Wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 do Rosji to zdrada i hańba

Bądźmy konsekwentni – wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 do Rosji to zdrada i hańba! Przez ostatnie lata konsekwentnie nazywaliśmy w retoryce państwowej Federację Rosyjską krajem agresorem. Nasi politycy poprzedniej i obecnej opcji rządzącej prześcigali się w deklaracjach o tym, jak to Krym ma wrócić na Ukrainę, jak Rosja ma powstrzymać się od dalszej agresji itd. Za tymi deklaracjami poszło wielu ludzi kultury, którzy masowo odmawiali wyjazdów do Rosji i współpracy w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Co więcej, jawnie przyczyniliśmy się do nałożenia na Federację rosyjską sankcji za rzekomą agresję na Ukrainę, co więcej – stale politykę sankcji wspieramy.

Jak można w takich warunkach jechać na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Rosji w 2018 roku? Nie ma się co obawiać że wygramy i raczej pan Robert Lewandowski nie będzie miał okazji odbierać gratulacji od pana Władimira Putina – Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Chodzi jednak o pryncypialne zasady. Przecież w retoryce przedstawicieli władz publicznych Polski, Rosja jest uważana za potencjalnego agresora! Nawet wstrzymaliśmy bezwizowy ruch przygraniczny z Obwodem Kaliningradzkim, motywując to kwestiami bezpieczeństwa podczas szczytu NATO w Warszawie i do dzisiaj, tego nie przywrócono, chociaż mieszkańcy i politycy z dwóch województw na Północy (zapewne zdrajcy) – apelują o to bezustannie, nawet niektórzy z opcji rządzącej (ale po cichu).

Przecież są w kraju politycy, którzy zupełnie otwarcie twierdzą, że Rosjanie, we współpracy z byłym premierem Polski – zabili nam Prezydenta i innych uczestników wyjazdu dla Katynia 10 kwietnia 2010 roku. Czy podchodzimy do tego na serio? Przecież nie ma żartów, a wiadomo – mgła, rdzeń wolframowo-tytanowo-polimerowy w słynnej brzozie, do tego chmura elektromagnetyczna i mikro ładunki wybuchowe umieszczone w płatowców jak był remontowany w Rosji. Czy już o tym władza zapomniała? Przecież to jej retoryka?

Tyle było mowy o napaści Rosji na Ukrainę, o złamaniu prawa międzynarodowego, o wygumowaniu porządku jałtańskiego, o nienaruszalności granic (nie dotyczy Kosowa), jak również kreowano cały szereg innych fikcji. Wszystko miało tylko jeden cel – zaatakować Rosję. Nas kraj w tym niestety uczestniczył, chociaż od samego początku zabawy w nagonkę na Rosję było wiadomo, że dotyczy to tylko wybranych kwestii i tylko dla niektórych, tj. zupełnie inaczej sankcje działają dla niemieckiego przemysłu, brytyjskich finansów, a jeszcze inaczej dla naszych producentów jabłek lub łotewskich producentów jogurtów, kefirów i serów.

Poza tym przecież jest jeszcze kwestia gazociągu Nordstream i Nordstream 2, czyli materializacji szatana na ziemi – oto jego dzieło. Niemcy i Rosja współpracują nad głowami Europy Środkowej robiąc razem interesy bardzo konsekwentnie. My się temu oczywiście przeciwstawiamy i jesteśmy tak bardzo przeciw, jak bardzo nieopłacalne jest sprowadzanie gazu statkami, jednak w czym problem – kto bogatemu zabroni?

Jak po tym wszystkim jechać do Rosji? Na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku? Grać w piłkę, na rosyjskiej murawie (przeważnie importowanej z Holandii). Może do tego jeszcze bawić się jak wszyscy kibice i przypadkiem nasi goście mogliby się przekonać, że oto są w normalnym kraju, gdzie ich gościnnie przyjęto, a poziom życia jest wyższy, niż w domu? Może jeszcze ktoś sobie uświadomi rzeczywistość i zacznie zadawać pytania – może „ten Putin” wcale nie jest taki zły? Może Rosja nie jest krajem, gdzie w sklepach na hakach wisi skóra od słoniny, a w każdym śmietniku stale stołują się trzy wielkie niedźwiedzie?

Z tych wszystkich względów wyjazd do Rosji to zdrada i hańba. Mowy nie ma o żadnych igrzyskach – zakwalifikowaliśmy się, a teraz jeżeli na poważnie traktujemy, to wszystko co zainwestowaliśmy w Ukrainę, pod względem materialnym jak i własnego wizerunku – bądźmy konsekwentni. Podziękujmy – nie jedźmy, sugerujmy innym krajom solidarność z Ukrainą. Przecież wedle opinii Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i NATO – Rosja jest agresorem, rzekomo napadła na sąsiedni kraj! Jak możemy w takich warunkach zajmować się świętem sportu? Gdzie tu sens i gdzie logika?

Zawsze we wszystkim trzeba być konsekwentnym. Jeżeli nie jest się w stanie takim być, to trzeba zawsze dwa lub trzy razy się zastanowić co się robi. Być może czasami po prostu lepiej jest siedzieć cicho, jeżeli coś nas bezpośrednio nie dotyczy? Proszę zobaczyć w jakiej sytuacji są Węgry, Czechy, Słowacja, a nawet Finlandia. Pomimo podporządkowania się bezprawnej polityce sankcji wobec Rosji, te kraje mają otwarte bramy na Wschód.

Już tak zupełnie na poważnie, nie zdziwimy się, jak przed Mistrzostwami w naszym kraju rozpocznie się dyskusja na temat wyjazdu reprezentacji. Proszę wówczas śledzić, kto ją inicjuje, jaka argumentacja jest używana i kto będzie propagował tezę główną (o bojkocie). Gdyby Zachód był na serio, gdyby miał szacunek do samego siebie i swojej działalności, to nie byłoby żadnych mistrzostw w Rosji, ani żadnych igrzysk w Katarze. Przecież chodzi tylko o politykę, jeżeli celem Zachodu jest ukaranie Rosji za jej politykę, to można to zrobić tylko poprzez sprowokowanie upokorzenia.

Tymczasem Rosja ma się jak najlepiej, chociaż to wszystko bardzo dużo kosztuje, to jednak tymi Mistrzostwami Rosjanie utwierdzają swoją pozycję wśród Narodów świata! Żadne sankcje, żadne knowania, spiski i próby szkodzenia Rosji nie odniosły, nie odnoszą i nie odniosą nigdy żadnego skutku. Przynajmniej do póki Rosją rządzi pan Władimir Putin, a za nim stoi 150 mln rosyjskich patriotów.

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

24 myśli na temat “Wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 do Rosji to zdrada i hańba

 • 10 października 2017 o 04:59
  Permalink

  W sumie to racja, jak można jechać na mistrzostwa do kraju, który jest agresorem?

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 09:45
   Permalink

   ‘To jeszcze nic”, tak zwykł,był mawiać nieodżałowany Balcerek,
   ‘niektóre ‘patyjoty” upa-ińskie plujące jadem w ruskiej TB na wszystko
   co rosyjskie kupują sobie mieszkania w ‘stolicy agresora’………. 🙂
   w dodatku za pieniądze(zapewne) zarobione dzięki gościnnym występom we “wrażych mediach” i bądź tu prorokiem ….. i gdzie są “granice” …. 🙂

   Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 05:40
  Permalink

  Słuszny tytuł!

  PPP i K – nie wjedzie do tego potwornego kraju, chyba że na Rosomaku.

  PPP i K: Prawdziwy Polski Patriota i Katolik (bo Polak to Katolik).

  Kto napuścił naszą reprezentację do wzięcia udziału w tej hańbiącej imprezie?

  Jakie szatany za tym stały?

  Z Macondo?

  Amen.

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 06:27
   Permalink

   @Inicjator…no wlasnie,komentator “ujal”…
   Komentator @Incjator jest mistrzem paradoksu….

   Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 05:53
  Permalink

  Mocne, jak znam zycie to będzie dyskusja… taki kraj

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 07:52
  Permalink

  Jest logika jako nauka stosowana i jest logika polityczna. Proszę Autora o nie mieszanie tych dwu pojęć. Co jest logiczne z punktu widzenia logiki stosowanej ( a Autor ją stosuje ) wcale nie oznacza, iż jest logiczne z punktu widzenia logiki politycznej. I na odwrót. Będzie straszliwi cyrk jeśli Pan Adrian zechce jechać i pooglądać Polskich Piłkarzy.

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 08:59
  Permalink

  Jedyne wyjście to każdy kibic uzbrojony w różaniec będzie krzewił jedynie słuszną religię i anty Putinowską retorykę! I wilk cały i owca cała!A w sumie Krakauer znów na wyżynach paradoksu!Pozdro

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 09:47
  Permalink

  Rzeczywiście, Polska i inni satelici amerykańscy nie powinni jechać do Rosji, w ramach poczucia solidarności z banderowcami i oligarchami, w walce o wyzwolenie Krymu i wolność Donbasu. Po co wiec na polskich granicach stoją okupacyjne oddziały marines gotowe do ataku na Rosję? Myślę jednakże, że przedwczesne są te dywagacje. Do mistrzostw jeszcze pełen rok a CIA i inne agendy agresji z pomocą Izraela czynią wszystko aby je zakłócić. W kolejce czeka atak na Iran, Koreę lub Wenezuelę.

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 10:33
  Permalink

  E tam. Wyjazd do Moskwy to tylko przykrywka do rozpoczęcia wojny hybrydowej na terenie wroga przez naszych kiboli, którzy utorują drogę marines:-) W kibolach cała nadzieja na obalenie reżimu Putina:-) Ale najpierw odbędą pielgrzymkę na jasną górę, gdzie zostaną na zaś oczyszczeni z grzechów i namaszczeni do walki z tą putinowską zarazą, no bo u nas już nawet prawica zaczyna być prorosyjska, tak się porobiło na tym świecie:-)
  @Wlodek, masz rację, ja dodałbym jeszcze na wyjazd trochę “moherów” z różańcami dla odwrócenia uwagi przeciwnika – ktoś musi przecież rozśmieszyć ten reżim, bo mniemam, że sami kibole sobie nie poradzą:-)

  Ale co do istoty Krakauer ma rację, bo skoro przyrównują Putina do Hitlera nawet, a Rosję do III Rzeszy to jak można plamić honor takim wyjazdem??? Antoni nie powinien na to pozwolić. Poza tym nasi piłkarze wygrywając nie zachowali się patriotycznie, to jest sabotaż rusofobicznej polityki pisowskiej.:-)

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 12:15
  Permalink

  I wczoraj się zaczęło! TVN USA nadała program jakie to drogie stadiony w Rosji,piją kibice wódkę i zamiast coca colą zagryzają szaszłykami! I co najgorsze wspierają separatystów na Donbasie.Dobrze że Ukraina dostała od Chorwatów i good bay, prowokacji nie będzie i jest miejsce na naszych demokratycznie nastrojonych kibiców .Bóg,Honor,Głupota do boju!

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 12:50
  Permalink

  @Miecław. Hmmm! Zadumałem się nieco. Wydawało mi się że
  inteligentni ludzie mają inną percepcję przerobu ‘tego goowna” które uknuło termin – “kibole”, niestety łykają liberalno-lewacką zbitkę w “trymiga”…Jabłonowski – Brawo kibice Legii Warszawa!

  https://www.youtube.com/watch?v=lae8RILZBfc

  Ps. Miecław, to nie nadzieja w ‘kibolach” na obalenie “reżymu’ Putina a w tych co to jeżdżą na oficjalne zaproszenia strony rosyjskiej np.Klub Wałdajski jedzą i piją na koszt Rosji, po to by
  po powrocie pluć na Rosję. Kto jeździ? Ano, “zrób to sam”… 🙂
  To tylko taki przykład, pierwszy z brzegu…

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 16:30
   Permalink

   @krzyk58. Widzę, że ty ironii nie poniał:-)
   A co do Jabłonowskiego i kiboli to współczuję mu inwestycji propagandowej, bo to retoryka prowadząca donikąd i niszcząca prawicę. Dzięki temu tzw. normalsi będą stronić od prawicy, bo nie chcą być identyfikowani z ograniczeniem intelektualnym i ustawkami.
   W sumie to współczuję tym “kibolom” bo są wykorzystywani z jednej strony przez kk, a z drugiej przez lobby biznesowe. Czasami wśród moich uczniów trafiają się tacy, więc bardzo szybko ich “leczę” faktami z życia z tej fascynacji igrzyskami dla gawiedzi. Mój ostatni pobyt na stadionie skończył się razem z PRL. Odkąd piłka stała się biznesem a chamstwo zapanowało na stadionach, abym osobiście pojawił się na stadionie sponsorzy musieli by mi za to zapłacić, jakąś solidną stawkę za stratę prywatnego czasu na oglądanie ich meczu.
   Gwiazda Jabłonowskiego – w sumie po dobrym starcie – powoli gaśnie. Ale tak to jest, jak się pomylą człowiekowi prawdziwe wartości i priorytety. Kiedyś rozwalał tą niedobrą “komunę”, za co potem żałował we filmie, ale nadal nie wyciągnął wniosków z przeszłości i zaczyna bredzić.

   Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 16:38
  Permalink

  Swietnnie podsumowana głupota naszej polityki zagranicznej

  Odpowiedz
 • 10 października 2017 o 17:06
  Permalink

  Piłkarze od piłki kopanej jak to piłkarze mogą jechać do Moskwy im zależy na wygranym meczu. Natomiast większy problem jest z kibicami i pseudo kibicami w tych grupach jest najwięcej patriotów i powinni się oni zastanowić ( ci patrioci) czy to nie jest złamanie zasad patriotyzmu.

  Odpowiedz
  • 10 października 2017 o 22:07
   Permalink

   @krzyk58. Trochę ideowego pomieszania w linkowanym tekście, ale dużo prawdy i racji.
   “Lewactwo w Polsce odchodzi powoli do lamusa” – oby jak najszybciej, takie jest moje zdanie.
   Moje wnioski są takie i nie tylko po lekturze tego tekstu:
   – że tzw. lewactwo jest ofiarą pewnych wypaczonych prądów kulturowych podobnie jak prawactwo;
   – oraz, że prawica w Polsce może uratować wreszcie Polską normalną lewicę:-)
   – gdyż ludzie zrozumieją wreszcie czym się kończą lewackie i prawackie wypaczenia kulturowe, oraz do czego prowadzą rządy prawicy w interesie kapitału i kościoła dominującego, i jakie tego będą skutki;
   – więc siłą rzeczy lewica się odrodzi, bo jej źródłem życia jest zamordyzm prawicowy i “jaśnie pańska” oraz plebańska niewola:-)

   Kulturowy katolicyzm i sam system wymuszonej względnej równości ekonomicznej w PRL zniszczył (uśpił) instynkt walki klasowej, dlatego tak łatwo było zmanipulować klasę robotniczo-chłopską w Polsce i ponownie wpuścić ich systemowo w feudalizm kapitalistyczny. Takie geny, jak kiedyś usłyszałem od starszego jegomościa ze słuszną metryką, czego nie omieszkał podkreślić biorąc mnie za swojego:-)

   Odpowiedz
   • 16 października 2017 o 06:47
    Permalink

    @Mieclaw…swietna analiza socjologiczno-polityczna,do ktorej przylaczam sie w calej rozciaglosci….

    Odpowiedz
 • 12 października 2017 o 08:22
  Permalink

  No tak dobry artykol
  A co z tym Nawalnym
  ludzie w Rosji mowia
  Iz to wtyka sluzb obcych
  ktore chca zmienic Putina
  Ciekawe …

  Odpowiedz
 • 26 października 2017 o 21:57
  Permalink

  Tak. Bądzmy konsekwentn. Raz Pan Putin gloryfikowany , na dzień urodzin i przedstawiany jako prezydent , którego jako wybawiciela Rosji , winnismy im , Rosjanom , pozazdroscic , taeraz na nowo widziany , wrog Polski , potencjalny agresor. Czy to jakaś komitywa z Panem smoleńskim?

  polityka , na wskroś mieszana , ze sporem . A jakżeby nie . to ma być skansen w upolitycznionym świecie? Przeciez powszechnie wiadomo , że sport , to jedna z największych potęg biznesu.

  To jedni , wykorzystując u nich organizowane wielkie imprezy sportowe w , mogą je wykorzystywać dla poprawy wizerunku na arenie międzynarodowej swego keraju , zwykłej jego promocji , co u niego najlepsze ,mogące przyciągnąć biznes, turystów, przybliżyć światu kulture i zdobycze , kraju – organizatora- a Pan PUTIN – Nie MOŻE?

  Niby to z jakich powodówDla mnie Pan Putin jest wielkim patriota i obyśmy i my mieli takowych , o tych rozmiarach. Autor i taki Jego wizerunek , kreował. Przeszedł dziwną metamorfozę

  O wielu tu problemach mógłbym pisać i zanudzać .

  Porusze jeszcze jeden z wielu . To zdanie , opinie i dążenia , wraz zmarzeniami , sportowców , autorów , tych wielkich , sportowych aren.

  Dlaczego , jacys politycy , zabraniając im wyjazdu do kraju organizującego np. Olimpiade , wielkie MŚ i wiele innych o zasiegu swiatowym imprez li tylko z ubzduranych przez siebie politycznych powodow.

  Od kiedy to sportowe zmagania i przesłania , np. o budowie pokoju , które niosa, są narzędziem brudnej od zawsze POLITYKI? Czyżby zapomniano o szlachetnych ideach , jaki niesie z sobą sport, szczególnie o takiej skali, ogólnoświatowym wymiarze?

  A sami sportowcy , to kto o nich pomyśli , kiedy oddając sportu , całe swe zycie, licząc , że ogromny wysiłek mu poświęcony , zakończa , przez Politykierstwo , utrata marzen , nie tylko ze zdobycia tytułów i medali , ale także tracąc , możliwość , poprzez emerytury np. . za medale olimpijskie, , zabezpieczenie sobie godnego życia , co im zwyczajnie , przejdzie , potocznie mówiąc , koło nosa??

  Czy ich takie i szereg innych korzyści , poza ideowa , ambitna szlachetna radością ze zdrowej , sportowej ryawalizacji, zabrane wraz z zakazem udziału , w czyś co było ich celem życia , Zabrane już często , ostatnie szanse, zrekompensują w jakikolwiek , SPRAWCY ICH NIESZCZĘŚĆ- politycy
  Proszę tylko pomyslec np. o ciężarowcu , który dźwigał z nadludzkim wysiłkoem , tysiące ton ciężarów, znioszczył, stawy , kręgosłup, pozrywał wiązadła i mięsnie itd. itp.

  A teraz skacze z radości , bo nie może pochwalić siebie, a także i zapromować SWEGO KRAJU , z winy Polityków?

  Jak można w szambie , jakim jest POLITYKA, topić wspaniałe IDEE SPORTU. Ile cennych rzeczy , oprócz wielu biznesowych , a jakże , zalet , czysto ludzkich rozwija i wszystko , wraz z życiem , głownych jego bohaterów , ot tak , przekreślić i zmarnować !!!

  Sport , rozwija człowieka wszechstronnie , a rozwój Polityka { nie każdego rzecz jasna} , przypomina mi rozwój papieru toaletowego , wraz z jego końcowym przeznaczeniem. Nadaje się gł. do d…. Z Czymś tak się rozwijającym , MIESZAĆ- SPORT?

  Jak można się zorientować , z krótkiego komentarza, wypowiedzi , najbardziej mi żal ludzi – DZIELNYCH SPORTOWCÓW!

  Przy okazji , dzięki im za dostarczanie wspaniałych przeżyć i emocji , dumy , połynacej i rozlewającej się w naszych sercach , szczególnie podczas słuchania hymnu narodowego .

  Tych łez wzruszenia, politykom odbierać , nie wolno , bo płyna wtedy często , w tak wielu krajach i kształtują minn. patriotyzm . Co jest pojęciem obcym , dla kogoś -OD KORYTA!!!!!!

  Odpowiedz
 • 26 października 2017 o 22:02
  Permalink

  Zakazujcie sobie , co tylko , A BÓG I TAK MOŻE WSZYSTKO!!!!

  Odpowiedz
 • 26 października 2017 o 22:33
  Permalink

  Przykro mi , bo Kościól jak zwykle , judaszowo , milczy w tej sprawie . A tak ochoczo , garnie się do polityki , uzasadniając to tym , że duchowni , sa też obywatelami danego kraju i mogą się jako obywatele , obywatelztwa nie pozbawieni, w sprawach politycznych , także wypowiadać .

  I proszę Panów , w sukienkach {diabeł wie , czemu w czarnych}DRZYJCIE M…Y, jak drze się pewien Pan w swej słusznej sprawie , nie milczcie , dając przyzwolenie , na cierpienie ludzkie , tu , za żywota , bo obiecane wiekuiste szczęście, w Niebiosach , nie jest przecież dla wszystkich , sportowców- nie wyłączając.

  Niepojęty i Wszechmocny Bóg {JEST MIŁOŚCIĄ}, gdy staniemy przed nim , nie zapyta Nas , mnie I Ciebie {polityka także} ile zebrałeś dla siebie, tylko ile dałeś innym . A w
  tym przypadku sprtowcom dajesz, czy zabierasz , niemal wszystko?

  nie dokończyłem zgrabnie, bo urwałem kawałek myśli po pytaniu dlaczego itd. winno się zakończyć , odbierają im {sportowcom} radość , dumę i dorobek całego życia

  Odpowiedz
 • 27 października 2017 o 03:44
  Permalink

  “Obywateltzwa”, winno być w cudzysłowiu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.