Wyjdźmy z bańki strategicznej

graf.red.

Wyjdźmy z bańki strategicznej. Wojna z Rosją jest z góry przegrana. W najlepszym wypadku na ziemi przetrwa kilka tysięcy szczurów i miliardy karaluchów. Rosjanie nie odpuszczą, może wezmą kolejne ataki Zachodu na przeczekanie, jeżeli jednak Rosja będzie zmuszona bronić swoich interesów w tym zdrowia i życia swoich rodaków, to trzeba się liczyć z końcem pragmatyzmu Kremla. USA dostarczają broń na Ukrainę, ściągają wojska pod rosyjskie granice pod pozorem prowokujących ćwiczeń wojskowych. Do tego dochodzą najnowsze sankcje, oparte na wizji człowieka, którego syn był umoczony w matactwa ukraińskich oligarchów. Wszystko jest ukierunkowane przeciwko interesom Unii Europejskiej, która ma doskonałe szanse na rozwój relacji z Rosją i czerpanie korzyści z nich. Wizja niemożliwych do zakłócenia dostaw gazu do Europy. W zasadzie w nieograniczonych ilościach i przez kolejne 70 lat. To powód do wściekłości Ameryki, która nie ma do zaoferowania niczego poza drukowanym Dolarem i najdroższym gazem, którego wydobycie niszczy jej środowisko naturalne.
W relacjach z Rosją możemy razem żyć lub umrzeć. Przy czym Rosjanie ze względu na rozmiar terytorium i zdolności dostosowawcze mają większe szanse na przetrwanie konfrontacji i odbudowę. Stany Zjednoczone osłabione przez wojnę jądrową będą łatwym celem dla Chin. O wiele ciekawsza byłaby sytuacja Europy Zachodniej. Zniszczenie strefy buforowej powinno do tego stopnia ostudzić wojowniczość genderowo-multikulturowej Europy, że przy równoległym konflikcie z Chinami w imię amerykańskiego imperializmu nawet nie będzie się dyskutować w kategoriach zysków i strat. Dlatego to szaleństwo trzeba zakończyć, zanim będzie naprawdę groźne.
Europa Zachodnia, dzięki współpracy z którą mamy co jeść, ma do wyboru: albo zgodzić się na niższy poziom życia przyszłych pokoleń, albo szukać możliwości współpracy z partnerami, którzy potrzebują europejskiego potencjału i mają do zaoferowania wartościowe aktywa. Do wyboru jest kilka opcji, ale tutaj konkurujemy z Chinami i USA, a Rosja jest dla wszystkich najwartościowszym partnerem.
Z punktu widzenia Europy, Rosja oferuje jeszcze jedną bardzo ważną sprawę, z której nie zdajemy sobie sprawy – a jest fundamentalna właśnie w wymiarze strategicznym. Proszę popatrzeć na mapę, proszę popatrzeć na historię. Rosja zawsze dążyła do równowagi i nawet w czasach Zimnej Wojny pompowała na Zachód ropę i gaz. Oferując najważniejszą rzecz dla Europy – bezpieczeństwo, nawet pomimo buńczucznego napinania przez Amerykę muskułów. To amerykańskie samoloty B-52 potrafiły zgubić broń jądrową nad Hiszpanią, to Amerykanie w praktyce zrobili sobie z NATO wasala, który uczestniczy w ich imperialistycznych wojnach. Układ Warszawski, nie zmuszał nikogo do udziału w wojnie w Afganistanie, ale NATO już się o to postarało.
Sposób myślenia zachodnich elit jest prosty – handlując i współpracując z Rosją, nie tylko mamy sytuację win-win, ale jeszcze zyskujemy bezpieczeństwo bez potrzeby „ochrony” ze strony miotającej się w konwulsjach zbankrutowanej cywilizacyjnie i finansowo problematycznej Ameryki, która traktuje Europę jako swojego wasala za pomocą dawno już fałszywych demonów historii (będących głównie produktem jej propagandy). Przenoszenie na rok 2021 schematów myślenia o relacjach na naszym kontynencie z lat 50-tych, wojującego rusofobicznego antykomunizmu, jest najdelikatniej trudne do pojęcia nawet w kategoriach irracjonalnego żartu.
Szanowni Państwo, jeżeli chcemy konfrontacji z Federacją Rosyjską musimy liczyć się z konfrontacją jądrową. Uwaga, nie ma znaczenia, czy będą nad wysychającą Wisłą wybuchać rosyjskie, czy amerykańskie głowice jądrowe. Proszę się nie dziwić, ale innego skutecznego sposobu bowiem na powstrzymanie rosyjskiego kontrataku lądowego NATO nie ma, ponieważ ma wątłe i genderowe wojska lądowe, których zresztą nie ma na tzw. wschodniej flance. Dlatego to NATO może jako pierwsze użyć broni jądrowej do odstraszania, oczywiście na własnym terytorium, żeby nie dać Rosji powodu do jądrowego kontrataku. Ponieważ nikt nie ma ochoty na wymianę ciosów jądrowych z Rosją. Proszę popatrzeć na mapę, zastanowić się nad układem relacji i sojuszy i odpowiedzieć sobie na proste pytanie – gdzie trzeba zrzucić bombę, żeby było dramatycznie, taktycznie skutecznie i zarazem zapewnić sobie pełne podporządkowanie przestraszonych wasali?
To jest stawka w tym sztucznie kreowanym konflikcie, którego obecną odsłoną jest kolejne ludobójstwo szykowane przez ukraińskich nacjonalistów na Ukrainie. Jest czymś niesamowitym, z jaką nową nagonką mamy do czynienia. Festiwal plucia na Rosję zapoczątkowano z poruczenia USA, które nałożyły swoje sankcje. Doszło do szaleństwa wydalania dyplomatów, na szczęście nasz kraj nie zbłaźnił się najbardziej, mamy jedynie 3-cie miejsce, bo Czesi przypomnieli sobie, że rosyjskie służby specjalne wysadzały im skład amunicji kilkanaście lat temu!
Ludzie, tu nawet mózg nie staje, to są po prostu już kretynizmy indukowane przez głupotę rozsiewaną gdzie popadnie. Byle tylko pluć na Rosję, mówić że pan Dymitrij Pieskow Rzecznik Prasowy Prezydenta Federacji Rosyjskiej, wysysa krew kryminaliście osadzonemu w łagrze, a hołubionemu przez Zachód i śmiało – można zacząć wojnę. Można znowu strzelać do bloków w Doniecku i Ługańsku, okna powstawiali, trochę odbudowali, można znowu bombardować ludzi – kobiety, dzieci i starców, to wobec nich bohaterzy z Nachtigall mogą demonstrować swoją przewagę.
Nie ma obecnie żadnego powodu na indukowanie konfliktu z Rosją. Mamy środek pandemii, mamy wystarczająco dużo problemów ekonomicznych i społecznych, żeby nie szukać problemów za granicą. Jeżeli nie potrzebujemy, to nie musimy kupować ani rosyjskiego gazu, ani ropy, ani zboża, swoje jabłka możemy zostawić, żeby zgniły u nas. Jednak to nie daje nam prawa, do zakazywania komukolwiek jego relacji z Rosją, kupowania od niej taniego gazu, taniej ropy i to dostarczanych w takich sposób w jaki strony kontraktu chcą. Zablokowanie dostępu do naszego gazoportu naprawdę jest banalne, co wówczas zrobimy?
Wyjdźmy z bańki strategicznej. Przestańmy myśleć o Rosji w kategoriach dążenia do konfrontacji, bo ona nastąpi. To nam nie pomoże w Europie, a w realiach konfrontacji zostaniemy sami skonfrontowani z najpotężniejszą armią świata, bez zaplecza i wsparcia, ponieważ nikt nie chce amerykańskiego jarzma w Europie. Nasz kraj po klęsce i resecie i tak będzie musiał się podporządkować, a znając realia to może jeszcze oznaczać przetasowania terytorialne. Po co to komu? Po co komu problemy i kłopoty? Czy nie możemy po prostu wszyscy tutaj razem żyć, zarabiając pieniądze i jeżdżąc na wakacje, patrząc jak rosną nasze dzieci? Stany Zjednoczone niczego już w Europie nie gwarantują, ani nie mają niczego do zaoferowania poza bezwartościową walutą. Sprowokowanie wojny w Europie, żeby przestraszyć Europę jest z punktu widzenia Ameryki, zupełnie tutaj ze swoim chciwym imperializmem niepotrzebne – w jej najlepszym interesie.

34 komentarze do “Wyjdźmy z bańki strategicznej

 • 19 kwietnia 2021 o 05:08
  Permalink

  Słuszny, ale przerażający scenariusz.

  Fraza 1: “Zniszczenie strefy buforowej” – pozostaje z pytaniem: kto w tej strefie buforowej się obecnie znajduje?

  Fraza 2: “[…] indukowanie konfliktu z Rosją. Mamy środek pandemii, mamy wystarczająco dużo problemów ekonomicznych i społecznych, żeby nie szukać problemów za granicą.”

  I to by było na tyle, bo ofiar śmiertelnych mamy już 62032 w Polsce.

  To o wiele, wiele razy więcej niż zginęło w katastrofie smoleńskiej 11 lat temu …

  Jakieś logiczne wnioski?

  Może apel o zdrowy rozsądek.

  Tylko że nowy Prezydent USA wydaje się żyć w innym czasie.

  Nie wiadomo w którym akurat jest roku w swojej świadomości, ale na pewno nie jest to rok 2021 …

  I to jeszcze podobno jest KATOLIK!

  Amen.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 17:01
   Permalink

   Na pewno dzis lepiej dla narodu jest być zachodnią metropolia wschodniego imperium, niż wschodnia buforowa prowincja nieprzewidywalnego i zdziwaczalego Zachodu.

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 05:50
  Permalink

  Pluję na każdego pieprzonego “jangesa”, deklaruję wobec nich swoją nienawiść, niech Los zajmie się tymi bandytami światowymi łącznie z ich “pulskimi” psami, niech będzie za to troskliwy dla Polski i Europy i pozostawi prez. Władimira Putina w roli strażnika. Nie ufam “unglosasom”, żadnym z nich, a także tym po zachodniej stronie Morza Północnego. Czas im skopać d***ę

  W Rosji łapczywa oligarchia jest skutecznie trzymana w ryzach i jest to wyjątek. Natomiast charakterystyka tego narodu nigdy nie wykroczy poza pewną kulturę bycia, rozumienia świata, pewnej troskliwości. Ci ludzie wiedzą co to normalność i nie dadzą sobie łatwo tego wydrzeć. Na drugiej mańce mamy bandziorów, które całe swoje plugawe życie grabią, łupią, zabijają, drenują, ogłupiają, manipulują narodami na wszelakie sposoby. Proszę zwrócić uwagę jak potężna instalacja w głowach Polaków trwa właśnie teraz, kiedy transmituje się wydarzenia z niczego nie wnoszącej w kulturę rodzinki Windsorów i zresztą stylu życia także. Ta “Kukła po podstawówce” niczego w życiu wartościowego nie osiągnęła, a my się nią zachwycamy. Świat oszalał na punkcie “bycia”, “błyszczenia” i ch**** wie czego jeszcze, a nie docenia wartości płynącej z bogatej kultury europejskiej i kultury wschodniej. Musimy wreszcie zdać sobie sprawę, że to my wyznaczamy nurt.
  Zdajmy sobie sprawę z pewnych charakterystycznych punktów. USA zaczyna się palić doopa, a kiedy się pali oni zawsze próbują wywołać jakiś konflikt. Tym razem uznali ten czas za odpowiedni by się dobrać do polityki ratującej im dupsko i przynoszącej nowe zasoby złóż kraju niezbadanego przez paskudne korporacje.
  Precz z antyslawizmem! Precz z unglosasami! ***** ***, głupoli i “Retempdorystę”!

  Chwała Polsce! Chwała Słowianom! Chwała przyjaźni polsko-rosyjskiej! Chwała Europie! Chwała wysokiej kulturze!

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 08:21
  Permalink

  Mocno napisane, przyznaje otwieracie oczy. media nauczyły nas nienawidzieć Rosji jednak my nie mamy w tym interesu.

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 09:13
  Permalink

  Słuszne ostrzeżenia i spostrzeżenia, ale fakty są takie, że w Polsce rządząca prawica nie jest w stanie tego zrozumieć. Oni już dawno przegrali Polskę i naród wrzucili w orbitę zachodniego imperializmu. Polacy są przeznaczeni na mięso armatnie a teren Polski na miejsce frontu i spalonej ziemi, bo nie bez powodu Polaków przyzwyczajają do posługiwania się terminem “wschodnia flanka”. Indukowanie zagrożenia i tworzenie fałszywej rusofobicznej świadomości to podstawy edukacji młodzieży w Polsce, z którą chyba jest co raz gorzej. Nie widzę żadnych perspektyw na poprawę naszego losu, zwłaszcza, że nie mamy w Polsce prawdziwej lewicy narodowej i społecznej w roli opozycji, która mogłaby ciężką pracą u podstaw zastopować zachodni imperializm. Jesteśmy w strefie zgniotu, a Kościół nie robi nic, aby obronić Polskę przed zachodnim imperializmem, sam zresztą stał się kiedyś jego częścią występując przeciwko PRL, więc zapewne zachodnie służby mają na nich papiery.

  Pojawia się też co raz więcej ciekawych zestawień na temat imperialnych wpływów w Polsce, warto poczytać:
  https://wolnemedia.net/stypendia-staze-agentura-wplywu-i-tesc-prezydenta-dudy/

  Kilka dni temu prof. Modzelewski rozwalił idealnie problem zagrożenia ze strony Rosji:
  “Strach przed Rosją”
  (…)
  “…po co Rosja miałaby podporządkować sobie Polskę? Mówiąc obrazowo nie ma tu wiele do zagrabienia, bo niewiele już do nas należy. Nie chcę być złośliwy, ale ile są warte blaszane budy, w których mieszczą się zachodnie hipermarkety? Po części przemysłu wyniszczonego przez politykę „radykalnej transformacji” pozostała tylko niemające jakiejkolwiek wartości tereny poindustrialne, a ta część, którą udało się uratować przed Balcerowiczem, jest w istotnej części w lepszych rękach, czyli „zachodnich”, czyli dużo silniejszych (również w relacjach z Rosją) właścicieli. Ta jego część, która pozostała w polskich, w tym również państwowych rękach, ma jeszcze wartość, ale wymaga w istotnej części tak dużych inwestycji (np. w energetyce), że ów zdobywca musiałby przyjść z workiem pieniędzy i angażować go w sumie w nie swoim interesie.
  (…)
  Tyle dygresji. Sądzę, że jedynym celem „rosyjskiej agresji” na nasz kraj mógłby być odsunięty od władzy miejscowych rusofobów, ale to wręcz nieprawdopodobne, bo i tak rządzi tu kilka zagranicznych oligarchii („międzynarodowych koncernów”), które w razie czego dogadują się z każdym, również z Rosją, zwłaszcza że mogłoby być to dla nich furtką na jej rynki.
  [1] https://www.youtube.com/watch?v=Bge9kdrulig
  Witold Modzelewski
  Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Instytut Studiów Podatkowych
  https://myslpolska.info/2021/04/13/strach-przed-rosja/

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2021 o 09:56
   Permalink

   Jak to po co ? Po to żeby zrobić z nas niewolników, żeby nie było 100 tyś żołnierzy jak u Napoleona! Oni zrobią wszystko żeby zrobić z nas swoich niewolników bo się nas boją wiedzą że kulturowo stoimy wyżej i jesteśmy bardziej atrakcyjnym zachodem bez cyrylicy i muzułmańskiego prawosławia.

   Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 12:22
    Permalink

    @WPK
    Właśnie tą wypowiedzią udowodniłeś, jak bardzo “atrakcyjniejszymi” jesteście…
    – Bidet nawet pamięć odzyskał, Macron niecierpliwie przebiera nogami, a Makrela to aż zsikała się z radości, że będzie mieć okazję “Was” poznać…

    Sugeruję, żeby na przywitanie wyrzecać jakiś cudowny krzyż z wkomponowanymi schodkami…

    Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 12:28
    Permalink

    @WPK
    Na jakiej podstawie twierdzisz, że kulturowo stoimy od nich wyżej? Bo jeżeli chodzi literaturę, sztukę, poezję, muzykę czy balet i jej wpływ na światową kulturę, to niestety daleko nam do Rosjan…

    Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 17:31
    Permalink

    Ty już jesteś rabem (zniewolonego!) Zachodu z kagańcem na facjacie, tylko jeszcze o tym nie wiesz a więc informuję.
    “Śmierć Zachodu
    Zachód umiera. Narody mają ujemny przyrost naturalny. W siedemnastu europejskich krajach więcej jest pogrzebów niż narodzin, więcej trumien aniżeli kołysek. Inwazja imigrantów grozi dekonstrukcją kraju, w którym wyrośliśmy, oraz przekształceniem go w konglomerat narodów, które nie mają ze sobą prawie nic wspólnego – ani historii, ani bohaterów, ani języka, ani kultury, ani wiary, ani tych samych przodków. Czeka nas bałkanizacja i ostateczny upadek narodowej suwerenności pod dyktatem rządu ogólnoświatowego. Nasz świat wywrócił się do góry nogami. To, co wczoraj było słuszne i prawdziwe, dzisiaj jest fałszem i złem. To, co niegdyś było niemoralne i karygodne – rozpusta, aborcja, eutanazja, samobójstwo – dziś stało się “postępowe” i “chwalebne”. Dawne cnoty stają się grzechem, dawne grzechy – cnotami.

    Książka Śmierć Zachodu pochodzi z wydawnictwa Wektory. Autorem książki jest Patrick J. Buchanan. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż, nauki społeczne, socjologia. Książka Śmierć Zachodu liczy 312 stron.

    Odpowiedz
   • 20 kwietnia 2021 o 00:09
    Permalink

    @WPK

    Trzeba postawić twarde pytanie – po co Rosjanom podbitych ponad 30 mln “twardogłowych” katolików?
    Ja tu nic nie wymyślam, no przeczytaj tego demota, co wasz biskup sądzi o tobie i podobnych owieczkach:
    https://demotywatory.pl/5067000/Wreszcie-powiedzial-co-naprawde-mysli

    Jeżeli taka jest prawda to na co Rosjanom problem z Polakatolikami specjalnej troski, oni niewolników nie potrzebują, ale partnerów do polityki i gospodarki.

    Za to zachód, który nas zniewolił ekonomicznie i kulturowo nie pogardzi Polakatolikami specjalnej troski, bo od wieków żyje z niewolnictwa.

    Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 11:29
  Permalink

  Emocjonalny komentarz @Grzegorza z Kotliny Kłodzkiej podnosi na duchu, dobry początek dnia. Dziękuję, Panie Grzegorzu, podpisuję się pod każdym słowem.

  Ostatnio zarówno stara Europa, jak i euroREKRUCI zupełnie po chamsku oznaczają dla Rosji jakieś czerwone linie. Doszło do kompletnego absurdu – głównodowodzący nazistowskich batalionów banderowskich etniczny XXd Zelensky wzywa Zjednoczona Europe do nowego Drang nach Osten.

  Michaił Jurjewicz Lermontow “Borodino”, fragment wiersza (miłośnicy języka rosyjskiego docenią piękno sylaby):

  «Мы долго молча отступали,
  Досадно было, боя ждали,
  Ворчали старики:
  „Что ж мы? на зимние квартиры?
  НЕ СМЕЮТ, ЧТО ЛИ КОМАНДИРЫ
  ЧУЖИЕ ИЗОРВАТЬ МУНДИРЫ
  О РУССКИЕ ШТЫКИ?”»

  Biorąc pod uwagę, że w Donbasie już ponad 600 tysięcy osób otrzymało obywatelstwo rosyjskie, moja prognoza jest następująca: jeśli, nie daj Boże, zacznie się, to LNR i DNR za maksymalnie tydzień będą graniczyć z Republiką Naddniestrzańską.

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2021 o 13:55
   Permalink

   Jak rossja (celowo małą literą) zacznie tą wojnę, to w jej wyniku się rozpadnie. Wschód zajmą Chiny, zakaukazie – Turcja aż po Don. Zachód będzie należał do Polski – Międzymorza – konfederacji trójmorskiej Polski, wolnej Białorusi, Ukrainy i państw bałtyckich.
   Będzie mi miło pić kawę na ruinach Moskwy, siedząc na moim Leopardzie i patrząc jak upokorzeni i pokonani Rosjanie sprzątają swoją stolicę – stawiając wszędzie już znaki w alfabecie łacińskim. Cerkwie zamienimy w kościoły, resztki się ucywilizuje.
   Historia się odwróciła, to Polska dzisiaj jest silna i ma potężnych przyjaciół i sojuszników, Rosja jest biedna, słaba i zacofana i ma potężnych wrogów. Chiny tylko czekają na wasz błąd na Zachodzie a muzułmańskie mniejszości chętnie się usamodzielnią bo nie mają z Moskwą niczego wspólnego poza rachunkami do wyrównania.

   Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 15:30
    Permalink

    Twój Bóg chyba ci rozum odebrał, musiałeś zgrzeszyć pychą .

    Odpowiedz
   • 19 kwietnia 2021 o 15:37
    Permalink

    @WPK
    Tak-tak pamiętam, był taki jeden.
    Był tak samo zoofilem, też miał słabość do leopardów, tygrysów i innych kotów.
    Nie wiem, co mu się nie podobało, ale wyjechał z powrotem.
    Nawet herbaty nie wypił.

    Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 13:42
  Permalink

  Doskonale !!! Nie zostanie po nas nawet złom żelazny i cichy, drwiący śmiech pokoleń. Jak pisał poeta

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 14:25
  Permalink

  @Kamczatka
  “Ostatnio zarówno stara Europa, jak i euroREKRUCI zupełnie po chamsku oznaczają dla Rosji jakieś czerwone linie.”
  Mam poważne obawy, iż cały ten “Zachód” z Wypasaczamibydła na czele, poprzez swoją długoletnią pazerność i głupotę, sam siebie zapądził w “kozi róg”…
  – tak gospodarczo, a wręcz egzystencjonalnie jak i kulturowo…
  Ci ludzie już nie mają nawet poparć własnych Społeczeństw !

  Niebezpieczne jest to, że oni już nie mają innego wyjścia, jak rozpędzić ogólnoświatową zawieruchę…
  Już pośwIęcili swoje Społeczeństwa (finansowe skutki “pandemii”), ale to i tak nie poprawi finansowego statusu Zachodu. Ich “aktywa” to tylko zera w komputerze i… rozczenia, a wręcz uzurpacja…
  A Swiat ?
  – no cóż, to co najwyżej EURAZJA !

  A “co najwyżej”, bo bez pierwszych trzech liter “EUR” i tak może istnieć i jest już autonomiczny i samowystarczalny….
  – relacja odwrotna, t.j. bez “AZJI” nie jest już możliwa !

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 17:01
  Permalink

  Jakby Chiny ruszyły to rzeczywiście Rosja padnie, ale oni mają broń jądrową i nie będą patrzyli na ekologię centralnej azji lub europy centralnej przed jej użyciem

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2021 o 17:25
   Permalink

   Niezwykle głęboka myśl.
   Nawet nie wiedziałem, że broń jądrowa może być tak niebezpieczna dla EKOLOGII.

   Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2021 o 18:19
   Permalink

   @Katyń Pomścimy
   A co z Wołyniem? Tam banderowcy nabijali polskie dzieci na sztachety w płocie, a polskim kobietom będącym w ciąży rozpruwali brzuchy…

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 19:47
  Permalink

  Dobry i mocny tekst Autora! Tylko co to daje? Zachód OSZALAŁ , bo inaczej nie można tego nazwać. Jest w pełni możliwa samodzielna polityka Zachodu, a jej NIE MA ! Ba, sytuacja się zaostrza i bandyci sami mordujący setki tysięcy ludzi walą w Rosję … Nawalnym! Ba, “grożą” ( Manfred Weber) ,że jak coś się stanie Nawalnemu ( głoduje z własnej woli ) to Niemcy powinni NIEODWOŁALNIE zrezygnować z NS2!

  To już przypomina naszą wydawało się topową głupotę polityczną! Bo już teraz Niemcy mają kłopoty z energią na własne “zielone” życzenie i planują … WYŁĄCZENIA energii ! Całkiem jak wiara w Wunderwaffe kiedy Rosjanie byli 200 m. od bunkra Hitlera ! Co ci Niemcy mają we łbach?

  Tu o “krzewicielach demokracji :
  https://myslpolska.info/2021/04/18/4439/

  Apel do WPK i “mściciela Katynia” – chłopcy, idźcie gdzie wasze miejsce !
  Wasz pryszczaty bełkot opierający się rusofobii i brak jakiejkolwiek argumentacji , ba, wasza IMPOTENCJA intelektualna, OŚMIESZA was !

  Kumacie? To tak, jakbyście weszli do pokoju pełnego kulturalnych ludzi i głośno PIERDNĘLI ( piszę wprost, abyście pojęli) .

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 11:45
   Permalink

   @fly
   Co do “oszalenia” Zachodu, to fakt, odnoszę wrażenie, jakbym żył w jakiejś grotesce, czy sennej marze po porządnym zapiciu…
   – człowiek po każdym nowym zdarzeniu oczekuje już jakiejś “normalniejszej”, czy sensowniejszej reakcji/decyzji a tutaj za każdym razem coś jeszcze idiotyczniejszego…
   Już sam się na tym łapię, że zaczynam się zastanawiać, czy to czasem nie ja coś “nie tego” jestem..

   A może dokładnie o to chodzi…?
   – poprzez świadomą dezinformację, sprzeczne postępowanie, wykluczające się nawzajem przepisy/rozporządzenia/decyzje, a równolegle, możliwie, jak najdalsze zatomizowanie, totalne ogłupienie i zastraszenie społeczeństwa do tego stopnia, by każdą jednostkę, czy podstawową komórkę, jaką jest najbliższa rodzina, doprowadzić do takiego stadium nieporadności, że jedynym “ratunkiem” stają się “wytyczne” i rządowa “pomoc”…

   Jeszcze kilka lat takiego postępowania i będziemy “wdzięczni naszym dobroczyńcom”, że będziemy mogli przeżyć nadchodzący kolejny rok…

   Kaczepieczone, gdzie podziały się nasze wspaniałe młodzieńcze idee, gdzie podziały sią nasze cele, marzenia o “lepszym” Swiecie, nasza kultura, muzyka, twórczość ?
   – gdzie podziało się nasze człowieczeństwo, nasza empatia, nasze odczucia i uczucia ?

   Czy celem naszego życia ma być pełny brzuch, regularne wydalanie, sporadyczne kopulowanie i nagromadzenia, jak największej ilości “koralików” i “kamyków !?
   – a zebrać to całe tałatajstwo najbogatszych i ich podwykonawców polityków, wydzielić im jakąś wyspę, dobrze obmurować (bardzo wysokim murem!), nabudować im tam mównic i “placów bojów”, spieniężyć ich majątki i zasypać ich tam tymi zasobami nadrukowanych banknotów w różnych walutach !!!
   Niech NAżRą się tym swoim “majątkiem”, a wyspę ODSEPAROWAć NA ZAWSZE OD SWIATA…

   Ps.
   – co do linku i dziczy krowopaskiej, to faktycznie, doszło już do takich paradoksów, że człowiekowi brakuje już stosownych określeń…
   Coś mi się zdaje, że jeśli Ludzkość jakimś sposobem przetrwa i bądzie kontynuowana jej cięgłość, to historycznie obecny okres zaliczany będzie chyba do najbardziej barbarzyńskiego w jej dziejach…

   Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 13:00
   Permalink

   @fly.
   E, tam! Zaraz oszalał, a jeśli już to w tym szaleństwie jest metoda nawiązująca w narracji do początku
   lat 40′ ubiegłego wieku, kiedy to zjednoczona Europa pod wodzą socjalistycznego przywódcy,
   A. Hitlera realizowała wspólna politykę poszerzania przestrzeni życiowej od Atlantyku po Ural.
   Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dziś sięgają dalej na wschód, najlepiej aż “po Władywostok”. Po co handlować jak równy z równym, skoro w założeniach była totalna eksploatacja, i to już w okolicach 2005 r. …

   ” …ba, wasza IMPOTENCJA intelektualna, OŚMIESZA was ! ” Nie tylko ich, ale i nas! Nie tylko ośmiesza, co jeszcze można byłoby jakoś zaakceptować ale i naraża!

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 20:04
  Permalink

  Panie Krakauer – UE jest tylko ODROBINĘ mniej zidiociała politycznie od Polski! Rozumiem, że część tego rusofobicznego wycia jest na użytek wewnętrzny, Ale, PO CO ? Czy mogę np. utrzymywać poprawne stosunki z piszącymi TUTAJ ( WPK i mściciela katyńskiego pomijam) wyzywając ich jednocześnie od morderców ? A do tego doszliśmy w polityce !

  jednocześnie, co trzeba podnieść uczciwie – UE jest już ZUPEŁNIE porąbane klimatycznie i szykuje sobie – czyli NAM ARMAGEDON !

  Tu parę linków bo to się nie przebija do głównego ścieku :
  http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2968-indie-i-chiny-nie-chcą-dekarbonizacji-czy-naciski-na-dekarbonizację-gospodar-ki-płynące-z

  http://stopwiatrakom.eu/wiadomości-zagraniczne/2967-usa-według-głównego-doradcy-naukowo-techicznego-administracji-prezyden-

  http://stopwiatrakom.eu/wiadomości-zagraniczne/2966-niemiecki-federalny-trybunał-obrachunkowy-skrytykował-koszty-transformacj

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 20:35
  Permalink

  “Kiedy obserwuje się działanie władz na całym świecie, to nieodparcie ulega się wrażeniu, że te władze prowadzą działania bezsensowne, bo, chociażby w niektórych miejscach, jak sklepy wielkopowierzchniowe czy zakłady pracy, ludzie mogą gromadzić się, a w innych, jak restauracje, siłownie czy kościoły – nie. Pozornie jest to bez sensu, ale tylko pozornie. Władze doskonale zdają sobie sprawę z absurdalności tych ograniczeń, ale robią to, bo ich celem, poprzez takie posunięcia, jest oddziaływanie na ludzką psychikę. Nie od dziś wiadomo, że samopoczucie psychiczne ma duży wpływ na zdrowie ludzi. Jest to działanie wyjątkowo perfidne. Inną zagrywką jest atak, przeważnie, na kościoły katolickie i „wywoływanie” kolejnych fal przed świętami katolickimi. Żeby to osiągnąć wystarczy sterować ilością przeprowadzanych testów. Inna sprawa, że nikt nie jest w stanie zweryfikować danych, które nam codziennie serwują władze. Dzielenie ludzi na wrogie sobie społeczności, to odwieczna zasada rządzących.

  Władze nigdy nie byłyby w stanie tak manipulować ludźmi, gdyby nie rozwój nowoczesnych technologii, tj. internetu i telefonii komórkowej. Jednak wcześniej musiały tych ludzi przygotować, gdyż bez tego atak byłby nieskuteczny. To przygotowanie polegało na właściwej edukacji mas. Zaczęło się od likwidacji analfabetyzmu. Dlaczego władzom tak zależało na jego likwidacji? Bo poprzez prasę, książki itp. można było sączyć ludziom właściwą propagandę. Ludźmi się rządzi, jeśli rządzi się ich myślami. To zauważył już Józef Mackiewicz, który w jednym ze swoich opowiadań przytoczył rozmowę z prostym, niepiśmiennym chłopem. Spotkał się z nim przy ognisku, gdy uciekał przez Bolszewikami na Zachód. Zaskoczyła go prostota i logika jego spostrzeżeń. W pewnym momencie chłop mówi: Jeśli Bolszewiki mówio, że chco zabrać bogatym i dać biednym, to czemu oni tak biednych męczo? On niczego nie czytał, on tylko obserwował rzeczywistość. Nam tę obserwację uniemożliwiono. Ograniczono nam poruszanie się w przestrzeni. Do wielu miejsc nie mamy wstępu. Wiedzę o otaczającej nas rzeczywistości, czy może raczej nierzeczywistości, czerpiemy z telewizji, internetu czy tzw. smartfonu – inteligentnego telefonu. Trudno w takiej sytuacji dziwić się, że większość ludzi przyjmuje bezkrytycznie oficjalną interpretację rzeczywistości.
  (…)
  W innym artykule na tym samym portalu “Horror On St Vincent” – Only Vaccinated Evacuees Able To Flee Amid Fears Of Next Big Volcanic Eruption („Horror na wyspie St Vincent” – tylko zaszczepieni mogą ewakuować się w obawie przed kolejną wielką erupcją wulkanu) ukazuje się nam ten nowy wspaniały świat.” https://bb-i.blog/2021/04/15/podzialy/

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 20:37
  Permalink

  @Miecław – większość , jeśli nie WSZYSCY polscy (?) politycy są agentami wpływu. Nie chce mi się szukać, ale WSZYSCY byli na przeszkoleniu w odpowiednich US instytucjach !

  W poprzednim wpisie zacząłem ale ni dokończyłem – trzeba oddać sprawiedliwość partii SP (choć nie cierpię ich politycznie) , że przeciwstawiają się obłędowi klimatycznemu zawartemu w unijnym planie odbudowy . Uzależnia on nas CAŁKOWICIE od UE we wszystkich obszarach.
  Sądy, LGBT i najważniejsze – CEL KLIMATYCZNY , czyli ukręcenie sobie samemu stryczka !

  Teraz wybierzcie – więcej kasy i stryczek, czy mniej i jeszcze nie zdechniemy z zimna po ciemku. Ja wybieram II wariant.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 13:08
   Permalink

   Nie potrafię rozszyfrować użytego skrótu “jedynych sprawiedliwych” – SP. ?

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 21:35
  Permalink

  http://niepodległy.pl/#/1073/terrorystyczne-usa-i-kto-tu-jest-zabojca-biden-morderca/

  Вооружённый мятеж в Беларуси: Федута, Зенкович, Макар, Костусев готовили захват и убийство Лукашенко https://www.youtube.com/watch?v=PpV9s6YIflo

  План покушения на Лукашенко. Что всё это значит? // «Игры закончились»
  https://www.youtube.com/watch?v=BR2cQEqDFVQ

  Postanowiłem wykasować notki biograficzne gadów prozachodnich( Fieduta, Zenkowicz,Makar,Kostusjew(.

  Pro stosowanej na szeroką skalę wolności słowa w w rosyjskiej ТВ: A gdyby nie zapraszać to czy któryś z telewidzów uwierzyłby w to że retoryka jaką się posługują jest taka jaka jest? Przecież gdyby tylko o tym opowiadać to momentalnie zostałoby to zaliczone w poczet “kremlowskiej propagandy”. Ale jeśli dać im możliwość żeby mówili to co im w mrocznych duszach się kłębi, to zupełnie inna sprawa.Już nikt nie może zarzucić “wyrwania z kontekstu”, czy jeszcze czegoś innego.Ludzie przed telewizorami siedzą i słyszą na własne uszy.
  Poza tym jest jeszcze jeden plus tej sytuacji.Wiadomy element od 20 lat nie jest przy władzy a w tym czasie wyrosło nowe pokolenie nie pamiętające porządków lat 90-tych.I gdyby nie pokazywać liberastów w politycznych tok szołach mogłoby się zdarzyć że po raz drugi zbałamucą naiwniaków.A kiedy podczas takiego programu prowadzący wtrąci taką czy inną uwagę to widz zaraz wie z kim ma do czynienia.
  To dla mnie wielka gratka bo przy okazji dowiaduję się różnych różności.
  Tą drogą wiem że nijaki Siergiej Stankiewicz (wyjątkowa kanalia)
  https://www.google.com/search?q=%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9+%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&tbm=isch&ved=2ahUKEwiPuPzY44fwAhUDzCoKHUopCu4Q2-cCegQIABAA&oq=%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87+%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9+%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87&gs_lcp=CgNpbWcQDDIECAAQEzIICAAQCBAeEBM6BAgjECc6BwgjEOoCECdQ9NYOWNDvDmDc-w5oAXAAeAKAAXKIAdsOkgEEMjAuMZgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nsAEKwAEB&sclient=img&ei=6yN8YM-WOoOYqwHK0qjwDg&bih=721&biw=1467&client=firefox-b-d
  jelcynista,w 1991 r wiódł lud na barykady w celu obalenia pomnika Dzierżyńskiego.Dziś jest pacyfistą nawołującym do przestrzegania ludzkich praw i tolerancji.
  Michaił Barszczewskij,gwiazda adwokatury moskiewskiej,członek wszelkich prestiżowych gremiów o liberalnym kierunku
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%89%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87
  Kiedyś u Sołowiowa grzmiał na stalinowskie represje 1937 roku w efekcie których jego dziadek stracił życie.
  Sołowiow spokojnie tego wysłuchał a potem zapytał “A GDZIE DZIADEK PRACOWAŁ ? ” Barszczewskij stracił rezon i wydusił:do momentu aresztowania był naczelnym prokuratorem okręgu moskiewskiego.
  I już większość telewidzów wie KIM BYŁ DZIADZIO!! 😉
  Zaś bardziej przytomna cześć telewidzów wie że dziadunio w latach 1932-1936 wysłał na śmierć setki ludzi a tysiące odprawił do łagrów i na zsyłki.Jak wiadomo robiący czystki w okręgu moskiewskim Nikita Chruszczow wynalazł na swoim terenie aż 20.000 kułaków.
  I znalazłby jeszcze więcej gdyby nie słynne STALINOWSKIE, – “Уймись, дурак!” (uspokój się durniu),napisane na kolejnym wniosku o represje względem kolejnej ujawnionej przez Chruszczowa grupy kułaków. Tak że zapraszanie do studia i udzielanie głosy rozmaitej gadzinie ma głęboki sens

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2021 o 08:15
   Permalink

   W nawiązaniu nie od rzeczy będzie wspomnieć o kolejnej ciekawej postaci na rosyjskim liberalnym
   firmamencie, otóż tą personą był swego czasu A. Sobczak. https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Sobczak
   Jeśli już wspominam o tej znaczącej swego czasu osobie, to głównie z uwagi na “jewropejkę w każdym calu” córkę Ksenię, która to robi od dawna za gwiazdę w rosyjskiej TV. 😅
   Dzięki takim i podobnym “operacjom” – Rosjanie (acz nie tylko) wiedzą kto jest kto …
   To tylko dwa przykłady z brzegu, a jest takich i podobnych w wymowie “troche więcej”, o czym nie omieszkam przypomnieć sobie i kom.

   Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2021 o 15:34
  Permalink

  https://thesaker.is

  Z zainteresowaniem czytam teksty z tej witryny.
  Zdrowy rozsądek jeszcze nie umarł……
  Najciekawsze są dyskusje pod esejami.
  Polecam.

  Odpowiedz
 • 8 maja 2021 o 12:44
  Permalink

  Znowu ten gender! Jakaś transdziewczyna dała ci kosza jak byłeś nastolatkiem czy skąd ta frustracja?

  Odpowiedz
 • 29 maja 2021 o 16:04
  Permalink

  Ale po co walczyć z Rosją skoro można ją zagłodzić sankcji i rozebrać na mniejsze części

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.