Ze starych teczek wyjdzie dużo starego zła które zrodzi nowe zło – po co to komu?

graf. red.Już wiadomo, że z odnalezionych teczek zaczynają wychodzić różne smaczki np. obyczajowe związane z wykorzystywaniem przez SB – kobiet prostytuujących się w imię wykonywania obowiązków służbowych, czy też przy okazji ich wykonywania. To jednak nie wszystko, rewelacji poprzez skojarzenia z faktami z innych źródeł może być o wiele więcej. Przykładowo dowiedzieliśmy się, że pewien znany i uważany za wybitnego publicysta, który dzisiaj bywa kreowany na autorytet intelektualny – zachował się jak usłużny, budując swoją pozycję na pochwalaniu działania SB przy okazji „załatwienia sprawy”, jaka wynikła w związku z mordem na ks. Popiełuszce. Będzie tego więcej, coraz więcej – wraz z każdą teczką, wiele osób nie ma już spokojnego snu. Ponieważ ich ówczesne małe grzechy, przykładowo czynione także z pobudek patriotycznych – mogą dzisiaj służyć do ilustracji fantastyki. Przecież ktoś mógł kochać PRL i uznawać to państwo za swoją Ojczyznę, której chciał bronić i pomagać. Czy dzisiaj za to mamy go karać? Pozostawmy to pytanie otwartym.

Ze starych teczek wyjdzie dużo starego zła, pamiętającego jeszcze problemy nawet okresu wojny, bo przecież nie wszyscy wówczas zachowywali się „niezłomnie”, co wówczas? Ludzie będą się bać, że ktoś im odbierze domy, przejęte przez ich przodków od ludzi wywiezionych do obozów lub na bezpośrednią „rozwałkę” do lasu? Może pójdźmy dalej i cofnijmy reformę rolną? Szanowni Państwo – zawsze trzeba być konsekwentnym, jeżeli się rusza stare zło, trzeba być przygotowanym, że ono zrodzi zło nowe. Przepraszamy, państwo mieszkający w tym bloku, mieszkania nie należą do was, bo państwo komunistyczne zbudowało je na krzywdzie pana takiego, a takiego, którego krewni np. w Paryżu domagają się zwrotu skradzionych rzeczy – a tu są dowody. Co wówczas? Sprawa w sądzie i ludzie tracą własność? Spuszczamy ciągłość państw w kiblu! O ODSZKODOWANIACH W CENACH DZISIEJSZYCH NIE MA MOWY, ponieważ była wojna. Jak ktoś nie rozumie, czym była – to niech sobie poczyta.

Jednak w praktyce będzie jeszcze gorzej, ponieważ każda rewelacja będzie natychmiast podchwytywana przez ludzi uwielbiających robienie sensacji ze zdarzeń minionych. To jest jakieś przekleństwo i historyków i niektórych publicystów, uważających się za dziennikarzy śledczych, że to wszystko skupia się na określonych tezach, które doskonale pasują obecnie rządzącym do zmiany retoryki mitu państwowego.

Trzeba pamiętać, że poza poziomem rozgrywki interpersonalnej jaki mamy w kraju, jest jeszcze poziom co najmniej o oczko wyższy, tj. poziom rozgrywki międzynarodowej, gdzie tego typu rewelacje jak te właśnie ujawniane w Polsce, służą do atakowania krajów, które na własne życzenie dostarczają argumentów i amunicji swoim przeciwnikom. W tym przypadku można uderzyć w ogóle w wiarygodność Polski jako podmiotu nie wiarygodnego pod względem przemian demokratycznych, co więcej można zarzucić nam, że okłamaliśmy Zachód. Przecież wystarczy prześledzić sekwencję dramatu i wymowę jego poszczególnych aktów, a wychodzi na to, że do NATO i Unii Europejskiej wprowadzili nas „agenci” SB w postaci ludzi, którzy dostali się na nowe funkcje w demokratycznych wyborach. Taka jest logika przedstawianych najnowszych informacji. Proszę nie mieć złudzeń, że pozostaną niezauważone! A jeszcze nie tak dawno szczyciliśmy się wyższością demokracji nad Białorusią i chcieliśmy eksportować polski model budowy demokracji, do krajów Afryki północnej. Dzisiaj jest to już niemożliwe, a jak Bruksela ponownie wprowadzi mechanizm ostrzeżenia przed procedurą nadmiernego deficytu. Co wówczas? Ktoś o tym myśli, czy deszcz zaklina?

Chociaż może właśnie o to chodzi? Wielkie wstrzymanie reform dobrej zmiany, ponieważ unijne przepisy ją blokują. Znowu będzie jak, ta Unia jest ZŁA, JAK NAM PRZESZKADZA WE wprowadzeniu dobrej zmiany i – bez żalu w razie możliwości się ją opuści albo na tyle zmniejszy znaczenie, że nie będzie czego żałować.

W ten oto sposób wszyscy będą w jakiejś mierze zadowoleni, poza ludźmi, którzy zdają sobie sprawę z wagi procesów, obciążających nas na przyszłe lata. Ktoś na tym skorzysta cofając nas w rozwoju cywilizacyjnym, co już dzisiaj widać.

9 myśli na temat “Ze starych teczek wyjdzie dużo starego zła które zrodzi nowe zło – po co to komu?

 • 26 lutego 2016 o 04:38
  Permalink

  TECZKI to jest styropianowy sposób uprawiania polityki. W tej sprawie liczą się emocje wywoływane tanimi sensacjami. Jak nie ma chleba to trzeba igrzysk. Im więcej tym mniej trzeba chleba…

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 04:48
  Permalink

  Zamiast nudnie przekonywać o autentyczności sygnatur akt SB-ckich, o metodach paginacji stron stosowanych w 1970r. – może trzeba wyjść z kamerą i mikrofonem do tych, których Bolek skrzywdził swoimi donosami, którym złamał życie. Pokazać w telewizji emocje ludzi, na których Bolek pisał szczegółowe donosy, pokazać jak potoczyło się ich życie, co oni, jako skrzywdzeni przez Bolka, mają mu teraz do powiedzenia. Emocje kontra emocje. Tylko z jednej strony będą to emocje ustawionego życiowo kabotyna, kłamcy, donosiciela, a z drugiej strony emocje jego ofiar. Tak należy walczyć z próbami tworzenia mitologii Bolka. Nie tylko uhonorować pokrzywdzonych, ale też pozwolić im mówić w publicznej telewizji… Tylko tyle i aż tyle. To kompletnie zrujnuje taktykę rozgrzeszania Bolka przez TVN, bo o ile teraz próbują przypiąć krytykom Bolka łatkę “niewdzięcznych”, “niegodnych”, “tych co sami nie działali, a tylko krytykują”, to jak odpowiedzą na historie życiowe ludzi pokrzywdzonych donosicielstwem Bolka? Że są niewdzięczni? Niegodni? Że sami nie działali? Gdy w publicznej telewizji przemówią prawdziwe ofiary, mit Bolka-Wallenroda, który musiał “wykiwać komunem” spłynie do rynsztoka, niczym pałac z łajna w tropikalnej ulewie.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 06:08
  Permalink

  Nie ma problemu teczek, jest problem głupców którzy robią z nich “newsy” idioci

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 07:45
  Permalink

  Wszyscy komentatorzy mają niestety rację,impreza trwa,bogaci stają się bogatsi a ciemny lud imprezuje z teczkami!Gdzie emerytury,kwota wolna od podatku,gdzie Zmiana wobec Ukrainy i Rosji!!!

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 09:23
  Permalink

  Wladyk, pytam się ciebie do której grupy zaliczas swoją osobę – ciemnego luda, czy bardzo ciemnego luda. Mówisz o emeryturach i kwocie wolnej od podatku, jestem zaskoczony, że zaczynasz coś z tego kapować. Przy następnej twojej jasnej wypowiedzi to ci odpowiem do kogo będziesz mógł się zwrócić w powyzszych sprawach. Muszę ci powiedzieć, że już towarzysz Miller wiele rzeczy zrozumiał i w ostatniej wypowiedzi to mnie pozytywnie zaskoczył gdy podsumowywał 100 dni pracy rządu. Na miłość boską trzeba mieć choć odrobinę przyzwoitości. Dobrze, że skończyłeś już z BROSZKĄ. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2016 o 20:45
   Permalink

   wlodyk & Mykoła, jak wskakuję na inne strony i czytam co mają do powiedzenia “petrudolary” To włos się jeży lub cupryna podnosi. Zatem wypijmy za zdrowy rozsądek i tu nawiążę do dobrych czasów socjalizmu, każdemu według potrzeb. Miłego wieczoru.

   Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 17:16
  Permalink

  Jak na razie wszelkie teksty z teczkami mnie nudzą. Wśród teczek ponoć też były materiały na temat gąski Balbinki, jak się ukażą to jako, wieczorynka z pewnością sprawdzę, czy nie są manipulowane.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 17:23
  Permalink

  A!! Kwity na <> to miliardy złotych strat dla Polski i Polaków i wielkie afery gospodarcze 90ych…
  W tym setki,”patynowanych” rodzin nowej szlachty.

  ” a wychodzi na to, że do NATO i Unii Europejskiej wprowadzili nas „agenci” SB w postaci ludzi, którzy dostali się na nowe funkcje w demokratycznych wyborach”

  Drogi autorze, “jak nie – jak tak”, 🙂 nikt poważny nie ma/
  miał cienia wątpliwości co do konduity i przeszłości
  tych’że person! 🙂 …..

  To tylko wychowankowie schyłkowej PZPR – stypendyści
  amerykańskich ‘fundacji”, plus ich przyboczni giermkowie – rewizjoniści z tejże…

  A Białoruś? Na pewno nie ma, i po 94’ nigdy nie miała kompleksu niższości w “zderzeniu z “naszą” drogą do
  “demokracji,wolnego rynku” itp. czy innych prawoczłowieczych bzdur!

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 23:10
  Permalink

  Wieczorynko, na zdrowie i socjalizm!W celu uniknięcia alkoholizmu nie oglądaj TVP.Pozdro!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.