Żeby kobiety rodziły nawet dziecko mocno zdeformowane…

Pan prezes powiedział w swojej dłużej wypowiedzi, że będą dążyli (jako obóz polityczny), do porodu w przypadku ciąż bardzo trudnych, gdy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane. Zdaniem pana prezesa ważne jest to, żeby takie dzieci mogły być ochrzczone, pochowane i miały imiona.
Nie sposób odmówić pewnej filozoficznej głębi takim stwierdzeniom, ponieważ jest najwyższym wyrazem humanizmu, troska o tych ludzi, którzy nie są w stanie nawet wyartykułować swojej krzywdy. Bezwzględnie za to należy się panu prezesowi szacunek. Co do kwestii chrztu, to jest to osobna sprawa, w tym znaczeniu, że to powinno wynikać zawsze z woli rodziców (co i tak bywa dyskutowane), a nie z intencji państwa, czy też woli polityków.
Porażają słowa pana prezesa! Porażają! Porażają i to na wszelkie możliwe sposoby, albowiem jakim to okrucieństwem wobec matki jest nakazanie jej urodzenia płodu bez głowy, albo tak zdeformowanego, że nie ma szans na samodzielną egzystencję poza jej organizmem. Jakie to musi być cierpienie dla matki, jaką to musi pozostawiać dramatyczne wspomnienie – jakie to może mieć skutki dla psychiki matki, Kobiety na przyszłość? Na te i inne pytania związane z problematyką ciąży, znane są prawie wszystkie pytania i są na nie od dawna odpowiedzi. Psychologowie doskonale wiedzą, co myśli o sobie znaczna część Kobiet mających dramatyczne doświadczenia okołoporodowe i z samego porodu. Wszyscy są zgodni, że to są najważniejsze chwile w życiu Kobiety, zarówno pod względem wydarzenia jako takiego w znaczeniu socjalnym jak i zdrowotnym i psychologicznym. Nic nie jest ważniejsze dla Kobiety niż okres ciąży, poród i pierwsze chwile z nowym człowiekiem.
Ten, kto chce zmusić Kobiety w Polsce do przechodzenia przez traumę porodów dzieci mocno zdeformowanych, ten bierze na siebie odpowiedzialność, za późniejszy stan psychofizyczny tych kobiet, w tym za próby samobójcze, niską samoocenę i wszystko inne, co jest od lat zbadane i stwierdzone i co lekarze znają od lat. Trzeba pamiętać, że jak cierpi Kobieta to cierpi razem z nią cała rodzina. Czy politycy w swoich koncepcjach legislacyjnych biorą pod uwagę?
Z punktu widzenia moralności chrześcijańskiej sprawa jest banalna – nie można przerywać życia poczętego, a poczęcie jest równoznaczne chwili zapłodnienia. Dyskutują z tym lekarze i tzw. środowiska feministyczne. Tymczasem dla wierny sprawa jest jednoznaczna – nie ma mowy o ingerencji w proces rozwoju płodu, chyba że – i tutaj się zaczyna bardzo wąskie pole do interpretacji, jest zagrożenie dla życia matki. W jakim celu więc chcemy normować prawnie kwestie, które w naszym kraju powinna normować moralność – chrześcijańskiej, a nawet katolickiej większości? Czy nie ufamy swoim żonom, matkom, siostrom, tak bardzo, że musimy obwarować ich macice paragrafami?
Sprawa jest tak trudna, że w ogóle nie powinna być normowana przez państwo, a to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami gabinetu lekarskiego – wszystko jedno czy chodzi o usunięcie zaćmy u osoby podeszłej wiekiem, korektę „garbatego nosa” u nastolatki, czy też zabieg ginekologiczny MA BYĆ I POWINNO BYĆ PRZEDMIOTEM TAJEMNICY LEKARSKIEJ – ŚCIŚLE CHRONIONEJ PRZEZ PAŃSTWO! Nikt nie ma prawa wchodzić pomiędzy pacjenta a jego lekarza, jeżeli ci sobie nie życzą. Pacjent może sobie życzyć np. rodziny, a lekarz może poinformować pacjenta, że potrzebuje konsultacji kolegi specjalisty itp. Poza tym nie może być mowy o tym, żeby jacykolwiek obcy ludzie chociażby usiłowali – dokonywać jakichkolwiek ingerencji. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że dziecko w brzuchu matki, także musi podlegać ochronie, jednakże kto mu zapewni lepszą ochronę niż sama matka? Pan prezes i jego 233 zwolenników w Sejmie? Pan Prokurator? Sąd Rzeczpospolitej?
Powtórzmy – z punktu widzenia nauko Kościoła w tej materii nie ma w ogóle żadnej dyskusji. Jednakże to tylko nauka moralna z punktu widzenia państwa! Nie można moralności czynić normą, wbrew naturze człowieka i jego wolnej woli dotyczącej jego własnego ciała, albowiem kto z nas chciałby zakazów dotyczących jego własnego ciała w jakimkolwiek wymiarze?
Powtórzmy – to problematyka wyjątkowo trudna i wyjątkowo złożona, należy do niej podchodzić w sposób nadzwyczajnie delikatny, tak żeby z jednej strony bezwzględnie szanować życie, ale zarazem nie sprowadzić Kobiety do roli rozpłodowej, albowiem to jest skrajne odarcie jednostki ludzkiej z jej własnej natury. Rola polityków w tym procesie powinna być delikatna. Duchowni niech mówią co chcą, co więcej niech robią co uważają za celowe, albowiem reprezentują moralność. Organizacje społeczne mają do odegrania bardzo ważną rolę, albowiem grupują ludzi i pro i contra, jak również – potrafią przygotować gotowe rozwiązania legislacyjne. Wszyscy powinni się porozumieć, albowiem to ważna sprawa, która nie powinna nad nami wisieć, a zarazem Polki nie mogą być skazywane na prześladowanie, we własnym państwie ze względu na niuanse przy zabiegach medycznych! O trudnej roli środowiska lekarzy ginekologów w tej kwestii to nawet nie ma co wspominać. Sprawa aborcji w odbiorze publicznym jest wieloznaczna i na pewno długo jeszcze będzie nam towarzyszyć, wielka szkoda że jako tzw. mocny temat zastępczy dla całego typoszeregu spraw bieżących, które powinny być na publicznej agendzie.

18 myśli na temat “Żeby kobiety rodziły nawet dziecko mocno zdeformowane…

 • 14 października 2016 o 04:45
  Permalink

  Powinni ustanowić prawnych opiekunów kobiet, tak żeby każdy miał ich po 10 pod opieką i żeby mu za to płaciły 🙂 Przyparafialnych

  Odpowiedz
  • 14 października 2016 o 08:38
   Permalink

   Niegłupi pomysł!Lecz moim zdaniem dyskryminujący kobiety,(trąci “Alfąsem”)szczególnie ‘te wyzwolone”- nie do końca określone pod względem preferencji czy roli w społeczeństwie.Moim zdaniem należy
   sięgnąć do starych projektów,mocno lewicowych
   w założeniu,treści i formie.Oto niedościgniony,
   nowatorski projekt – nawet aktualnie na Zachodzie,(komuny)
   ponownie do rozważenia – wśród “wyzwolonych”, lewicujących pań(?). I po krzyku! 🙂 🙂 A swoją
   drogą,nie tylko,niektóre wypowiedzi ‘naszych czołowych” 🙂 prominentów świadczą o totalnej
   ukrainizacji,i to nie tylko w temacie kto jest “agentem Putina” i skąd pobierał będzie zaopatrzenie socjalne… “normalni(nienormalni) mentalnie ukraincy’ we władzach Najjaśniejszej!
   A oto i rzeczony(wklejam ponownie) projekt…

   1. Od 1 stycznia 1918 roku znosi się prawo do stałego związku z kobietami które osiągnęły wiek od 17 do 32 lat.
   Uwaga : wiek kobiety okresla sie zgodnie z wpisem w paszporcie a wypadku braku tego dokumentu ,wiek na podstawie wyglądu określą komitety dzielnicowe lub starostowie

   2. Dekret nie dotyczy kobiet zamężnych mających pięcioro lub wiecej dzieci

   3 .Dotychczasowi właściciele (mężowie ) zachowują prawo do kontaktów z żoną
   uwaga : w przypadku gdyby mąż sprzeciwiał się wejściu w życie tego dekretu utraci to prawo

   4. Wszystkie kobiety których dotyczy dekret przestaja być własnością prywatną a stają się własnoscią klasy pracowniczej

   5. Zarządzanie dystrybucją kobiet powierza się Radom Robotniczym , Żołnierskim i Chłopskim

   6. Obywatele mężczyźni mają prawo do korzystania z kobiet nie częściej niż cztery razy w tygodniu nie dłużej niż trzy
   godziny

   7 Każdy członek pracowniczego kolektywu zobowiązany jest płacić 1 % od swych zarobków na fundusz szkolnictwa

   8. Każdy mężczyzna, chcący skorzystać z narodowego mienia (kobiety) powinien przedstawić zaświadczenie od komitetu związkowego o przynależności do klasy pracowniczej

   9. Mężczyzna nie należący do klasy pracowniczej nabywa prawo do korzystania z kobiety pod warunkiem comiesięcznej składki (punkt7 ) w wysokości 1000 rub.

   10. Wszystkie kobiety uznane tym dekretem jako narodowe mienie otrzymują z funduszu narodowego wsparcie w rozmiarze 280 rub. w miesiąc.

   11. Kobiety zachodzące w ciążę zwolnione są ze swych obowiązków wobec państwa na 4 miesiące ( 3 miesiące do i 1 przed porodem )

   12. Niemowlęta po upływie miesiąca oddają się pod opiekę “Ludowym Żłobkom”, gdzie wychowują się i otrzymują wykształcenie do 17-letniego roku życia

   13. W przypadku urodzenia bliźniaków rodzice otrzymują w nagrodę 200 rub.

   16. Winni rozprzestrzeniania chorób wenerycznych będa stawać przed sądami rewolucyjnymi .

   Radzie poleca się wnosić poprawki i udoskonalać dekret

   http://rusidea.org/?a=25030802

   Ps. Dodam że Rady Robotnicze,Żołnierskie(i Chłopskie) podobne w treści ‘prawo” ustanawiały nie tylko w “gorodie Władymirze”.

   Ps.2 Oczywiście jak zawsze bywało,”aborty”to tylko temat zastępczy,należy uważać co Nam sposobią “pod stołem”.
   W dniu jutrzejszym spodziewane “akcje protestu”
   skierowane przeciwko dobrodziejstwom zaoceanicznym
   mającym spłynąć na Nas niczym, – manna z nieba.
   A lewactwo i tym razem dzieli Naród na jedynie słusznych i tych, którym odmawia prawa w uczestniczeniu. Oni już tak mają – i dlatego m.in.
   widzę tych’że na marginesie życia – na śmietniku(historii)…

   Odpowiedz
 • 14 października 2016 o 05:19
  Permalink

  To wszystko, to jest kwestia sumienia u naprawdę wierzących.

  Politycy nie powinni się do tego wtrącać.

  Wierzę – to przestrzegam zasad i reguł wynikających z wiary.

  Nie ma co do tego mieszać polityki, polityków i wprowadzać Państwa z jego maszynerią prawno-represyjną.

  Skoro Kościół dominujący chce podpierać się Państwem – to znaczy że nie UFA swoim wiernym, a jego NAUKA jest psu na budę …

  Ogólnie: żenada.

  Odpowiedz
 • 14 października 2016 o 06:14
  Permalink

  kobiety zrobią więcej demonstracji

  Odpowiedz
  • 14 października 2016 o 08:28
   Permalink

   Ma Pani rację, a mówię to poważnie, że kobiety również powinny ustanowić “miesięcznice” protestów przed domem tego mizogina, wychowanego przez toksyczną matkę i zupełnie odklejonego od życia. Dodatkowo zaślepionego żądzą zemsty i odwetu na wszystkich i za wszystko. Darujmy sobie jakieś głębie filozoficzne w umyśle tego Pana. On jedynie głęboko gardzić ludźmi potrafi, a rodakami w szczególności.

   Odpowiedz
 • 14 października 2016 o 09:19
  Permalink

  Polskie kobiety już rodzić nie będą. Coś takiego tkwi w powietrzu,taki model życia w katolicko neoliberalnym świecie. “tittytainment” W sumie jest to schyłek cywilizacji zachodniego człowieka, tego od wojen, ludobójstwa i od ” zabijanie tego bydła”.

  Odpowiedz
  • 14 października 2016 o 13:14
   Permalink

   Wiem że jedna jaskółka wiosny nie czyni,znam ogólny”trynd’,
   a przy okazji nieco zmartwię p.Wojciecha, abstrahując od założonej tezy – cieszę się
   na okoliczność zostania dziadkiem,to naprawdę
   już niedługo!Dodam że w wymienionym przypadku,
   dobrodziejstwo pn. “500+” nie ma zastosowania.
   I… chwała Bogu/om! 🙂
   …Kiedy przyglądamy się narastającej przestępczej aktywności, zwłaszcza w środowisku tak zwanych kobiet wyzwolonych, trudno powstrzymać się od przyznania, iż coś musi być na rzeczy. Dlatego w interesie społeczeństwa, a także w interesie samych kobiet należy bronić ich przed nimi samymi.

   Czyżby Lombroso wszystko przewidział?

   http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3758

   Odpowiedz
 • 14 października 2016 o 16:58
  Permalink

  Każdy kto jest zwolennikiem rodzenia dzieci zdeformowanych powinien być prawnie zobligowany do opieki nad tymi dziećmi i to przez 24 godziny na dobę. Najmniej do powiedzenia na ten temat ma pan prezes i duchowni, którzy przynajmniej teoretycznie nie posiadają dzieci.

  W czasach PRL aborcja była właściwie na życzenie i jednocześnie Polska miała jedną z najwyższych dzietności w Europie. Wiodąca religia w Polsce chce pokazać kto tu rządzi ot i cała tajemnica.

  Odpowiedz
  • 14 października 2016 o 18:33
   Permalink

   wieczorynko,podzielam twój punkt widzenia, czy są badania które pozwolą określić ile % kobiet które poddały się aborcji w kraju i za granicą to wierzące i praktykujące katoliczki? Oczywiście nie ma !Wyszło by wiarołomstwo!

   Odpowiedz
   • 14 października 2016 o 22:05
    Permalink

    Z tego co wiem to badań na temat aborcji w Polsce nie ma – temat tabu. Natomiast swego czasu czytałam, że przeprowadzono niezobowiązującą ankietę odnośnie aborcji, co się okazało kobiety świadome o lewicowych poglądach dokonują znacznie mniej aborcji ponieważ zapobiegają, nie muszę więc pisać które dokonują więcej. Pozdro.

    Odpowiedz
  • 19 października 2016 o 05:05
   Permalink

   @wieczorynka,14.10’2016 16:58
   Komentatorka”ujela”

   Odpowiedz
 • 15 października 2016 o 17:01
  Permalink

  @ krzyku 58 – jeszcze raz upominam , odfikaj się od kobiet . Nawet wyzwolonych .
  Nie pisz głupstw Trockiego .

  Trzeba mocno złej woli/zaślepienia aby w chęci wprowadzenia bandyckiego prawa pod naciskiem Krk winić kobiety wyzwolone !

  Proponuję , dobierz do wnuczka ze dwie CCCCC na swoje utrzymanie i opiekuj się nimi sam lub z córką/synową przez 24 godz. na dobę przez tyle lat ile pożyją . Daj dowód synu !!!

  Winien jest zakłamany CCCCC kołtun nie “wyzwolone” mój krzyku !

  Przy okazji , czy lansując CCCCC korzenie wszelkiego zła , nie widzisz , ze ten projekt prowadzi do zniszczenia Polski ?

  Aby hodować CCCCCC trzeba KASY . Wiąże to też kobietę na 24 h. Więcej już nie urodzi !

  Więc mniej CCCCCC dzieci i wyższe podatki .

  Za parę lat wyjedzie ostatni młody i zdolny bo “nie wyrobi ”
  Zostaną starcy i kaleki !

  NIECH SIĘ PAN PRZED NASTĘPNYMI WPISAMI POHAMUJE. ZALECAM DZIEŃ ODPOCZYNKU. WEB,. JÓZ.

  Więc aż się boję … bo wychodzi na to , że polski Krk to sami … Chazarzy !!!

  Odpowiedz
 • 15 października 2016 o 17:10
  Permalink

  @Włodku , są badania . Przed wprowadzeniem obow. ustawy robiono bodaj 100 000 aborcji.
  Część z nich była traktowana jako antykoncepcja .
  Legalnie – aborcji dzieci kalekich jest rocznie 1000 -1100 .
  Reszta to gabinety prywatne , Niemcy i Słowacja ( ten kraj jest bliski zakłamanemu podkarpaciu , gdzie , chwalą się , nawet tych dozwolonych prawem się nie robi . Tam żyje i ma wpływy tzw. kapciowy .

  Jest to symbol polskiego zakłamania , bo trudno uwierzyć aby harnasie nie płodzili kalek lub dzieci niechcianych . Słowacja blisko . Kościół też i stąd ta schizofrenia w statystykach .

  Odpowiedz
 • 15 października 2016 o 17:29
  Permalink

  PROSZĘ PANA TAKA RETORYKA JEST NIE NA MIEJSCU. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 15 października 2016 o 18:07
  Permalink

  @krzyku58, im więcej czytam Twoich postów , tym bardziej widzę ,że coś z Tobą nie kaman ! Masz 58 lat i już takie spustoszenia ?

  Pod postem przypominającym głupstwa Trockiego zamieściłeś pokrętny wpis o proteście p-ko CETA , rąbiąc przy okazji “lewactwo” .
  Raz – tym terminem można określić wszystko .
  Dwa – to lewica właśnie protestuje p-ko CETA i TTiP.
  Dziś był to Zanberg z Razem i inni – np. anarchiści . I każdy może protestować !

  Za CETA i TTiP było PO i PiS ! Kumasz ? Też lewactwo?
  No kaman !

  Przy okazji najlepszą ocenę TTiP po polsku napisała ccccccccc posłanka Grodzka z partii Palikota ze 2 lata temu .

  A co to TTiP większość posłów W OGÓLE jeszcze niedawno nie wiedziała !

  SZANOWNY PANIE PROSZĘ SZANOWAĆ INNYCH LUDZI. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 15 października 2016 o 18:33
   Permalink

   Dwa – to lewica właśnie protestuje p-ko CETA i TTiP.
   Dziś był to Zanberg z Razem i inni – np. anarchiści . I każdy może protestować !
   🙂

   PRZE-nigdy nie dołączyłbym ,to po pierwsze,z nimi mi nie po drodze.Po wtóre,ony takich i podobnych,(mojej osobie)kładących nacisk na przedrostek – NARODOWY
   wystawiają po za nawias. “fly’ czy nie czaisz –
   ze wspomniana “lewica’ zajeżdża nie tylko sekciarstwem?? “głupstwa Trockiego” … 🙂
   Gdyby’ż to były tylko głupstwa….czyli rozgrzeszasz?

   Odpowiedz
 • 15 października 2016 o 18:16
  Permalink

  Panie WEB JÓZ , więcej nie piszę dzisiaj . Nie wiem tylko czemu Pan wykropkowuje słowo KALEKA ? Jest poprawne.
  Nie mam też nic do zarzucenia swojej retoryce . Dobrze punktuje bzdety @krzyka – wybitnie antysemickie właśnie . Pzdr.

  PROSZĘ PANA – W KONTEKŚCIE W JAKIM PAN TO PODAŁ – TO JEST OBRAŹLIWE. SZANUJMY WSZYSTKICH LUDZI, TO SĄ ZA POWAŻNE SPRAWY ŻEBY TAK PO PROSTU OCENIAĆ. A PAN KRZYK JEST POWSZECHNIE SZANOWANYM KOMENTATOREM, OWSZEM CZASAMI PRZESADZA, TEŻ GO CENZURUJE. POZDRAWIAM WEB. J.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.