Za szczepionki trzeba płacić a nie je kraść

Probowki_graf.red.

Za szczepionki trzeba płacić, a nie je kraść. To prosta oczywistość w gospodarce rynkowej, w której rządzi prawo i praworządność jest stawiana na piedestał. Pomysły, żeby „uwolnić patenty” lub w inny sposób zmusić wielkie firmy technologiczne do udostępnienia technologii wytwarzania opracowanych przez nie szczepionek dla wszystkich chętnych, to nic innego jak pomysły na to, jak UKRAŚĆ CUDZĄ WŁASNOŚĆ.

Jeżeli ktoś chce mieć szczepionkę, niech są sobie opracuje. Nic trudnego. Wystarczy zrobić kilka kierunków studiów, w tym np. biotechnologię, medycynę, wynająć kilkuset programistów, którzy zajmą się zarządzaniem danymi gromadzonymi w procesie opracowywania szczepionki i po około 10 latach od startu i wydania kilkunastu miliardów Dolarów – szczepionka gotowa. Jeszcze badania kliniczne i inne takie „didaskalia” za jakieś kilka miliardów i naprawdę nie ma problemu. Jest, można się szczepić – powodzenia.

Sprawa jest prosta, nie należy NIGDY KRAŚĆ, chyba że nie ma się innego sposobu, w sytuacji nadzwyczajnej, krańcowej. Wówczas jest to moralnie zrozumiałe, a prawnie można to uzasadnić i ZADOŚĆUCZYNIĆ. Jednak w tej sytuacji, w jakiej jesteśmy, nie ma powodu, żeby państwa kradły technologię od firm, które przez lata – zamiast wesoło ssać dotację – inwestowały i ciężko pracowały! Opracowanie szczepionek trwało lata, to lata nagromadzonej wiedzy, przez wielu ludzi, którzy poświęcili życie pasji tworzenia czegoś tak unikalnego i innowacyjnego, jak szczepionka. Proszę się zastanowić, czy Ci ludzie nie mają prawa do wynagrodzenia za swoją pracę? Postawili na dobrego konia, dlaczego mamy im ukraść całe zawody?

Potrzebujemy szczepionek, więc trzeba za nie płacić, tyle żeby firmom technologicznym chciało się je produkować, jak również udoskonalać i pracować nad nowymi, których znaczenia nawet jeszcze nie możemy sobie wyobrazić. Właśnie ten argument powinien przekonywać wszystkich zwolenników „uwolnienia patentów” (czytaj kradzieży). Jeżeli bowiem dzisiaj okradniemy tych ludzi z ich majątku, to jak jutro przyjdzie nowa pandemia – to czego mamy się spodziewać? Znowu będą pracować przez lata i – znowu ochoczo dadzą się okraść? Przecież to nie są idioci! Jak również idiotami nie są ich inwestorzy, którymi są przeważnie największe globalne instytucje finansowe i inwestycyjne – dosłownie siedzące okrakiem na górach pieniędzy, skąpanych w jeszcze większych oceanach pieniędzy. Jak Państwo myślicie, czy Ci ludzie pozwolą się ot tak, po prostu – OKRAŚĆ?

Uwolnienie patentów skończy się tym, że te wielkie firmy, które stracą na tym finansowo, wezmą największe kancelarie prawne wolnego świata i pozwą złodziejskie rządy o tak wielkie odszkodowania i zadośćuczynienia, że naprawdę taniej wyjdzie się dogadać. Zwłaszcza, że np. Unia Europejska negocjując dostawy, co najmniej z jedną firmą zawarła klauzulę na przekazanie licencji, jeżeli firma nie będzie się wywiązywać z warunków umowy. Co ma miejsce i za co oczywiście trzeba zapłacić, DOKŁADNIE TYLE ICH CHCĄ. A to tylko dlatego, bo to się nam wszystkim opłaci. Chodzi bowiem o to, żeby taka firma autoryzowała i nadzorowała produkcję licencyjną, tak żeby odbiorcy ostatecznie produktu, mieli gwarancję, że produkt im wstrzykiwany, jest dokładnie tym produktem, który opracowali Ci wszyscy mądrzy ludzie męczący się w laboratoriach i przed komputerami po 16 godzin na dobę.

Chyba, że chcemy zniechęcić i naukowców i firmy i inwestorów od inwestowania w sektor life-science? Jeżeli naszym celem ma być wypłacanie wielkich odszkodowań, jak również – bycie zdanym w przypadku kolejnej pandemii na to, co przyślą nam Rosja i Chiny, to tak – jak najbardziej – UWOLNIJMY PATENTY! Dlaczego nie? Przecież można niczego nie planować, wyłączyć myślenie i stosować gospodarkę rabunkową, kraść co widzimy przed sobą, nie licząc się z okolicznościami, które są wynikiem naturalnych reakcji i zachowań.

Nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć. To taka generalna „mądrość ludowa”, ale naprawdę wypływa z rozumienia zdrowego rozsądku. Jesteśmy w realiach gospodarki kapitalistycznej, o niestety neoliberalnej proweniencji. Jej istotą jest PIENIĄDZ, więc jak się coś chce mieć – trzeba za to zapłacić, a nie okradać.

Co innego, jakby firmy nie chciały udostępniać szczepionek – rzeczywiście można myśleć o jakiejś formule przymusu państwowego. Jednak nic takiego nie ma miejsca, one po prostu sprzedają tym, którzy płacą więcej.

To takie proste – proszę popatrzeć na pewien mały bliskowschodni kraj (nie jest to Liban), proszę popatrzeć na kraj, który oswobodził się z Unii Europejskiej – odejście od SOCJALISTYCZNYCH metod zarządzania i modelowania relacji, spowodowało, że są beneficjentami systemu kapitalistycznego. Płacą i mają szczepionki, ich społeczeństwa są szczepione masowo.

My? Myślimy, jednak po socjalistycznemu, a to w gospodarce rynkowej NIE DZIAŁA. Za szczepionki trzeba płacić, a nie je kraść, a jeżeli chcemy występować z pozycji siły, to już lepiej – kupić pakiety kontrolne akcji, w firmach, które je produkują. Przecież z poziomu Unii Europejskiej, to jest możliwe, a wówczas – wiadomo, że firma realizuje i działa w interesie właściciela, jeżeli właściciel życzyłby sobie za darmo rozdawać jej produkty – nic nikomu do tego.

Tak działa się w warunkach kapitalistycznej gospodarki rynkowej, wielu z nas wolałoby system, o którym nie można swobodnie pisać, bo jest to w naszym kraju karane lub chociaż socjalizm. Jednak, jak się weszło między wrony, to trzeba krakać tak, jak one! Co potem ukradniemy? Może jakiś system operacyjny lub pakiet biurowy znanego producenta? Przecież świat go potrzebuje!

38 komentarzy do “Za szczepionki trzeba płacić a nie je kraść

 • 13 marca 2021 o 07:36
  Permalink

  Ale “Pacta sunt servanda”. I to winno obowiązywać wszystkie strony porozumienia.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 08:29
  Permalink

  JA – tam, swoją (działkę, ba, nawet “złoty strzał”!) darowuję z pełną premedytacją niczym “dwa nagie miecze”, swoim ‘dobroczyńcam
  umiłowanym “panom administratoram” …tosz to nasz kochany pan administrator…. 🙂

  Powtorka z rozrywki.Trojka Polskiego Radia

  https://www.youtube.com/watch?v=h9LgZSkVMfo

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 10:22
  Permalink

  Słuszny artykuł i wniosek generalny: “Myślimy, jednak po socjalistycznemu, a to w gospodarce rynkowej NIE DZIAŁA”.

  Jeszcze trochę czasu rządów “dobrej zmiany” i powrócą CZYNY SPOŁECZNE.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 13 marca 2021 o 17:28
   Permalink

   ane iniciator, kdyby kdokoli napsal, že “hovno hoří”, určitě by jste pochválil autora článku, že je přesný a potřebný. Připadá mi, že vůbec nemáte svůj vlastní názor. Protože to co napsal pan krakauer, je naprosto absurdní. Vzor kapitalismu, americká ekonomika, je od pradávna založena na krádežích, loupežích a vraždách. pokud se kdekoli na světě objeví nějaká nová technologie, její podstata včetně jejího tvůrce jsou ukradeny do USA a zde se nejdříve zkoumá jejich využití v armádním průmyslu. Jak k tomu dochází? to se vezme zelený papír, na něj se natiskne pár obrázků s tvářemi bývalých předních gangsterů, tedy vůdců USA, napíšou se tam nějaké čísla od 1 do 500 a jde se za dotyčným třeba do Srbska (Nikola Tesla), zamává se mu před nosem zelenými papírky a neomezenými možnostmi a mecenáše mající neomezený budget (T.A.Edison) a máme v podstatě za darmo spoustu vynálezů. Za darmo? pochopitelně, ty zelené papírky nestojí vůbec nic ale je možné si za ně “kupovat” cokoli. Amerika “nakoupila”, Srbsko bylo okradeno (tehdy ještě) Rakousko-Uhersko investovalo do vzdělávání a rozvoje intelektu pana Tesly nemálo prostředků, jenže z investice se těší někdo jiný (Edison).
   A co do vakcíny… pane krakauer… pojmenovat to co nakupuje EU od firem AstraZeneca, Moderna, Pfizer-BioN’Tech, hotovým zbožím, za který se musí platit, tak to už je váš vrcholný úlet! K tomu aby se to mohlo nazvat hotová vakcína, připravená k všeobecnému prodeji, tomu chybí právě vámi vzpomínaných 10 let vývoje, zkoušek a testů. Vůbec nevíme, za co EU zaplatila, ale je jasné, že to co se nyní vozí do Evropy, čím je naočkováno 60% obyvatel Izraele a Anglie (já se nebojím tyto země pojmenovat), je na míle vzdáleno od konečné vakcíny. Tyto preparáty jsou ve vývoji, a EU také Izrael a Anglie vlastně investuji vývoj preparátu. Navíc lidé EU kteří si nechávají tento preparát píchnou, jsou v podstatě zkušební materiál pro testování. Kdyby o tom byli informování, jistě by si tito (přinucení)dobrovolníci za tuto službu nechali dobře zaplatit od… od koho vlastně? Výrobci se odpovědnosti za možné následky vzdali (tedy nechtějí tyto preparáty hromadně zkoušet), kdo tedy odpovídá za následky EU? ale jak můža odpovídat za následky, když nezná přesnou technologii výroby.
   Pan krakauer nám říká, že bychom měli za patenty vakcín zaplatit, já si naopak myslím, že výrobci Pfizer-BioN’Tech, AstraZeneca, Moderna, Johnsson&Johnsson by měli zaplatit lidem, kteří si nechají píchnout experimentální preparát a nesou tím rizika testů. Pak po ukončení testování preparátů a dokončení (neustále se preparát upravuje) jejich složení a poměrů by mohlo jít o zboží určené k prodeji. (takhle by to pane Krakauer bylo v socialismu)
   A ještě jedna poznámka, co čekáte od preparátu, který si necháváte vtlačit do těla? Očekáváte ukončení pandemie? Marné čekání… již teď je jasné, že současné experimentální preparáty nejsou účinné proti některým současným mutacím viru SARS-CoV-2 (xxx), naopak právě preparát firmy Pfizer-BioN’Tech, podporuje bujení tzv. Britské mutace viru. Proto takový grandiozní výskyt právě této mutace v evropě. Virus, proti kterému jsou nynější preparáty účinné a byly na něj stavěny, přirozenou cestou vymizel. Tedy pandemii nezastaví. Preparát by měl zabránit těžkému průběhu nemoci kovid-19, ano je tomu tak u osob, které nepřišly do styku s původním virusem, pro který byl preparát vyvinut, pokud již máte v těle určité protilátky, pak po očkování nastává bouřlivá reakce autoimunitní ochrany organismu, která může zabíjet i mladší ročníky, nicméně pokud jste nebyli nemocní, klidně si preparát píchněte, třeba se vám komplikace vyhnou. Od preparátu očekáváte, že už nebudete muset nosit respirátory ani roušky? Chyba, Omyl vážení, pokud nezemřete po očkování a pokud se u vás vytvoří preparátem podmíněná rezistence na virus SARS-CoV-2, nebudete mít příznaky onemocnění, ale vírů budete mít v těle plnou nálož. budou ve vás, tak jako ostatní víry, jen nikdo neví jestli se vám usadí v plících, játrech, ledvinách, srdci (tento druh viru může v podstatě kdekoli… i neléčena chřipka vám může způsobit selhání ledvin nebo zánět osrdečníku), a pak už jakákoli jiná nemoc může SARS virus aktivovat a vy se stanete nebezpečným nositelem a roznášečem nebezpečného víru. Paradoxně tedy současné preparáty budou prodlužovat pandemii do nekonečna.
   Omlouvám se za dlouhý komentář, přikládám i elektronický překlad do PL.

   Odpowiedz
   • 13 marca 2021 o 17:36
    Permalink

    Panie Inicjatorze, gdyby ktoś napisał, że „gó.no się pali” z pewnością pochwaliłby pan autora artykułu, że jest trafny i konieczny. Wydaje mi się, że w ogóle nie posiada pan własnego zdania. Bo to, co napisał pan Krakauer, jest całkowicie absurdalne. Model kapitalizmu, amerykańska gospodarka, od dawna opiera się na kradzieży, rabunkach i morderstwach. Jeśli nowa technologia pojawia się w dowolnym miejscu na świecie, jej istota, w tym jej twórca, zostaje skradziona do USA, a jej zastosowanie w przemyśle wojskowym jest najpierw badane. Jak to się stało? potrzeba zielonego papieru, drukuje się na nim kilka zdjęć z twarzami byłych czołowych gangsterów, czyli przywódców USA, są tam zapisane liczby od 1 do 500 i jedzie się np. do Serbii (Nikola Tesla) machając zielonym papierem przed nosem i proponuje sie nieograniczone możliwości oraz mecenasów z nieograniczonym budżetem (T.A.Edison) i mamy w zasadzie mnóstwo wynalazków za nic. Za darmo? Oczywiście, te zielone papiery nic nie kosztują, ale można za nie „kupić” wszystko. Ameryka “kupiła”, Serbia została okradziona (wtedy jeszcze) Austro-Węgry zainwestowały dużo pieniędzy w edukację i rozwój intelektu Tesli, ale ktoś inny (Edison) cieszy się inwestycji. A jeśli chodzi o szczepionkę … Panie Krakauer … wymieniając, co UE kupuje od AstraZeneca, Moderna, Pfizer-BioN’Tech, gotowe produkty, za które trzeba zapłacić, to twój najlepszy lot! Aby nazwać to szczepionką gotową do sprzedaży, brakuje 10 lat rozwoju, prób i testów, o których wspomniałeś. Nie mamy pojęcia, za co zapłaciła UE, ale jasne jest, że to, co jest obecnie transportowane do Europy, szczepiąc 60% populacji Izraela i Anglii (nie boję się wymienić tych krajów), jest daleko od ostateczna szczepionka. Przygotowania te są w trakcie opracowywania, a UE, Izrael i Anglia faktycznie inwestują w rozwój preparatu. Ponadto osoby z UE, którym wstrzyknięto ten preparat, są w zasadzie materiałem testowym do testów. Gdyby zostali poinformowani, z pewnością ci (przymusowi) ochotnicy dobrze zapłaciliby za tę usługę od… od kogo? Producenci zrezygnowali z odpowiedzialności za możliwe konsekwencje (więc nie chcą masowo testować tych preparatów), więc kto jest odpowiedzialny za konsekwencje UE? ale jak może być odpowiedzialny za konsekwencje, jeśli nie zna dokładnej technologii produkcji. Pan Krakauer mówi nam, że powinniśmy płacić za patenty na szczepionki, ale myślę, że Pfizer-BioN’Tech, AstraZeneca, Moderna, Johnsson & Johnsson powinny płacić ludziom, którzy mają preparat eksperymentalny, a tym samym narażają się na ryzyko testów. Następnie, po zakończeniu badań preparatów i przygotowaniu (na bieżąco dostosowywanym) ich składu i proporcji, może to być towar przeznaczony do sprzedaży. (tak byłby pan Krakauer w socjalizmie) I jeszcze jedna uwaga, czego oczekujesz od preparatu, który wcisnąłeś w swoje ciało? Spodziewasz się końca pandemii? Czekanie na próżno … już teraz jest jasne, że obecne preparaty eksperymentalne nie są skuteczne wobec niektórych obecnych mutacji wirusa SARS-CoV-2 (xxx), wręcz przeciwnie, preparat Pfizer-BioN’Tech wspomaga wzrost tak zwana brytyjska mutacja wirusa. Dlatego tak imponujące wystąpienie tej mutacji w Europie. Wirus, przeciwko któremu obecne preparaty są skuteczne i na którym zostały zbudowane, w naturalny sposób zniknął. Więc pandemia się nie skończy. Preparat powinien zapobiegać ciężkiemu przebiegowi choroby obejmującej-19, tak, tak jest w przypadku osób, które nie miały styczności z oryginalnym wirusem, dla którego został opracowany preparat, jeśli masz już w swoim organizmie określone przeciwciała, to po szczepieniu następuje burzliwa reakcja ochrony autoimmunologicznej, która może zabić nawet młodsze stopnie, jednak jeśli nie byłaś chora, możesz swobodnie wstrzykiwać preparat, możesz uniknąć powikłań. Spodziewasz się preparatu, że nie będziesz już musiał nosić respiratorów czy zasłon? Błąd, pomyłka w ważeniu, jeśli nie umrzesz po szczepieniu i jeśli rozwiniesz oporność wywołaną wirusem SARS-CoV-2, nie będziesz mieć objawów choroby, ale będziesz miał pełny ładunek wirów w swoim ciele. będą w tobie, podobnie jak inne wyznania, tylko nikt nie wie, czy zagnieżdżą się w twoich płucach, wątrobie, nerkach, sercu (ten typ wirusa może być w zasadzie wszędzie … nawet nieleczona grypa może spowodować niewydolność nerek lub zapalenie osierdzia) , a wtedy każda inna choroba może aktywować wirusa SARS i staniesz się niebezpiecznym nosicielem i dystrybutorem niebezpiecznej wiary. Paradoksalnie obecne przygotowania przedłużą pandemię w nieskończoność. Przepraszam za długi komentarz, załączam również tłumaczenie elektroniczne na PL.

    Odpowiedz
    • 13 marca 2021 o 21:50
     Permalink

     Pięknie ujęte!
     “Więc pandemia się nie skończy.”
     BO to tylko prigotowka pod pieregruzkę, – nowego człowieka (o ile ktoś przeżyje). 🙂
     Przecież B.Gates& szemrane towarzystwo Szwaba nigdy nie kryło się z planami DEPOPULACJI Ziemi,
     temu celowi służy również liberalno= lewicowa retoryka pożytecznych durni https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota bredzących coś o ‘ocieplaniu klimatu, czy jakoby człowiek był niepotrzebny na planecie Ziemia”. TO chore.

     Они придут как “спасители”. Как глобалисты будут брать контроль над миром. К. Сивков, И. Шишкин https://www.youtube.com/watch?v=iJp0XypVVek

     Odpowiedz
   • 14 marca 2021 o 10:13
    Permalink

    Hodne Polakuv rozumi cestinu, jinak elektricky preklad je taki uzytecny.
    Urcyte vsechne vakciny v prvych letach svoji sluzbu pro lidztva soucasne chranili a byli testovane. Tak bylo ze vsteklinou, tuberkulozou a ostatnimi.
    Jo pamatuju jeste epidemie poliomyeitidu a pravej nestovicu. Pouzyte v tej dobu vakciny taki nebyli komecne testovane, jinak zachranili nase zdravi a zyvoty. Nikto neni prinuceny pro ockovani a muze sam o tom rozchodovat. Nejsem vakcinologem jinak sem chemkem, a to mi dava nejaky prechled a rozumeni biologickych proceseuv probihajicich zyvym telu. Jem taki vedomy toho co kazde pichnuti kliscata nebo komara infekuje mne cyzym RNA nebo DNA. Vetsinou pripaduv beze vaznych zdravotnich nasledkuv. V beznej epidemiu zemrilo 2 mojich koleguv a vice znamych. Pak kdy zvazym zname mi za a proti, myslim co onemocneni nese daleko vetse riziko nez ockovani. Pridam co moja kolegini chemicka ma 2 dospele dcery. Jedna vyucena zubni lekarka vzdala se ockovai, druha vyucena farmaceutka – ne. Jich mama ceka na ockovani. Zdravim a omlouvam se za chyby v reci.

    Odpowiedz
    • 14 marca 2021 o 20:12
     Permalink

     Nie ma potrzeby usprawiedliwień, pana czeski jest bardzo dobry i jestem nim zaskoczony i jest mi miło, ze pan sie fatygował. a w sprawie szczepionek, to mi bardzo przykro pańskich kolegów. i mój kolega zmarłna koplikacje koronawirusa w zeszłym roku. byłem na smutnym pogrzebie dalszych dwóch kolegów, obaj zmarli na raka (jeden płuc a drugi myleom krwi). a na raka lekarstwa niema i w blizkiej przyszłości nie bedzie. a szkoda, bo na raka umiera najwiecej ludzi. W Czechach tylko kilku pacietów s kowidem leczono, a moje pytanie jest oczywiste, dlaczego nie wszyscy, dlaczego chorym nie było podane dostepne lekarstwo na kowida a zdrowym osoba aplikuje sie experymentalny preparat. Studie naukowe potwierdzaja, że preparat Isoprinosin jest 100% skuteczny, jeżeli podany jest pezpośrednio po pierwszych objawach.
     Lidi umírají a umírat budou, je jasné, že všichni si musíme projít onemocněním kovid. získáme tak přirozenou imunitu, ža ale na tuto nemoc zemře několikset lidí, je mi jich líto, ale na chřipku (grypa) taky umírají. a víte jak se proti chřipce očkuje? vakcina se vybírá statisticky s několika možných!!

     Odpowiedz
     • 14 marca 2021 o 21:07
      Permalink

      ….dlaczego chorym nie było podane dostepne lekarstwo na kowida a zdrowym osoba aplikuje sie experymentalny preparat.

      I to jest dobre pytanie, gdyż w tym szaleństwie jest metoda, pytanie w sumie “na dziś” bez odpowiedzi. (Temat kiedyś MUSI powrócić). Uczciwych lekarzy ścigają tzw. izby lekarskie,
      natomiast covidianie (wyznawcy religii cowidiańskiej) nadają ton w łże-mendiach jak i w oficjalnej narracji “medycznej”. Druga strona zepchnięta została do narożnika, istnieje tylko w mediach alternatywnych. I to jest dramat, nie tylko w Polsce.

      Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 10:51
  Permalink

  Rozumiem artykuł jako projekcję przypominającą realiów ludobójczo-neoliberalnego łgarstwa i złodziejstwa.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 11:19
  Permalink

  No bo dobrą zmianą rządzą ludzie, którzy swoje najlepsze lata w jurnej młodości mieli w czasach gierkowskiej prosperity kiedy naprawdę ludziom było dobrze, była praca bo było wiele inwestycji budowaliśmy przemysł i infrastrukture – pieniądze było i było co za nie kupić, do momentu, aż amerykańscy banksterzy z pewnego małego bliskowschodniego kraju i nie jest to Liban zdecydowali o oderwaniu Dolara od złota i wzroście oprocentowania długu do 20%

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 15:05
  Permalink

  Szalony @krzyku , może coś wiesz o tym marszu . Powaliło mnie ” kaptał , wódka , sovetskij miedwied !
  Niby mam babę z Rosji, ale baby są ogólnie głupie !
  oto link : https://www.youtube.com/watch?v=YZuAf7VAeKg
  Gdybyś coś wiedział – wrzuć ! pzdr

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 15:46
  Permalink

  No ale ludziska myślą że się im należy bo przecież są suwerenem, chcą mieć ładne buciki, autka i mieszkania możliwie w centrum i nie interesuje ich, że ktoś się uczył i zapracował. Bo trzeba dać.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 15:55
  Permalink

  W nawiązaniu do ujemnych stóp procentowych to pisze o tym Zbigniew Dylewski . Jeśli nawet będą ujemne stopy na kredytach ( mniej oddajesz niż bierzesz ) to i tak zwyciężą najbogatsi . Stąd ustawiczny wzrost cen mieszkań . Kupują je bogaci na wynajem ktrótkoterminowy , a biedni ( większość ) nie mają na pierwsze mieszkanie .

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 16:02
  Permalink

  A to JAJA i zagrożenie . Na szczęście może Rosja przetrwa .
  Otóż zgnojono ( hejt) jakąś d..ę z partii Razem . Otóż babka napisała o kobietach – KOBIETY ! Kumacie ?
  Fuj – zakrzyknęły siostry w wierze . Wiecie jak ma być ?

  Osoba z POCHWĄ ! Kur..a , nie przy jedzeniu !

  Babka została uznana za TERF . Nie wiecie co to ? I dobrze !
  TFFFUrczyni tego pojęcia to : UWAGA , UWAGA : Trans-inkluzywna cispłciowa radykalna feministka Viv Smythe !!!!

  Zdarło wam czapkę ? Jak nie znoszę faszyzmu , to mundur zaprojektowany przez Hugo Bossa coraz bardziej mi się podoba . Zwłaszcza, że jest naprawdę piękny .

  Odpowiedz
  • 13 marca 2021 o 21:23
   Permalink

   Mundur, jak mundur. Noszę niekiedy cywilny odpowiednik, również z metką tego pana.. 🙂

   Odpowiedz
  • 13 marca 2021 o 21:29
   Permalink

   Podam tobie (w zaufaniu, tak jak dla Miecława)) źródła tego co nazywasz słusznie zresztą – zgnilizną.
   Zachodni komunizm, w wykonaniu kosmopolitów.

   Rewolucyjni poprzednicy

   Georg Bernard Baron Lukács von Szegedin – w skrócie György Lukács – był synem bogatego żydowskiego bankiera, barona dawnego Cesarstwa Austro-Węgierskiego i jednego z najbardziej wpływowych intelektualistów marksistowskich początku XX wieku. W maju 1919 r.,

   Po węgierskiej rewolucji bolszewickiej i powstaniu Węgierskiej Republiki Radzieckiej Béli Kuna (także syna zamożnej rodziny żydowskiej), Lukács został mianowany komisarzem ludowym ds. Edukacji i Kultury. Lukács był rozczarowany chrześcijańskimi klasami robotniczymi, które – jak pisze Cécile Tormay w swoim słynnym dzienniku An Outlaw’s Diary – odmówiły przyjęcia międzynarodowego komunizmu i pozostały wierne Bogu i Ojczyźnie. Z tego powodu Lukács zidentyfikował zachodnią kulturę chrześcijańską jako przeszkodę dla komunistycznej emancypacji społecznej i argumentował, że marksistowskie „ogólnoświatowe obalenie wartości nie może mieć miejsca bez„ unicestw ienia starych wartości i stworzenia nowych przez rewolucjonistów”.

   Jako komisarz ds. Edukacji i Kultury Lukács dążył do „unicestwienia tych starych wartości” poprzez edukację państwową, w tym kompleksowe programy edukacji seksualnej dla dzieci w wieku szkolnym i promocję feminizmu. Sztuka z napisem „Czerwony Terror”, w której opisywano masowe zabójstwa bolszewików z 1918 r. (których sprawcami byli również w przeważającej mierze Żydzi ), ten program edukacji seksualnej został nazwany przez jego przeciwników „kulturowym terroryzmem”.

   Pod Lukácsem, w szkołach zorganizowano specjalne wykłady, a drukowano i rozpowszechniano literaturę, aby „poinstruować” dzieci o wolnej miłości, naturze stosunku płciowego, o archaicznym charakterze burżuazyjnych kodów rodzinnych, o nieaktualności monogamii i nieistotności religii, która pozbawia człowieka wszelkiej przyjemności. Wezwaniu do buntu skierowanym do dzieci towarzyszyło wezwanie do buntu skierowane do Węgierek. Jeden z dokumentów opublikowanych przez Komisariat Lukácsa wzywa kobiety na całym świecie do zjednoczenia się i obalenia łańcuchów nałożonych na nie przez wyzyskujących burżuazyjnych mężczyzn.

   Program Lukácsa był krótkotrwały, ponieważ Węgierska Republika Radziecka została pokonana i rozwiązana przez Rumunię w sierpniu 1919 r., a Lukács został zmuszony do ucieczki do Wiednia. Jednak pomysł seksualizacji dzieci w celu zwalczania reakcyjnych uczuć powracał wśród prominentnych żydowskich komunistów, takich jak Wilhelm Reich.

   Urodzony w żydowskiej rodzinie w austro-węgierskiej prowincji Galicja, Reich opisuje swój okres dojrzewania w autobiografii zatytułowanej Pasja młodości (1988), w której czule wspomina gwałcenie pokojówek swojej rodziny, bestialstwo ze zwierzętami hodowlanymi, masturbację na punkcie swojej matki i pożądanie siostry przyjaciół, ponieważ miał obsesję na punkcie „jej wspaniałych, długich blond włosów”.

   Po studiach medycznych na Uniwersytecie Wiedeńskim na początku lat dwudziestych Reich kontynuował karierę jako psychoanalityk i jest znany z syntezy dzieł Zygmunta Freuda i Marksa.

   Po wstąpieniu do Komunistycznej Partii Niemiec w 1930 roku Reich wydał dwie bardzo wpływowe książki: The Sexual Revolution (1936), która dała nazwę ruchowi wyzwolenia seksualnego lat 60. i 70., oraz The Mass Psychology of Fascism (1933), w której zaatakował autorytarne ruchy prawicowe w Europie. W Związku Radzieckim słowo psychuszka było używane do opisania szpitali psychiatrycznych, w których internowano dysydentów politycznych po zdiagnozowaniu przez państwo choroby psychicznej. W podobnym zastosowaniu upolitycznionej psychiatrii Reich twierdził, że zdiagnozował faszystowskie przekonania jako zaburzenie osobowości spowodowane represją seksualności w dzieciństwie.

   Według Reicha tłumienie naturalnej seksualności u dziecka, zwłaszcza seksualności genitaliów, sprawia, że ​​dziecko jest lękliwe, nieśmiałe, posłuszne, boi się autorytetu, „dobre” i „przystosowane” w autorytarnym sensie; paraliżuje zbuntowane siły, ponieważ każdy bunt jest pełen niepokoju; hamując seksualną ciekawość i myślenie seksualne u dziecka, wytwarza ogólne zahamowanie myślenia i zdolności krytycznych.

   Krótko mówiąc, celem stłumienia seksualności jest wytworzenie osoby, która jest dostosowana do autorytarnego porządku i która podporządkuje się mu pomimo wszelkiej nędzy i poniżenia. Najpierw dziecko musi dostosować się do struktury autorytarnego państwa miniaturowego, rodziny; to czyni go zdolnym do późniejszego podporządkowania się ogólnemu systemowi autorytarnemu. Tworzenie autorytarnej struktury odbywa się poprzez zakotwiczenie zahamowań seksualnych i lęku seksualnego.

   Werdykt Reicha dotyczący wyleczenia faszystowskiego zaburzenia osobowości? „Daj dzieciom prawdziwą wiedzę seksualną (tj. zachęcaj nastolatków do eksploracji seksualnej, takiej jak masturbacja), aby uwolnić ich od dezorientacji seksualnej. Kiedy dzieci i młodzież zostaną masowo osiągnięte poprzez ich seksualne zainteresowania, pojawi się potężna przeciwwaga przeciwko siłom reakcyjnym”.

   Reich stał się pariasem za swoje poparcie dla wykorzystywania dzieci. W rezultacie Duńska Partia Komunistyczna umieściła go na czarnej liście, a po ucieczce do Ameryki z NSDAP w Niemczech, rząd amerykański również spalił jego badania i uwięził go za zachowania związane z jego Orgonomic Infant Research Center, gdzie szerzyło się wykorzystywanie seksualne dzieci.

   Jednak pomimo pozornej porażki Lukácsa i Reicha, ich teorie o demontażu cywilizacji chrześcijańskiej poprzez wyzwolenie seksualne znalazły filozoficzną dojrzałość w krytycznej teorii szkoły frankfurckiej.

   Niewinnie nazwany Instytut Badań Społecznych został założony i ufundowany przez Felixa Weila – syna bogatego kupca żydowsko-argentyńskiego – we Frankfurcie w Niemczech w 1923 roku. Skupiał on krąg prawie wyłącznie żydowskich intelektualistów marksistowskich, takich jak Max Horkheimer, Theodor W. Adorno i Herbert Marcuse, aby rozwinąć marksizm poprzez syntezę marksistowskiego wyzwolenia społecznego z psychoanalizą Freuda i dziełami luminarzy, takich jak Lukács.

   Dwa z głównych celów Instytutu to zajęcie się „kryzysem marksizmu” (odnoszącym się do niepowodzenia komunizmu w klasach robotniczych Europy) oraz zmierzenie się z problemem rosnącego antysemityzmu (niewątpliwie reakcja na terroryzm kulturowy żydowskich marksistów, takich jak Lukács i Wilhelm Reich, do masowych prześladowań chrześcijan przez sowiecką Czeka i do rewolucji wywołanych w Rosji, na Węgrzech i w Niemczech przez żydowskich terrorystów rewolucyjnych, takich jak Róża Luksemburg, Karl Liebknecht i Kurt Eisner). Szkoła uciekła z Niemiec w 1933 roku i ostatecznie trafiła do Ameryki, gdzie kontynuowała swój projekt z nową intensywnością.

   Marks stwierdził, że celem filozofii nie jest interpretacja, ale zmiana świata. Szkoła Frankfurcka podobnie zajmowała się opracowywaniem strategii zmieniania społeczeństwa, „ale byli [również] świadomi wielu przeszkód na drodze do radykalnej zmiany” – niektóre z tych przeszkód to chrześcijaństwo, tradycyjna rodzina i konwencjonalna moralność seksualna, jak zidentyfikował wcześniej Lukács i Reich. Marks niejasno stwierdził, że „era rewolucji społecznej” rozpocznie się po ustanowieniu komunizmu. Szkoła Frankfurcka zmieniła priorytety, argumentując, że rewolucja społeczna musi być na pierwszym miejscu.

   Pod tym względem jednym z największych osiągnięć Szkoły Frankfurckiej było bardzo wpływowe badanie Osobowości Autorytarnej. Badanie, finansowane przez American Jewish Committee, próbowało zidentyfikować autorytaryzm i antysemityzm jako zaburzenie osobowości przypisywane następującym wartościom z dzieciństwa: „konwencjonalna idealizacja rodzica (-ów); poddanie się władzy rodzicielskiej i wartościom; poczucie obowiązku i obowiązku wobec rodziców; „orientacja w grupie na rodzinę homogeniczno-totalitarną”.

   W badaniu nie zastosowano rygorystycznych i empirycznych procedur testowych, aby zweryfikować lub obalić hipotezę, ponieważ jego autorzy zamierzali dostarczyć empiryczną podstawę dla a priori filozoficznej i politycznej teorii antysemityzmu Szkoły Frankfurckiej. Według Horkheimera, badanie to było okazją dla społecznych badań naukowych do „bezpośredniego przekształcenia się w propagandę”. Stąd, podobnie jak Reich, badanie to spowodowało patologizację zdrowych i „bliskich relacji rodzinnych” jako wskazanie zaburzenia psychiatrycznego w próbie uodpornienia [społeczeństw zachodnich] na antysemityzm.

   Chociaż badanie było zasadniczo antyfaszystowskim aktywizmem politycznym podszywającym się pod badania naukowe, było silnie promowane i wywarło ogromny wpływ na amerykańskie nauki społeczne – „żaden tom opublikowany od czasu wojny w dziedzinie psychologii społecznej nie miał większego wpływu na kierunek prac empirycznych, które prowadzone są obecnie na uniwersytetach ”.

   Najbardziej wpływowym wkładem szkoły frankfurckiej jest teoria krytyczna, która jest zmodernizowaną marksistowską strukturą analityczną opartą na syntezie Marksa i Zygmunta Freuda, która identyfikuje ucisk jako zjawisko społeczne i kulturowe, a nie polityczno-ekonomiczne.

   Według słów Horkheimera, celem teorii krytycznej jest „zniesienie niesprawiedliwości społecznej, zniesienie stosunków społecznych, które obecnie utrudniają rozwój. Pomóc człowiekowi wyzwolić się z przymusu z natury i tych form życia społecznego oraz porządku prawnego, politycznego i kulturowego, które stały się dla niego kaftanem bezpieczeństwa”. Innymi słowy, teoria krytyczna jest rewolucją przeciwko wszystkim głównym instytucjom społecznym białej zachodniej cywilizacji – chrześcijaństwu, tradycyjnej rodzinie patriarchalnej, czystości i konwencji społecznej – które teoria krytyczna określa jako nieodwracalne systemy ucisku społecznego.

   Teoria krytyczna położyła podwaliny pod masowo wpływowy ruch Nowej Lewicy, który bronił praw obywatelskich, feminizmu, prawa do aborcji i praw gejów. Podobnie jak bolszewizm, ten ruch był w przeważającej mierze żydowski. W latach 60. miała miejsce „polityczna masowa migracja Żydów z ortodoksyjnego marksizmu na Nową Lewicę”, którzy rozczarowali się komunizmem po antyżydowskiej kampanii Stalina. Ponadto zasadniczo wszystkie kluczowe postacie Nowej Lewicy to żydowscy radykałowie, tacy jak Alan Ginsberg, Betty Friedan, Gloria Steinem i Daniel Cohn-Bendit.

   Cohn-Bendit – który był posłem do Parlamentu Europejskiego i do dziś przewodniczy grupom parlamentarnym – walczył z faszyzmem w stylu Rzeszy, molestując 5-latki w anarchistycznym „antyautorytarnym przedszkolu” w latach 60-tych. Opisuje te „spotkania seksualne” w swojej książce The Great Bazaar (1975).

   „Ojcem nowej lewicy” był teoretyk żydowskiej szkoły frankfurckiej Herbert Marcuse, który – mówiąc słowami Matta Taibbi – „dał nam wszystko, od ‚Milczenie równa się przemocy’, ‚Zbyt dużo demokracji’, ‚Kryzys dezinformacji’ po ‚W obronie grabieży projektu 1619 i dziecka antyrasistowskiego”. Co więcej, jego praca Eros and Civilization uzupełniała prace Wilhelma Reicha, dostarczając teoretycznych ram rewolucji seksualnej. Marcuse przełożył również krytyczną teorię na rewolucyjną praktykę Nowej Lewicy, identyfikując strategie i kluczowe dane demograficzne umożliwiające osiągnięcie zmian społecznych i politycznych.

   Marcuse argumentował, że ortodoksyjni marksiści źle wierzyli w proletariat, chociaż „klasa robotnicza nie jest klasą rewolucyjną. Tam, gdzie opór ubogich ustąpił, studenci prowadzą walkę z soldateską i policją a czarni bojownicy płacą życiem.”

   Marcuse wezwał lewicę do przyjęcia radykałów studenckich z klasy średniej i koalicji mniejszości jako nowej rewolucyjnej awangardy oraz do przyjęcia strategii takich jak długi marsz przez instytucje, a nie gwałtowne obalenie społeczeństwa burżuazyjnego. Marcuse pracował nad zaangażowaniem i mobilizacją „studenta jako rewolucyjnego podmiotu” w latach 60., a jego prace były jedną z głównych inspiracji powstań studenckich dekady, w których protestujący studenci i żydowscy anarchiści buntowali się w dużych miastach i rzucali kopiami Wilhelma ‚Masowa psychologia faszyzmu’ Reicha w policję.” https://marucha.wordpress.com/2021/03/10/ucisk-przez-orgazm/

   Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 16:26
  Permalink

  Mi 24 w nomenklaturze NATO – HIND .
  Teraz są nowocześniejsze , ale zrywał czapkę ! Wielki , opancerzony, i zdolny przewieść drużynę żołnierzy .

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 16:37
  Permalink

  Pamiętam 1-szy raz widziałem je w Piotrkowie ,latem 1981r. . Był to pokaz siły na cały kraj . Wtedy kupowałem 2 mot. m-ka w owym Piotrkowie . Takim pokazem siły Jaruzelski chciał uciszyć hołotę strajkującą nawykowo , w myśl hasła “chcecie lepiej żyć – więcej strajkujcie” . Robiły wrażenie i robią do dziś ,
  Ten zwis na dziób , skrzydełka z uzbrojeniem , 2 kabiny, jedna nad drugą /
  WOW !

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 17:16
  Permalink

  No niby tak, za szczepionki trzeba płacić, fakt. Ale co w sytuacji, gdy firmy otrzymały od państwa, czy np. od UE olbrzymią dotację na stworzenie tej szczepionki? Wtedy patent ma przysługiwać tylko wynalazcy? Uważam, że jeżeli korporacja jest zasilana kasą państwową i dzięki dotacjom ma możliwość finansowania badań, to patentem powinna się dzielić z państwem, tak samo jak szczepionkami, ponieważ państwo w ramach dotacji za to zapłaciło, w tym wypadku UE dotowała badania nad stworzeniem szczepionki więc ma prawo wymagać lojalności od korporacji, które otrzymały dotację. Te korporacje nie powinny mieć prawa korzystania z patentu na wyłączność i sprzedawać bogatszemu państwu nie będącemu Libanem, szczepionek bo lepiej płacą z pominięciem potrzeb UE, czy państwa, które to dotowało. Postępowanie natomiast niektórych firm, jest czymś gorszym niż skandalem, bo dotację z UE wzięli, ale szczepionek zgodnie z umową nie zapewnili. Jest to złodziejstwo wspólnotowych pieniędzy. Ktoś powinien za to siedzieć.

  Pomijam już kuriozalne żądania niektórych korporacji farmaceutycznych będących chyba faktycznie narzędziem imperializmu. O ile to nie jest fake news to brak mi słów.
  https://wolnemedia.net/pfizer-zada-baz-wojskowych-w-zamian-za-szczepionki/
  https://wolnemedia.net/mroczna-historia-korporacji-pfizer/

  Korporacje ponadnarodowe nie mają prawa dyktować warunków państwom, czas oprzytomnieć i spacyfikować to szemrane towarzystwo zanim wykończą świat.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2021 o 06:25
   Permalink

   Panie @Miecławie do-kład-nie!

   Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 17:41
  Permalink

  Panie Inicjatorze, gdyby ktoś napisał, że „g..no się pali” z pewnością pochwaliłby pan autora artykułu, że jest trafny i konieczny. Wydaje mi się, że w ogóle nie posiada pan własnego zdania. Bo to, co napisał pan Krakauer, jest całkowicie absurdalne. Model kapitalizmu, amerykańska gospodarka, od dawna opiera się na kradzieży, rabunkach i morderstwach. Jeśli nowa technologia pojawia się w dowolnym miejscu na świecie, jej istota, w tym jej twórca, zostaje skradziona do USA, a jej zastosowanie w przemyśle wojskowym jest najpierw badane. Jak to się stało? potrzeba zielonego papieru, drukuje się na nim kilka zdjęć z twarzami byłych czołowych gangsterów, czyli przywódców USA, są tam zapisane liczby od 1 do 500 i jedzie się np. do Serbii (Nikola Tesla) machając zielonym papierem przed nosem i proponuje sie nieograniczone możliwości oraz mecenasów z nieograniczonym budżetem (T.A.Edison) i mamy w zasadzie mnóstwo wynalazków za nic. Za darmo? Oczywiście, te zielone papiery nic nie kosztują, ale można za nie „kupić” wszystko. Ameryka “kupiła”, Serbia została okradziona (wtedy jeszcze) Austro-Węgry zainwestowały dużo pieniędzy w edukację i rozwój intelektu Tesli, ale ktoś inny (Edison) cieszy się inwestycji. A jeśli chodzi o szczepionkę … Panie Krakauer … wymieniając, co UE kupuje od AstraZeneca, Moderna, Pfizer-BioN’Tech, gotowe produkty, za które trzeba zapłacić, to twój najlepszy lot! Aby nazwać to szczepionką gotową do sprzedaży, brakuje 10 lat rozwoju, prób i testów, o których wspomniałeś. Nie mamy pojęcia, za co zapłaciła UE, ale jasne jest, że to, co jest obecnie transportowane do Europy, szczepiąc 60% populacji Izraela i Anglii (nie boję się wymienić tych krajów), jest daleko od ostateczna szczepionka. Przygotowania te są w trakcie opracowywania, a UE, Izrael i Anglia faktycznie inwestują w rozwój preparatu. Ponadto osoby z UE, którym wstrzyknięto ten preparat, są w zasadzie materiałem testowym do testów. Gdyby zostali poinformowani, z pewnością ci (przymusowi) ochotnicy dobrze zapłaciliby za tę usługę od… od kogo? Producenci zrezygnowali z odpowiedzialności za możliwe konsekwencje (więc nie chcą masowo testować tych preparatów), więc kto jest odpowiedzialny za konsekwencje UE? ale jak może być odpowiedzialny za konsekwencje, jeśli nie zna dokładnej technologii produkcji. Pan Krakauer mówi nam, że powinniśmy płacić za patenty na szczepionki, ale myślę, że Pfizer-BioN’Tech, AstraZeneca, Moderna, Johnsson & Johnsson powinny płacić ludziom, którzy mają preparat eksperymentalny, a tym samym narażają się na ryzyko testów. Następnie, po zakończeniu badań preparatów i przygotowaniu (na bieżąco dostosowywanym) ich składu i proporcji, może to być towar przeznaczony do sprzedaży. (tak byłby pan Krakauer w socjalizmie) I jeszcze jedna uwaga, czego oczekujesz od preparatu, który wcisnąłeś w swoje ciało? Spodziewasz się końca pandemii? Czekanie na próżno … już teraz jest jasne, że obecne preparaty eksperymentalne nie są skuteczne wobec niektórych obecnych mutacji wirusa SARS-CoV-2 (xxx), wręcz przeciwnie, preparat Pfizer-BioN’Tech wspomaga wzrost tak zwana brytyjska mutacja wirusa. Dlatego tak imponujące wystąpienie tej mutacji w Europie. Wirus, przeciwko któremu obecne preparaty są skuteczne i na którym zostały zbudowane, w naturalny sposób zniknął. Więc pandemia się nie skończy. Preparat powinien zapobiegać ciężkiemu przebiegowi choroby obejmującej-19, tak, tak jest w przypadku osób, które nie miały styczności z oryginalnym wirusem, dla którego został opracowany preparat, jeśli masz już w swoim organizmie określone przeciwciała, to po szczepieniu następuje burzliwa reakcja ochrony autoimmunologicznej, która może zabić nawet młodsze stopnie, jednak jeśli nie byłaś chora, możesz swobodnie wstrzykiwać preparat, możesz uniknąć powikłań. Spodziewasz się preparatu, że nie będziesz już musiał nosić respiratorów czy zasłon? Błąd, pomyłka w ważeniu, jeśli nie umrzesz po szczepieniu i jeśli rozwiniesz oporność wywołaną wirusem SARS-CoV-2, nie będziesz mieć objawów choroby, ale będziesz miał pełny ładunek wirów w swoim ciele. będą w tobie, podobnie jak inne wyznania, tylko nikt nie wie, czy zagnieżdżą się w twoich płucach, wątrobie, nerkach, sercu (ten typ wirusa może być w zasadzie wszędzie … nawet nieleczona grypa może spowodować niewydolność nerek lub zapalenie osierdzia) , a wtedy każda inna choroba może aktywować wirusa SARS i staniesz się niebezpiecznym nosicielem i dystrybutorem niebezpiecznej wiary. Paradoksalnie obecne przygotowania przedłużą pandemię w nieskończoność.
  Była cenzura czeskiego oryginału:
  Pane iniciator, kdyby kdokoli napsal, že “hovno hoří”, určitě by jste pochválil autora článku, že je přesný a potřebný. Připadá mi, že vůbec nemáte svůj vlastní názor. Protože to co napsal pan krakauer, je naprosto absurdní. Vzor kapitalismu, americká ekonomika, je od pradávna založena na krádežích, loupežích a vraždách. pokud se kdekoli na světě objeví nějaká nová technologie, její podstata včetně jejího tvůrce jsou ukradeny do USA a zde se nejdříve zkoumá jejich využití v armádním průmyslu. Jak k tomu dochází? to se vezme zelený papír, na něj se natiskne pár obrázků s tvářemi bývalých předních gangsterů, tedy vůdců USA, napíšou se tam nějaké čísla od 1 do 500 a jde se za dotyčným třeba do Srbska (Nikola Tesla), zamává se mu před nosem zelenými papírky a neomezenými možnostmi a mecenáše mající neomezený budget (T.A.Edison) a máme v podstatě za darmo spoustu vynálezů. Za darmo? pochopitelně, ty zelené papírky nestojí vůbec nic ale je možné si za ně “kupovat” cokoli. Amerika “nakoupila”, Srbsko bylo okradeno (tehdy ještě) Rakousko-Uhersko investovalo do vzdělávání a rozvoje intelektu pana Tesly nemálo prostředků, jenže z investice se těší někdo jiný (Edison).
  A co do vakcíny… pane krakauer… pojmenovat to co nakupuje EU od firem AstraZeneca, Moderna, Pfizer-BioN’Tech, hotovým zbožím, za který se musí platit, tak to už je váš vrcholný úlet! K tomu aby se to mohlo nazvat hotová vakcína, připravená k všeobecnému prodeji, tomu chybí právě vámi vzpomínaných 10 let vývoje, zkoušek a testů. Vůbec nevíme, za co EU zaplatila, ale je jasné, že to co se nyní vozí do Evropy, čím je naočkováno 60% obyvatel Izraele a Anglie (já se nebojím tyto země pojmenovat), je na míle vzdáleno od konečné vakcíny. Tyto preparáty jsou ve vývoji, a EU také Izrael a Anglie vlastně investuji vývoj preparátu. Navíc lidé EU kteří si nechávají tento preparát píchnou, jsou v podstatě zkušební materiál pro testování. Kdyby o tom byli informování, jistě by si tito (přinucení)dobrovolníci za tuto službu nechali dobře zaplatit od… od koho vlastně? Výrobci se odpovědnosti za možné následky vzdali (tedy nechtějí tyto preparáty hromadně zkoušet), kdo tedy odpovídá za následky EU? ale jak můža odpovídat za následky, když nezná přesnou technologii výroby.
  Pan krakauer nám říká, že bychom měli za patenty vakcín zaplatit, já si naopak myslím, že výrobci Pfizer-BioN’Tech, AstraZeneca, Moderna, Johnsson&Johnsson by měli zaplatit lidem, kteří si nechají píchnout experimentální preparát a nesou tím rizika testů. Pak po ukončení testování preparátů a dokončení (neustále se preparát upravuje) jejich složení a poměrů by mohlo jít o zboží určené k prodeji. (takhle by to pane Krakauer bylo v socialismu)
  A ještě jedna poznámka, co čekáte od preparátu, který si necháváte vtlačit do těla? Očekáváte ukončení pandemie? Marné čekání… již teď je jasné, že současné experimentální preparáty nejsou účinné proti některým současným mutacím viru SARS-CoV-2 (xxx), naopak právě preparát firmy Pfizer-BioN’Tech, podporuje bujení tzv. Britské mutace viru. Proto takový grandiozní výskyt právě této mutace v evropě. Virus, proti kterému jsou nynější preparáty účinné a byly na něj stavěny, přirozenou cestou vymizel. Tedy pandemii nezastaví. Preparát by měl zabránit těžkému průběhu nemoci kovid-19, ano je tomu tak u osob, které nepřišly do styku s původním virusem, pro který byl preparát vyvinut, pokud již máte v těle určité protilátky, pak po očkování nastává bouřlivá reakce autoimunitní ochrany organismu, která může zabíjet i mladší ročníky, nicméně pokud jste nebyli nemocní, klidně si preparát píchněte, třeba se vám komplikace vyhnou. Od preparátu očekáváte, že už nebudete muset nosit respirátory ani roušky? Chyba, Omyl vážení, pokud nezemřete po očkování a pokud se u vás vytvoří preparátem podmíněná rezistence na virus SARS-CoV-2, nebudete mít příznaky onemocnění, ale vírů budete mít v těle plnou nálož. budou ve vás, tak jako ostatní víry, jen nikdo neví jestli se vám usadí v plících, játrech, ledvinách, srdci (tento druh viru může v podstatě kdekoli… i neléčena chřipka vám může způsobit selhání ledvin nebo zánět osrdečníku), a pak už jakákoli jiná nemoc může SARS virus aktivovat a vy se stanete nebezpečným nositelem a roznášečem nebezpečného víru. Paradoxně tedy současné preparáty budou prodlužovat pandemii do nekonečna.
  Omlouvám se za dlouhý komentář, přikládám i elektronický překlad do PL.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 19:13
  Permalink

  Nawet jak je ukradną to zepsują i zmarnują. Dlatego wolę płatne.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2021 o 20:20
  Permalink

  E tam, zyszczy nam i spuści. Swoją drogą jednak Duda proszący się komunuistycznego aparatczyka, który ma obozy koncentracyjne dla milionów ludzi – o szczepionkę musiał być żałosny. Szkoda, że chińscy towarzysze mają w dupie iedeologię, bo byłby niezły cyrk.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 06:39
  Permalink

  Wolę służbę ludziom jak ten zafajdany model poszanowania własności, która zresztą jest wątpliwa (patrz: myśl pana Miecława).

  Płyn Lugola (choć jego pomysłodawca od początku twierdził, że niepotrzebnie panikujemy) został rozprowadzony w jedną noc a do tego bezpłatnie dla odbiorcy końcowego. W opcji zaś kapitalistycznej uchronią się jedynie bogaci, co nie jest równoznaczne z inteligencją. Tutaj kluczowe są raczej takie cechy jak przebiegłość, spryt, oszustwo, łapówka itp. Znamy ten model przecież z upadających już stanów zjednoczonych.

  Nam pod****lono firmy farmaceutyczne i wiele innych zakładów przemysłowych i zrobił to kapitalista. Jak Pan chce, panie Krakauer, to proszę bardzo, proszę ich szanować, tylko nie namawiać na to innych i nie wprowadzać ich w błąd, ja nie zamierzam ich szanować. Po co? Po to, by taki łajdak na Hawajach wyciągał patyczek z parasolką z drinka i wsadzał nam w tyłek? Nie ma na to, i nigdy nie będzie, mojej zgody. Swoją drogą przekonanie o uczciwości wobec łajdaków chyba przychodzi po 60-tce. Czysta naiwność.

  Krokodyl wp****ł mi rękę a ja będę drugą mu dbał o higienę szczęki. No jeszcze tego nie było.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2021 o 08:02
   Permalink

   @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej.
   “Płyn Lugola (choć jego pomysłodawca od początku twierdził, że niepotrzebnie panikujemy) został rozprowadzony w jedną noc a do tego bezpłatnie dla odbiorcy końcowego.”
   No i szli w zaparte (w stylu aparatczyków) ‘Polacy nic się nie stało, to tylko wymysły wrażego Zachodu”.
   Dopiero gdy RWE w Monachium zauważyło że coś nie hallo sprawa się rypła, a i to wedle schematu “palę! Ale nie zaciągam się!” Bezpośrednio po katastrofie chmura radioaktywna poszła sobie na Skandynawię hacząc bezpośrednio o Polskę pn.- wsch.
   A z tą nadzwyczajnie szybką reakcją to przesada – nie mogło jej być, z uwagi na to że “nic się nie stało”,
   ówczesna władza szła w zaparte niczym wytrawny recydywista przyłapany (na gorącym uczynku)
   z ręka w kieszeni cudzego płaszcza – to nie moja ręka! W początkach maja jak już było “po ptokach”,
   coś tam dawano w ośrodkach zdrowia dzieciom. No i pacz’ pan prosty przykład ktoś kto (kiedyś i dziś!)
   słuchał Warszawy – sam sobie szkodził, a tak opluwane (m.in. przez moja osobę) ‘Monachium”
   uświadomiło nam płynącą skale zagrożenia, inaczej bylibyśmy w czarnej doopie. Przede wszystkim
   drogi Panie liczy się bezstronność i OBIEKTYWIZM, tego ówczesnej W-wie ze względów politycznych
   zabrakło. Takie są fakty. Lubie mówić jak było naprawdę, a pan kreuje proszłoje w ‘określonym kierunku” . Znaczi’t. Cukruje! Doskonale pamiętam ówczesny kontekst sytuacyjny 26 04.1986 r.

   Odpowiedz
   • 14 marca 2021 o 21:42
    Permalink

    @krzyk58

    Nie bredź człowieku. Płyn Lugola był podany bardzo szybko, akurat w punkt, aby zapobiec ewentualnym skutkom. Moje dzieci go wypiły. Sam też go piłem i nadal nie ma lepszego lekarstwa na utrzymanie ogólnie dobrego stanu zdrowia, jak suplementacja jodem, którą stosuję. Gdyby na Podlasiu i na Południu Polski było więcej jodu w żywności, to byłoby tam więcej inteligentnych ludzi a mniej religijnie nawiedzonych.
    Poczytaj mądrego profesora sobie.:
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-andrzej-wojcik-po-czarnobylu-i-fukushimie-popelniono-ten-sam-blad/mjx7mnd

    Odpowiedz
    • 14 marca 2021 o 22:23
     Permalink

     @Miecław. Zaprzeczasz sam-sobie. Można i tak. NIKT-nikomu nie podawał żadnego płynu, no
     przynajmniej NIE w końcówce kwietnia .BO nie mogli podać dopóki ,PZPR oficjalnie, za pozwoleniem mogła obwieścić “miastu i światu”, tzn. w Polsce, o potężnej katastrofie atomowej w ZSRR (Czarnobyl).
     W ojczyźnie przodującego socjalizmu gdzie TO – NIGDY nie powinno przytrafić się wedle tamtej narracji KC KPZR. Obwieścili
     sporo później gdy już “wszyscy mogli” powtórzyć, jak za panią matką. Ty poniał?
     NIE MOGLI PODAĆ PŁYNU ‘PRZED uderzeniem się w piersi” – MEA CULPA. A przyznasz że to było niełatwa decyzja polityczna. ( I TO “trochę” trwało).TAK! POLITYCZNA. Przyznali dopiero jak mleko rozlało się i cały (wolny) świat
     trąbił na prawo i lewo. Poniał?
     I wówczas “podali”.
     Wiem coś o tym….ale “to nie nadaje się do prasy”.

     Odpowiedz
     • 15 marca 2021 o 08:13
      Permalink

      @krzyk58

      “Jaśnie panie” pie*dolisz jak potłuczony z nienawiści do komunizmu. Człowieku to się leczy, ignorancja oczywistych faktów i brak wiedzy plus religijne zaczadzenie równia się zidiocenie.

      Jak można tak bezczelnie zaprzeczać faktom:
      “NIKT-nikomu nie podawał żadnego płynu, no przynajmniej NIE w końcówce kwietnia”
      A prawda jest taka, że z rodziną wypiłem płyn lugola już 30 kwietnia, czyli na czwarty dzień po katastrofie, a na drugi dzień po zadziałaniu systemu ostrzegania monitoringu radiacyjnego. A PZPR podjęła samodzielną decyzję ochrony ludności w ten sposób, bez oglądania się na przyzwolenie i przyznanie się Rosjan.

      Akcja miała objąć tylko dzieci, ale nam dorosłym przynajmniej w moim ośrodku zdrowia także podawano i nie wiem kto o tym miejscowo zadecydował. Ale na pewno nam to nie zaszkodziło. Ch*jowo to smakowało, a potem w głowie szumiało od tego płynu Lugola, bo chyba stężenie było duże, ale potem samopoczucie było świetne.

      Oto prawda:
      “28 kwietnia, dwa dni po katastrofie, o godz. 5:33[37] stacja monitoringu radiacyjnego Służby Pomiaru Skażeń Promieniotwórczych w Mikołajkach zarejestrowała aktywność izotopów promieniotwórczych w powietrzu ponad pół miliona razy większą niż normalnie. O godz. 9 informację przekazano do Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (CLOR) w Warszawie, które o godz. 10 ogłosiło alarm. Początkowo polscy naukowcy przypuszczali, że gdzieś nastąpiła eksplozja atomowa. Jednak analiza promieniotwórczych zanieczyszczeń jednoznacznie wskazywała, że ich źródłem może być tylko pożar reaktora atomowego. Dopiero o godz. 18 specjaliści dowiedzieli się z radia BBC, że chodzi o Czarnobyl. Wskazuje to na silną blokadę informacji, jaką wprowadziły sowieckie władze.

      W nocy 28/29 kwietnia CLOR przedstawiło władzom propozycje ochrony ludności, której istotnym punktem było podanie dużej dawki jodu w celu zablokowania wchłaniania radioaktywnego izotopu jodu 131I, kumulującego się w tarczycy i mogącego doprowadzić do rozwoju nowotworu tego narządu. Wobec niedostępności tabletek jodowych, podjęto niekonwencjonalną decyzję o wykorzystaniu w tym celu płynu Lugola, czyli wodnego roztworu jodku potasu i pierwiastkowego jodu.

      28 kwietnia „Trybuna Ludu” poinformowała w małej notatce o „odnotowaniu przez nowozelandzkich naukowców nowej próby atomowej przeprowadzonej przez Francję na poligonie na Atolu Mururoa”. 30 kwietnia gazeta poinformowała o wystąpieniu „pewnego wycieku substancji radioaktywnych”[38].

      29 kwietnia po całonocnych obradach członkowie Biura Politycznego KC PZPR i rządu powołali Komisję Rządową, która o godz. 11 podjęła decyzję o podaniu płynu Lugola dzieciom i młodzieży w 11 województwach północno-wschodnich, nad którymi przeszła radioaktywna chmura. Akcja rozpoczęła się tego samego dnia wieczorem; w ciągu 24 godzin jod podano ok. 75% populacji dzieci w tym rejonie. 29 kwietnia akcję rozszerzono na cały kraj. W ciągu kilkudziesięciu godzin stabilny jod podano 18,5 mln osób, w znacznej większości dzieciom do 17. roku życia. Postanowiono wstrzymać wypas bydła na łąkach i zalecono podawanie dzieciom mleka w proszku lub mleka skondensowanego, a także niespożywanie świeżych owoców, warzyw, jarzyn i grzybów, wody deszczowej i stopionego śniegu. Mleko od krów wypasanych w dniach wcześniejszych przeznaczono do przerobu[38].

      Był to jeden z przypadków w PRL, kiedy władze polskie mimo początkowych oficjalnych zaprzeczeń strony radzieckiej podjęły działania wbrew ich zaleceniom, ale w interesie własnych obywateli. Ewenementem było opublikowanie przez gazety komunikatu Komisji Rządowej wraz z tabelą skażeń. Jednak po początkowo dobrej współpracy CLOR i władz, badania skażenia prowadzone przez CLOR napotykały na trudności, a z końcem maja CLOR otrzymało nakaz zakończenia monitorowania ilości jodu-131 w tarczycy u dzieci[39]. ”
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Czarnobylskiej_Elektrowni_J%C4%85drowej

      Oprzytomnij człowieku i pisz przynajmniej prawdę.

      Odpowiedz
     • 15 marca 2021 o 15:33
      Permalink

      @Miecław.
      “Ch*jowo to smakowało, a potem w głowie szumiało od tego płynu Lugola, bo chyba stężenie było duże, ale potem samopoczucie było świetne.”
      Nie przyjmowałem więc nie znam smaku, ni zapachu…
      Ale za to przed chwilką zajrzałem do wiki , wiesz z jaką rezerwą traktuję TO (lewicowo-liberalne) źródło info. dodam że wyznaję taką zasadę: że co cię nie zabije na miejscu, to tylko cię wzmocni! 🙂 Wygląda na to że żyję i mam się nieźle… 🙂

      Polska reakcja na katastrofę

      Informacja o katastrofie była w początkowej fazie ukrywana przez władze w Moskwie. Jak skomentowali to dziennikarze Dusko Doder i Louise Branson, początkową reakcją KPZR było „blokowanie informacji w nadziei, że skutki katastrofy jakoś same znikną, albo że nikt ich nie zauważy”[36].

      28 kwietnia, dwa dni po katastrofie, o godz. 5:33[37] stacja monitoringu radiacyjnego Służby Pomiaru Skażeń Promieniotwórczych w Mikołajkach zarejestrowała aktywność izotopów promieniotwórczych w powietrzu ponad pół miliona razy większą niż normalnie. O godz. 9 informację przekazano do Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (CLOR) w Warszawie, które o godz. 10 ogłosiło alarm. Początkowo polscy naukowcy przypuszczali, że gdzieś nastąpiła eksplozja atomowa. Jednak analiza promieniotwórczych zanieczyszczeń jednoznacznie wskazywała, że ich źródłem może być tylko pożar reaktora atomowego. Dopiero o godz. 18 specjaliści dowiedzieli się z radia BBC, że chodzi o Czarnobyl. Wskazuje to na silną blokadę informacji, jaką wprowadziły sowieckie władze.

      W nocy 28/29 kwietnia CLOR przedstawiło władzom propozycje ochrony ludności, której istotnym punktem było podanie dużej dawki jodu w celu zablokowania wchłaniania radioaktywnego izotopu jodu 131I, kumulującego się w tarczycy i mogącego doprowadzić do rozwoju nowotworu tego narządu. Wobec niedostępności tabletek jodowych, podjęto niekonwencjonalną decyzję o wykorzystaniu w tym celu płynu Lugola, czyli wodnego roztworu jodku potasu i pierwiastkowego jodu.

      28 kwietnia „Trybuna Ludu” poinformowała w małej notatce o „odnotowaniu przez nowozelandzkich naukowców nowej próby atomowej przeprowadzonej przez Francję na poligonie na Atolu Mururoa”. 30 kwietnia gazeta poinformowała o wystąpieniu „pewnego wycieku substancji radioaktywnych”[38].

      29 kwietnia po całonocnych obradach członkowie Biura Politycznego KC PZPR i rządu powołali Komisję Rządową, która o godz. 11 podjęła decyzję o podaniu płynu Lugola dzieciom i młodzieży w 11 województwach północno-wschodnich, nad którymi przeszła radioaktywna chmura. Akcja rozpoczęła się tego samego dnia wieczorem; w ciągu 24 godzin jod podano ok. 75% populacji dzieci w tym rejonie. 29 kwietnia akcję rozszerzono na cały kraj. W ciągu kilkudziesięciu godzin stabilny jod podano 18,5 mln osób, w znacznej większości dzieciom do 17. roku życia. Postanowiono wstrzymać wypas bydła na łąkach i zalecono podawanie dzieciom mleka w proszku lub mleka skondensowanego, a także niespożywanie świeżych owoców, warzyw, jarzyn i grzybów, wody deszczowej i stopionego śniegu. Mleko od krów wypasanych w dniach wcześniejszych przeznaczono do przerobu[38].

      Był to jeden z przypadków w PRL, kiedy władze polskie mimo początkowych oficjalnych zaprzeczeń strony radzieckiej podjęły działania wbrew ich zaleceniom, ale w interesie własnych obywateli. Ewenementem było opublikowanie przez gazety komunikatu Komisji Rządowej wraz z tabelą skażeń. Jednak po początkowo dobrej współpracy CLOR i władz, badania skażenia prowadzone przez CLOR napotykały na trudności, a z końcem maja CLOR otrzymało nakaz zakończenia monitorowania ilości jodu-131 w tarczycy u dzieci[39].

      I tak wkrótce po decyzjach podjętych pod koniec kwietnia władze PRL wprowadziły politykę dezinformacyjną, sugerującą niewielką skalę skażenia. Nie zamknięto szkół, nie zalecono niewypuszczania dzieci z domów, zamykania okien, dokładnego mycia owoców i warzyw, zbyt długiego przebywania na powietrzu. Odstąpiono też od polewania ulic wodą. Władze zachęcały do pierwszomajowych pochodów[38].

      Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka uspokajała, że „dzieciom nic się nie stanie, jak pobiegają sobie na świeżym powietrzu, najwyżej będą musiały się częściej myć, ale wyjdzie im to na zdrowie”, prasa powoływała się też na opinie bliżej nieokreślonych „szwedzkich specjalistów” o „niegroźnym poziomie promieniowania”. Do celów propagandowych wykorzystywano również Wyścig Pokoju rozpoczynający się tego roku w Kijowie. Korespondenci z polskiej prasy pisali: „Na starcie, niestety, nie stanęły mimo wcześniejszego zgłoszenia drużyny szeregu państw. Na tej nieobecności zaważyła prowadzona z wielkim rozgłosem przez zachodnie ośrodki propagandowe kampania wokół awarii w Czarnobylu”[38]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Czarnobylskiej_Elektrowni_J%C4%85drowej

      Ps. A treść linka jakby – ocenzurowałeś? A może to moja nadwrażliwość? Paka zamieszczam
      kompletny akapit, z akcentami! Brzmi jakby “pełniej”, nieprawda’ż? 🙂

      Odpowiedz
     • 16 marca 2021 o 00:04
      Permalink

      @krzyk58

      Niby dlaczego miałem cenzurować? Zacytowałem to co było niezbędne do udowodnienia, że kłamiesz. Reszta była zbędna. To co zacytowałeś na końcu jest podkoloryzowana antykomunistycznie.
      Wiadomo, że wtedy się bano, bo nie wiedziano co będzie dalej, trzeba było więc lud uspokoić. No i widzisz szkód nie było. Moja żona przyjęła wtedy płyn Lugola chociaż nie powinna bo była w ciąży, o czym jeszcze nie wiedziała, no i też nic się nie stało, a dziecko urodziło się zdrowe. Mało tego, ma końskie zdrowie teraz i inteligencję w pakiecie.:-)

      Chyba nie masz wątpliwości, że na Wiki nie znajdziesz pewnych tematów, bo są niewygodne politycznie dla zachodniego imperializmu. A jak znajdziesz to przedstawione tendencyjnie. Ja nie mam wątpliwości co do obiektywizmu tego źródła, ale czasami się przydaje jako źródło informacji, gdy znasz problem i chcesz zobaczyć co tam piszą.

      No i ty twierdzisz, że prowadzisz zdrowy styl życia? Skoro suplementacji jodowej nie znasz, jesteś cienias. 🙂
      Masz gratis linki, zapoznaj się bo warto. Nie dużo kosztuje a zdrowie ratuje.
      https://wolnemedia.net/jod-przywrocic-uniwersalny-skladnik-odzywczy-medycynie/
      https://wolnemedia.net/niedobor-jodu-u-kobiet-w-ciazy-jest-powszechny/
      Oczywiście oficjalna medycyna jest przeciwna i straszą złym wpływem na tarczycę. Znam osobę, która dzięki suplementacji jodem wyszła z poważnej choroby tarczycy. Trzeba tylko wiedzieć ile, co i jak. Gdyby ufała konowałom to byłaby inwalidką.

      Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 09:13
  Permalink

  Tak się składa że pojęcia: własności, kradzieży, konfiskaty, rekwizycji czy zbombardowania cudzej własności; wcale nie są uniwersalne. To silniejsi definiują je według swoich bieżących potrzeb. Generalnym wyznacznikiem tych potrzeb jest podtrzymanie kierunku przepływu własności rozproszonej wśród licznych państw i ludów do globalnych oligarchów. Czytamy ostatnio o kolejnych państwach odmawiających szczepienia produktem jednego z europejskich koncernów farmaceutycznych. To zakrawa na zuchwalstwo państw członkowskich UE. Wszak Europejska Agencja Leków uznała tę szczepionkę za bezpieczną i skuteczną. Mało tego, nawet w Europie znalazło się parę państw członkowskich, które szczepią swoich obywateli szczepionkami rosyjskimi i chińskimi, uznannymi przecież przez EMA za konkurencyjną wobec producentów Amerykańskich. Czyż to nie jest niedopuszczalna nielojalność wobec zamorskiego patrona? Przecież Pfizer i inni amerykańscy producenci maja patenty na ćwierć wieku wyłączności. Musi więc (takim kosztem rozpętana) pandemia trwać tak długo jak amerykański monopol szczepionkowy. Mnie zaś zaczęły nękać obawy, że na straży tegogo monopolu może stać też i Europejska Agencja Leków. Pod adresem https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 możemy znaleźć bieżące i historyczne dane z przebiegu pandemii w poszczególnych państwach świata. Cóż tam widzimy niezwykłego? Otóż charakterystyczne różnice w przebiegu pandemii w 2 państwach spoza strefy “Pax Americana w stosunku do państw tej strefy. W Rosji epidemia osiągnęła swój szczyt w (katolickie) Boże Narodzenie z ok 28 000 (potwierdzonych) zakażeń dziennie. Od tego czasu występuje ciągła tendencja spadkowa do około 9800 wczoraj. Drugim przykładem są półtora-miliardowe Chiny. Państwo zaopatrujące świat swoją wciąż rosnącą produkcją przemysłową, z dzienną liczbą nowych rozpoznań rzędu 20-50 i ostatnim COVID-owym zgonem przed miesiącem. Gdy porównamy to z naszą strefą Pax Americana zobaczymy efekty masowych szczepień w postaci 5 krotnego spadku zakażeń (w ciągu 2 miesięcy) w dominium oraz kolejnych fal masowej zapadalności w (nie posiadających dostępu do wystarczającej ilości szczepionek) koloniach. Brak tych szczepionek nie wynika bynajmniej z braku technicznych i naukowych możliwości produkcyjnych kolonii, lecz kryteriów polityczno-biznesowych stanowionych przez dominium. Aż się cisną na usta słowa Emmanuela Todda: “Jeżeli Europa ma się stać mocarstwem, by wyzwolić się spod kurateli Ameryki, będzie potrzebowała poparcia potężnej Rosji”.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2021 o 15:07
   Permalink

   @Pozorovatel.
   ” Aż się cisną na usta słowa Emmanuela Todda: “Jeżeli Europa ma się stać mocarstwem, by wyzwolić się spod kurateli Ameryki, będzie potrzebowała poparcia potężnej Rosji”.
   🤣
   Jerwropie ROSJA (jako-taka) nie jest do niczego potrzebna… potrzebna jest przestrzeń życiowa, zasoby,
   nie tylko te materialne ale i tania siła robocza. Potrzebna jest ROSJA powalona na kolana. TO rozumiem.
   Wówczas Jewropa stałaby się mocarstwem!Jewropa to przedłużenie Ameryki i v.v.
   AMEN

   Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 14:33
  Permalink

  Dobre ujęcie przyszłości w “Myśli Polskiej” wg. Schwaba i filozofa izraelskiego Harariego .
  Sądzą , że zostanie tylko wielka własność i prekariat, maks. skrępowany ( dla własnego dobra, oczywiście ) .
  Harari, żyjący z mężem (!) w Izraelu, wege oczywiście , sądzi, że będzie j.w. + pełne wege. Oczywiści najlepiej żyć w związku homo – bo odpadają dzieci.
  Pomóc mają “zioła’ i … joga, zwł. technika oddechowa .
  Wyższe myśli będą zbędne . Więc jak cie szlag trafi, że 4 raz z rzędu automat/dron przywiózł co pod drzwi kaszę z olejem , a marzyłeś chociaż o soczewicy ze słonecznikiem, to … wyluzuj, zapal zioło i pooddychaj przeponą . K…a , Orwell wysiada ! Myśli o steku będą wykrywane jako myślozbrodnia i likwidowane . Pierw myśli , potem właściciel Tak sądzę.
  link:https://myslpolska.info/

  Odpowiedz
 • 14 marca 2021 o 14:42
  Permalink

  @Jura z Zaolzia – “chciwość jest dobra” G. Gekko -Wall Street !

  Nawiązując do w/w i mojego wpisu z kiedyś , że Tekas miał zapaść prądową w dużym obszarze z winy firmy “zderegulowanej” , to nie dość, że kupowała “po taniości” – stąd kłopoty i śmierć wielu ludzi z zimna to jeszcze była DROŻSZA o 28 mld. (!) $ od tych regulowanych !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.