Wybór jest prosty: Putin albo chaos na Bliskim Wschodzie

Tor-M1 and S-300V SAM, 2008 lic.: CC BY-SA 3.0; Vitaliy Ragulin - День войск ПВО Źródło: commons.wikimedia.orgCzy zastanawialiście się już państwo nad tym, w jaki sposób Rosja może strategicznie odpowiedzieć na realizowaną na rzecz jej osłabienia strategię Zachodu?

Wybór dla Świata jest prosty: Putin albo chaos na Bliskim Wschodzie, to znaczy albo przede wszystkim Zachód i sprzymierzone z nim kraje uznają prawo Rosji do samodzielnego podejmowania decyzji w zgodzie z własnym rozumieniem swoich interesów, albo Świat czeka chaos, gdyż bez Federacji Rosyjskiej nie da się utrzymać pokoju w tym kluczowym regionie. No, a w konsekwencji nie będzie mowy o żadnej ropie po 80 USD za baryłkę i głupie pomysłu na nowy porządek świata się skończą.

Wystarczy, żeby Rosja sprzedała systemy przeciwlotnicze S-300/400 do Iranu, co może zrobić bez najmniejszego problemu a Iran zapłaci za nie nawet złotem na wagę 1:1 – wówczas sytuacja strategiczna w regionie się zmienia. Oczywiście zależy ile tych zestawów zostanie kupionych, jednakże należy spodziewać się, że akurat tyle, że w tym górzystym kraju zasięg każdego będzie pokrywany, w co najmniej 30% przez kolejny, a nad Zatoką Perską akurat na tyle, że bez korytarzy zakłócania wytyczonych przez amerykańskie krążowniki nie będzie nic latać bez zgody irańskiej obsługi tych zestawów. W konsekwencji mamy w Iranie za jakieś 5 lat broń jądrową, albo totalny chaos, gdyż trzeba będzie Teheran szybciej zaatakować w celu zniszczenia tego silnego organizmu państwowego. Ich sąsiedzi z południa zrobią wszystko, żeby się im nie udało.

Dlaczego o tym mówimy? Proszę się zastanowić, czy Zachodowi i Saudyjczykom udałoby się tak skutecznie obniżać ceny ropy naftowej, – jeżeli pojawiłaby się konieczność „zaprowadzenia demokracji” w Iranie. Czy wówczas cena baryłki oscylowałaby około 80 USD, czy raczej około 180 USD?

Syria potrzebuje wsparcia lądowego – silnym korpusem ekspedycyjnym, problem polega na tym, że nie bardzo jest jak go tam dostarczyć. Można jedynie przez Iran i Irak, więc co najwyżej mogliby to być irańscy „ochotnicy” oraz np. inżynierowie wojskowi z krajów b. ZSRR na kontraktach. Nie ma innego sposobu, innej możliwości, żeby w tym kraju wyrugować terrorystów i wszelkiej maści bandy – umożliwiając funkcjonowanie organizacji państwowej. Syria już nigdy nie będzie taka jak była, może to będą dwa kraje, albo jeden kraj i kawał ziemi niczyjej? Trudno określić – w każdym bądź razie wsparcie wojskowe dla rządu w Damaszku to jedyny sposób na powstrzymanie tego chaosu. Jeżeli to nie nastąpi, a Damaszek mógłby upaść, to z pewnością stanie się nową stolicą tzw. państwa islamskiego. Wówczas powstaje pytanie, czy nad tym miastem przypadkowo nie zostanie zdetonowana jakaś nieznanego pochodzenia głowica jądrowa, oczywiście świadków nie będzie, a światowe media odpowiedzialnością obłożą upadającego prezydenta, który w ostatnim rozkazie wykorzystał swoją jedyną najstraszliwszą broń. W praktyce tylko Rosja może dostarczyć tyle broni i na tyle zarazem kontrolować obecne władze w Damaszku, żeby nie wykorzystały nowego potencjału do walki z Izraelem, tylko z terrorystami.

Libia na dłuższą metę będzie obszarem zainteresowania Egiptu, który sobie nie pozwoli na to, żeby na jego zapleczu powstała aktywna organizacja terrorystyczna odwołująca się do ideologii islamistycznej – silnie zwalczanej w samym Egipcie. Dzisiejszy Egipt liczy na pomoc militarną Rosji i wcale tego nie ukrywa. Nowoczesna rosyjska broń dostarczana w dużych ilościach, może bardzo skutecznie pomóc w walkach na libijskich pustyniach z bojownikami, których „nie widać” i bez linii frontu. Egipska armia jest tak przerażająco potężna, że gdyby władze w Kairze chciały – mogliby zająć całą Libię, a przynajmniej pola naftowe w głębi na pustyni – totalnie pacyfikując kraj. Być może do tego scenariusza dojdzie, jednakże ze względu na obecność tamże zachodnich firm zajmujących się dostarczaniem usług bezpieczeństwa i porządku – musiałaby to być operacja obliczona w jakiejś mierze na współpracę z Zachodem, w tym w szczególności z Europą.

Powstaje jednak pytanie, czy władze Federacji Rosyjskiej będą chciały pójść Zachodowi na rękę, po tym, co tenże zrobił na Ukrainie? Skoro w użycie weszła retoryka wojenna, to naprawdę niewiele trzeba, żeby Rosja na tyle zmieniła swoje oddziaływanie z przyjaznego soft power na spełnianie uzbrojeniowych życzeń Ajatollahów i już Świat swoi w nowej sytuacji strategicznej. Przy czym trzeba pamiętać, że kto jak kto, ale akurat Federacja jest w stanie to zrobić w taki sposób, że nikt poza zainteresowanymi nie będzie o niczym wiedział, do póki – sprawy nie dojrzeją. Oznacza to, że w przypadku szkolenia specjalistów na poligonach w Rosji – do Iranu można dostarczyć gotowe zestawy – z już wyszkoloną i wprawioną obsługą, bo przy pieniądzach Teheranu, których nikt tam nie będzie żałował – można bardzo szybko się nauczyć skutecznie strzelać.

Powyższe to najprostszy sposób, jak można przeciwdziałać amerykańskiemu money power, którego celem jest ekonomiczne osłabienie Federacji Rosyjskiej. Naprawdę nie potrzeba wiele, żeby zamienić Świat w trudne miejsce do życia. To nie jest tak, że tylko Zachód może skutecznie atakować Federację Rosyjską, licząc że zagłodzenie jej obywateli spowoduje bunty społeczne usuwające legalne władze!

14 komentarzy do “Wybór jest prosty: Putin albo chaos na Bliskim Wschodzie

 • 23 października 2014 o 11:47
  Permalink

  tzw. zachód to hegemon i jego wasale, a to znaczy, że to słaby układ, mniej więcej taki jak w stadzie wilków. Wasale odwrócą się od hegemona jak tylko zobaczą jego słabość. Na dzień dzisiejszy bardzo ważnym jest wyposażenie żołnierzy Noworosji w skuteczną broń obronną przed nowym uzbrojeniem agresora wyposażanym obecnie przez hegemona.

  Odpowiedz
 • 23 października 2014 o 17:11
  Permalink

  Autor celnie prognozuje.
  Spokój i ciągłość dbania o interesy kraju – to klucz do rosnącej pozycji Federacji Rosyjskiej w świecie. Rosjanie mają szczęście, że mają mądrego przywódcę.

  Odpowiedz
 • 23 października 2014 o 22:49
  Permalink

  Jeszcze przyjdzie ten czas ze znów połączymy nasze bratnie narody i państwa pod mądrym przywództwem Pana Putina jak za czasów Królestwa Polskiego i za czasów PRL, jeszcze odbierzemy zachodowi nasze fabryki.

  Odpowiedz
 • 24 października 2014 o 22:19
  Permalink

  Co za paranoje… I to pisze Polak… No chyba, że to Rusek, to wtedy wszystko jasne.

  Odpowiedz
  • 25 października 2014 o 09:23
   Permalink

   Co za paranoje…i to komentuje Polak…no chyba
   że “mocno’ zeuropeizowany,nowym prądem ideowym
   płynącym nieprzerwania z siedliska (…)- (autocenzura).
   To wtedy wszystko jasne

   Odpowiedz
  • 25 października 2014 o 18:52
   Permalink

   nie kazdy Polak jest głupi , panie Wincenty. Tylko w Polce marny brytyjski księgowy może być ministrem finansów.

   Odpowiedz
 • 25 października 2014 o 10:17
  Permalink

  Pomalutku, Rosje wkrotce sankcje wykoncza. Tylko idiota moze wierzyc ze Rosja pod rzadami Putina moze miec wplyw na losy tego swiata. Iran jest zainteresowany rozwaleniem ISIS a wiec w tym konflikcie po stronie Ameryki.
  Gdyby nie weto Putina w ONZ-ecie dotyczace koalicyjnego ataku na rezim Assada, ISIS nigdy by nie zaistnial.
  Rosja wkrotce sie rozleci, do Uralu beda Chiny.

  Odpowiedz
  • 25 października 2014 o 21:33
   Permalink

   Bardzo dobrze, że nie doszło do “koalicyjnego ataku” na rząd Assada. Przynajmniej Asszapewnia jaką taką ochronę dla chrześcijan, którzy są przez muzułmanów represjonowani i mordowani na całym Bliskim Wschodzie. Poprzednicy ISISU byli natomiast zbrojeni przez USA i Francję,chcące tego Assada usunąć. No i mają teraz owoce…

   Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 07:55
   Permalink

   –co za debilny nienawidzący rusofob to znowu pisał -nie życzę sobie pod moim imieniem -pisać takich tak głupich głupot !

   Odpowiedz
 • 25 października 2014 o 11:27
  Permalink

  Można też tak…

  Prawdopodobnie barbarzyńskie sankcje Zachodu,WZMOCNIĄ
  Rosję,a nałożone embarga przez Rosję powoli acz nieustannie
  drążyć będą społeczeństwa Zachodu,(w tym najbardziej III RP niestety,z winy “tych” co mamy w W-wie),
  która to jest i bez “embarga na produkty – kamieni kupą”
  pod rządami,od 25 lat(nie napiszę kogo).Tzw.ISIS to
  kolejne dziecko świata euroatlantyckiego,szczególnie CIA.Chińczyki,panie(i Rosja),trzymają się mocno…
  Myślę że powoli acz nieuchronnie nadchodzi CZAS ROSJI!!!
  Z tym faktem MY POLACY winniśmy wiązać nadzieje na lepszą przyszłość (Proroku od”siedmiu boleści”)!!!

  Kieruję kilka pytań i wskazówek do rusofoba,tzn.@Wladyslawa…

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/07/pytania-dla-rusofoba/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/20/ukryte-pochodzenie-isis/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/10/16/lowcy-glow-i-chaotyczny-klimat/

  Drogi Panie!- z podobnymi w treści bredniami,,proponuję zalogować się na forum “pewnej gazety”
  poczujesz,że jesteś “u siebie’!!!!Tam i tylko tam!!

  Bywaj!!

  Odpowiedz
 • 25 października 2014 o 21:35
  Permalink

  Do Syrii najłatwiej byłoby wysłać oddziały antyislamskie poprzez Turcję, ale Turcji chyba niechętnie walczyliby przezciw muzułmanom…

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2016 o 07:59
  Permalink

  -Co za debilny nienawidzący polski Rusofob to znowu pisał -nie życzę sobie pod moim imieniem pisać takich tak głupich głupot !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.