Wszyscy na jednego – dobra zmiana w obleganej twierdzy…

graf. red.

Wszyscy na jednego – chyba tak najtrafniej można określić naszą powyborczą sytuację. Oto będziemy mieli Sejm, w którym wszyscy będą przeciwko dobrej zmianie. Co jest również bardzo ważne, trzeba mieć świadomość, że sama dobra zmiana nie jest monolitem. Tam jest także pan Zbigniew Ziobro i pan Jarosław Gowin i czy się panu prezesowi podoba, czy nie – musi ich uwzględniać w rachunkach, jako nienaruszalnych. Z perspektywy tych ludzi, to co osiągnęli to wielki sukces, oczywiście nie mogą przesadzić w roszczeniach. Jednak nie ma pewności, że zgodzą się bezwarunkowo poprzeć kandydaturę pana Andrzeja Dudy na drugą kadencję prezydencką. Może ktoś będzie wicepremierem?
Dobra zmiana opiera swoją legitymacje na poparciu mas – beneficjentów rozdawnictwa socjalnego. Na to rozdawnictwo socjalne, brane są pieniądze publiczne, zabierane nam wszystkim. W praktyce, najważniejsza jest konsumpcja, ponieważ to z podatków od konsumpcji – VAT i AKCYZA, żyje nasz budżet w dominującej części wpływów. W momencie, jak nastąpi tąpnięcie w gospodarce, będzie czekać nas korekta wpływów budżetowych. Do póki są chętni do pożyczania nam pieniędzy, to w ogóle nie ma problemu. Po prostu płacimy za tą przyjemność i się kręci. Jeżeli jednak miałoby to się zmienić, a poziom oprocentowania miałby wzrosnąć na tyle, że to zaczęłoby dusić budżet, to zacznie nam brakować pieniędzy na rozdawnictwo socjalne. Dodatkowo inflacja robi swoje i zjada i tak wątłą siłę nabywczą naszych oszczędności, które są ujemnie oprocentowane w bankach.

Na marginesie trzeba zauważyć, że 500+ nie pomogło w takim zakresie w jakim pokładano w nim nadzieję. Oto bowiem okazało się, że brakuje poparcia tam, gdzie stratyfikacja społeczna jest inna, niż główne grupy docelowe w jakie celuje dobra zmiana. utrata Senatu musi boleć, boli i boleć będzie. Jak widać rozdawnictwo nie jest mechanizmem gwarantującym jednoznaczne poparcie, chociaż 8 mln głosujących WYMUSZA SZACUNEK dla rządzących. Utrata Senatu oznacza, że skończy się taśmociąg legislacyjny, co istotnie ma swoje plusy. Wreszcie bowiem dobra zmiana będzie mogła być przez kogoś kontrolowana. Chociaż nie wiadomo jak się ostatecznie będą rozkładać te głosy.
W momencie jak zmniejszą się możliwości finansowe państwa, a to jest prawie pewne, nagle – istotnie ograniczy się baza polityczna dobrej zmiany. W szczególności może dotyczyć to rolników, bo tutaj wszystko zależy od pieniędzy unijnych na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze chodzi o dopłaty bezpośrednie, a po drugie o pieniądze jakie samorządy dostaną na rozwój regionalny. Trzeba mieć świadomość, że bardzo wielkie kwoty zamiast na energetykę jądrową lub metra w zatłoczonych miastach, szło na renowacje ryneczków w miejscowościach, z których wyjeżdżają prawie wszyscy młodzi. W tej chwili tych pieniędzy będzie o wiele mniej, a co więcej trzeba będzie ponosić koszty infrastruktury NIEPRODUKCYJNEJ, którą wybudowano za unijne pieniądze a na siebie nie zarabia. Na to nałoży się Brexit, który może być wyzwalaczem i prawdziwym rozsadnikiem nieszczęścia.
Sytuacja w Sejmie zmieni się na tyle, że PiS chociaż rządzący, będzie miał na przeciwko siebie pół Sejmu. Oznacza to, że każdy klub będzie miał czas na wypowiadanie się, każdy wicemarszałek będzie miał prawo prowadzić obrady. Na jeden głos rządzących, będą przypadały trzy głosy krytyki. To ma znaczenie, bo chodzi o strumieniowanie przekazu, a Prawo i Sprawiedliwość nie ma najlepszych mówców. Proszę się zastanowić, kto się będzie przebijał w mediach? Dlatego jeszcze bardziej wzrasta ich rola w naszej wewnętrznej układance politycznej.
Jak tylko pogorszy się koniunktura, chociażby przy samej dyskusji budżetowej – będziemy widzieli jak wszyscy na jednego dosłownie się rzucają. W konsekwencji dobra zmiana będzie się bronić już przetestowanymi metodami jak np. zmiana miejsca obrad Parlamentu, obrady nocne, głosowania nad ranem, ekspresowe tryby ustawodawcze itd. To oczywiście dość trudne od strony logistycznej, jednak jest jak najbardziej możliwe do przeprowadzenia.
Jednak nasz Sejm ma to do siebie, że możliwe są w nim przekupstwa i normalne przejmowanie Posłów, nie mówiąc już o klasycznej formule mnożenia się przez podział. Znamy te scenariusze z pierwszych parlamentów i doskonale, wręcz z autopsji doskonale to zna pan prezes.
Na pewno będzie to Sejm, w którym silnie zarysuje się siła charakterów bardzo wielu ludzi, którzy mają ambicje liderskie. Widać to na Lewicy, która w tej chwili jest na istotnie wznoszącej, ma nawet szansę przejąć palmę pierwszeństwa w stosunku do Koalicji Obywatelskiej, która po prostu jest niewyrazista, niewidoczna, jakaś nieudana. Czy ktoś z Państwa jest w stanie podać z głowy dwa lub trzy najważniejsze postulaty Platformy Obywatelskiej lub Nowoczesnej? To jest jakiś skandal, żeby partia polityczna, biorąca dotacje z publicznych środków po prostu nie miała realnego programu. Natomiast Lewica poprzez swoich silnych charakterami liderów, będzie bardzo wyraźnie akcentować swoje opinie w każdym temacie.

Do tego dochodzi Konfederacja, która jeżeli nie rozmieni się na drobne, co jest bardzo prawdopodobne – będzie punktować politykę rządzących, albowiem ich siłą jest wyrazistość i jednoznaczność. Nie jest tajemnicą, że istotnym elementem, wręcz składową czynników decydujących o poparciu dla tych ludzi był ich jednoznaczny sprzeciw dla imigracji. Prawo i Sprawiedliwość popełniło grzech zaniechania i pozwoliło na import siły roboczej nie z Unii Europejskiej. Konsekwencji doświadczamy na co dzień na rynku pracy. Nic dziwnego, że tyle ludzi zagłosowało na jeszcze bardziej prawicową – prawicę.
Dobra zmiana będzie się czuła jak w obleganej twierdzy, a to spowoduje, że będzie się tak zachowywać. W praktyce to oznacza radykalizację metod i środków oddziaływania na scenę polityczną, w tym uwaga – na wrogów (tak są definiowani), jak i na własnych odszczepieńców… Nie ma bowiem niczego gorszego, nie ma większego wroga, niż wróg wewnętrzny… Ma to jeszcze tę zaletę, że wroga wewnętrznego zwalcza się stosunkowo łatwo – wystarczy go zdefiniować. W konsekwencji za kilka lat, prawica spod znaku dobrej zmiany będzie znowu podzieloną konstelacją wzajemnie nienawidzących się ludzi z przerostem ambicji. Wystarczy, że tylko zabraknie pana prezesa… Ten niedawno zapowiadał zabiegi medyczne, a już taki “brak” jest wielkim zagrożeniem dla istniejącego porządku.

25 komentarzy do “Wszyscy na jednego – dobra zmiana w obleganej twierdzy…

 • 15 października 2019 o 05:04
  Permalink

  No to ciekawy scenariusz zarysował nam Autor.

  Gratulacje.

  Nic nie zapowiada zmniejszenia Macondo nad Wisłą.

  Pozostaje tylko sprawa upraw bananów, ale to zrobią działkowicze na Rodzinnych Ogródkach Działkowych, masowo popierających Dobrą Zmianę – bo to są w większości Emeryci.

  Potrzeba tylko zmian przepisów Unijnych co do kształtu banana, ale to zrobi Nasz Komisarz od rolnictwa w KE.

  I będzie się działo, bo międzynarodowo Nasz Główny Sojusznik już traktuje Polskę jak Republikę Bananową, na razie bez bananów.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 15 października 2019 o 08:27
   Permalink

   Tekstu jeszcze nie czytałem – ‘bedzie sie” działo, gdy z mównicy sejmowej
   usłyszy ‘miasto i świat” (generalnie ateistyczno-neomarksistowski, lewicowo-liberalny) sakramentalne już “Szczęść Boże”…

   Pyrrusowe zwycięstwo http://www.mysl-polska.pl/2067
   ———
   Korzystając z okazji:

   Zieloni Khmerzy w natarciu http://www.mysl-polska.pl/2064

   Odpowiedz
   • 15 października 2019 o 19:29
    Permalink

    Nie demonizować o bym przegranej w senacie na nim koniec świata nie nastąpi dla dobrej zmiany. Ta sytuacja jest głównie korzystna dla pana prezydenta Andrzeja Dudy będzie w stanie realiziwac swoje kompetencje. osobiście popieram PiS głosowałem na nich we wszystkich wyborach jednak potem do jakich fikcji dopuścili się w telewizji publicznej radio, to ich zupełnie nie żałuję zupełnie. Dodam nawet tak już czysto w serca że to dobrze że jest organ kontroli dla gorących głów. Jak dobrze i w przemyślany sposób była napisana nasza konstytucja. ciekawe czy prezes ma świadomość że ewentualne naruszenie konstytucji w sensie zaproponowania jej zmiany bez większości w zgromadzeniu narodowym to zamach stanu? do tej pory przeprowadzali taki pełzający licząc na to że inni się teraz uda że teraz będą mogli skonstruować większość pozwalają im na zmianę konstytucji. bardzo ważne w tym jest to że mogą to wykorzystać pod hasłem przyjęcia przez Polskę euro bo Proszę pamiętać że do tego trzeba zmienić konstytucję. po kryzysie który właśnie nadchodzi przyjęcie euro będzie jedyną szansą na utrwalenie poziomu życia społeczeństwa w czasie dłuższym niż 10 lat. Popatrzcie na Grecję im się udało.

    Odpowiedz
    • 15 października 2019 o 19:54
     Permalink

     @Fan ojro. …to ich zupełnie nie żałuję zupełnie… JKM – w sedno! 🙂
     Korwin do Sasina: LGBT mogliście zwalczyć w ciągu dwóch dni i palcem kiwnęliście! https://www.youtube.com/watch?v=fD___qw1rec

     @Dominika Jantos. Kosmopolityczne lewactwo (acz nie tylko) twierdzi
     że – a to “Łubianka”, a to Biały Dom, ( nie mylić z tym zaoceanicznym) że “to sam” Kreml , czego to złośliwcy
     nie wymyślą – wedle zasady “łapaj złodzieja”… a prawda jest (moim zdaniem) b. prozaiczna. Ale, ale – pani już ma “mrowienie w krzyżach”?! 🙂

     Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 08:31
  Permalink

  3 dni temu podniosłem usługi opiekuńcze o 3-4%. A dodam, że moją grupą docelową jest bardzo duża grupa bo… emeryci. W związku z tym, ich dzieci także podniosą usługi. Już wiem, że podniosłem nie tylko ja. Jest plus dobrej zmiany, łatwiej będzie przeliczać złotówki na czeskie korony.

  Odpowiedz
  • 15 października 2019 o 18:19
   Permalink

   Ty krwiopijców! Mam nadzieję, że chociaż wspierasz OP?

   Odpowiedz
   • 16 października 2019 o 00:16
    Permalink

    Wspieram wiele osób, a podniesienie cen usług jest konieczne, ale spośród konkurencji sądzę, że najniższe. Bardziej mi chodziło o to, że inaczej się juz nie da.

    Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 14:27
  Permalink

  Posanacyjne “jaśnie państwo” z PiS dostrzegło wreszcie szklany sufit. To jest granica, której nie pokona i zacznie się zjazd po równi pochyłej, bo Polacy oczywiście pragną bezpieczeństwa ekonomicznego, chcą lepszego życia, co oczywiste, ale nie chcą tracić wolności światopoglądowej i nie życzą sobie, żeby na każdym rogu czyhała na Polaka “czarna zaraza”. Poza tym dostrzegą, że zastosowany respirator ekonomiczny to wielkie kapitalistyczne wyborcze oszustwo, a nie postęp egalitaryzmu i równości społecznej. To tylko jałmużna na przeżycie a nie godne życie, jak w Polsce Ludowej. To będzie koniec dobrej zmiany i “jaśnie państwa” ostatecznie z kompromitowanego, które niszczyło Polskę Ludową.

  Tyle inwestycji w przekupienie wyborców, tyle dekomunizacji, tyle manipulacji świadomością i fałszywej polityki histerycznej, a tu masz ci babo placek, Polacy wybrali jak zwykle nieprzewidywalnie. To budujące, że w sejmie będzie w pewnym sensie równowaga i konstytucja póki co jest bezpieczna. Oczywiście o dobrobycie nie ma co marzyć. On już był w Polsce Ludowej tylko nie uświadamiali sobie Polacy co mogą stracić, głosując na styropian, a potem było już za późno bo mleko się rozlało.

  Polacy uwielbiają tradycję świąt, rodzinę, ale do interesów kościoła podchodzą z rezerwą, albo wręcz negatywnie. Można nawet wnioskować, że w kampanii wyborczej kler zrobił PiS, tzw. niedźwiedzią przysługę otwarcie agitując za ich wyborem. Efekt widzimy. Straci na tym także kościół. To koniec marzeń panowie o państwie wyznaniowym, o chadeckiej władzy po wsze czasy. Za cztery lata do wyborów wystartują kolejne cztery roczniki młodych ludzi w większości przekonanych o destrukcyjnej roli religii i kościoła w życiu ludzi i oni zmienią wszystko. To już wkrótce, tylko 4 lata w ciągu których naturalnie zejdzie z tego świata trochę trującego styropianu. Czeka nas za cztery lata powiew socjalizmu. Oby tylko lewica nie zmarnowała tego czasu i przypomniała sobie o swoich socjalistycznych korzeniach, oby odeszła od liberalnego kapitalizmu i obyczajowego rozpasania.

  Odpowiedz
  • 15 października 2019 o 19:35
   Permalink

   “Sąd w Teksasie skazał na karę śmierci Ronalda Lee, który wymordował rodzinę swojej żony – 6 osób, w tym czworo dzieci.
   Zdaniem papieża Bergoglio utrudni to resocjalizację przestępcy.’ 😀 Jajcarz!
   “Naszym zdaniem jego resocjalizacją zajmie się Lucyfer.”

   “Polacy uwielbiają tradycję świąt, rodzinę, ale do interesów kościoła podchodzą z rezerwą….”
   Sam widzisz że https://pl.wikipedia.org/wiki/Ichthys#/media/Plik:Ichthus.svg psuje się od głowy (chorej?) następców Św. Piotra.
   Zbolszewizowany, zlewicowany, KK należy wypalić do korzeni, po to
   by wrócić do tego (co utracono po SWII) co stanowi bezpośredni
   łącznik realnej więzi ze średniowieczną Christians. Amen.
   Taka diagnoza “zawieszonego w próżni” – parafianina. 🙂

   Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 16:31
  Permalink

  Wszyscy za jednego wicepremiera– dobra zmiana w obleganej twierdzy naklada bambosze….:)!
  Oto będziemy mieli Sejm, w którym wszyscy” wygrani” będą chcieli dostac okruchy wladzy, a dobra zmiana wie, jak te okruchy dzielic..)!

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 17:33
  Permalink

  Koszty wszystkiego będą na pewno rosnąć nie ma innej możliwości

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 18:17
  Permalink

  Bardzo realny obraz rzeczywistości

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 18:47
  Permalink

  Prezes podobno nakrzyczał na przydupasów…

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 18:54
  Permalink

  Najlepsze jest to że oni przegrali przy pełnej bierności opozycji. Tamci nic nie zrobili, co mogłoby im zaszkodzić. Przerzucali na własne życzenie

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 19:06
  Permalink

  “Lewica, , kosmopolici i złodzieje, & … ” w osobie https://pl.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Kurczab-Redlich, córka …. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kurczab (i jesteśmy, q*va – “w domu”!) dostają powoli gorączki sra*ki powyborczej 🤣
  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wyniki-wyborow-komentarz-krystyny-kurczab-redlich-o-konfederacji/18pqqvx
  To takie nędzne i żałosne… na tyle stać to toważydstwo, tak zawsze było w ostatnich 250 latach, “ony” wskazywali nam Polakom Sławianom, jako wroga
  -Sławiańską Rosję, nieważne czy była to biała, czerwona, zielona, czarna etc. Sławiańska Rosja ‘musi być wg. nich” naszym wrogiem, a GOOWNO!!
  Pamiętajmy że “ci sami” po drugiej stronie barykady pokazują Ruskim
  wrogą mordę Polaka-rusofoba. Dopóki nie zrozumiemy tych samych
  perfidnych mechanizmów napuszczania – jesteśmy i będziemy w ‘czarnej doopie”!! “Każdy” ma swoich kosmopolitów-komunistów z którymi
  musi zmagać się czy to Trump, czy Putin czy…. tiaaaaa….

  Pani Kurczab obsesja na punkcie Putina http://www.mysl-polska.pl/952

  Stanisław Michalkiewicz. Analiza wyników wyborów parlamentarnych. Co nas czeka? https://www.youtube.com/watch?v=YDV-NpPF_ow&t=600s
  W temacie, do odsłuchania fragment monologu S. M. od 8:50 do 10:00 min.

  Ps. Właśnie zauważyłem że kom. “Miecław” odchodzi od kilkudniowego stanu zamrożenia(hibernacji) taje, czyli jest w stanie przelać myśl na …zamierzałem napisać – na papier, jestem jednak staroświecki. Możliwe że resztki lata , tzw. “babie lato” zrobiło robotę? Miecławie – odsyłam do “filmiku” z p. M. Wielomską – linkowałem.
  … I ciągle bredzi niczym “Piekarski na mękach” 🙂 Proponuję:
  Złota polska jesień https://www.youtube.com/watch?v=C-iqhyBR7rM&t=57s

  Reasumując: socjalizm w Polsce umacnia się, druga kadencja z (aż) takim
  poparciem? No, no,no… postkomuniści zaczynali z poparciem 40 kilka %
  po czterech latach (nie)rządów zjechali do zera (rozmienili się na bardzo drobne). A PiS? POGRATULOWAĆ!

  Odpowiedz
  • 15 października 2019 o 22:00
   Permalink

   No opijam wybory, więc rozumiesz, że głowa ciężka, umysł mniej bystry, pogoda rozleniwia i nie mam czasu ani weny na uszczęśliwianie ciebie moim opiniami. 🙂 Ale dochodzę do siebie, więc zaczynamy jazdę bez trzymanki. 🙂

   A linkowaną Wielomską wysłuchałem i stwierdzam, że odleciała. 🙂 Oczywiście krytyka prezesa ze strony pani Wielomskiej jest słuszna. Bo on nie bacząc na rodzinne tradycje (dziadkowie socjaliści) przeszedł na stronę sił ciemności watykańskiej, czyli katolickiej demokracji zwanej chadecją, która na wiki nie powinna się nazywać chrześcijańska, bo z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, bowiem ona utrwala stan feudalizmu i nierówności społecznych, a promowanie jałmużny i operowanie nią w społeczeństwie nie prowadzi do dobrostanu społecznego. Faktycznie jest poniżeniem ludzkiej godności.

   Natomiast jej wywody o masonerii w istocie są obroną polityki okupanta religijnego. Powoływanie się na Wyszyńskiego, który ostrzegał przed masonerią komunistów, a potem sam im dawał ochronę w kościele inspirując powstanie opozycji z masonerią na czele, było niczym innym jak zmową tych dwóch sił walczących o władzę nad ludem w celu wykołowania komunistów. I udało się, brawo. Tyle tylko, że niech teraz popatrzą na to, jakiego bałaganu narobili, jakie są koszty społeczne transformacji? Jeżeli ich bóg istnieje i nauka społeczna Jezusa jest prawdziwym boskim życzeniem, to oni wszyscy smażą się w piekle, a ci co jeszcze żyją, jak umrą to też czeka ich piekło. Ale ja osobiście życzę im zdrowia i długiego życia, bo zbyt szybkie zejście z tego świata to wręcz nagroda. Naważyli piwa to powinni teraz patrzeć na to co zrobili i pić to zatrute świństwo do usra…ej śmierci. Co najmniej 100 lat styropianom i biskupom życzę.

   Natomiast narodowa demokracja, jeżeli będzie wyznawać okupacyjną religię, nigdy nie uwolni Polski od zachodnich destrukcyjnych wpływów. Pomijam już znaną fascynację Dmowskiego włoskim faszyzmem i antysocjalizm. Szkoda, że nie dożył wojny, bo wtedy zobaczyłby na własne oczy do czego jego polityka mogłaby doprowadzić. Więc powoływanie się na autorytet Dmowskiego ze strony Wielomskich jest błędem.

   Wielomscy powinni dobrze przemyśleć swoje słowiańskie korzenie i zdecydować się, czy jest im po drodze z okupacyjną instytucją religijną i pseudo narodowcami, czy też będą lub chcą budować słowiańską egalitarną demokrację w oparciu o nasze Rodowo-plemienne tradycje równości społecznej i aktualną świecką tradycję? Mają potencjał, ale źle logują się w polityce.

   Podobnie linkowany inżynier prof. Kozłowski. Owszem inżynier zapewne z niego dobry, ale resztę pominę milczeniem, bo polityk jest kiepski, do tego resentyment do szlachectwa, czy przypisywanie Lechitom szlacheckiego pochodzenia, co jest totalną bzdurą i nadinterpretacją starożytnej historii, poniżeniem dla prawdziwego narodu polskiego. Niech sobie poczyta ze zrozumieniem starożytne kroniki, wtedy się dowie, że tzw. szlachectwo zaczęło się kształtować dopiero wraz z okupacyjną religią i było wynikiem feudalizacji społeczeństwa wolnych Słowian. Posługiwanie się podrasowaną mapką Lechii (bo to nie oryginał) też nie przystoi profesorowi. Owszem gdyby pokazał oryginał i podał, że na wszystkie zamieszkujące plemiona na tych terenach zasadne jest przyjęcie nazwy Lechici, to się zgodzę.

   Tak więc masz kolego mój wyczekiwany komentarz.
   Pozdrawiam w nowej powyborczej rzeczywistości.:-)

   Odpowiedz
   • 16 października 2019 o 09:47
    Permalink

    No tak… jeszcze wczoraj zastanawiałem się jaka będzie twoja riposta. 🙂
    Niestety,stwierdzam jednoznacznie że prześliznąłeś się po temacie,
    dyplomatycznie pominąłeś clou posta, po to by uciekać w wątki
    poboczne. Można i tak….jednak oczekiwałem konkretnego odniesienia się
    do tematu przewodniego- imputowanej nam Polakom rusofobii.

    “A linkowaną Wielomską wysłuchałem i stwierdzam, że odleciała.” Czyżby?
    Prawda jednak boli. Wychodzi na to że, albo nieuważnie słuchałeś, albo
    jesteś – niereformowalny, stawiam jednak na drugą opcję.

    “Podobnie linkowany inżynier prof. Kozłowski.” Gdyby temat podjął
    z marksistowskiego punku widzenia… 🙂

    …do tego resentyment do szlachectwa, .. Co w tym złego że każdy wraz
    z rozwojem własnej świadomości zamierza równać w górę?

    Polecam uwadze “Kontrowersyjny blog” – https://bb-i.blog/

    Odpowiedz
    • 16 października 2019 o 21:58
     Permalink

     Ależ oczywista, że jestem niereformowalny, podobnie jak ty! Nie zmieniam swoich słusznych przekonań zasadniczych na temat egalitaryzmu i destrukcyjnej roli kapitalizmu oraz religii na życie społeczne i edukację, świadomość ludzi. To są sprawy oczywiste i naukowo udowodnione, a studiowanie psychologii i socjologii, kiedyś dodatkowo utrwaliło moje poglądy. Teraz zajmując się historią idei, ich etiologią i skutkami nie mam już co do tego wątpliwości, jak i co do faktu, że ludzie żyją w matni ideologiczno-egzystencjalnej z której nie ma prostego wyjścia, prostej recepty, nawet w postaci utopijnego komunizmu, o innych nie wspomnę.

     A co do riposty na temat rusofobii, to się z tobą zgadzam i dlatego nie zajmowałem stanowiska. Jan Engelgard po mistrzowsku podsumował publikacje tej bezrozumnej osoby na ten temat. Znamienne jest to, że nawet na YouTube nie znajdziesz obiektywnego materiału na temat Putina, wszystko jest praktycznie negatywne, co od razu inteligentnemu człowiekowi rzuca się na myśl, że to miałka propaganda, że jest coś nie tak. Już kiedyś pisałem, że ludzie na zachodzie wyzbyli się rozumu na śmieciowym jedzeniu i nie potrafią zrobić subtelnej oraz inteligentnej propagandy. 🙂 Pokazują przekaz dla prostaków, który razi nawet samych prostaków.

     No właśnie może ty odnajdziesz bardzo ciekawy film dokumentalny, chyba produkcji francuskiej, który był puszczany w naszej TV chyba z 10 lat temu, o ile dobrze pamiętam pt. “Putin i oligarchowie” czy coś w tym stylu. Tam obiektywnie było pokazane, jak Putin po dojściu do władzy zlikwidował wpływy oligarchów. Była tam świetna scena, gdy przy takim okrągłym stole po zostaniu Prezydentem ich zebrał i powiedział, że teraz pracują dla Rosji, że już dość sobie przywłaszczyli, czy jakoś tak. Zapodaję z pamięci, więc mogłem coś pokręcić. Tam było też o Bieriezowskim, który Putina bodajże promował licząc na profity, a potem musiał uciekać w pośpiechu. Ta scena powinna przejść do historii, jako mistrzowskie zagranie szachisty Putina z bogatymi prymitywami intelektualnymi.

     Ja ten film oglądałem w naszej telewizji, wtedy jeszcze oglądałem co nieco, ale wtedy jeszcze zajmowałem się intensywną pracą i nie analizowałem polityki, nie notowałem sobie takich ciekawostek. Film moim zdaniem był w miarę obiektywny i pozbawiony elementów rusofobii, wręcz pełen uznania dla opanowania przez Putina destrukcyjnej oligarchii i uratowania Rosji. Nie wiem czy jest dostępny w ogóle na YouTube, ale warto byłoby go odnaleźć, odszukać, chociażby na obcojęzycznych kanałach i zapodać link. Masz więc zadanie, jako emeryt nudzisz się więc możesz poszperać.

     A teraz co do tego:
     “Podobnie linkowany inżynier prof. Kozłowski.” Gdyby temat podjął
     z marksistowskiego punku widzenia…” – Marksizm to już przeszłość. Obecnie problemów przybyło, na które nawet marksizm nie znajduje odpowiedzi, wobec skali socjotechniki manipulacji psychologicznej umysłami ludzi i zatrzymaniu ich w rozwoju ewolucyjnym.

     “…do tego resentyment do szlachectwa, .. Co w tym złego że każdy wraz
     z rozwojem własnej świadomości zamierza równać w górę?” – resentymenty za tzw. szlachectwem, to nie jest równanie w górę. Wszak kiedyś mieliśmy tak ciemną i sprzedajną szlachtę, która jak chłopi nawet z kołtunem chodziła i się nim szczyciła, jak i faktem, że pić potrafi, po francusku gadać także bo to modnie, ale za to pisać i czytać po polsku już nie bardzo, bo był to język pogardzanego chłopskiego pospólstwa.

     Równanie w górę obecnie to edukacja i wyższa świadomość, a nie bzdety o “błękitnej krwi”. Oczywiście nie ma nic złego w pamiętaniu o historii swojego rodu! Ale żeby z faktu urodzenia czynić się lepszym, to już mentalna aberracja świadcząca o niskim de facto intelekcie, co nie przeszkadza być dobrze wykształconym, ale pozbawionym jednak szerszych horyzontów myślowych i w konsekwencji rozumu.

     Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 19:25
  Permalink

  w tej sytuacji widać że senat to jest gwóźdź do trumny dla pis-u to jest początek końca prawa i sprawiedliwości i dobrej zmiany w ogóle. Opozycja i nie popuści będąwykorzystywali wszystkie możliwe kruczki jakie tylko udostępnia prawo. Nie bez powodu już słyszałem o tym że PiS proponuję marszałka dla PSLu. chyba każdy rozumie co to oznacza w praktyce i dlaczego należy się tego bać.

  Odpowiedz
 • 15 października 2019 o 19:31
  Permalink

  Jestem tutaj pierwszy raz widzę bardzo dobry i zrównoważony artykuł. Jakie środowisko stoi za tym portalem internetowym?

  Odpowiedz
  • 16 października 2019 o 15:42
   Permalink

   Paru wykładowców, paru fachowców ekonomii, paru biznesmenów, i…. prez. Putin. Podobno tu Kreml czyta. Co jest nie na rekę naszej władzuchny.

   Odpowiedz
 • 16 października 2019 o 16:17
  Permalink

  Sprawy ekonomiczne mogą pogrążyć PiS i niestety innych , niewinnych podatników/obywateli . Najprostszym i jedynie sensownym było podniesienie kwoty wolnej od podatku . Bodaj Burkina Faso ma podobnie mało . Ale odpadły wtedy fałszywy obraz – PiS jako szczodry i dobry ojciec ( który nagradza te dzieci , które opłaca się nagradzać – co jest nikczemne )
  Na razie inflacja kwitnie co zauważył Grzegorz z Doliny Kłodzkiej .

  Krzyku , z właściwym sobie talentem odkryłeś żydowskie korzenie Kurczab-Redlich . Nie wiem , czy jej zboczenie / fobia / psychopatia antyrosyjska wypływa z pochodzenia , natomiast jest to ewidentna psychopatia tej kobiety .
  Pamiętam ponad 10 lat temu Biesłan . Był ranek , akurat wracałem z długiej podróży , i co widzę w TV ( nie wiem której ) – ta ….. ( inwektywy) siedzi i nadaje na … Rosję . Ergo – pies jechał dzieci , ale Putin !
  Uważasz , nikt tej bladzi nie skontrował z innych komentatorów . Poczułem ogromny WSTYD !
  Tę kobietę należy traktować jak osobę CHORĄ ! Proweniencja jest drugorzędna . Wszak Żydzi rosyjscy są mocną siłą w Izraelu i to nie anty .

  Odpowiedz
  • 16 października 2019 o 19:43
   Permalink

   Raczej nie, “ten zademonstrowany wyjątek” potwierdza jedynie regułę. 🙂
   “Proweniencja jest drugorzędna “.
   Więc pozostań w zdrowiu – dobry człowieku… 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.