Wstępne wnioski z ukraińskiego dramatu

Skanzen Vysoký Chlumec, žentour lic.: CC BY-SA 3.0 Autor: ŠJů Źródło: commons.wikimedia.orgKryzys na Ukrainie jeszcze się nie skończył, jednakże jest to już moment, w którym można już próbować dokonać jakiejś generalnej syntezy wielu złożoności składających się na problematykę tych dramatycznych wydarzeń.

Na samym początku trzeba poruszyć ten najbardziej bolesny aspekt ludzki, który zarówno w wymiarze zbiorowym podzielonej społeczności jak i w wymiarze jednostkowym jest po prostu najbardziej dramatycznym wydarzeniem w naszej części Europy od końca II Wojny Światowej. Dla nas liczy się ujęcie psychologiczne, od strony mechanizmów inżynierii społecznej. Bezwzględni siepacze za namową swoich zamorskich mocodawców doprowadzili do wojny domowej, w której wmówiono wspaniałemu Narodowi, że ich bracia są im obcy! To, co zostało przeprowadzone to majstersztyk inżynierii społecznej nie mający niczego porównywalnego w historii. Skutki tego podziału będą długofalowe, bo chociaż druga strona ma chyba nieskończoną cierpliwość, to jednak NIE ZAPOMINA SWOICH KRZYWD I NIE WYBACZA SWOIM KRZYWDZICIELOM. Rosjanie wiele wycierpieli w historii z powodów napaści z zewnątrz, ostatnie 500 lat historii, to przeciętnie raz na wiek jakaś inwazja z Zachodu, który od zawsze pragnie zrobić ze Słowian swoich niewolników i zawładnąć ich bogactwami. Tym razem perfidia i zakłamanie mrocznych siepaczy wyćwiczonych w poganianiu niewolników przekroczyła wszelkie dotychczasowe ramy cynizmu. Przy czym uwaga – zleceniodawcy tych zbrodni pomimo całej swojej potęgi nie są w stanie zrozumieć głębi słowiańskiej duszy, naszego umiłowania wolności, humanizmu i poczucia sprawiedliwości. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że po jakimś czasie, ta cała systemowa nienawiść jaką obecnie wmówiono Ukraińcom wobec Rosjan – odwróci swój biegun, w tym znaczeniu, że być może wobec swoich braci i sióstr Ukraińcy pozostaną nieufni, jednakże odwrócą lufy swoich czołgów w stronę kłamców, oszustów i rzeczników złej sprawy, którzy ich okłamali – WMAWIAJĄC, ŻE ROSJANIE SĄ ICH WROGAMI A ROSJA TO „IMPERIUM ZŁA”.

Na płaszczyźnie polityki międzynarodowej – rozgrywania gry strategicznej, którą zawsze się prowadzi w polityce mamy cały pakiet niewiadomych. Przede wszystkim nie da się zrozumieć jak to się stało, że na Ukrainie – pomimo narodowego przewrotu, pomimo krwi męczenników Majdanu – doszło do tak masowego oszustwa wobec tego umęczonego narodu dokonanego przez sprytnych oligarchów i ich pomagierów. Nie da się po prostu tego zrozumieć po co Ukraińcy przelewali krew na Majdanie, jeżeli nic się nie zmieniło – jedynie inna grupa miliarderów jest u władzy, w tym znaczeniu, że nawet dla zabezpieczenia swojej pozycji wybrała swojego prezydenta. Te okoliczności implikują cały szereg komplikacji, w tym przede wszystkim najbardziej bolesny problem wiarygodności państwowej Ukrainy. Kto tam tak naprawdę rządzi i czyje interesy reprezentuje? Przecież to, że dzięki mechanizmom inżynierii społecznej i zaawansowanego marketingu politycznego przeprowadza się wybory odpowiedniego kandydata, to my doskonale wiemy z własnego podwórka. Jednakże jak z taką Ukrainą funkcjonować jako sąsiad? Przecież tam w każdej chwili może się okazać, że społeczeństwo znowu czuje się oszukane i domaga się zmian. Co wówczas? Gdzie jest w ogóle wiarygodność tamtego układu – jeżeli powtórzmy, rządzą nadal ci sami ludzie, z tego samego oligarchicznego układu – może z innego koryta niż dotychczasowe główne!

W kontekście gospodarczym mamy do czynienia z tragedią i podrzuceniem Unii Europejskiej zgniłego kartofla, który Unia – poczynając od Polski będzie musiała przełknąć mówiąc „Och jaki dobry”. Ukraina jest bankrutem, tam nie tylko państwo nie działa w znaczeniu wydolności podatkowej, ale nic nie wskazuje na to, żeby ci najbogatsi chcieli się podzielić swoim majątkiem, który po prostu po takiej rewolucji powinien być odpowiednio opodatkowany np. podatkiem 90% kwot i mienia o wartości przekraczającej milion Euro. Gdyby tak na Ukrainie postąpiono, wówczas rzeczywiście moglibyśmy mówić o dokonaniu „resetu”, tj. przynajmniej podjęcia próby odwrócenia trendów, które decydują do dziś o oligarchicznym charakterze tego państwa, w którym obywatele są po prostu niewolnikami. Dla porównania w Rosji wszyscy pamiętają jak pan Władimir Putin kilkoma słowami (…pochowaliście się jak karaluchy…) przekonał w 2009 roku pana Olega Deripaskę, żeby wypłacił zaległe pensje mieszkańcom Pikałowa i jeszcze oddał długopis, którym podpisał zobowiązanie… Czegoś takiego na Ukrainie nie ma, nie było i nie będzie. Co więcej, czegoś takiego nie ma na Zachodzie, ponieważ wszyscy wszędzie gardzą zwykłymi ludźmi, poza jak mogliśmy się przekonać Rosją, gdzie zwykli, szarzy, słabi, schorowani i biedni mieszkańcy Pikałowa mogą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że człowiek, którego uczynili najpotężniejszym na Świecie – ZAWSZE STANIE PO STRONIE SPRAWIEDLIWOŚCI, a nie kłamliwych i szkodliwych oszustów, którzy chowają się jak karaluchy i jeszcze chcieliby „zwędzić” prezydencki długopis, jeżeli akurat nie mogą więcej ukraść.

Wnioski dla Ukrainy są niestety smutne. Jeszcze smutniejsze są dla jej otoczenia, albowiem ten kraj postanowił budować swoją tożsamość na KONFLIKCIE! Co powoduje, że nie można Ukrainie – rządzonej przez tych ludzi ufać. Po drugie nie do końca wiadomo, co tak naprawdę stało się na Ukrainie, jednakże generalnie wygląda to w ten sposób, że miał tam miejsce po prostu przewrót pałacowy. Oligarchowie umówili się na nowego władcę, ich interesy nie są zagrożone, tymczasem wybrany przez nich premier Jaceniuk wmawia temu umęczonemu Narodowi, że musi się przygotować do przetrwania zimy bez dostaw gazu z Rosji, co oczywiście oznacza drastyczne oszczędności. W ostateczności Ukraina, jeżeli jej zła passa się nie odwróci – będzie tylko problemem, zarówno dla siebie samej, albowiem wojna domowa w niej to się dopiero rozpoczęła, jak i sąsiadów, w tym już wiadomo o problemach z węgierską mniejszością narodową na Zakarpaciu, co pokaże przyszłość zobaczymy. Jednakże nie mamy powodów mieć pozytywnych oczekiwań wobec ludzi, którzy mają tak złe intencje wobec własnych współobywateli, tylko dlatego bo Ci mówią po rosyjsku!

Nigdy nie zapomnimy o ludobójstwie w Odessie z 2 maja 2014 roku! Winni tej i innych zbrodni powinni zostać postawieni przed międzynarodowym trybunałem! Miejmy nadzieję, że w ziemię Ukrainy i republik, które się z niej wydzieliły nie wsiąknie już ani jedna kropla krwi!

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

10 myśli na temat “Wstępne wnioski z ukraińskiego dramatu

 • 11 lipca 2014 o 12:10
  Permalink

  ” Skutki tego podziału będą długofalowe, bo chociaż druga strona ma chyba nieskończoną cierpliwość, to jednak NIE ZAPOMINA SWOICH KRZYWD I NIE WYBACZA SWOIM KRZYWDZICIELOM”

  I (chyba),prawdopodobnie ostrzega tych którzy
  nie wyciągnęli końcowych wniosków z nieustającej
  lekcji historii.

  … “Волнение мирового сообщества достигло предела. Все понимают, что в Новороссии, на этом маленьком клочке русской земли, сейчас решается судьба всего русского мира – быть ему или не быть. Ответ был дан много веков назад и никогда не менялся: КТО С МЕЧОМ К НАМ ПРИДЁТ, ОТ МЕЧА И ПОГИБНЕТ. НА ТОМ СТОИТ И СТОЯТЬ БУДЕТ РУССКАЯ ЗЕМЛЯ.”

  http://lt90.org/news.php?readmore=1019

  Pierwotnie w:

  http://infoglaz.ru/?p=49974

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2014 o 12:26
  Permalink

  Winni tej i innych zbrodni powinni zostać postawieni przed międzynarodowym trybunałem!

  Zaiste, chwalebne są pokłady wiary Autora
  w przyszłą sprawiedliwość, która to “dokona się”
  przed “międzynarodowym trybuałem” ,pod egidą
  ONZ,UE…może NATO????

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2014 o 12:44
  Permalink

  Tym razem wspomnijmy zabitych Polaków, dlatego
  że byli Polakami.(i znowu ci bandyci ukraińscy).

  Dzisiaj, 11 lipca 2014 r.

  godz. 9.30
  Uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ludobójstwa (skwer Wołyński, ul. Gdańska przy al. Armii Krajowej)

  godz. 11.00
  Uroczysta Msza św. w kościele św. Aleksandra (pl. Trzech Krzyży)

  godz. 12.30
  Marsz Pamięci na trasie ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy

  godz. 13.30
  Apel Pamięci przed tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa OUN-UPA (Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64)

  godz. 15.00
  Uroczysty koncert okolicznościowy (Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64)

  godz. 20.00
  Wieczornica Pamięci Ofiar Ludobójstwa (skwer Wołyński, ul. Gdańska przy al. Armii Krajowej). Wystąpienia Ewy Siemaszko, prof. Władysława Filara, modlitwa w intencji ofiar, złożenie wieńców i zapalenie zniczy

  Niech piekło pochłonie wczorajszych i dzisiejszych
  bandytów ukraińskich,i ich mocodawców!

  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/uciekli-przed-ukrainska-siekiera

  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/

  Odpowiedz
  • 14 lipca 2014 o 08:56
   Permalink

   SLAVA UKRAYINI- HEROYAM SLAVA -SŁAWA UKRAINIE – SŁAWA BOHATEROM

   HEROYAM SLAVA – za zabijanie niewinnych ,bezbronnych ludzi – 120 000 Polaków i 80 000 Ukraińców na Wołyniu i 30,000 Ukraińców w Galicji,
   HEROYAM SLAVA – za zabijanie kobiet w ciąży
   HEROYAM SLAVA – za zabicie 3 lat dzieci – przybijanie gwoździami do drzwi stodoły i duszenie kolczastym drutem
   HEROYAM SLAVA – za bestialskie i okrutne czystki etniczne i tortury
   HEROYAM SLAVA – zabójstw księży i bezbronnych chłopów
   HEROYAM SLAVA -dla kolaborantów Nazistowski Niemiec , na neonazistowskiej – agresji UE na Europie Wschodniej dzisiaj
   HEROYAM SLAVA – za wsparcie Nazistowskich Niemiec i neo-nazistowskich Unii Europejskiej
   HEROYAM SLAVA – za zabicia własnej siostry „Petruniu ne ubijaj ty mne”(?) – Piotrusiu, nie zabijaj mnie
   HEROYAM SLAVA – za zabijania własnych żon i sióstr z małżeństw mieszanych
   HEROYAM SLAVA – za zabijanie dzieci w trakcie komunie świętej
   HEROYAM SLAVA – za spalenia żywcem wiernych w kościele podczas niedzielnej mszy
   HEROYAM SLAVA – za pomoc w niemieckim nazistowskim stłumienia Powstania Warszawskiego i zabijając 200 tysięcy cywilów
   HEROYAM SLAVA – Ukraińskim Profesorom – chwała kłamcom – chwała akademickim prostytutkom, którzy nigdy nie dotknęli Archiwum
   HEROYAM SLAVA – Slava SS-Galizien SS, SD, SA, Wehrmachtu, Gestapo, Abwehra, batalion Roland Nachtingel
   HEROYAM SLAVA – Slava Stefan Bandera, Slava Adolf Hitler
   HEROYAM SLAVA – slava Germam Masters, slava Międzynarodowym Bankierom – sprzedajemy im naszą ziemię i cały kraj
   HEROYAM SLAVA – slava dla Niemieckich Panow – zjednoczeni jesteśmy w zabijanie naszych SŁOWIAŃSKICH BRACI – Polaków, Ukraińców , Rosjan

   HEROYAM SLAVA – za bombardowanie i ostrzeliwanie rakietowe cywilnych obiektów i cywilów – miast i wiosek w Donbasie
   HEROYAM SLAVA – DLA Unii Europejskiej i USA – BRUKSELI i MANHATTANU – BUNDESWEHRA I NAJEMNICY Z BLACKWATER – CIA i BND

   Tu “ukłon” w stronę “polskich polityków”,
   tak skutecznie wspierających zwyrodnialców
   w Kijowie od 1991r.jeszcze niektórzy z nich
   w ubiegłym roku(a może i w tym, nie pomnę),
   wspólnie z bandytami wykrzykiwali NAZISTOWSKIE
   hasła, “hajolowali po ukraińsku”.
   Tym ludziom ze względu na ich “zasługi”,
   należy okazywać co co najmniej POGARDĘ.

   Wyliczanka zaczerpnięta z kom. Matki Polki”

   PS

   Co do powiedzenia w temacie propagowania
   zwyrodniałych systemów władzy przez
   “polską polityczną ” czołówkę miałby
   tzw. IPN???????
   u Gajowego Maruchy…

   Odpowiedz
  • 11 lipca 2014 o 19:40
   Permalink

   Wiele krąży w internecie na temat naszych, polityków,niektórych lekarzy… itd. Jednym słowem “Świat się śmieje”, czyli myśli nieuczesane.

   Odpowiedz
  • 11 lipca 2014 o 21:08
   Permalink

   Zajrzałam sobie,gwoli przypomnienia do aforyzmów Stanisława Jerzego Leca, wiele w nich prawdy i podtrzymują na duchu, dzięki za podrzucenie tematu.

   Odpowiedz
 • 11 lipca 2014 o 19:32
  Permalink

  Artykuł bardzo realny, tylko niezmiernie żal , że wysoką cenę zapłaci społeczeństwo ukraińskie, cóż dali się oszukać, polskie społeczeństwo ćwierć wieku wstecz również dało się oszukać.Moja opinia, tylko dzięki Rosji sytuacja na Ukrainie jest mimo wszystko pod kontrolą , w byłej Jugosławii wypadki potoczyły się jeszcze bardziej drastycznie.
  Nawiążę do wyświechtanego określenia “Imperium Zła”, jest to każdy kraj, który nie podporządkuje się bezwarunkowo wątpliwemu mocarstwu zza wielkiej wody.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.