Polityka

Znowu taśmy i aresztowania to jest nasza polityka, czyli z procy do słonia…

 Znowu taśmy i aresztowania to jest nasza polityka w pigułce. Aresztowanie pana M. to bardzo interesująca sprawa. Ponieważ pan nazwijmy go “małe m” jest podpięty układowo pod drugiego pana M, który zdecydowanie jest “wielkim M”. O ile pierwszy pan “m” nie ma żadnego znaczenia dla naszej polityki, to drugi pan “M” ma i to wielkie, a chciałby odgrywać jeszcze większe o ile nie największe.

Natomiast w partii liderskiej, której przywódca ma charakter wybitnie autorytarny, nie ma miejsca na struktury poziome, powyżej struktur powiatowych. Tak zawsze było we wszystkich partiach w Polsce i to nikogo nie dziwi, po prostu takie są mechanizmy wyborcze i jeżeli chce się być samodzielnie rządzącym jedynowładcą, to trzeba mieć podporządkowane struktury, które wybierają delegatów wybierających z kolei głównego prezesa. Tak na marginesie proszę się przyjrzeć zapisom statutów partii politycznych w Polsce. Dwustopniowy wybór władz lub nawet trzystopniowy jest bardzo interesujący i ma olbrzymie znaczenie dla naszej demokracji. W praktyce pozbawia zwykłych członków możliwości wpływania na to, czy będzie jakaś zmiana we władzach partii czy nie. Od razu warto wspomnieć że najbardziej demokratyczny statut na Polskie Stronnictwo Ludowe.

Mamy więc taką oto sytuację, że w dzień przed publikacją taśm trudnych dla samego pana prezesa, odpowiednie służby dokonały aresztowania ludzi z otoczenia dużego pana “M”. Czy to jest przypadek tego nie wiemy, nie wiemy również co miało być pierwsze czy aresztowania, które indukowany pojawienie się taśm “nie wiadomo skąd”. Czy też w wyniku jakichś rozgrywek o których również nic nie wiemy, zdecydowano się na przeciek w sprawie taśm przez środowisko polityczne zbliżone do pana duże “M”. Co z kolei spowodowało natychmiastową reakcję strażników systemu władzy w postaci aresztowań. Prawicowy mainstream informacyjny bardzo głośno wybrzmiewa różnego rodzaju plotkami i teoriami, nie będziemy tego powielać proszę sobie samemu poszukać Jeżeli kogoś to interesuje. Należy odnotować, że już dość dawno temu, jeden z portali popierających opcję rządzącą opisał rzekome nieprawidłowości związane z osobą pana małe “m”. Spowodowało to działania organów ścigania, jak na razie wobec tej osoby. Interesujące jest to na ile prowadził swoją grę, a na ile realizował polecenia swojego mentora – pana duże “M”.

Istotą problemu jest sam mechanizm związku pomiędzy akcją i reakcją w świat polityki, on ma poważny wpływ na pragmatykę spraw kryminalnych i śledczych. Oczywiście nie sugerujemy tutaj w żadnym wymiarze, że mieliśmy do czynienia z aresztowaniem na zamówienie polityczne. Jednak dynamika zdarzeń na scenie politycznej nakazuje się zastanowić, czy pomiędzy występującymi po sobie wydarzeniami zachodzi związek wynikania?

Treść ujawnionych rozmów, oczywiście w ogóle przy zastrzeżeniu, że są prawdziwe jest istotnie trudna – nie ma tam jednak mowy o żadnym przestępstwie, czy nawet jego usiłowaniu. To nie jest uderzenie kalibrem, który może znieść pana prezesa. Można powiedzieć, że to takie strzelanie z procy do słonia. Argumentacja żadna, sprawa wątła i śliska, ponieważ każdy, naprawdę każdy może rozmawiać z kimkolwiek chce o budowie dowolnego czegokolwiek, gdziekolwiek. Nie ma w tym niczego złego. Wręcz przeciwnie, należy wziąć w obronę pana prezesa, chociaż tego nie potrzebuje, jednak w imię zdrowego rozsądku – to jest czepianie się. To wolny człowiek, może się spotykać z kim chce, kiedy chce, gdzie chce i mówić o czym chce. To tak działa i na tym polega wolność oraz swoboda działalności gospodarczej. Wszelkie zarzuty o tym, że pan prezes podejmuje się działalności gospodarczej itd., to bzdura ponieważ jest w radzie nadzorczej fundacji, która kontroluje pośrednio przedmiotowy grunt. To bardzo dobrze o nim świadczy, że tak bardzo angażuje się w działalność fundacji, naprawdę nie ma w tym niczego złego, ciekawe są inne aspekty, ale o tym pod koniec.
Zapewne wielu działaczy dobrej zmiany zastanawia się kto tych nagrań dokonał? Zakres podejrzanych jest do ustalenia po zrekonstruowany chronologii i szczegółów spotkania.
Jeszcze ciekawsze będzie dla tych środowisk ustalenie, kto podjął decyzję o przekazaniu materiałów tym, którzy je ujawnili. Upublicznienie tych okoliczności może stać się początkiem formalnego rozłamu w obozie. Linie podziału są od pewnego czasu widoczne, jednak bardzo myli się każdy, kto dopatruje się ich w Toruniu. Czcigodny Ojciec Redaktor jest pragmatykiem, a to gwarantuje racjonalność działań, ewentualnie prowadzenie działań pozorowanych dla zajęcia środowisk z ustalonym wcześniej ostatecznym wynikiem.
W obozie zjednoczonej prawicy nie ma sporów, które uzasadniałyby prowadzenie takich akcji. Dlatego należy przyjąć jako prawdopodobny scenariusz działania z niskich pobudek, kogoś kto jednym spojrzeniem łamał kariery najwyższych rangą dowódców wojskowych.

Smaczku sprawie dodaje okoliczność rzekomego złożenia w prokuraturze doniesienia w sprawie popełnienia rzekomego przestępstwa przez samego pana prezesa. Ujawniony przez jedną ze stacji radiowych materiał jest tak słaby procesowo, że nie ma szans na spełnienie swojej funkcji inicjującej postępowanie karne. Ponieważ z taśm, na których nagrano rzekomo głos samego pana prezesa, wynika jego ostrożność i uczciwość. Z ujawnionych fragmentów nie wynika nic nadzwyczajnego, ale to się może szybko zmienić jak tylko będą ujawniane kolejne nagrania.
Smutna w tym wszystkim jest rola mediów, ponieważ odpalono sensację, która okazała się jałowym strzałem w próżnię.

W tej sprawie ciekawszy jest o wiele inny wątek, otóż chodzi o to co widać, a to jest sprawa związków generalnych i przenikania się świata polityki i finansów. Być może mamy już w państwie partię polityczną, która zajmuje się działalnością deweloperską i innymi działaniami biznesowymi, a w tym w zakresie mediów poprzez zależne od siebie spółki. Jeżeli prawdą jest, że podmioty powiązane pod względem zależności właścicielskiej i związków towarzyskich z tą partią, miały otrzymać bardzo korzystnie olbrzymie kredyty z banku w zarządzanego przez państwo? To powstaje pytanie czy mamy do czynienia z jakąś formą korupcji politycznej? Być może nawet jakąś formułą grupy trzymającej władzę, kasę, co kto woli. Doskonale już znamy ten schemat. Co jest ultra ciekawe, czynnikiem inicjującym temat w przestrzeni publicznej jest to samo środowisko wpływu medialnego.

Na usta ciśnie się słowo “oligarchia”, czyli zjawisko któremu pan prezes od początku swojej działalności publicznej istotnie się przeciwstawiał, a przynajmniej czynił to w warstwie deklaratoryjnej. To czyni tym bardziej ciekawym fakt, że partie polityczne w naszym kraju, w tym partia pana prezesa – uwłaszczyły się na majątku państwowym, należącym wcześniej do różnych organizacji społecznych w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przykładowo działka, na której miały stanąć (a może mają stanąć?) te dwa wspaniałe budynki (można tylko gratulować rozmachu), wcześniej należała do podmiotu, który był własnością Skarbu Państwa. W wyniku transformacji, różne fundacje, które tworzono na styropianie weszły w posiadanie i zarząd majątku, który należał do Polaków. To tak, jeżeli chodzi o moralność. W ten sposób można ją odróżnić w warstwie deklaratoryjnej, od tej realnej w warstwie faktów i dokonań. Obecnie jak partie polityczne są finansowane wprost z budżetu, nie ma powodu dla którego miałyby dysponować majątkiem, pochodzącym z przejęcia i zmiany stanu majątku państwowego.

Warto uważnie obserwować jak sprawa się rozwinie. Być może widzimy właśnie koniec początku dobrej zmiany i dalej będzie już z górki… Zwłaszcza, że pan prezes już wie, że nie może nikomu ufać, nawet z najbliższego otoczenia. Już tak zupełnie na marginesie, przecież pan prezes ma profesjonalną ochronę non-stop, opłacaną przez partię z pieniędzy publicznych. Jeżeli było możliwe nagranie pana prezesa, to znaczy że ta ochrona nie działa dobrze. Zabezpieczenie elektromagnetyczne polityka tej rangi MUSI być standardem. Na pewno nie będzie tam już zaufania, a to może mieć większe konsekwencje dla naszego kraju, niż wybudowanie nawet stu planowanych budynków w szczerym polu… Ponieważ cała działalność pana prezesa opierała się do tej pory na zaufaniu do wąskiego kręgu współpracowników. Jeżeli ten krąg teraz ulegnie kolejnemu zawężeniu, to czeka nas rzeź rekinów pod dywanem…

27 komentarzy

 1. Spokojna ocena w zasadzie komicznej sytuacji o “nagrywaniu” rozmów.

  Jak to dotrze do elektoratu, że BIEDNY i UCZCIWY Pan Prezes Naszego Nadwiślańskiego Macondo jest współwłaścicielem takiego dużego majątku – to mogą być problemy przy urnach.

  Zwłaszcza jak sobie zapiszą na kartce te kwoty: 1 300 000 000 złotych z kwotami swoich rent, emerytur i zasiłków – nawet powiększonych o 500 + .

  Po prostu DOBRA ZMIANA w pełnej krasie.

  A Pana nazwanego w artykule: małe “m” – po prostu żal.

  Musiał podróżować z Warszawy do Tarnobrzega, wyprowadzony o świcie z domu. Ciekawe czy w kajdankach, czy bez?

  Teraz podobno sąd ma zastosować wobec niego 3-miesięczny areszt.

  Te opisane w mediach sprawy, o które się go (i pozostałą 5-tkę) – oskarża, to mały pikuś wobec kwoty 1 300 000 000 zł z prawdopodobnego kredytu jednego z banków, który jest w zasadzie komercyjny.

  Po prostu tak się robi interesy w naszym Macondo.

  A te drobne “przedsięwzięcia szkoleniowe”, które ponoć nie miały miejsce, to tylko wierzchołek góry lodowej.

  Ciekawe, że nic nie wspomina się o drugich stronach transakcji.

  Ale tu jest Macondo, które trwa i kwitnie.

  Amen.

 2. Klementyna Trzaskowska

  No koniec dziewictwa prezesa, został zdeflorowany i to przez własnego krewnego. Tak się robi jak się robi na gębę, kontrakt, podpis, uzgodnienia , terminy, płatności, warunki odstąpienia i kary umowne – i nie ma dyskusji. Dlaczego nie podpisano umowy i jej nie zawarto – a potem nie reralizowano ??? Nawet jak ten austriak działał jako agent to powinien miec również prawo do wynagrodzenia. Mnie oburza tylko ten wątek antysemicki.

 3. “Natomiast w partii liderskiej, której przywódca ma charakter wybitnie autorytarny, nie ma miejsca na struktury poziome”

  W żadnym dotychczasowym systemie stworzonym przez człowieka, a już na pewno przez jego męską część, nigdy nie było struktur poziomych! Wszystkie systemy polityczne, gospodarcze, religijne i inne są zawsze stopniowe. Praktycznie nie jestem w stanie podać żadnych wyjątków. Cała cywilizacja zbudowana jest na jednym i tym samym schemacie, a wszystko inne to tylko mniej lub bardziej udolne lub nieudolne modyfikacje. Człowiek tak bardzo stał się zależny od tego schematu, że nawet przestał dostrzegać, że wszystko co robi, bazuje na tym samym szkielecie. Komunizm, nazizm, demokracja, chrześcijaństwo, judaizm, islam, hinduizm, nawet buddyzm (jako religia, nie oryginalne nauki Buddy). Zmieniamy szaty, ale kręgosłup pozostaje ten sam. Takie są fakty. Wnioski musimy wyciągnąć sami.

  A taśmami i innymi głupotami nie ma się co przejmować. Niech politycy topią się sami we własnym sosie. Widać, że żadna strona się od siebie nie różni, poza szatami.

 4. Problem jest poważniejszy niż opisuje Krakauer. Prezes stracił twarz którą nosił od Smoleńska, pokazał twarz bezwzględnego biznesmena, gdzie liczy się “kasa misiu kasa” i to w kręgach rodzinno politycznych. A seria aresztowań to “pic na wodę ,fotomontaż”,przykryje aferę w KNF i spółki Srebrna.A “ciemny lud to kupi”jeśli Krakauer potraktował temat jak mało znaczący, to co zrobi przysłowiowy Kowalski wierząc w krystalicznego Prezesa o wątku Ojca Dyrektora nie wspominając!

 5. No tak działa kapitalizm i oligarchia w nim. A że się pokłócili w rodzinie, to i szambo wybiło, więc teraz asceza prezesa jest już wątpliwa. Na przeciętnym Polaku nie zrobi to żadnego wrażenia, a Homo Catholicus (zob. termin w: Polityka. Niezbędnik współczesny 2019) i tak będzie słuchał pasterzy, którzy już mu to odpowiednio zrelatywizują, więc płonne nadzieje opozycji na pognanie dobrej zmiany. Poza tym prezes się wyspowiada, kupi odpust zupełny i będzie rozgrzeszony. 🙂

 6. @ Włodku, mi to wygląda na próbę pacyfikacji Proroka Religii Smoleńskiej, bo to w jego Misie poszło uderzenie. Zupełnie nie wierzę by Czerezwyczajka wcześniej nie wiedziała jak sobie Misie słodki miodek podjadają. Nie odpędzała ich jednak od barci bo czas nie był właściwy. Dopiero gdy zgrzyty w rodzinnym interesie Prezesa rozgłosiły media, a na ascetycznym wizerunku pojawiły się rysy, czas stał się właściwy. Problemów jest więcej, bo przecież Cerber Kasy nie po to wracał z antypodów, żeby trafić za kraty, a jednak Obertemidiusz zamknął go i zadaje się że aż za nadto rozwiązał mu język. Ta wiedza może być nawozem pod wzrost pozycji Obertemidiusza. Atmosfera więc robi się nerwowa. A tu zapowiada się ważny polityk z Galli by w imieniu swoim i Germanii usłyszeć ostateczną odpowiedź na pytanie: Czy Polska stanie z Europą za pokojem skierowanym przeciwko Nowemu Światy, czy też raczej z Nowym Światem do wojny przeciw coraz bardziej niesfornej Eurazji. I któż będzie w naszym imieniu rozmawiał z Galem? Tym czasem premier Narodu Wybranego wzywa na dywanik przywódców Polski i jej południowych sąsiadów. Sytuacja robi się stresująca.

 7. Mieclawie,będzie jak w tym kawale”Towarzyszu Stalin, Kalinin śpi z primabaleriną Teatru Wielkiego!Co będziemy robić? Zazdrościć odowiedział Stalin.! Reszta”polityków”będzie zazdrościć kasy i wszystko pozostanie po staremu!

 8. @Klementyna Trzaskowska

  30 stycznia 2019 at 06:23 “Mnie oburza tylko ten wątek antysemicki.”

  A, mnie śmieszy – do “rozpókó” powyższa deklaracja. ?

  Wątki antypolskie – A, i owszem!! Oburza – “zawsze i wszędzie”.
  (Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam…cd. zapewne jest pani znany? )
  Natomiast, “jakistam antysemicki” – wisi “mię” i powiewa, nawet
  na zefirku. 🙂

  Zapewniam “jak na św. spowiedzi”, nie znam tematu, ni kontekstu
  owego anonsu, (tekstu K. jeszcze nie czytałem, okoliczności owej MYŚLOZBRODNI też nie są mi bliżej znane) jednak po przeczytaniu posta jestem setnie rozbawiony pani “Klementyno Trzaskowska”.
  Swołocz (jaka?) chciałaby “ugryźć” Kaczyńskiego – a nie może….
  i TU widzę ból doopy. dodam że zawsze daleko było MI politycznie do Prezesa.
  Dodam że, jestem chłopak mało polityczny…. 🙂

 9. @Xun Zi. “W żadnym dotychczasowym systemie stworzonym przez człowieka, a już na pewno przez jego męską część, nigdy nie było struktur poziomych!”

  “Praktycznie nie jestem w stanie podać żadnych wyjątków. ”

  Co by za długo nie grzebać w internetach, a zwłaszcza we własnych procesorach – podaję takowe struktury polityczne… 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Struktury_poziome

  http://www.encysol.pl/wiki/Zbigniew_Iwan%C3%B3w

 10. “Brudziński przeprasza za reakcję na marsz narodowców w Auschwitz. “Nie wiedziałem, jak to wygląda” – ?

  KTO jak KTO, ale ‘obernadzorca stójkowych” – wiedzieć powinien co… w śniegu piszczy, inaczej blamaż i totalna kompromitacja. Panie Brudziński!

  Przeprasza? Doprawdy żałosna postać, czego spodziewać się po
  (n,,) rządach socjalistów? Lewicowy liberał! BRAWO p. Rybak – Polacy POLSKA murem za panem…no może za wyjątkiem autorów ‘niektórych” postów, nieprawdaż p. Klementyno Trzaskowska?
  Oczywiście zgadzam się z opinia “exubeka” 🙂 (Wroński i Rola o zatrzymaniu Misiewicza, Macierewiczu, odwołaniu debaty prawicy w UK i Auschwitz!) w temacie
  państwa na niby jaką jest “któraś RP” zwłaszcza w kontekście
  “oświęcimskim”. Acz nie tylko, czego nie dotkniemy – wszędzie zmurszały “steropian”….

  Miecławie – podsuwasz mi śmierdzącego dmucha (kościelnego) w postaci tzw. latynoamerykańskiej “teologii wyzwolenia”, kościoła
  pana Franciszka, czy szeroko rozumianego KK posoborowego,
  cóż może ci napisać, grzesznik? Może? – Broń Nas p. Boże od….
  (ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę Św. dzwoni…)
  Co mądre, zdrowe, piękne – źródła ma na Wschodzie… Polska
  Zachód, USA itd. staczają się w nicość lewicowo – neomarksistowską, posłuchajmy więc duchownych z autorytetem.
  “Abp. Jan Paweł Lenga: Niestety ta ryba gnije od samej głowy”
  https://www.youtube.com/watch?v=Vx3EdB-V-nM&t=8s

  Ps. Rrrozumiem że doszliśmy (po drodze cierniowej) do konsensusu?
  No i tradycyjnie Pozdro 🙂

 11. Czy wiesz że carowie rosyjscy uczyli się języka polskiego? Prawda o imperium słowiańskim jest taka, że Polska jest jego kolebką, a obecna stolica, suwerenne centrum geopolityczne i militarne jest w Moskwie i na Białorusi. Wrogom udało się spenetrować i pozbawić broni atomowej Ukrainę, zbombardować Serbię, przejąć masę upadłościową po PRL… ale jeszcze nie wszystko stracone. Jeszcze narody słowiańskie mogą się wyzwolić spod panowanie WASP-ów. Maciej Poręba i Aleksander Jabłonowski prezentują i przepytują w TELEWIZJI NARODOWEJ Mariusza Świdra wybitnego znawcę problematyki słowiańskiej i arabskiej, absolwenta Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (tzw. moskiewskiej szkoły szpiegów), polskiego przedsiębiorcę i handlowca, który wiele lat obserwował jak Wrogowie eliminują Polaków z rynków wschodnich. Na filmie prezentowana jest książka Mariusza Świdra “Jak podbijaliśmy Rosję”. ========== Osoby chcące współpracować przy organizacji społecznego sprzeciwu wobec wojny z Iranem oraz w obronie polskiej dyplomacji przed wpływami Obcych proszone są o zgłaszanie się pod nr. tel. 579 912 400 (Wojciech Olszański) oraz pod nr 572 684 322 (Maciej Poręba).

  AK POLACY PODBIJALI ROSJĘ MARIUSZ ŚWIDER ROZMAWIA Z ALEKSANDREM JABŁONOWSKIM I MACIEJEM PORĘBĄ

  https://www.youtube.com/watch?v=2cTpe30dFG8&t=232s

  Ps. Tym razem i czasem, rekomenduję ‘w ciemno”, bez uprzedniego
  przesłuchania… 🙂 Towarzystwo zaiste- zacne, a i temat bliski
  memu sercu – ……… 🙂

 12. W internecie znalazłem dyskusję o rozważanym tu problemie.
  Może ta opinia o “taśmach prawdy” będzie przydatna? Oto link:
  https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2100918966635962
  Swoją drogą, do jakiej wysokości umowy mogą być “na gębę”?

 13. Krzyku,parafrazując słowa pewnego Chińczyka “Ile jest was Polaków? Ok. 40 mln!To wy się wszyscy znacie!”Takich jak ty i Rybak jest was kilkadziesiąt a i to za dużo, a jeszcze Miedlar to może parę setek!Milcz i wstydu oszczędż !!!

 14. No Panie @krzyk58, do jakiej sekty Pan należy, że nie akceptuje Pan, jako owieczka, nauk biskupów i papieża, zwłaszcza Polaka?

  Zapodane wczoraj cytaty dla ciebie, to są fragmenty pracy, którą w 1954 roku na studiach napisał Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II. Zostały one opublikowane przez redakcję “Dziennika Wschodniego” po tym jak grono brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie “oskarżyło” nie żyjącego już papieża o młodzieńczą fascynację marksizmem.

  No ale od 1954 roku minęło sporo czasu, a jednak podobne opinie Jana Pawła II można odnaleźć w wypowiedziach po 1990 roku. A więc kolejny cytat:
  „Komunizm – zauważył Jan Paweł II – odniósł w naszym stuleniu sukces, gdyż był reakcją na pewien, ogólnie znany rodzaj dzikiego i wynaturzonego kapitalizmu (…) Reakcja na tę rzeczywistość stała się powszechna i zyskała szeroki consensus nie tylko w klasie pracującej, lecz również wśród intelektualistów (…)
  Zwolennicy kapitalizmu w jego skrajnej postaci mają skłonności do zamykania oczu na to, co KOMUNIZM ZROBIŁ DOBREGO: NA JEGO WYNIKI DLA ZAPOBIEŻENIA BEZROBOCIU, TROSKĘ O UBOGICH (…).
  W KOMUNIZMIE BYŁA TROSKA O WSPÓLNOTĘ, PODCZAS GDY KAPITALIZM JEST RACZEJ INDYWIDUALISTYCZNY (…). Oczywiście dzisiejszy kapitalizm nie jest kapitalizmem czasów Leona XIII. ZMIENIŁ SIĘ W DUŻEJ MIERZE DZIĘKI WPŁYWOWI MYŚLI SOCJALISTYCZNEJ.”
  Źródło: Wywiad Jana Pawła II z 1993 roku dla włoskiego dziennika „La Stampa”.

  No i co? Szczęka “jaśnie panu” opadła?:-)

  Co z ciebie za wierny chrześcijanin, skoro nie przemawiają do ciebie nawet zapisy świętej Biblii? 🙂

  Jakiś czas temu przypisałeś mi fuchę “Biskupa pomocniczego”, czy jakoś tak, więc czuję się upoważniony wymierzyć ci “pokutę” za grzech pychy, rasizmu, antysemityzmu i braku posłuszeństwa autorytetom kościoła. 🙂
  W najbliższą niedzielę masz leżeć krzyżem w kościele przed ołtarzem na mszy (porę sobie wybierz sam) i prosić Boga Żymian o przebaczenie. 🙂 🙂

  Z jednym się zgodzę, że “Co mądre, zdrowe, piękne – źródła ma na Wschodzie…” i w prasłowiańskiej polskiej kulturze!!! 🙂

 15. Myślę , że Krakauer JAWNIE gasi sprawę Srebrnej , zupełnie jak ludzie PiS -u po otrzymaniu ” przesłania dnia ” sms-em do władz partii .
  Problem tkwi w tym , że partie w Polsce NIE MOGĄ prowadzić działalności gospodarczej !!!
  A czymże innym jest posiadanie gigantycznych wpływów z najmu dwóch wieżowców będącej w posiadaniu “ojców założycieli” PiS-u ?
  Ewidentnie powinni ZBYĆ udziały w spółce Srebrna . To jasne jak plecy anioła . Może mi ktoś wskaże inny OFICJALNY geszeft tego typu będący w posiadaniu władz jakiejkolwiek partii !

  Przypomnę , jaki był dym z synem Tuska pracującym w OLT za parę tysięcy/mc . I był to SYN szefa PO , a nie sam szef !
  Wyobraźmy sobie larum , gdyby to Tusk ze Schetyną będąc w spółce mieli jakieś linie lotnicze czy np. “Złote Tarasy” choćby .

 16. @krzyk58
  30 stycznia 2019 at 16:03

  Krzyku, mylisz jak zawsze pojęcia. Ja o czym innym, a ty o czym innym. I jak zawsze dodajesz do tego swój antykomunizm. Naprawdę współczuję ci, żyć z umysłem otoczonym wszędzie przez komunizm – to musi być straszne mentalne piekło. No, ale są też ludzie otoczeni przez chrześcijan, muzułmanów, kosmitów, kapitalistów i co tam tylko się chce. Ideologii i różnych interpretacji rzeczywistości nie brakuje. Im więcej umysłów, tym więcej interpretacji.

  Ja odniosłem się do ogólnego systemu, jaki panuje na świecie, a ty podajesz definicję dotyczącą zupełnie innego problemu – a że nazwano to tak samo, nie oznacza, że chodzi o to samo.

 17. @wlodek. Masz tu Włodku ciekawą charakterystykę owego “specyficznego środowiska” którym jesteś nieustannie zafrapowany jeszcze z dawnych czasów, (tak-tak owe szaleństwa “namacalne” były też w Polsce Ludowyj) narysowaną – piórem Twojego krajana, przyznam że pod ciekawą analizą – oczywiście podpisuję się (oburącz!). 🙂 Zapewne dlatego iż “jestem nienawistnikiem” – wedle
  dialektyki lewicowo-liberalnej, stosowanej przez różnej maści farmazonów od duraczenia czytaj: lewicy, komunistów i złodziei. Dam ci Włodku
  gratis po/radę, są to słowa starego szemrańca” – “śmiej się pan z ‘tego’! Włodku – czy mógłbyś przypomnieć czyje słowa nieco wyżej “przytoczyłem – dosłownie”? Tak, bez sięgania do zasobów internetów? Do rzeczy….
  Rekomenduję: https://monitorpostepu.pl/raport-centrum-badan-nad-uprzedzeniami/

  Pułapki “mowy nienawiści” – prof. Piotr Jaroszyński

  https://www.youtube.com/watch?v=CB2PfpYgS2M&t=9s
  —————————————————————————————————-
  Walka z „mową nienawiści” – prof. Piotr Jaroszyński

  https://www.youtube.com/watch?v=Ic96Ge_K9yU&t=7s

  No, i jeszcze nie mogłem odmówić sobie przyjemności – podzielenia się z tobą Włodku, acz nie tylko Tobą, przemyśleniami
  Mistrza Michalkiewicza, nie tylko w temacie stosowanego być
  może w niedalekiej przyszłości rasizmu i apartheidu wobec
  ‘niepoprawnych politycznie nienawistników” przez lewactwo, (sekciarzy WOŚP) – NIESTETY, ciągle w Polsce mają się zbyt dobrze!!!!!
  Stanisław Michalkiewicz: Kto jest nienawistnikiem? Ten, kto się nie zgadza z nami
  https://www.youtube.com/watch?v=IThdVgqlJMU&t=83s

  Ps. “Piękny” popis ekwilibrystyki słownej lewactwa, komunistów,
  i złodziei – co na jedno wychodzi, jak zwał tak zwał’: “mówisz –
  – lewak, myślisz….. ” 🙂 to taka parafraza, na pewno nieobca ci jest
  z czasów młodości… 🙂 Pozdrawiam

 18. @krzyk58. 31 stycznia 2019 at 08:32

  Linkujesz kolejnego mistrza profesora, który z inteligencją się rozminął. W tym co mówi o mowie nienawiści i nienawiści jako takiej jest formalna racja, ale? No właśnie, on sprowadza nienawiść i mowę nienawiści do obrony dobra, tyle tylko, że nie zauważa, że dla każdego człowieka dobro będzie miało inny wymiar w zależności czego będą dotyczyć te wartości kryjące się pod pojęciem dobra, czy spraw osobistych (tu ludzie raczej są zgodni w definiowaniu dobra), czy wartości społecznych ( i tu są znaczne różnice), a już religijnych to praktycznie jest morze różnic, bo każda religia nienawidzi innej religii lub ludzi bezwyznaniowych, jako konkurencji. Wykład “mistrza profesora” broni krótko mówiąc prawa do nienawiści wyrażanego już na poziomie werbalnym przez ludzi związanych z jedynie słuszną dominującą religią, ma w zasadzie bronić tylko jednego dobra zdefiniowanego przez religię katolicką.
  Emanacją takiej mowy nienawiści są w zasadzie wszystkie wypowiedzi twojego kolejnego “mistrza” ciemnogrodu, co to ma schizy na punkcie UB-ecji i wszędzie widzi ich siłę sprawczą, nawet z za grobu. 🙂

  To co “mistrzowie” prezentują to jest podłoże do tworzenia kultur totalitarnych, rasistowskich i szowinistycznych.
  Oczywiście merytoryczna krytyka określonych zachowań i systemów wartości, nie może być traktowana, jako mowa nienawiści i zgadzam się, że należy głośno o pewnych sprawach mówić, ale językiem humanizmu, a nie bruku. Tyle tylko, że to działa o obie strony, więc środowiska religijne stawiające się w imieniu swego “Boga” ponad innymi, uznając, że mają patent na jedynie słuszną prawdę i mądrość, muszą też liczyć się z krytyką. No i tu jest największy ból, bo z reguły są one najmniej odporne na krytykę, wręcz stają się wtedy agresywne. A jak już nie mają argumentów, lub ulegają przewadze siły innych wartości, to wtedy domagają się tolerancji. Hipokryzja do kwadratu.

  A jak tam, nie oburza cię fakt, że ojczulek poręczył za misia? 🙂

 19. Krzyku,dziękuję nie skorzystam.!Xun zi wyraził swoje współczucie wobec twojej sytuacji a ja jako “lewak”,”komunista”,”złodziei” mimo wszystko podziele jego opinię. Oj ciężko żyć w otoczeniu tylu złowrogich sił a jeszcze ci Żymianie.!Wodzu Rybak prowadź!

 20. @Miecław. “A jak tam, nie oburza cię fakt, że ojczulek poręczył za misia?
  Nie. Myślę że (niewykluczone) wie więcej, o czym my nie wiemy… 🙂 Gwoli wyjaśnienia nigdy nie pałałem sympatią w stronę aktualnie inicjałów “monowych” (mus prawny) jak i ‘ojca” wiążącego się na dobre i … czy raczej złe, z podoficerami obcych, wrogich Nam armii. 🙂

  @wlodek. Za ludzkie odruchy – serdecznie dziękuję, wbrew pozorom pogłoski o mojej sytuacji są jednak mocno przesadzone. 🙂

 21. @krzyk58. 31 stycznia 2019 at 11:36

  No przynajmniej w ocenie ojca dyrektora zachowujesz zdrowy rozsądek. Dobre i to. 🙂

  Czyli moherowego berecika nie nosisz! 🙂

  A co do Rybaka i jego akcji, to nie ten czas i nie te metody. Czy wiesz, jak taka działalność szkodzi ruchowi narodowemu? Ruch narodowy powinien być oparty na wiedzy, kompetencjach i słowiańskiej kulturze, a nie na prymitywnych emocjach. Tak się zastanawiam, czy ktoś ich z zewnątrz nie podpuszcza, aby niszczyć idee słowiańskiego nacjonalizmu? I zdaje mi się, że służą za PI, nie wiem tylko na ile ich świadomość może być zmanipulowana.

 22. @Miecław. Nie, nie noszę. Kiedyś, dawno temu nosiłem (jednak!) 🙂
  …”czerwony berecik”.
  Oficjalny nurt “ruchu narodowego” traktuję z b. dużą i rezerwą,
  uważam że jest to jakaś forma ucieczki ‘ze spalonego”, do przodu, aktualnego lidera. Mutacja. Pączkowanie. To wszystko już przerabialiśmy. I znowu zmienią tak by – nic się nie zmieniło.

  Oświęcimski marsz, o którym usłyszała cała Polska

  https://www.youtube.com/watch?v=2E8CVmT_mHk

  Ps. Włodku, CO powoduje że stoisz tam gdzie (stoją) Chazary, (komunisty i złodzieje)?

  Pochodzenie rasowe?

  Nie jesteś Lachem, Sławianinem, Aryjczykiem?

  Czy(jesteś) matrycą Kuklinowskiego? W jednym szeregu z wrogami
  przeciwko Polsce i Polakom?

 23. Niebywały skandal w Auschwitz! “Jesteś biało-czerwonym faszystą”! Jak traktuje się Polaków w Polsce?

  https://www.youtube.com/watch?v=dkMq5-cmg8Y&t=1s

 24. @Krzyku , wyprzedzasz już samego siebie posądzając wszystkich o chazarsko – komusze spiski . To NAPRAWDĘ jest chorobliwe !
  Ty jeden potrafisz np. lansować tezę , że tzw. neokoni to … komuniści.
  Boże , widzisz i nie grzmisz

  NIE CHCEMY NIKOGO BANOWAĆ, ALE PAN KRZYK NIECO PRZESADZA. WOLNOŚĆ SŁOWA JEST PRIORYTETEM, ALE NIE WOLNO NIKOGO OBRAŻAĆ I PONIŻAĆ. WEB. JÓZ.

 25. @fly. 31 stycznia 2019 at 22:36

  Ty jeden potrafisz np. lansować tezę , że tzw. neokoni to … komuniści.

  Ja? Na Boga! Ludkowie moi mili, czas weryfikować przekonania
  gdyż tkwicie w epoce lektorów WUW-L, a to już nie przystoi. 🙂

  Pomyśl dobrze zanim coś napiszesz p. “fly”, inaczej stajesz się śmieszny ze swoimi przekonaniami.

  Przewartościowania zaklepanych schematów dokonałem w czasach gdy nie było jeszcze na masową skalę internetów.
  Dzisiaj to żaden problem…dla chcącego! 🙂

  Se poczytaj: https://riafan.ru/1145850-evgenii-shabaev-khuzhe-chem-trockisty-ili-vlasovec-ot-informacii-kolonka-nikolaya-starikova

  Sądzę, iż jesteś w formie intelektualnej wyłowić interesujące frazy?
  Jeśli nie pisz śmiało, być może pomogę – albo specjalnej korepetycji w temacie udzieli kom. Kamczatka… pomijam wątek
  Szabajewa – ważna w tekście Mikołaja Starikowa jest otoczka
  polityczna ‘tamtych lat”. Woot! 🙂

 26. PANIE JÓZEFIE – ANI O JOTĘ. Jestem od pewnego czasu mocno
  stonowany w sytuacji gdzie należy krzyczeć jak śpiewa rosyjski bard
  Aleksander Charczikow – У меня, у меня, у меня отбирают мой дом .
  TO się dzieje na naszych oczach!!

 27. @krzyk58. 31 stycznia 2019 at 18:40

  Miałem już się nie odnosić, ale ostatnia twoja dyskusja z @fly wymaga jednak moich wniosków.

  Nie obraź się, ale skoro nosiłeś “czerwony berecik” w Polsce Ludowej, to on zobowiązuje do myślenia, a nie bezmyślności. Wielu chłopaków z tych czerwonych berecików dotąd zachowało honor i nigdy nie napluje na komunizm, socjalizm. Miałem dalekiego śp. wujka, który coś takiego nosił, ale po 90-tym roku gdyby mógł to wiesz co by zrobił z całym tym styropianem i ich pomocnikami genderowymi. Do śmierci nie mógł przeboleć, jak LWP mogło wpuścić kapelanów do jednostek i pozwolić na rozwałkę systemu. No ale on był z przedwojennego pokolenia pamiętającego rządy pana i plebana, więc inaczej postrzegał świat i życie na nim. W latach 80-tych byli już za starzy, żeby cokolwiek Polskę Ludową uratować.

  Ponieważ wiem, że się nie obrazisz to mogę sobie pozwolić na małą dygresję w stosunku do ciebie. 🙂
  Otóż mam chyba odpowiedź na twoje problemy z myśleniem.:-) Może ty jednak “upadłeś na głowę” przy którymś tam skoku i stąd te kłopoty z racjonalnym myśleniem i wizje boskiego jedynie słusznego świata? 🙂 Czerwony berecik spadł i klapa, został tylko zryty beret, w dodatku moherowy. 🙂 🙂
  Co jak co, ale nieźle się bawię czytając twoje wizje. 🙂
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.