Yarmouk, czyli jak zabijać Palestyńczyków żeby nie oburzać Muzułmanów?

Yarmouk, w Syrii w Damaszku (południowe przedmieścia), od około 70 lat obóz dla uchodźców palestyńskich. Wedle UNRWAUnited Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East – Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie” – miejsce schronienia dla około 150-200 tys. Palestyńczyków. Obecnie wedle różnych szacunków znajduje się tam jeszcze około 20 tys., osób, głównie takich, które nie były w stanie uciec.

Obóz w ostatnim czasie był oblężony przez wojska rządowe i różne organizacje zbrojne, wszelakiej proweniencji, obecnie walczą o jego teren bojownicy tzw. państwa islamskiego i innych organizacji terrorystycznych z nimi powiązanych. Wedle źródeł arabskich kilogram ryżu kosztuje około 40-50 USD, chleb ponad 10 USD, a w obozie głód jest powszechny, niektóre arabskie media informują o śmierciach głodowych dzieci istnieje nawet stosowna strona społecznościowa – uwaga bardzo, ale naprawdę ekstremalnie drastyczne zdjęcia – tylko dla osób pełnoletnich [tutaj] (i raczej lepiej się tam nie wpisywać to strona w języku arabskim).

Nie ulega wątpliwości, że Syria to dramat, a to co dzieje się w obozie w Yarmouk, to praktycznie już ludobójstwo, w którym Muzułmanie strzelają, głodzą, ścinają i w inny sposób mordują innych Muzułmanów, w tym przypadku Palestyńczyków, w sposób tak abstrakcyjnie bez sensowny, że nie da się tego przełożyć na język cywilizowanych ludzi.

Co jest bardzo ciekawe, jednym z ugrupowań blokujących obóz, jest jedna z milicji palestyńskich, lojalnych wobec legalnego rządu w Damaszku. Powodem intensyfikacji walk, jest udzielenie schronienia w obozie terrorystom. W praktyce jednak tamci sami sobie udzielili schronienia, ponieważ dysponowali bronią. Niestety skali tamtego dramatu nie da się objąć. Na tym wszystkim najbardziej cierpią, Ci którzy nie są w stanie się bronić. Dzieci, kobiety, starcy, osoby niepełnosprawne.

Regionalne media pytają – gdzie są wszystkie tak groźne i dzielne palestyńskie organizacje zbrojne? Jak to się mogło stać, że Muzułmanie zgotowali Muzułmanom – planowe ludobójstwo i nie ma nikogo, kogo obchodzi los palestyńskich uchodźców.

Sytuacja rzeczywiście jest cyniczna, albowiem gdzie są Ci wszyscy oburzeni na rzekome „mordowanie” przez Izrael palestyńskich cywilów w Strefie Gazy? Gdzie są Ci wszyscy, którzy wówczas się oburzali i rzucali inwektywami w Izrael, jako rzekome państwo „morderców”, „strzelające” do dzieci i dopuszczające się innych podobnych okrucieństw? Gdzie Oni wszyscy są? Czyżby hipokryzja nie pozwalała nazwać rzeczy po imieniu? Jeżeli granat do przedszkola z palestyńskimi dziećmi rzekomo wrzuca żołnierz izraelski to bardzo źle i krzyk na cały świat, ale jak na pewno wrzuca muzułmański terrorysta, to nie ma problemu? Nikt tego nie zauważa? Wniosek, – jeżeli Muzułmanie zabijają Palestyńczyków, czy jak kto woli innych Muzułmanów, to nie ma problemu? Bądźmy sprawiedliwi i nazywajmy rzeczy po imieniu. To, do czego doprowadziły potężne i bogate państwa arabskie w Syrii to upadek całego muzułmańskiego świata, to kres ich cywilizacji, to ludobójstwo w czystej postaci, pełne zło. Dla nikogo na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w krajach, gdzie istnieje względnie wolna prasa nie jest tajemnicą, czyje pieniądze i skąd broń – posłużyła do rozpalenia wojny w Syrii.

Na dzień dzisiejszy prawda dla Bliskiego Wschodu jest taka, że jedynym bezpiecznym krajem, także dla Muzułmanów, Arabów – Palestyńczyków jest Izrael. Wszędzie indziej w regionie, albo już toczy się wojna, albo panuje totalny chaos, albo zamordyzm w dosłownym tego słowa znaczeniu, ewentualnie narasta spirala represji skierowanych przeciwko radykałom, w celu uchronienia państwa przed chaosem. Nawet potężny Egipt i super potężna i uzbrojona bardziej niż po zęby Turcja, zaczynają mieć dość sytuacji, z którą bez „otwarcia” arsenałów nie bardzo wiedzą jak sobie poradzić. Powołanie wspólnych arabskich sił zbrojnych ma służyć opanowaniu sytuacji, jednakże jak na razie to Egipcjanie nie są w stanie sobie poradzić z terrorystami na Synaju, a Turcy są pełni obaw, jeżeli chodzi o przyjętych uchodźców z Syrii. Wojna, w każdej chwili może przenieść się przez granicę, a wówczas Turcja z całą swoją potęgą, jak tylko zareaguje – nie tylko przeleje więcej krwi, ale wręcz wywróci stół do gry. Obawy państw sąsiednich wobec Turcji są jednoznaczne, zarówno Syria, jak i Irak oraz Kurdowie boją się „tureckiej stabilizacji”, na warunkach Ankary. Do tego stopnia, że nawet Kurdowie powstrzymują się od proklamowania niepodległości, utrzymując formalną przynależność do Iraku.

Jak do tej pory wojujący w Syrii i na Synaju mieli tyle zdrowego rozsądku, żeby trzymać się z daleka od granic Izraela. Odnotowano jedynie serie różnych incydentów, z którymi Izrael bez najmniejszego problemu sobie poradził, nawet nie dokonując specjalnej projekcji siły. Potęga militarna Izraela jest obecnie w tym regionie jedyną pewną stałą odniesienia, dlatego nie dziwi okoliczność, że z Syrii regularnie są przenoszeni ranni, którym państwo Izrael udziela profesjonalnej pomocy medycznej i tak upragnionej ochrony (np.: Syrian Child rides donkey from Damascus to Israel for medical aidisrael21c.org; Israeli hospital cares for Syrian childrenal-monitor.com;). Jednakże nie można mieć wątpliwości, jeżeli będzie taka potrzeba, to Izrael na pewno się obroni, a już dzisiaj wiadomo, że po jego stronie będzie walczyć wielu Muzułmanów, gdyż skala zbydlęcenia ich pobratymców już dawno przekroczyła jakiekolwiek standardy, nawet tego, co do tej pory stanowiło w regionie o standardach terroryzmu radykalnych Muzułmanów.

11 myśli na temat “Yarmouk, czyli jak zabijać Palestyńczyków żeby nie oburzać Muzułmanów?

 • 12 kwietnia 2015 o 06:34
  Permalink

  Do wysokotragicznego obrazu rzeczywistosci opisanego powyzej dorzuce wiadomosc przeczytana przed ok.15 minutami na portalu “deutschtü rkische nachrichten-online.de w j.niem , , ktory mi moj internetprovider w aktualnosciach poranka zamiescil, ze Turcja prowadzi potajemnie prace na budowa bomby atomowj !
  No to zycze nam wszystkim duzo szczescia…bi nie wiadomo co bedzie ..przypuszczam, ze zmartwychwstanie Imperium Osmanskiego, do ktorego w1918 roku nalezala Palestyna z dzisiejszym Izraelem ! Na tym samym portalu donoszono o afroncie Turcji w stosunku do zaproszenia Armenii na 24.04’2015 w 100-tna rocznice ludobojstwa Turcju na Armenczykami w1915 roku ( 1,5 mln.Armenczykow zostali brutalnie wymordowanych i wypedzonych z prastarych ziem ojcow ). Jak np.ktos z Europy , powiedzmny Francja pojedzie na uroczystosci do Armenii no to mamy zdaje sie niwy problem ! Z uwagi na odsuniecie uwagi swiata od rocznicy ludobojstwa w Armenii tego samego dnia Turcja zaprosila takze 100 prezydentow swiata na obchody wyladowania sil pokojowych w I Wojnie Swiatowej na (pol)wyspie Ganepoli ! Pomijajac rozmaite analogie Polska/Wolyn – Ukraina osmielam sie zapytac dokad uda sie 24.04’2015 nasz pan prezydent, gdyz i Armenia i Turcja wystosowaly do 100 glow panstw swiata swoje zaproszenia, w tym do wszystkich glow panstw UE ???

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2015 o 20:27
   Permalink

   Uzupelniajaco chce dodac, ze po tym ludobojstwie i przymusowych wysiedleniach z Armenii w 1915 roku i pozniej z uwagi na trwajace przesladowania zdaje sie pod wplywem rzadu Francju spolecznosc.polska i pozniej panstwo Polskie przyjelo b.duzo Armenczykow oferujac im od razu. wszelkie prawa jakie miala polskaludnosc autotochniczna wraz
   z.przyjeciem dla ochrony i lepszej adaptacji rdzennie polskich a nawet szlacheckich nazwisk, tak ze integracja Armenczykow w Polsce byla b.dobra.sama mialam bliska kolezanke wlasnie

   Odpowiedz
   • 13 kwietnia 2015 o 12:45
    Permalink

    C.d.
    podobnie Francja przyjela b.duzo Armenczykow, najslawnieszy z nich to Charles Aznavoure, ktory swoimi pisenkami “Isabelle, moja milosc”…” Natalii, Na..ta..lii …” rozjanial nam codzienne dni, takze jako aktor limowy (” Prosze nie strzelac do pianisty ” ), Armenskie-Comunity we Francji jest chyba najwieksze w Europie, jak franc. Parlament uznal masakre ludnosci. Armenskiej za ludobojstwo mialy miejsce powazne turbukencje dyplomatyczne pomiedzy Turcja i Francja, takze muedzy Turcja i parlamentem UE ! Z uwagi na znaczna liczbe mniejszoci Armenskiej w Polsce i we Francji w mysl prawa dyplomatycznego powinen oficjalny przedstawiciel z Polski i z Francji na uroczystosci 24.04’2015 w Armenii pojechac , juz sie boje co to znowu polski prezydent lub minister spraw zagr. tam swoim ‘przemowami” narobia “slonie w skladzie porcelany”, zamiast sklonic glowe w obliczu ofiar i zlozyc wieniec w imieniu obywateli pokskich jada i tu i tam i kompromituja nas ! Do tego ktos musi pojechac takze na uroczystosci do Turcji / Ganepoli, bio moga nam urosnac rozmaite dyplomatyczne niepirozumienia na arenie muedzynarodowej !
    Oczywiscie maja nie.jechac w jednym i tym samym samolotem i godzine jego startu nie musi byc wszedzie publikowana. ….”Diabel nie spi, a nie swieci garnki lepia !!!”

    Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2015 o 15:57
  Permalink

  Widać jak na dłoni dwulicowość Muzułmanów

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2015 o 16:48
  Permalink

  per analogiam możnaby stwierdzić, że w czasie II wś III rzesza była bezpiecznym miejscem dla pewnej nacji – bo ich mordowanie odbywało się w innych krajach. Przecież ten “jedyny bezpieczny dla muzułmanów kraj” rozgrywa te brudne szachy m.in w Syrii

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2015 o 16:53
  Permalink

  doczytałem do końca. no kpina! Panie krakauer na Synaju i Wzgórzach Golan dżihadyści działają pod ochroną Izraela i operują z jego terytorium a szpitale udzielają pomocy IS.
  To już po prostu proizraelaka propaganda bez hamulców!

  Odpowiedz
  • 13 kwietnia 2015 o 13:13
   Permalink

   Bliski Wschod to nie tylko beczka prochu, ale takze “hydra z osmioma. glowami” nie mozna sie rozeznac kto. , komu i w jakiej sprawie , a wszysko kiedys zaczelo sie od kolonizacji z zachodu itd.
   Jest mi znane z roznych zrodel ( prada) , jak rowniez z telewizju. franc. i z “arte-tv”( niemiecka i francuska wersja jezykowa), ze od dluzszego czasu na Synaju trwaja zorganuzowane porwania rozmaitych emigrantow (“uciekinierow “) z Afryki, glownie z Somalii, ktore beda na Synaju w bestialski sposob
   torturowane z obrebywaniem rak i nog itd. w celu uzyskania okupu w pieniadzu od krewnych tych porwanych osob. z Izraela, kto zaplaci moze jechac dalej di Izraela, kto nie to lepiej nue mowic …. ONZ nie chciala w to wuerzyc, ale twaja rozne akcje, nue wiem z jakim skutkiem. W Szwecji powstala prywatna akcja ratownicza i informacyjna bylej ofuary z Synaju , ma swoj program w szwrdzkim radio ( ” Bei Anruf Tod !/ “Zadzwon przed smiercia” ) i informuje i tym , probuje niesc pomoc porwanym na Synaju i zebrac dowody tych zbrodni.dla ONZ, Izrael udziela de fakto azylu tym ofiarom , za ktore zaplaconi okup i ktorym udalo sie przezyc to gehenne, co do kto tych radykalnych. na Synaju popiera slyszalam tylko i wylacznie sprzeczne informacje, dlatego miwi sie o “hydrze z 8-ma glowami na Synaju” i ten fenonen ” hydry” obial caly Bluski Wschod …..

   Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2015 o 20:48
  Permalink

  po trzecie – byłem w tych dniach we Włoszech, tam w mediach tematem nr 1 jest tragiczna sytuacja w rzeczonym obozie. Tyle, że nikomu tam nie przyszło na myśl zrobić z tego peanu na rzecz jednej z walczących tam (per procura) stron. Włosi martwią się o los ludzi a nie ich deprecjonują – bo taką (dla mnie wstrętną) intencję znajduję w tym antymuzułmańskim artykule.

  PANA OCENA JEST SKRAJNIE NIEUPRAWNIONĄ NADINTERPRETACJĄ WYNIKAJĄCĄ Z PANA SPOSOBU REDUKCYJNEGO POSTRZEGANIA RZECZYWISTOŚCI, OCZYWIŚCIE MA PAN DO TEGO PEŁNE PRAWO JEDNAKŻE WYPADA UZASADNIĆ TO CO PAN POWIEDZIAŁ, W SZCZEGÓLNOŚCI CZYNIĄC ZARZUT O CHARAKTERZE OSKARŻENIA KSENOFOBICZNEGO. NASTĘPNYM RAZEM TEGO TYPU PANA KOMENTARZ NIE BĘDZIE OPUBLIKOWANY, ALBOWIEM NIE WYSTARCZY NAZWAĆ KOGOŚ W SPOSÓB NEGATYWNY TO NIEUPRAWIONY REDUKCJONIZM.
  PROSZĘ UZASADNIĆ SWOJE TWIERDZENIE INACZEJ TO PAN DEPRECJONUJE SWOJĄ INTELIGENCJĘ W SPOSÓB BARDZIEJ NIŻ WSTRĘTNY – OBRAŻAJĄC AUTORA I OSKARŻAJĄC PORTAL.
  POMIJAM JUŻ FAKT JAKIM TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM ŻEBY NIE DOSTRZEGAĆ OCZYWISTYCH FAKTÓW, KTÓRE PODNOSI AUTOR, JEŻELI JE TRUDNO PANU POJĄĆ LUB ZGODZIĆ SIĘ Z FAKTEM ICH OBIEKTYWNEGO WYSTĘPOWANIA – TO RZECZYWIŚCIE WYSTAWIA PAN SOBIE WSTRĘTNE ŚWIADECTWO. ZWŁASZCZA ŻE ODWOŁUJE SIĘ PAN DO OKOLICZNOŚCI IN ABSTRACTO, NIE JESTEŚMY WE WŁOSZECH I NIE WIEMY CO TAM MYŚLĄ PRZYWOŁANI PRZEZ PANA WSZYSCY. GDZIE PAN TU WIDZI PEAN NA RZECZ WALCZĄCEJ STRONY? PROSZĘ ZEJŚĆ NA POZIOM FAKTÓW A NIE DOMNIEMAŃ I WYMYSŁÓW “JUDEOSCEPTYCZNEJ” PROPAGANDY.
  WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2015 o 21:06
   Permalink

   Troche nieprzyjemnie jest czytac ten komentarz Szanownego Pana Web.Joz. Pasje polityczne nie musze prowadzic do obrazania osob, ktore maja inne zdanie i do ktorego sa w pelni upowaznione.

   SZANOWNY PANIE REDAKCJA ZAWSZE STAŁA, STOI I BĘDZIE STAŁA PO STRONIE PRAWDY – NIE MA ZGODY NA ŻADNE REDUKCJE MORALNE LUB KOMPROMISY NA TEJ PŁASZCZYŹNIE. JAK KTOKOLWIEK WYGŁASZA SWOJE POGLĄDY MUSI SIĘ LICZYĆ Z ICH KRYTYKĄ. WIELE RAZY OSTRZEGAŁEM ŻE ANTYSEMITYZM NA TYM PORTALU NIE PRZEJDZIE. JEŻELI PAN ROZUMIE TREŚĆ KOMENTARZA PRZEDMÓWCY I MOJEJ ODPOWIEDZI OPACZNIE, TO MYŚLĘ, ŻE NIE ROZUMIE PAN SAMEJ ISTOTY PROBLEMU – BO WIDZI PAN TERRORYŚCI TEŻ MAJĄ INNE ZDANIE NA TEMAT SWOJEGO PRAWA DO ZABIJANIA SWOICH OFIAR OD LUDZI CYWILIZOWANYCH I OD SAMYCH OFIAR – JEDNAKŻE TO NIE ZNACZY ŻE MAJĄ PRAWO BYĆ W PEŁNI UPOWAŻNIENI DO SWOJEGO REDUKCJONIZMU MORALNEGO A NASTĘPNIE UZASADNIANIA NA JEGO PODSTAWIE SKUTKÓW SWOICH CZYNÓW. Z ICH PERSPEKTYWY WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU… A MY SIĘ NA REDUKCJONIZM NIE GODZIMY. SERDECZNIE POZDRAWIAM ŻYCZĄC DOBREJ NOCY I WIĘCEJ ODWAGI DO PRZECIWSTAWIANIA SIĘ ZŁU. WEB. JÓZ.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.