Z nimi jest tak zawsze…

graf. red. Rosja_Flaga_SerceOrkiestra której rzekomo prawie nie było… jednak zagrała! Chociaż w mediach głównego nurtu, które często są określane przymiotnikiem narodowym, było o tym tyle co mały kotek napłakał! Poniżej przedstawimy luźny opis ciągu wiadomości jednego z kanałów informacyjnych wspomnianych mediów narodowych.

Było o maskaradach. Było o karnawale. Było o zakładaniu stroju dla niepoznaki przez jednego z królów Polski podczas karnawału. Było o problemach z budową jakiegoś kawałka autostrady pod Łodzią. Było o jakimś pożarze domu w Polsce powiatowej. Było o bardzo znanej polskiej tenisistce, która skończyła czynną karierę sportową i została ambasadorką jednej z globalnych organizacji zajmujących się dziećmi. Było o specjalnej komisji, która ma wyjaśnić szczegóły tragedii w kopalni „Rudna” w Polkowicach. Było o tym, że pan Grzegorz Schetyna rzekomo ma cieszyć się mniejszą popularnością, niż pan Władysław Kosiniak-Kamysz i sporo komentarzy z własnych źródeł tych mediów na ten temat. Kilka gadających głów pluło na pana Tuska i szczuło pana Schetynę na pana Kosiniaka-Kamysza, taka klasyka.

Olbrzymia koncentracja ujawniła się na temacie popierania polskiego rządu przez Komisje Europejską w sprawie depopulacji (piękne słowo) dzików. Rozdrobniono na najmniejsze szczegóły kwestie gospodarki leśnej. Sanitarny odstrzał dzików okazał się dobrym rozwiązaniem, pięknie ośmieszono opozycję i uderzono w tzw. ekologów rzekomo patrzących jak w obraz – w decyzje niemieckie. Zrównano problem obrony Konstytucji z zagadnieniem obrony dzików. „Komitet Obrony Dzików” dosłownie zrównano z „Komitetem Obrony Demokracji” i liberalizacją przepisów antyaborcyjnych.

Całość przekazu zasłaniającego główne wydarzenie medialne w kraju podlano sosem meteorologicznym, prezentując stopnie zagrożenia lawinowego w Karkonoszach, ze szczególnymi zaleceniami. Uzupełniono to problemami w Alpach w Austrii, żeby nie było, że tylko u nas jest źle i informacjami o frontach śnieżnych w USA, które spowodowały liczne problemy w komunikacji lotniczej od Nebraski po Missouri! Polski widz usłyszał, że w USA odwołano większość lotów, a wiele samolotów było opóźnionych, śnieżyce mają dotrzeć do wschodniego wybrzeża i ma spaść 30 cm śniegu. Nie zabrakło również wiadomości z Paryża, gdzie wydarzyła się tragedia (wybuch gazu) oraz wydarzyły się potężne rozruchy społeczne.

No i proszę nie myśleć, że nie było o przywódcy duchownym jednego z Kościołów. Tenże miał nawet pozdrowić polskie grupy parafialne i neokatochumenalne.

Po tym wszystkim pojawiła się migawka i pani lektorka powiedziała kilka słów o finale Orkiestry i ile pieniędzy zebrano na określoną godzinę, wraz z informacją na co mają one być przekazane. Komunikat trwał może 20-30 sekund.

Następnie więcej czasu antenowego poświęcono otwarciu mostu nad rzeką Osławą, łączącego dwie części jakieś pięknej wioski, w zasadzie trudno powiedzieć gdzie. Reporter pochylał się nad tragicznym losem ludzi, którzy jak nie mieli mostu musieli przedzierać się przez lód. Ewentualnie jeździć na około wiele kilometrów. Tymczasem wystarczyło trzy miesiące, żeby nowy most powstał, oczywiście dzięki pomocy rządowej…

Dalej informacja o bezpiecznych feriach w kolejnych województwach. Poinformowano jak sprawdzić czy autobus wiozący dzieci na ferie jest bezpieczny.

Cykl wiadomości podsumowała informacja o życiu i kolejnych urodzinach (18 stycznia 91-sze) wybitnego polskiego aktora, którego wszyscy kochają – pana Franciszka Pieczki, niezapomnianego Gustlika z „Czterech Pancernych i Psa”. To trochę szokujące, bo jak wiadomo ten film jest uznawany obecnie przez pewne czynniki za „pochwałę przestępstwa komunistycznego”. Stąd prezentacja takich scen w telewizji narodowej powinna być uznana za problem. Może czyjeś głowy polecą?

Tymczasem, jak wynika z zagranicznych mediów mainstreamowych obecnych w Polsce i to tych z jedynie słusznego, a nawet najsłuszniejszego kierunku wynika,  „że jednak zagrała”! Wynik rekordowy! Jak się okazuje nawet pomogli nam Rosjanie. Orkiestra pierwszy raz zagrała w Moskwie! Jest to wydarzenie bez precedensu.

Jakie to kontrastujące ze sobą rzeczywistości. Naprawdę jeżeli się nad tym zastanowimy sprowadzając okoliczności do poziomu realnych relacji i liczących się faktów, to mamy do czynienia z zagadnieniami, które nie tylko ściskają za gardło, ale po prostu wyciskają łzy.

Otóż, jesteśmy w takiej rzeczywistości, w której – niektórzy – to jest bardzo ważne i trzeba to wyraźnie zaznaczyć – niektórzy – Polacy burzą pomniki przodków Rosjan, którzy wyzwolili ich kraj, a potomkowie tych Bohaterów Armii Czerwonej wspierają największą akcję społeczną w Polsce mającą na celu wspieranie dogorywającej w Polsce służby zdrowia.

To samo w sobie jest niesamowite i pokazuje charakter naszych relacji. Ze strony rosyjskiej jest otwarcie i mimo wszystko duża przyjazność, a w Polsce co najwyżej milczenie i morze rusofobii (przypadków szowinizmu generowanego przez pewną poza unijną mniejszość narodową nie wliczamy w przypadki zachowań polskich).

Z nimi tak zawsze jest… Rosja zawsze pomaga całemu światu, a Rosjanie mają wielkie serca, to dobrzy i przyjaźni ludzie. Mógł się o tym przekonać chyba każdy, kto choć raz był w Rosji. Rosja zaprowadziła pokój w Syrii, której ludność po prostu karmi, uratowała Krym przed bandami zbydlęconych faszystowskich nacjonalistów i świadczy pomoc humanitarną dla Donbasu, którego ludność nie widziałaby na oczy leków lub przetworzonej żywności bez rosyjskiej pomocy humanitarnej.

Dzisiaj Rosjanie pomogli także Polakom i pokazała to Amerykańska telewizja w Polsce. Po raz kolejny w historii, można powiedzieć – jak zwykle, jak zawsze, jak mają w zwyczaju… Z nimi jest tak zawsze, w potrzebie zawsze pomagają, bo to Rosjanie!

… tymczasem w Polsce wydarzył się dramat. W Gdańsku doszło do ataku na pana Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska, który brał udział w finale Orkiestry w swoim mieście. Pozostawmy to bez komentarza, sprawa jest jednoznaczna. Proszę również miarkować się na forum. Nie można się zgodzić na tak wyrażaną przemoc. Bez względu na to jakie były motywy czynu, należy bezwarunkowo potępić to co się stało.

26 myśli na temat “Z nimi jest tak zawsze…

 • 14 stycznia 2019 o 04:53
  Permalink

  Dokładnie tak było też oglądałem, nic w tv na temat orkiestry – 100 tematów zastępczych

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 05:17
  Permalink

  Zatem potępiamy i odcinamy się od pomocy udzielonej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Moskwie!

  Chodzi przecież o zachowanie możliwości ukazywania się artykułów w Obserwatorze Politycznym.

  Ale ci Amerykanie władający jedną ze stacji TV w Polsce – posuwają się chyba za daleko?

  Co na to nasze władze?

  Co na to Ministerstwo Prawdy?

  Co na to nasz Instytut Pojednania Narodowego?

  Wiele zapytań, szczególnie wobec inicjatywy Polskiego Rządu w sprawie organizacji konferencji dotyczącej Persji.

  O co w tym wszystkim naprawdę chodzi?

  Bo to że chodzi o robienie ludziom wody z mózgu – to od dawna wiadomo, ale może jest jeszcze drugie dno?

  Tak jak z tym dnem morskim na Mierzei Wiślanej, z którym trzeba będzie coś zrobić żeby lotniskowce US Navy mogły zawijać do Elbląga.

  Wnioski: Macondo trwa.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 06:01
  Permalink

  Dramat w Gdańsku. Porażają mnie niektóre komentarze na forach prawicowych – to może boty? Opanujmy się ostudźmy emocje, minimalizujmy szanse na zło. Trzeba uspokoić sytuację. Myślami jesteśmy z panem Adamowiczem i jego rodziną. Miejmy nadzieję, że z tego wyjdzie.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 06:02
  Permalink

  No Moskwa pięknie, sporo ludzi, sporo Rubli.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 08:07
  Permalink

  I – bardzo dobrze, tzn. słusznie. Minęły na szczęście czasy gdy przed Owsiakiem “nogi rozkładała cała Polska…do WYŁĄCZNEJ dyspozycji były wszystkie komunikatory “niemieckie” włącznie
  z rządowymi tubami..

  Ps. Pan Owsiak i…. p. Nawalny jadą na jednym wózku obaj jednej
  proweniencji, LIBERALNEJ, w Rosji stanowią margines, w Polsce
  NIESTETY ciągle mają dużo do powiedzenia.Niestety!

  Bravo. TV nie oglądam – zauważyłem z PRZYJEMNOŚCIĄ, iż w tym roku nie było ‘owsiakowej sra*ki”, to dobry prognostyk.

  @Denon. ….Dramat w Bremie…. Poseł AFD brutalnie pobity! Czy ANTIFA i Komuniści posuną się do wszystkiego? J. Zgierski

  https://www.youtube.com/watch?v=evdlneHSnQs&t=556s

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 08:11
  Permalink

  I co krzyku?O twoich wpisach dotyczących WOŚP albo szybko zapomnę albo mój ton wobec twojej osoby diametralnie się zmieni w obliczu tragedii w Gdańsku. Trzymam kciuki za ofiarę szaleńca pisowskiej propagandy. Panie Prezydencie,Trzymaj się! A ja trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 09:59
  Permalink

  WOŚP w Moskwie? A przecież w 2014 roku pan Owsiak krzyczał ze sceny na Woodstocku, że nie akceptuje Putina i jego planów (rzekomych planów co do Ukrainy) w dosyć niewybrednych słowach (byłem wtedy na tej imprezie i słyszałem to na żywo). Jednak Rosjanie muszą mieć wielkie serca!

  A TVPiS niech sobie robi co chce. To samo TVNy i inne media. I tak telewizji nie oglądam od czasu, gdy przerzuciłem się na internet, więc jest mi obojętne o czym tam oni robią programy i w jaki sposób. To sprawa osób, które oglądają telewizję.

  Co do dramatu w Gdańsku to było do przewidzenia, że przy takiej retoryce z obydwu stron, prędzej czy później zaczną dziać się takie tragedie. Sprawa Ryszarda C. z Łodzi sprzed lat nikogo chyba jednak nie nauczyła rozumu. Oby tylko obie strony teraz ostudziły głowy i słowa, bo będzie takich dramatów więcej.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 10:11
  Permalink

  @wlodek. 14 stycznia 2019 at 08:11 Pomyśl komu zależy na podrzucaniu (wyngla) do polskiego pieca, i czy nie ma “przypadkiem drugiego dna.
  Być może okaże się że już grają ostro…że jadą na fali rzekomej
  “pisowskiej propagandy” – BO, ciemny lud TO kupi.
  Na Twoim miejscu zachowałbym umiar i rozsądek w ocenie sytuacji.
  Historia zna “różne’ motywacje zamachów…

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 10:18
  Permalink

  @Xun Zi. 14 stycznia 2019 at 09:59

  Nareszcie czytam “jakiś” głos rozsądku …. ?

  Uwaga dotyczy pierwszego akapitu uwag kom. co nie
  znaczy że pozostała treść jest nie do przyjęcia.

  Dodałbym – kto wykorzystuje antagonizmy (rozgrywa)…

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 11:57
  Permalink

  Krzyku,”ciemny lud” już to kupił! Mimo nasilonej kampanii ( ty też na pierwszej linii frontu),wpłaty na rzecz WOŚP przekroczyły zeszłoroczny wynik.Ja dwukrotnie przebywałem na sali operacyjnej w 2018 r i zanim”zasnąłem”zauważyłem że 3/4 urządzeń było oznaczone sercem WOŚP!

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 12:34
  Permalink

  @krzyk58
  14 stycznia 2019 at 10:18

  Drogi Krzyku, ja bym nie doszukiwał się w tym incydencie od razu drugiego dna, co nie oznacza, że incydent nie jest związany z sytuacją polityczną w kraju. I jest oczywiste że wszystkie zainteresowane strony, jakie by one nie były, będą próbować jątrzyć na swój sposób, w zależności od tego jakie stawiają sobie cele i jak widzą naszą sytuację. Fanatycy na pewno będą próbowali podgrzewać atmosferę, co będą wykorzystywać ci, którzy mają w tym interes.

  A sytuacja jednak się u nas zaognia, czego dowodem jest tragedia w Gdańsku. Były już granaty pod pałacem prezydenckim i kał na tablicach, więc w sumie nie dziwi mnie to, że w końcu miał miejsce dramat i polała się krew, a człowiek walczy o życie w szpitalu, ponieważ żadna ze stron sobie nie odpuściła. Po tym incydencie można słusznie się obawiać radykalizacji postaw po obu stronach, jeżeli rozsądek nie dojdzie do głowy.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 14:36
  Permalink

  Ja popieram Jurka Owsiaka,, ponieważ w tym roku można było wysłać tylko 5 sms, zadzwoniłam do biura klienta i zwiększyłam kwotę o ponad 60,- zł. Kwota już jest aktywna. A co niech żona Owsiaka ma na waciki. Ponoć żona zarabia 8.000,- zł miesięcznie.

  Niech ci różni zawistnicy zajmą zajmą się tymi co robią nic a zarabiają 65 tys. złotych miesięcznie.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 15:29
  Permalink

  Autorze, felieton bardzo dobry. Moim zdaniem właśnie w ten sposób
  należy odbierać rzeczywistość. Jak na razie innej opcji nie ma.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 16:42
  Permalink

  @Xun Zi. Za chwilę (już) podniesie się jazgot pod niebiosa.. myślisz że karma wraca? No, BO jeśli tak, to cośtam może być na rzeczy…
  Fragment komentarza przeczytany w sieci, – “Bez powodu by kosy nie dostal. Czlowiek, ktorego miedzy innymi adamowicz eksmitowal z mieszkania zmarl we czwartek podczas strajku glodowego w namiocie na przeciwko kancelarii prezydenta gdanska. Jakas telewizja sie zajaknela o tym?”

  Włodek jak przystało na nastojaszczego postkomunistę, lewicowca – ma TO
  oczywiście w doopie!

  @wieczorynka. Ty decydujesz o celowości wspierania “różnych inicjatyw” – twoje pieniądze.
  Więc zakładajmy różne fundacje ,stowarzyszenia i wspierajmy (się) hojnie groszem np. FON (Fundusz Obrony Narodowej), itd. tylko…po co (po ch…) nam państwo skoro ‘niczego” (żeby niczego nie było…) nie gwarantuje? Takij wopros.
  KAZIK – 12 groszy

  https://www.youtube.com/watch?v=UAaW1BUSPP8

  Komentarz do videorolika – ‘Kazik ma w 100% racje,głową muru nie przebijesz. Ciemna masa i większość głupiego pospólstwa nie wie nawet o co biega. 12 groszy to 12 gwiazd unii europejskiej, tak wiec po 50 latach komuny i socjalizmu ,szykowano nasze wejście do euro-socjalizmu. Kazik mordo Ty moja,wieszczu nasz narodowy!”

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 19:08
  Permalink

  Widzę krzyku ,że nawet w Dzień Tragedii Gdańska twój charakter “kato betonu” się nie zmienił. A to co ja mam w pewnej części ciała to nietrudno się domyślać. A w głowie ciągle mam zbrodnię prawicowej stajni na Prezydencie Narutowicza i tak myślę że historia lubi się powtarzać i ciągle słyszę “Zamiast liści będą wisieć komuniści”Cześć Pamięci Prezydenta Adamowicza!!!

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 20:10
  Permalink

  @krzyk58
  14 stycznia 2019 at 16:42

  Idąc tokiem rozumowania przytoczonego przez ciebie komentarza powinienem teraz pójść do sejmu i nnnnn całe znajdujące się tam towarzystwo bez oglądania się na przynależność partyjną. Nawet już ktoś miał plany, by nnnn , ale go złapali. A też grałem w brutalne gry, więc idąc tym tokiem rozumowania również jestem potencjalnym mmmmmmmm. Do paki ze mną póki jeszcze nie zwariowałem! I przy okazji co najmniej połowę Polaków, bo nie jestem jedyny, który gra w gry!

  Niestety muszę cię poinformować, że obie strony konfliktu, tak z lewej jak i prawej, mają wiele za uszami, ale jeśli nie chcemy wojny domowej w kraju i ewentualnej obcej interwencji zbrojnej to czas najwyższy się zastanowić jaką postawę należy zająć. Nie trzeba chyba dodawać, że dalsze umacnianie nienawiści nie przyniesie niczego dobrego, a gorąca wojna domowa to będzie ostateczny cios dla i tak słabego Narodu oraz państwa, które już ledwo zipie. Naprawdę uważasz, że jakiekolwiek poglądy polityczne/religijne/ideologiczne itd. są warte takiego scenariusza?

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 20:21
  Permalink

  Jurku Owsiaku. Decyzja, którą podejmujesz o odejściu z WOŚP jest dla mnie smutna. Mam nadzieję, że następcy będą równie godnie prezentowali tę fundację.

  Jurkowi Owsiakowi dedykuję ” A przecie mi żal ” w wykonaniu Edmunda Fetting’ a.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 20:44
  Permalink

  @wlodek.

  Włodku – Twoje inklinacje polityczne jak i zdolności poznawcze jako żywo przypominają mi styl i preferencje komentatorów (kombinatorów)prezentowane w Żymiańskiej gazecie dla ‘polaków” czyli TAM, gdzie ‘sami swoi’ (eurolewica laicka) rozpoznają się ( nawet bez słów) po ‘zapachu”.
  Generalnie? – Odjechałeś…

  “A w głowie ciągle mam zbrodnię prawicowej stajni na Prezydencie Narutowicza …” Hmmm! Ze wzruszenia zapadłem w drzemkę, WRÓĆ! Tzn. dumkę!
  Kto stoi za atakiem na Adamowicza W Gdańsku? Kim jest zamachowiec i o co chodzi? Łuksza i Rola!

  https://www.youtube.com/watch?v=yld2Hnlparo

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2019 o 22:42
  Permalink

  Z tobą krzyku, już wszystko jasne jak i twoje autorytety zasługują tylko na gorzki śmiech i politowanie.Czyżby schizofrenia była zaraźliwa?

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2019 o 08:23
  Permalink

  @Xun Zi. 14 stycznia 2019 at 20:10 BZDURY. Pomyśl logicznie
  odrzuć chorą, lewicową retorykę, choćby tą, o tzw. mowie nienawiści – lewacki projekt, a propos – retoryki słuchałem
  przed godz 7 w radio komentarze prasy zachodniej odnośnie wydarzeń
  w Gdańsku. Styl narracji zwłaszcza prasy amerykańskiej jako żywo przypominał mi wczesny PRL, była mowa (nawet) o “zahamowaniu postępu”! Brakowało mi jedynie wypowiedzi o możliwym obcinaniu podniesionych rąk (na władzę)
  i złych imperialistach, (prawicowcach) takie lewackie popierdółki tym razem płyną z za oceanu..
  “Niestety muszę cię poinformować, że obie strony konfliktu, tak z lewej jak i prawej, mają wiele za uszami, …’ NO, WŁAŚNIE, odrzuć
  błędną logikę/narrację – pomyśl kto ‘za tym” stoi – kto i dlaczego
  ‘wyhodował” nienawiść w sterowalnym emocjonalnie człowieku.
  TU raczej nie ma przypadku..są tylko znaki.
  I …czy ten scenariusz nie przypomina ci czegoś? Tego, co tak
  często “przytrafia się” w Europe zach. (zamachowiec, zawsze z paszportem w zębach, zawsze unieszkodliwiony ‘raz na zawsze”).
  W tym przypadku – waryat, więc… pomijam już kontekst mistyczny
  27 rocznica – 27 lat, zapewne – to zwykły przypadek…
  Rozumiem że (opieram się na słowie z netu – mój kom. wyżej “4 stycznia 2019 at 16:42”) lewicowi komentatorzy wartościują życie i wartość człowieka pod kątem hierarchii, im wyższa
  tym większy kwik i jazgot?? Zapewne, wg opinii niektórych kom. (niepotrzebne) ofiary “przemian sol.-kat. ” które miały i mają miejsce po 89’ – ‘TO tylko statystyka”? Na wszelki wypadek proponuję
  niektórym kom. dokładnie sprawdzić czy serce ulokowane jest po właściwej stronie…

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2019 o 10:07
  Permalink

  @wlodek
  ” 3/4 urządzeń było oznaczone sercem WOŚP”
  Oczywiście a czym miało być oznaczone? W początkach ŁOŁ-kiestry sprzęt przyjeżdżał nieoznakowany i …. niekompletny, co nie przeszkadzało by chwilę później przylatywali ŁOŁ-notariusze i oklejali wszystko co się dało w szpitalach. A ludzie wieżą w co widzą i tak przez lata mit się rozwijał. Nie mam zamiaru deprecjonować znaczenia pracy wielu ludzi FAKTYCZNIE zaangażowanych ale należy sobie uzmysłowić skalę. WOŚP to zaledwie łyżeczki do herbaty na jednym z talerzyków olbrzymiego i różnorodnego “szwedzkiego” bufetu, a w kontekście finansowym i kryterium jakościowo ilosciowym można śmiało postawić tezę że pieniądze które dawano z serca na ŁOŁ-kiestre są wydane niegospodarnie a sprzęt dostarczany nie tam gdzie jest potrzebny ale tam gdzie sobie kreć-ŁOŁ wymyślił bo szef określonego przybytku zgodził się na medialny sz-ŁOŁ.
  Ludzie wierzą w to co widzą. Można im największą bzdurę tak pokazać że uwierzą.

  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2019 o 13:27
  Permalink

  Zbigniewie, swoim wpisem dałeś pokaz ile niechęci można wyrazić do osoby, która robi wiele pożytecznego. Jest to twój punkt widzenia, ja z kolei mam inne informacje.

  @ Zbigniew @ Krzyk, Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji szefa WOŚP zatem chyba obaj panowie są zadowoleni.
  Ja ze swojej strony życzę panom dobrego samopoczucia.

  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2019 o 06:55
  Permalink

  @wieczorynka
  Czy ty należysz do jakieś sekty. A może satanobudystów (dziwne połączenia ale takie są fakty)- tych samych do który “czerwonoporty” należy?
  Gdzie tu widzisz niechęć? Mówię jaki był proceder i są na to dowody na taśmie z wielu miejsc.
  Nie deprecjonuje pracy i wielu osób i samej ŁOŁ-kiestry jeśli chodzi o ideę ale jako realista WIEM że wszyscy CI szlachetni ludzie i mający dobre zdanie o ŁOŁ-kiestrze są co roku “robieni w wała”.
  Wiedziałaś/wiesz że “czerwonoporty” żadnego wkładu w pomysł ŁOŁ-kiestry nie miał? To jest zwykły SŁUP.

  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2019 o 07:42
  Permalink

  @krzyk58
  15 stycznia 2019 at 08:23

  A ty odrzuć fanatyzm, który cię zatruwa. Wszystko widzisz przez pryzmat “co nie jest prawicowe i katolickie to jest lewicowe i żymiańskie.” Już nie wspomnę o tym, że w ten sposób dajesz się tylko nakręcać tym, którzy lubią wykorzystywać wszelkie wydarzenia do swoich celów i jesteś najbardziej podatny na wszelkie możliwe manipulacje i prowokacje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.