Znowu wszystkiemu winna jest Rosja i Władimir Putin!

Jak to dobrze, że znowu wiadomo, że wszystkiemu złu na tym świecie winna jest Rosja i jej prezydent pan Władimir Putin! Cudownie! Po prostu bez tej informacji nasze życie byłoby niepewne, prawdopodobnie z niewiedzy moglibyśmy zderzać się z szybami jak muchy, albo podcinać sobie żyły w wannach. No, ale jak już wiemy, że to Rosja i jej prezydent są winni temu, że Ukraina nie może się zdecydować czy stowarzyszyć się z Unią Europejską, czy nie – to już nam lżej na sercach, a nasze smutne życie odzyskało sens. Wróg jest znany i nie śpi, ciągle czyha co by tu jeszcze wesołemu zachodowi sknocić!

Skala propagandy nienawiści i pomówień skierowanych przeciwko panu prezydentowi Władimirowi Putinowi i Federacji Rosyjskiej na kanwie „sprawy ukraińskiej” przerosła nawet szczucie i ujadanie uprawiane w zachodnich mediach w temacie rzekomych afer, wysiedlenia i katastrofy ekologicznej jaka towarzyszy „łapówkarskiej putinadzie w Sochi”.

To naprawdę fenomen, bo jak na kraj z którym ani Unia Europejska, ani NATO, ani nawet żadne z państw zachodnich – nie prowadzi działań wojennych, Federacji Rosyjskiej obrywa się solidnie, jej prezydent jest już źródłem wszelkiego zła i nie ma znaczenia co powie – np. rozsądnie pytając o szczegóły umowy stowarzyszeniowej, czy też proponując likwidację broni chemicznej w Syrii. Zawsze jest złym satrapą, „szatanem północy”, który ostatnio mimochodem dokonał przewrotu politycznego dzięki podstawionemu oligarchowi w Gruzji a teraz próbował sobie połknąć Ukrainę, ale dzielny Naród Ukraiński pod banderowskimi flagami i z bokserem multimilionerem – panem Kliczko, w asyście współczesnego szefa banderowców i pozostałości po gazowej księżniczce skazanej na więzienie – stawił mu opór!

Oczywiście w tym wszystkim swój szlachetny udział mają europarlamentarzyści i parlamentarzyści z Polski, którzy zupełnie nie rozumiejąc, o co na Ukrainie chodzi i tego w jaki sposób w cudzym teatrzyku są rozgrywani jak kukiełki, pognali na Majdan, zwany już Euromajdanem. Żaden inny zachodni polityk, nawet ci dwa panowie upoważnieni przez Unię do działania na Ukrainie Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski – nie pojawili się tam, aby przypadkiem nie być posądzonym o mieszanie się w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju – ani nie mieć moralnej odpowiedzialności za ewentualny rozlew krwi. No, ale co to dla Polaków!

Przecież wiadomo, że jak coś się wydarzy na Majdanie to nasz winny „geniusz zła” jest pod ręką! Wystarczy tylko powiedzieć, że to „ruska prowokacja” i sprawa jest czysta. Stoi sobie ukraińska policja – Berkut w poprzek ulicy Bankowej w Kijowie, naprzeciwko niej tłum ze spychaczem ładuje w chłopaków kamieniami, butelkami, wszystkim czym da radę – napiera na kolumnę policjantów (żywych ludzi) łyżką spychacza i co? Wiadomo to „ruska prowokacja” winny jest Putin i jego ukraiński watażka! Przychodzi bokser Kliczko z megafonem i wzywa ludzi do wycofania się. No, bo to prowokacja, ale to Berkut dostał cegłami po hełmach. Świetna prowokacja, nie ma co.

To przerażające, jak bardzo zachodnie i zdaje się też ukraińskie media manipulują faktami, mówienie w głównym programie publicystycznym po wieczornym wydaniu wiadomości polskiej komercyjnej stacji telewizyjnej, że na Majdanie była prowokacja – sami państwo wiecie kogo to po prostu psucie mediów i czarny soft power skierowany przeciwko legalnym władzom Ukrainy i autorytetowi Federacji Rosyjskiej. Takich skandali nie brakuje, ponieważ kłamstwa mające jak można rozumieć rodowód w ukraińskich mediach są beznamiętnie powielane przez prawie wszystkie redakcje na zachodzie. Efekt jest taki, że większa część interesującej się sprawami na Ukrainie zachodniej opinii publicznej jest przekonana, że to rosyjski prezydent „sterroryzował” lub „zaszantażował” prezydenta Ukrainy, żeby ten nie podpisywał porozumienia. Co więcej coś podobnego sugerował w jednej z wypowiedzi pan Kwaśniewski, a dziennikarze cytowali słowa rzekomego negocjatora ze strony ukraińskiej, którego danych nie podano – „zwyciężył Putin”.

Nie patrzy się na sprawę taką jaka ona jest, ba nawet nie mówi się ludziom o grze geostrategicznej, którą Unia podjęła – mamiąc Ukrainę niczym! A to, że Rosjanie przedstawili swoją propozycję to już jest nielegalne! Tylko Unia może! Tylko Zachód! Na wschodzie jest „zły” geniusz północy, który chce dla wszystkich jak najgorzej.

Co więcej nawet nie dopuszczono w mediach do dyskusji o ukraińskiej propozycji rozmów trójstronnych – Unia, Ukraina, Rosja! Co mogłoby stać się zaczynem przedstawienia alternatywnej, szerszej propozycji współpracy, o której kiedyś pisał pan Władimir Putin w ramach wizji współpracy od Lizbony do Władywostoku.

Jednakże na to nie może być zgody, zachód już wydał wyrok na Putina i na Rosję, są wrogami i należy ich pokonać. Najpierw drenować ile się da z surowców, pieniędzy i autorytetu – sprowadzając na Rosję wszystko co złe, ponieważ nawet w standardowym konflikcie dyplomatycznym (Syria), nie mówiąc już o jakiejkolwiek wojnie (arsenał termonuklearny) – nie da się jej pokonać. Nie da się usunąć prezydenta Putina pod pozorem dowolnie skomponowanej krucjaty ideologii gender wspartej działaniami lokalnych pożytecznych głupców, nie da się przez to do woli kraść i bez ograniczeń wywozić bogactw Rosji do zagranicznych banków – więc trzeba zrobić to co zachód umie najlepiej i co mu najlepiej wychodzi – KŁAMAĆ, KREOWAĆ FIKCJĘ I JESZCZE RAZ KŁAMAĆ. Tutaj działają zasady doskonale sprawdzonej hitlerowskiej propagandy – im więcej będziemy kłamać o Rosji i o Putinie, tym większe prawdopodobieństwo, że te kłamstwa będą żyły swoim życiem, nawet jako echa będą gdzieś funkcjonować w ludzkiej percepcji. Tu nie ma granic nie do przekroczenia – stawką jest Rosja i dusze Rosjan, na straży ich spokoju i prawa do samostanowienia stanął tylko jeden człowiek Władimir Władimirowicz Putin, dlatego na nim zachód (i Daleki Wschód) zogniskuje ostrze swojej krytyki i powtarzania kłamstw. Będą kłamali rano, będą kłamali w południe, będą kłamali w nocy i wieczorem, zrobią wszystko, żeby odwrócić Rosjan od swojej władzy, żeby Rosjanie ją znienawidzili, pomiatali nią, żeby pragnęli zmiany – nie ważne jakiej, zmiany na lepsze… taki prosty scenariusz – do osiągnięcia banalnymi chwytami, przed którymi niestety głowice termojądrowe ani pana Putina, ani Rosjan nie obronią…

Właśnie najbardziej perfidne w działalności zjednoczonej propagandy kłamstwa i jego wszelkiej maści popleczników jest to, że oni nie adresują jadu swoich kłamstw do opinii publicznej zachodu czy Azji. Właśnie to jest błąd, któremu ulegają wszyscy na zachodzie, ten przekaz nie jest adresowany do nich, ale do Rosjan, a konkretnie jako feedback do ich percepcji, która powoli – staje się sterowalna, gdyż wzorce zachodnie są przedstawiane logicznie a argumentu jako wynikające z przedstawionego wnioskowania. Obraz jest w uproszczeniu taki: Putin to skrytobójca i satrapa, który dręczy własny Naród, nie pozwala mu na wolność i rozwój. Zwykli Rosjanie – pełni trosk życia codziennego, mogą w ramach złości na władze, do której mają pełne prawo jako obywatele demokratycznego kraju – temu sposobowi myślenia ulec. W tym znaczeniu, że to może przeważyć w ocenie nad zdrowym rozsądkiem, który nakazuje POPIERAĆ TO CO SCALA ROSJĘ I CZYNI JĄ TAK POTĘŻNĄ, ŻE NAWET WŚCIEKŁE UJADANIE ZACHODNICH PIESECZKÓW JEST I BĘDZIE NICZYM WOBEC WOLI NARODU ROSYJSKIEGO! O to w uproszczeniu w tym wszystkich chodzi. Dzisiaj Ukraina, jutro Białoruś, chociaż ta nie jest tak naprawdę ważna, a jutro Rosja. To Rosja jest celem wszelkiej krytyki, wszelkiej propagandy i wszelkiego ujadania. Jednakże nie jest to czynione z „miłości” do Rosjan lub z sympatii do ich często tragicznego losu – oj, nie. Rosja to ostatni rezerwuar i ostatni wolny rynek zbytu, który się oparł pomimo ciężkiego brzemienia globalizacji i może sam o sobie stanowić. W uproszczeniu można jeszcze w Rosji tyle ukraść, że za odsetki od kradzionego będzie można kupić nie jeden klub piłkarski w Anglii, ale całą ligę! Jeszcze zostanie!

Przy okazji liczy się eliminacja niezależnego słowiańskiego ośrodka państwowego, który nie poddaje się westernizacji i nie ulega modom, którego przywódca jest na tyle mądry, że za olbrzymią cenę postanowił ochronić swój Naród przed jarzmem westernizacji. Dzieje się to dlatego i głównie dlatego, ponieważ bez dążenia do dominacji i bez wroga zewnętrznego zachód upada, głupieje i z przerażeniem odkrywa jaki jest zgniły, dekadencji i bezduszny – sam może się zniszczyć, więc właśnie dlatego woli zachować strategiczną inicjatywę i dążyć do „wprowadzenia standardów demokratycznych” na początek na Ukrainie, potem jak już wystarczająco rozmiękczy – w Rosji. Wcześniej, przypomnijmy – angielscy dżentelmeni wozili „heban” przez Atlantyk do swoich kolonii w Ameryce, zamordowano jakichś tam Indian, zburzono całą cywilizację w Ameryce Południowej i Środkowej, wydrenowano z Afryki prawie wszystko co się dało, próbowano nawet wyssać z Chin co tylko było można, na przystawkę połknięto jakąś tam wyludniającą się Polskę, teraz czas na deserek w postaci Ukrainy i danie głównie – Rosję.

Rosja rządzona wedle standardów demokratycznych, przez miękkich przywódców poszukujących legitymacji dla swojego przywództwa w zachodnich stolicach to marzenie strategów zza Atlantyku. Będzie jej można użyć przeciwko „nowemu wrogowi” na Dalekim Wschodzie…

Żegnaj Ukraino, Żegnaj Rosjo, bez was świat już nie będzie taki sam, nikt poza Władimirem Putinem nie jest dzisiaj w stanie powstrzymać tych genderowo-multiseksualnych szaleńców mówiących i wierzących w to, że mężczyzna po kastracji może być kobietą, a jak mu się operacja nie uda lub nie będzie z niej zadowolony to ma mieć prawo do eutanazji na życzenie (był ostatnio taki przypadek).

O pada śnieg, a raczej śniego-deszcz zamieniający się w błoto! Wiadomo, że temu winna jest Rosja i oczywiście Władimir Putin!

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

36 myśli na temat “Znowu wszystkiemu winna jest Rosja i Władimir Putin!

 • 5 grudnia 2013 o 11:49
  Permalink

  Ktoś, kiedyś oby wkrótce, będzie zobowiązany wziąć na barki ciężar posprzątania Polski, zamienionej w 1989r w solidarnościowa “stajnię Augiasza. 24 lata totalnej kompromitacji państwa- WYSTARCZY.Podobnie jest w kazdy “segmencie”. Totalny “rozwał” narodu i państwa.Już wkrótce 13.XII.nawiedzeni wariaci soldarnościowi,urzadzć będą chuligańskie , karczemne burdy, pod oknami p.Prezydenta W. Jaruzelskiego.Krzyczeć będą pełni nienawiści o “ofiarach stanu wojennego”.Załosne.Trzeba by policzyć ofiary”rozwału Ojczyzny i przemian solidarnosciowych”. W 1980r. dominującym były żadania pewnych zmian, ale to zostalo przez “doradców” solidarnościowych wynaturzone. Wszak pamiętamy, może juz nie wszyscy, hasło obowiązujące. SOCJALIZM TAK, WYPACZENIA NIE.Ci co okradli Ojczyznę, brzydzą się podobnymi hasłami.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 12:12
  Permalink

  Do Autora tekstu. Brakuje mi słów, by wyrazić uznanie, i jednocześnie docenic odwagę w pisaniu tekstów co najmniej “niepoprawnych politycznie”, ale patrząc”na to “co ma miejsce” w m.in. polityce, ktoś musi uderzyć pięścia w stół i wrzasnąć, TAK, gromko wrzasnąć- – DOŚĆ SZALEŃSTWA i ZOOLOGICZNEJ RUSOFOBII. Tym “Panom”, już dziękujemy. Dość psucia i destrukcji.

  Odpowiedz
  • 5 grudnia 2013 o 17:26
   Permalink

   Szanowny Panie!
   Osoba Pana Władimira Władimirowicza Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej jest warta każdego starania się… Serdecznie pozdrawiam. K.

   Odpowiedz
   • 5 grudnia 2013 o 18:05
    Permalink

    Ja to wiem, Pan to wie, ale…ci co “powinni wiedzieć” – nie wiedzą, albo “brzydko się bawią”, takie tam, “wyrosnięte chłopcy” pracujący na rzecz… kogo ?Na pewno nie Polski i Polaków. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 14:52
  Permalink

  Znowu “wziął” jakieś paskudztwo.
  I patrz pan jak długo trzyma.

  Odpowiedz
  • 5 grudnia 2013 o 16:32
   Permalink

   W poprzednim ustroju tacy jak @senior, w przypadku “niezgodności z linią polityczną partii”, mających ‘odmienne spojrzenie ” , zamykali z rozpoznaniem – schizofrenia bezobjawowa. W. Bukowski “I powraca wiatr”… Pogratulować tow.

   Odpowiedz
   • 5 grudnia 2013 o 18:41
    Permalink

    Panie “krzyk” za wcześnie, wyraźnie za wcześnie, pana wypuścili…

    Odpowiedz
  • 6 grudnia 2013 o 12:34
   Permalink

   Czy to Pana wszystkie “argumenty” w dyskusji…?

   Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 18:01
  Permalink

  Doskonały tekst.
  Oddaje istotę rzeczy.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 18:55
  Permalink

  Ostry i bardzo odważny artykuł, gratuluję Autorowi.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 20:02
  Permalink

  Ostro ,ale rzetelnie i uczciwie,w przeciwieństwie do mediów
  mainstreamowych.To co w nich czytamy i słyszymy to negatywny szał propagandowy w odniesieniu do Rosji.
  Zachodowi nie ma się co dziwić, gdyż to jak gdyby ich chleb
  powszedni.Mając wyspecjalizowane od lat ośrodki propagandowe,nie licząc działalności wywiadów,Zachód za
  wszelką cenę i wszelkimi sposobami(cel uświęca środki)stara
  się rozmiękczyć Rosję,uważając ją i słusznie za mocnego i
  twardego gracza,którego należy permanentnie osłabiać.
  Bruksela trochę się jednak przeliczyła myśląc,że przedłoży
  Ukrainie odpowiedni dokument stowarzyszeniowy bez odpowiedniego wsparcia finansowego i będzie po zawodach.
  Tak się jednak nie stało i stąd ta cała histeria i
  obwinianie za wszelkie zło prezydenta Putina.Szczytem
  indolencji i politycznej wręcz głupoty było stawianie,
  jako podstawowego warunku umowy stowarzyszeniowej-zwolnienia z więzienia Julii Tymoszenko,chociaż było z
  góry wiadomo,że nie o to w tej układance chodzi.Gra toczy
  się głównie o wyrwanie Ukrainy ze szponów rosyjskich,ale
  politycy zachodni zapomnieli,że Ukraina nie jest tworem
  jednolitym.Jest Ukraina zachodnia i pro rosyjsko nastawiona wschodnia.Teraz,gdy mleko się rozlało,polegnie
  pewnie cała idea partnerstwa wschodniego w którym Polska
  grała pierwsze skrzypce ze Szwecją,wciągając w to Unię.
  Pan Ciosek,były ambasador Polski w Moskwie znający bardzo
  dobrze problematykę rosyjską mówił niedawno w telewizji,
  że obarczanie Rosji winą za odstąpienie Ukrainy od umowy
  stowarzyszeniowej jest nieporozumieniem.Według niego Rosja będzie istnieć bez Ukrainy i da sobie radę,gorzej z
  Ukrainą.Wielu obserwatorów politycznych twierdzi,że
  protestujący na Majdanie z jednej strony chcą zbliżenia
  z Unią,a z drugiej chcieliby poprawnych stosunków z Rosją
  Dwóch srok za ogon trzymać się nie da-trzeba się na coś
  zdecydować i nikt za Ukraińców tego nie zrobi.Wszelkie zaś ingerencje w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa są
  delikatnie mówiąc nie na miejscu.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 20:09
  Permalink

  Это Путин виноват

  Кошка бросила котят.
  Это Путин виноват.
  Зайку бросила хозяйка.
  Кто виновен, угадай-ка!

  Вот кончается доска
  У несчастного бычка.
  Наша Таня громко плачет.
  Рядом Путин, не иначе.

  Свет погас, упал забор,
  У авто заглох мотор,
  Зуб здоровый удалили,
  Иль залез в квартиру вор,

  Не понравилось кино,
  Наступили Вы в г…о.
  У любого катаклизма
  Объяснение одно:

  Знает каждый демократ –
  Это Путин виноват!

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 20:58
  Permalink

  Ten tekst jest tak fatalny, że przeczytałam go tylko dlatego, ponieważ interesuje się Rosją.
  Rosja nie jest krajem demokratycznym, jest państwem autorytarnym lub jak to mówi Surkow- demokracją sterowaną.
  Zwykli Rosjanie nie ulegną takiemu obrazu przestawianemu na zachodzie- mogą ulec co najwyżej propagandzie Kremla.Rosjanie nie interesują się polityką, nie interesują się, nawet własnym krajem, taki Newsweek sprzedaję się gorzej niż w Polsce. Sami Rosjanie nie maja dobrego zdania o zachodzie, uważają tak jak pan:że zachód jest ich wrogiem i jest zgniły.
  Zachód nie musi okradać Rosji, Rosja już została rozkradziona przez oligarchów, którzy trzymają większość Rosji.Reszta musi żyć w nędzy, zdane na państwo.
  Ten “potężny kraj”- jak to pan ujął, nie ma nawet czystej wody w kranach o czym sam Putin dziś mówił. Nie ma żadnej woli narodu rosyjskiego- jest bezwładny tłum ogłupiałych ludzi zdanych na państwową telewizję, którzy nie znają historii swojego państwa.

  Putin buduję konkurencję do UE budując unie euroazjatycką,tak więc zrobi wszystko by zatrzymać przy sobie Ukrainę czy Białoruś. A nie ma lepszej smyczy jak powiązania gospodarcze, Rosja jest głównym rynkiem zbytu na ukraińskie towary. Putin jest wrogo nastawiony do zachodu i odwrotnie.Pisze pan o historii i kolonizacji? A Rosja (ZSRR) co robił? Nie wysysał wszelkiego majątku z miedzy innymi Polski? Zna pan ten stary dowcip z kabaretu…Czy ty tyle tego masła żresz ty ktoś się dosiadł? Radzę trochę mniej emocji przy pisaniu tekstów, a więcej spojrzenia na fakty i niech pan odstawi Putina, ja wiem, że on potrafi być fascynujący 😀

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2013 o 13:19
   Permalink

   Powtarza Pan (Pani?) banialuki, jakich używali Solidurnie w latach 80-tych!
   ZSRR “wysysał majątki”….
   Człowieku, zastanów się chwilę…!
   PRL istniała 45 lat. To jak Ci się wydaje, cały przemysł energetycznie bazował na powietrzu, a komunikacja na wodzie…!?
   PRL był potentatem m. in. w przemyśle chemicznym (szczególnie w produkcji półproduktów), przemyśle hutniczym i włókienniczym, nie licząc pomnijszych gałęzi. A jak myślisz, rudy, surowce, czy inne komponenty potrzebne dla tych branż można było zasiać u nas na polach PGRów i same potem wyrastały…!?
   Wszystko dostawaliśmy z ZSSRu…!
   Cała kolej (nie licząc tzw. “zdobycznych” parowozów poniemieckich) napędzana była radzieckimi lokomotywami. Cały przemysł wydobywczy bazował w większości na ich maszynach. Itd, itp
   Czy chcesz nam zasugerować, iż nam się to “należało”, a w zamian za nasze wyroby Rosjanie mieli nam płacić w dolarach…!?
   Durne Solidurnie widziały tylko nasze wyroby końcowe (których znów tak wiele nie było!) exportowane w zamian za tzw rubel transferowy do ZSSR, który nota bene na tamte czasy był lepszym rozwiązaniem, niż DODRUKOWYWANY dolar.
   A to że exportowaliśmy produkty spożywcze, czy tekstylne, to tylko wychodziło Narodowi na dobre, bo w ogólnym bilańsie cała wieś miała pewne zatrudnienie, a w przemyśle brakowało rąk do pracy.
   Przez takich, jak Wy, którzy “Kacapowi ręki nie podadzą” w Polsce ponad 50% ludzi żyje na skraju nędzy, a byłe rynki zbytu w Rosji przejęły inne, mądrzejsze Nacje…

   Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 15:54
    Permalink

    Pięknie to wyglądało, pięknie, z tym, że…NA PAPIERZE! w starych książkach PRL był cały czas potentatem wszystkiego, szkoda, że w tym czasie nie można było dostać niczego potrzebnego do życia, a PRL był permanentnym bankrutem, ZSRR nie robiło łaski,przecież chcieli utrzymać władze i wpływy

    Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 16:08
    Permalink

    Podpisuję się pod tekstem, doskonale pamiętam czasy PRL i oceniam je znacznie wyżej aniżeli ostatnie 24-lata, czyli czasy Solidarnych a jeszcze lepiej Solidurnych. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 16:34
    Permalink

    @ 50-latek uzupełnię swój wpis. W ciągu 20-lat po II wojnie światowej w Polsce przybyło 12 milionów młodych obywateli i PRL zadbała o to aby nie było bezrobocia, czyli wykształciła młodych i wybudowała przemysł aby ci mieli pracę. Ostatni wyż demograficzny w Polsce, to czas stanu wojennego. W wolnej Polsce mamy ujemny przyrost naturalny, bezrobocie w regionie gdzie mieszkam około 40%, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach (oficjalne dane są bardziej optymistyczne), nie wspominając bezdomnych i tych zamarzających zimą a właśnie przyszedł ten okres. Około 5 tys. osób rocznie popełnia W Polsce samobójstwo w dużym stopniu ze względów ekonomicznych.I to wywalczyli Solidurni.

    Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 17:24
    Permalink

    Ale czy do zaczadzonych prymitywną indoktrynacją solidarnościową głów coś dotrze, czy z komentarza zrozumieją choc ze dwa zdania. Piorunująca dawka :religia + myslenie solidarnościowe i efekt murowany , niezawodny na”gorące podgolone łby’. Tak było od kilku stuleci od Baru po dzien dzisiejszy, prowokacje, awantury pod ambasadą . I kibitki jechały na Wschód, a w miejsce “szalonych głów”, wchodził żywioł żydowski, przejmujac majatki i odznaczenia imperatorskie. Patrz: Kronenberg.Ggdy “kibitki” szły na Wschód , interes , “giszeft” sie doskonale kręcił. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 18:15
    Permalink

    Wieczorynka- za ten wyż powojenny to rozumiem, że mam dziękować Stalinowi? Z tymi samobójstwami to inna rzecz… w PRL takie informację się ukrywało bo miała to być “kraina szczęścia”, samobójstwa łączą się zwykle z depresją. Liczba ludzi z depresją i tych którzy popełnili samobójstwa cały czas rośnie na całym świecie, i nie jest to ściśle związane z ekonomią, jest wiele innych czynników, które to powodują.

    Odpowiedz
   • 8 grudnia 2013 o 01:16
    Permalink

    “wieczorynka” – nie “solidurna”, ale “durna” inaczej specjalistka od samobójstw w Polsce.
    W 2012 na 5791 prób samobójczych, z których 4177 zakończyło się zgonem (w tym 3569 mężczyzn, 85%),ich przyczynę udało się ustalić tylko w ok. połowie tych tragicznych zdarzeń (52%).
    Ustalone przyczyny zamachów:
    – choroba psychiczna – 26,8 % zamachów o ustalonej przyczynie,
    – nieporozumienia rodzinne – 24,9%,
    – zawód miłosny – 13,7%,
    – warunki ekonomiczne – 12,2%,
    – przewlekła choroba – 9,5%,
    – nagła utrata źródeł utrzymania – 4,5%,
    – śmierć bliskiej rodziny – 2,9%,
    – popełnienie przestępstwa, wykroczenia – 1,5%,
    – problemy szkolne – 1,1%
    – …
    (źródłem jednego zamachu może być więcej niż jedna przyczyna).
    I tylko tyle wiadomo.
    Ale dla niektórych wiadomo, że “wszystkiemu winna jest Rosja i Władimir Putin!”…

    A propos – “Rosja zajmuje pierwsze miejsce w Europie, jeśli chodzi o samobójstwa dzieci i nastolatków. W ostatnich latach liczba samobójstw i prób samobójczych dzieci wzrosła o 37 procent. Ogółem w latach 1990-2010 w Rosji odnotowano ok. 800 tys. samobójstw – podano na stronie rosyjskiego urzędu ochrony konsumenta. Liczba samobójstw rosyjskich nastolatków trzykrotnie przekracza średnią światową. – Tylko w 2009 roku życie odebrało sobie 1379 chłopców i 369 dziewcząt w wieku 15-19 lat. W kraju odnotowuje się 19-20 samobójstw na 100 tys. nastolatków – napisano w komunikacie”.

    Odpowiedz
   • 8 grudnia 2013 o 11:57
    Permalink

    Problem samobóstw Polska – Białorus, porównanie, zapoznac się – warto.Z 12.10.2013r. Na Prawica.net, autor Piotr Badura. Pozostałe tematy , może pozwolą pozbyć się”soldarnościowej megalomanii” i poczucia wyzszości, wobec”aż tak okrutnego reżimu”.

    Odpowiedz
  • 20 lutego 2014 o 13:13
   Permalink

   Не знаю по польски, напишу по русски. Скажите мне пожалуйста, разве не благодаря Сталину и Красной армии Польша увеличилась почти в три раза? Большая часть Восточной Пруссии и Силезия и Приморье ведь были освобождены от немцев и присоединены к Польше именно Советским Союзом. Польша в сегодняшних границах – это подарок от СССР. И чем же вы недовольны? Если у вас есть какие-то претензии к Советам и России – верните эти земли России и Белоруссии – и все на этом. Кстати, расстрел в Хатыни поляков якобы советскими – возможно подлог. Хотя в нем принесли покаяние парламент и правительство России. Каялись в том, чего не делали. В русском инете много свидетельств того, что поляков под Смоленском расстреливали именно немцы. Документ с резолюцией о расстреле поляков, якобы с подписью Сталина – это фальшивка, состряпанная Яковлевым из окружения Горбачева. Обман этот был сделан в угоду американцам и западу для унижения России

   Odpowiedz
  • 23 maja 2016 o 04:52
   Permalink

   Lily, to gdzie jest to nasze bogactwo dzisiaj, kiedy rosja juz nas nie wysysa ;). Kim my dzisiaj jestesmy ?

   Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 21:08
  Permalink

  Do @ senior. Ale wypuścili… za to “chodzą słuchy”na mieście,że juz “niektóre” specjalizacje lekarskie, “ustalajaPańskie dane meldunkowe”. Na ciosy “poniżej pasa,” jak mozna odpowiedzieć ,??Kopniakiem?

  Odpowiedz
  • 5 grudnia 2013 o 21:32
   Permalink

   “krzyk” nie krzyk – przecież, jako były ormowiec wyczulony na “słuchy chodzące na mieście” i zawodowa płaczka za czasami ancien régime’u, masz pan wszystkie “dane meldunkowe”…

   Odpowiedz
 • 5 grudnia 2013 o 22:38
  Permalink

  Lily – więcej dystansu – “krakauer” od czasu do czasu robi sobie jaja. Wrzuca bombę, a raczej granat i patrzy kto na tę lipę się nabierze. Przeczytaj uważnie to jego wyznanie: “Osoba Pana Władimira Władimirowicza Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej jest warta każdego starania się…” – przecież to jako żywo fragment “ody do Putina”. Spółka “krakauer” robi dobrą robotę prowokuje i obnaża, a w sprawach Rosji Putina dodatkowo podkręca, bo jak sam “krakauer” pisze wyraźnie “my tutaj z niczym nie wojujemy, a przynajmniej ja staram się być na tyle wieloznaczny na ile tylko starczy talentu”. Wieloznaczność to walor, to tajemnica czystej prozy poetyckiej – przynajmniej w wydaniu tego jednego “krakauera”.

  Lily, a tę odę do WWP pewnie znasz…?!

  Валерий Розанов

  Ода Путину

  Слава тебе , о Путин солнцеликий ,
  Крепкий хозяйственник, воин великий,
  Вера, любовь и надежда Страны,
  Господь Бог, да продлит твои дни!

  Имя святое – сердцу услада,
  Зренью – отрада, слуху – награда.
  Землю России сотрясает твой шаг.
  Небо – папаха, а Волга – кушак.

  Вождь, и учитель, совесть народа,
  Перед тобою застыла природа,
  Солнце померкло, утих океан,
  Космос подвластен тебе – Вольдемар !

  Гений ума твоего необъятен,
  Нет на челе ни изъянов, ни пятен.
  Взор проникает в глубины времен,
  Мудрый Владимир , повелитель племен!

  Суд, и закон, и богатство, и слава ,
  Блеск, и судьба, и величья отрада,
  Флора и фауна, снег и цветы,
  Песни и пляски, и все это – ты !

  Горы Кавказа тебе по колено,
  Дух твой бессмертен, тело нетленно,
  Вещий Владимир , твой орлиный полет
  Раб твой ничтожный в стихах воспоет.

  Если когда-нибудь, вдруг,
  Станет столицей России- твой Петербург,
  Если дождемся мы светлого дня,
  Ты уж, Владимир , не забудь про меня!

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2013 o 11:45
   Permalink

   Ta”oda- orda’ powstała we łbach nowych dysydentów, z zalem i nostalgią wspominających stare, dobre i”demokratyczne” czasy 90-ych, kiedy to “nowi, koszerni rosjanie ” mogli prywatyzowac do woli, za wiedzą i zgodą”demokraty, nieudacznika i zarazem pijaka” Jeltzyna, pajac i obciachowiec, poniżający Rosję i Rosjan.Pod koniec “panowania”, zrozumial, ze jest tylko marionetka w chazarskich łapskach, odejście w “cień’ a wcześniej “namaszczenie” na urząd prezydenta Federacji Rosyjskiej p. Władimira Władimirowicza Putina, uwazam za wielce sluszną wręcz wielkopomną decyzję,tego nieszczęśliwego i zalosnego czlowieka.01.01.2000r.Rosja powoli podnosila się z kolan,odbudowującym powoli należne miejsce .Twoje “chciejstwo” odnośnie pisania “krakauera”, pozostanie tylko chciejstwem, w dodatku prymitywnym.

   Odpowiedz
   • 6 grudnia 2013 o 15:03
    Permalink

    Lily – widzisz… “krakauer” podrzuca strawę dla forumowego TWA – towarzystwa wzajemnej adoracji – “krzyk”, “50-parolatek”, “wieczorynka”, “Adam”, “inicjator_wzrostu”… – a ci żują i żują, i wydalają… “wielkopomną” twórczość, ku nieskrywanej uciesze “krakauera”, który zamilkł z osłupienia, mając takich poputczikow, a raczej poputinikow.

    Odpowiedz
 • 6 grudnia 2013 o 13:06
  Permalink

  To nie jest przypadkiem artykuł sponsorowany… bo obiektywności w nim już dawno nie ma…… płącą ci (autorze) za te pamflety /./… z kasy operacyjnej czy co …???

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2013 o 16:56
   Permalink

   Załózmy, ze ukazuje sie text huraoptymistyczny, wychwalający “pod niebiosa’, alb i wyzej zalety demokracji Made in USA. Wówczas jak sie domyslam, przeszedłbyś nad ‘powyzszym ‘do porzadku dziennego. I nie szukałbys “drugiego dna”. To sa właśnie cechy “odmózdzonego społeczenstwa”, nie potrafiącego myslec samodzielnie, szukajacego drogowskazów “jak i co na dany moment myslec ” np. u Michnika – guru. Punkt widzenia autora tekstu, podziela bardzo liczne grono myslących samodzielnie rodaków.Na szczęscienie wszyscy Polacy cierpią na rózne dolegliwości natury psychicznej np. fobie, ruso- fobie. Pozdrawiam .

   Odpowiedz
  • 6 grudnia 2013 o 17:31
   Permalink

   Wyobraźmy sobie, że będziemy traktowali bardzo podejrzliwie wszystko i wszystkich, to już naprawdę Orwell. Przynajmniej mnie nie chce się żyć w takim świecie. Natomiast cenię sobie O.P. ponieważ autorzy artykułów niejednokrotnie celowo piszą teksty kontrowersyjne aby zmusić czytelników do wypowiedzenia własnej opinii. Pozdrawiam wszystkich Autorów oraz Redakcję. Ojej wyszło na to, że jestem podlizuchem. Obiecuję, że szybko znajdę coś aby skrytykować autorów.

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2013 o 23:39
  Permalink

  Pani “sysynko”,
  z przyjemnością czytam Pani komentarze
  i z uwagą śledzę potyczki z TWA na forum OP.

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2013 o 11:39
   Permalink

   Skąd ta pewność z formą “pani”, a jeśli chodzi o “formy wymiany mysli, a może ciosów”, osoba pod nickiem “sysynka”, jej wizerunek osobowy , pasuje do drobnego chuligana, uwielbiającego prowokacje. Damy z rodowodem, raczej nie trudnia się “wrzucaniem granata do szamba”, z uwagi na efekt dzwiękowo – zapachowy.No i zauważam powiększa nam się grono opozycji “trockistowsiej”.

   Odpowiedz
 • 8 grudnia 2013 o 11:42
  Permalink

  Przepraszam, – ostatni wyraz – miało byc “trockistowskiej”. Zwykła złośliwośc “przedmiotów martwych”, w tym przypadku, klawiatury.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2016 o 04:36
  Permalink

  Az mi sie wierzyc nie chce, ze ten artykul prawdy, ukazal sie w WP, cos jest na rzeczy ;). Ale tak, tak wlasnie rozumie ta cala sytuacje na swiecie, a wlasciwie ten burdel.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.