Zbigniew Brzeziński, Jerzy Buzek i James Jones honorowymi członkami CEEP

Zbigniew Brzeziński, Copyrights: Central Europe Energy Partners (CEEP)

Zbigniew Brzeziński, Jerzy Buzek i James Jones zostali honorowymi członkami Central Europe Energy Partners (CEEP). Będą oni wspierać organizację w działaniach, mających na celu wzrost bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej.

CEEP reprezentuje na forum międzynarodowym sektor energii i przemysł energochłonny z Europy Centralnej. – CEEP sprawia, że producenci i konsumenci energii mówią w Brukseli jednym głosem. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych honorowych członków, którzy zasiądą w Radzie Doradczej CEEP, głos ten będzie jeszcze lepiej słyszany. Działając razem, stajemy przed szansą na integrację infrastrukturalną całej Europy, dywersyfikację krajowych rynków energii i wzmocnienie konkurencyjności przemysłu. Jestem dumny, że nad realizacją tych celów będziemy pracować wspólnie z wybitnymi mężami stanu i ekspertami od bezpieczeństwa strategicznego i analiz ekonomicznych – mówi Paweł Olechnowicz, Przewodniczący Rady Dyrektorów CEEP.

Jerzy Buzek, Sesja, fot. pamedia.pl  Copyrights: Central Europe Energy Partners (CEEP)

Zbigniew Brzeziński – jeden z najwybitniejszych na świecie strategów geopolitycznych – był doradcą prezydenta USA Jimmy’ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. – Bezpieczeństwo energetycznego to klucz do wzmocnienia stabilności i zapewnienia trwałego wzrostu gospodarczego w Europie, a szczególnie w Europie Centralnej. Jako niezależna organizacja reprezentująca sektor energii i przemysł energochłonny, CEEP odgrywa istotną rolę w procesie dywersyfikowania przez Unię Europejską dotychczasowych źródeł energii i zmniejszania jej zależności od monopolistycznych dostawców ropy i gazu. Warto aktywnie wspierać te wysiłki, stąd moja decyzja o przystąpieniu do CEEP jako honorowy członek tej organizacji – twierdzi Zbigniew Brzeziński.

James Jones; Copyrights: Central Europe Energy Partners (CEEP)

Zdaniem Jerzego Buzka – premiera RP w latach 1997–2001, następnie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a obecnie szefa komisji ds. przemysłu, badań naukowych i energii w Parlamencie Europejskim – działalność CEEP skutecznie wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Europy. – W oczach europejskich instytucji CEEP zyskał pozycję niezbędnego partnera w procesie tworzenia nowych regulacji związanych z rynkiem energii. Członkowie CEEP przyczyniają się do budowy silniejszej i bardziej konkurencyjnej Europy, której wzrost gospodarczy opiera się na mocnych fundamentach, takich jak dostęp do taniej energii, rozwój infrastruktury i swobodny przepływ surowców energetycznych na całym kontynencie – uważa Jerzy Buzek.

Gen. James L. Jones był naczelnym dowódcą amerykańskich sił zbrojnych i połączonych sił NATO w Europie, a następnie doradcą prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego. Jego zdaniem bezpieczeństwo w obszarze energii to ważny element szeroko pojętego bezpieczeństwa międzynarodowego. – Każde geostrategiczne wyzwanie, przed jakim stoi obecnie wspólnota transatlantycka, dotyka tematu energii. Musimy pamiętać, że gospodarka może się rozwijać tylko w oparciu o bezpieczeństwo, zaś w wymiarze globalnym bezpieczeństwo zapewnia jedynie stabilność gospodarcza. Dla obydwu kluczowa jest energia. Dzięki CEEP możemy skutecznie stawiać czoło tym wyzwaniom zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych – podkreśla gen. James Jones.

***

Informacja redakcji:

Wyłączenie licencji CC 3.0 tekst i zdjęcia wszelkie prawa zastrzeżone – Copyrights Central Europe Energy Partners (CEEP).

11 myśli na temat “Zbigniew Brzeziński, Jerzy Buzek i James Jones honorowymi członkami CEEP

 • 19 stycznia 2016 o 07:32
  Permalink

  CZY POCZYNANIA CEEP W TYM MOMENCIE MAJĄ JAKIEŚ RACJONALNE PODŁOŻE? PRZECIEŻ TO TYLKO KOLEJNA ffff WYMYŚLONA PO TO ŻEBY DOŁOŻYĆ ROSJI.
  PS.
  Psu na budę zdadzą się te wszystkie knowania Zachodu.Co będzie jeśli w wyniku spektakularnej prowokacji USA (przecież cały czas do tego dążą) doprowadzą do konfliktu z Rosją a ona w odwecie zablokuje dostawy gazu przez nasz kraj na Zachód?
  Trzeba więc wojny na naszym terenie, aby osiągnąć taniej jeszcze bardziej tragiczny skutek zniszczenia?
  Obecne elity polityczne (zamiast zajmować się pierdołami), które pociąga z sznurki światowy hegemon, w imię dobra i życia ludzkości, niech otworzą wreszcie oczy i zaczną myśleć w interesie pokoju bo idąc dalej obecną drogą prowadzą nas tylko prosto ku krawędzi przepaści.

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2016 o 13:13
   Permalink

   PANIE WEB.JÓZ. BRAK U PANA KONSEKWENCJI:,, Obecne elity polityczne (zamiast zajmować się pierdołami), które pociąga z sznurki światowy hegemon”.NIE WYKROPKOWAŁ PAN.TRZEBA BYĆ CZUJNYM NA PRZYSZŁOŚĆ…

   PROSZĘ PANA JESTEM STARSZYM CZŁOWIEKIEM KTÓRY STRACIŁ WZROK STRZEGĄC GRANIC KRAJU. MOGĘ PANA KASOWAĆ PREWENCYJNIE ? WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
  • 20 stycznia 2016 o 12:45
   Permalink

   No wlasnie, @jerzyjj ujal lapidarnie cala problematyke….

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2016 o 08:28
  Permalink

  Patrzę na facjaty i…. 🙂 🙂 🙂 !!

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2016 o 17:18
  Permalink

  Dlaczego (?) przynajmniej dwa pierwsze nazwiska źle mi się kojarzą, chyba za dużo czytam w internecie. Pana Buzka kojarzę sobie ze czterema reformami w Polsce, skutki są znane. Pan Brzeziński jest znany ze swoich myśli na całym świecie. Jeżeli tak wielce zasłużeni nie tylko dla Polski ale i dla Świata to synekury się należą.

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2016 o 20:29
  Permalink

  Czarno widzę tę troskę o energię . Dziki jastrząb Brzeziński znany z chęci rozwalenia Rosji , generał z NATO i figurant Buzek – który jak pisali nie wiadomo czy wchodzi , czy schodzi po schodach . Co dobrego może z tego wyniknąć dla bezpieczeństwa energetycznego świata/ Europy ? NOWA WOJNA ???

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2016 o 16:36
   Permalink

   @ Kodłuch bardzo wymowny podrzucony link, dziękuję.

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2016 o 12:32
  Permalink

  Trzej muszkieterzy ! Kupa smiechu z przewaga kupy !
  CEEP to organizacja lobbystyczna, robi nacisk na Komisje UE i na Parlsment UE
  Stanowisko Jerzego ( Lo ) Buzka jako szefa komisji d/s energii w EU Parlamencie i bycie jednoczesnie czlonkiem przemyslowego lobby jest zwyczajnie kolizja intetesow…..to jest

  prawnie zabronione …
  Co pan Z.Brzezinski i pan J.Jones

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2016 o 16:39
   Permalink

   @królowa bona, w swoim komentarzu nie chciałam używać ostrzejszych słów choć gdy chodzi o mój punkt widzenia to powinnam. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2016 o 12:43
  Permalink

  c.d.
  co szukaja obywatele amerykanscy jak pan Z.Brzezinski i pan J.Jones w europejskiej grupie lobby tj. grupie nacisku przemyslu na decyzje polityki w Europie ? Wlasnie OP donosi , ze Usa chce zbadac, czy przypadkiem FR nie finansuje polityki w Europie a na odwrot sprawfzsc nie trzeba, bo Usa finansuje polityke w Europie przez takie gremia lobbystyczne jak ECCE !!!
  CZYSTA GROTESKA !!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.