Wszyscy chcą rozmawiać z Rosją – koniec sankcji jest naturalną koniecznością

Wszyscy chcą rozmawiać z Rosją – koniec sankcji jest naturalną koniecznością. To, że w ogóle do nich doszło jest wybitną niesprawiedliwością i nieuczciwością. W zasadzie wynikiem czarnego PR-u, jaki urządziły służby specjalne pewnych krajów, z wykorzystaniem ukraińskich prowokacji propagandowych. Stracili na tym wszyscy – sami Ukraińcy, Europejczycy i Rosjanie, chociaż w ich kraju w wyniku sankcji rozwinęły się te gałęzie przemysłu głównie spożywczego, które do tej pory miały przed sobą olbrzymią konkurencję z zza granicy. Europa natomiast straciła rynek na trwałe, albowiem pojawili się Chińczycy i inni dostawcy, często produktów z USA, które amerykańskie firmy za granicami – eksportowały do Rosji z krajów trzecich. Rosyjska koncepcja przezwyciężenia sankcji – jakkolwiek trudna dla niektórych w krótkiej perspektywie czasowej, okazała się skuteczna już w średniej perspektywie a w długiej będzie sukcesem.

Wielka Brytania mówi o stosunkach z Rosją, w sposób pozytywny, francuscy deputowani odwiedzają Krym, politycy węgierscy nawołują do pragmatyzmu w relacjach z Rosją, Prezydent Putin był fetowany w Słowenii, politycy włoscy patrzą na Rosję z nadzieją dla swojego eksportu, w Niemczech spór w rządzie jest już czymś więcej niż różnicą zdań. Słowacja – mówi wprost, że wszyscy popełniliśmy błąd i trzeba współpracować. W tym czasie tylko Polska i Litwa jednoznacznie wypowiadają się o potrzebie kontynuowania sankcji, podając poprzednie propagandowe i nie mające wiele wspólnego z dzisiejszymi realiami fakty.

O takich kwestiach jak kupowanie rosyjskich technologii kosmicznych przez USA, którym jak wiadomo stale wybuchają rakiety kosmiczne, przez cały czas trwania sankcji, nie ma w ogóle o czym mówić. Proszę zwrócić uwagę na zachowanie Turcji, gdzie Prezydent Erdogan bardzo szybko zorientował się z jakimi „sojusznikami” ma do czynienia. Zwrot Turcji w kierunku Rosji jest najbardziej wyrazistą oceną polityki państw zachodnich.

W Chinach na zlocie państw G20, pan Barack Obama nie dostał czerwonego dywanu, ani schodów ruchomych, żeby wysiąść ze swojego wielkiego samolotu. Pan Władimir Putin miał nie tylko schody, ale całą oprawę honorową, poświęconą przez gospodarzy tylko po to, żeby przywitać dostojnego gościa. Być może to czyste przypadki, jednakże nie dla tych, którzy znają Chiny, tam nie popełnia się takich błędów, bo będąc odpowiedzialnym Komisarzem, można resztę kariery spędzić licząc węże w jakimś wręcz niewyobrażalnym miejscu. Chińczycy mają na punkcie etykiety, zwłaszcza dyplomatycznej najwyższe przeczulenie, a jeżeli chodzi o kulturę przyjmowania gości są daleko przed nami, proszę zwrócić uwagę nawet na serwetki na zagłówkach foteli! Drobiazg, jednak wiele świadczący o kulturze higieny gospodarzy.

Rosja jest krajem decydującym jeżeli chodzi o pokonanie terroryzmu zorganizowanego na Bliskim Wschodzie. Dzięki rosyjskiej pomocy humanitarnej oraz operacji antyterrorystycznej w Syrii, doszło do radykalnej zmiany stosunku sił. Rząd w Damaszku zachował władzę i zdolność działania, pomimo potężnej opozycji i ciągle silnych terrorystach. To Rosjanom zawdzięczamy stabilizację tej sytuacji. Wyszło na to, że mieli rację, legalny rząd w Damaszku jest jedynym wiarygodnym czynnikiem politycznym, zdolnym do zapewnienia pokoju w Syrii.

Sytuacja na Ukrainie nadal jest przesiąknięta ksenofobią i nienawiścią wywołaną sztucznie, m.in. poprzez tą wojnę domową, która jest dźwignią do władzy, dla obecnie rządzącej elity. Dzisiaj już nie można udawać, że ta władza nie afirmuje ukraińskiego faszyzmu – historycznego i współczesnego, nie da się udawać, że nie dostrzega się jej destrukcyjnego wpływu na państwowość ukraińską. Co więcej, blokowana tam jest prawda, bo nawet nie pozwolono zagranicznym parlamentarzystom na zbadanie sytuacji w Odessie po dokonanym tam ludobójstwie, jak również generalnie blokuje się opozycję, która w wielu przypadkach nie może funkcjonować w sposób wolny od strachu przed faszyzująco-nacjonalistycznymi działaczami oczywiście nieznanych formacji, których tożsamości władze porządkowe nie są w stanie upilnować.

Możemy być pewni, że w najbliższym czasie na Zachodzie Europy pojawią się inicjatywy dążące do odwołania tych bezprawnych sankcji. Wówczas trzeba będzie się opowiedzieć, albo przynajmniej rozsądnie milczeć, ponieważ jak się nie rozumie polityki, to milczenie jest złotem.

20 myśli na temat “Wszyscy chcą rozmawiać z Rosją – koniec sankcji jest naturalną koniecznością

 • 5 września 2016 o 04:42
  Permalink

  Po pierwsze cofnąć sankcje a po drugie zapłacić odszkodowanie za bezprawie!

  Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 06:29
  Permalink

  Przywrócić Mały ruch Graniczny z Kaliningradem!!!

  Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 06:57
  Permalink

  Rosja kolejny raz udowodniła że sobie poradzi i ona rozdaje karty. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, co do przyszłośći nimi mają złudzeń,liczą na siebie i tych którzy nie są na pasku Wuja Sama.Przesunięcie Rosji na Wschód stało się faktem,jak i klęska poddańczej polityki UE,o Polsce nie wspomne wystarczy przysłowie”Mądry Polak po szkodzie”.

  Odpowiedz
  • 5 września 2016 o 15:51
   Permalink

   PIEŚŃ 5 JAN KOCHANOWSKI

   Wieczna sromota i nienagrodzona
   Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
   Podolska leży, a pohaniec sprosny,
   Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!

   Niewierny Turczyn psy zapuścił swoje,
   Którzy zagnali piękne łanie twoje
   Z dziećmi pospołu, a nie masz nadzieje,
   By kiedy miały nawiedzić swe knieje.

   Jedny za Dunaj Turkom zaprzedano,
   Drugie do hordy dalekiej zagnano;
   Córy szlacheckie (żal się mocny Boże!)
   Psom bisurmańskim brzydkie ścielą łoże.

   Zbójce, niestety, zbójce nas wojują,
   Którzy ani miast, ani wsi budują,
   Pod kotarzami tylko w polach siedzą,
   A nas nierządne, ach, nierządne, jedzą.

   Tak odbieżałe stado więc drapają
   Rozbojce wilcy, gdy po woli mają,
   Że ani pasterz nad owcami chodzi,
   Ani ostrożnych psów za sobą wodzi.

   Jakiego serca Turkowi dodamy,
   Jesli tak lekkim ludziom nie zdołamy?
   Ledwieć nam i tak króla nie podawa;
   Kto sie przypatrzy, mała nie dostawa.

   Zetrzy sen z oczu, a czuj w czas o sobie,
   Cny Lachu! Kto wie, jemu czyli tobie
   Szczęście chce służyć? A dokąd wyroku
   Mars nie uczyni, nie ustępuj kroku!

   A teraz k temu obróć myśli swoje,
   Jakobyć szkody nieprzyjaciel twoje
   Krwią swą nagrodził i omył tę zmazę,
   Którą dziś niesiesz prze swej ziemie skazę.

   Wsiadamy? Czy nas półmiski trzymają?
   Biedne półmiski, czego te czekają?
   To pan, i jadać na śrebrze godniejszy,
   Komu żelazny Mars będzie chętniejszy.

   Skujmy talerze na talery, skujmy,
   A żołnierzowi pieniądze gotujmy!
   Inszy to darmo po drogach miotali,
   A my nie damy, bychmy w cale trwali?

   Dajmy; a naprzód dajmy! Sami siebie
   Ku gwałtowniejszej chowajmy potrzebie.
   Tarczej niż piersi pierwej nastawiają,
   Pozno puklerza przebici macają.

   Cieszy mię ten rym: “Polak mądr po szkodzie”;
   Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
   Nową przypowieść Polak sobie kupi,
   Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

   Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 07:50
  Permalink

  Jedynie co polskie władze mogą zrobić to, wraz z Litwą i Ukrainą, wykorzystać swoje położenie geograficzne i przygotować się do blokowania tranzytu towarów do i z Rosji. To bardzo poprawi samopoczucie naszych “elit” rządzących, a przy tym wzmocni i ugruntuje naszej ojczyźnie międzynarodową opinię destruktora pokoju w Europie. I Wschód i Zachód będą nam za to bardzo “wdzięczni”.

  Odpowiedz
  • 5 września 2016 o 20:26
   Permalink

   G – 20 w Chinach = CHIŃCZYCY POKAZALI OBAMIE ŚRODKOWY PALEC I GDZIE JEST JEGO MIEJSCE W TYM TOWARZYSTWIE !!! =
   Wydarzeniem był przylot i powitanie Obamy, któremu nie tylko nie rozścielono czerwonego dywanu ale zmuszono do korzystania z wyjścia awaryjnego do opuszczenia samolotu którym przyleciał. Na lotnisko nie dopuszczono także amerykańskich dziennikarzy oraz części dyplomatów amerykańskich którzy, zgodnie z protokołem powinni witać Obamę(czyli robić tłok). Po słownych przepychankach Amerykanów i Chińczyków, ktoś ze strony chińskiej zakończył „dyskusję” mówiąc, „to jest lotnisko chińskie i chińska ziemia”…
   Pragnę zwrócić uwagę, że w dyplomacji NIC NIE JEST PRZYPADKOWE a każdy gest jest znaczący i wyreżyserowany lepiej niż w najlepszym teatrze…
   Znaczącym przypadkiem, które wychwycili obserwatorzy było przejechanie ruchomymi schodami wszystkich delegatów. Drogę otwierał WWP wraz z Gospodarzem. Obama był na szarym końcu kolejki.
   I TO BY BYŁO NA TYLE …
   PS…
   Kocioł Aleppo (jak ukraińcy i natowcy pod Delbacewo i żeby nie WWP to by tam polegli wszyscy chyba żeby wcześniej sie poddali)) znów szczelnie zatkany…
   Obama powiedział, że bez ustępstw ze strony Federacji nie może być mowy o postępach w Syrii. Kerry i Obama oskarżają Federację o zerwanie już podjętych ustaleń…

   Odpowiedz
   • 5 września 2016 o 21:14
    Permalink

    Głos w temacie z ‘ru-netu” ….
    “3 сентября стало известно, что китайские чиновники помешали журналистам из пула Обамы полностью осветить момент прибытия президента в страну. Как только Обама сошел с трапа, сотрудники службы безопасности аэропорта оттеснили репортеров и некоторых сотрудников Белого дома от президента. Вмешаться пришлось одному из членов американской делегации и заверить коллег из Китая, что сопровождавшим Обаму журналистам разрешено освещать прибытие президента. В ответ один из китайских чиновников заявил: «Это наша страна. Это наш аэропорт».”

    http://pikio.pl/chinczycy-ponizyli-obame-na-szczycie-g20-to-byla-specjalna-pomylka/

    Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 09:38
  Permalink

  DLA TYCH O SŁABEJ PAMIĘCI PRZYPOMNĘ…
  Czy Rosja się wyprzedaje? Wykrwawia? Czy po prostu dywersyfikuje kontakty gospodarcze na innych kierunkach niż europejsko-zachodni?
  Czytając polskojęzyczne presstytutki można mieć wrażenie, że w Rosji już prawie panuje głód, a rosyjska delegacja rządowa wozi ze sobą baniaki z ropą, żeby ją sprzedać i mieć pieniądze na hotel w miejscu gdzie akurat pojechała polować, po mięso krokodyla lub innego egzotycznego zwierzęta jak np. strusie lub ryby których nazw nawet nie potrafimy powtórzyć. Tali urok tego kraju, że egzotyczne produkty są w nim normalnie dostępne w sklepach.
  Tymczasem jest inaczej…
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=26543

  PS.
  NA TO INFO A POLSCE ZAŁOŻONO MEDIOM KNEBEL!!!
  12 lutego 2016 roku w Monachium weszliśmy w nową erę. W tym samym czasie zniesiono sankcje gospodarcze dla Białorusi, co de facto umożliwiło zniesienie sankcji na Rosję, gdyż teraz jej towary płyną przez Białoruś z nowymi etykietami.

  Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 09:39
  Permalink

  Rosja dla własnego dobra powinna sama zmienić swoje przywództwo. Największe państwo na ziemi, porządny, zdolny i niezdemoralizowany 140 milionowy naród a gospodarczo porównywalni do malutkiej Korei Południowej czy Włoch. Na chwile obecna Rosja nie jest w stanie zaoferować swoim sąsiadom nic więcej niż zastraszanie atomem i dostawą ropy. Szkoda ze Putin zamiast wzorować się na Białej Rosji wzoruje się na tatarskiej Hordzie. Gdyby Rosja była wzorem gospodarczej zaradności nikomu na Ukrainie nie przyszłoby do głowy robienie zadym, a może i Polska wyrwalabysie z unijnej okupacji…

  Odpowiedz
  • 5 września 2016 o 10:55
   Permalink

   P.Mietku,z obecną polityką Polsce już nic nie pomoże!Natomiast Rosja ma przyszłość przed sobą,bez względu na sankcję.Wymaga czasu,i nie uleganiu liberalnych mrzonek o roli rynku i globalizacji gdzie bogaty staje się bogatszy a biedny nie ma co do sklepu wchodzić!Pozdro.

   Odpowiedz
   • 5 września 2016 o 14:31
    Permalink

    Zgadza się Panie Włodku, Polska nie wykształciła elit zdolnych do myślenia w kategoriach interesu narodowego. Mamy pseudowybór między proniemiecką PO a proamerykańskim PiSem. Z drugiej strony z Rosją i z jej obecną euroazjatycką filozofią, tez nie mamy możliwości nawiązania strategicznej współpracy. Wg Dugina niezależna Polska nie jest Rosji do niczego potrzebna (jest tylko przeszkodą w kontaktach z Niemcami). Jako obywatel słabego państwa (RP) wolałbym aby agresja silnego mocarstwa wobec małego państwa była jednak karana sankcjami- w przeciwnym razie powtarzamy historię z Sudetenlandem. Polityka ustępstw prowadzi do eskalacji rządań… Żeby być sprawiedliwym trzeba przyznać, ze precedensem, który rozbił porządek w Europie było uznanie rozbioru Serbii. Reasumując, źle się wokół nas dzieje… Co do komentarza Mykoły- w Polsce, ale nie jestem humanistą i bardziej od stylu zależy mi na przekazaniu myśli.

    Odpowiedz
  • 5 września 2016 o 14:33
   Permalink

   Panie @Mietek, большое спасибо за любовь и заботу о русском (российском) народе, но право, не стоит так себя утруждать. Мы уж как – нибудь сами, своим скудным умишком дойдем.
   Да к тому же, терзают меня смутные сомнения по поводу искренности Ваших чувств. Не знаю, может быть всему виной СИНТАКСИС?
   Поясняю: я русский, а Вы поляк, но манера построения предложений на польском у нас почему-то одинакова. Вам не кажется это странным.

   Odpowiedz
  • 5 września 2016 o 15:44
   Permalink

   NIE MA AKCEPTACJI DLA OBRAŻANIA, NIECH PAN NIE MARNUJE MOJEGO CZASU. WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 5 września 2016 o 18:43
    Permalink

    SORY IMIENNIKU ALE JAK PRZECZYTAŁEM WYPOCINY TEGO IMB…LA TO NÓŻ MI SIĘ W KIESZENI OTWORZYŁ I MUSIAŁEM
    ODREAGOWAĆ…

    Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 10:00
  Permalink

  Chciał bym się zapytać Mietka gdzie się nauczył czytać i pisać na Ukrainie czy w Polsce i tyle.

  Odpowiedz
 • 5 września 2016 o 15:00
  Permalink

  P.Mietku, jest zgoda to trzeba się cieszyć,nie zgoda rujnuję. Tak jest i w kontaktach polsko rosyjskich. Dugin nie jest prezydentem Rosji,i jego punkt widzenia ma charakter prywatny.Natomiast los Serbii i Kosowa jak i Krymu pokazuje że z podwójną moralnością daleko nie zajedziemy!Słuchajmy ludzi po obu stronach granicy, wtedy consensus jest możliwy,inaczej pójdziemy drogą Ukrainy.Pozdro.

  Odpowiedz
 • 6 września 2016 o 20:58
  Permalink

  Mykoła,Antoni wraz z yanki debatują, kiedy zaatakować Rosję. Pytają Francuzów,tylko nie w zimie,pytają Niemców, tylko nie latem, pytają Chińczyków, teraz, Rosjanie mają duże inwestycje w Arktyce,Syberii, Krymie i będą potrzebować duże ilości jeńców!To już wiesz do czego będą potrzebne hordy Antoniego,do roboty w Rosji,OT zamieni się w OHP.

  Odpowiedz
  • 6 września 2016 o 22:04
   Permalink

   Włodku, chciałam tylko powiedzieć, że czytamy zbliżone portale, też serdecznie się uśmiałam. Natomiast antosiowi daruj, w sieci piszą, że był na stypendium (wiadomo gdzie)i to wiele wyjaśnia i nie zapominaj również o przebaczaniu. Pozdro.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.