Wyprodukowano w ZSRR!

AN225_fot_red(W)

Wyprodukowano w ZSRR! Na radzieckiej Ukrainie, wysiłkiem całego wielkiego państwa robotników i chłopów! Tak należy podsumować ten widok, który tak bardzo ucieszył naszą władzę. Największy samolot świata An-225 Mrija przyleciał do Polski z Chin, przywożąc zamówione materiały do walki z Covid-19, których państwo zachodnie za jakie się uważamy, nie było w stanie wyprodukować. To bardziej niż symboliczne, oto relikt państwa komunistycznego, które nas okupowało i które zabiło naszych oficerów w Katyniu, a potem prześladowało podziemie niepodległościowe, przywiózł środki ratujące nasze życie – z innego państwa komunistycznego, które właśnie pokonało największe mocarstwa.

Samolot przyleciał, pilot mistrzowsko posadził go na pasie startowym, nastąpił rozładunek frachtu, zamówionego do Polski przez wielkie i bogate państwowe firmy. Natychmiast zaroiło się od polityków, w tym osobiście był sam pan Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów. Nastąpiła piękna uroczystość – powitania maseczek!

W sumie, to nie wiadomo z czego się bardziej cieszyć, czy z samolotu, czy z tego co przywiózł? Pan premier był łaskaw stwierdzić, że największy samolot transportowy świata, był potrzebny żeby dowieźć dla nas materiały ochrony osobistej. „Największy samolot transportowy świata był potrzebny…”, to są słowa pana premiera! Nie było z czego robić wydarzenia, zwłaszcza, że pan premier i jego ministerstwa podały w różnych kanałach rozbieżne ilości przywiezionych materiałów, pan premier mówił o 80 tonach, a jedno z ministerstw napisało w mediach społecznościowych o 400 tonach! Jest to dowód na to, że w tym bałaganie już nawet nie są w stanie koordynować PR-u i że zatrudniają także m.in. głupków (bez względu na płeć).

Pan premier powiedział także, że to, że największy samolot świata mógł do nas przylecieć, było poprzedzone negocjacjami. Co więcej, pan premier podziękował panu Prezydentowi Dudzie, za to, że ten rozmawiał z Prezydentem Chin (przypominamy – z członkiem Komunistycznej Partii Chin, a Chiny to kraj komunistyczny).

To samo w sobie jest niesamowite, co najmniej na dwóch poziomach. Pierwszy – czyli zwracanie się do państwa komunistycznego o pomoc, co najmniej jest sprzeczne z zakazem i penalizowaniem Komunizmu jako idei w Polsce. Pisaliśmy już o tym dość dużo, to jest po prostu fakt, który warto zaznaczyć. Jak to jest bowiem możliwe, że państwo polskie – będzie wykorzystywać produkty państwa komunistycznego?

Drugi aspekt tego zagadnienia jest tutaj jednak o wiele bardziej ciekawy, otóż co się takiego stało, że nie jesteśmy w stanie sami sprowadzić do kraju tych zakupów, samolotami które posiadają nasze linie lotnicze, ewentualnie – tańszym frachtem lotniczym, który teraz jest przeważnie bezrobotny? Lot tego wyspecjalizowanego, wspaniałego i doskonałego samolotu, jest o wiele droższy, od lotu zwykłego samolotu, wykorzystywanego do transportu towarowego (Cargo). Zwłaszcza, że do przewiezienia są standardowe paczki, na standardowych paletach, które się wkłada do luku cargo – bo się mieszczą w standardowych otworach przeładunkowych.

Gdybyśmy byli krajem przewidującym, to mielibyśmy chociaż jeden, a najlepiej dwa – używane samoloty odrzutowe do przewozów cargo, na stanie Lotnictwa Wojskowego. Jednak my kupiliśmy samoloty do wożenia ViP-ów. Nie dało się przez 30 lat istnienia niepodległego państwa, kupić dwóch samolotów, wyremontować i dostosować – a wystarczy wyjąć fotele i ewentualnie przerobić luk ładunkowy. Są wyspecjalizowane firmy zajmujące się takimi przeróbkami, bo wiadomo, że sami, to byśmy poświęcili 20 lat na prace badawdczo-rozwojowe czegoś tak skomplikowanego, jak wycięcie otworu w burcie samolotu, bez naruszania jego struktury nośnej.

Teraz wszystko wymaga negocjacji i jak należy rozumieć łaski Chińczyków. Za wszystko przepłacamy, nawet za transport komunistycznych maseczek, komunistycznym samolotem! Na tyle nas stać jako państwo „godnych” i „dumnych”, z naszej
zaszczytnej” historii. Niestety, do tego się to wszystko sprowadza – albo się coś może, albo się nie może, a my nie tylko nie możemy ze względów techniczno-finansowych, ale przede wszystkim mamy organizacyjny ból głowy, który powoduje, że to wszystko praktycznie nie działa, tak jak byśmy tego oczekiwali.

Jednak cieszmy się, że coś się udało sprowadzić. Może kolejne maseczki sprowadzimy, tworząc żywy łańcuch z Azji do Europy? Pan premier będzie mógł witać każdą maseczkę osobiście…

Myśląc jednak o ZSRR, pamiętajmy również o tym, że to wysiłkiem tego wielkiego kraju – wspaniałych ludzi, w tym genialnych konstruktorów i wybitnie zdolnych inżynierów – powstał ten cud technologii An-225, dzięki któremu mamy teraz maseczki…

19 thoughts on “Wyprodukowano w ZSRR!

 • 15 kwietnia 2020 o 04:57
  Permalink

  Drugi aspekt tego zagadnienia jest tutaj jednak o wiele bardziej ciekawy, otóż co się takiego stało, że nie jesteśmy w stanie sami sprowadzić do kraju tych zakupów, samolotami które posiadają nasze linie lotnicze, ewentualnie – tańszym frachtem lotniczym, który teraz jest przeważnie bezrobotny? Lot tego wyspecjalizowanego, wspaniałego i doskonałego samolotu, jest o wiele droższy, od lotu zwykłego samolotu, wykorzystywanego do transportu towarowego (Cargo). Zwłaszcza, że do przewiezienia są standardowe paczki, na standardowych paletach, które się wkłada do luku cargo – bo się mieszczą w standardowych otworach przeładunkowych.

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 08:04
  Permalink

  Żałosne komunistyczny samolot pilotowany przez banderowców przywiózł do ultrakatolickiej i ultraniezłomnej Polski – maseczki z komunistycznych Chin. Naprawdę żałosne.

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2020 o 09:47
   Permalink

   Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że samolot należy do linii lotniczych „Wołga-Dniepr” z miasta nad Wołgą Uljanowsk (na cześć Lenina), a załoga samolotu w ostatnich wyborach głosowała (ewentualnie) na Putina .
   HORROR😷

   Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 08:21
  Permalink

  Prezydent Trump kontra WHO i Bil Gates. https://www.youtube.com/watch?v=1C9BR922SIk
  ————————————————————
  Sdiełano w CCCP… a pocięto na ” wilnej ukrainie” pod amerykańskim nadzorem sporo cudów (socjalistycznego) świata podniebnego (i nie tylko podniebnego), z tego co wiem ,ukraińcy nie byliby w stanie obsłużyć sprzętu…to tak jakby wymagać od Hotentota (z buszu) umiejętności opracowywania programów komputerowych – nie ma takiej opcji! TO zbyt skomplikowane jak na możliwości intelektualne “azowców’ czy innych zbrojnych,luźnych kup…

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 09:06
  Permalink

  Zapominamy o najważniejszym, że dzięki tym “komunistycznym” maseczkom, przywiezionym samolotem zaprojektowanym i wyprodukowanym w komunistycznym kraju – uratowane mogą być Polscy i katoliccy Prawdziwi Polacy!

  A widok Pana Premiera witającego chińskie maseczki na lotnisku Okęcie – kapitalny.

  To kwintesencja Nadwiślańskiego Macondo.

  I po co było oddawać hołd żołnierzom Brygady Świętokrzyskiej na cmentarzu w Niemczech?

  Przecież to jest ze sobą sprzeczne, bo istnienie i “działanie” tej Brygady było skierowane przeciwko takim wydarzeniom, jak ISTNIENIE czy dalej – produkcja czegokolwiek w ZSRR …

  Chichot historii, a Premier jest z wykształcenia histerykiem (albo HISTORYKIEM).

  Tak to dopiero wirus spowodował powrót do uznania realiów II wojny światowej.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 09:53
  Permalink

  No przecież to skandal, aby kolejny raz w historii komunizm ratował życie Polakom!!!
  A do tego katolikom, którym zgodnie z dekretem papieskim nie wolno pod karą ekskomuniki współpracować z komunistami. Tego Dekretu nikt nie odwołał, bo Papieże są przecież nieomylni.
  Cyt.
  „W lipcu 1949 r. ŚWIĘTE OFICJUM Piusa XII wydało dekret grożący ekskomuniką wszystkim tym katolikom, którzy należą do partii komunistycznej lub z nią współpracują”.
  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_w_Polsce

  Inne źródło: https://www.wprost.pl/historia/10214346/non-possumus-kosciol-mowi-komunistom-nie.html

  Co na to episkopat i nuncjusz?

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 11:40
  Permalink

  “”Niespełnione marzenie ZSRR” przywiozło nam maseczki. Powstało do znacznie ambitniejszych celów …
  Czytam taki nagłówek na wiodącej gazecie (liberalnej lewicy laickiej) i zastanawiam się jakiż to państwo robotników i chłopów prognozowano ” ów cel ambitny”, wedle opinii lewicowego dziennikarza, czyżby (jednak!) frontalny atak na ojczyznę demokracji i prawczłowieczych? Logika lewicowa zawsze trzyma ‘sie- kupy”…
  Poprzestałem na rzucie okiem na zajawkę, pozostały więc tylko (moje) domysły-którymi zresztą wylewnie
  dzielę się, a może to nadinterpretacja z mojej strony, a może należało doczytać? Zwykle tam nie czytam.
  Niezbadane są (jeszcze) pokłady różnych takich teorii w lewicowych, politpoprawnych umach… 🙂

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 13:12
  Permalink

  Do transportu z Chin nie można wykorzystywać jakiegokolwiek samolotu cargo. Musi mieć możliwość przelotu bez międzylądowania bo mógłby stracić ładunek na potrzeby kraju gdzie by wylądował. Teraz nie ma “wolnego rynku” tylko “wolna amerykanka”. To prawie cud, że w ogóle udało się nam te zaopatrzenie kupić! Według mojej wiedzy było to możliwe wyłącznie dlatego, że oficjalnie zakupu dokonała chińska wielka firma górnicza i to ona załatwiła wszystkie potrzebne zezwolenia oraz opłaty.

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2020 o 18:22
   Permalink

   I…po co TO komu?

   Pacz: jak słusznie postąpiła Min.Zdrowia w rządzie PO p. E. Kopacz..po prostu jako jena z nielicznych
   w eurokołchozie ‘nie dokonała” zakupu ‘scypionek” inną sprawą jest na pewno bezsporny fakt i ze kieszeni p. minister “siedział wąż”. 🙂

   Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 14:31
  Permalink

  O ile wiem, sprzedano chińczykom plany konstrukcyjne An 225.
  Zapewne niedługo, w oparciu o nie, powstanie cała flota transportowa.
  W Chinach- oczywiście……

  An 225 miał być pierwotnie nosicielem promów kosmicznych typu “Buran”.
  Niewykluczone że również ten projekt zostanie rozwinięty.
  W końcu, Xi stwierdził, że założą w 2024 roku, stałą bazę na Księżycu.

  Siedząc na trzech bilionach zielonych papierków, trzeba się ich szybko pozbyć, by kupić coś sensownego, zanim staną się makulaturą.
  Jak weimarskie marki……

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 15:52
  Permalink

  a propos technologii ZSRR, Ronald Reagan powiedział kiedyś kawał : w ZSRR nie ma problemów z technologią rakietową, ale są za to problemy z takimi rzeczami jak: śniadanie, obiad, kolacja…

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2020 o 17:31
   Permalink

   Biedny Reagan nigdy nie był zapewne w swoich slumsach i nie widział głodnych bezdomnych na ulicach “bogatej” Ameryki? 🙂

   Kto pamięta, jak w PRL Urban wyskoczył na konferencji prasowej z wysłaniem śpiworów do USA, aby dla jaj, ich wydumane ego sprowadzić na właściwy poziom?
   Oto jego relacja:
   „Kiedy proponowałem na konferencji prasowej, że wyślemy śpiwory do USA, bo u nas nie ma bezdomnych, to tak się śmiałem, że trzeba było powtórzyć nagranie. Przy pustej Sali, ze zbliżeniem na mnie – bo inaczej dławiłem się ze śmiechu. Poza tym skutki akcji „śpiwory” były pyszne. Bo władze amerykańskie zaczęły panicznie działać, żeby nie wpuścić tych śpiworów. Jakieś cło niesamowite obiecały nałożyć. A burmistrz nowego Jorku ogłosił, że u nich wcale nie ma bezdomnych. Nowy Jork wściekła się wtedy, bo tam rzeczywiście było ich mnóstwo. Zrobił się gigantyczny skandal.” Źródło: Przegląd nr 41/2019, s. 63.

   A to obraz aktualnego “bogactwa”:
   “Widmo głodu w USA – kryzys gwałtownie się zaostrza”
   “Coraz więcej Amerykanów traci pracę z powodu pandemii COVID-19 i głoduje. Tzw. banki żywności, organizacje charytatywne dostarczające jedzenie, mają ręce pełne roboty. Liczba osób korzystających z ich pomocy wzrosła w ostatnich tygodniach pięciokrotnie.
   Z powodu pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zmarło już blisko 19 tys. osób. Tylko w piątek (10 kwietnia) miało miejsce ponad 2 tys. zgonów, których przyczyną był SARS-Cov-2. Stany Zjednoczone są państwem z największą stwierdzoną liczbą zakażonych. Jest ich już pół miliona.
   W zastraszającym tempie przybywa osób bezrobotnych. W ciągu zaledwie miesiąca straciło pracę 17 mln Amerykanów.”
   https://wolnemedia.net/widmo-glodu-w-usa-kryzys-gwaltownie-sie-zaostrza/

   Odpowiedz
   • 15 kwietnia 2020 o 19:06
    Permalink

    Miecławie, jak słyszę (czytam) nazwisko Urban, zawsze mam wrażenie że ‘bez mojej wiedzy i zgody”,
    czyli samoczynnie, otwiera mi się w kieszeni “cyganek”, antysemita? Czy wie coś, czego ja nie wiem?
    Jak myślisz? 🙂

    Odpowiedz
    • 15 kwietnia 2020 o 23:41
     Permalink

     No i po co się czepiasz @krzyku58, skoro on wtedy służył dobrej sprawie. A z tym cygankiem, to ty uważaj, bo przez przypadek możesz jajka stracić, jak będzie ci się tak samoczynnie ciągle w kieszeni otwierał.:-) A wtedy będziesz cienko śpiewał. 🙂 Ale do chóru kościelnego się nadasz. 🙂

     Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2020 o 18:39
   Permalink

   Reagan dużo rzeczy mówił – jak na marnego chałturnika (i takiegoż polityka) przystało, takim analogiem w Rosji był niejaki Jelcyn (pijaczyna zresztą), kiedyś po przylocie do Archangielska zadysponował sobie ikry, biedaczyna pomylił miasto wizytowane ‘w biednej” intelektualnie głowie z .. Astrachaniem.

   Problemy z wyżywieniem, p. “kolego” to mają zdaje się w USA, pacz: kartki (bony) żywnościowe. Może przypomnisz z łaski swojej ile dziesiątek mln. doświadcza “dobrobytu” po amerykańsku? (American dream). 🙂

   Ps. A po za tym w domu wszyscy zdrowi? 🙂

   Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 18:43
  Permalink

  Mądrze i z jajem napisane, ale czy większość tutaj potrafi to wychwycić? Sądząc po niektórych komentarzach – szable w dłoń i Bolszewika goń goń goń – jak w ogóle można było wpuścić komunistyczny samolot do Polski?

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 19:10
  Permalink

  No właśnie, dlaczego go wpuszczono?

  No i kto zapłaci VAT, cło, itp. opłaty?

  Skandal w Nadwiślańskim Macondo, skandal!

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 21:28
  Permalink

  Prawdziwy chichot historii !!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.