Zdziwieni po wyborach?

Zdziwieni po wyborach? Doprawdy? Takie wielkie zaskoczenie? Pewien Kościół pokazał swoją nieograniczoną siłę, w zasadzie nic nie zrobił, lekko zmobilizował swoich „poddanych”, żeby zagłosowali na tych świeckich, którzy uznają jego władzę. Czy naprawdę ludziom spod tęczowej flagi przyśniło się, że mogą pokonać tę super potęgę? Do tego jakimś kiepskim filmem w amerykańskiej telewizji w Polsce? W ogóle skąd pomysł, że jednym filmem można uderzyć w super potęgę? 1000 lat zobowiązuje i nie można tego lekceważyć. Jeżeli się komuś wydaje, że imperium odda władze z powodu kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset pederastów, ten w ogóle nie rozumie o co chodzi w życiu i nie powinien zajmować się sprawami publicznymi.

To, że opozycja się zjednoczyła było niezbędnym minimum w kontekście w ogóle zdolności wyborczych. Jednak to zjednoczenie nie wykroczyło poza problematykę list, retoryka różnych uczestników procesu była już na tyle różna i wroga, że nie ma w ogóle o czym mówić. Postępowanie PSL jest nie tylko zrozumiałe, ale przede wszystkim naturalne, bo nie da się połączyć ognia z wodą, to po prostu nie jest możliwe. W najlepszym wypadku z tego związku powstaje para wodna…

Opozycja nie tylko przegrała wybory, ale jeszcze udowodniła sobie sama, że nie jest w stanie nawet zbliżyć się do tego, co Suwerenowi oferuje opcja rządząca. Mówimy o innych orbitach, albowiem największym atutem – i to realnym – rządzących, jest to, że to pierwsza opcja polityczna u władzy – DOTRZYMUJĄCA SKŁADANYCH OBIETNIC. Co prawda zawiedli w przypadku problemu tzw. „frankowiczów”, jednak generalnie stało się coś niesamowitego. Oto mamy w Polsce władzę, która w ujęciu generalnym dotrzymuje składanych publicznie obietnic. Jest to czymś tak niesamowitym, jak małe zielone ludziki wychodzące ze spodka na murawie stadionu narodowego. Czegoś takiego, ze strony polityków nie było w naszym kraju od czasu Jagiellonów, oni ostatni byli w stanie wprowadzić swoją wolę w rzeczywistość.

Media około post-neoliberalne rozpoczęły swój skowyt i płacz, oto okazało się, że Naród wybrał inaczej, niż mu błękitne i inne tzw. media nakazywały. Wielkie zdziwienie, wielki skowyt, wielki płacz, a przede wszystkim zdziwienie przechodzące w oburzenie. Okazało się, że wedle części opiniotwórczych „elit” Naród głosował źle, w sposób zmanipulowany przez media narodowe i polityków dobrej zmiany. To Naród miał popełnić błąd, nie okazał się wystarczająco dojrzały do demokracji, wolności itd. To jest naprawdę niesamowite, zarówno dla komentatorów, jak i uczestników tych procesów. Większość „elit” nie ma nawet pojęcia jak się do obserwowanego procesu odnieść. Powiedzieć, że zapanowała konsternacja, to nie powiedzieć niczego. Miała być wygrana, miał być „koniec początku” dobrej zmiany, a tutaj zapowiada się wspaniała kontynuacja.

Takie są fakty i to bez względu na to, czy to się komuś podoba, czy nie podoba! Realia są dokładnie takie, jakie pokazały te wybory – ludzie głosują na Prawo i Sprawiedliwość i będą tak głosować! Powody nie mają już znaczenia, 500 plus i reszta rozdawnictwa zrobiły swoje, ale kwestia problematyki wynikającej z zagadnień etyczno-obyczajowych wybiła jak szambo. Większość, co prawda zaściankowa i zacofana pod względem poprawności politycznej – wypowiedziała się i z samej istoty demokracji wynika, że należy ten wybór uznać. Dlaczego więc wspaniały warszawski „salon” nie chce uznać tej rzeczywistości? Dlaczego piewcy demokracji, wywodzący się z czasów antykomunistycznej opozycji, nie chcą uznać rzeczywistości?

Większość naszego społeczeństwa jest konserwatywna, zachowawcza i religijna. Trzeba to uznać jako fakt obiektywny, po prostu istniejący w naszej rzeczywistości jako dominanta. Nie znaczy to, że to się nam podoba lub się nam nie podoba. Nic z tych rzeczy! Odnosimy się do rzeczywistości w ten sam sposób, jak oceniamy wodę płynącą z kranu jako zimną lub jako ciepłą! Trzeba to zrozumieć i zaakceptować, władza dobrej zmiany jest preferowana przez większość społeczeństwa i z tego prostego i oczywistego powodu należy się jej POSŁUSZEŃSTWO I CHOCIAŻ FORMALNY SZACUNEK. Ponieważ, to jest władza będąca odzwierciedleniem woli większości. Niczego więcej nie trzeba, na tym polega demokracja – to rządy większości. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, powinien nabrać pokory wobec rzeczywistości.

Nie powinniśmy się dziwić rzeczywistości, tylko ją przyjmować dokładnie taką, jaką ona jest. Skoro większość chce dobrej zmiany, to należy uznać wybór większości, można oczywiście się z nim nie zgadzać, jednak wybór większości jest niepodważalny. Odrzućmy warcholstwo i głupie podejście do rzeczywistości, podporządkowanie się woli większości nie jest wyrazem słabości, tylko czystym pragmatyzmem. I o nic innego, jak tylko o pragmatyczne podejście do rzeczywistości tutaj nie chodzi. Proszę to przemyśleć i uznać…

27 myśli na temat “Zdziwieni po wyborach?

 • 4 czerwca 2019 o 04:52
  Permalink

  Piękny artykuł, bo realny.

  Dlatego nie ma co komentować.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 05:05
  Permalink

  W pełni popieram świetne podsumowanie naszej rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 06:40
  Permalink

  Rząd dobrze rządzi i niech tak będzie jak się to komuś nie podoba może jechać do Europy. łapy precz od Polski.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 07:48
  Permalink

  Większość to do urn wyborczych nie poszła. Ciekawe jaka będzie frekwencja przy najbliższych wyborach dotyczących bezpośrednio Polski.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 08:26
  Permalink

  Spokojnie. Realnie PiS ma tylko lekko ponad 20 % poparcia wszystkich uprawnionych do głosowania, więc nie ma mandatu większości społeczeństwa, gdybyśmy mówili o prawdziwej demokracji. To tylko mandat do tymczasowego zarządzania i PiS powinien o tym dobrze pamiętać, bo może go spotkać gorsza hańba niż PO, PSL i SLD. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona na kolejne wybory, a okupant religijny notuje zmniejszone poparcie. To tylko kwestia czasu i oby nie było kryzysu, bo wtedy życie na kredyt powie sprawdzam.
  Poza tym naród jeszcze nie wie co go czeka pod wujka dominacją, jak się dowie i odczuje, będzie skowyt, nie tylko opozycji, ale także tych, którzy sprowadzają na Polskę obcą dominację i nieszczęście neokolonializmu.

  A dziś przypominam jest okrągła rocznica, mija właśnie 30 lat, jak naród postanowił sobie zrobić demokrację w stylu zachodnim skazując siebie i kraj na upadek. Ten dzień będzie kiedyś dniem pamięci o ludzkiej głupocie. Za 15 lat robimy bilans zysków i strat w porównaniu z PRL. Zobaczymy czy styropian się obroni, bo tu ideologia już nie wystarczy.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 08:32
  Permalink

  Jeżeli alternatywą dla obecnego układu (KK) miałaby być “tęczowa flaga”( różni eurozboczyńcy) too, ja jestem, na zawsze pozostanę wiernym (dosłownie i przenośni) SŁUGĄ Kościoła Katolickiego – tego, przedsoborowego…
  Amen.

  “Okazało się, że wedle części opiniotwórczych „elit…” TO już też było,pierwszy akcent rozejścia się oczekiwań “elit” i woli Narodu był początek 90′ kiedy w walce o fotel prezydencki ( w pierwszej turze) z Wałęsą, przegrała (z kretesem) tzw. “siła spokoju” (ktoś pamięta?)
  Oczekiwania i nastroje “elit” DOSKONALE oddaje rysunek znanego
  satyryka (A.G.) – https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2008/08/nie_dla_bydla.jpg
  Należy mieć na uwadze że komuniści (liberalne skrzydło) zrobili wszystko
  by ‘ten system” upadł, zwłaszcza po spotkaniu w NY Jaruzelski – Rockefeller, a przed czy przestrzegali śp. A. Siwak czy E. Gierek…

  “Dlaczego piewcy demokracji, wywodzący się z czasów antykomunistycznej opozycji, nie chcą uznać rzeczywistości?”
  BO, TO są w najlepszym wydaniu w pierwszym i drugim pokoleniu
  – zmutowani w latach 70’ “nasi” STALINOWCY… wot i wsio!
  ?

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2019 o 12:20
   Permalink

   Ciekaw jestem czy do wszystkich czytelników dotarło, jaka kasa poszła na te dziesięciny i kto się na tym obłowił poza systemem podatkowym. To jakaś kontrola podatkowa powinna być wdrożona, bo mam wrażenie że tzw. rodziny nazaretańskie to tylko przykrywka dla wyłudzeń i naciągania naiwnych.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Rodzin_Nazareta%C5%84skich

   Po części pierwszej tej historii nikt nie powinien mieć wątpliwości, że czas na kontrolę tej okupacyjnej instytucji religijnej. Dlatego będę popierał ten projekt:
   https://trybuna.info/polska/swieckie-panstwo-instrukcja-obslugi/

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2019 o 21:03
    Permalink

    Frapujący temat – nieprawdaż?
    Nie wiem Miecławie czy zwróciłeś uwagą na dygresję p. red. Maciaka w stosunku do pewnej takiej tel awizji – Film nr 484, czas:11:30 do 17:40 min.
    Wracając do twojego drugiego w kolejności linka – przekazy i zalecenia które wypływają z “Trybuny(ludu) już od dawna dla mnie nie istnieją. 🙂 A, swoją drogą “toto” jeszcze istnieje (na rynku prasowym)? Więc, na zakończenie posta sparafrazuję znamienne słowa cotygodniowego bohatera (nb.oficera LWP) cyklicznych programów “wrealu24.pl” – “kto to ru…tzn. czyta”?! 🙂
    Bonus muzyczny: Вячеслав Антонов. Родина.
    https://www.youtube.com/watch?v=-t1JeTJwItk&list=RD-t1JeTJwItk&start_radio=1

    @wieczorynka. “A co nie można pomarzyć ? Można, zwłaszcza w upalne
    popołudnie… 🙂

    Odpowiedz
    • 4 czerwca 2019 o 23:30
     Permalink

     No i nie razi cię, że wszystko się odbywało pod szyldem religii? 🙂
     Przecież to klasyczne oszustwo i sekciarstwo!
     Pomyśl, jaka to musiała być finalnie kasa z tych dziesięcin? Ile za to można być wyżywić dzieci z biednych rodzin, utworzyć żłobków, ile 500+ by było, ile miejsc pracy, jakie wyżywienie w szpitalach można by zafundować? No ale tak to jest pod okupacją religijną i kapitalistyczną. A Dąbkowskiego, jakoś mi nie żal. Wiara kosztuje, skoro rozumu brakuje.:-)
     Podrzuć link do kolejnych części, jak będą.

     Odpowiedz
     • 5 czerwca 2019 o 11:26
      Permalink

      Nie, nie razi – BO, bazuję na tej samej zasadzie na której ty odróżniasz,dzielisz komunistów nastojaszczich i tych ‘jakby mniej…” 🙂

     • 5 czerwca 2019 o 23:03
      Permalink

      @krzyk58
      Widzę, że się uczysz. 🙂

 • 4 czerwca 2019 o 13:02
  Permalink

  Nie zgadzam się z autorem!!!
  To, że wyborcy tak wybrali, to nie znaczy, że to dobre dla nich lub dla państwa. PIS jest niestety rzecznikiem swoich interesów, nie państwowych. To, że rzeczywistość jest taka, to nie znaczy, że nie należy jest zwalczać, zmieniać. Większość polskiego społeczeństwa nie ma pojęcia w którym kierunku zmierza świat. Znowu pozostaniemy zaściankiem, tak samo jak kiedyś szlachta zasklepiła się do swoich tzw wolności, które w istocie były warcholstwem. Dziś to warcholstwo zastąpiono rozdawnictwem oraz nacjonalistyczną narracją. Kto tego nie widzi to jest w błędzie i mylnie odczytuje wyniki.
  Polska historia jest tak wielowątkowa, że to co robi PIS i jego funkcjonariusze, to obłęd. Nowy obłęd prowadzący do szarych kolorów.
  Nie da się na dłuższą metę rządzić ludźmi nieświadomymi rzeczywistych problemów. Ta rzeczywistość to nie tylko pełny brzuszek i wakacje. To przede wszystkim aktywny obywatel, który w imię wyższych wartości jest w stanie coś dla dobra wspólnego poświecić.
  Ta szacowna organizacja nie miała nic wspólnego z wyborami, bo i ludzie głosujący mają dystans do niej i właściwie jej nie rozumieją.
  Ideałem jest scentralizowana władza, tak jak to próbował zrobić obecy najważniejszy człowiek w Europie, ale nie udało mu się. Obecny kierownik poltyczny polski, nie ma tej zdolności, właściwie nie wiadomo dlaczego ma posłuch tylu ludzi. Jego lokaje zrobią wszystko dla niego, ale zamiast wziąć za pysk motłoch to naczelnik bawi się w … nie wiem w co.
  Wnioski, państwo musi być oczyszczone z balastu administracyjnego (o czym motłoch nie wie), trzeba dać władzę samorządom, ograniczyć radykalne zmiany w systemie państwa. Ustawy powinny być ustawowo zmieniane po min 10 latach, nie jak np ustawa o IPN z godziny na godzinę.
  Tyle w skrócie, zamiast zgadzać się z rzeczywistością polityczną, trzeba ją zmieniać – jeśli trzeba to siłą

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2019 o 15:03
   Permalink

   Oczywiście to że wyborcy wybrali to się nie liczy bo wybrali źle nie tak jak chcieliście? Oderwali odkorytka? Kuje w oczy że wystarczy nie kraść? Wstydź się kobieto swoich hańbiących poglądów hańba. Łapy precz od dobrej zmiany.

   Odpowiedz
  • 4 czerwca 2019 o 17:19
   Permalink

   “Większość polskiego społeczeństwa nie ma pojęcia w którym kierunku zmierza świat.”
   To tylko tak kom. “jana” się wydaje… 🙂
   Wasz problem polega na tym że NIGDY nie byliście związani z “tym” – jak podkreślacie (z lubością) Narodem, nie czujecie rytmu serca sławiańskiego – BO, zawsze byliście – obok, byliście, jesteście i na zawsze pozostaniecie – TU, nad Wisłą, Odrą i Bugiem – OBCY! Tiaaaaa, ta wieczna pogarda, wy (zawsze) wiecie lepiej jak my mamy żyć “ubierać się i wybierać!!” https://wawel.neon24.pl/post/149226,polska-bez-polski-dwoje-dzieci-trockistowskiej-wilczycy ‘Naród – pamięta” jak pisał poeta…. więc uszanujmy wolę większości BO, co macie co zaproponowania – wojnę domową?! Też mógłbym napisać jak można było wybierać (ponownie) postkomunistów (KE) czy to Cimoszewicza, Buzka, Millera czy Lewandowskiego… czy chcemy abarotno głodne dzieci jako było normą za (nie)rządów lewicowych? “Znowu pozostaniemy zaściankiem…” Z’resztą wolę pozostać w zaścianku https://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C5%9Bcianek_szlachecki niźli w lewackim koncłagrze, który od kilku dziesięcioleci
   nam sposobią – czyli “Nowy, Wspaniały Świat”…………..
   proponuję pierwszą strofę
   przyswajać w czasie teraźniejszym……..
   “……….Ten kraj szczęśliwy, ubogi i ciasny!
   Jak świat jest boży, tak on był nasz własny!
   Jakże tam wszystko do nas należało,
   Jak pomnim wszystko, co nas otaczało:
   Od lipy, która koroną wspaniałą
   Całej wsi dzieciom użyczała cienia,
   Aż do każdego strumienia, kamienia,
   Jak każdy kątek ziemi był znajomy
   Aż po granicę, po sąsiadów domy!

   I tylko krajów tych obywatele
   Jedni zostali wierni przyjaciele,
   Jedni dotychczas sprzymierzeńcy pewni!
   Bo któż tam mieszkał? – Matka, bracia, krewni,
   Sąsiedzi dobrzy. Kogo z nich ubyło,
   Jakże tam o nim często się mówiło,
   Ile pamiatek, jaka żałość długa,
   Tam, gdzi do pana przywiążańszy sługa,
   Niż w innych krajach małzonka do męża,
   Gdzie żołnierz dłużej żałuje orężą,
   Niż tu syn ojca; po psie płaczą szczerze
   I dłużej, niż tu lud po bohaterze…”

   . Dumny jestem z faktu bycia ciemnogrodzianinem, żyję sobie z kraja…a, wszelaki “postemp’ i oświecenie” mam,zwyczajnie tam gdzie słońce nie dochodzi!
   Pro, NWO…
   NIESTETY, ten SZATAŃSKI projekt jest realizowany nie tylko na zbolszewizowanym Zachodzie czy USA, również w Rosji a zwłaszcza ChRL.

   “Drodzy bracia i siostry ! Posłuchajcie co mówi Putin. Nie zwracając uwagi na to, że ludzie zamieszkujący nasz kraj coraz bardziej popadają w nędzę i rozpaczliwą beznadziejność, te pachołki Antychrysta są gotowe wydawać miliardy rubli na wprowadzanie antychrystowych technologii rejestracji i kontroli, pospiesznie budując elektroniczny, totalny koncłagier (obóz koncentracyjny) na który składają się takie elementy jak: morderczy system 5G, sztuczna inteligencja, totalna kontrola i inwigilacja wszystkich i wszędzie…Obyś pokarał ich Panie !
   http://www.3rm.info
   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-pacholki-antychrysta-sami-nie-zrezygnuja-2019-06

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-nazistowscy-zwyrodnialcy-banderowscy-obalili-w-charkowie-pomnik-marszalka-zukowa-2019-06

   Jeszcze perełka: “Wnioski, państwo musi być oczyszczone z balastu administracyjnego (o czym motłoch nie wie),”…”ale zamiast wziąć za pysk motłoch…”
   Kwintesencja – komunistycznyj lewicowości z naciskiem na – ‘motłoch”. Brawo Jasiu..ops! – “jana”. ? (wiem, śmiech TU nie na miejscu!)
   Przypomina sobie p. propozycje żydowskiego komunisty -bolszewika , jak i na czym należy prowadzić Naród? Wy q*va, nic nie zmieniliście się od 44’!
   Niereformowalni!
   Słonecznego popołudnia – życzę.

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2019 o 21:48
    Permalink

    @krzyk58
    Muszę zaprotestować, bo to jest przekaz fałszywy.
    “…czy chcemy abarotno głodne dzieci jako było normą za (nie)rządów lewicowych?”

    Po 4 czerwca 1989 roku dzieci zaczęły głodować przede wszystkim na skutek zamachu prawicy i okupacyjnej religii na socjalizm. A więc zarówno pod rządami prawicy głodowały, jak i tej niby lewicy, która z lewicą nie miała już nic wspólnego, zwłaszcza po wyborach i przekształceniach, bo naród się wypiął na lewicę społeczną, a ta która została pod szyldem SDRP i dalej SLD to już liberałowie kapitalistyczni, a nie żadna lewica.

    Największe przekształcenia systemowe były skutkiem rządów prawicy i najgorszej zarazy liberałów bezideowych (PO). Wszyscy mają swoje korzenie styropianowe i obecni politycy PiS są w to umoczeni po uszy. To że teraz, jak jest już Polska na skraju przepaści i PiS chce ją ratować, wcale to ich nie rozgrzesza z poprzednich destrukcyjnych działań. Są to winni narodowi za grzechy, które popełnili i chwała im za to, że podjęli wyzwanie naprawy swoich błędów, ale wieczna hańba za zaniechania i destrukcyjne działania w ciągu 26 lat transformacji, podobnie jak należy się wieczna hańba tej niby opozycji z KE. Trzeba przyznać, że politycy PiS nie na wszystko mieli wpływ, ale wielu polityków tej opcji pod różnymi szyldami miało czasami decydujący wpływ i nie zrobili nic, aby przeciwdziałać destrukcji. Mało tego, do tej destrukcji się przyłożyli i przyczynili, pod tym się podpisali.

    Dziś na portalach mogliśmy poczytać fałszywy przekaz, jak to niby zyskaliśmy wolność i swobodę, jak to się rozwijamy gospodarczo, bo PKB rośnie. Ale nikt nie napisał, że PKB nie jest miernikiem dobrostanu społecznego i równowagi społeczno-gospodarczej. Aż się na wymioty zbiera, gdy zobaczy się prawdziwe dane o długu publicznym i zadłużeniu zagranicznym oraz zadłużeniu konsumenckim.

    A oto są skutki przepaści jaka jest spowodowana transformacją między biednymi i bogatymi. W linku są świetne wykresy obrazujące stan biedy większości Polaków, którzy teraz na skutek swojej nieświadomości może i będą wdzięczni PiS-owi za ratunek domowych budżetów, ale byłoby wielką hipokryzją nazywać ich zbawcami narodu. Oni mogą co najwyżej teraz odpracować swoje grzechy dla tego narodu, ale już straconych lat pokoleniom pracującym w transformacji nigdy nie wrócą, nie nadrobią czasu, nie ożywią tych, którzy popełnili samobójstwa z przyczyn ekonomicznych, nie odwrócą procesu demoralizacji społeczeństwa i zniszczenia jego kultury.
    Oto ten link, polecam dokładną analizę:
    https://www.forbes.pl/gospodarka/nierownosci-w-polsce-po-transformacji-nadal-rosna/vejxh7y

    A tak się teraz niektórzy tłumaczą. Wyguglać na gazecie prawnej, bo nie można linkować:
    “Ryszard Bugaj: Chcieliśmy po prostu zmałpować Zachód”.
    Pozostawię to bez komentarza, ale chyba czują pismo nosem, skoro szukają teraz usprawiedliwienia dla swojego braku inteligencji i przygotowania do transformacji. Niestety to nie ten poziom, co Chińczycy i dlatego jesteśmy ekonomicznie zniewoleni.

    Nie zaszkodzi też coś nie coś sobie przypomnieć i posłuchać mądrego profesora:
    Prof. Witold Kieżun o sytuacji polskiej gospodarki.
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=IGi0keqLGpE

    Błędne Koło Zadłużenia Lektor PL FILM DOKUMENTALNY
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=eqq8Djw4bIc

    Musisz to wiedzieć!(327) “500+” to nie jest projekt PiS! Ta partia była przeciw! Oto dowód:
    https://www.youtube.com/watch?v=V2yBU5Aboqs&t=457s

    Odpowiedz
    • 5 czerwca 2019 o 11:19
     Permalink

     Protestować możesz do woli, po 89′
     nikogo to już ‘specyalnie” nie interesuje, rządzący maja TO w doopie. Inaczej było przed 89′, ale odbiegłem od tematu,
     otóż musisz przyjąć do wiadomości iż we wrześniu 89’
     rządy w PRLu przejęła nastojaszcza lewica taka prawdziwa – laicka, z pierwszorzędnymi ‘korzeniami” , neostalinowcy, co zauważył
     przytomnie swego czasu nie kto inny jak ówczesny I sekretarz KW PZPR w Gdańsku .

     @jana. Przeczytałem z uwagą p. przemyślenia i NIESTETY muszę potwierdzić, przedstawiony punkt widzenia – tak sprawy sie mają…razi (jeszcze) “ten motłoch” – jednak po kolejnych wyborach też zauważam że coś jednak MUSI być na rzeczy.
     Powyborcze przemyślenia p. Adolfa – “Ogórki małosolne” – https://www.youtube.com/watch?v=iFPFXAK8t9g&t=97s

     http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/06/pulapki-i-procesy-rozpadu-wspolczesnej-cywilizacji/

     Odpowiedz
     • 5 czerwca 2019 o 19:54
      Permalink

      No skoro się upierasz przy tej lewicy, to chociaż dodaj, że miała ona błogosławieństwo kościoła dominującego. 🙂 A następnie przeistaczała się w liberałów bezideowych, którym było wsio rawno, co będzie z polską gospodarką, byle sami się ustawili kosztem narodu. Kościół instytucjonalny też się na tym obłowił odzyskując znacjonalizowane w PRL majątki, ale kasy branej w okresie PRL z Funduszu Kościelnego już nie zwrócił. A w tym czasie lud się degenerował na skutek biedy, a dzieci głodowały. Gdy wreszcie PiS to zrozumiał i odkrył patent na władzę, to ci wszyscy liberałowie z bożej łaski zostali porzuceni przez kościelnych władców, zgodnie z doktryną, że zawsze pomagają silniejszym, sami na tym zyskując. Zobaczymy jak się to wszystko skończy, ta walka styropianowych elit o rząd dusz i kasę. 🙂 Pozostaje nam tylko pusty śmiech przez łzy, bo praktycznie podeptali i depczą wszystkie idee o które tak walczyli z PRL-em.
      No ale lud wybrał, więc ma szkołę przetrwania, jak za czasów pierwotnych, tylko na innym poziomie cywilizacji.

 • 4 czerwca 2019 o 18:14
  Permalink

  Wiem, że eksperymenty to jedna z bardziej kosztownych zabaw, jednak bym zaryzykowała i ograniczyła liczbę polityków a tym samym urzędników do 1/10 obecnego stanu. Politykom ograniczyła bym również apanaże. A co nie można pomarzyć ?

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2019 o 22:56
  Permalink

  Czy się komu to podoba czy nie, komunistyczne wątki na rzeczywistość będą się uwidaczniać coraz bardziej. Argumenty, że będziemy kontrolowani i powoli pozbawiani wolności są nieuzasadnione. Odkąd w głębokiej starożytności pojawiły się gliniane płytki, na których spisywano zobowiązania w tym publiczno-prawne, odtąd zaczęła się kontrola jednostki. Wynalezienie pisma było kolejnym krokiem, propaganda zaczęła się rozwijać jak nigdy dotąd, w konsekwencji już w XVIII wieku pojawiły się państwa na tamten czas totalitarne do tego stopnia, że trudno już było uciec przed państwem, opresyjnym państwem (spisane obowiązki na rzecz państwa, w tym obowiązkowa służba państwu, aż do poświecenia swojego życia). Teraz ten motłoch, który dokonał w i poł XX wieku przewrócenia świata, za pomocą komunistów domaga się więcej! Wtedy miał puste brzuszki, teraz po wpływam lewicowych trendów ulega kolejnym – LGBT, rejestrowanie każdego kroku obywatela, totalna kontrola naszych kontaktów. Nie uciekniemy od tego! Technologia nie pozwoli!!!
  I to nie komunistyczne widzi mnie się, ale konieczność dziejowa – chcesz mieć pełniejszy brzuszek? to nie za darmo. Lewica dobrze czuje trend – nie idziemy w kierunku indywidualizmu chrześcijańskiego, ale solidaryzmu społecznego, co pociąga za sobą niesłychane konsekwencje. Państwo daje (tzn rozdaje jak np PIS) to i rząd coś chce z tego dla siebie mieć. A co? Prawo do przemocy (na razie w wersji leicht) , prawdo do bezwzględnego respektowania nakazów rządzących! Motłoch nie chce brać odpowiedzialności za siebie, więc idee lewicowe wygrają. Motłoch nigdy nie miał poczucia obowiazku, zawsze był skłonny do ulegania komunistom. Nawet te nasze przewroty (1956, 1970, 1989), to nic innego jak socjalizm w 100% – chcemy chlebka i świadczeń!!! Kto da motłochowi TEN wygra. To robi właśnie PIS. Tyle, że PIS dołożył do tego pustą retorykę historyczną (chwała bohaterom, ale są oni dziś instrumentalnie wykorzystywani, na rzecz opresyjnej władzy PIS). Dziś trzeba wmówic motłochowi, że ma jakąś tradycję? Jaką niby, co ci ludzie z tego wiedzą, poza tym aby dobrze wypić i zakąsić. Kto niby walczył o wolna Polskę? GARSTKA patriotów, reszta miała w dooopie!!! I tak jest do dziś, czego przykładem są milionowe wejścia na portale ze sportem, głupawymi programami. A ile ludzi śledzi to co ważne dla przyszłości ich dzieci? Najwyżej 100 tys, a ilu z nich działa aktywnie obywatelko? 5000?- własnie to jest dzisiejsza opozycja, co prawda dziś komiczna, ale nic nie trwa wiecznie.
  Nie ma przyszłości chrześcijański indywidualizm, ma przyszłość post marksizm, czy to kulturowy, czy ekonomiczny. Dlaczego? BO LUD TAK CHCE!!!!

  Odpowiedz
  • 5 czerwca 2019 o 07:41
   Permalink

   Czyli wreszcie lud ma władzę, a nie tylko “jaśnie państwo”, które przez całe stulecia żyło sobie kosztem tego ludu i było tak samo podatne na destrukcyjne wpływy jak ten lud.:-) Tylko się cieszyć więc.
   Wystarczy tylko poczytać historię I RP, szczególnie ostatnie dwa wieki przed upadkiem, jak to było za króla Sasa. To był dopiero prawdziwy “szlachecki” motłoch i kołtun, do którego nie trafiały żadne idee humanistyczne i oświeceniowe. Niszczył w zarodku pod wpływem okupacyjnej religii i własnego mniemania o sarmackości, każde proponowane reformy, aby tylko zachować swoją pozycję pana w stosunku do chłopa niewolnika. Chyba jesteś nowa na tym portalu, bo pisałem o tym wielokrotnie.

   Natomiast z gruntu jesteś niesprawiedliwa, bo trzeba oddać szacun PiS-owi, że przywrócił godność zwykłemu ludowi, którego ty nazywasz niesłusznie motłochem, poddanemu podczas transformacji strasznej degeneracji na skutek biedy i zachodniego imperializmu kulturowego (dodajmy zachodniej zdegenerowanej kultury), podczas gdy w tym czasie z dotacji państwowych, zwolnień podatkowych żył sobie wygodnie polski i zagraniczny biznes. Zrób sobie bilans pomocy publiczno-prawnej dla biznesu i zwolnień podatkowych, a przekonasz się, że suma przekracza wielokrotnie dotacje 500+. Jak dorzucisz jeszcze darowizny na dominujący kościół i dotacje państwowe na jego utrzymanie z funduszem kościelnym na czele, to bardzo ciekawie to wygląda. Oby lud, nazywany przez ciebie motłochem, jak najszybciej to zrozumiał i zaczął myśleć, zamiast się modlić, a wtedy już skończy się żerowanie na tym ludzie i to pewnie tak bardzo boli rzekomo inteligentną część narodu.:-)
   Nie może być tak, że 10 % bogatych będzie sobie żyło na koszt ludu ponownie, jak za czasów “jaśnie pańskiej” Polski.
   Przykładem jest też niby kultura, która żyje z naszych podatków, a wartości dodanej nie tworzy, a czasami wręcz na modę zachodnią tworzy wręcz antykulturę.
   Czy taki poziom powinna prezentować rzekoma elita kulturowa?
   “Janda śmieje się z wyborców pobierających świadczenia? Zarządzane przez nią teatry wzięły od państwa 15 mln zł!”
   http://www.niewygodne.info.pl/artykul9/04845-Celebryci-coraz-wiekszym-obciazeniem-dla-PO.htm

   Resztę krytyki pozostawiam @krzykowi58, bo nie mam dziś czasu, on ci już wszystko wytłumaczy.:-)

   Odpowiedz
 • 5 czerwca 2019 o 21:00
  Permalink

  Zaprezentowane niżej filmiki posiadają wspólny mianownik…. 🙂

  Odpowiedz
  • 6 czerwca 2019 o 17:17
   Permalink

   A jednak to (pomimo że różnobarwny zlepek) linia ‘Konfederacji” ma słuszne
   propolskie postulaty i nie boi się otwarcie mówić – na drugim biegunie tkwią ‘różnej maści”, podejrzanej konduity, postsolidaruchy pospołu z postkomuchami… 🙂

   Odpowiedz
 • 6 czerwca 2019 o 10:53
  Permalink

  Kler katolicki, mimo ,,religijnej formy”, tworzy instytucję polityczną. Jego wolność tkwi w jego władzy, a wszędzie tam, gdzie Kościół nie dominuje, może uskarżać się na prześladowania jak za panowania Dioklecjana.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2019 o 12:07
  Permalink

  CYTUJĘ AUTORA:
  ”Pewien Kościół pokazał swoją nieograniczoną siłę, w zasadzie nic nie zrobił, lekko zmobilizował swoich „poddanych”, żeby zagłosowali na tych świeckich, którzy uznają jego władzę”.

  DROGOWSKAZ,KTÓRY WSKAZUJE DROGĘ ggggg SAM TAM WCALE NIE ZggggggDALA !!!

  Odpowiedz
  • 20 czerwca 2019 o 14:14
   Permalink

   Zapytowywuję: 🙂 (retorycznie) a na procesji był?!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.