Wolność słowa po amerykańsku

graf. red.

Wolność słowa po amerykańsku, to pytanie o rozumienie wolności słowa w Stanach Zjednoczonych? Pytanie jest stosunkowo proste, a przynajmniej było jeszcze do zeszłego tygodnia. Możemy stosować kryteria prawne, kulturowe, zwyczajowe i moralne. To wszystko to już jednak mało, bo po ostatnich wydarzeniach w Waszyngtonie i po tym, co po nich nastąpiło – pojawiła się jedna, niesłychanie interesująca nowość, można ją zdefiniować jako różnicę pomiędzy naszymi wyobrażeniami a rzeczywistością. Jest nią sposób rozumienia wolności, zwłaszcza nadzwyczajnie ważnej wolności słowa i swobody wypowiedzi w ogóle i w szczególe.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że wielkie amerykańskie firmy udostępniające platformy mediów społecznościowych – nie są wydawcami, nie są publikatorami, w związku z tym nie podlegają pod prawo prasowe, prawo do swobody wypowiedzi i wolność słowa gwarantowane przez amerykańską konstytucję. To pewna nowość, albowiem jeszcze nie tak dawno, jak w niektórych krajach próbowano zmusić amerykańskie platformy mediów społecznościowych do np. zaprzestania promowania nachalnej propagandy afirmującej niekonwencjonalne i nienormatywne zachowania seksualne, to było wycie i krzyk, że to wolność słowa się łamie, że się ją ogranicza! Tymczasem hipokryzja, kłamstwo i podwójne standardy robią swoje.

W Stanach Zjednoczonych możliwe jest ocenzurowanie ich przywódcy, człowieka mającego – zgodnie z prawem, procedurami i wszelkimi zwyczajami – pełnię legalnej władzy w tym kraju. Co więcej, nie tylko cenzurowanie, ale również obrażanie, szkalowanie i rugowanie z przestrzeni publicznej, powiązane z nałożeniem knebla. Elita amerykańska się obraziła na swojego Prezydenta, wykorzystała nieskończenie potężne media w tym kraju do narzucenia własnej i eliminacji jego narracji – zdobywając władze. W tej chwili próbuje go zmieszać z błotem, dosłownie zniszczyć jako polityka i jako człowieka, tylko dlatego bo pozwolił ludziom na to, żeby uwierzyli, że zmiana polityki jaką prowadzi ich kraj jest nie tylko możliwa, ale i celowa. O takich hasłach, jak wyjmowanie z biedy milionów ludzi nawet nie ma co wspominać, one nie są modne w świecie neoliberalnego kłamstwa.

Proszę zwrócić uwagę na sam charakter wydarzeń, otóż grupa ludzi weszła na Kapitol, gdzie doszło do szeregu naruszeń prawa, w tym do tragedii, a media neoliberalne skoncentrowały się na jednym człowieku, ubranym w charakterystyczny strój ze skóry i z porożem bizona. Czyniąc z niego oszołoma, chorego psychicznie nacjonalistę i wroga wszelkiej wolności – i to bez wysłuchania jakiejkolwiek argumentacji drugiej strony. A podobno każdy ma prawo do własnych poglądów i do ich wyrażania? Co więcej, zapytajmy, czy gdyby ten pan zamiast w stroju bizona przyszedł na Kapitol w damskich stringach, na szpilkach i w biustonoszu, mówiąc że jest transseksualnym szamanem – to zapewne miałby do tego prawo? Co więcej, usiłowano by w górnolotnych słowach uzasadnić jego działanie, ból, trudną młodość, może środowiskowo – bo przecież ma prawo! Jeżeli jednak, ktoś chce wyrażać poglądy patriotyczne, narodowe – istotnie prawicowe – jak na amerykańskie warunki, to już nie wolno. To już o, nie, nie! Tego już nie wolno!

Piszemy o tym dlatego, ponieważ to z USA jako ojczyzny „demokracji i wolności” idzie przykład dla innych państw świata zachodniego i w dużej mierze w ogóle. Dlatego należy się spodziewać podobnego przykręcania śruby realnej wolności także w innych krajach.

Jeżeli w Stanach Zjednoczonych hipokryzja, zakłamanie i podwójne standardy są tak daleko posunięte, że można nie tylko szkalować swojego przywódcę – oskarżając go (bez jakichkolwiek dowodów) o zamach na państwo, ale jeszcze zabronić mu publicznego wypowiadania się, to nie nazywajmy tego kraju demokracją. Bo jeżeli pojedyncza firma może decydować o tym, co wolno, a czego nie wolno – Prezydentowi, to co mogą zrobić ze zwykłymi ludźmi? Czy to kogokolwiek zainteresowało? Jeżeli można zeszmacić Prezydenta państwa, oskarżając go o rzeczy po prostu niesłychane, to co można zrobić w tym kraju ze zwykłymi ludźmi?

Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz, o ile pan Trump został ocenzurowany, ponieważ wyrażał swoje wątpliwości odnośnie wyborów bez dowodów, to inni politycy – oskarżający go o zainicjowanie dramatycznych wydarzeń na Kapitolu, czynią to przecież również bez dowodów. Mimo tego, oni nie są cenzurowani. Oto wolność słowa po amerykańsku.

Co dalej? Elektrownia dostarczająca energię zdecyduje, że odcina „Trump Tower”? Gazownia odetnie mu gaz? Może wodociągi przestaną dostarczać wodę? Może niech płaci za tlen, bo przecież oddycha! W jaki sposób upokorzymy Prezydenta Stanów Zjednoczonych? Proszę się nie śmiać, otóż amerykańscy patrioci, którzy buli na Kapitolu są masowo poddawani ostracyzmowi. Zastosowano odpowiedzialność zbiorową i polowanie na ludzi poprzez media społecznościowe. Osoby, które tylko były tego dnia w rejonie Kapitolu – są zwalniane z pracy, albo zmuszane środowiskowo do wygłaszania samokrytyki. Co z domniemaniem niewinności i udowodnieniem winy – przed karą? Nie ulega wątpliwości, że tam popełniono liczne przestępstwa, jeżeli są nagrania niech stosowne władze zajmą się poszukiwaniem przestępców i postawią im zarzuty przed sądem. Pracodawca nie jest powołany do oceny politycznego zaangażowania swoich pracowników. Przecież tak samo było w III Rzeszy! Chociaż nie, tam przynajmniej dbano o pozory, ówczesne sądy w Niemczech zapisały wówczas swoje najbardziej haniebne karty.

Tak samo jak człowiek ma prawo ubrać się w strój bizona, szpilki, stringi lub strój pluszowego jednorożca, to również ma prawo mówić, co tylko chce – dowolną głupotę. W ten sposób sam wystawia sobie świadectwo. Jeżeli Prezydent, który przegrał wybory twierdzi, że je sfałszowano i zabrano mu zwycięstwo, to późniejsze cenzurowanie jego wypowiedzi – zmusza ludzi myślących, do przyjrzenia się sprawie bliżej. Ponieważ, jeżeli to nie byłaby prawda, to nie trzeba byłoby zabraniać Prezydentowi świadczenia przeciwko sobie. Tymczasem jest odwrotnie. Ocenzurowano i oszkalowano Prezydenta, w istocie czyniąc mu chyba najlepszą przysługę, jaką było można. Nic bardziej nie przyczyni się do budowy mitu pana Trumpa, niż ta cała sytuacja. Ponieważ pan Trump – w oczach swoich zwolenników – został ofiarą mediów neoliberalnych i grupy z wierchuszki „deep state”, trzymającej w tym kraju władzę. Prezydent Trump jest oskarżany o podżeganie do powstania i grozi mu odwołanie ze stanowiska, chociaż pozostało mu 10 dni kadencji.

Co to za kraj, w którym jesteś zwolniony z pracy (bez wyroku sądu), bo umieściłeś zdjęcie w mediach społecznościowych? Co to za kraj, który cenzuruje własnego przywódcę? Co to za kraj, gdzie Policja może Cię pod byle pozorem zabić, chyba że masz więcej pigmentu w skórze to z definicji jesteś niewinny? Co to za kraj, który ma najpotężniejsze struktury informatyczne i tworzy informatykę w ogóle, ale nie jest w stanie policzyć swoich obywateli uprawnionych do głosowania! Co to za kraj, gdzie zdobywając więcej głosów, możesz przegrać wybory?

43 myśli na temat “Wolność słowa po amerykańsku

 • 11 stycznia 2021 o 05:38
  Permalink

  Tak to tam wygląda, ta demokracja.

  Z tym że właściciele platform “społecznościowych” – zawsze zarabiają, bo liczą się kliknięcia …

  Z drugiej strony, czy można dopuszczać do głosu wroga demokracji, nawołującego do naruszania porządku w imię wyimaginowanych poglądów PRZEGRANEGO?

  Obeszło się bez najgorszego, tzn. bez wezwania sojuszników USA – do ratowania ICH DEMOKRACJI, która przez moment była zagrożona.

  Odwrotnie: USA już by wysyłało lotniskowce i Marines – na takie zamieszanie!

  Jeszcze raz podkreślam – na szczęście nie musieliśmy wysyłać nad Potomak Naszych Lotniskowców, żeby ratować Amerykańskie Wartości.

  I tu nie jest ważne, że ich akurat nie mamy.

  Ważne jest to, że za 9 dni zapanuje Nowy Ład i miejmy nadzieję – ilość oszołomstwa w USA i na świecie – zmaleje.

  Na co liczę.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 07:32
  Permalink

  #1984.
  Witamy w erze cyfrowego faszyzmu.
  Teraz na pewno wiem, jak wygląda Big Brother – bez wąsów, rudowłosy, z charakterystycznymi rysami twarzy – bliźniak Marka Zuckerberga.

  Co za podstępny cios w wartości (poniżej pasa).
  Taka tragedia, taka tragedia.
  A jaki prezent dla WWP!!!

  Byłem świadkiem śmierci Imperium ZSRR, ale nawet nie miałem nadziei, że zobaczę agonię Imperium USA.
  Dzisiaj w Państwach Zjednoczonych Ameryki jest rok 1984 – Breżniew nie żyje, zespół pogrzebowy Gorby ‘ ego już tłoczy się na korytarzu.
  Jedyne niepokoi – w czyich rękach w rezultacie znajdzie się nuklearny “przycisk”.
  Patrząc w szeroko otwarte (skalpelem chirurga plastycznego) oczy Nancy Pilosi rozumiem – broń Boże!

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 09:01
  Permalink

  Pokazali swoje oblicze już bez papierków i bez słodzenia, jawnie odmawiają posłuszeństwa swojemu prezydentyowi to bunt elit przeciwko narodowi! Powiedz cokolwiek neutralnego to cię oplują, bo BLM itd. Tam gdzie nie ma dyskusji świszczą kule.

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 09:17
  Permalink

  No TO, dopowiedzmy sobie kim był i jakie miał zadanie do wypełnienie “ów mężczyzna”?
  BO, jak mawiał : https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Bozowski, “nie ma przypadków, są tylko znaki”.

  “Mężczyzna z Nowego Jorku, który włamał się do budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych w dziwacznym futrzanym kostiumie, jest synem sędziego Sądu Najwyższego Brooklynu, wynika z czwartkowego raportu.

  Aaron Mostofsky, który w środę powiedział „The Post”, że przyszedł zaprotestować przeciwko „skradzionym wyborom”, trzymał policyjną tarczę, podczas gdy w środę w budynku roiło się tłum uczestników zamieszek.

  Według Gothamista, Mostofsky jest synem Szlomo Mostofsky’ego, wybitnej postaci w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej, wybranego do sądu w styczniu ubiegłego roku”

  “Gdyby Stany Zjednoczone wiedziały co się dzieje w Stanach Zjednoczonych , to by pomogły Stanom Zjednoczonym obronić demokracje . Niestety Świat nie reaguje na jawne odbieranie praw i przywilejów panujących w USA . Tu trzeba powołać komitet obrony amerykańskiej wolności i demokracji Smile . Z siedzibą w Hawanie Wink . Trzeba też rozważyć interwencje zbrojną która zaprowadzi porządek w tym kraj trzeciego świata którego polityka destabilizuje cały świat . ”
  Trump ma za sobą Armię i zwyczajnych, prostych Amerykanów – całą “głubinkę”, a przeciwko sobie
  cały lewicowo-komunistyczny establishment, cukiermanów, soroszów, i giej-ców – ‘oba wybrzeża” i sprowadzonych przez lewicową politpoprawność do roli półludzi – odpady społeczne PATOLI żyjące na marginesie człowieczeństwa, w roli respiratora- opieka społeczna.

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=1506&start=950

  CZYSTKA W WASZYNGTONIE JUŻ SIĘ ZACZĘŁA!

  Andy Choinski LIVE | 01/09/21

  Wojsko na ulicach Waszyngtonu | Andy Choinski Live 01/10/21

  Na kanale : https://www.youtube.com/user/andychoinski

  Moim zdaniem , bez ostatecznego rozwiązania pewnej kwestii, tj. zielonego i czerwonego komunizowania, a raczej nacji za nim stojącej “za postępem” na “wschodnim i zachodnim wybrzeżu”, Ameryka pogrąży się dosłownie w ‘odmętach obu oceanów
  niczym kupa goowna”. Tyle dziesięcioleci chamskiego komunizowania zrobiło sieczkę w głowach
  Amerykanów. I TU jest potrzebny skalpel militarny nawet nie ma miarę tego gościa :https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_McCarthy, gdyż to był pikuś , a w związku z tym wrzód
  nabrzmiewający w ‘zamierzchłych latach 50′” nie został skuteczne wyczyszczony! Obserwujemy
  z przerażeniem fazę finalną – komunizowana Ameryka staje się dosłownie krajem trzeciego świata!

  Kierunek wschód 33 Maciej Poręba, Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski)
  https://www.youtube.com/watch?v=g1m0d17FYqY&t=2s

  Jest nad czym pochylić się …

  Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021 o 00:48
   Permalink

   Nie pochylaj się za bardzo! Szczególnie bez majtek…

   Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021 o 08:51
    Permalink

    Znaczi’t boli was moje prostowanie waszych neuronów – jewrotowarzyszu?

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2021 o 15:16
     Permalink

     @krzyk58

     Protestuję. Prostowanie neuronów to mój patent specjalnie opracowany w stosunku do ciebie. 🙂 Nie pozwalam prawiczkom intelektualnym na korzystanie z moich praw autorskich, musisz wymyślić coś innego, własnego. 🙂

     Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 10:23
  Permalink

  Nagle sie wszyscy obudzili, twierdząc, ze ameryka to wielkie be. A co robiono do tej pory w kwestii obrony demokracji na świecie, na każdym kroku popierano amerykę za jej wojny, morderstwa, obalanie prawowitych rządów i jeszcze wysyłano jej na pomoc swoje wojsko, haniebne uczynki, więc teraz moze zaprzestaniecie krzyku i krytyki. Chyba chcecie ta krytyka zagłuszyc wasze sumienia i wasz dotychczasowy bezkrytycyzm, wobec ameryki i jej poczynań.

  HMMMM TROCHĘ PAN W PUDŁO TRAFIŁ… POZDRAWIAM WEB.JÓZ.

  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2021 o 11:35
   Permalink

   zrad. Trafiłeś w sedno! W sam środek! Od czasu IIWŚ zabili ponad 20 milionów ludzi. Wypędzili ponad 40 milionów. Wiele krajów doprowadzili do ruiny, głodu i beznadziei. U siebie doprowadzili do masowego bezrobocia, głodu, braku opieki zdrowotnej i gigantycznych nierówności.

   Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 12:00
  Permalink

  “Co to za kraj” pyta autor? Ano można odpowiedzieć wprost: WŁADZA KORPORACJI RÓWNA SIĘ FASZYZM.
  To kraj na wskroś faszystowski po obu stronach ich sceny politycznej. Prawdziwa wolna amerykanka. Kraj bez własnej historii, kultury i wartości. Kraj trzeciego świata, tyle tylko, że pod władzą kolonialną bogatych korporacji prowadzonych przez oligarchię w sposób feudalny.
  Ich elity pokłóciły się o ostatnie okruchy z pańskiego stołu, bo ich władza światowa dobiega końca i teraz będziemy obserwować konwulsje jeszcze przez dziesiątki lat, bo to szybko się nie skończy, gdyż naród/lud ukształtowany i wychowany w kulturze głupoty nie ma żadnego potencjału ideologicznego i wspólnych wartości do przeprowadzenia rewolucji ideowej/ludowej.
  Tylko MAD MAX ich czeka.

  “Wybór Donalda Trumpa zdeterminował po prostu obecną cenzorską rzeczywistość serwisów społecznościowych i spowodował, że teraz korporacje te będą po prostu pilnować co kto mówi i kształtować debatę publiczną tak, aby osiągać własne cele polityczne. Teraz po wyborze Joe Bidena i wygranej Demokratów w obu izbach amerykańskiego parlamentu, trudno raczej oczekiwać, że ktoś zrobi porządek z kalifornijskimi monopolistami internetowymi. Wręcz przeciwnie, właściwie to oni przejmują właśnie władzę.
  Być może tak ostentacyjne blokowanie kont społecznościowych Trumpa to rodzaj zemsty na nim ze strony szefów Facebooka czy Twittera. Tych samych, którzy tłumaczyli się niedawno przed Kongresem. To pachnie chęcią pokazania jak kończy ktoś kto zadziera z kartelami internetowymi. Gdyby się okazało że nowe mobilne społecznościowe portale i komunikatory urosną w siłę, korporacje Apple i Google zablokują je w swoich zmonopolizowanych sklepach.
  Bardzo niebezpieczna historia pisze się na naszych oczach. I nie chodzi tutaj o Trumpa. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Kto z jakiś mediów społecznościowych ośmieliłby się likwidować konto prezydenta jednego ze światowych mocarstw? Warto przemyśleć to, jak ostatnio szybko zmieniły się czasy, układ sił i czy jest to dla nas dobre. W tym roku zobaczymy jeszcze niejedno, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia…”
  https://wolnemedia.net/bezprecedensowa-cenzura-w-usa/

  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2021 o 21:48
   Permalink

   @Miecław. “To kraj na wskroś faszystowski …”

   Bzdury.

   (Neo)komunistyczny. Cierpiący na chorą utopię.

   Odpowiedz
   • 11 stycznia 2021 o 23:29
    Permalink

    @krzyk58

    Taaak, a na Marsie też są neo-komuniści.
    Kto co w te brednie uwierzy? 🙂

    Odpowiedz
    • 12 stycznia 2021 o 11:24
     Permalink

     I nie tylko na Mar(x)sie – ale i na …. Engelsie! 🙂 Jak to kto, wierny fanatyk -Trockiego-Bronsztejna i ‘tej czerwonej, kosmopolitycznej zgrai” umocowanej na obu wybrzeżach… czyli eurotowarzysz ‘Miecław! 🙂 Czas Miecławie zmienić nieco narrację i źródła z których czerpiesz, gdyż tracisz ‘powoli” wiarygodność, “tego” nikt kto ma kiepełe nie kupi, dlatego że TO śmierdzące lewackie dmuchy.
     Ps. Czytałeś ze zrozumieniem post kom. @Kamczatki?
     Czytałeś (ze zrozumieniem) linkowany tekst pod znamiennym tytułem “Trump i Stalin” , zamieszczony na: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B2%D1%82%D1%80%D0%B0_(%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%82%D0%B0)z gazety

     A………..a,aaaa … odsłuchał ostatnie “roliki” z M. Porębą, i A. Olszańskim?

     A?

     🙂

     Odpowiedz
     • 12 stycznia 2021 o 14:30
      Permalink

      @krzyk58
      Masz rację, bo zapewne Mars nie bez powodu jest nazywany “czerwoną planetą”. Tam ewidentnie muszą mieszkać sami komuniści i trockiści…

      PS. Do dzisiaj nie odpowiedziałeś na moje pytanie – w jakich czasach pobierałeś nauki i dlaczego za darmo?

     • 12 stycznia 2021 o 17:38
      Permalink

      @Niechodzący na wybory.
      “Masz rację..”
      Tosz… 🙂

      Ad.2. Zabyłem?!?! Odpowiadam (enigmatycznie), mocno przyparty do móró … to działo się w zamierzchłych czasach, początki pobierania nauk (ponadpodstawowych) okrywa już ‘tuman” zapomnienia, zapewniam pana iż mam za sobą ( na pewno ) ‘maturę a i kursa niektóre”, a to wszystko miało miejsce w innych realiach społeczno-politycznych. 😶

     • 12 stycznia 2021 o 20:09
      Permalink

      @krzyk58

      Litości, ile jeszcze bzdur zmieścisz na tych paru cm2 tekstu?
      To ty przeczytaj sobie ze zrozumieniem post @Kamczatki.
      Tak czy inaczej mamy problem, bo oligarchia szatańska rzuca się tam sobie do gardeł i faktycznie nie wiadomo ostatecznie w czyich rękach znajdzie się ten czerwony przycisk, gdy zaliczą totalny upadek i wojnę domową. Nadzieja w tym, że ktoś im połączenie przerwie w odpowiednim momencie. Czy mamy liczyć na siły boskie, jak @Kamczatka, czy pokładać nadzieję w siłach odpowiednich służb, np. wschodu lub zachodu Europy, bo oni też muszą się przygotować, prawda?

 • 11 stycznia 2021 o 15:30
  Permalink

  Prawo do publicznego manifestowania swoich poglądów, czyli “wolność słowa”, to jedno z pojęć definiujących demokrację. Tam, gdzie ta “wolność słowa” jest, jest również demokracja. Niestety, nie ma dobrych mierników wolności słowa, bo te jedynie obowiązujące są raczej wynikiem przekonań własnych. A zatem, im większa część obywateli będzie przekonana, że taką wolność mamy, to będzie oznaczać, że faktycznie mamy państwo demokratyczne.

  Jak widać, kluczowe jest więc przekonanie ludzi, że “wolność słowa” mają, a jednocześnie przekonanie tych ludzi, że “dla ich dobra” konieczne są zastrzeżenia, czyli wyjątki. Te wyjątki zależą od bardzo wielu spraw, ale przede wszystkim nie pozwalają na negatywne opinie o formie sprawowania władzy (np. zakaz propagowania ideologii…), o osobach ją sprawujących (np. król, prezydent,…), o panującej religii (obraza “uczuć” boskich lub jej wyznawców), o “bezpieczeństwie narodowym”, itd.

  Można zatem tak ograniczyć zakres “wolności słowa”, że stanie się ono jednym z doskonalszych strażników status quo, na czym każdej władzy bardzo zależy, i też o to dba na różne sposoby. Mogą to być różne rozwiązania prawne, rozwiązania siłowe, cenzura represyjna lub prewencyjna. Możliwości jest więc sporo, i zawsze można znaleźć “coś dla siebie”. Następnie mamy interpretację “czynów” i ich kwalifikację, zgodną z wytycznymi władzy i prawa przez tę władzę stanowionego. Na koniec okazuje się, że “wolność słowa” to tylko iluzja prawa obywatela i jego wolności.

  Tak jest zawsze i wszędzie, a oczywiste różnice w stosowanych rozwiązaniach podlegają interpretacji i ocenie propagandowej. Im propaganda jest sprawniejsza, tym “wolność słowa” jest większa. Zmasowana propaganda może wmówić wszystko, gdyż ludzie na ogół nie są świadkami wydarzeń, a jedynie odbiorcami odpowiednio spreparowanej informacji medialnej, dzięki której możliwe jest sterowanie poglądami i opiniami ludzi, czyli “urabianie” społeczeństwa. Oczywiście, “w trosce o nie” i “dla jego dobra”, bez względu na formę sprawowania władzy, a nawet im ustrój jest bardziej demokratyczny (formalnie), tym na propagandzie ciążą bardziej odpowiedzialne zadania. Symbioza władzy i mediów zapewnia pożądane status quo, a tylko ten internet należy uporządkować (ocenzurować) dla dobra demokracji. 🙂

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 15:58
  Permalink

  No właśnie tak wygląda kraj podwójnych a nawet potrójnych standardów, bo jak na Biały Dom naszły lewackie bojówki motywowane nienawiścią rasową, to nie było problemu dla socjal mediów. Pozwalały wszystko transmitować, co więcej nikt nikogo z pracy za udział w rozruchach BLM nie ruszał. Tak to wygląda w tym kraju kłamstwa i zaprzaństwa. Niestety władzę ma wąska grupa lewaków, trockistów i neoliberalnych złodziei z wąskich elit ukształtowanych narkotykami po 1968 roku i to są skutki. teraz jeszcze feministka będzie wice prezydentką (hi hi), a jak zaduszą Bidena, to zostanie prezydentką i dopiero wybierze nam jaja.

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 16:01
  Permalink

  Структуры и США, и СССР были, в своё время, заточены именно под глобализацию.

  Да, совершенно очевидно, что Трамп упустил «свои» спецслужбы. («Трамп проиграл своим спецслужбам»)

  И даже более того, он встретил противодействие подавляющего большинства элит. Можно даже сказать, что против него выступили практически все. («Что случилось в США, или Noblesse oblige 4.3»)

  В этом плане Трампа следует сопоставить со Сталиным. Оба они пытались откорректировать Систему. Точнее, Анти-Систему. («Сталин против Анти-Системы»)

  Против Сталина выступало большинство партократии, а также руководство спецслужб (НКВД-ГУГБ). Сталин попытался совершить относительно мирную чистку партаппарата, используя для этого механизм выборов на альтернативной основе. Одновременно, он снял с поста наркома НКВД одиозного Г. Ягоду, замазанного в репрессиях – по самое «не могу». Вместо Ягоды Сталин протолкнул секретаря ЦК ВКП (б), председателя Комитета партийного контроля Н. Ежова. Вождь рассчитывал на то, что кадровый партиец Ежов станет неким противовесом кадровым чекистам. Однако, вышло иначе. Обе силы договорились друг и с другом и крупно подставили Сталина. Ежов подкладывал информацию о массовом распространении «врагов народа». Ну, а региональные партийные «вожди», на основании этих данных, кричали о необходимости массовых же чисток. Конечно, в таких условиях нечего было и думать о каких-то там «альтернативных выборах».

  Сталин, как и Трамп, не имел реального и полноценного контроля над спецслужбами. Характерный момент. Не так давно, во время реставрационных работ в Кремле выяснилось, что Вождя активнейшим образом «слушали».

  А вот ещё одна харакетрная «деталька». Историк Б. Старков, изучая материалы общего отдела и секретариата ЦК, а также речь М. Калинина на партактиве НКВД, выяснил следующее. Оказывается, Сталин хотел поставить на место опального Ежова – заведующего отделом руководящих партийных органов ЦК Г. Маленкова. Но большинство членов Политбюро предпочло кандидатуру Л. Берии – кадрового чекиста.

  Партаппарат и спецслужбы избежали кадровой революции, призванной отнять у них большую часть властного ресурса. Но за это они заплатили страшную цену, пройдя через ими же и развязанные репрессии («Большой Террор»). В результате некоторое равновесие между Сталиным и элитами всё-таки возникло, и последние часть властного ресурса потеряли. Так, ослабла роль регионалов, а также производственных отделов партийных комитетов. Из могущественной сверхструктуры НКВД был выделен наркомат госбезопасности,

  Вообще, тут просто надо иметь в виду, что структуры и США, и СССР были, в своё время, заточены именно под глобализацию. («Сталин против Анти-Системы»).

  Трансформировать их, в национально-государственных интересах, было не просто сложно, но архисложно. Хотя оба лидера кое-каких результатов всё же достигли.

  «Десять трамповских ударов»

  «Особенности сталинского марксизма»

  Содоклад Изборскому клубу в «сталинском» номере ИК (№ 5 (81), 2020)

  (с. 18-23)

  В ПДФ по ссылке (с. 20-25)

  Но, конечно, преобразования должны быть намного более глубокими и масштабными.

  https://zavtra.ru/blogs/tramp_i_stalin

  🤔

  🙂

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 16:40
  Permalink

  Stany to projekt biznesowy,od samego początku zresztą,na co im jakieś tam wolności,z którymi to społeczeństwo pddddddw nie wie co zrobić i tak.Przez kilkadziesiąt lat rozśiewano neokomunistyczną zarazę nie z kąd inąd,a właśnie z tamtad przecie-to niech teraz piją to piwo.

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2021 o 17:34
  Permalink

  Юрий Щербаков & Наталия Щербакова – Я не знаю со мной что случилось (Сингл 2018) | Русская музыка https://www.youtube.com/watch?v=TSF0M-egoKw

  “Черный ворон” – Я. Сумишевский и Е. Турлубеков https://www.youtube.com/watch?v=JXFSVpmGzOA

  Владимир Скунцев – Поезд уходит далёко https://www.youtube.com/watch?v=CPqlDcq1x_8

  Lube Jasny sokół – w tłumaczeniu Andrzeja Mireckiego https://www.youtube.com/watch?v=eZN_by52YfQ

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 14:51
  Permalink

  Oczywiście, że jest skandalem cenzurowanie wypowiedzi swojego prezydenta, przez korporacje medialne. Nawet gdy ten prezydent jest niezrównoważony emocjonalnie [a jest]. Do tego w kraju, który uważa się za wzór “wolności i demokracji”, gdzie standardem podobno jest Wolność Wypowiedzi. Aby było śmieszniej?, to ten kraj właśnie postanowił polskimi rękami i za polskie pieniądze uczyć demokracji Białoruś, o wprowadzaniu demokracji w Iraku i wielu innych krajach już nie wspominając…

  Ale to tylko skutek długiego procesu, jaki przeszedł ten kraj w ciągu ostatnich ca 40 lat, a zakończył się całkowitym upadkiem u nich klasy średniej, która była podstawą ich dobrobytu. A zaczęło się pod koniec lat 70-tych od reaganiki, czyli wprowadzeniu systemu w którym płace przestały proporcjonalnie rosnąć wraz ze wzrostem wydajności pracy. Kolejnym krokiem było obniżenie podatków dla 1% najbogatszych obywateli, co spowodowało, że dzisiaj dochody tych najbogatszych dzielą istne Himalaje w porównaniu do prawie całej reszty obywateli. Ale prawdziwa katastrofa przyszła wraz z neoliberalnym globalizmem, który spowodował, że USA przeniosło prawie cały swój przemysł do Chin. I tak supermocarstwo stało się krajem III świata, w którym nie ma powszechnej służby zdrowia i federalnego prawa pracy, a była klasa średnia jest szczęśliwa, jak znajdzie prace na śmieciówce i chociaż częściowy zwrot ubezpieczenia. To początek końca hegemona, bo pewnych procesów już się nie da cofnąć.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 20:25
   Permalink

   “Nawet gdy ten prezydent jest niezrównoważony emocjonalnie [a jest]. ” Rozumiem ze postawiona diagnoza ma twarde podstawy w pańskiej specjalności zawodowej? Chyba że ma pan
   na myśli “tego osobnika”, któremu wszystko się myli (margaryna z Maryną) nie tylko z racji biologi, a za którym ‘w oczekiwaniu” czają się tabuny komunistów. Jaki (ten) jest ‘kuń”, tzn. elekt, każdy widzi, tylko nie pan. TO tak po uważaniu czy może na zasadzie bliższa koszula – ciału? Wedle zapewnień tego towarzysza Polska representacja będzie sekowana pomimo że jako formacja socjalistyczna na pewno panu Bidetowi gotowa nieba przychylić (ten przebrzydły nacjonalista Trump, którego zamierzeniem było, (i jest!) sprowadzenie znaczenia Ameryki w dawne dobre czasy,

   “to ten kraj właśnie postanowił polskimi rękami i za polskie pieniądze uczyć demokracji Białoruś”
   hłe, hłe, hłe… Ameryki (USA ) od dawna są – DWIE. ‘TO” akurat ta druga, neokomunistyczna!!!
   Tak naprawdę neocony i demokraci (jedna banda), kosmopolici neotrockistowscy. Paczę, paczę
   i nie widzę polskich rąk , ni gęb! Polskojęzyczne a,aaa i owszem, ale TO robi różnicę, + Brytole!
   Лукашенко о протестах в США: Кто бы мог подумать, что будут штурмовать цитадель демократии мировой? https://www.youtube.com/watch?v=44aPYqHZ-tA&t=388s
   Pacz: permanentna rewolucja. Jaka? Komunistyczna (znowu skrótem poleciałem). 🙂

   Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021 o 01:31
    Permalink

    krzyk 58 . Jesteś stałym rezydentem Tworek czy Rybnika?

    SZANOWNI PAŃSTWO SĄ PROBLEMY Z SERWEREM, JEŻELI WASZE KOMENTARZE NIE UKAZUJĄ SIĘ PROSZĘ POCZEKAĆ. DŁUŻSZE KOMENTARZE PROSZĘ ZAPISYWAĆ WE WŁASNYCH PLIKACH, BO MOŻNA JE STRACIĆ. SYTUACJA WRÓCI DO NORMY W SOBOTĘ (DZISIAJ) DO 12:00 WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
    • 16 stycznia 2021 o 08:58
     Permalink

     … Myślisz? ??

     😇

     “Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”

     Gandhi Mahatma

     Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021 o 09:39
    Permalink

    @krzyk58

    Póki co to obserwujemy permanentną rewolucję feudalno-faszystowską, gdzie władza kapitału i korporacji zastępuje władzę państwa, a pracowników traktuje jak bydło robocze. I chyba jesteś jej zwolennikiem skoro tak z uporem maniaka odwracasz uwagę i zwalasz wszystko na mityczny komunizm. A sytuacja jest taka:
    „(…) bogaci kupują własność, a biedni kupują dobra, które pozwalają im przeżyć (…).” Źródło: L. Dowbor Demokracja ekonomiczna – Instytut Wydawniczy Książka i Prasa – Biblioteka Le Monde Diplomatique, Warszawa, 2009, s. 6.

    No ale nie jest wykluczone, że wobec postępującego na świecie biznesowego feudalizmu i faszyzmu korporacyjnego jedynym ratunkiem dla ludzi będzie nowa świadomościowa rewolucja komunistyczna.
    Przeczytaj sobie bardzo mądrą wypowiedź:
    “Chcemy uzdrowić demokrację, nie ją niszczyć [rozmowa z przewodniczącym Komunistycznej Partii Polski]”
    https://strajk.eu/chcemy-uzdrowic-demokracje-nie-ja-niszczyc-rozmowa-z-przewodniczacym-komunistycznej-partii-polski/

    „Uważam, że jest lepiej być wolnym człowiekiem niż niewolnikiem, nawet jeśli to pierwsze oznacza niebezpieczny, a to drugie bezpieczny styl życia. Uważam, że najlepsze wartości człowieka mogą się rozwijać tylko na wolności – wszelki postęp w cieniu pałki policjanta jest błędny i nie ma stałego znaczenia. Uważam, że jeśli jakikolwiek człowiek zabiera wolność innemu, to stanie się tyranem. Każdy człowiek, który odda najmniejszą odrobinę swojej wolności – stanie się niewolnikiem.”- Henry Louis Mencken (1880-1956) publicysta, satyryk i krytyk amerykańskiej kultury

    Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 17:15
  Permalink

  “Żywię nadzieję że “nasze władze”
  swoim utartym obyczajem uznają demokratycznie wybranym prezydentem USA Donalda Trumpa,nie zaś Bidena który wydźwignął się na stanowisko w drodze masowych wyborczych falsyfikacji.
  “Nasze władze” z powodzeniem demonstrowały swoje przywiązanie do czystości wyborczych procedur w odniesieniu do Wenezueli https://www.rp.pl/Dyplomacja/190209764-Polska-uznaje-Guaido-jako-tymczasowego-prezydenta-Wenezueli.html
  a także Białorusi https://www.rp.pl/Bialorus/200929737-Polska-nie-uznaje-Lukaszenki-za-prezydenta-Bialorusi.html

  Nawet nie dopuszczam do siebie myśli że w przypadku amerykańskich pseudowyborów “nasze władze” zachowają małoduszną obojętność i nie zajmą jednoznacznego stanowiska.” Amen. 🙃

  Akt władzy wojskowej. Coś się dzieje. Sytuacja polityczna w USA coraz trudniejsza.

  https://www.youtube.com/watch?v=kgbwmpXiUaU&t=251s

  “Państwo rządzone przez socjalistów z czasem przeobraża się w totalitarną organizacje przestępczą skierowaną przeciwko obywatelom.
  Socjalizm jest niczym innym jak zmodernizowanym niewolnictwem gdzie zarządcę niewolników zastąpiono państwowym aparatem biurokratycznym.”

  Детали режима ЧС, введенного Трампом для Вашингтона

  https://www.youtube.com/watch?v=k4GBCy8vp84

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 20:29
   Permalink

   @krzyk58

   Polska w polityce międzynarodowej przez rządy styropianu i kościoła już dawno straciła wszystko co było do stracenia.
   A wypowiedź na temat socjalizmu to chyba jakiś baran sformułował? 🙂

   Prawda z socjalizmem jest taka sama, jak z teoriami dawnej burżuazji o proletariacie.
   Według ich teorii „proletariat został zepchnięty na dno drabiny społecznej, rzekomo nie na skutek istnienia wadliwego ustroju społecznego, lecz w konsekwencji rzekomo małowartościowej biologicznej struktury tzw. niższych klas społeczeństwa. Ich małowartościowe dziedzictwo stanowić miało nieodwracalny balast obciążenia społecznego, na który nie można znaleźć rady”. Źródło: J. Marchlewski, Dziennik Polski z 5.11.1950 r.

   Rewolucje socjalistyczne pokazały, jaka jest wartość tych burżuazyjnych teorii. Poczytaj sobie o sukcesie rewolucji oświatowej dzięki powojennej rewolucji socjalistycznej i powstaniu Polski Ludowej:
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/rewolucja-oswiatowa/
   To kolejny fantastyczny artykuł o prawdzie nt. PRL przygotowany przez Bohdana Piętkę.

   „Utratę ”dóbr” uważałam, za akt sprawiedliwości dziejowej – naprawdę!” – Anna Tatarkiewicz (Przegląd z 6 maja 2013 r.).

   Niestety wielu herbowych do końca życia nie zrozumiało idei socjalizmu i komunizmu, więc robili co mogli, aby PRL upadł rozkładając partię od środka, rzekomo w walce z sowietyzacją. Istoty zagubione między swoim pochodzeniem a nowymi ideami, nigdy nie zrozumiały idei i polityki Stalina:
   Z wywiadu z reżyserem Bohdanem Porębą:
   „Nie jest pan gospodarczym liberałem.
   Na pewno nie. Chciałbym żyć w kraju, w którym każdy, kto się rodzi, ma równe szanse. Może to i lewicowe, ale to także część nauczania społecznego Kościoła. Niech pan pamięta, że reforma rolna była marzeniem najświatlejszych Polaków. Myślę też, że nie wszystko powinno być prywatne w państwie”. – Bohdan Poręba, reżyser.

   Narodowy komunizm, choćby nie wiem jak narodowy, to średnia oferta.
   Po 1956 roku nie było już w Polsce żadnego komunizmu, a za Gierka partia już bardzo chciała być liberalna. Pan nie wie, pod jaką opieką partii był KOR, a ja na to patrzyłem.

   Spróbujmy te poglądy skatalogować. Nazwałby się pan antykomunistą?
   Oczywiście! Proszę pana, ja do PZPR wstąpiłem w 1969 roku, by walczyć z sowietyzacją kraju, i robiłem to bardzo długo i starannie, przez długi czas samotnie.
   *Bohdan Poręba – polski reżyser filmowy i teatralny, polityk narodowy, przed 1989 działacz PZPR.
   https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/131300,rezimowy-filmowiec-prl-niczego-nie-zaluje.html

   „Jestem przeciw wmawianiu młodzieży, że PRL to był permanentny stalinizm”. – Olgierd Łukaszewicz, aktor, w: Dziennik Trybuna. Cyt. za: Przegląd nr 15/2020, s. 3.

   Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021 o 10:12
    Permalink

    “„Jestem przeciw wmawianiu młodzieży, że PRL to był permanentny stalinizm”.
    Powielasz pierdoły liberalno-komunistyczne, znaczit masz problem z ogarnięciem tematyki,
    odsyłam choćby do do tekstu wyżej “Trump i Stalin”. “Структуры и США, и СССР были, в своё время, заточены именно под глобализацию.” O tym mówi linkowany wczoraj Fursow gdzie wymienia
    ostatnią oporę przeciwnej “globalnej fali” (nowi komuniści) tj. Rosja, USA i Chiny, sęk w tym że wymienieni mają także swoich wewnętrznych globalistów-komunistów…. 🙂

    Clou: “Oczywiście! Proszę pana, ja do PZPR wstąpiłem w 1969 roku, by walczyć z sowietyzacją kraju, i robiłem to bardzo długo i starannie, przez długi czas samotnie.”
    DOKŁADNIE, i w sedno jaśniej nie można ,w związku z tym podpisuję się obiema rękami pod tym
    stwierdzeniem. Gdybym był trochę wcześniej urodzony, na pewno na “tej fali” z pełną świadomością (po 1968 r.) wstąpiłbym do PZPR. Nie rozwijam wątku.

    Odpowiedz
    • 15 stycznia 2021 o 15:59
     Permalink

     “Gdybym był trochę wcześniej urodzony, na pewno na “tej fali” z pełną świadomością (po 1968 r.) wstąpiłbym do PZPR. Nie rozwijam wątku.” – ano i walczyłbyś z mityczną sowietyzacją. 🙂 Jednym słowem jesteś po stronie zdrajców Polski Ludowej i Słowiańskiej jedności, która mogła być zbudowana w oparciu o nowe wartości. Tylko nie wyjeżdżaj mi z prymitywnymi tekstami o żydokomunie, bo gdyby nie oni, to Polacy nadal cierpieliby pod butem pana i plebana. Świetnie swego czasu napisał o tym Łagowski w Przeglądzie i ja ci to cytowałem, więc nie będę się powtarzał.

     Odpowiedz
     • 16 stycznia 2021 o 08:49
      Permalink

      Piedu pierdu, z walizka sama zapierd*a po peronie! Chodziło o to w 68′ by przerwać “niewidzialne”nici łączące KPP ‘naszych” kosmopolitów komunistów-renegatów z PZPR i ośrodkiem (centralą ) w Moskwie. Wówczas oficjalna retoryka KC KPZR (ЦК КПСС) też jechał na tej fali! Ale kudy tobie -tam, Miecławie do niuansów owego przełomu. 🙂
      I TO udało się, ale NIESTETY tylko częściowo, czego konsekwencją był “grudzień 70’.

     • 16 stycznia 2021 o 15:10
      Permalink

      @krzyk58

      W Polsce Ludowej od początku chodziło o to, aby tak czy inaczej “jaśnie państwo” i kler odzyskali władzę, co się udało po 1989 roku, m.in. dzięki retoryce antysocjalistycznej, zaś tzw. żydokomuna to tylko wygodny pretekst. Tych kilku/kilkudziesięciu kosmopolitów działających przeciwko państwu narodowemu, można było zneutralizować pokojowo bez problemu, ale wtedy Polacy musieliby posiadać wyższą świadomość, a nie tylko walczyć o posadki i gryźć się między sobą, gdy tymczasem z tego powodu właśnie zachód zacierał ręce, a “jaśnie państwo” i kler uprawiali sabotaż kulturowy i społeczny. Sprawa jest prosta jak drut, proletariat w PRL dał się omamić sabotażystom herbowym i ich lokajom oraz Kościołowi i sam na swoją zgubę zaczął działać przeciwko własnej egzystencji dokonując ostatecznie w 1989 roku samozniszczenia. Gomułka to zauważył pod koniec swojej kadencji.

      „A jak uczcić 40. urodziny NSZZ „Solidarność”? Zamiast kwiatów i bombonierki, rozsądniej byłoby zapalić znicze na mogiłach polskiej gospodarki w postaci ruin dawnych wielkich zakładów produkcyjnych…” – Tomasz Jankowski
      https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020082712969776-40-lecie-solidarnosci-swietuja-ci-ktorzy-maja-co-sputnik/

      Dla styropianu do którego trzeba cię zaliczyć powinny być organizowane darmowe, ale obowiązkowe wycieczki po upadłych i zniszczonych przedsiębiorstwach oraz wymierających miasteczkach i wsiach popadających w ruinę. Każdy chociaż raz przed śmiercią naturalną powinien zapoznać się ze skutkami swojej głupoty. To byłoby sprawiedliwe wobec ofiar transformacji polskiej, milionów uczciwych Polaków, którym odebrano prawo i możliwość godnej pracy i godnego życia.

      Przykładowo zakładanie chodników i inwestycje w infrastrukturę w dawnych PGR-ach niczego na lepsze nie zmienią i nie naprawią krzywd wyrządzonych milionom Polaków. Na to jest już za późno i styropian rozgrzeszenia nie otrzyma w niebie. Piekło czeka.
      “PiS chce zlikwidować efekty nieludzkich reform Balcerowicza”.
      https://strajk.eu/pis-chce-zlikwidowac-efekty-nieludzkich-reform-balcerowicza/
      pl.SputnikNews.com https://wolnemedia.net/rzad-zapowiada-wsparcie-finansowe-dla-pgr-ow/

      A na wybiórczej, która ma swój udział w niszczeniu PGR-ów, teraz się zachwycają nagrodą autorki piszącej o dawnych PGR-ach. Hipokryci.
      Wyguglaj:
      “Myślałam: ‘Aśka?! Gdzie Pulitzer, a gdzie PGR-y?’, a potem odebrałam maila: ‘Witaj w gronie najlepszych'”
      Cyt.
      “Pan Balcerowicz nie rządził Polską przez ostatnie 30 lat! Byli kolejni prezydenci, premierzy, kolejni ministrowie rolnictwa i oni w bardzo prosty i szybki sposób mogli życie tych dwóch milionów ludzi odmienić.
      Skutki reformy Balcerowicza stały się widoczne w byłych PGR-ach bardzo szybko. Ale prawda jest taka, że wygodniej było udawać, że się ich nie widzi, i całą winę przerzucić na jednego człowieka. Ja się staram być w tym wszystkim obiektywna i sprawiedliwa. Polska polityka jest zbudowana z narracji ciągłego obsobaczania przeciwników. Prawda o PGR-ach jest taka, że żadna z opcji politycznych nie zrobiła nic dla tak ogromnej grupy polskich obywateli. Dlatego tym bardziej powinno przyjść opamiętanie. Potrzebne jest poważne podejście do tematu sierocińca transformacji, który stworzony został przez polskich polityków. Ludzie z PGR-ów nie są winni temu, że właśnie tam się urodzili, żyli i pracowali.
      Anna Kalita. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka. Współpracowała m.in z Gazetą Wyborczą Wrocław, Dziennikiem Polska Europa Świat i Dziennikiem Gazetą Prawną oraz UWAGĄ! TVN. W 2016 roku nominowana do Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze za materiał “Tu nie ma sprawiedliwości” o krzywdzie chorych na Alzheimera podopiecznych domu opieki.”

     • 16 stycznia 2021 o 19:36
      Permalink

      To o czym piszesz to już skutek uprzedniego dogadania się “opozycji antykomunistycznej”
      (lewi, kosmopolityczni komuniści) z liberalną, kosmopolityczną frakcją PZPR “sami swoi”, ówcześni notable, dziś brylujący/jojczący w https://pl.wikipedia.org/wiki/Ku%C5%BAnica_(stowarzyszenie)
      Posłuchać warto jeszcze ciepłe wydanie: “Czarna księga prywatyzacji”. Dr Ryszard Slązak i Zbigniew Modrzejewski. Na kanale “Głos Obywatelski.

      “W 1965 został przyjęty na Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie[6]. W 1970 otrzymał z wyróżnieniem dyplom magisterski na tej uczelni (w 1990 przemianowanej na Szkołę Główną Handlową)[7]. W 1972 ☹️ wyjechał na stypendium do Stanów Zjednoczonych[8]. W 1974 uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University w Nowym Jorku[9]. W 1975 obronił w SGPiS pracę doktorską[9] zatytułowaną Koszty przedsięwzięć innowacyjnych[10]. Został następnie na tej uczelni zatrudniony jako adiunkt. Przez 11 lat był związany z Instytutem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGPiS, gdzie zajmował się transferem postępu technicznego do krajów słabo rozwiniętych. W latach 1978–1980 ☹️ pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, gdzie zajmował się problematyką urynkowienia gospodarki socjalistycznej[11]. W latach 80. ☹️ odbył kilka stażów naukowych, m.in. na University of Sussex (Anglia) i Uniwersytecie w Marburgu. Habilitował się na SGPiS w 1990″
      Jak myślisz , któż to – ach kto, jest ‘bohatyrowiczem” owego ustępu wyjętego z “wiki”?
      Podumaj, zapewniam solennie że nie “ksionc’, ani też ‘pan jasny”!
      Miecławie, komuniści pospołu z bezbożną lewicą laicką i ss (służby specjalne) rozwalili nam Polskę Ludową,
      podobnie “działo się” w ZSRR… i jakoś nie chce byś inaczej. 🙂

  • 14 stycznia 2021 o 13:54
   Permalink

   Globalnyj koncłagier (czai się) tuż za rogiem…

   Nadzieja w Rosji WWP,

   Chinach Xi,

   USA Trumpa.

   Odpowiedz
 • 14 stycznia 2021 o 17:10
  Permalink

  autor zapomnial dodac…:)!
  W ogóle i w szczególe, I pod każdem innem względem.
  https://www.youtube.com/watch?v=TO3UNGhggQ8

  autor napisal(…)
  Jest nią sposób rozumienia wolności, zwłaszcza nadzwyczajnie ważnej wolności słowa i swobody wypowiedzi w ogóle i w szczególe.

  to najwazniejszy sojusznik RP na dzisiaj ,jutro i pojutrze,kiedy rozdziobia nas kruki ,wrony !
  https://www.youtube.com/watch?v=4iUOsY1-mhM

  autor napisal (…)
  Co to za kraj, w którym jesteś zwolniony z pracy (bez wyroku sądu), bo umieściłeś zdjęcie w mediach społecznościowych? Co to za kraj, który cenzuruje własnego przywódcę? Co to za kraj, gdzie Policja może Cię pod byle pozorem zabić, chyba że masz więcej pigmentu w skórze to z definicji jesteś niewinny? Co to za kraj, który ma najpotężniejsze struktury informatyczne i tworzy informatykę w ogóle, ale nie jest w stanie policzyć swoich obywateli uprawnionych do głosowania! Co to za kraj, gdzie zdobywając więcej głosów, możesz przegrać wybory?

  Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021 o 21:36
   Permalink

   ….. rozdziobia nas kruki ,wrony……. Tiaaaaaaaaaa, intieresno – ilu komentatorów kojarzy
   cytowaną frazę z nickiem osoby niegdyś TU zamieszczającej … a, “wieczorynka” ?…….chyba pora
   “odejść w cień, pobudować dom. I dzieci mieć…” taka duszewna nostalgia chwyta czasami za pewne części…garderoby.

   Co to za kraj co to za ustrój, co to za demokracja, co to za cyrk? ‘Ponure, zmutowane cienie” czają się do skoku na Amerykę. Paka, nowomowa (skąd my TO znamy?) zmieniająca postać rzeczy i znaczenie konkretnych słów, istny durdom! https://pbs.twimg.com/media/ErnunBOXEAY0TZI?format=jpg

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.