Żądamy kontynuowania miesięcznic!

Żądamy kontynuowania miesięcznic! Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem prezesa, który uważa że osiągnięto jakiś cel czy coś podobnego! Mowy nie ma! 96 to dopiero początek! Miesięcznice powinny mieć charakter państwowy i być organizowane co miesiąc jako kilkudniowe obrządki religijno-świeckie. Uczestnicy pracujący, powinni mieć wolne z zakładów pracy, ponieważ to jest godne, słuszne i sprawiedliwe. Pracują społecznie dla dobra nas wszystkich.

Przez osiem lat napędzano nas, żebyśmy wierzyli w zamach. Nawet sondaże są o tym robione i to zupełnie na serio. Mamy więc prawo w to wierzyć i jeżeli ktoś nam mówi, że jakiś cel osiągnięto, to  pluje na naszą wiarę. Bo mamy prawo wierzyć i nam tego prawa nie mają prawa odebrać. 

Istotą miesięcznic jest mobilizacja elektoratu godnościowego, bo o godność, o Polskę, o tą, która nie stała tam, gdzie stało ZOMO, ORMO lub zboczeńcy w futrach! Mamy prawo wierzyć w to, że był zamach i nawet prezes nie może nam tej wiary odebrać. Jak wiadomo kapłan religii smoleńskiej jest jeden! To on organizował przez lata obrządki, podczas których dochodziło do adoracji trzaskających parówek w puszkach po piwie! Wmawiano nam, że tak zachowywały się ludzkie ciała w kadłubie Tupolewa. Mamy więc prawo w to wierzyć.

A brzoza z wolframowo-tytanowym rdzeniem? A mgła magnetyczna? A pomalowanie kluczowych punktów struktury samolotu farbą z mieszaniną ładunków wybuchowych, które zostały w krytycznym momencie przez tą mgłę magnetyczną indukowane i wybuchły? Przecież jeszcze wczoraj główny kapłan religii smoleńskiej w jednej z telewizji patriotyczno-narodowych, mówił że to musiały być wybuchy. Mikrowybuchy, całe serie! I my mamy prawo w te mikrowybuchy wierzyć.

W ogóle państwo powinno pomyśleć o stworzeniu specjalnego urzędu, poświęconego organizacji miesięcznic, który zatrudniałby tych wszystkich ludzi, którzy się temu upamiętnianiu poświęcili. Powinien być osobny kanał w telewizji narodowej, w którym byłyby możliwe wywiady i życiorysy z tymi godnymi ludźmi, których poświęceniu zawdzięczamy to, że jeden pomnik stanął, a drugi już nie będzie przenoszony tylko też prawdopodobnie w końcu stanie! Ci ludzie zasługują nie tylko na emerytury, ale przede wszystkim na dokumentalizację, chodzi o to żeby zachować świadectwo wielkiego dorobku naszej narodowej godności. 

Ruchy okołosmoleńskie i miesięcznicowe, można porównać do pamiętnej Solidarności, a nawet Armii Krajowej. We wszystkich trzech przypadkach mieliśmy do czynienia z działaniami przeciwko okupantowi i warunkach przeciwdziałania ze strony sił wrogich narodowi i religii.

Warto pomyśleć o stworzeniu Muzeum godnego upamiętnienia miesięcznic i ruchu, który je tworzył, w tym także i tych ludzi, których nazwisk nie znamy, a znamy tylko imiona – ludzi spod Krzyża, z Krakowskiego… Oni wszyscy zasługują na pamięć, na wpisanie na karty historii. Upamiętnienie pamięci o katastrofie jest już swobodnie niezależnym nurtem w polskiej historiografii, czekamy aż pojawią się pierwsze habilitacje historyków, socjologów i psychiatrów poświęcone temu ruchowi. 

Bezwzględnie muszą być spisane wspomnienia z miesięcznic. Nie chodzi tylko o upamiętnienie ludzi przyzwoitych, którzy zachowali się godnie. W ten sposób można pokazać prawdę, o tych wszystkich, którzy stali tam, gdzie stało ZOMO i ORMO, sprzedawczyków, zdrajców, płatnych zdrajców, pachołków Niemiec i Rosji i pewnego małego kraju na Bliskim Wschodzie! Hańba!

W ostateczności, to Prokuratura i nowe, wolne, polskie i narodowe Sądy powinny rozliczyć tych wszystkich, którzy swoimi knowaniami, zaniechaniami i wrogością, przeciwstawiali się naszemu prawu do głoszenia wiary w zamach w Smoleńsku! 

Tymczasem prezes mówi o tym, że to koniec miesięcznic. Nie można się na to zgodzić. Jednak szanując wolę pana prezesa, należy obchodzić 96 razy, kolejne miesięcznice nie obchodzenia poprzednich miesięcznic. Nikt nam nie może zabronić prawa do wspominania tego, jak wspominaliśmy, pełni wiary w zamach!

Żądajmy więc kontynuowania miesięcznic! Mamy do tego prawo, podobnie jak mamy prawo wierzyć w zamach. Hańba zaprzańcom! Hańba tym, co stoją tam, gdzie stało ZOMO i ORMO, także na pozycjach moralno-etycznych. Hańba!

Naszą siłą jest raport podkomisji! To dzięki niemu wiemy, że jakieś eksplozje były, chociaż były udane i nieudane doświadczenia. Poprzedni raport został unieważniony (nie wiemy w jakim trybie), ale liczy się tylko nowy raport. Nic innego się nie liczy. Wiemy że były jakieś eksplozje, więc wiara w zamach trwa. Nasz kraj opiera się bowiem na wierze.

***

Tekst jest symulacją retoryki okołosmoleńskiej, powstał po lekturze kilku portali i blogów prawicowych, w tym osób związanych z różnego rodzaju formami wsparcia idei miesięcznic. Zawiera wygładzone i ograniczone główne przesłania zbioru dominujących tez – oczywiście subiektywne i stronnicze, chodziło o oddanie sposobu myślenia w warstwie ideowej, poczucia pewnej wspólnoty celu i tych ludzi (to bardzo ciekawe zjawisko). Jest to wyjątkowa ciekawostka socjo-politologiczna. Wiele osób na pewno będzie czuło pustkę po zakończeniu miesięcznic, ten ruch był siłą napędową do życia i aktywności dla bardzo wielu ludzi, integrował społeczność i dawał poczucie bycia przydatnym, wręcz samorealizacji. Nikogo nie jest stać na wygaszenie tak olbrzymiego zasobu. Zagranie pana prezesa, jakkolwiek logiczne i zrozumiałe, jest wielkim znakiem zapytania o przyszłość prawicy i całej prawicowej formacji społeczno-politycznej. W końcu na tym koniu pan prezes i jego zausznicy doszli do władzy. Co dzisiaj? Powiedzą ludziom, że nie było zamachu? 

Na marginesie, to żałosne jest to, że nie ma nawet pewności co do tego, czy na 100-tną rocznicę niepodległości stanie jakiś pomnik, czy nie stanie. Abstrahując od zasadności, to nie budujemy go na Marsie lub Plutonie! Tylko w centrum Warszawy! Jeżeli ta władza nie jest w stanie spowodować, że w stolicy kraju, którym rządzi stanie pomnik, który chce, to znaczy, że mamy do czynienia z władzą nieudolną. To można zupełnie obiektywnie powiedzieć, dlatego obserwujcie państwo, czy ten pomnik stanie, czy nie.

18 thoughts on “Żądamy kontynuowania miesięcznic!

 • 12 kwietnia 2018 o 05:06
  Permalink

  Uśmiałem się jak norka! Ale to wcale nie jest śmieszne. Prawicowa szczujnia jest pełna takiego g. na serio… mają i inne postulaty. W stylu Jar Kacz świętym….

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 05:45
  Permalink

  Pomniki powinny stanąć w każdym powiecie.

  Miesięcznice należy kontynuować, ale już jako TYGODNICE SMOLEŃSKIE. Proponuję: w SOBOTY, w każdą sobotę.

  Zakaz handlu w niedzielę rozszerzyłbym na każdą sobotę.

  A obecność na TYGODNICACH SMOLEŃSKICH powinna być obowiązkowa i ekzekwowana przez Państwo.

  Nie jesteś odnotowany na liście obecności TYGODNICY – Twój podatek wzrasta do 80 procent!

  Chyba, że ktoś przyniesie zwolnienie lekarskie od ZAUFANEGO lekarza.

  No i ZAGRANICA.

  Zwiększenie obsady polskich placówek dyplomatycznych, żeby ich pracownicy mogli nadzorować przebieg TYGODNIC w miejscach skupienia Polonii …

  Nie zameldują swojej obecności – tracą obywatelstwo!

  A co!

  Jak godność i wstawanie z kolan – to na całego i na poważnie.

  Jak się bawić – to się bawić.

  Amen i Macondo!

  P.S.

  Pomysł powołania Państwowej Instytucji Upamiętniania Miesięcznic (Tygodnic) Smoleńśkich uważam za słuszny.

  Są środki, choćby z sikcesów w uszczelnianiu VAT.

  Hajże na Tygodnice!

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 06:17
  Permalink

  Autora to się poczucie humoru trzyma 🙂

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 07:30
  Permalink

  Piękna i bogata jest nasza literatura, dlatego warto i w niej szukać inspiracji. Zacytuję więc fragment ballady naszego wieszcza. Zamiast “Dziewczyna” – czytaj “Antoni”:

  “Starzec, i na lud zawoła:
  Ufajcie memu oku i szkiełku,
  Nic tu nie widzę dokoła.
  Duchy karczemnej tworem gawiedzi,
  W głupstwa wywarzone kuźni.
  Dziewczyna duby smalone bredzi,
  A gmin rozumowi bluźni.
  Dziewczyna czuje, – odpowiadam skromnie –
  A gawiedź wierzy głęboko;
  Czucie i wiara silniej mówi do mnie
  Niż mędrca szkiełko i oko.
  Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
  Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
  Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!
  Miej serce i patrzaj w serce!

  Zakończę zaś szekspirowską inwokacją do Romantyczności: “Zdaje mi się, że widzę… gdzie? Przed oczyma duszy mojej.”

  Pięknie. Pamiętajmy jednak, że co przystoi prorokowi smoleńskiej religii to ,mędrcom zbrojnym w “szkiełko i oko”, już nie.

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 07:41
  Permalink

  Zamiast tych głupot proponuję spojrzeć na bliski wschód i o nim i o polityce napisać. Czekanie aż coś się wydarzy niestety może skutkować tym że jak się wydarzy to już nie będzie szans na napisanie, bo nie będzie gdzie napisać. Generalnie nic może już nie być.
  Przecież autor tak lubi militarne klimaty…

  WSPANIALE, TO SŁUSZNA SUGESTIA – TAK NA MARGINESIE – PAN JUŻ DUŻĄ DAROWIZNĘ ZROBIŁ DLA NASZEJ FUNDACJI? POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 08:38
  Permalink

  Proponuje wraz z rozwojem “raportu technicznego”wprowadzić go jako przedmiot obowiązkowy obok nauki religii do szkół! Katecheci będą mieli robotę, sukces gwarantowany poparty pielgrzymką do warszawskich pomników.A na marginesie to nie jest śmieszne to jest tragiczne!Kraj w środku Europy, w XXI wieku pod panowaniem religii Smoleńskiej!

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 14:25
  Permalink

  Oczywiście, że należy kontynuować miesięcznice a nawet tygodnice. Piątki i soboty jako obchody powinny być wykluczone gdyż przynależą do orientacji o innych wyznaniach religijnych.

  Włodku, to o czym piszesz jest całkiem możliwe, na szczęście mnie ze względu na wiek już nie dotyczy.

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 15:19
  Permalink

  Wieczorynko, nie do końca masz rację. Jest plan żeby ZUS każdego emeryta przepytał z religii Smoleńskiej(otrzymałaś zdjęcie z Parku)?Pozdro.

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2018 o 18:34
  Permalink

  Włodku wiesz co, jako ateistka dala bym sobie prawdopodobnie bardziej radę gdy chodzi o sprawy religijne w tym smoleńskie aniżeli ten co w każdą niedzielę kładzie na tacę.
  Natomiast przypuszczam, że pracownicy ZUS raczej też nie będą mieli ochoty na spotkanie ze mną i moim mężem też. Mąż kiedyś należał do Krucjaty Eucharystycznej i dlatego zniechęcił się do jakiejkolwiek religii. Pozdro i żonę też, czyli od nas dla Was.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2018 o 08:14
  Permalink

  Referencie Owocowy, Apaczko tęgie głowiny macie a o wiedzę skamlacie. Brawo ty, brawo my, brawo ja!!!

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2018 o 09:49
  Permalink

  Ale jaja! Jest taki napis na pomniku: “Pan da siłę swojemu ludowi, Pan da swojemu ludowi błogosławieństwo pokoju” I Pan wysłuchał i dał. W zamian odebrał rozum.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2018 o 10:11
  Permalink

  @Wojciech. 13 kwietnia 2018 at 09:49.
  No niezłe. Faktycznie posanacyjne “jaśnie państwo” dostało pomieszania rozumu z chciwości władzy i odzyskania majątków, więc wciąga w to szaleństwo bezmyślny lud zdominowany mentalnie przez religię, aby go do reszty ograbić. Dobre i te 20%. Nigdy za to nie postawią sobie pytania, za co pan ich tak pokarał tą katastrofą? Dlaczego ich nie uchronił? Za słabo może się modlili?

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2018 o 14:49
  Permalink

  Winetu, ponieważ piszesz zabawnie zatem pisz jak najwięcej. Mam poczucie humoru i doceniam również Twoje. Pozdro

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2018 o 15:14
  Permalink

  Żądamy kontynuowania miesięcznic! Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem prezesa, który uważa że osiągnięto jakiś cel czy coś podobnego! Dzieki miesiecznicom, wiadomo bylo, kiedy nie dawac Teraz nie wiadomo…. Zadamy jasnosci…..PIS nas zdradzil…!
  mattki, polki, panienki….:)!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.