Zbyt wielu cwaniaków i ludzkich hien chciałoby się pożywić dramatem Białorusinów!

graf. red.

Zbyt wielu cwaniaków i ludzkich hien chciałoby się pożywić dramatem Białorusinów! To czego doświadczyliśmy ostatniej doby w zachodnich mendiach (tu nie ma błędu), to prawdziwe pandemium i szczytowanie z niemocy i podniety! Jedna z gazet, niestety obecnych w naszym kraju opublikowała w tym samym czasie na swoim głównym portalu informacyjnym dwie informacje. W pierwszej podano, że: „Switłana Cichanouska jest na Litwie. Władze Białorusi zmusiły ją do wyjazdu.” W drugiej pokazano film nagrany przez panią Cichanouską, gdzie ta pani mówi, że decyzje o wyjeździe z Białorusi podjęła samodzielnie bez żadnego przymusu, apeluje do ludzi o nienarażanie się.

W ten oto sposób pani Cichanouska zepsuła „zabawę” licznym specjalistom od siania rewolucji, protestowania, popierania protestów, robienia fotek będących symbolami manifestacji itd. Te wszystkie schematy są znane, były testowane w Gruzji, w krajach arabskich i na Ukrainie podczas zamachu stanu, jakiego dokonała opozycji wspierana przez oligarchów i czynniki zewnętrzne.

Uwaga nie przesądzamy tutaj kto ma rację w tym sporze, co więcej – nie ma żadnego znaczenia, kto w rzeczywistości wygrał te wybory, najgorsze jest to że przegrała je Białoruś i Białorusini, którzy są w sytuacji, której konsekwencji nie są w stanie przewidzieć. Z tego co pokazano w mediach i z komunikatów władz Białorusi, wynika że protestów jest co prawda wiele, ale są to protesty lokalne – stosunkowo małe. Odnotowano szereg prowokacji, w tym jedno dramatyczne zdarzenie śmiertelne. To cena, jaką społeczeństwo białoruskie płaci za instrumentalny brak pragmatyzmu i zapalczywość części liderów opinii publicznej.

Jednak Białoruś ma o wiele więcej do stracenia. Tam nie chodzi tylko o to, kto rządzi tym krajem, ponieważ wiadomo że pod system władzy podpięty jest cały układ zależności, współzależności i procesów wynikania. Przy czym to jest układ, który ten kraj stworzył. Mówimy więc o dążeniu do rewolucji, która zmiotłaby stare i stworzyła nowe elity, a tu jest problem, bo tam nowych elit nie ma. Tak samo jak nie ma koncepcji na nową Białoruś. Sama wymiana flagi, nie odmieni rzeczywistości, zwłaszcza jak ludzie w obliczu kryzysu nie będą mieli pracy itd. Tam nie ma łatwej odpowiedzi. Obecna elita gwarantowała państwowość i jakąś stabilizację. Nowa elita, nie ma do zaoferowania niczego, co więcej – sama jest biedna i chciałaby się wzbogacić, a od mieszania wody herbata sama nie robi się słodsza…

Białorusini doskonale widzą jak Zachód potraktował Ukrainę, którą zostawiono samą sobie, żeby jej problemy się zakisiły i „coś” z tego stanu wojny domowej wynikło. Jednak brutalna prawda jest taka, że Ukraina nie dostała żadnej „marchewki”, a te „sadzonki”, co do niej przesłano przejęli oligarchowie i inne hieny. Główną alternatywą dla chcących zarabiać na nieco więcej, niż chleb Ukraińców jest migracja zarobkowa.

W przypadku Białorusi byłoby podobnie, nikt na Zachodzie nie jest zainteresowany ryzykowaniem czegokolwiek, a na pewno relacji z Federacją Rosyjską, tylko dlatego, żeby była jakaś „wolność” na Białorusi. Poza tym Zachód nie ma już zasobów pozwalających mu na przejęcie kraju takiej wielkości jak Białoruś i finansowanie jego transformacji, w sposób inny niż rabunkowy i wyniszczający. Jeżeli komuś się wydaje, że zachodni przemysł pozwoliłby na istnienie białoruskiej konkurencji przemysłowej w Unii Europejskiej, niech się przyjrzy jak Unia poprzez swoją politykę „wsparcia” przekształca Ukrainę z kraju przemysłowo-rolniczego w rolniczy.

Niestety mleko się rozlało, ktoś miał aspiracje, ale uciekł z kraju, pozostawił ludzi, z których wielu może czuć się zwiedzonymi. Proszę się teraz zastanowić, jeżeli kandydatka i elita ją popierająca, zakładała od początku, że wyniki wyborów będą sfałszowane – to po co w ogóle brała udział w wyborach? Jaki był cel tego procesu? Czy wchodzi się do kasyna, jeżeli wiadomo że tam kantują, co więcej, że można stracić życie – jakby się chciało upomnieć o swoją wygraną? Na co ta pani i jej zaplecze liczyła? Może celem była destabilizacja Białorusi jako kraju w ogóle?

Jeżeli więc opozycja uznała, że kryterium uliczne jest potrzebne do zmiany władzy państwowej, to za co ona ma swoje własne – pierwsze w historii – państwo? W tej chwili status spraw jest taki, że pani, która jest za to odpowiedzialna wyjechała sobie z kraju.

Na tą chwilę jeszcze nie wystartowała rusofobia, w mendiach lansowana jest teza, jakoby nakładanie sankcji na Białoruś pcha ją w objęcia Rosji. To trudno w ogóle komentować, ale liczy się to, że przez pierwsze dwa dni kryzysu – nie było szczucia na Rosję i oskarżania jej o kolejne wymyślone i domniemane fantasmagorie. A TO SAMO W SOBIE JEST ULTRA CIEKAWE!

Co dalej? Proszę pamiętać – to sprawa tylko i wyłącznie Białorusinów. Zbyt wielu cwaniaków i ludzkich hien chciałoby się pożywić ich dramatem!

49 myśli na temat “Zbyt wielu cwaniaków i ludzkich hien chciałoby się pożywić dramatem Białorusinów!

 • 12 sierpnia 2020 o 05:06
  Permalink

  Z pewnością jest co kraść na Białorusi:

  Przemysł: elektromaszynowy (produkcja obrabiarek), środków transportu (produkcja samochodów ciężarowych MAZ, BiełAZ, ciągników, rowerów), chemiczny (produkcja nawozów potasowych, włókien syntetycznych), petrochemiczny (rafinerie ropy naftowej), elektroniczny (telewizory, radioodbiorniki, układy scalone), włókienniczy (lniarski, wełniany), spożywczy (mięsny, mleczarski), drzewny (produkcja mebli), papierniczy, materiałów budowlanych, szklarski (słynna w świecie produkcja kryształów i porcelany), skórzany. Liczne zakłady rzemieślnicze (garncarskie, wikliniarskie). Eksploatacja węgla kamiennego, ropy naftowej, fosforytów, soli kamiennej i potasowej, rud metali, torfu, łupków bitumicznych oraz surowców budowlanych (wapieni, margli, gliny, piasków). Energia elektryczna (31,4 TWh, w 1995, co daje 3045 kWh na 1 mieszkańca) produkowana jest głównie w elektrowniach cieplnych, a największe z nich to: Berezowska (900 MW), Łukomlska (2400), Nowopołocka. Liczne elektrownie opalane przeważnie gazem.

  Wybrano już paru łobuzów i podobnie jak w Polsce pierwsze przymiarki garniturów już się odbyły. Najpewniej białe skarpety zakładano na jeszcze brudne stopy. Pośpiech był tu kluczem.
  No ale nie udało się. Szanowny panie prezydencie Olku Łukaszenko: walcz Pan bezustannie, szukaj Pan następcy na przyszłość równie charyzmatycznego i logicznego, co Pan. Wielki ukłon dla Pana na tym forum, sądzę, że nie tylko ode mnie.

  Pozdrawiam wszystkich mądrych Białorusinów, a jest ich sporo, jest ich znaczna większość. Wielki dla Was ukłon i poszanowanie.

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 08:11
  Permalink

  Tam jest gorączka, a potrzebny jest spokój.

  I jak sobie uzmysłowimy, to ten spokój potrzebny jest także w otaczających Białoruś – krajach.

  Zmiany oczekuje tam 15 – 20 % ludności.

  Reszta chce utrzymania siermiężnej, ale jednak – stabilizacji.

  Jak oceniają osoby znające Białorusinów, pan Łukaszenko miał poparcie większości, bo to co jest jest im znane i doceniane, mimo żalu, że mogłoby być lepiej …

  Ale może być też GORZEJ, jak sytuacja wymknie się spod kontroli.

  Na razie ta kontrola JEST, a Olbrzymi Sąsiad – nie angażuje się aktywnie.

  Białoruś na całe szczęście nie leży nad morzem i Lotniskowce ani okręty desantowe Wielkiego Brata nie podpłyną tam, żeby NIEŚĆ DEMOKRACJĘ w ZACHODNIM STYLU.

  Stanowisko Polski jest decydujące jeśli chodzi o podsycanie tam ognia lub lanie wody na rozpalone łby.

  Dlatego zalecałbym spokój, bo scenariusz z Ukrainy wszyscy pamiętamy i nie jest on zachęcający.

  Nie powinno się go powielać, bo to cofnie tamten kraj, dając pole do pożywienia się przeróżnym cwaniakom i ludzkim hienom oraz “kanapowym neoliberalnym demokratom” z Warszawy i okolic.

  Tylko spokój i uwaga na prowokatorów.

  Co by się nie wydarzyło, to Białoruś pozostanie naszym sąsiadem.

  I to powinno być przesłanką do naszego działania wobec kłopotów na Białorusi.

  Tylko spokój i zdrowy rozsądek w relacjach.

  Spokój!

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 08:18
  Permalink

  To samo (a może ostrzej?) będzie w USA, niechby spróbował tylko wygrać Trump…

  “że przez pierwsze dwa dni kryzysu – nie było szczucia na Rosję.. TO już skończyło się…

  https://leonardo.neon24.pl/post/156933,tak-opisuje-to-co-dzieje-sie-na-bialorusi-sputnik

  Zwracam Państwa uwagę na granie “różnych ról” w podnoszeniu ciśnienia na Białorusi przez polskojęzyczne “rodziny” lewicowo-komunistyczne, oraz takie nośniki info. jak (choćby) tak chętnie
  TU przywoływany …’Sputnik” – intieresna zawsze “tam” grupowała się menażeria ….

  Ps. Ujęcie oczami ‘Sputnika” – “Opis oczami Rosji. I przyznam ze mają rację ❗❗❗❗❗”
  Proszę popatrzeć uważnie na foto. – namawiam zwłaszcza formułowych lewicowców i różnych
  takich – komunistów… 😁

  https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Sierakowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_W%C4%99glarczyk

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2020 o 09:37
   Permalink

   Wszystko fajnie, ale mam do Ciebie @krzyk58 jedno pytanie – Skąd Ty tych Komunistów i Trockistów wszędzie widzisz? Ich już dawno nie ma, gdyby to oni rządzili światem, ten by zupełnie inaczej obecnie wyglądał, acz nie wiem czy chciałbym żyć w ich świecie. Zupełne Ci się jacyś lewacy i liberałowie z Marksem pomieszali…

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2020 o 14:13
    Permalink

    Z… wykopalisk ..z Kozłówki… z realu!

    Odpowiedz
    • 12 sierpnia 2020 o 18:44
     Permalink

     A z “realu” to niby gdzie? Uprzedzając odpowiedź, Korea Północna to raczej jakaś odmiana Maoizmu, no i zapewne nie popierają LGBT…

     Odpowiedz
     • 12 sierpnia 2020 o 21:39
      Permalink

      Z “tu i teraz”, chyba że masz trudności z logicznym myśleniem, to Bóg z tobą… ale, zawsze możesz zapisać się do ‘jakiejś” szkoły gotowania na gazie, nie pomoże ale i nie zaszkodzi.
      Mimo wszystko korzystniej jest mieć ‘papir” ukończenia “czegoś tam”, niż go nie mieć…

   • 13 sierpnia 2020 o 15:11
    Permalink

    @Niechodzacy na wybory
    Sam już kiedyś zastanawiałem się nad tym…
    To chyba nowa odmiana delirki…
    – z tym, że w tremensie chorym z każdego kąta wyłażą węże, robale, albo inne myszy, a nasz Krzyk wokół widzi komunistów, trokistow itd…

    Prawdopodobnie, gdy na każdym kościelnym placu i wszystkich głównych skrzyżowaniach zacznie dostrzegać utajnionych Leninow, to będzie oznaczać, “że TO już tuż, tuż”…

    Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 08:25
  Permalink

  Tam nie ma łatwo, Łukaszenko nie odpuści, bo nie może odpuścić. Jak odpuści, to po prostu jego kraj będzie częścią Rosji i w zasadzie o zrozumienie tego niuansu tutaj się rozchodzi i widzę że też o tym piszecie.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2020 o 14:11
   Permalink

   Masz jakieś (choćby blade) pojęcie tego co zamieściłeś?
   A słyszałeś “cośtam” np. o ….zbirze (ZBiR)?

   \

   Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2020 o 12:33
    Permalink

    @krzyk58
    Wysyłasz mnie na kurs gotowania na gazie – może skorzystam bo widzę, że po tym kursie jesteś stale “na gazie”. Ale dalej nie odpowiedziałeś mi na proste pytanie – co ma wspólnego “Kapitał” Marksa ze współczesnym ruchem LGBT , poczynaniami banksterów, ponadnarodowymi korporacjami, neoliberalizmem, globalizmem i neokolonializmem?

    Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 09:39
  Permalink

  Mądry głos rozsądku, zostawmy sprawy Białorusi – Białorusinom…

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 10:21
  Permalink

  Takie są fakty, niestety ludzkich hien nigdy w historii nie brakowało, a jeżeli dodamy, że zachód z tego żyje to mamy kumulację zła.

  Jednak mnie natomiast smuci coś innego, gdy oglądam w necie zdjęcia z protestów niby opozycji na Białorusi, widzę przede wszystkim młodzież, tak jak widziałem w Polsce w latach 80-tych. Tamta Polska młodzież, obecnie 50+ żałuje udziału w rozwaleniu PRL-u, bo całe swoje życie stracili na tzw. transformacji ustrojowej walcząc o przetrwanie i większość niczego się nie dorobiła ponad to co otrzymała od rodziców po PRL.

  Czy ta Białoruska młodzież (zdaje się że już zdegenerowana zachodnią kulturą głupoty i mirażami pseudo-wolności), nie zdaje sobie sprawy w czyim interesie robi zadymy? Jaki los chcą zgotować sobie i swoim rodzicom rozwalając własne państwo. Potem będą sobie pluć w brodę jak wielu Polaków i umierać w kolejkach do lekarza, z biedy pojawi się masa samobójstw.

  Białorusini nie mają wyboru, albo będą żyli godnie, choć może skromnie jak na zachodnie potrzeby elit, ale tymi zachodnimi elitami nigdy nie będą, natomiast zawsze mogą się stać niewolnikami zachodnich elit, jak większość Polaków.
  Mam nadzieję, że Białorusini mają jeszcze Słowiański honor i nie pozwolą na zniszczenie swego kraju w imię pseudo-wartości.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2020 o 19:37
   Permalink

   Chciałem jedynie dodać, że byliśmy mocno zaangażowani w zorganizowanie Majdanu na Białorusi. Na szczęście dla Białorusinów wszystko wskazuje na to, że majdan tym razem się nie powiódł. Ale największym szokiem dla mnie, jest postawa opozycji z KO na czele, bo wygląda na to, że to jeszcze większe głupki są niż tzw. dobra zmiana…

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2020 o 21:59
    Permalink

    “byliśmy” – My? tzn. kto? Polacy? Czy polskojęzyczni z (bezbożnej) lewicy laickiej…
    Qasi-prawica też ma swój udział ale to tak naprawdę – “klintonowi globalni komuniści”.

    Dla mnie szokiem jest akceptowanie przez opozycję narracji partii rządzącej ‘O Koronoświrusie”
    ONY idą zgodnie, “pod rękę” przeciwko narodowi Polskiemu….

    Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2020 o 23:57
    Permalink

    Bo to są jeszcze większe ffff jak i lewica burżuazyjna. PiS ich pozamiatał swoim populizmem i respiratorem socjalnym, ale to było do przewidzenia, że prawica to wykorzysta do utrwalenia swojej władzy i próby wprowadzenia religijnej dyktatury.
    W zasadzie od wszystkich polityków niczego nie można już oczekiwać mądrego. Wszyscy praktycznie skaczą tak, jak im zachód zagra.

    W Przeglądzie tydzień temu był ciekawy felieton prof. Szahaja:
    https://www.tygodnikprzeglad.pl/zmierzch-cesarstwa-amerykanskiego/

    A tu cyt. odpowiedź na ten felieton od czytelnika. Bardzo trafna, więc warto przeczytać w całości:
    „Prof. Andrzej Szahaj ubolewa nad upadkiem Ameryki. A niech upada. Tym bardziej, że na własne życzenie – argumenty w tekście. To państwo od czasów II wojny światowej spowodowało śmierć ponad 30 mln ludzi w wojnach, w których brało udział, jest więc jednym wielkim zagrożeniem dla świata. Bajki o ochronie demokracji są z półki największych fałszerstw świata.
    Upada oligarchiczne, neokonserwatywne imperium z ogromnym arsenałem konwencjonalnym i atomowym. Neoliberalizm to początek końca demokratycznych państw (Francuzi i Niemcy zaczynają to rozumieć). Stany Zjednoczone korupcją, zdradą, ogniem i mieczem wprowadzały tę najszkodliwszą neoliberalną ideę pod pozorami demokracji. Polska, niestety podążyła za nimi. Dzisiaj już wiemy, jak wielkich szkód narobił Balcerowicz, podobnie jak wszystkie neoliberalne rządy z SLD włącznie.
    Pisowskie władze (błędnie porównywane do „komuny”) idą tą coraz węższą ścieżką. Dlatego za wszelką cenę chcą sprowadzić wojska w swoim charakterze okupacyjne, które staną w obronie neokonserwatywnego porządku, gdyby zniszczona i zaniedbana polska armia miała się zbuntować. Ambasador USA w Polsce zaczyna się zachowywać jak gubernator. Teraz będzie miała do dyspozycji własne wojsko.
    Autor pisze o krótkotrwałych efektach reaganomiki i thatcheryzmu na świecie. W Polsce obserwujemy takie same skutki. USA i Polska dobrowolnie zniszczyły własne siły wytwórcze – chociaż z innych pobudek ideologicznych – co doprowadziło do zubożenia i rozwarstwienia społeczeństwa. To rodzi bunt. W USA objawia się on zachowaniami wręcz rewolucyjnymi, a w Polsce sprzeciwem wobec neoliberalizmu było głosowanie na populizm PiS. Ale do społeczeństwa nie dociera fakt, że PO i PiS to ta sama neokonserwatywna ideologia. Było źle, będzie jeszcze gorzej!” – Marek Głowinkowski. Źródło: Przegląd nr 33/2020, s. 49.

    Białoruś tych sił wytwórczych sobie nie zniszczyła, więc daje zły przykład i blokuje bezpośredni dostęp do Rosji, więc zachód nie odpuści dopóki sam nie padnie pod naporem własnej kultury głupoty. Ale jak widać masa tumanów na ulicach miast Białorusi nie rozumie tego co ich czeka po “wyzwoleniu” od władzy dobrego i statecznego gospodarza.

    Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 15:28
   Permalink

   @Mieclaw
   – w środowisku z którym mam zawodowo do czynienia (na Białorusi) , a są to w większości ludzie młodzi (patrząc z punktu widzenia naszego pokolenia) w większości panuje raczej pozytywne nastawienie do rządów Łukaszenki.
   Ba, po Majdanie w 2014, odczułem nawet negatywny stosunek do mojej osoby !
   -oficjalnie, dla Białorusinów jestem “Giermancem”, ale “swoim” (bo z Polszy ;))..

   Dopiero, gdy im wyluszczylem mój negatywny stosunek do Majdanu, ponownie zostałem ich “druhem”…

   Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2020 o 18:07
    Permalink

    …..a są to w większości ludzie młodzi …… No to masz TU (niżej) pod ambasadą R. Białoruś w W-wie na ul. Wiertniczej – na pewno nie Białorusinów, (?) młodzi B. mają bardziej zryte berety niż analogiczni Polacy w 89′.
    Ciężką orkę na intelektualnym ugorze białoruskim wykonuje Jabłonowski “Białoruś decyduje. Niedziela 9.08.2020 około godziny 17:15 ” https://www.youtube.com/watch?v=q4psB2C-ph8
    Przebrnąłem jakoś z lekkim przewijaniem do przodu w nieistotnych dla sprawy momentach.
    Co jeszcze rzuca się w oczy, a raczej w ucho – wkur*ąca polska policja z natrętną mantrą… “o zagrożeniu ” czy jakoś tak… zauważają TO nachalne sqrv*stwo kom. piszący z Zachodu Europy…
    Radzę posłuchać z takim “społeczeństwem” Łukaszenka daleko nie ujedzie…TOSZ to “Zachut”! 🙂
    Chyba ze dokona wymiany niezadowolonych puści na “wolny świat i rynek” a w puste miejsce
    przygarnie zgorzkniałych z b. demoludów, oczywiście żartuję, z pokoleniem nie rokującym
    demograficznie, (przybyłoby generalnie 50+) daleko (też) nie ujedzie…

    Odpowiedz
    • 13 sierpnia 2020 o 21:16
     Permalink

     @krzyk58

     Bawię się nieźle oglądając Jabłonowskiego i słuchając jego wypowiedzi. Ale jest wiarygodny w tym co mówi, że “młodych trzeba lać zomowską pałą, aby nie mogli się pączkować”, bo sam pewnie obrywał w latach 80-tych od ZOMO, gdy razem z podobnymi PI rozwalał PRL, a potem działał w OKP na rzecz Wałęsy czyli potencjalnej amoryckiej agentury. Był PI i wie co mówi.

     Powinni mu na Białorusi program w TV załatwić, co by oczyścił sumienie i mówił Białorusinom, jaki był głupi i że za mało ZOMO go lało tymi swoimi blondynkami, bo niestety zmądrzał dopiero na starość. 🙂

     Mogę mieć satysfakcję, że nie leżałem na styropianie i ze styropianem nie rozwalałem PRL. Mogę umrzeć z czystym sumieniem, że nie przyczyniłem się do biedy oraz zniewolenia Polaków.

     Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2020 o 21:25
    Permalink

    @Dojrzały …
    Niestety smutne jest to, że u nich parę tysięcy pożytecznych idiotów może rozwalić system, podobnie jak u nas 30 lat temu, a potem będą jeszcze chcieli żyć na koszt społeczeństwa na przydzielonych emeryturach za działalność anty-państwową, jak u nas.

    Wyguglaj, jak link nie wejdzie:
    “2400 zł emerytury dla działaczy opozycji komunistycznej i osób represjonowanych – wiceminister pracy ”
    “Jak podał wiceminister, rozwiązanie to dotyczy około 12 tys. osób, które mają potwierdzony status działacza opozycji antykomunistycznej. Jego koszt miałby wynieść około 60 mln zł.”
    https://biznes.interia.pl/emerytury/news-2400-zl-emerytury-dla-dzialaczy-opozycji-komunistycznej-i-os,nId,4663769

    Sam widzisz jak niewiele trzeba PI, aby miliony ludzi poszły na bruk i w niewolę zachodnią, bo “jaśnie państwo” i inteligencja bez inteligencji w PRL uprawiali sabotaż na korzyść zachodniego imperializmu. Jedno jest tylko pocieszające, że wymierają z minorowymi minami, bo teraz widzą do czego doprowadziła ich nienawiść do komunizmu.

    Odpowiedz
  • 17 sierpnia 2020 o 13:11
   Permalink

   … w pelni sie zgadzm z ta opinia. Bialorusini, nie dajcie sie aby, zachod zburzyl wasz kraj. Badzcie dumni z Bialorusi I jej osiagniec. Brawo slowianie.

   Odpowiedz
   • 17 sierpnia 2020 o 20:00
    Permalink

    @Danusia. “Badzcie dumni z Bialorusi I jej osiagniec. Brawo slowianie.”

    Ale, ale Droga Pani do pełnej satysfakcji jeszcze długa droga z powodu totalnej agresji kierowanej pod adres demokratycznie wybranego Prezydenta, , proszę “otworzyć” lewicowo-bolszewicko- komunistyczne “gazety” TAM bije nienawiść bolszewickich globalistów (neokomunistów)!
    Białoruś (być może będzie taka potrzeba) przy pomocy Federacji Rosyjskiej rozprawi się z czerwoną
    i różową (globalną, w tym polskojęzyczną) ZARAZĄ!

    Odpowiedz
    • 18 sierpnia 2020 o 09:38
     Permalink

     @krzyk58

     Kiedy przestaniesz wciskać ciemnotę tym swoim … “lewicowo-bolszewicko- komunistycznym” sloganem? Kto ci w to uwierzy? To już staje się niepoważne z twojej strony pisać bzdury na tak poważnym portalu. Ta “GAZETA” służy świetnie za fałszywą flagę kapitalistom globalistom i pod pozorem laickości niszczy świadomość lewicowo-komunistyczną. To wilki w owczej skórze działające na rzecz zachodniego imperializmu i ich wypaczonej demokracji.

     Nie mogą znieść tego, że na Białorusi pozostają przy władzy siły lewicy społecznej, które trochę tylko urynkowiły gospodarkę, ale pozostały przy dawnej komunistycznej i narodowo-słowiańskiej zasadzie sprawiedliwości społecznej chroniąc swój kraj przed rozgrabieniem przez obcy kapitał, a lud przed zniewoleniem.

     Jak widać siły kapitalistycznego zniewolenia ze swoją propagandą wciskają Białorusinom wolność od myślenia, co może się okazać ich końcem, jeżeli zwykły lud nie powie dość i nie pogoni tego tałatajstwa, stając murem za Łukaszenką.

     Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2020 o 21:34
  Permalink

  Białoruś: zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki

  Komentarz Redakcji: utrzymywanie demokratycznej fikcji nie zwiększa ale zmniejsza społeczną i międzynarodową legitymizację Aleksandra Łukaszenki. Epoka demokracji dobiega tymczasem końca i ten skompromitowany i niefunkcjonalny ustrój cieszy się jako takim poważaniem jeszcze tylko w zachodnioeuropejskich koloniach Stanów Zjednoczonych AP. Najwyższa pora, by w poczuciu odpowiedzialności za kraj i obywateli, jarzmo demokracji zrzuciły też Białoruś, Rosja i inne państwa Eurazji. https://xportal.pl/?p=37255

  Игорь Панарин: Мировая политика #704. Главных соросят задержали в Минске

  В Беларуси хорошо заработал интернет. Президент РБ Александр Лукашенко провел заседание Совета безопасности по происходящим событиям. За три ночи протестов арестовано около 6000 человек на всей территории Беларуси. Среди них много граждан России, Польши и Украины. Граждане Польши в основном действовали в боевых отрядах в Гродно и Бресте, а остальные в основном в Минске. Это люди Ходорковского, Сороса и боевые отряды глобалистов Польши, Украины и России. Идёт четкая, организованная работа по дестабилизации из единого центра управления. Только Телеканал Вести 24 даёт объективную информацию. Остальные российские СМИ подают точку зрения глобалистов, клинтонитов. В Минске задержаны координаторы массовых беспорядков. В Минске используется то, что было в Ливане, в Портланде (США) при попытках провести провести цветную революцию. Это британо-польский накат на братскую Беларусь. Беларусь социальное государство. Лукашенко не идеал, но он патриот своей страны и против глобалистов. В республике много неправительственных организаций. Польша пытается организовать госпереворот. Силы Добра в Беларуси победили. Цветная революция подавлена. Блестящие информационные действия силовых структур республики. Проекту ГИАРуссия — быть! Население страны проявило здравый смысл и не поддалось на провокационные, фейковые новости.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZSvUOu4CwtU

  Podkreślam: “Только Телеканал Вести 24 даёт объективную информацию. Остальные российские СМИ подают точку зрения глобалистов, клинтонитов.”

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 11:29
  Permalink

  Chyba najlepszy komentarz :
  http://www.mysl-polska.pl/2435

  Polskie tzw. elity , szczeg. te od strony PO czy GW chcą zaś mieć kolejny punkt zapalny przy granicy z uchodźcami włącznie . CHORE – to mało powiedziane .
  Czytałem dyskusję Michnika z salonowym socjalistą zarabiającym u kapitalistów – Sierakowskim . Boże , dwóch durniów do n-tej potęgi !

  Krzyku , masz rację w większości spraw . Oczywiście Twoja fobia żydowsko – antymarksistowska mnie zniechęca , ale argumenty Miecława ws. Krk były aktualne przed II WŚ i wcześniej . I przerażony tym co się dzieje uważam Krk za JEDYNĄ zorganizowaną siłę mogącą stawić opór . Jestem już za stary na to , aby mój zadek był przedmiotem pożądania , ale wnet może nadejść chwila , gdy odmowa udostępnienia swojego zadka komuś “nieheteronormatywnemu” będzie traktowana jako – MOWA NIENAWIŚCI !

  Drogi Miecławie , Twoja ustawiczna niechęć do chrześcijaństwa jako takiego i Krk szczególnie ma się nijak do faktu , że TO JEST FUNDAMENT Europy ! Czy tego chcesz , czy nie . Nie możesz wywalić Alleluja Haendla czy Lacrimosy Mozarta i zastąpić ich słowiańskim zawodzeniem , tak jak nie zastąpisz gontynami katedry Notre Dame czy florenckiej . Przy okazji , gość na tyle “przeżyty” powinien mieć dystans do ewent. zalet czegoś co uważa za wierzenia prasłowiańskie .
  Raz – mało o nich wiemy , dwa – bylibyśmy zadupiem Europy ze wszystkimi konsekwencjami ( a już jesteśmy ) , trzy – nie masz ŻADNEJ pewności jak przez te tysiąc lat ewoluowaliby kapłani ( ci są zawsze ) jakiegoś Trygława czy innego Świętowita . SYF mógłby być większy !

  Polski Krk powinien być tylko mniej PAZERNY . To wystarczy .

  Jerzzyjj – napisał gorącą filipikę p-ko Krk . Masz rację . Znam te wszystkie fakty , ale .. TERAZ Krk jest potrzebny aby przetrwać ! Pytacie z Miecławem jakież to wychowawcze zalety ma Krk ? Jestem agnostykiem , ale MA . Wolę polskie kobiety adorujące krzyż z Chrystusem w maju i czerwcu niż te same kobiety SWINGUJĄCE z np. młodymi kolorowymi ( są lepiej uposażeni ) .

  To idzie tak szybko moi panowie , że ODSTAJECIE poglądami od współczesnego pola bitwy ! TAK ! To było ok. przed II WŚ za Boya Żeleńskiego . A dziś ?
  My jesteśmy już DINOZAURAMI . nawet nasi synowie . A to co dzieje się w głowach szczególnie WNUCZEK przyklejonych do smartfonów i co z tego będzie to NIEWIADOMA ! Na pewno nic dobrego . One nie uczą się bowiem greki czy łaciny i nie nasiąkają kulturą Europy ( jak jeszcze nasi dziadkowie , oczywiście ci z dostępem do wiedzy ) . One uczą się czy mają nosić majtki czy nie , jak się pie….ć , jak malować i ubierać u kolejnych influencerek ! Qrwa mać !

  Jeśli jakaś cipka 18 letnia bywa już milionerką za BREDNIE , bo ma np. 1 mln.. odsłon na FB czy Insta , to o czym mowa panowie !

  Przy okazji Jerzyjj – tzw. cudowne widzenia na drzewach czy szybach miały miejsce głównie po 1981 r i ciut później . Te szyby to ciekawa rzecz , bo sam byłem świadkiem, pokłóciwszy się z kumplem lat temu ze 20 . Otóż zamknął on okno na nędznej nadbudówce gdzie mieszkał i na starym oknie pojawił się wizerunek jak żywy , no prawie , dwóch twarzy , mniejszej i większej . Matka Boska Częstochowska – jak nic . Oczywiście wiedziałem skąd to zjawisko i nie świrowałem religijnie . Nawet zaproponowałem kumplowi , żeby zarabiał na udostępnianiu ! WOW !

  A wiecie skąd to BYŁO . bo już nie jest ? Ze starej PRL -owskiej technologii walcowania szkła okiennego . Walce gniotące szkło były smarowane olejem i ZAWSZE losowo pojawiały się tęczowe plamy . Statystycznie często miały układ dwóch plam , większej i mniejszej jak u Madonny z dzieciątkiem . Przynajmniej dowiedzieliście się czegoś nowego i nie opartego na fobiach i spekulacjach .
  Teraz szkło ma zupełni inną technologię produkcji więc “święte obrazy” się nie pojawiają . pzdr,

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 14:13
   Permalink

   Jedna uwaga – fundamentem Europy była antyczna kultura Cesarstwa Rzymskiego, a nie Krk, który tylko się z niej wywodził i z niej trochę czerpał.

   Odpowiedz
   • 16 sierpnia 2020 o 11:49
    Permalink

    Prawdziwym Fundamentem Europy i zrodlem jej historycznego sukcesu jest gejowska estetyka Krk, jakze odmienna od estetyk reszty Swiata. Tak ze oddzielenie LGBT od tradycji europejskiej i szukanie “prawdziwej tradycji katolickiej” jako ostoi Narodu skazane jest na porażkę.

    Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 17:18
   Permalink

   “Krzyku , masz rację w większości spraw . Oczywiście Twoja fobia żydowsko – antymarksistowska mnie zniechęca .. Dzięki, za (szczątkowe) uznanie..zawsze to coś, ale powiedz TO 90 %-am (TO nie spirytus) formułowych kom. , jak wiesz w demokracji większość ma rację, mogą wszystko kolektywnie przegłosować – nawet białe myszki,
   i Lenina ciągle żywego u “krzyka” w lodówce . Jest takie powiedzenie,ze pozwolę sobie przytoczyć je nieskromnie…”Mądrego spotkasz często samego. Słaby jest zawsze w tłumie.” I ten (kolektywny) szczegół jest tak charakterystyczny dla TWA. musisz mieć na uwadze że votum separatum nie jest mile widziane, paka, przyglądają się ale wszystko jeszcze przed tobą.
   Przy Marksie zawsze stawiam przydomek – neo, albo : kulturowy,, a to już czuć “Frankfurtem”
   Żródła pierwszej wspomnianej “fobii’ mają głębokie uzasadnienie w jako-takiejznajomości naszej historii. Co nie znaczy że jestem aż takim antysemitnikiem co to – to nie, z przyjemnością słucham dialogu np. B. Szrenicera z L. Bublem (tak, tak “tym samym” – krajan zresztą, na kanale YT “fundacja paragraf’. Nie lubię, (TO mało powiedziane) syjonistów (rewolucjonistów na Wschodzie i na Zachodzie) i sekciarzy z “różnych takich lóż. Edward Chodos czy Wasserman – spoko…
   Korzystając z okazji muszę uspokoić twoje (neofickie) zapędy odnośnie KK – nie ma tak dobrze jak
   myślisz Kościół całkiem zgrabnie nadąża za świeckimi (ma też swoich modernistów) ojcami postępu i oświecenia, jakieś jednostki decydują się
   na legalny opór wobec zhierarchizowanych struktur posoborowego KK, np. abp. Lenga co to
   ‘na emeryture” powrócił na politpoprawne i zlewaczałe ojczyzny łono z Kazachstanu, i nadziwić
   się nie może, że TU nie ma Polski, Polaków, ani KK w rozumieniu.. jest za to nowinkarski modernizm
   “kak na (zlewaczałym) Zapadie” – jak zwykł był mawiać A. G. Łukaszenka gdy miał przedstawić
   Białorusinom ponury obraz dna codziennego na zachód od Bugu – mówił zwykle ze będzie jak”kak w Połszi”. na pewno w zam. linku czytałeś podobieństwa i różnice w podejściu do osób duchownych
   w “ateistycznyj” Białorusi i “katolickiej” Polsce…?

   “Polski Krk powinien być tylko mniej PAZERNY . To wystarczy .” Tez tak uważam, pogoń za mamoną i dobrami doczesnymi, korzystanie pełną garścią z uciech życia świeckiego na pewno nie jest
   pozytywnym drogowskazem.

   ‘Czytałem dyskusję Michnika z salonowym socjalistą zarabiającym u kapitalistów – Sierakowskim . Boże , dwóch durniów do n-tej potęgi !Gdybyż – durniów! W tym ‘szaleństwie” jest – metoda,
   nieustanne wpływanie na rzecz zmiany świadomości Polaków (?) są jeszcze tacy?

   Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 17:18
   Permalink

   “Krzyku , masz rację w większości spraw . Oczywiście Twoja fobia żydowsko – antymarksistowska mnie zniechęca .. Dzięki, za (szczątkowe) uznanie..zawsze to coś, ale powiedz TO 90 %-am (TO nie spirytus) formułowych kom. , jak wiesz w demokracji większość ma rację, mogą wszystko kolektywnie przegłosować – nawet białe myszki,
   i Lenina ciągle żywego u “krzyka” w lodówce . Jest takie powiedzenie,ze pozwolę sobie przytoczyć je nieskromnie…”Mądrego spotkasz często samego. Słaby jest zawsze w tłumie.” I ten (kolektywny) szczegół jest tak charakterystyczny dla TWA. musisz mieć na uwadze że votum separatum nie jest mile widziane, paka, przyglądają się ale wszystko jeszcze przed tobą.
   Przy Marksie zawsze stawiam przydomek – neo, albo : kulturowy,, a to już czuć “Frankfurtem”
   Żródła pierwszej wspomnianej “fobii’ mają głębokie uzasadnienie w jako-takiejznajomości naszej historii. Co nie znaczy że jestem aż takim antysemitnikiem co to – to nie, z przyjemnością słucham dialogu np. B. Szrenicera z L. Bublem (tak, tak “tym samym” – krajan zresztą, na kanale YT “fundacja paragraf’. Nie lubię, (TO mało powiedziane) syjonistów (rewolucjonistów na Wschodzie i na Zachodzie) i sekciarzy z “różnych takich lóż. Edward Chodos czy Wasserman – spoko…
   Korzystając z okazji muszę uspokoić twoje (neofickie) zapędy odnośnie KK – nie ma tak dobrze jak
   myślisz Kościół całkiem zgrabnie nadąża za świeckimi (ma też swoich modernistów) ojcami postępu i oświecenia, jakieś jednostki decydują się
   na legalny opór wobec zhierarchizowanych struktur posoborowego KK, np. abp. Lenga co to
   ‘na emeryture” powrócił na politpoprawne i zlewaczałe ojczyzny łono z Kazachstanu, i nadziwić
   się nie może, że TU nie ma Polski, Polaków, ani KK w rozumieniu.. jest za to nowinkarski modernizm
   “kak na (zlewaczałym) Zapadie” – jak zwykł był mawiać A. G. Łukaszenka gdy miał przedstawić
   Białorusinom ponury obraz dna codziennego na zachód od Bugu – mówił zwykle ze będzie jak”kak w Połszi”. na pewno w zam. linku czytałeś podobieństwa i różnice w podejściu do osób duchownych
   w “ateistycznyj” Białorusi i “katolickiej” Polsce…?

   “Polski Krk powinien być tylko mniej PAZERNY . To wystarczy .” Tez tak uważam, pogoń za mamoną i dobrami doczesnymi, korzystanie pełną garścią z uciech życia świeckiego na pewno nie jest
   pozytywnym drogowskazem.

   ‘Czytałem dyskusję Michnika z salonowym socjalistą zarabiającym u kapitalistów – Sierakowskim . Boże , dwóch durniów do n-tej potęgi !Gdybyż – durniów! W tym ‘szaleństwie” jest – metoda,
   nieustanne wpływanie na rzecz zmiany świadomości Polaków (?) są jeszcze tacy?

   Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2020 o 21:05
   Permalink

   @fly

   Może nie wyłapałeś mojego stosunku do Kościoła i religii od początku mojego istnienia na forum.
   Otóż nie mam nic przeciwko prawdziwemu chrześcijaństwu z nauką społeczną Jezusa, ale ma to być chrześcijaństwo służące człowiekowi, a nie zamykające go w kościelnych dogmatach i służące tylko klerowi. Kiedyś w dyskusji z @krzykiem58 wyraziłem się jasno, że nie czepiam się wiary i chrześcijaństwa, a religię traktuję jako okupacyjną w wersji uprawianej przez nasz kler, tak jak światła szlachta z XIX wieku zwiedziona zdradą papieża i kleru, np. germanizującego Kaszubów. Część mojej rodziny z Kaszub się wywodzi. Natomiast Kościół jako taki podlega krytyce z mojej strony dlatego, że w historii Polski dopuścił się wielu zdrad naszego kraju i narodu, służąc zaborcom i okupantom.

   I tak na marginesie, żadna religia nie jest wstanie zapewnić ochrony społeczeństwa przed demoralizacją. Tylko edukacja i etyka niezależna może wykształcić moralność na wyższym poziomie. Religia zawsze służyła bogatym i tak jest dziś.

   Oczywiście całkowity powrót do słowiańskiej kultury nie jest już możliwy, to że promuję tu pewne słowiańskie wartości, to tylko dlatego, że osoby poszukujące prawdziwych wartości poza Kościołem i zniechęcone do niego, mogą w filozofii słowiańskiego kosmocentryzmu znaleźć ostoję, aby nie wpaść w ramiona zachodniej kultury głupoty. Ja osobiście wybrałem kosmocentryzm na fali sprzeciwu wobec destrukcyjnej roli Kościoła. Uwierz mi, wielu młodych ludzi się przekonuje do odpowiedzialnego życia zgodnego z naturą. A gdy takich będzie więcej, jest to już wystarczająca ochrona przed LGBT i innymi dewiacjami społecznymi. Kościół ze swoją hipokryzją tylko determinuje problemy a nawet daje ochronę dewiantom w jego szeregach. To Kościół stworzył wiele dewiacji społecznych, jest na ten temat bogata literatura źródłowa.

   Czas się wyleczyć ze związków z okupantem, przez którego dziś mamy kolejny etap zniewolenia. Tego Kościołowi nie daruję, tej współpracy z zachodnimi imperialistami przeciwko Polsce Ludowej, czyli de facto przeciwko narodowi.

   Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2020 o 16:46
  Permalink

  W takiej chwili wszyscy jestesmy Bialorusinami i w zwartym szeregu stoimy przeciw tym co probuja pozbawic Bohaterski Narod Bialoruski jego prawa do decydowania o wlasnym losie!

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 03:18
  Permalink

  Białorusini okazali się znacznie mądrzejsi i dojrzalsi, doskonale jak widać wiedząc, że obietnice polonizacji, a jeszcze lepiej westernizacji ich kraju – skończą się… ukrainizacją, rozpadem i rozkradzeniem państwa, jego ziemi, gospodarki, majątku. Białoruś zagłosowała przeciw powtórzeniu na jej podwórku scenariusza ukraińskiego i słusznie, bo przecież także Polaków oszukano okrutnie w bardzo podobny sposób, opowiadając u progu lat 90-tych, że i u nas „będzie jak na Zachodzie”, tylko nie dodając, że chodzi o zachodnie noclegownie dla ubogich i bezdomnych.

  Odpowiedz
  • 14 sierpnia 2020 o 17:24
   Permalink

   “…bo przecież także Polaków oszukano okrutnie w bardzo podobny sposób, opowiadając u progu lat 90-tych, że i u nas „będzie jak na Zachodzie”…
   Dlaczego pan twierdzi że – oszukano?
   Zrealizowano “wszystko” i jest już jak na Zachodzie! Standardy europejskie-niestety!
   A że TO, nie jest to powód do dumy, to już inna sprawa, ale i TO to tylko – “kwestia gustu”- popacz’ pan na kanały YT emigrantów nie tylko zarobkowych w Polsce – z Białorusi, Ukrainy czy Rosji, Mołdawii etc. oni są pod wrażeniem standardu (zarobki) życia w Polsce że , TO już Zachód, BA! Lepiej niż na Zachodzie! 🙂
   W Rosji miłosierna samarytanka (globalistka i leberastka) M. Simonian (RT) “Она отметила, что глава государства (Łukaszenko) “волен наводить порядок в своей стране как угодно”, но задерживать представителей прессы за их работу не имеет права.” https://ria.ru/20200810/1575585586.html Znamy te bezstronne i obiektywne “pressy” z Rosji, Polski, Czech, Wlk. Brytanii ….
   Kiedy w Rosji będą “jakieś” ważne wybory? Czy ta pani sądzi w Rosji nie ma niechętnej polityce W.W. Putina opozycji? Jest! Nie mniejsza niż w USA przeciwko Trumpowi! I będzie się działo – nie tylko w USA czy w Rosji, ( nie tylko na Dalniem Wostokie). Coś “z tym” (fantem) należy zrobić. Stalin wiedział co….

   Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 07:26
  Permalink

  Gene Sharp.
  198 metod obalenia władzy.
  Proste i prymitywne jak infuzoria.
  Ale im bardziej prymitywne, tym łatwiejsze do strawienia.
  W zasadzie nic nowego, tłum nie potrzebuje skomplikowanych definicji.
  Dzisiaj im się nie udało.
  Ale jeśli Aleksander Grigoriewicz nadal będzie prowadzić politykę “naszym i waszym” to tylko kwestia czasu.
  Zupełnie przypadkowo, na tydzień przed wyborami prezydenta Białorusi, ogłoszono stworzenie jakiejś figury geometrycznej.
  Na razie ten „klub” ma kształt trójkąta (miłosnego) Polska-Ukraina-Litwa.
  Nie podzielam żartobliwego i pogardliwego tonu w odniesieniu do tego projektu: Deja Vu, Unia Lubelska -2020, simulakrum, „Trójkąt, w którym wszystkie kąty są tępe” etc.
  Oczywiście głównym zadaniem “stowarzyszenia” będzie utrudnianie rozwoju stosunków między Rosją a Europą Zachodnią na rzecz USA. Przede wszystkim w kwestiach energetycznych.
  Ale bez Białorusi ten projekt nie ma sensu i czeka na niego los innych «montgolfierów» stworzonych na fantomowych bólach Warszawy.
  Mam nadzieję, że Łukaszenka rozumie, że to pułapka i “trójkąt Lubelski” nie stanie się dla Białorusi trójkątem Bermudzkim.

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 11:22
  Permalink

  Na Białorusi ma miejsce amerykańska rewolucja kolorowa. Tym razem koloru biało czerwonego. Polska jest głównym inspiratorem agresji.

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2020 o 15:03
  Permalink

  Беспорядки в Беларуси: задержаны несколько координаторов акций протеста – они дают показания https://www.youtube.com/watch?v=icxidKNK408&t=20s
  vs.
  Жизнь после переезда в Беларусь. Откровенные истории иностранцев
  https://www.youtube.com/watch?v=vuWu0Nz9Q1I

  @Kamczatka. Myślę że A. Łukaszenka niewielkie ma pole manewru, z czego zdaje sobie sprawę.
  To czego dokonał jest solą w oku nie tylko Zachodu, rosyjskiej oligarchii również, paka, te dwa modele
  społeczno-gospodarcze nie są (jeszcze) kompatybilne – stąd lawirowanie Łukaszenki, mimo wszystko
  tylko ścisła współpraca z Rosją-która z czasem też będzie analogicznie jak Białoruś miejscem
  do normalnego życia, ale to jeszcze kwestia “paru lat”… takie moje gdybania i przemyślenia zebrane
  pod wpływem impulsów w sieci…

  Odpowiedz
  • 17 sierpnia 2020 o 19:18
   Permalink

   Czy swiadomosc naszego narodu pozwoli nam azebysmy wspierali narod bialoruski?
   Wiemy dobrze, ze najlepsza pomocy, jest spojrzenie na wlasny DOM.
   Jesli masz we wlasnym domu nieposprzatane, to wrecz przestepstwem jest pomoc w sprzataniu u sasiada!
   A my Polacy mamy tyle balaganu i zaniedbania w gospodarce, szkolnictwie, w gwaltomnym spadku populacji narodu, w obyczajowosci, ze nakazywanie spokojnemu Czy swiadomosc naszego narodu pozwoli nam azebysmy wspierali narod bialoruski?
   Wiemy dobrze, ze najlepsza pomocy, jest spojrzenie na wlasny DOM.
   Jesli masz we wlasnym domu nieposprzatane, to wrecz przestepstwem jest pomoc w sprzataniu u sasiada!
   A my Polacy mamy tyle balaganu i zaniedbania w gospodarce, szkolnictwie, w gwaltomnym spadku populacji narodu, w obyczajowosci, ze nakazywanie spokojnemu sasiadowi, co ma robic, prosi o pomste do “Najwyzszego”!
   Mamy jednak jedyna szanse wsparcia narodu bialoruskiego.
   Wiec nasza droga wspiercia w ICH drodze do swobodnego rozwoju, zycia bez patologii spolecznej, jest pozostawienie Bialorusinow w spokoju!!!!
   To jest ICH wybor!

   Odpowiedz
   • 18 sierpnia 2020 o 09:21
    Permalink

    100/100
    Ale niestety kapitaliści zachodni i ich polskie lokaje oraz polskie stare “jaśnie państwo”, któremu się marzy odzyskanie majątków na Białorusi nie dadzą im spokoju dopóki sami nie padną pod kolejną rewolucją. Stosunkowo niewiele ich zostało, ale wychowali sobie całe masy lokai do robienia ich interesów.

    Odpowiedz
   • 18 sierpnia 2020 o 09:41
    Permalink

    Czy swiadomosc naszego narodu pozwoli nam azebysmy wspierali narod bialoruski?
    Jak to?
    A, tak to!…TAM jest cała masa różnych “naszych” komunistów, lewicowców – starają się towarzyszy… 🙂

    Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2020 o 17:00
  Permalink

  @Krzyk58

  «Myślę że A. Łukaszenka niewielkie ma pole manewru, z czego zdaje sobie sprawę.»

  Nie manewruj…żeby później nie szukać pola manewru.

  Białoruś dla mnie jak i dla wielu moich znajomych żadna „zagranica”. Często z żoną odpoczywamy w sanatorium pod Witebskiem, w Homlu i Grodnie mieszkają krewni po matce.
  Przy kieliszku «herbaty» rozmowa jest zawsze bardziej szczera niż pod okiem telekamery. Więc trochę znam stosunek „przeciętnego” do tego i owego.
  Ci ludzie nie latają w wysokich sferach, mówią bez politesów i frazesów: skoro dostajesz nośniki energii po cenach rosyjskiego rynku wewnętrznego, prawie wszystko co produkujesz trafia do Rosji, a obywatele kraju mają równe z Rosjanami prawa na terytorium Federacji Rosyjskiej – to nie możesz pluć w tam tym kierunku.
  Np. wczoraj wypuścili tzw. wagnerowców. Żadnych komentarzy, po cichutku.
  Nie potrzebuję przeprosin, ale jeśli się zbłądziłeś, to musisz o tym powiedzieć głosno i twardo.
  BO, Po takim „manewrowaniu” niedługo pozostać sam na sam z zachodnimi „partnerami”.
  Wiadomo, że gwarantują wszystko, tylko nie podnoszą telefonu następnego dnia.
  A miasto Rostow nie jest gumowe.
  Ростов не резиновый🙂

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2020 o 21:41
   Permalink

   Bat’ko, ostatnimi czasy ‘grał ostro w pokera”, zawodowi szulerzy zawsze początkowo dają cośtam ugrać nowicjuszowi, tak by uwierzył w swoje “nieograniczone niczym” możliwości i szczęśliwą gwiazdę (passę) .
   Jednak ,nic nie może wiecznie trwać – jak śpiewała A. Jantar. Końcowe – Sprawdzam w wykonaniu “tych’ gentlemanów-hochsztaplerów bywa ZAWSZE bardzo brutalne (zero złudzeń), jeszcze jedno bezcenne doświadczenie Na szczęście, jest już po rozmowie z WWP…. więc “wszystko” na pewno zakończy się jakąś “wesołą”… lawonichą: Zespół Szkół z DNJB w Hajnówce STUDNIO‍WKA 2012 LAWONICHA https://www.youtube.com/watch?v=SGnJFV0yMQ8 albo i …hopakiem?! Hopak w wykonaniu Zespołu Małe Słowianki https://www.youtube.com/watch?v=toLbr484u8M Co preferował Chruszczow na pewnej podmoskiewskiej daczy, w czasach gdy był jeszcze tylko “zwykłym” aparatczykiem… 🙂
   W tym przypadku (odpukać!) stosowniejszy byłby już np. Smoleńsk, ale też na pewno nie jest – резиновый 🙂

   Ps. Nie każdemu dane jest grać globalnie BO, nie wszystkim świeci Звезда над тобой,
   песьня из 1978 года, поёт Лидя Станиславска https://www.youtube.com/watch?v=d1A5kSbPalw

   Irena Jarocka – Gwiazda nad Tobą https://www.youtube.com/watch?v=ogPhfYid1qc

   Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2020 o 17:13
  Permalink

  Czy swiadomosc naszego narodu pozwoli nam azebysmy wspierali narod bialoruski?
  Wiemy dobrze, ze najlepsza pomocy, jest spojrzenie na wlasny DOM.
  Jesli masz we wlasnym domu nieposprzatane, to wrecz przestepstwem jest pomoc w sprzataniu u sasiada!
  A my Polacy mamy tyle balaganu i zaniedbania w gospodarce, szkolnictwie, w gwaltomnym spadku populacji narodu, w obyczajowosci, ze nakazywanie spokojnemu sasiadowi, co ma robic, prosi o pomste do “Najwyzszego”!
  Mamy jednak jedyna szanse wsparcia narodu bialoruskiego.
  Wiec nasza droga wspiercia w ICH drodze do swobodnego rozwoju, zycia bez patologii spolecznej, jest pozostawienie Bialorusinow w spokoju!!!!
  To jest ICH wybor!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.