Wreszcie prześcigniemy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich!

graf.red.

Wreszcie prześcigniemy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, będący dla wielu wzorcem państwa, wzorcem ekonomii, organizacji społeczeństwa, jak również i to chyba dzisiaj najważniejsze w jego wiecznie żywym dziedzictwie – na polu prawodawstwa i organizacji systemu prawnego. Serce rośnie bowiem, jak w naszym kraju, nasze niezłomne władze, które godnie reprezentują Suwerena i w zasadzie są pomazańcami Najwyższego nad Wisłą – chcą prześcignąć wzorce radzieckie! Naprawdę serce rośnie, jak tylko zdamy sobie sprawę z tego, że rzeczy, które nie przechodziły przez głowę nawet najbardziej postępowo nastawionym ideologom Komunizmu, w naszej najjaśniejszej – nadwiślańskiej, mogą zostać ustanowione w nocy, dzięki ciężkiej pracy naszych umiłowanych Posłów (oby żyli wiecznie, na dożywotnich kadencjach!).

W ogóle sama idea automatyzacji mandatów, jest tak genialna, że nie powstydził by się jej sam Orwell, ani żaden zamordysta. Proszę pamiętać, gdzie i kiedy to się zaczęło – idea jest prosta, chodzi o to, żeby ktoś wskazany musiał udowodnić, że nie jest winny, co samo w sobie w takim modelu prawodawstwa jest prawie niemożliwe. Wiadomo, że w tej dziedzinie wiedzy – wszystko jest konsensualne i zależy od uzgodnień. To Rzymianie wymyślili – proscriptio – listy proskrypcyjne, pozwalające na pozbawienie majątku, jego licytację a z czasem ewolucji tej konstrukcji prawnej pozwalano na zabijanie osób proskrybowanych, nagradzając to pieniężnie. Później, w Europie wiele razy wracano do tego rzymskiego wynalazku. Ostatnio na ziemiach polskich, tak postępował okupant faszystowski (no nie można napisać źle o naszym sojuszniku), tworząc listy proskrypcyjne w Gdyni, na Pomorzu i później dość powszechnie używając tego mechanizmu legalizującego bezprawie, które wprowadził.

Wprowadzenie mechanizmu automatyzacji mandatów, tj. jego wymagalność i egzekucja będą następowały automatycznie po wręczeniu – to niesamowita władza w rękach administracji i przede wszystkim Policji. To przesunięcie ciężaru udowodnienia niewinności na ukaranego mandatem. W praktyce 7 dni biegu terminu do odwołania, będzie to niesłychanie trudne. Na pewno bardzo z tego ucieszą się prawnicy, ponieważ jeżeli ktoś będzie chciał skutecznie się obronić przed karą, to powinien skorzystać z ich usług. Obywatel sam, wobec aparatu państwowego ucisku (nazywajmy rzeczy po imieniu, Wersal się skończył) – nie ma żadnych szans, może się tylko pogrążyć ponieważ nie zna procedur.

Samo rozważanie tak drastycznych środków, w istocie odcinających nas od europejskich i zachodnich standardów prawa, to dowód na to, że władza już nie wie co zrobić – jest bezsilna i nie ma koncepcji na wyjście z klinczu w jaki sama wpędziła się głupimi działaniami przeciwko prawom człowieka (problematyka aborcyjna odmrożona z powodów ideologicznych i doktrynalnych). Nie mają pomysłu jak spowodować, żeby ludzie ograniczyli się do pracy, grilla i oglądania telewizji, zamiast myśleć, że są wolnymi ludźmi i mogą sami kształtować swoją rzeczywistość. Z tego względu taka desperacja jest dobra, bo pokazuje bezsilność i prawdziwą twarz tych ludzi, którzy dzisiaj w tym kraju sprawują – niestety – władzę. Uwaga, nie żeby poprzednicy byli lepsi, ale przynajmniej nie kombinowali o tak bezczelnym przykręcaniu śruby. Za poprzedników człowiek był niczym wobec maszyny tzw. wymiaru sprawiedliwości, nagrano o tym kilka filmów, jednak generalnie zachowywano pozory, a pozory są podstawą wolności i demokracji w stylu zachodnim.

Jeżeli rządzący wprowadzą mechanizm automatyzacji mandatów, to będzie – pierwsza – poważna i powszechna przesłanka, do wypowiedzenia posłuszeństwa tej władzy. Ponieważ to będzie łamanie konstytucji – (udowodnienie winy – ciężar dowodu), dotyczące powszechnie wszystkich, dosłownie każdego. Jeżeli władza łamię Konstytucję, zarazem podle tłumacząc, że to nie jest Konstytucja polska, bo zrobili ją postkomuniści i zdrajcy, to sama podcina sobie prawo do rządzenia, albowiem na podstawie tej umowy społecznej została do władzy wybrana. Jeżeli oni robią rewolucję, a widać już że ją robią, to trudno – będziemy mieli rewolucję, to znaczy – będziemy się prześladować, poniżać, obrażać, wsadzać do więzienia i w końcu zabijać. Pamiętajmy jednak, że jest to wybór tej populistycznej prawicy. Zobaczymy, czy władza będzie chciała odpalić ten kapiszon. Jeżeli się na to zdecydują, to będzie dowód na to, że władzy demokratycznie nie odda i wlicza scenariusz wojny domowej. W końcu „sanacja” była u nas krwawa, o wiele bardziej krwawa w przewrocie majowym, niż „komuna” w Stanie wojennym.

Konkluzja felietonu jest tragiczna, ale niestety taka jest obiektywnie. O ile do tej pory – we wszelkich działaniach (poza polityką wschodnią), popieraliśmy władzę, to nie można się zgodzić na zamordyzm, dyktaturę i łamanie Konstytucji. Wprowadzenie automatyzacji egzekucji postępowania mandatowego, będzie tą cezurą, która skończy w tym kraju demokrację. Naprawdę prześcigniemy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, którego prawodawstwo nadal jest żywe w naszym postępowaniu karnym – i jakoś nikomu z władzy, jakże nienawidzącej wszystkiego, co „komusze” – w najmniejszym wymiarze nie przeszkadza.

34 komentarze do “Wreszcie prześcigniemy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich!

 • 27 stycznia 2021 o 05:10
  Permalink

  Bardzo dobry tekst.

  No i perełka w postaci frazy: “pozory są podstawą wolności i demokracji w stylu zachodnim.”

  Jak do tej nowej “procedury karnej” dołożymy blamaż ze szczepieniami i wkurzenie ludzi, szczególnie starszych, chorych i bezradnych – to mamy kryzys.

  Przy tym kłopoty finansów publicznych, to mały pikuś.

  Niczym tego nie przykryją, odwracanie uwagi sprawami Nawalnego w Rosji – nic nie da.

  Dochodzi oddziaływanie zimy.

  Same kłopoty, a wiosna – daleko.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 08:02
  Permalink

  A, NIE MÓWIŁEM???! Bolszewia światowa na wyciągnięcie reki. Kłania się m.in. Szwab! 🙂
  “Jeżeli oni robią rewolucję,…” MY Polacy ( ONI posługują się retoryką: “wszystko dla Polaków”,
  wy-szczepimy jak największą liczbę Polaków, dopier*lamy Ruskowi “na każdym kroku” w imieniu Polaków …) i tak dalyj… to jest CHORE I NIENAWISTNE, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA!!! Wracam do podjętej myśli K. (a przerwanej), jeśli ONY robią rewolucję – MY przeprowadzimy dogłębną KONTR-REWOLUCJĘ! Socjaliści pisowscy- nie przejdą NO pasaran jak wołała kiedyś w innych (nie moich)
  okolicznościach Dolores I. tyle że od tamtych lat nastąpiło przebiegunowanie w semantyce i dzisiejsi
  antyfaszyści to tak naprawdę nastojaszczi – FASZYŚCI!!! Kto , gdzie i z kim ‘stoi” nie ma żadnego znaczenia, stanowi wręcz dobrą przykrywkę dla ukrycia swoich prawdziwych intencji politycznych.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 09:01
  Permalink

  Mam odmienne zdanie od autora w sprawie automatyzacji mandatów.
  1. Pewna grupa wykroczeń drogowych takich jak przekraczanie prędkości na terenach zabudowanych, terenach o ograniczonej prędkości do 30 km/h, jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków powinna być objęta proponowanym mandatowaniem a kierowca może później zgłaszać obiekcje do sądu. Po kilku dniach (jeżeli nie siedzi) następuje oprzytomnienie ze ukarany mandatem nie ma żadnych dowodów niewinności a policja przeciwnie, dysponuje dowodem z rejestratora prędkości, zdjęciem z kamery z czytelnym numerem rejestracyjnym, pomiarem zawartości alkoholu… W tej grupie wykroczeń wszelkie immunitety dla wybrańców z Sejmu i innych instytucji nie powinny być brane pod uwagę. Te wykroczenia zagrażają życiu innych obywateli, pieszych, dzieci, starszych, fizycznie nie w pełni sprawnych. Dodatkowym uzasadnieniem jest statystyka wypadków w Polsce. Malo kto zastanawia się ze w Polsce ginie średnio 9 osób dziennie. Rzeczywiście to mało w okresie pandemii ale pandemia minie a wypadki śmiertelne pozostaną pozostawiając kraj w pierwszej najniebezpieczniejszej trójce w Europie.
  2. Automatyczne przyjęcie mandatu jest praktykowane w wielu krajach EU. A ukarany mandatem może dochodzi swojej „sprawiedliwości” w sądzie w terminie ustalonym przez prawo. W ramach unijnego porozumienia mandaty np. z kamer, są wysyłane do kraju w którym pojazd jest zarejestrowany i lokalna policja wysyła fakturę do zapłacenia na konto w kraju popełnienia wykroczenia.
  3. Tolerancja przekroczenia prędkości w wielu krajach jest bardzo niska. Np. W Holandii można zapłacić mandat za 57 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. I nikt nie protestuje bo każdy umie czytać cyfry a publiczne ignorowanie przepisów jest nawoływanie do wykroczeń i przestępstw.
  4. Co do Konstytucji to każdy obywatel ma prawo żyć i poruszać się bezpiecznie bez zbędnego ryzyka utraty życia lub zdrowia, szczególnie spowodowanego przez nieodpowiedzialnych kierowców.

  Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 10:11
   Permalink

   Praktyki w tych wielu krajach EU wyglądają jednak nieco inaczej. Jest tam zachowane prawo do obrony i ciężar dowodowy nadal spoczywa na organach ścigania. A to jest zasadnicza różnica wobec projektu pisowskiej dyktatury.
   Polecam poczytać.
   https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/mandaty-w-niemczech-prof-wrobel-reaguje-na-slowa-wiceministra-marcina-warchola/tn4qqft,79cfc278
   https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/projekt-pis-ws-mandatow-jak-jest-w-holandii-i-niemczech/6wwr0xw,79cfc278

   Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 10:45
   Permalink

   No tak żyjąc w Holandii to sobie pan może chcieć a tutaj proszę pana jest już zamordyzm i dawanie jeszcze więcej władzy administracji robi nas chłopami pańszczyźnianymi. Nie ma zgody – bunt wyjdziemy na ulice ze sznurem i kamieniem w dłoni!

   Odpowiedz
   • 27 stycznia 2021 o 14:54
    Permalink

    Demoliberalny jewrokołchoz wszędzie ma takie (lewicowo-zbójeckie) samo oblicze….mooże za wyjątkiem (w jakimś stopniu) Polski i Węgier (?) TU są jeszcze (mimo wszystko) jakieś pozory
    (przynajmniej!) normalności!

    Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 12:02
   Permalink

   Co za bzdury

   1. Nie powinna. Tu jest kwestia robienia pomiaru z ręki i marginesu błędu. Dość dużego. Czesi ustawiają radary na trójnogu i pilnie stosują się do zaleceń producenta. W Polsce to olewamy. Ponadto olewamy jakość radarów, ważne że wyświetla cyferki.

   2. Dostałem mandaty z Litwy i Francji i ich nie zapłaciłem. Mineło już 5 lat.

   3. To, że w wielu krajach jest niska nie powinno mnie interesować. W wielu krajach zachodnich mozna chlać do 0,8 promila i jechać autem, w innych zero. A w Polsce mamy 0,2 (bo tyle może wytworzyć w organizmie sfermentowane jabłko w żołądku – to nie żart, a przemyślana sprawa – natomiast powyżej 0,5 to rzeczywiście już przestępstwo. Tak więc tutaj to MY powinniśmy stanowić wzór dla innych. Tak samo jest z liczeniem prędkości. Jak to mawia mój znajomy, jak będziemy gapić się w zegar to w końcu kogoś zabijemy. Takie kontrolowanie prędkości jest po prostu głupie.

   4. Każdy obywatel, jak tak boi się o bezpieczeństwo, niech je minimalizuje. Im dalej od tłumów tym bezpieczniej, najpierw niech się wyprowadzi z wielkiej aglomeracji, potem z miasta, potem z miasteczka, potem na wieś, a na końcu Bieszczady. I problem z głowy.

   No a tak poza tym, wszystko to co podlinkował pan @Miecław

   Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 12:03
   Permalink

   …i jeszcze jedno, w Holandii ćpunów jest od cholery. Zamiast gapić się w zegar niech się władza gapi w uzależnienia.

   Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 09:09
  Permalink

  Powiem tak – serdecznie gratuluje odwagi pisania prawdy… oj dużej odwagi. Gratuluje serdecznie.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 10:16
  Permalink

  Wygląda mi na to, że prawodawstwo ZSRR było szczytem humanizmu wobec prawa stanowionego przez reżimy III RP po 1989 roku, a już obecne plany dyktatorskie (nie) dobrej zmiany przechodzą wszystkie wyobrażenia o prawie, jego stabilności i rzymskich korzeniach oraz tradycjach.
  Oni obalili już chyba wszystkie zasady prawa w pogoni za dyktaturą.
  Nawet “prawa boskiego” nie szanują.:-)

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 10:33
  Permalink

  Prof. Adam Wielomski: Bolesław Piasecki i jego droga od polskiego faszysty do narodowego oportunisty
  https://www.youtube.com/watch?v=kIt2VgKRnuE&t=3525s
  ————————————————————————————
  Мы должны быть готовы к самым радикальным сценариям

  “Что тут левое, кроме изврвщении?”

  https://www.youtube.com/watch?v=GEdhoHdt1_8&t=16s

  Чеченец за то, чтобы лизать задницу Западу? Коммунисты системно работают с Навальным

  https://www.youtube.com/watch?v=aWvOTKABqlM

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 12:49
  Permalink

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/globalny-oboz-koncentracyjny/#more-90213

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/lucyferianie/

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/wielkie-szprycowanie-czyli-lucyferianie-w-akcji/

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/25/pamietnik-znaleziony-w-przyszlosci/#more-90181

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/25/maski-opadly/

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/24/64-rocznica-zamordowania-bohdana-piaseckiego-przez-funkcjonariuszy-bezpieki-wiadomego-pochodzenia/

  …Najbardziej komiczna sytuacja miała miejsce w rzekomo lewicowej Partii Razem, której posłowie publicznie odcinali się od wpisu swoich lokalnych działaczy z Wrocławia w mediach społecznościowych krytycznego wobec Bidena.

  Dziki entuzjazm polskiej opozycji wobec 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych dość trafnie skomentował wspomniany już Krzysztof Szczerski, mówiąc: „Zachowują się, jakby Donald Trump był Andrzejem Dudą, a wygrał Joe Biden, który jest Rafałem Trzaskowskim”. Istotnie, reakcje na wybór nowego prezydenta mocarstwa zza oceanu wyglądają, jakby Polska była już 51 stanem Stanów Zjednoczonych Ameryki. https://marucha.wordpress.com/2021/01/24/joe-z-piastow-na-banerach-przed-urzedem/

  A nie mówiłem – “to wszystko”, czyli moje głoszone teorie to lewica, komuniści, kosmopolici i złodzieje. CO na to samo wychodzi, i jest logiczne z obserwatorskiego punktu na wzgórzu, skąd “lepiej widać” w ujęciu panoramicznym… 😇 Ps. Idę sobie, “na pole” jak mówią lajkoniki, śniegiem tzn. szuflą do śniegu porzucam, kolejny zresztą już dzień… 🙂 BO, А снег не знал и падал …
  https://www.youtube.com/watch?v=EELro16J04s

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 13:15
  Permalink

  W cywilizowanych krajach nie ma tak, jak to się u nas obecnie proponuje, że policjant ma być jednocześnie prokuratorem i sędzią, a na oskarżonego spada obowiązek udowodnienia swojej niewinności, bo to czysty BOLSZEWIZM.
  I oczywiście władzy nie chodzi tu o kierowców, bo tak naprawdę rządzący koniecznie chcą spacyfikować protestujących obywateli, którym np nie podoba się próba sprowadzenia kobiet, przez różnych osobników “wagino sceptycznych”, do roli jedynie inkubatorów, a tak przy okazji to i rolników czy innych będzie można sprowadzić do parteru.

  Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 15:04
   Permalink

   @Niechodzący na wybory.
   “W cywilizowanych krajach…” Znaczi’t KOGO, CO ma pan na myśli? 😁
   I TU (w tym miejscu) wyłazi z p. posta lewicowe rabstwo względem Zachodu (i USA).
   ‘To” notoryczna przypadłość ludzi lewicy, zwłaszcza (każdej?) laickiej.
   Pora wyzbyć się dętych, nikomu i niczemu nie służących iluzji Zachodu … 🙂

   Odpowiedz
   • 27 stycznia 2021 o 16:48
    Permalink

    @krzyk58
    “W cywilizowanych krajach”, to znaczy w takich, gdzie to władza ma obywatelowi udowodnić winę, a nie obywatel ma udowodnić władzy swoją niewinność. Wbrew temu co tu wypisujesz na forum, jeszcze trochę takich krajów jest w Europie.

    Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 16:09
   Permalink

   @Niechodzący na wybory

   Nie obrażaj bolszewizmu, pomijając ich nadużycia władzy jak wszędzie na świecie w różnych systemach ma to miejsce, także polska policja granatowa ma wiele na sumieniu z okresu II RP.
   Generalnie z tego co czytałem z historii to prawo ZSRR nie naruszało gwarancji prawa do obrony i ciężaru dowodzenia.
   Natomiast to co proponują pisowcy jest bliższe wręcz faszyzmowi katolickiemu, jako żywo bowiem przypomina tradycje I RP pod władzą fanatyków katolickich porównywalną z faszyzmem. To wtedy ten na kogo padło podejrzenie musiał udowadniać swoją niewinność, a nawet jeżeli się przyznawał do winy to bywało, że i tak tortury wobec niego stosowano dla potwierdzenia jeszcze tej winy przyznanej, a wszystko odbywało się w imię boga i w obecności klechy modlącego się za duszę nieszczęśnika i namawiającego do przyznania się do winy, zwłaszcza w sprawach o herezję, co do których papież nakazywał tortury. Dopiero oświecenie złagodziło ten katolicki prawny reżim, a wiadoma rewolucja zniosła zupełnie i Kościół w 1917/18 roku wydając nowe prawo kanoniczne wykreślił nakaz stosowania tortur.
   Może to być raczej powrót do inkwizycji a nie bolszewizmu. Może czas już nie ulegać prymitywnej propagandzie, gdzie wszystko co złe jest zwalane na bolszewizm i z nim zrównywane. Przykładowo amerykanie stosujący tortury w Iraku i Guantanamo (jest trochę filmów i publikacji na ten temat) to też bolszewicy, czy tradycjonaliści katoliccy?

   Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 15:36
  Permalink

  Popieram Inicjatora – ws. “pozorów przestrzegania prawa ” . Ja zdębiałem – pisałem już o tym ale felietony są zbyt szybkie , a moderacja wolna , że jak nas straszono ( oczywiście nie porównuję ) za Stalina jak jakiś Kalinin został wyczapowany to znikał ze zdjęcia ze Stalinem .

  Jak można namącić ludziom we łbach , świadczy aplauz dla próby wymazania Trumpa z filmu “Kevin sam w NY” gdzie to Trump ma krótką kwestię . Pilnujmy więc również samych siebie .

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 15:56
  Permalink

  @Niechodzący – i tak , i nie . W małej skali na pewno , ale WIELKIEJ – już nie !
  Nie pamiętasz setek komentarzy Zachodu , że Rosja musi udowodnić swoją niewinność ws. takich prowokacji jak Skripale czy Nawalny ???

  Wszyscy żyją ! Przypomnę !

  To ZAPRZECZENIE istoty kodeksu karnego , bo obwinionemu TRZEBA udowodnić winę , a wszelkie wątpliwości to jego zysk . Ale jak widzisz nie tylko PiS jest be ! Haszodżdżiego zamordowali NA PEWNO , pokroili i wywieźli , ale to Arabia Saudyjska , główny sojusznik USA , więc ten , tego …wicie , rozumicie

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 16:15
  Permalink

  Panowie – w drobiazgach obywatelskich , proponuję jednak pochylić się nad PRAKTYKAMI – @Pilotem i @Slavem . Piszę do teoretyków idealistów – z doliny , niechodzącego , miecława . Pamiętajcie – możecie być w dup.e , jak powiedział z przerażeniem plemnik zorientowawszy się gdzie jest !

  Wszędzie dobrze , gdzie nas nie ma . Wiecie , że francuska klasa wyższa poluje plugawie np. na ptaki . Macron zniósł polowanie “na klej” ( nie wiem co to za diabeł , nie znalazłem ) , za co dał bogatym chamom przywilej odstrzelenia dodatkowo 16 tys. (!) turkawek !

  A polowanie na lisa . Boże ! Porównajcie – u nas to symboliczna gonitwa konna za jeźdźcem z kitą na ramieniu , a w tzw. Wielkiej Brytanii dziesiątki konnych + psy i na końcu parobkowie rozkopują jamę przerażonego zwierzęcia ! Chamstwo i zbydlęcenie !

  Nie wszyscy antypisowscy profesorowie piszą prawdę !

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 16:32
  Permalink

  Cny Miecławie , z tym ZSRR to jednak nie przeginaj ! Wolę obecną niewolę .
  Za Stalina już byśmy byli rozstrzelani za udział w nieprawomyślnym blogu , ewent. szarpali wieczną zmarzlinę na Kołymie .

  Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 19:30
   Permalink

   @fly.
   I ty “brutusie”… …………… nic nie poniał? Ujął niczym stara (kryminalna) “gwardia leninowska”. Żałko!

   Znaczi’t, próżna moja dotychczasowa robota!

   Przynajmniej pośmiej się nad swoją głupotą, jak widzę posiadasz wszelkie dane ku temu! Logiczny ciąg twojej narracji współczesnym Stalinem jest WWP – nieprawda’ż, tak uważają komuniści “różnej maści…w tym rosyjscy komuniści, wspólnicy ideowi Chodorkowskiego i Nawalnego, że o polskojęzycznych czy o globalnych nie wspomnę!

   Jaki to okrutnik, “ten tyran” , nieprawda’ż?!

   Городок – Сталин (ЖЗЛ) https://www.youtube.com/watch?v=yaFTkRmKtv0

   Городок 1923 Ленин и Сталин https://www.youtube.com/watch?v=fqLH9DJmxJ4

   Mam nadzieję że pofolgowałeś antystalinowskiej (komunistycznyj) chuci?

   Jej Bohu, przyznam z ręką na sercu że nie spodziewałem się z twojej strony aż tak dyletanckiego , (stosowniejsze będzie słowo debilne), spostrzeżenia!

   A może? A, może ty masz wszelkie cechy osobowościowe by razem i pospołu z naszymi komunistami
   pomaszerować na Moskwę w celu niesienia zachodnich, neotrockistowskich (komunistycznych) nowych wartości postępowego i oświeconego Zachodu (i USA)- oswobodzić Rosję od “złego tyrana” Putina?!

   Ps. Zawiodłeś moje oczekiwania na całej linii.
   —————————————————————-
   С нами хотят покончить. Большой успех их вдохновил https://www.youtube.com/watch?v=ywD17DKrFRA&t=1s

   Мы сами виноваты. Они стали заложниками тех, кто управляет Интернетом

   https://www.youtube.com/watch?v=CJ5EEH36daA&t=42s
   ———————————————————————————–
   Nie wstydźmy się Dymitriad

   Zwłaszcza, że dotyczy to także wydarzeń już bezpośrednio związanych z naszą wspólną historią, co w dodatku niekiedy podchwytują jednostki po stronie rosyjskiej prowokatorskie, a po polskiej infantylnie zakochane w Rosji albo wyznające tylko jedną, infantylno-lewicowo-rewolucyjną wizję współpracy polsko-rosyjskiej.

   Takie lamenty (choć niższego, póki co, szczebla) dotyczą np. przypominania w Polsce wydarzenia zwanego umownie (choć nieco ahistorycznie) „Hołdem Ruskim”. Cóż, mogę rozumieć Rosjanina krzywiącego się na widok obrazka, na którym (były, ale zawsze) car składa homagium lackiemu królowi. To jednak po pierwsze się ZDARZYŁO, po drugie niby czemu jakiś Polak miałby się tego wstydzić, a po trzecie to przecież nie my zaczęliśmy, bo przy całej rusofobii nie ma u nas święta narodowego bezpośrednio ku czci „wyrzucenia Rosjan”.

   A w Rosji wypędzenie Polaków a jakże, świętuje się – i też mają ku temu słuszną rację. My możemy co najwyżej żałować, że nie udało się nam w Moskwie utrzymać…

   [To dziś by już tam tasiemce rządziły – admin]

   Jest to bowiem tylko ODPOWIEDŹ i reakcja (co z tego, że dziecinna) na День Народного Единства, a nie odwrotnie. Nie Polacy zaczęli świętować 1612. Jasne też, że dla niektórych (nawet całkiem poza tym sympatycznych) środowisk lewicowych – cały problem sprowadza się do „reakcyjności” (anachronicznie) i „jezuityzmu” (częściowo słusznie) polsko-litewskiego zaangażowania w moskiewską Smutę, natomiast gdyby towarzysz Żółkiewski z towarzyszem Wazą obalili burżuazyjno-reakcyjny reżim Szujskich celem stworzenia rad strzelecko-włościańskich, to by było bardziej niż w porządku. 🙂

   Jakoś im to jednak w XVII wieku nie wpadło do głowy. A przecież nawet towarzysz Stalin odkreślał tę część historii grubą linią mówiąc i o Polakach w Moskwie, i o Rosjanach w Warszawie. Pozostaje więc posłuchać dobrej rady Generalissimusa uznając proste fakty: tak, w Polsce wykorzystuje się “Hołd Ruski” do propagandy antyrosyjskiej. I tak, można z tą intencją (ale nie samym zdarzeniem) polemizować wewnętrznie – NIE, nie wypierając się przed Rosjanami naszej wspólnej historii. I tak, wydano w Polsce „Mein Kampf” i nie, nie przekreśla to faktu, że Polska i Związek Sowiecki były trudnymi, ale sojusznikami w historycznej walce z niemieckim (i ukraińskim) nazizmem. https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/nasz-boj-mein-kampf-hold-ruski-czyli-o-polityke-historie-i-swobode-polska/

   https://marucha.wordpress.com/2021/01/27/czechy-spojrzenie-konserwatysty-na-najbardziej-laicki-i-ateistyczny-kraj-w-europie-i-na-swiecie-i-co-z-tego-moze-wyniknac/

   https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/wolne-tematy-7-2021/

   https://marucha.wordpress.com/2021/01/27/kolorowi-dostaja-mniejsze-wyroki-za-dilerke-napad-czy-gwalt-niz-europejczyk-za-sprzedanie-piwa-w-pandemii/

   Odpowiedz
  • 28 stycznia 2021 o 00:30
   Permalink

   @fly

   To zależy, a może byśmy się Stalinowi spodobali z naszym ciętym językiem i prawdą prosto z mostu. 🙂

   A tak na poważnie to nie możemy dzisiejszych czasów porównywać do tamtych. Bolszewicy to był jednak postęp humanizmu wobec tego co się działo za Caratu i w czasach inkwizycji oraz wobec zbrodni zachodnich kolonistów. Tak wynika z moich skromnych badań porównawczych na własny użytek. Poza tym ktoś ich stworzył i dopieszczał w swoim interesie.
   https://histmag.org/Bolszewicy-dziecko-zapomnianej-polityki-angielskiej-17007

   Zwykle protestuję, może trochę na wyrost, przeciwko stereotypom bolszewizmu, ponieważ Polacy poddali się narzuconej narracji i wszystko co złe przypisują mitycznemu bolszewizmowi, nie rozumiejąc jak odwrócono ich uwagę od innych wcześniejszych źródeł zła, na które ten bolszewizm był odpowiedzią ludzi poniżonych i zniewolonych. Aktualnie zaś służy to za inwektywę i straszak jednocześnie, co jest bardzo wygodne dla prawicowej retoryki i polityki burżuazyjnej.

   Pamiętając o zbrodniach tamtego okresu rewolucyjnego i porewolucyjnego trzeba obiektywnie brać pod uwagę ich etiologię i rolę zachodnich imperialnych państw oraz klas posiadaczy kapitału w ich determinowaniu i adekwatnie do tego nie można zapominać o zbrodniach kolonializmu zachodniego oraz inkwizycji. Bolszewizm to kolejny etap ewolucji społecznej do prawdziwej demokracji, która dziś jest wypaczana i staje pod znakiem zapytania.

   Oby nigdy nie powróciły takie czasy, jak tamte, że aktualni prekariusze będą musieli chwycić za broń i walczyć o godne życie z nową burżuazją! Wtedy demokracji nie było, teraz jest i daje możliwość pokojowej walki kartką wyborczą, więc to jest zasadnicza różnica. Nasi przodkowie nie mieli zbytnio wyboru.

   “Kiedy w XIX w. powstał marksizm, nawoływano do obalenia władzy siłą, bo nie było powszechnego prawa wyborczego. Prawo do głosowania – oczywiście w tych krajach, gdzie w ogóle obowiązywały jakieś elementy demokracji – mieli właściciele ziemscy, posiadacze samodzielnych gospodarstw, ci, którzy spełniali kryteria cenzusu majątkowego. Robotnik nie miał żadnych szans walki o swoje prawa poza stosowaniem przemocy, bo był z definicji spychany na margines społeczeństwa. Teraz to się zmieniło.”
   https://strajk.eu/chcemy-uzdrowic-demokracje-nie-ja-niszczyc-rozmowa-z-przewodniczacym-komunistycznej-partii-polski/

   W krytyce prawa Polski Ludowej i ZSRR celuje ten autor:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Lity%C5%84ski
   Niestety daleko mu do zrozumienia idei tego prawa i zalet. W zasadzie wszystko pisze pod tezę krytyczną i z jednej “jaśnie pańskiej” perspektywy.
   Ciekaw jestem co sądzi dziś o legislacji pisowskiej? 🙂
   Co sądzi o zniszczeniu wartości zasady sprawiedliwości społecznej w III RP, likwidacji wielu instytucji prawnych wypracowanych w PRL, a gwarantujących Polakom prawo do pracy i ochrony zdrowia, bezpieczeństwo ekonomiczne i godne życie.?
   Chyba jednak zbyt wiele po nim nie można oczekiwać, a już na pewno nie obiektywizmu i historycznej refleksji. Czy na starość sumienie da mu o sobie znać i przypomni sobie co to jest wyższy poziom człowieczeństwa i nauki społeczne Chrystusa?

   Odpowiedz
   • 28 stycznia 2021 o 08:26
    Permalink

    @Miecław. “To zależy, a może byśmy się Stalinowi spodobali z naszym ciętym językiem i prawdą prosto z mostu.” Odsyłam do filmiku na kanale “CEPolska” – do rozmowy z prof. Wielomskim. B. Piasecki dokonał niezłej wolty, prawie że dosłownie z : -https://pl.wikipedia.org/wiki/Prosto_z_Mostu_(tygodnik) i “spodobał się” Stalinowi, (poleciałem skrótem) więc komuniści w Polsce Ludowyj nie mogli go zamordować w świetle “prawa” , co zwykle czynili z ogromną przyjemnością, dlatego zabili ‘tylko” syna …obawiam się jednak Miecławie” że mógłbyś ‘nie spodobać się” tak jak nie spodobało się wielu innych komunistów dążących do wszechświatowej
    rewolucji, a co nieźle ujmuje z komunistycznego, punktu widzenia trockista:https://pl.wikipedia.org/wiki/Arthur_Koestler w powieści: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemno%C5%9B%C4%87_w_po%C5%82udnie. Ameryka przejęła tradycje bolszewickie (tam rządzą komuniści, kosmopolici i trockiści) i organizuje permanentne rewolucje po to by ustanowić neobolszewicki NWO (Światowa Republika Rad). Na szczęście Rosja czy Chiny nie pozwolą na amerykańskie komunizowanie świata.
    W Polsce ‘wszyscy komuniści (rządzący i opozycyjni) nareszcie odetchnęli z ulgą – w Ameryce rządzą
    znowu “nasi” – więc może (jednak!) pomaszerujemy na Moskwę?

    Odpowiedz
    • 29 stycznia 2021 o 00:10
     Permalink

     @krzyk58

     Kiedy ty się wreszcie nauczysz, że to nie jest komunizowanie świata, tylko feudalizacja świata przez oligarchie i ich korporacje. To faszyzm korporacyjny nam grozi i prawicowo-religijne dyktatury a nie wszechświatowa rewolucja komunistyczna czy trockistowska. Komunizm to już tylko historia, bo w świecie opanowanym przez pseudo-wolność i kult głupoty komunizm jako system nie ma już szans.
     Nikt nie będzie ginął za durne społeczeństwa w walce z kapitałem, nie te czasy. Teraz może nastąpić tylko ogólnoludzka rewolucja świadomościowa, która odwróci negatywne trendy kapitalizmu i spęta system liberalny, żeby nie szkodził społeczeństwom, choć wątpię, aby to nastąpiło szybko. Raczej czeka nas wiek ciemnoty i feudalnego zniewolenia.

     Ps. A za Stalina może byłbym czekistą? 🙂 I ścigał takich herbowych paniczów, jak ty @krzyku58.:-)

     Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 17:46
  Permalink

  “Piszę do teoretyków idealistów – z doliny , niechodzącego , miecława .”

  W dolinie wiemy czy spację stawia się przed, czy po interpunkcji. Nie dopiszę jak zinterpretowali ten błąd psychologowie. Oszczędzę Pana. A tak swoją drogą, już bardziej demonstrować pogardy do użytkowników na tym forum, jak poprzez zwyradnianie ich pseudonimów to chyba nie można. Z pewnością bierze się to ze zdenerwowania. Czasem dobrze, że Pan Web.Józiu nie zastosuje cenzury, można poznać kto kim jest.

  ps. Za styropianu ludzie giną w piątki, piąteczki, piątunie. Sam likwidowałem tu wielokrotnie słowa zanim nacisnąłem WYŚLIJ, a kiedy się decydowałem to byłem po czeskim piwie. Niemniej, żyje Pan naiwnie z główką już ocierającą się o chmurki.

  Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 19:50
   Permalink

   @Grzegorz … “Sam likwidowałem tu wielokrotnie słowa zanim nacisnąłem WYŚLIJ… 🙂 Wiem coś o tym,
   niekiedy oznajmiałem że w danym miejscu stosuję autocenzurę, również “likwidowałem” zbyt wolne i “ślebodne” słowo, jak to mówią – słowo (niekiedy) wylatuje ptakiem a wraca kamieniem, że o wartości słowa (mowy) już nie wspomnę, …milczenie złotem, bywają również takie okoliczności że jak to ujął M. Twain “Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. ” I też miał rację! 🙂
   Nieprawda’ż? 🤪

   Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 19:49
  Permalink

  Grubo poleciałeś z tą interpunkcją i interpretacją “psychologiczną” człeku !
  Nie widzę tam żadnej spacji , jest myślnik niczego złego nie oznaczający , poprzedzający wyliczenie . Mógł być : .
  Natomiast Ty / Pan masz problem z psychiką . Napisałem tylko ( dla Ciebie AŻ ) , że faceci mieszkający NA STAŁE na Zachodzie – Pilot i Slave mają większe pojęcie o zwyczajach na miejscu . Spowodowało to prymitywny atak ad personam , nie ad rem . CUŚ cię rozum opuścił i poczucie dystansu i humoru .

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 20:11
  Permalink

  Grzegorzu z KOTLINY , sorki SERDECZNE , NAPRAWDĘ ! Ale to TY masz problem . Naprawdę to zwykła pomyłka – dolina zam. kotlina . Urwał mać !
  Dopiero teraz zorientowałem się o moim zwyrodniałym zwyradnianiu nicków . Ale wiesz , już raz tak zrobiłem z tą kotliną . To pozostałość z dzieciństwa wdrukowana z Robin Hooda . Tam był jeden gość właśnie z zielonej DOLINY . Ty “rozinterpetowałeś” ten mały błąd do rozmiarów wręcz zbrodniczych !

  Się narobiło ! Wytłumacz mi też łaskawie w czym rzecz z tą spacją i piątuniami , piąteczkami itp. Tak kawa na ławę .

  Aluzja do cenzury wręcz mnie rozwala , bo uważałem Cię za człeka rozsądnego , a to wyraźna aluzja żeby ją stosować . Coś jak z Trumpem w “Kevin sam w NY”. Się narobiło przez zwykłą pomyłkę – zwyrodniały zwyrol ze mnie . Człowiek uczy się całe życie prawdy o sobie . Tu głośny śmiech .pzdr .

  Odpowiedz
  • 28 stycznia 2021 o 09:51
   Permalink

   Gdyby nie to, że wcześniej pisze Pan o “@Pilocie” i “@Slavie” to uznałbym to w dalszej części Pana zdania za pośpiech lub literówkę. Odebrałem to jako złośliwość. Proszę też nie przesadzać, dystans to ja przez 25 lat tutaj sobie dawno już wyrobiłem.

   Zatem przepraszam. W tych piątkach zaś, chodzi o dziwne okoliczności śmierci naszych polityków, zwłaszcza w dzień w którym kończy robotę patolog i prokurator i trzeba czekać do poniedziałku… (to jest ten moment WYŚLIJ), a spacje nie stosujemy przed znakami interpunkcyjnymi.

   “Uważam, że” – poprawnie
   “Uważam , że” – straszna lipa

   No, ale co psychologowie o tym sądzą, to już sobie podaruję 😉 I choć mnie Pan zwyzywał od psychicznych, to ja za paznokciami mam już dawno zaschnięte błoto po czynności zakopywania topora.

   @Krzyk58

   Wie Pan, miałem na myśli raczej obawę przed wizytą panów w czarnych płaszczach. Tak więc mnie chodziło o grubą rurę. Niemniej, przysłowia mądrością narodów a przykład z postu bardzo cenię, choć raczej znany jestem z szybszej ręki.

   pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 28 stycznia 2021 o 18:36
  Permalink

  Grzegorzu , że wrócę do przyjętej na blogach formuły , szczegół ze spacją naprawdę mnie rozbroił . Jedno dotknięcie palcem a tu LIPA ! Ale będę uważał . Natomiast przyjmuję zakopanie topora z radością . Myślę , że wczoraj coś jednak wypiłeś – stąd reakcja i zrobienie ze mnie zwyrola .

  Nicki w szybkim pisaniu zawsze skracam , a masz dłuugi – przyznasz .
  Mam nadzieję , że szanowny @Nie chodzący na wybory, nie potraktuje często używanego do niego skrótu “niechodzący” jako sugestii kalectwa .

  Przy okazji – uważam Cię za rozsądnego ( po wpisach ) człowieka, jak więc mogłeś mniemać , po wielokrotnej krytyce styropianu z mojej strony , że są jakieś ofiary i te “piątunie” .

  Poparłem obu piszących , gdyż mieszkając na miejscu znają lepiej realia .
  Ja napisałem o polowaniu na klej i na lisa w UK – które są grubym zbydlęceniem w demokratycznych krajach .

  Co do odmowy przyjęcia mandatu to mogę napisać już jakąś pracę socjologiczną , bo z 7 – 8 razy byłem przed sądem za odmowę przyjęcia mandatu . Serio . Będę myślał o spacji . Pzdr.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2021 o 18:55
  Permalink

  Przy okazji odmowy przyjęcia mandatu – wszystkim . Ta odmowa bywa często iluzoryczna ( piszę jako praktyk ), bo SR są przedłużeniem łapy władzy i jak masz mandat 100 zł , to z SR przychodzi pismo , że na posiedzeniu niejawnym dali ci 200 ! Tak jest zawsze ! Znajomy sędzia mówił mi, że to po to “abyśmy się nie rozpuścili w odmowie” . Potem jest 7 dni na zażalenie i WSZYSTKO zależy od sędzi ( rzadziej sędziego ) . Poziom tych ludzi , ich samowola i wiedza to KOSZMAR ! Za PRL było lepiej . Wtedy nie stawałem przed sądami , ale to opinia samych sędziów . Znali MORES i była pro-ludzka wykładnia . Teraz chronią reżim , dopuszczając się nawet przekroczeń kodeksu wykroczeń i prostej logiki . Od Policji gorsze jest Straż Miejska w waleniu mandatami . Kompleksy !

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2021 o 19:31
  Permalink

  @Grzegorzu, przyznam, że ( to poprawne pisanie wkur…) nie miałem o tym pojęcia . Pisząc maszynowo , piszę tak , jak ręcznie . Spację stawiam automatycznie . Przez analogię , nauczyciel sprawdzający pisemną pracę ucznia musiałby mierzyć linijką odległość przecinka od poszcz. wyrazów.
  W skrócie j.w. nie budzi to moich wątpliwości , przy inn. jest łatwiej .

  Co do psychologów , to jak znam życie kojarzy im się z tęsknotą za większym ch… .

  Na koniec mała złośliwość – w Twoim tekście jest większy błąd – nie SPACJĘ nie stosujemy , a SPACJI nie stosujemy . Pzdr. ciepło .

  SZANOWNI PAŃSTWO – SUGERUJĘ ZINTENSYFIKOWAĆ WSPARCIE DLA NASZEJ FUNDACJI, BO JEST BARDZO ŹLE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2021 o 20:27
  Permalink

  O masz, raz powiedziałem o piwie, to teraz będą mi wyciągać. Nie mój drogi, byłem trzeźwiutki jak niemowlę.

  Mam jednak dobrą wiadomość, na skutek tych delikatnych sporów powstał nowy wiersz, nie miałem weny od pół roku. I nagle pyk. Mam.

  a propos spacji, ja nie wiem czy nie istnieje zależność pomiędzy guzikiem a znakiem. Myślę, że istnieje.

  pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.