Wymieramy – coraz mniej urodzeń. Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Copyright by Prawica Rzeczypospolitej

Wprowadzenie rządowego programu „Rodzina 500+” przyczyniło się do ograniczenia biedy wśród polskich rodzin. Jednak w niewielkim zakresie spowodowało wzrost urodzeń. W roku ubiegłym urodziło się około 402 tys. dzieci, a do zastępowalności pokoleń potrzeba poziomu około 560 tys. urodzeń. Natomiast w I półroczu tego roku urodziło się tylko 194 tys. dzieci. To o ponad 6 tys. mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Potrzebne są dalsze działania w zakresie polityki demograficznej państwa.

Fundamentem musi być wsparcie dla rodzin rozwojowych – rodzin z co najmniej trójką dzieci, dlatego postulujemy wprowadzenie koncepcji 1000+ na trzecie i każde następne dziecko (będzie to kosztować 3 mld zł rocznie – podczas, gdy 500+ na pierwsze dzieci co roku pochłania 10 mld zł z budżetu państwa). Wprowadzenie tej koncepcji powinno się przyczynić do dalszego wzrostu urodzeń trzecich i następnych dzieci w rodzinach. Dzięki temu zmniejszy się kryzys demograficzny.

Z zadowoleniem witamy zapowiedź rządu, że od 1 stycznia przyszłego roku zostanie wprowadzona najniższa emerytura dla matek z czwórką dzieci. Uważamy, że przy tej okazji należy wprowadzić także średnią krajową emeryturę dla matek wychowujących pięcioro dzieci.

Tego typu rozwiązania postulujemy od lat, choćby podczas Konwencji Gospodarczej Prawicy Rzeczypospolitej w Radomiu 16 kwietnia 2011 roku.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

Marian Piłka, Lech Łuczyński, Paweł Kubala.

  www.prawicarzeczypospolitej.org

Oświadczenie w wersji oryginalnej do pobrania w wersji PDF tutaj: oswiadczeniedemografia

***

Informacja redakcji portalu:

Wszelkie prawa do tekstu, załącznika PDF oraz logotypu ilustrującego zastrzeżone dla podmiotu Prawica Rzeczypospolitej. Wyłączenie licencji CC 3.0.

15 myśli na temat “Wymieramy – coraz mniej urodzeń. Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

 • 9 sierpnia 2018 o 05:14
  Permalink

  Widzę że nie boicie się świadczyć o prawdzie. W czasie jak wszyscy plują na Prawicę, redakcja OP ma odwagę dać świadectwo. Gratuluję!

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 06:17
  Permalink

  Przyznam, że nieco się zdziwiłem widząc ten komunikat tutaj. Jednak rozumiem, to dowód na pluralizm redakcji i szacunek dla wszystkich środowisk. Myślę, że wiele osób o analogicznych poglądach was czyta.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 07:18
  Permalink

  Też trochę zbaraniałem ale to dobrze że OP jest otwarty dla wszystkich środowisk, w tym dla tych będących prawdziwą prawica a nie farbowanymi przechrztami jak pis. Gratuluje i mam nadzieje na wiecej

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 07:36
  Permalink

  Och żeby jeszcze prócz stwierdzania faktu pokusić się o przyczyny stanu “wymierania”. Takie na Nauce oparte a nie na socjo-bajkach choć i te mają swój udział.
  Tzw “polityka” i tzw “demograficzna” ma znikomy udział na dzietność.
  Za to bezpieczeństwo żywności i żywieniowe, dach nad głową, zabezpieczenie pracy (nie każdy chce i potrafi prowadzić działalność), płodność wynikająca z kondycji i stanu zdrowia a także wiele innych czynników mają kolosalne znaczenie.
  Żyjąc w elektromagnetycznej mgle, w zatrutym środowisku, jedząc toksyczną żywność i racząc się truciznami posiadanie potomstwa i to zdrowego od urodzenia to niemal “cud”.
  I nawet nie podsuwając pod nos badań, nikogo nie zastanawia że statystycznie jest gigantyczna przepaść jeśli chodzi o możliwość i posiadanie potomstwa miedzy tymi którzy żyją ruchu w dość czystym środowisku nie posiadając technicznych zdobyczy cywilizacji (ze względu na stan posiadania) i jedząc względnie proste i względnie zdrowe jedzenie przygotowane z produktów nisko albo nie przetworzonych, a tym którzy korzystają ze “zdobyczy” cywilizacji.
  Wykładu tym razem nie będzie. Dość sami poszukajcie że pomijając przyczyny “wymierania” jakieś 20-22% kombinacji nie może skończyć się powołaniem nowego życia nawet jeśli obie niezbędne do aktu tworzenia strony spełnią kryteria życia w zdrowiu.
  A ludzie chcą to jeszcze zdobyczami poprawiać… ciekawe czy zdają sobie sprawę w którą stronę ta poprawa pójdzie.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 08:04
  Permalink

  wydamy kasę a dzieciaki dorosną i ……… sruuuuuuuuuuuuuu samolocikiem 🙂

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 08:36
  Permalink

  I abarotno ‘prawicowy” Maryjan i s-ka, i p. vicepremier H. Goryszewski, i …. 🙂 ludzka pamięć jest krótka. Niestety.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 08:59
  Permalink

  Apel, jak apel. 1000+ to nie wszystko, a gdzie są mieszkania i zakłady pracy, aby te dzieci mogły godnie mieszkać i wejść na rynek pracy w przyszłości oraz gdzie jest gwarancja, że te dzieci nie będą kiedyś tylko prekariuszami, albo gorzej kolejnymi inkubatorami rodzącymi przyszłych prekariuszy (w zasadzie niewolników) na potrzeby feudalnego “jaśnie państwa” i plebaństwa?. 20-25 lat minie jak z bata, wtedy 1000+ się skończy, a rodziny pozostaną z biedą na karku i bez perspektyw.

  A kiedy ta prawica i jej działacze przeproszą naród za zniszczenie PRL i podstaw bezpieczeństwa ekonomicznego kraju? Teraz jest już pozamiatane, bo styropianowe szaleństwo zamiast myśleć to wolało się modlić i podpuszczane niszczyło własny kraj.
  Czy sygnujący ten apel wiedzą co kiedyś zrobili, przynajmniej niektórzy ci starsi? Czy zdają sobie sprawę do czego, chociażby nawet pośrednio się przyczynili? Stając na przeciw władzy i ZOMO w PRL? 🙂
  Może czas na budowę trzeciej drogi, czyli socjalizmu z “ludzką twarzą”, wtedy nie trzeba będzie 1000+ i nawet 500+ bo w bezpiecznych ekonomicznie i godnych warunkach świeckiego państwa dzieci będą się rodzić. Ale to się nigdy nie stanie pod auspicjami instytucji religijnej służącej kapitalizmowi.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Pi%C5%82ka

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 09:14
  Permalink

  Przypominam, że fundamentem budowy ekonomicznej potęgi współczesnej Chińskiej Republiki ludowej było ograniczenie drastyczne ograniczenie dzietności. Jednak nasz problem polega na tym, że to co w krajach o kulturze i tradycji liczonej tysiącleciami, u nas staje się balastem przygniatającym nasz rozwój. Nie wykorzystaliśmy szansy jaką dawała nam obniżona liczba dzieci w wieku szkolnym. Przy pozostawieniu dotychczasowych nakładów mogliśmy znakomicie wykształcić młode pokolenie dając mu humanistyczny dorobek ludzkości, rozumienie świata, przygotowanie do roli obywatelskiej oraz przyswojenie wiedzy przyrodniczej technicznej. My postąpiliśmy inaczej, postanowiliśmy ograniczać koszty i osiągać zyski. Zamiast autentycznej edukacji oferowaliśmy jej religijno-propagandową namiastkę. Próby poddania młodzieży egzaminowi maturalnemu spowodowały konieczność uznania wykształcenia w drodze amnestii a następnie trwałego obniżenia wymagań stosownie do karlejącej oferty edukacyjnej. Uzyskaliśmy więc maturę dla każdego i uniwersytecki cenzus kupowany na raty. Postawiliśmy na narodową gospodarkę opartą na taniej, niewykwalifikowanej sile roboczej, na porzucenie naszego skromnego dorobku dorobku kulturalnego, naukowego i technicznego. Wkrótce okazało się, że sezonowi drwale, zbijacze palet i zbieracze owoców przestają się replikować. Znaleźliśmy rozwiązanie w postaci importu innokulturowej (często wrogiej nam) ludności, by uzupełniała zapotrzebowanie ulokowanych na naszej ziemi montowni i budów. Czy zostaniemy przez nią zdominowani? Czy nasz budżet udźwignie koszty przyszłych emerytur, które trzeba będzie posyłać do jej rdzennych ojczyzn? O to nasi dzisiejsi rządzący już się nie martwią. Dla nich zawsze pozostaje wariant zaleszczycki, a po nich choćby potop.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 09:30
  Permalink

  Słuszne postulaty Prawdziwej Polskiej PRAWICY należy popierać, jak ten o większej ilości urodzeń.

  Tylko są wątpliwości, czy podpisani pod apelem reprezentują tę PRAWDZIWĄ PRAWICĘ i kto to może zweryfikować.

  Krakauer jest Księdzem Zakonnym, więc ten apel na stronach OP mnie nie dziwi.

  Ale z tego co mi wiadomo, to jest nowoczesny zakonnik w poglądach, nie żąda np. zaświadczenia o DZIEWICTWIE od Panny Młodej przed ślubem.

  Idźmy tą drogą.

  Amen.

  A u kresu drogi – RAJ …

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 09:32
  Permalink

  Wyrażone w opublikowanym oświadczeniu stanowisko Prawicy Rzeczpospolitej w pewnością służy polskiemu interesowi narodowemu, interesowi prasłowiańskiemu, jak i interesom Unii Europejskiej. W puli genetycznej rodzaju Homo wciąż trwa bowiem nieustanna walka o przetrwanie, czy też dominacje, genów charakterystycznych dla poszczególnych grup ludzkich, w tym grup narodowych. Zaproponowane przez Prawicę Rzeczpospolitej rozwiązania z pewnością wzmocnią nasze szanse w tej walce. To dobrze, gdyż wciąż nam daleko do liderów, tj. genów chińskich, indyjskich i afrykańskich.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 18:30
  Permalink

  Badania i treść apelu podpisanego przez osoby, które nie wszyscy mogą uznawać za autorytety pokazują, że programy 500+ i 300+ w niewielkim stopniu wpływają na wzrost urodzeń. Aby poprawić ten stan potrzeba jeszcze wielu innych działań, o których tu pisano. Rozwiązanie sztucznych długów Polski i problemów finansowych polskich rodzin polega przede wszystkim na przywróceniu
  kontroli nad polską złotówką oraz znaczącym podniesieniu zarobków, a także na obniżeniu podatków,
  co pobudzi rynek. Nie może być tak, że drenujemy własny rynek pracy, sprowadzając jednocześnie tanią siłę roboczą do Polski, której dzieci są również beneficjentami powyższych programów, przy czym Polacy są głównymi płatnikami podatków w Polsce. Takimi działaniami nie poprawimy demografii, ani zastępowalności pokoleniowej na co zwracają uwagę i biją na alarm co światlejsi ekonomiści, na przykład Cezary Mech. Na razie ich siła przebicia jest praktycznie żadna, a imigranci zarobkowi wywożą z Polski pieniądze
  uzyskane z handlu, usług, produkcji czy spekulacji giełdowych, powodując odpływ kapitału z Polski, który negatywnie wpływa na nasz rynek. W tym samym czasie Polska sztucznie zadłuża się w bankach światowych i według rożnych danych zadłużeni jesteśmy na 1do 5 bilionów złotych. Wobec obcych inwestorów należałoby zastosować i nałożyć wysokie oprocentowanie podatkowe na kapitał uzyskany i wywożony z Polski, zakazując jednocześnie odliczania ich strat poniesionych w innym państwie świata, tak jak ma to miejsce na zachodzie. Ale do tego potrzeba woli rządzących, a tej jakoś specjalnie nie daje się zauważyć. Zwiastunem potrzebnych i poważnych zmian może być pytanie prawne skierowane w tych dniach do Trybunału Konstytucyjnego przez Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych w Lublinie, poparte podobno przez inne organizacje. Pytanie dotyczy zgodności art. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim (Dz.U.2017,poz.1373) z art. 227 ust. 1 Konstytucji RP z 1997 r. (Dz.U.1997 nr 78, poz. 438) w zakresie w jakim regulacja ta nie narusza sposobu emisji pieniądza i kształtowania polityki monetarnej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. To jest dopiero początek akcji tego stowarzyszenia, ale w jej wyniku może wreszcie władza zauważy, że Naród coś zaczyna kumać. Organizatorom należą się duże brawa i poparcie społeczne dla ich działań, które o ile się powiodą, mogą zapoczątkować poważne zmiany ustrojowe.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2018 o 20:54
  Permalink

  Aby zmniejszył się kryzys demograficzny musi być stabilizacja codziennego życia. Czyli zapewnienie pracy i godziwych zarobków, wystarczających na opłacenie rachunków i kształcenie dzieci.
  Posiadanie w obecnych warunkach 3-4 dzieci prowadzi do biedy oczywiście chodzi o przeciętnych ludzi.

  Przeczytałam artykuł o korporacji “Amazon” i warunkach w jakich pracują Polacy (właściciel “Amazona” ma najwięcej zer gdy chodzi o środki własnym na koncie).

  Odpowiedz
 • 4 września 2018 o 18:56
  Permalink

  Co zawdzięczają Rosjanie nnn Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć.

  Jeżeli nadal chcesz trzymać głowę w kuble, jeżeli wiesz z całą pewnością, że Rosjanie to nnnn nnnnn żyjące w lepiankach, dla których Polska to wymarzony raj dobrobytu – nie czytaj dalej. Tępe lemingi, do których niewątpliwie należysz, mają własne gazety i „niezależne” witryny internetowe, gdzie mogą bez zakłóceń zewnętrznych przebywać w swym wirtualnym świecie i niczym kundelki obszczekiwać tego, kogo wskaże im palcem facet trzymający je na smyczy. Tu nie masz czego szukać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.