Zabójca pozbawiony duszy

graf. red.

Zabójca pozbawiony duszy. No i już wszystko wiadomo, z kim mamy do czynienia na Wschodzie! Właśnie z zabójcą pozbawionym duszy. Ogłosił to nam, nikt inny – jak przywódca jedynej, największej, najsłuszniejszej i najwspanialszej liberalnej demokracji, gdzie wszyscy ludzie są wolni, równi i szczęśliwi, nawet jak bombardują inne kraje, ale to wiadomo że jest to forma rozprzestrzeniania strefy wolności – wolnego świata. Nam nic do tego, ponieważ tego po pierwsze nie rozumiemy, a po drugie nie jesteśmy godni rozumieć.

Jednakże to wielkie szczęście, że pan Joe Biden Prezydent Stanów Zjednoczonych, zanim się dwa razy potknął, po prostu ujawnił co myśli. Dzięki temu, można nie mieć już żadnych złudzeń, ani nawet nie mieć nadziei na normalizację relacji pomiędzy Zachodem i jego przyległościami a Federacją Rosyjską.

Abstrahując od warstwy narracyjnej, chociaż ten pan rzeczywiście mógł powiedzieć co myśli. Ważne jest to, dlaczego to powiedział i dlaczego w takim kontekście. Oto bowiem Stany Zjednoczone są na progu stanu, w którym było przed 1861 rokiem. Kraj jest wstrząsany kolejnymi niepokojami, ekonomia szwankuje (i drukuje), coś, co można było uważać za społeczeństwo amerykańskie jest w rozkładzie, Naród jako taki umarł, jeżeli w ogóle kiedykolwiek istniał po 1865 roku. Podziały rasowe, społeczne, etniczne, ekonomiczne i kulturowe – są tak głębokie, liczne i szerokie, że wszystko co spaja to państwo w jedno – to Dolar, przemoc z nim związana i ogłupieńcza propaganda nazywana dla niepoznaki kulturą masową.

Moment do tych słów był szczególny, w USA znowu doszło do zamieszek rasowych – osoby pochodzenia azjatyckiego były na celowniku radykałów, doszło do rozruchów. To wszystko w tle – wedle niektórych komentatorów – kapturowego procesu amerykańskich Policjantów, których jedyną winą jest to, że są biali, a w trakcie służby zmarła tragicznie jedna osoba (w wyniku interwencji policyjnej uznawanej przez część komentatorów i ekspertów za przesadzoną). Na to nadrzędną czapą jest epidemia, której amerykańskie władze – nie były w stanie zbombardować. Okazało się, że „najpotężniejsze” i najbogatsze państwo świata, nie ma opieki medycznej, zdolnej zapewnić minimalne bezpieczeństwo epidemiologiczne dla swoich mieszkańców na poziomie minimalnym. Na szczęście sytuacja się zmienia, zgodnie z zapowiedziami pana Donalda Trumpa, który padł ofiarą nagonki medialnej i środowiskowej w trakcie ostatniej, niesłychanie kontrowersyjnej kampanii wyborczej. Wychodzi na to, że pan Trump miał rację, ale już tego nie pozwolono mu ani powiedzieć w mediach, ani napisać w mediach społecznościowych.

Pogrążona w problemach Ameryka, z widmem chińskiej potęgi, której – jak wiele na to wskazuje – będzie musiała ulec, pogrążając się w izolacjonizmie, nie ma koncepcji na politykę wewnętrzną. Plany ekonomiczne, to jedna wielka fikcja – drukowanie kolejnych bilionów Dolarów bez pokrycia, to zaprzeczenie neoliberalnej ekonomii. Wszystko skończy się jeszcze większym kryzysem, w tym ostatecznym zatopieniem klasy średniej, której nie jest stać na regulowanie gigantycznych rachunków, przy kurczących się dochodach.

W tych warunkach ważne są jeszcze pewne zaszłości, związane z najdelikatniej mówiąc „doświadczeniami” syna pana Bidena na Ukrainie – pana Huntera Bidena. Warto przeczytać raport amerykańskich Senatorów: „Johnson, Grassley Release Report on Conflicts-of-Interest Investigation” [Źródło: pan Chuck Grassley US Senator for Iowa PDF]. Oskarżenia, jakie tam podano – nie tylko stawiają pod znakiem zapytania obiektywizm pana Prezydenta Bidena w sprawach Rosji, czy Chin (to naprawdę ciekawe), ale najdelikatniej mówiąc, stawiają w ogóle pod wielkimi znakami zapytania, całą amerykańską politykę realizowaną od nielegalnego zamachu stanu na Ukrainie. Jeżeli, więc o Ukrainę chodzi, to jest zrozumiałe już skąd taki komentarz pana Prezydenta Bidena pod adresem pana Prezydenta Putina. Jest takie przysłowie, że pies, który głośno szczeka – nie gryzie i coś w tym przypadku jest na rzeczy.

Administracja pana Bidena rozumie, że ma za krótką kołdrę, wszędzie same problemy i rosnąca potęga Chin, do tego olbrzymia opozycja wewnętrzna w postaci wielkiego bloku patriotycznego – zjednoczonego i pielęgnowanego przez pana Donalda Trumpa i część Republikanów. W krótkim czasie stało się w USA zbyt wiele ważnych rzeczy, żeby one nie miały konsekwencji – jeżeli dojdzie do ostateczności – analogicznych jak to, co się wydarzyło w 1861 roku. Proszę pamiętać, że widzimy tylko czubek wielkiej góry lodowej problemów Ameryki.

Oni tam zrobią wszystko, żeby tylko wygenerować „bezpieczne” problemy, angażujące uwagę własnej opinii publicznej i skupiające przy nich tą część świata, której elity dały się zniewolić. Żeby się nie okazało, że trzeba będzie trochę prochu i osła trojańskiego! Oj, żeby się nie okazało! Bo jak się okaże, to będziemy tęsknić za panem Donaldem Trumpem, który nie tylko jako pierwszy od bardzo dawna Prezydent USA – nie wywołał nowej wojny, to jeszcze rzeczywiście działał na rzecz urealnienia relacji międzynarodowych, a w tym do zbliżenia międzynarodowego. No i na pewno nikt z jego rodziny, nie był oskarżany przez amerykańskich Senatorów o branie pieniędzy od ukraińskich oligarchów (zdywersyfikowanego pochodzenia etnicznego – co samo w sobie jest ciekawe, ale nie wolno o tym pisać), ani od chińskich Komunistów.

Natomiast tytułowy „zabójca pozbawiony duszy”, to wybitny polityk, mąż stanu i wizjoner, który rzeczywiście mówił, że terrorystów będzie taplał w kiblu i trzeba powiedzieć to zupełnie jednoznacznie – w pełni się zgadzamy z jego wizją i życzymy sobie takiego przywódcy. W ogóle, życzmy sobie więcej tak myślących przywódców, świat będzie lepszy i bezpieczniejszy.

18 komentarzy do “Zabójca pozbawiony duszy

 • 21 marca 2021 o 06:58
  Permalink

  Szczepionka w USA, jest jak obcinaczka do paznokci zajętych grzybicą. Po użyciu zmiany są mniej widoczne.

  To jest zresztą całą charakterystyka tego kraju.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 09:32
  Permalink

  “Jednakże to wielkie szczęście, że pan Joe Biden Prezydent Stanów Zjednoczonych, zanim się dwa razy potknął, po prostu ujawnił co myśli. Dzięki temu, można nie mieć już żadnych złudzeń, ani nawet nie mieć nadziei na normalizację relacji pomiędzy Zachodem i jego przyległościami a Federacją Rosyjską.”
  – nikt myślący nigdy nie miał złudzeń co do zachodniej demokracji, tj. właściwie dyktatury kapitału pod przykrywką demokracji.

  Nerwy im puszczają bo faktycznie znaleźli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia, karma do nich wraca, a najgorsze jest to, że oni niczego się nie uczą na własnej historii, podobnie jak u nas szlachta i arystokracja. Są u progu rewolucji, którą sami sobie zgotują.
  https://strajk.eu/rasisci-to-najwieksze-zagrozenie-dla-usa/

  Mam tylko nadzieję, że ta zachodnia oligarchia niszcząca świat nie znajdzie azylu w Rosji i Chinach, gdy będzie uciekać przed własnym społeczeństwem w popłochu.

  Ta prowokacja emocjonalna dziennikarza tylko obnażyła stanu umysłu i poziom charakteru tego przywódcy jedynie słusznej demokracji na świecie. I po co mu to było, tak się odkrywać. Widać, że jest łatwy do manipulacji, więc czekajmy na kolejne wpadki. Oj chyba długo się nie zgodzi na rozmowę z WWP.:-)
  https://demotywatory.pl/5061615/Joe-Biden-w-wywiadzie-dla-ABC-odpowiedzial-twierdzaco-na

  A to było tylko pierwsze ostrzeżenie, powinien wyciągnąć wnioski z siły mentalnej “zabójcy pozbawionego duszy”. 🙂
  https://demotywatory.pl/5061675/Joe-Biden-nie-najlepiej-zaczyna-swoja-kadencje-Prezydent-USA

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 09:33
  Permalink

  To “pozbawienie duszy” ma w polskiej propagandzie już pewne tradycje. W czasach I Dobrej zmiany Józef Beck przestrzegał naszych przodków” Jeśli napadną na nas Niemcy, przegramy wolność; jeśli napadną Rosjanie, stracimy duszę”. Potwierdzał te słowa i drugi członek triumwiratu wiodącego II Rzeczpospolitą ku zagładzie – Rydz-Śmigły. Jakież to patriotyczne – brońmy naszych dusz, bo ciała są tylko doczesne. Czy już jesteśmy gotowi wykonać stosowne rozkazy? Bo to dobry sposób by odsunąć w czasie wewnętrzne problemy naszego Zamorskiego Patrona.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 11:04
  Permalink

  Też uważam, że stany czeka druga wojna domowa, tym razem to będzie wschód – zachód, california kontra reszta stanów ze wschodniego wybrzeża, a Południe tylko na tym konflikcie skorzysta i się usamodzielni jako CSA zgodnie z tradycją Ojców i dziadków. Będzie śmiesznuie jak podzielą arsenał jądrowy.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 12:14
  Permalink

  Chamski wybryk Bidena można tylko usprawiedliwić jego demencją, aczkolwiek ważną rolę zaczynają odgrywać militarne zapędy wobec Chin i Rosji. https://www.rt.com/op-ed/518651-biden-blinken-china-russia/ Na szczęście dla świata, te ostatnie ciszą się doskonałą kondycją ekonomiczną i skutecznymi przywódcami. Nie chodząc głęboko w kondycję militarnego mocarstwa i zbrodniczego działania kartelu US/NATO, schyłek i rozkład imperium widoczny jest gołym okiem. Rozkład pod każdym względem, ale najbardziej głęboko sięga kryzys społeczny we wszystkich płaszczyznach; kulturowych, socjalnych, rasowych, edukacji, gigantycznych nierówności społecznych, bezrobocia, likwidacji własnego przemysłu i pozycji międzynarodowej. Potrwa to jeszcze kilka lat i równie dobrze może zakończyć się armagedonem jądrowym. Symptomy rozkładu więzi społecznych można dostrzec na przykładzie książki znanego publicysty LeDuffa pt. Shitshow. https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/shitshow. Wiosną tego roku mija kilka rocznic agresji militaryzmu amerykańskiego mi.in. na Irak i Libię. Na oczach świata, bez cienia protestu, zniszczono wiele krajów, zabito miliony ludzi i wypędzono ich dziesiątki milionów. Wielu amerykańskich publicystów wyraża sprzeciw wobec agresji, nawet doradzając prezydentowi Putinowi jak przeciwdziałać zapędom agresora. Oto jeden z przykładów w formie listu otwartego. http://www.informationclearinghouse.info/56472.htm Istnieje ludowe przysłowie, ze często ogon macha psem, niż odwrotnie. W tym przypadku trzeba powołać się na rolę małego bliskowschodni kraju. To ten kraj decyduje o polityce zagranicznej z wojnami włącznie. Jego potężne lobby realnie sprawuje rządy w Waszyngtonie. Może to mniej ważne, ale większość znanych amerykańskich uniwersytetów kierowana jest przez to,lobby. Oto przykład: https://www.unz.com/estriker/whos-miseducating-americas-elites/.

  Yale — Peter Salovey
  University of Pennsylvania — Amy Gutmann
  Harvard — Lawrence Bacow
  Columbia — Lee C. Bollinger
  Cornell — Martha E. Pollack
  Princeton — Christopher Eisgruber
  Brown University — Christina Paxson
  I tak to z grubsza wygląda.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 12:59
  Permalink

  Gbyby Rosja nie miała pana Putina, to już dawno byłaby rozkradziona, a Rosjanie zmuszeni do zabijania się nawzajem.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 13:14
  Permalink

  Akurat opinia w Nadwiślańskim Macondo – jest najważniejsza na świecie.

  Drżyjcie światowe ŁŻE-MEDIA.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 15:54
  Permalink

  Zgadzam się z @Wojciechem . To smark dementa . Dobrze to omawia Wołk- Łaniewska w Sputniku . Dement coś bowiem jeszcze bełkotał i podana wiadomość nie była jedyną . Fragment o włoskach na nogach (jego) i basenie PORAŻA ! Pełny bełkot ! Śpiący lubi też obcałowywać i obściskiwać młode kobiety . Fuj !

  Osobną sprawą jest reakcja W.W. Putina. Była zbyt łagodna . Oni zawsze z kurtuazją, a to “partniory” a to “kalegi” . A WUJ !
  Powinien życzyć Bidenowi zdrowia, SZCZEGÓLNIE ( nacisk ) psychicznego, jako minimum inteligentnej riposty !

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 16:10
  Permalink

  @Miecławie, on, poza zdemenciałym ujawnieniem co EWENTUALNIE myśli ( jeśli myśli ) , popełnił SKANDAL dyplomatyczny ! Nastawienie deep state jest oczywiście znane, ale chamstwo i demencja prezydenta głównego mocarstwa to już inny poziom .
  Facet jest dementem, bo już ponad 100 dni nie robi zwyczajowej konferencji prasowej nowego prezydenta . Zwykle robią tę konf. po miesiącu . Dement nawet już chlapnął, że Kamala jest mądrzejsza . To jednak coś znaczy . Myślę , że on już nie może jednocześnie żuć gumy i iść

  To trawestacja powiedzenia Johnsona o kimś tępym, że nie umie jednocześnie pierdzieć i czegoś tam ( potocznego ) .

  tu link do Wołk- Łaniewskiej
  https://pl.sputniknews.com/polityka/2021031914002988-biden-idzie-zujac-gume-sputnik/

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 20:30
  Permalink

  WWP z całego serca życzył obywatelowi Bidenowi zdrowia i wyjechał na weekend.
  DO TAJGI.

  https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/3453969/pub_60573a2f277cb60abf5176fa_60573abb167951638048ee76/scale_600

  https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/3839286/pub_60573a2f277cb60abf5176fa_60573a5f92e35b594312bcb3/scale_600

  Tymczasem ambasador Federacji Rosyjskiej w Stanach Antonow wrócił do Moskwy «w celu konsultacji».
  Mówi się, że konsultacja będzie trwać długo.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2021 o 21:27
  Permalink

  Pomijając kwestię zachowania i zdrowia J.Bidena, odniosę się do fragmentu tekstu, z którym się nie zgadzam:
  “… będziemy tęsknić za panem Donaldem Trumpem, który nie tylko jako pierwszy od bardzo dawna Prezydent USA – nie wywołał nowej wojny, to jeszcze rzeczywiście działał na rzecz urealnienia relacji międzynarodowych, a w tym do zbliżenia międzynarodowego”.

  Jakoś nie potrafię się przejąć pokojową prezydenturą poprzednika, bo to że nie było mniejszych wojen, nie oznacza wcale, że w przyszłości nie byłoby większych.
  Dla Polski prezydentura D.Trumpa była najbardziej tragiczna w ostatnim ćwierć wieku.
  Ogrom wydatków na rzecz hegemona nie ma porównania do przeszłości stosunków amerykańsko-polskich.

  Wydatki zbrojeniowe, w tym wieloletnie i nieuzasadnione umowy na zakup sprzętu (w tym Patriot, F-35A i inne), oraz zaproszenie i wspieranie utrzymania obcych sił zbrojnych, mają charakter bezprecedensowy. Nieuzasadnione programy rozbudowy przygranicznej infrastruktury drogowej, mostów wokół baz, przekopu mierzei, czy wielki CPK (z wojskową infrastrukturą magazynową), kosztować będą ogromne sumy, które się nie zwrócą nigdy.

  Kosztowne umowy (na 20 i 24 lata od 2022) na import surowca dla energetyki i chemii: ciekłego gazu ziemnego (LNG), przy hałaśliwym wtórze propagandowym, najpierw o dywersyfikacji, a potem o uniezależnieniu, niszczą naszą efektywność na ćwierć wieku – dla równowagi nie będzie można podnosić płac, aby nie stać się niekonkurencyjnym. Straty będą ogromne, a iluzje o staniu się hubem gazowym dla Europy Wschodniej, to bajka dla dzieci (i południowo-wschodnich sąsiadów). A można dodać jeszcze deklarację o budowie elektrowni atomowej prosto zza oceanu. Jedna wielka klęska.

  Dobrze więc, że zmieciono Donalda T. (przy wsparciu UE), bo może jego następca nie będzie aż tak wyrachowany w dojeniu swojego wasala.
  A te zdarzenia obyczajowe na pograniczu polityki, to tylko taka, nieco rozrywkowa, otoczka. Dla nas powinny się liczyć tylko twarde korzyści: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze, podobnie jak dla Donalda T., który nie wszczynał wojen, bo się nie zwracały, a doił wspaniale – nie ma kogo żałować.
  Zostawmy ideały w spokoju, zajmijmy się praktyką.

  Odpowiedz
  • 22 marca 2021 o 09:33
   Permalink

   @Ali

   No właśnie, doskonale to ująłeś.

   Odpowiedz
   • 22 marca 2021 o 19:20
    Permalink

    alemu i mieclAWOWI
    CHYBA JEDNAK tRUMP BYŁ DLA NAS LEPSZY, BO ŻĄDAŁ TYLKO PIENIEDZY, NATOMIAST OBECNY FALSYFIKAT MOŻE OD NAS ZAŻĄDAĆ KRWI. Bo od banderowców już żąda.

    Odpowiedz
    • 23 marca 2021 o 08:45
     Permalink

     @daniel

     Trump też chętnie by wykorzystał daninę krwi, gdyby tylko Polacy w swojej masie byli tak głupi i poszli z karabinami na wschód. Biden nic nie wskóra poza dojeniem Polski z kasy. To dzięki protestowi Polaków na forach internetowych, w mediach, nasze polityczne tumany jeżdżące na Majdan nie zdecydowały się na wysłanie żołnierzy w 2014 roku na Ukrainę w ramach “bratniej pomocy”. Pamiętam ten czas wrzawy i jak kurduple moralne, różne Kowale i inny gady zaczęli się wycofywać ze swoich planów.
     Trump miał tylko inną wizją polityki realnej, ale w swych zamiarach nie był lepszy, ani gorszy od poprzedników i następcy.
     A teraz Polacy widzą co się stało z Ukrainą i wiedzą, że nie mogą iść tą drogą, jeżeli chcemy mieć własne państwo. Polacy nie mogą służyć NATO, UE i Hegemonowi w ich imperialnych interesach.

     Odpowiedz
     • 23 marca 2021 o 20:36
      Permalink

      Niezupełnie tak było, szanowny Miecławie. Otóż był “GROM” w DNR i pani Kopacz rzekomo ściągała do Polski Polaków ( a przy tym nie gadała oczywiście o tym, że ci Polacy są umundurowani). Ona ściągała do Polski polskojęzycznych żołnierzy, którzy ramię w ramię z banderowcami atakowali donieckich powstańców. Tam już krew polska wsiąknęła w beton. Ale to było za panowania Obamy, temu murzynowi wydawało się, że Rosja to regionalne mocarstwo i niejakiemu Sikorskiemu też, bo przecież powiedział do Rosjan, że konflikt zbrojny z NATO przegrają na pewno. Takie były wtedy śmieszne poglądy, ale stało za nimi widmo krwi. I dalej stoi.

      Odpowiedz
     • 23 marca 2021 o 21:58
      Permalink

      @daniel. KTO, KIEDY i do jakiego zadania – powołał “GROM”? Odpowiedź na TO pytanie wiele wyjaśnia ….

      Odpowiedz
     • 24 marca 2021 o 08:59
      Permalink

      @Daniel

      Rozumiem, ten fakt. Ale jeżeli to o czym piszesz jest prawdą, to jest hańbą dla iluś tam żołnierzy GROM-u, którzy dali się ewentualnie wciągnąć w to jako ochotnicy-najemnicy. Natomiast w całej swej masie Polacy byli przeciwni udziału w tym konflikcie. Okazało się, że kolejny raz politycy nie rozpoznali prawdziwych wartości Polaków. Zachodnie hieny liczyły, że jak rozpętają poprzez swoich kundli w Polsce rusofobię to naród zostanie owładnięty jakąś rządzą zemsty i pójdzie na wojnę jako mięso armatnie w ich interesie. Oni zresztą nadal na to liczą i nie ustają w implementowaniu faszyzmu w Polsce, ale są już nieskuteczni, młode pokolenia się budzą i zaczynają myśleć, szukać, czytać, więc sam widziałeś jak kurduple moralne przed wyborami w 2015 roku szybciutko się wycofali ze swej prowojennej retoryki.

      Smutne jest to, że po 1989 roku mundur i honor polskiego żołnierza został zhańbiony wojnami wywołanymi przez zachód. Niech ich piekło pochłonie za to co Polakom zrobili.
      Ja bym zebrał tych wszystkich polskich politycznych durni i wysłał do Afganistanu, niech sobie tam sami powalczą w interesie swojego pana. Wtedy ku*wom od razu by się perspektywa zmieniła. Niestety są bezkarni, bo prawo w Polsce nie działa, demokracja nie działa, lud się się modli a złoczyńcy żyją na bogato.

      Odpowiedz
 • 22 marca 2021 o 08:23
  Permalink

  Masz rację @Ali, miłość PiSu do Trumpa zaskutkowała opisanymi koszmarami finansowymi dla nas . Bidena tak nie kochają , ale …

  Czytałem właśnie wywiad szefa NBP, że niby podpisujemy JUŻ umowę z USA na budowę elektrowni atomowej . Polska ma zapewnić 51 % kapitału .
  Glapiński bredził o temacie na którym kompletnie się nie zna, ale napisał pean na temat tej współpracy i : zwiększenia obecności Amerykanów w Polsce – tysięcy (?) inżynierów , personelu, nowych (!) służb wojskowych i wywiadowczych (!) oraz koniecznego dalszego rozwoju infrastruktury pod w/w elektrownię .
  Ergo – idiotom nawet nielubiany prezydent ukochanego mocarstwa może dać placet do wywalania NASZYCH pieniędzy . Po wtóre, niestabilny prezydent mocarstwa, ZAWSZE jest niebezpieczny .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.