Zapachniało zdradą – jaka to piękna woń!

fot. red.

Zapachniało zdradą – jaka to piękna woń! Okazało się, że polityk z najbardziej giętkim kręgosłupem politycznym ma problemy. Jego właśni koledzy, jego właśni ludzie, chcą go pozbawić władzy nad jego własną partią, której nawet użyczył własnego nazwiska. To poważna sprawa, nie mająca do tej pory precedensu.

Od pewnego czasu po salonach krążyły plotki, to się pan Gowin miał spotykać z panem Tuskiem, to się miał jednak nie spotykać, to pośledniejsi politycy z jego partii, mieli być kuszeni przez Platformę Obywatelską, to jeszcze inne cuda na kiju. Wiele takich przecieków, w tym kontrolowanych – ujawniono w mediach.

To bardzo ciekawe, bo właśnie w pewnych zagranicznych mediach w mendiach w Polsce, już prawie doprowadzono do wcześniejszych wyborów. Dokładnie policzono ile ma być głosów i ilu sprawiedliwych Posłów dobrej zmiany, miałoby przejść na pozytywną stronę mocy – czy coś w tym stylu. Nie ma sensu tego nawet relacjonować, równie dobrze moglibyśmy sobie życzyć, żeby być młodą, piękną, modelką lub aktorką, albo orłem latającym wysoko nad szczytami gór, czy milionowej wygranej w masową grę losową.

To żałosne, że opozycja i część mediów i mendiów uparły się na wmawianie Polakom, że dobra zmiana nie ma większości w Sejmie, że partie panów Ziobro i Gowina chcą głosować inaczej, w sprawie ratyfikacji ostatnio wynegocjowanych środków europejskich itd. Nie zapominajmy jednak, że kreowanie faktów jest specjalnością dziennikarzy i media workerów pracujących w Polsce. Mniej więcej właśnie tyle mają wartości te rewelacje ile śnieg na ulicach naszych miast i miasteczek. Chwilę poleży, zamieni się w błoto pośniegowe, będzie zimno to chwilę będzie zalegał w pryzmach, a później się stopi. Na tym można byłoby zakończyć nasze dywagacje, lepiej poczytać coś o sporcie, niż o polityce w Polsce.

Zastanawia w tym jednak jeden fakt – kto jest demiurgiem? Z jednej strony wiele podejrzeń jest adresowanych wobec pana prezesa, który jest generalnie oskarżany o wiele rzeczy w naszym kraju, jednak to nie jest tak, że naruszanie delikatnej równowagi byłoby w tej chwili w jego interesie. Chodzi o to, że interesem nadrzędnym dobrej zmiany, jest spokojne dotrwanie do końca kadencji i wygranie kolejnych wyborów, bez podtrzymania władzy grozi im pełna dekompozycja i zmarnowanie tego, co osiągnęli przez wiele lat wyrzeczeń, poświęceń i obecnie psucia państwa.

Przecież pan prezes w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że pan Gowin musi być kuszony, co więcej, że obiecuje mu się nawet fotel premiera w rządzie technicznym. Takie plotki to już z rok temu krążyły. Wynika to z tego, że tylko pan Gowin ma zdolność koalicyjną, tj. wejście z nim w sojusz polityczny nie stygmatyzuje (w odczuciu wielu osób), tak jak z partią pana Ziobry lub właściwym PiS-em. W tych warunkach, pan prezes żeby podjąć takie działania o które jest oskarżany, musiałby nie mieć już innej alternatywy. Tymczasem jego spektrum działania i możliwości jest szerokie, a nawet szersze, niż zawsze wcześniej. Ostatecznym atutem dla którego lojalność opłaca się panu Gowinowi jest pan Prezydent, który zablokuje każdą aktywność rządu opozycji – jak tylko będzie w stanie, a jak wiadomo możliwości destrukcji politycznej pan Prezydent ma zagwarantowane w konstytucji.

Wiadomo, że pan Gowin zna się na polityce jak mało kto i to rzeczywiście jest jeden z tych niewielu polityków, który ma format prezydencki i jest autentycznym mężem stanu. Nikt nie może kwestionować patriotyzmu i troski o państwo w polityce tego pana. Natomiast – gra jak mu karty pozwalają – i to nie jest jego wina, tylko wielka umiejętność. Przejście z jednego rządu, do rządu opozycji – to jest drodzy Państwo – MISTRZOSTWO ŚWIATA. Nie ma znaczenia, co ten pan za to poświęcił, jest skuteczny, a w polityce liczy się skuteczność. Niestety część poglądów nazwijmy to – konserwatywnych, jest bardzo trudna u tego pana, ale – on naprawdę byłby świetnym premierem. Oczywiście, nie w warunkach z panem prezesem nad sobą, bo żaden szanujący się człowiek nie zaakceptuje takiego układu, jaki obecnie panuje w koalicji rządzącej. Więc może rzeczywiście pan Gowin zdecydował się na ryzykowną grę lub został do niej zmuszony?

Dla wielu komentatorów po prawej części sceny politycznej zapachniało więc zdradą, ale jaka to piękna woń. Ponieważ prawdziwą stawką w tej grze jest coś o wiele bardziej istotnego, ważniejszego i liczącego się, nawet od bycia przez pół roku premierem technicznym. Otóż, w ten oto sposób przez ostatnie kilka dni dowiedzieliśmy się, że pan prezes raczej nie preferuje pana Gowina na swojego następcy na czele dobrej zmiany. A to akurat mogłoby być przesłanką popychającą pana Gowina do najbardziej radykalnych działań. Na tym polega polityka.

7 komentarzy do “Zapachniało zdradą – jaka to piękna woń!

 • 9 lutego 2021 o 12:10
  Permalink

  Są poważniejsze zagrożenia dla Polski, niż rozłam na prawicy. Polecam Redaktorowi zainteresowanie się propozycji [zapewne nie do odrzucenia] “dobrej zmiany” wprowadzenia totalnej cenzury internetu. Bo to co kombinują coraz bardziej zaczyna przypominać świat wg. Orwella…

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2021 o 12:25
  Permalink

  To człowiek pozbawiony charakteru i honoru, takim nigdy nie można ufać i rozpatrywać w kategoriach męża stanu, premiera itp. Niestety Polska nie ma szans z takimi ludźmi na odzyskanie suwerenności, zbyt dużo w polityce jest prostytutek politycznych. Wielu osiągnęło mistrzostwo świata w zmienianiu barw jak kameleony i ślizganiu się na ideach oraz podpinaniu się pod nie swoje pomysły.

  Idealnie poziom tych ludzi oddaje ta trafna opinia:
  “Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic”. – Józef Piłsudski

  A więc taki jeden z drugim będą zawsze kombinować, ślizgać się, zmieniać barwy dla osobistych korzyści bo tylko w polityce mogą płynąć nie dając z siebie nic, a na rynku zwyczajnie by sobie nie poradzili. Byliby nikim. Oni nie mają poczucia wstydu, godności osobistej. To są moralne zera.

  „Po raz kolejny okazało się, że to co w Polsce nazywa się prawicą jest wielką, wielką pustką polityczną, intelektualną i moralną, w której wszystko sprowadza się do jednego mianownika o nazwie antykomunizm i rusofobia. Poza tym nie ma już nic, żadnej myśli politycznej, żadnej idei. Dowodzi to tylko podległości owej prawicy celom politycznym hegemona zza Oceanu i niczego więcej.” – Bohdan Piętka.
  Źródło: Myśl Polska, nr 51-52 (15-29.12.2019) http://www.mysl-polska.pl/2119

  Odpowiedz
  • 9 lutego 2021 o 18:37
   Permalink

   @Miecław Idealnie poziom tych ludzi oddaje ta trafna opinia” ….Doskonała autoprezentacja, (powiedział o sobie), kury mu prowadzać szczać! 🙂

   Odpowiedz
   • 9 lutego 2021 o 23:55
    Permalink

    @krzyk58

    Owszem można również uznać to za autoprezentację “Ziuka”:-)
    Ale przyznasz, że jest w gruncie rzeczy trafna w odniesieniu do dzisiejszych polityków, zarówno z lewicy, jak i prawicy. 30 lat transformacji doskonale obnaża ich nieudolność i braki w wiedzy, co uniemożliwia im planowanie strategiczne, pomijając zdrajców, którzy pracują dla obcych interesów.

    Podobnie jak “Ziuk”, który przed reprezentantami posiadaczy kapitału, m. in. przed księciem Zdzisławem Lubomirskim, przyznawał wprost, że socjalistą nie jest. Dlatego mu przekazano władzę, bo tylko on mógł wyślizgać lud z socjalizmu, aczkolwiek pewne ustępstwa być musiały więc częściowo program reform pierwszego manifestu rządu Daszyńskiego został wprowadzony, np. ubezpieczenia i ośmiogodzinny dzień pracy, aczkolwiek nie na folwarkach, gdzie moi przodkowie bez ubezpieczenia i prawa do emerytury zapie*dalali na pana i plebana po 16 godzin dziennie.

    Odpowiedz
 • 9 lutego 2021 o 19:22
  Permalink

  @ Niechodzący … , są jeszcze poważniejsze sprawy w Polsce, nawet jak cenzura mediów . W końcu cały “demokratyczny” świat przyklasnął zbanowaniu Trumpa przez FB i TT . W końcu to prezydent USA, kraju, ktory może wywołać w każdej chwili dowolną wojnę .
  @Miecławie – lewica w Polsce też daje d… i zajmuje się głównie orientacją seksualną i podobnymi . Przeciw uchwale naszego Sejmu ws. Nawalnego zagłosował JEDEN poseł – JKM .

  Nikt nic zresztą nie zrobi , bo Morawiecki właśnie wystąpił w tv i chwalił się przyrostami PKB . Dał też o 50 zł/mc. więcej na rewaloryzację niż obiecał – więc kto mu podskoczy ?

  Najważniejszą sprawą nas dotyczącą będzie ZIELONY PORZĄDEK .
  Być może uważacie mnie za stukniętego “w sprawie” , w/w rzeczy są drobiazgami wobec tego, że jak pisałem i pisze ZDECHNIEMY z zimna po ciemku !
  I to może ruszyć tzw. naród . Czego życzę w całej UE. Kosy na sztorc i na debili w PE, czyli ZIELONYCH DŻIHADYSTÓW !
  Już tej zimy ( ZDZIWKO u zielonych i lewaków ) Szwecja musiała kupować BRUDNĄ energię, w tym z Polski i palić mazutem (!) w czymś zapasowym .

  Bo uznali , że będzie tylko CIEPLEJ !

  Nasz ZIELONY ŁAD jak wiecie ( lub nie ) przewiduje wyjście z węgla i pozostanie z RĘKĄ W NOCNIKU ! Bo OZE są dobre jako WSPOMAGANIE !

  Czytam właśnie postulat Polskiej Izby Ciepłownictwa postulują , aby rząd WRESZCIE uwolnił ceny ciepła dla mieszkań ! Mają rosnąć do 2030 r. !
  Podana przez tych idiotów z Izby cena transformacji jest RAŻĄCO zaniżona – piszą o 100 mld. zł. Tymczasem ludzie NAPRAWDĘ uczciwi i znający się na rzeczy piszą o 400 mld. EURO !

  Różnica SZESNASTOKROTNA !

  Cuda i brednie o której piszą w Rzepie ci durnie POWALA !

  To, że do 2030 r. odejdziemy od węgla w miastach to pryszcz . Elektrociepłownie MOŻE jeszcze zostaną .

  Ale brednie ( uwaga ) o wykorzystaniu POWSZECHNYM biogazu , ciepła odpadowego z przedsiębiorstw ( biur ? ) , powszechnym ociepleniu – czyli zrobienia z domu NIEWIETRZONEGO termosu i …clou !
  ” Zmniejszenie konieczności ogrzewania z powodu ocieplenia klimatu ” i jeszcze większy ZJEB mentalny – “zmiana nawyków cieplnych społeczeństwa” .

  Aaa, jeszcze – “wykorzystanie ciepła z … kanalizacji” ! Nie genialne ?

  Więc robisz KUPĘ w pokoju pod tzw. rekuperatorem , lub po prostu puszczasz bąka ( bywa ) a rozradowana rodzina grzeje sobie skostniałe ręce nad rurą owego rekuperatora . Grzejników oczywiście brak – bo to zły nawyk . Szybkie wypranie np. majtek i ich wysuszenie ? Zapomnij , chyba, że wysuszysz na własnej dupie ! O grzejniku elektrycznym ZAPOMNIJ – energia będzie kosztować tyle co diamenty … , bo przecież jeszcze trzeba będzie zasilić nasze Tesle po 800 tys. do 1 mln. Łoł !

  Już od tego roku okna TYLKO trzyszybowe . Uszczelnienie wszędzie, gdzie się da . Styropian na ścianach , pewno będzie niedługo ze 40 cm. !

  Nie mam nic przeciw domom niskoemisyjnym , ale wkrótce w blokach znowu chyba z okien będą sterczeć rury od “kóz” , a ludność będzie wycinać okoliczne drzewa na opał – bo kopalnie będą zamknięte .
  W czasie okupacji był chociaż węgiel . Niemcy strzelali do chłopaczków kradnących węgiel z wagonów, ale BYŁ ! Teraz i tego nie będzie !

  Tu o kapitulacji PO i PiS ws.
  https://myslpolska.info/2021/01/31/rejterada-spod-ostroleki/

  Tu o KONIECZNYCH podwyżkach :
  https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/wielkie-zmiany-w-ciep%C5%82owniach-ogrzewanie-b%C4%99dzie-dro%C5%BCa%C5%82o/ar-BB1dwjZA?ocid=msedgntp

  Więc g…o mnie obchodzi Gowin i karabinek szturmowy .

  Odpowiedz
  • 10 lutego 2021 o 00:11
   Permalink

   @fly

   Oczywiście masz rację, lewica też daje ciała, w zasadzie jest to lewica burżuazyjna, co w sumie ją czyni lekką prawicą, tyle że bardziej laicką.

   No ale jest może jakaś nadzieja na zmiany. Ma powstać nowa PPR, o co od dawna monituję. Ciekawe czy ich dopuszczą do wyborów i zarejestrują bo prawicowy totalitarny reżim PO-PiS-PSL + pseudo-narodowcy z Konfederacji tak łatwo polityki nie opuszczą i nie odpuszczą.

   “Mamy dość salonowej lewicy, dyskutującej ciągle o LGBT. Wzorem boliwijskiej partii MAS (Ruch na Rzecz Socjalizmu) zamierzamy startować w wyborach i je wygrać. Będziemy walczyć o poparcie klasy robotniczej, a także bezdomnych i bezrobotnych. Gdy nasi polityczni oponenci zabiegają o głos uprzywilejowanej elity, to my będziemy zabiegać o poparcie ludzi ubogich.”
   https://pl.sputniknews.com/opinie/2021012813732292-polak-w-paryzuanifest-nowej-ppr-czas-skonczyc-z-kapitalizmem-i-budowac-socjalistyczna-polske-sputnik/
   Będą mieli ciężko pobudzić robotników i chłopów do lewicowego i egalitarnego społecznego myślenia w kategoriach wspólnoty interesów a nie indywidualizmu i egoizmu, czeka ich ciężka praca pozytywna u podstaw, ale niech startują, najwyższy czas zabrać post-sanacyjnemu “jaśnie państwu” władzę, bo stracimy Polskę.

   Z kolei Janik pisze, że na lewicy też rodzi się nowa partia:
   https://trybuna.info/polska/budujemy-partie/
   Ci nieudacznicy marzą o rządzeniu, kto im jeszcze zaufa? Nawet ośla ławka poza sejmem ich nie wyleczyła z pewnych przypadłości szkodliwych dla Polski.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.