Zachód musi traktować Rosję jak partnera!

Podstawowym wnioskiem z konferencji prasowej Pana Władimira Putina – Prezydenta Federacji Rosyjskiej jest to, że Rosja nadal wyciąga do Zachodu prawą dłoń i nie ma w niej broni, to gest przywitania, którego nikt z drugiej strony nie oczekuje. Druga strona pokazała pałki, noże, karabiny i „koktajle Mołotowa” rzucane przez manipulowanych ukraińskich patriotów! Nikt na Zachodzie nie oczekuje od Rosji niczego poza uległością, a przynajmniej, żeby siedziała cicho i dostarczała swoje surowce na globalne rynki. W zasadzie poza funkcją wielkiej kopalni Rosja nie jest nikomu do niczego potrzebna.

Pomimo całego festiwalu zniewag i niewdzięczności Pan Władimir Putin nadal wyciąga rękę do Zachodu – proponując po prostu zasadę wzajemności, jednakże to jak widać po rozdmuchaniu sprawy Krymu – jest dla zachodnich napastników nie do zaakceptowania. Nie da się zrozumieć żadnych racjonalnych powodów, dla których Rosja jest w taki sposób traktowana?

Przy czym uwaga, politycy na zachodzie nie są idiotami. Dwulicowość i różnicowanie standardów to drugie imię tzw. „demokracji zachodnich”, znane od czasów Monachium 1938 o ile nie od Konferencji w Wersalu. Te państwa z prawdziwą premedytacją oficjalnie grożą palcem, natomiast ich formalna linia polityki – jest utajniona, cały świat widział niejawne instrukcje dla brytyjskiego rządu! Pewnych zakresów swoich dobrze pojętych interesów Zachód nie zaryzykuje, jeżeli nie będzie do tego w sposób ostateczny i jednoznaczny zmuszony. Równolegle – wrogość przeciwko Rosji, te państwa podsycają dzięki m.in. Polsce, której rządy niestety dają się nabierać na dwulicowe deklaracje skompromitowanych awanturą iracką polityków zachodu! W efekcie po każdym „medialnym” kryzysie sytuacja wygląda mniej więcej w ten sposób, że politycy zachodni – kłamią językiem dyplomacji na temat Rosji tyle ile się da do normy, natomiast potem pałeczkę przejmują rządzący w Polsce lansujący od lat poroniony program polityki wschodniej. W efekcie – w Rosji inwestują firmy zachodnie, one dostają zamówienia i czerpią profity, natomiast Polacy mają nawet problemy z wjeżdżaniem na teren Federacji, nie mówiąc już o normalnej wymianie handlowej, o której kondycji świadczy nie tylko bilans, ale przede wszystkim asortyment wymienianych produktów i ceny rosyjskich nośników energetycznych – naszego głównego dobra importowanego ze wschodu.

Proces, który został zainicjowany na Ukrainie – to z pewnością w znacznej mierze także proces, mający szerokie poparcie społeczne, autentycznie ludowe, o zabarwieniu narodowym, oddolne i nie można go w żadnej mierze kwestionować. Uznał to nawet pan Prezydent Putin, mówiąc że po przewrocie mamy do czynienia na Ukrainie z nowym państwem. Jednakże czas najwyższy jest powiedzieć Ukraińcom prawdę prosto w oczy – Unia Europejska nie miała i nie ma dla was żadnego planu akcesji, a po tych wszystkich wydarzeniach odsunie się ona nie o 10 lat, co byłoby dobrym scenariuszem, ale realnie o 20 lub 30. Właśnie drodzy sąsiedzi straciliście jedno pokolenie, pokazując że nie jesteście społeczeństwem stabilnym. Wystarczyło po prostu wygrać wybory, albo stosować najgroźniejszą broń na świecie jaką jest „bierny opór”. Tymczasem to co się stało na Ukrainie, to rzeczywista rewolucja – zamach stanu w Kijowie, gdzie korzystając z masowego niezadowolenia narodu, dzięki całemu splotowi różnej maści przekazów informacyjnych, w tym także manipulacji – doprowadzono do eksplozji nienawiści do władzy i systemu połączonej z eksplozją patriotyzmu. Efekty tego wielkiego procesu będziemy obserwować przez kolejne lata, nigdy nie zapomnimy o tych wszystkich wspaniałych ludziach, którzy stracili życie. Jednakże nie można nie zapytać, czy to naprawdę było konieczne, żeby zbudzić Naród ukraiński? Przecież wrogami doprowadzonego do ostateczności społeczeństwa na Majdanie nie byli mało zarabiający berkutowcy! Wrogami Ukraińców są ci, którzy ich przez wszystkie lata okradali, okłamywali, wykorzystywali i traktowali jak niewolników. Tutaj się kłania zakłamanie idei Majdanu przez siły polityczne, wzorujące się na neoliberalnych wzorcach z Zachodu, których głównym celem było wymuszenie na legalnych władzach Ukrainy – zwolnienie z więzienia pani Julii Tymoszenko – miliarderki o pseudonimie nadanym przez ukraińską ulicę: „gazowa księżniczka” – skazanej prawomocnie przez ukraiński sąd na karę więzienia za przekroczenie uprawnień w zawieraniu umów międzynarodowych!

Musimy pamiętać, że Rosja ma prawo inaczej postrzegać proces zachodzący na Ukrainie, podobnie może zupełnie inaczej postrzegać naszą rolę w tym procesie – wyolbrzymiać ją, upatrywać sterowania, wsparcia dla rewolucjonistów itd.

My nie możemy się na Rosję obrażać, ani nie możemy szczuć Zachodu przeciwko Rosji, ponieważ wszystko co robimy to wygłupianie się jako marionetka, ewentualnie Koń Trojański, a raczej sądząc po naiwności niektórych decydentów w Polsce – osioł…

Bez względu na wszystko – w tym na ostateczny wynik rewolucji na Ukrainie, albowiem ciągle tam może dojść do wojny domowej, musimy mieć świadomość że nadal będziemy sąsiadować i z Ukrainą i z Rosją, a jak tylko mgła rewolucji opadnie i na światło dzienne wyjdą fakty związane z „niewidzialną ręką Majdanu”, okaże się że także i tak sytuacja nie była zero-jedynkowa, o czym doskonale wiedział Pan Władimir Putin – głośno przestrzegając przed elementem faszystowskim w szeregach rewolucji i afirmacją współczesnych odwołań historycznych do ukraińskiego narodowego mariażu z Hitlerem i faszyzmem. Tylko on – Władimir Putin odważył się nazwać faszyzm tym czym on jest, nie zrobili tego nawet polscy politycy – niczym ahistoryczne prostytutki wykrzykujący banderowskie hasła pod banderowskimi flagami… na Majdanie! No a polski Sejm nazywa ludobójstwo Wołynia – „czystką etniczną o znamionach ludobójstwa”, podczas gdy Polska domaga się od Rosji – uznania stalinowskich zbrodni na mniejszej liczbie Polaków za ludobójstwo. Gdzie tu jest sens? Gdzie tu jest logika? Palenie żywcem przez narodowców z UPA na Wołyniu Polaków to czystka etniczna o znamionach ludobójstwa, a mordowanie oficerów w Katyniu przez siepaczy Stalina, którym było wszystko jedno jaką narodowość w danym dniu mordują to ludobójstwo? Gdzie honor Polaków? Gdzie pamięć ofiar? Gdzie elementarna logika?

Właśnie w ten sposób podchodzimy do Rosji, niestety coraz częściej do Rosjan, to wszystko zatruwa i psuje relacje. Jak jeszcze długo będzie ten proces trwał? Czy to jest efekt służenia zachodowi przez wiadomo którego pana? Czy może przeprogramowanie percepcji Narodu przez media mainstreamowe – celujące we wrogości wobec wszystkiego co jest rosyjskie… No więc my się na Rosję obrażajmy, a Brytyjczycy i Niemcy jak ochłoną – pojadą po nowe kontrakty grzecznie ustawiając się w kolejce na Kremlu…

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: [tutaj]

16 myśli na temat “Zachód musi traktować Rosję jak partnera!

  • 5 marca 2014 o 23:22
   Permalink

   Dopiero teraz znalazłem czas, by oglądnąć całość…
   Muszę powiedzieć, że jestem zafascynowany Putinem.
   Rzeczywiście, Rosjanom można zazdrościć takiego polityka. Szkoda, że nie było takiego kogoś w latach 80-ych w ZSRR. Przypuszczam, iż porwałby za zobą większą część Bloku i zapobiegłby tym wszystkim tragediom milionów ludzi w różnych częściach Swiata…
   Nasunęła mi się jedna myśl, postarałem sobie wyobrazić współczesnych polityków różnych nacji na jego miejscu…
   Chyba nie ma żadnego, który mógłby mu dotrzymać “kroku”
   Ba…!
   – spróbójcie sobie wyobrazić naszych “przywódców” na jego miejscu podczas takiej konferencji… 😉
   Moim zdaniem, mieliśmy chyba tylko jednego, tak rozgarniętego człowieka, a był nim Mieczysław Rakowski

   Odpowiedz
 • 5 marca 2014 o 08:16
  Permalink

  “Wrogami Ukraińców są ci, którzy ich przez wszystkie lata okradali, okłamywali, wykorzystywali i traktowali jak niewolników” – to znaczy kto “przez wszystkie lata okradał, okłamywał, wykorzystywał i traktował jak niewolników”? Kto? – pytam.

  I kolejna brednia: “… mordowanie oficerów w Katyniu przez siepaczy Stalina, którym było wszystko jedno jaką narodowość w danym dniu mordują to ludobójstwo?”

  Decyzja o rozstrzelaniu 14.700 polskich jeńców i 11 tys. polskich obywateli przetrzymywanych w więzieniach w zachodnich obwodach Białorusi i Ukrainy została wydana przez Biuro Polityczne KC WKP(b) 5 marca 1940 r. Obozy w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku utworzono już 3 października 1939 r., na rozkaz ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR Ławrientija Berii. Po “selekcji” przeprowadzonej przez NKWD, pierwszy transport jeńców odjechał z Kozielska do Katynia 3 kwietnia 1940 r. Jeńcy z obozu ostaszkowskiego byli rozstrzeliwani w Twerze, ze starobielskiego – w Charkowie. Tu nic nie było “przypadkowe”.

  AUTOR PROSIŁ ŻEBY PRZECZYTAŁ PAN TEKST JESZCZE RAZ I SIĘ ZASTANOWIŁ, CZY PISZE W NIM O WYKONAWSTWIE ZBRODNI – JEDNEJ I DRUGIEJ, CZY TEŻ O JEJ PLANOWANIU, ZLECANIU I LOGISTYCE? WŁAŚNIE TO JEST TEN ELEMENT KTÓRY W POLSKIEJ HISTORIOGRAFII JEST NIEOSIĄGALNY – CI CO MORDOWALI Z ROZKAZU RADZIECKIEGO APARATU BEZPIECZEŃSTWA – NIE KIEROWALI SIĘ (CO DO ZASADY) KRYTERIUM NARODOWOŚCIOWYM – (SELEKCJA MIAŁA GŁÓWNIE CHARAKTER KLASOWY BO NIEMCÓW I INNE NARODOWOŚCI Z KORPUSU OFICERSKIEGO ODDZIELONO WCZEŚNIEJ) W JEDEN DZIEŃ STRZELALI DO POLAKÓW, A W NASTĘPNY DO OBYWATELI ZSRR, A W PRZERWIE DO FINÓW LUB INNYCH NIESZCZĘŚNIKÓW. TO MIAŁO DOKŁADNIE TEN CHARAKTER, ŚWIADCZĄ O TYM LICZNE DODATKOWE MOGIŁY.
  WIĘC CZYTAJ PAN ZE ZROZUMIENIEM, A O BREDNI TO POWIEDZ PAN SWOJEMU OJCU BO JAK PAN NIE WIESZ ŻE NIE WIESZ TO NAWET NIE WIESZ PAN ŻE SAM PAN BREDZISZ TAK ŻE NIE DA SIĘ TEGO NAWET KOMENTOWAĆ. PROSZĘ NAUCZYĆ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SŁOWA I BRAĆ JE NA POWAŻNIE – MAMY DOŚĆ SZAMBA NA NASZYM PORTALU. JAK SIĘ NIE PODOBA TO WON. NIE BĘDZIE TU WIĘCEJ TOLERANCJI DLA PRYMITYWÓW. WEBMASTER JÓZEF

  Odpowiedz
  • 5 marca 2014 o 12:50
   Permalink

   Widzę nerwy poniosły z bezradności web. Józefa.
   Trudno się dziwić sprawy nie wyglądają dobrze.

   Ojciec mój nie żyje, więc mu nic nie powiem.
   Obawiam się, że pan stracił wcześniej rodziców i nie otrzymał wychowania w domu… współczuję.
   “Jak się nie podoba to won!” – to język knajacki, wzorcowy. Zachęcający do wytrwałego demaskowania i piętnowania pojawiających się na tym portalu bredni i propagandowego bełkotu.

   SZANOWNY PANIE NIC NIE PONIOSŁO, DOSTAŁ PAN ADEKWATNĄ ODPOWIEDŹ NA TO JAK PAN POZWOLIŁ SOBIE POTRAKTOWAĆ PRACĘ AUTORA BEZ PRÓBY ZROZUMIENIA, ŻE PAN NIE WIE LUB NIE ROZUMIE, PO PANA WCZEŚNIEJSZYCH KOMENTARZACH SPODZIEWAMY SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁEGO “BZDUROWANIA”. ZAWSZE AKCJI TOWARZYSZY REAKCJA – KTOŚ SZPILĘ, TEMU GWÓŹDŹ. Natomiast rzeczywiście jesteśmy bezradni wobec obniżania się poziomu forum. Webmaster Józef.

   Odpowiedz
   • 6 marca 2014 o 09:04
    Permalink

    “Natomiast rzeczywiście jesteśmy bezradni wobec obniżania się poziomu forum. Webmaster Józef.”

    Co w takim razie mają myśleć ci, którym jeszcze chce się zaglądać do tego portalu wobec notorycznie żenującego poziomu znacznej części publikowanych w nim materiałów, głownie tych firmowanych pseudonimem krakauer.

    Odpowiedz
    • 6 marca 2014 o 10:00
     Permalink

     Ma pan rację – to może być dramatyczne! Proponuję się nie załamywać, nie łykać mydła!? Naprawdę mniej mydła panie Observer… Webmaster Józef

     Odpowiedz
  • 5 marca 2014 o 16:22
   Permalink

   Jeśli web Józef myśli, że to “gwóźdź” do trumny, to tkwi w błędzie. Pomijam z litości kuriozalną sofistykę web. Józefa i powtórzę jedynie moje kluczowe dla “sprawy” pytanie:

   „Wrogami Ukraińców są ci, którzy ich przez wszystkie lata okradali, okłamywali, wykorzystywali i traktowali jak niewolników” – to znaczy kto „przez wszystkie lata okradał, okłamywał, wykorzystywał i traktował jak niewolników”? Kto? – pytam.

   PROSZĘ CYTOWAĆ CAŁĄ SWOJĄ WYPOWIEDŹ. ODPOWIEDŹ W KONTEKŚCIE TEKSTU AUTORA JEST JEDNOZNACZNA. WEB.J.

   Odpowiedz
 • 5 marca 2014 o 10:59
  Permalink

  Wydaje mi się, że oskarżanie Rosjan o zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu jest jak najbardziej na miejscu.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Represje_ZSRR_wobec_Polak%C3%B3w_i_obywateli_polskich_1939-1946

  Co do Putina i jego polityki to ś.p. Prezydent Kaczyński miał rację mówiąc już w 2008 r. w Tbilisi: “(…) dzisiaj Gruzja, jutro Państwa Bałtyckie i Ukraina, a potem Polska (…)”. Co za prorocze słowa!

  Putina należy zatrzymać i już od poniedziałku mówi się w obu izbach Kongresu USA o wydaleniu rosyjskich ambasadorów i obserwatorów z NATO, rozmieszczeniu antyrakiet w Polsce i Czechach, a także rozmieszczeniu nowych kontyngentów oraz zbudowaniu nowych baz wojskowych USA w państwach byłego bloku sowieckiego i byłych republik. Nie zdziwiłbym się, gdyby zmieniono Kartę Atlantycką, a następnie Gruzja, Mołdawia i Ukraina dostały propozycje przyłączenia się do NATO

  Kongresmeni i senatorzy reprezentujący obie partie wzywają też do wykorzystania wiedzy byłych krajów bloku irepublik oraz znajomości Rosji i Rosjan do zbudowania silnych struktur wywiadowczych, jak też szkoleniu specjalistów w dziedzinie wywiadu i dywersji cybernetycznej. Putin właśnie rozpoczął następną rundę zimnej wojny. Krakauer ma rację. Przynajmniej USA zaczęły traktować Putina i Rosję poważnie.

  Odpowiedz
 • 5 marca 2014 o 20:02
  Permalink

  Bogaty w naszym mniemaniu Zachód, gdzie społeczeństwom codzienny standard życia też się obniżył, musi znaleźć przyczyny dlaczego tak się dzieje.W takiej sytuacji najlepiej znaleźć “wroga”. Zatem politycy kombinują aby niechęć własnego narodu przekierować właśnie na wyimaginowanego wroga. No i widzicie rządzący w krajach zachodnich, trzeba było wam obalać tz. “Demoludy”. Jak chodzi o FR i Prezydenta Putina , to trafiła kosa na kamień. Jak myślicie, kto wówczas wygrywa?

  Odpowiedz
  • 6 marca 2014 o 06:45
   Permalink

   “Jak chodzi o FR i Prezydenta Putina , to trafiła kosa na kamień. Jak myślicie, kto wówczas wygrywa?”

   Ruska kosa jest raczej tępa, a zachodni kamień zbyt obrośnięty tłuszczem, aby ją porządnie wyszczerbić. Teraz przynajmniej kosa uderzyła z wystarczającą siłą, aby kamień nieco “oddał”.

   W polityce nic się nie wydarza z dnia na dzień, ale tak Unia, jak NATO na pewno wkrótce zareagują. Już w tym roku nastąpi niemal całkowita “zmiana warty” tak w Unii, jak w NATO i jest niemal pewne, że baronessę Ashton zastąpi Radosław Sikorski, a czołowe stanowiska w NATO zajmą przedstawiciele Szwecji, Wielkiej Brytanii i Państw Bałtyckich.

   Odpowiedz
 • 6 marca 2014 o 09:37
  Permalink

  Krakowska prasa zachęca do otwarcia darmowych studiów dla Ukraińców.
  Czyżby na Politechnice Krakowskiej zamierzano utworzyć nowy kierunek: CIECIE LACHÓW PIŁĄ MECHANICZNĄ?

  Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 14:34
  Permalink

  Поляки, добрый день!
  Мы за мир, и во все не хотим ни какой войны! Приезжайте в гости, всё сами увидите! Выпьем водки, посидим, отдохнём! :))) Всё будет хорошо!

  Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 16:01
  Permalink

  Всем привет. Я украинец, живу в Одессе. Могу сказать что очень давно многие одесситы своим президентом считают именно Путина. Я с этим полностью солидарен. Украинские СМИ говорят – как об агрессии России, а для меня – это спасение. Украина всегда была расколота, об этом всегда говорили соц. опросы и результаты любых выборов. Западная Украина хочет в ЕС, Юго – Восток в Россию.Если в семье убивают – спасает развод. И тут нет смысла воевать, референдум все расставит по местам, вот что должно предложить мировое сообщество!

  Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 17:05
  Permalink

  Приятно видеть адекватных людей

  Odpowiedz
 • 11 marca 2014 o 14:59
  Permalink

  Ciężko traktować dzikusów o zapędach faszystowskich jak partnera.

  Okupanci do domu!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.