną ich dostępność . Ze spiskiem mają tyle wspólnego , jak np. to , że Ty , Włodek i ja odlewamy się od czasu do czasu . Ba , robią to nawet panie ( one robią siusiu ) – więc wszystkich nas coś łączy . Ergo – SPISEK !

  Odpowiedz
 • 6 grudnia 2018 o 22:54
  Permalink

  @krzyk58. 6 grudnia 2018 at 19:32

  Gdybyś to kwestionował i obśmiewał w latach nawet jeszcze 60-tych to sami robotnicy i chłopi pamiętający feudalizm II RP z rządami pana i plebana spraliby cię na kwaśne jabłko. 🙂 Wtedy “jaśnie państwo” za bardzo nie podskakiwało. 🙂

  Dla nich to była myśl przewodnia i można śmiało powiedzieć, że spełniona, bo odzyskali godne życie. Lud śnił o Polsce sprawiedliwej, ba nawet ONR przedwojenny śnił o takiej Polsce i żądał nacjonalizacji. Czyli sen ONR partia spełniła:-)

  Prawda, którą ci wyłożył @fly spłynęła po tobie jak po kaczce, ale nic dziwnego, bo prawica zawsze była odporna na argumenty logiczne i fakty historii, a ty bijesz tu wszelkie rekordy indolencji i trollowania. 🙂 Może jednak za dużo kadzidła? Przestań wreszcie wąchać, bo to szkodzi zdrowiu. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 08:05
  Permalink

  @Miecław. Niepotrzebnie używasz górnolotnych frazesów na określene przyziemnych oczekiwań ludu pracującego miast i wsi,
  otóż – wbrew pozorom, ma nadmiernych ambicji czy aspiracji do…
  mam na myśli zdecydowana masę, nie rozważam oczekiwań wybitnych jednostek na przestrzeni dziejów, tymi opiekował się dwór
  (emanacja kultury) czy któryś z Kościołów , w temacie wykształcenia
  (parcie na magistra czy licencjata 🙂 ) odpowiada mi stanowisko
  prof. Wolniewicza, które to niejednokrotnie TU przytaczałem.
  Powiadasz “godne życie”, “lud śnił”, więc brutalnie przypomnę ci jak lud
  w swej masie rozumie ten frazes – wypić (kto z chłopem pije…),
  napchać kałdun, poopier*ć sie w robocie (słynne PRLowskie,
  czy sie stoi, czy sie leży…) dalej znasz – nie wzięło się znikąd.
  “Prawda, którą ci wyłożył @fly spłynęła po tobie jak po kaczce, …”
  Ano, bo jak wiesz jestem jednym z tych co to wmówiono kiedyś
  “odporny na wiedzę, trudny do zajeb*nia”.

  “Może jednak za dużo kadzidła… ” Gdzie tam, wcale! 🙂

  K. pisze w najnowszym tekście o “kościołach” jeszcze nie czytałem,
  radia tv nie słucham/oglądam nie znam tematu, nie mam wyrobionej opinii
  Wiem tyle że istnieją w strukturze KK dwa równoległe światy
  w sferze sacrum: lewacko-komunistyczny (kosmopolici sukienkowi)
  pełen politpoprawności zgrupowany wobec polaków, nyczów itd.
  i świat duchowny o słusznym, konserwatywnym (?) obliczu zgrupowany wokół
  biskupa, (nie pamiętam czy – arcy) Dzięgi, (kolejny b. bliski krajan z racji miejsca urodzenia) tych popieram, ale to mało
  oni też są w miarę poprawni, uznają dokonania soboru watykańskiego II, czyli tego co nazywamy ‘swądem szatana w świątyni Pana’
  Jeno powrót do TRADYCJI, odrzucenie narosłych błędów i herezji,
  powrót do rytu Trydenckiego może uratować KK, inaczej pójdzie
  zbolszewizowaną drogą “kak na Zapadie’! Woot!! Czego nie życzę
  (brr!) dla dobra Nas wszystkich, gdyż TO byłaby przegrana całego Narodu! Amen.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 09:21
  Permalink

  @fly. 6 grudnia 2018 at 22:23. Ten sam schemat…tam tez nie ma spontana, to tak jak w…Demokracja Demokracja ale ktos tym musi zadzic!https://www.youtube.com/watch?v=_lz5dkYJ4Hg

  @Ryszard. 7 grudnia 2018 at 07:47 …oddolnie, spontanicznie
  “organizujemy się”- zwłaszcza na pejsbuku ! ?

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 09:36
  Permalink

  @krzyk58. 7 grudnia 2018 at 08:05

  Jesteś, jak ci twoi “mistrzowie ciemnogrodu”, których wykłady dla wykluczonych intelektualnie linkujesz. 🙂 Wiesz, że w masie ludzi znajdzie się zawsze margines wyprany z wszelkich wartości i wyższych uczuć, a większość tego ludu żyła i pracowała uczciwie, wreszcie mogła sobie czytać gazety, bo dzieci i analfabetów posłano do szkoły, czytelnictwo książek wzrosło ogromnie w stosunku do II RP, gdzie na książkę stać było tylko inteligencję urzędniczą i “jaśnie państwo”. Pilnowano solidnie jakości produkcji i towary wyprodukowane w PRL służą ludziom nadal.

  Np. meble, a dziś meble z dolnej i średniej półki cenowej, nie wytrzymają w całości nawet jednej przeprowadzki i na co dzień musisz z nimi postępować ostrożnie jak z jajkiem. Nie tak dawno znajomy rolnik kupił takie mebelki bo ładne, nie minął tydzień, gdzieś mu się spieszyło, czegoś szukał, jak ciepnął drzwiczkami ze złości, to szafka się rozleciała. 🙂

  Ale ja wiem, że “jaśnie państwo” z ciemnogrodu chciałoby widzieć w ludzie nadal tylko woły robocze umieszczone w kurnych chatach i bezmyślnie klęczące przed okupacyjnym bogiem, kłaniające się i całujące w pierścień pana i plebana. To se ne wrati.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 13:30
  Permalink

  @Miecław. …których wykłady dla wykluczonych intelektualnie linkujesz. Pomijam już lewackie sqr*ństwo pobrzmiewające z tak sformułowanego zdania. Ale, ale, na KIP powoływałeś się niejednokrotnie, tym razem JA to czynię, gdyż nieopatrznie problem przeoczyłeś (ach,
  te korzenie…) dotyczy zresztą uwaga nie tylko Twojej osoby!
  Jest TU dość liczna drużyna filosemicka, nie zauważają (NAWET)
  gdy ony szczają wam na twarz – wy Miecławie and cotnores, z uporem
  twierdzicie że to tylko deszcz(pada)! Można i tak, w pozycji pobitego kundla rozumieć i odbierać (skamleć!) otaczającą nas ponurą rzeczywistość.
  Ad rem: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/11/zlosc-zydowska-przeciw-bogu-i-kaplanom-podpisz-w-obronie-ks-prof-tadeusza-guza/ Kom. “nany” se odpuść gdyż już dawno temu zdekonspirowała swoje prawdziwe oblicze, i Bogu niech będą dzięki.
  Amen!

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 16:31
  Permalink

  @krzyk58. 7 grudnia 2018 at 13:30

  Co jak co, ale dość dobrze znam źródła sądowe z I RP i nigdzie nie trafiłem na sprawy, które tenże ksiądz prezentował. Natomiast było trochę pogromów determinowanych fałszywą plotką. To tak podobnie jak ten w Kielcach. Niestety ciemnotę ciemnogrodu można dowolnie podpuścić. A nawet jeżeli kiedyś w historii zdarzyły się takie sprawy kryminalne, to nie powód, żeby teraz w XXI wieku ludziom wmawiać, że wszyscy żydzi to robią i są złem wcielonym. Przeczytaj komentarz NANY ze zrozumieniem, wtedy może łaska Boga twoich starszych braci w wierze może cię oświeci.
  Jednym słowem wychodzicie na głupców z taką prymitywną retoryką. Nie dziwota więc, że w Ameryce popularne jest powiedzenie poniżające nas Polaków – “głupi jak ……

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 18:44
  Permalink

  @Miecław. “To tak podobnie jak ten w Kielcach.” Co Ty wiesz o…
  Kielcach??! Goowno! Łykasz żydowsko-komunistyczą politagitkę spreparowaną na użytek motłochu., Bogusław Linda “Co ty wiesz o zabijaniu”https://www.youtube.com/watch?v=0Rc-5llpD6M
  ————————————————————————————————-

  “Nie dziwota więc, że w Ameryce popularne jest powiedzenie poniżające nas Polaków – “głupi jak …… Najkrócej jak można – GŁUPIŚ! Masz powód do obrazy, nie dbam o to! Mówię jak jest.
  Czy kiedykolwiek słyszał o kosmopolitycznych, komunistycznych
  oprawcach Narodu Polskiego, Nasz odwieczny pasożyd po 56′ i 68′ miast na szubienicę czy pod Polski pluton egzekucyjny ci “nasi” stalinowscy,komunistyczni bandyci wyjechali legalnie na Zachód w glorii męczenników!!! Skąd
  prowadzili /prowadzą wrogą PRLowi i Polakom akcję oczerniania.
  I robią TO nadal!! Kanalie! Miecławie-“słowianinie” jesteś NA PEWNO jednym z nich,
  alternatywa – jesteś TOTALNYM ignorantem!!
  …………………………………………………………………….
  Czy Ty (kiedykolwiek) słyszał nazwisko Kąkolewski, Krzysztof
  Kąkolewski niestety, śp. – polecam “Umarły cmentarz”.
  Skąd w tobie tyle durnoty? Jak mówi Mistrz Michalkiewicz
  jesteś TOTALNIE O/DURACZONY, to już nie śmieszne…! 🙂

  Drugie, uzupełnione wydanie najbardziej przemilczanej książki ostatnich lat. Autor po piętnastu latach żmudnych badań odkrywa prawdę o tzw. pogromie kieleckim z 4 lipca 1946 roku. Odsłania kulisy komunistycznej operacji mającej na celu zniesławienie Polski na arenie międzynarodowej i uzasadnienie pozostawienia jej w strefie wpływów sowieckich.

  Po raz pierwszy książka ukazała się w 1996 r. Uniemożliwiła wówczas planowane, a przynajmniej poważnie zakłóciła, oficjalne obchody 50. rocznicy wydarzeń kieleckich. Została też wówczas przez tzw. elity odebrana jako dzieło „oszołoma” i odrzucona, tak dalece odbiegała od obowiązującego wzorca, wg którego opisywane miały być wydarzenia kieleckie z 1946 r.

  Ustalenia Kąkolewskiego przedzierały się jednak stopniowo do zbiorowej świadomości. Najpierw zrezygnowano z narracji, w myśl której kielczanie owładnięci nienawiścią do swych żydowskich sąsiadów postanowili ich wymordować. Przez kilka lat upierano się jednak, że „tłum” przyłączył się do sił milicyjno-wojskowych. Dopiero ostatnio zaczęły pojawiać się opinie potwierdzające ustalenia Kąkolewskiego, że ówczesne wydarzenia były od początku do końca zaplanowaną operacją sowieckich i polskojęzycznych służb specjalnych, że udział w niej tzw. motłochu był wręcz niepożądany.

  Tylko z tej książki dowiemy się, kto i dlaczego strzelał do kieleckich Żydów. Kto jest odpowiedzialny za zamordowanie w procesach sądowych niewinnych ludzi obciążonych odpowiedzialnością za tę zbrodnię. Dowiemy się, dlaczego „pogromu” dokonano właśnie 4 lipca, dlaczego właśnie w Kielcach… http://ksiegarnia.vb.com.pl/umarly-cmentarz
  W “te klocki” historii najnowszej prezentujesz mi się nie tylko jako
  ignorant ale i dyletant
  …………………………………….

  Wojna światów. Talleyrand. Pan Nikt – Tomasz Gryguć

  https://www.youtube.com/watch?v=7z-biPlJ-W8
  Ps. Przeczytałem ponownie treść napisanego posta – z niczego
  nie wycofuję się!

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 19:23
  Permalink

  @ krzyk, czytałam kolejne i kolejne materiały na temat pogromu kieleckiego i to co przedstawia oficjalna wersja też jest wątpliwe, podobnie jak pogrom w Jedwabnem.

  Zresztą gdy chodzi o Jedwabne to sami Żydzi nie zgodzili się na wznowienie badań przez Polskę, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za tę zbrodnię.

  Kolejny temat, ostatnio czytam na temat odszkodowań dla Żydów w “Historia Polski Ludowej bez IPN” . Jest tam wyliczone, które państwa otrzymały jakie kwoty na wypłatę odszkodowań.
  Zatem obecne pretensje do Polski o wypłatę są bezpodstawne.

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 20:23
  Permalink

  @fly.6 grudnia 2018 at 17:03 – “krzyk , jak zwykle , z teorią spiskową…”

  No, właśnie, no właśnie, posłuchajmy, kto i na czyj użytek spreparował termin którym tak ochoczo – dziś, acz nie tylko dziś, posługują się głównie różnej maści lewakowie, po to by spostponować/”wbić w glebę” adwersarza . “TEORIE SPISKOWE” – termin wymyślony przez …. https://www.youtube.com/watch?v=WyFXZpl0YW8&t=76s
  ?

  Odpowiedz
 • 7 grudnia 2018 o 20:57
  Permalink

  @wieczorynka. 7 grudnia 2018 at 19:23 Ty to wiesz, ja to wiem … niestety są tacy co” nie wiedzą”. BA! Zatykają uszy “costam” wrzeszcząc niczym niektóre
  postaci biblijne :)… Ignoranci, czy coś więcej …oto jest pytanie…

  2. A zamierzali “przybić” Nam Polakom – niedoczekanie (ich)!

  3. DOKŁADNIE!

  Jeden z nielicznych głosów rozsądku na forum OP – to kom.
  “wieczorynka”. Tradycyjnie już – pozdrawiam. W nawale walki
  “kopania się z tabunem koni”, (zaznaczam że w temacie wzajemnego okładania się kułakami nie jestem ‘Roger Moore”)
  zanika zdolność do racjonalnego myślenia czy przelewania wytworów
  własnej wyobraźni/przemyśleń w przestrzeń , byle szybciej i więcej,
  wiem tak nie da rady – muszę zejść na “b. “wolne obroty”. 🙂
  Jeszcze raz Pozdrawiam Mikołajkowo, a więc zimowo, obowiązkowo z prezentem …przynajmniej
  w piosenkach które dedykuję:

  Падает снег С Адамо и М Магомаев
  https://www.youtube.com/watch?v=iynJy5-jd6o

  Снег кружится, летает, летает…
  https://www.youtube.com/watch?v=lyjnbixaHQo

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 00:40
  Permalink

  @krzyk58

  Przeczytaj sobie porządną analizę materiału źródłowego i różnych teorii na temat pogromu kieleckiego, moim zdaniem obiektywną, w poniższej dwu tomowej publikacji. Masz tam masę źródłowych dokumentów. Tylko przeczytaj ze zrozumieniem i obiektywnym nastawieniem.

  Joanna Tokarska-Bakir, Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego. Tom 1 i 2, Wyd. Czarna Owca 2018.

  A i nie łącz tego z Jedwabnem, gdzie głównym sprawcą i inspiratorem byli w zasadzie Niemcy.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 09:04
  Permalink

  @Miecław. … gdzie głównym sprawcą i inspiratorem byli w zasadzie Niemcy.” A w Kielcach kosmopolityczno-komunistyczne służby.
  Cel: zniesławienie Polski na arenie międzynarodowej i uzasadnienie pozostawienia jej w strefie wpływów sowieckich.
  Cel drugi: stymulowane przez centra syjonistyczne społeczności żydowskiej do wyjazdu na Bliski Wschód , do ‘ziemi obiecanej” –

  Uwaga:
  Joanna Tokarska-Bakir jest antropologiem kultury i literaturoznawcą, profesorem doktorem habilitowanym nauk humanistycznych oraz członkiem Instytutu Slawistyki PAN. W swoich badaniach koncentruje się między innymi na antropologii religii, historii i pamięci, stosunkach polsko-żydowskich w pamięci polskiej prowincji oraz fenomenologii i socjologii tabu.

  A więc, zawodowo -, na pewno z zamiłowania, “słowianka”, niczym “adwokat” Miecław. ? A z pochodzenia????

  W tomie pierwszym „Pod klątwą” Joanna Tokarska-Bakir zamieściła relacje świadków pogromu, ocalałych Żydów, a także niemal godzinowo przedstawiła przebieg pogromu kieleckiego, i przedstawiła jego uczestników – oczywiście nie pochyliła się nad sylwetką każdej postaci z rozwścieczonego tłumu, ale jest tutaj prześwietlony cały szereg postaci, które grały w nim pierwsze skrzypce. Niezwykle wartościowe jest również opisanie realiów powojennych Kielc, ówczesnej codzienności, panujących nastrojów, całego przekroju społecznego – na tym żyznym gruncie nienawiść wykiełkowała i zebrała krwawe żniwo. Szczególnie rozbrajające są wspomnienia ocalałych z pogromu Żydów, którzy długo nie potrafili uwierzyć w to, że pod kamienicą zbiera się coraz większy, rozwścieczony tłum, oskarża Żydów o porywanie i mordowanie dzieci i grozi im śmiercią. Niesamowite jest też to, z jakich ludzi składała się milicja obywatelska, aż dziwne, że nikt się wcześniej nad tym nie zastanowił, bo ich życiorysy wiele wyjaśniają – zachęcam do czytania.

  Miecławie, CZY zamieszczona narracja ‘czegoś” nie przypomina?
  ? Przeszedłeś ‘tak sobie” do porządku dziennego?

  Należało powołać się na jeszcze bardziej wiarygodne “ałtortytety”
  Jak choćby J.T.Gross, czy J.Kosiński w “Malowanym ptaku”,
  (skądinąd taki ‘un’ Kosiński , jak ja – Radziwiłł). 🙂 zapoznaj się z tajnym referatem (tow.) Jakuba Bermana wygłoszonym na posiedzeniu Egzekutywy Komitetu Żydowskiego w kwietniu 1945 r.
  w Wałbrzychu (?) być może pomyliłem miejsce spotkania – mniej istotne.
  TUTAJ masz wszystko na temat, a może jeszcze więcej…

  https://marucha.files.wordpress.com/2017/04/judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl.pdf

  https://marucha.files.wordpress.com/2017/11/brochocki-jerzy-rewolta-marcowa.pdf
  ………………………………… Celem notorycznego dokształcania weź na warsztat:

  https://marucha.files.wordpress.com/2018/02/uszkujnik-paradoksy-historii.pdf

  ……a ‘dzieło” p. profesor odpuść (sobie) w każdym przypadku, wyłączając jeden – masz w sobie judeocentryczny punkt widzenia!
  Amen i Bogu niech będą dzięki za to że dane Nam Polakom jest korzystać z wiedzy udokumentowanej bezstronnie, rzetelnie
  mam na myśli zaproponowane Tobie w/w. lektury.
  Gdyby nie tacy światli ludzie nurzalibyśmy się w szambie
  antypolskich, wrogich nam Polakom “malowanych ptaków”
  o innych paszkwilach naszych odwiecznych wrogów nawet
  nie wspominam, niech sczezną oni i ich ‘prace” w mroku dziejów.
  Nieprawda’ż Miecławie?
  Mam prośbę… na Boga, Miecławie nie zarzucaj mnie ‘byle czym”, na pewno
  “tego” nie przeczytam, gdyż szkoda marnować czas na “byle co” dany nam przez Stwórcę, !

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 11:57
  Permalink

  @krzyk58. 8 grudnia 2018 at 09:04

  Człowieku, lecz się wreszcie z tej prawackiej wypaczonej narracji. Przeczytałem wiele publikacji i mogę powiedzieć tylko tyle, że wiele faktów jest nad interpretowanych przez prawicowe opracowania, ale to wynika z braków intelektualnych autorów i oczywiście antysemickiej polityki oraz religijnych ograniczeń poznawczych. Co z tego, że stawiają tezy z pozoru słuszne, ale nie potwierdzone dowodami tylko domysłami lub wręcz zmyśleniami.

  Dla mnie liczą się tzw. twarde fakty, a autorka tej publikacji naprawdę zrobiła świetną robotę i analizę. Przeczytaj ją od deski do deski, a wtedy możemy dyskutować, jak znajdę czas.
  No ale cóż piszesz: “Mam prośbę… na Boga, Miecławie nie zarzucaj mnie ‘byle czym”, na pewno “tego” nie przeczytam, gdyż szkoda marnować czas na “byle co” dany nam przez Stwórcę, !”

  Tym stwierdzeniem wyłączasz się z grona ludzi inteligentnych o otwartym umyśle, bo trzeba czytać wszystko, aby do prawdy się zbliżyć. Jeżeli przyjmujesz tylko jedną prawicową narrację, tzn. że już jesteś niewolnikiem przesądów i jedynie słusznej religii.

  I tym się różnimy, bo ja staram się czytać także prawicowe opracowania. Moje wnioski z tego czytania są jednak smutne, bo niestety w większości te wypociny to intelektualne śmieci pisane z racji ograniczeń poznawczych tylko w jednej z reguły religijnej narracji. Ale jest też trochę wartościowych rzeczy, z których korzystam, więc ja się nie zamykam na wiedzę tak jak ty.
  Paka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.