Polityka

Tak! Wolimy Rosję! Wolimy pana Władimira Putina! Bo wybieramy prawdę i wolność!

W. Putin i B. Obama Source: Kremlin.ru пресс-службы и информации Президента Российской Федерации

Pan Bill Clinton ma rację, rzeczywiście wolimy pana Władimira Putina, najlepiej w Jego własnej osobie, ponieważ nie ma tutaj żadnych form uproszczonych stylu zarządzania. Żeby rządzić tak, jak pan Władimir Putin, trzeba być dokładnie nim. Nie ma substytutów i jest niepowtarzalny, jeden – jedyny – najważniejszy polityk na świecie, wzór dla wszystkich liderów. Nie da się go niestety skopiować, w żaden sposób powielić. Wszelkie próby naśladowania są oczywiście dobre tylko do tego momentu, aż naśladowcy zderzają się z zagadnieniem demokracji i wolności, jak również i skali realizowanej polityki. Pan Władimir Putin, jako Prezydent Federacji Rosyjskiej, z łatwością adresuje swoją politykę globalnie! Dzisiaj bardzo niewielu innych polityków, może sobie na to pozwolić, zwłaszcza żeby odnaleźć się w tym wymiarze w sposób skuteczny. Potrzebny jest do tego jeszcze taki Naród jak Rosjanie i takie państwo jak Rosja.

Jednakże wypowiedź pana Clintona trzeba potraktować inspirująco, albowiem jest ona dowodem na to, że elity USA postrzegają Rosję, pana Władimira Putina i rosyjski model organizacji państwa i zaangażowania społeczeństwa, za model konkurencyjny wobec własnego modelu tzw. neoliberalnej demokracji.

Prawdopodobnie to właśnie ich boli w Ameryce, że ktoś okazał się skuteczniejszy – co widać, chociażby na przykładzie rosyjskiego wkładu w rozwiązanie konfliktu w Syrii. Takie przeświadczenie o przegranej, w połączeniu z rzeczywistą i obiektywną wyższością moralną rozwiązań globalnych proponowanych przez Federację Rosyjską – musi być deprymujące dla elity kraju, który uważa się za jedyne światowe supermocarstwo.

Amerykański model rozwoju już się wyczerpał. Ameryka dzisiaj, jak również i prawie cały Zachód, nie ma niczego do zaoferowania światu, z którego zasobów przez więcej niż 100 lat bezwzględnie korzystała. W tym wielokrotnie posługując się takimi metodami jak handel niewolnikami, wojny kolonialne, embarga i sankcje gospodarcze, nieczyste gry wywiadu i inne metody, które dzisiaj formalnie odrzuca, ale jednak jak dowodzą wydarzenia w krajach tzw., arabskiej wiosny i na splamionej krwią Ukrainie – że jedynie doszło do zmiany metod. W zasadzie przeniesiono stare metody do epoki cyfrowej, gdzie w świecie natychmiastowej komunikacji – możliwości oddziaływania za pomocą posiadanych przewag w nadawaniu, grupowaniu, jak i ograniczaniu dostępu do informacji są kluczowe.

Stany Zjednoczone są dzisiaj potwornie zadłużone, w tym głównie w komunistycznych Chinach, wiele obligacji amerykańskiego rządu, jest dzisiaj jedynym sposobem na lokowanie zysków z nierównowagi wymiany handlowej pomiędzy państwami Azji i Bliskiego Wschodu a USA. Równocześnie możliwości inwestowania pieniędzy przez amerykańskich kontrahentów, dokładnie tych samych dolarów, bo przecież zarobionych na kontaktach handlowych z Ameryką – są sztucznie ograniczane. Oznacza to, że już same założenia zachodniego modelu neoliberalnej gospodarki rynkowej są przekłamane, albowiem zakładają ułomność prawa do stosowania dyfuzji. Okazuje się bowiem, że kapitał ma jednak narodowość, a nawet jak jest tak „wyprany”, że jej nie ma, to jednak ma zawsze jakiś ośrodek kierowania. W konsekwencji świat jest w wielkiej nierównowadze gospodarczej, USA w zamian za zielone papierki drukowane w miejscowych drukarniach, nabywają na całym świecie dobra wszelkiego rodzaju, na które w istocie nie mają pokrycia. W istocie bowiem – Stany Zjednoczone są bankrutem i to we własnej walucie. Dowiodły tego przez poronioną ekonomicznie koncepcję luzowania ilościowego pieniądza, jak się nazywało de facto wprowadzanie olbrzymich kwot Dolarów do obrotu, które służyły karmieniu rozbuchanej gospodarki wirtualnej, dzięki której Stany Zjednoczone utrzymują swoją przewagę nad światem.

Rosja ostrzegała USA i cały Zachód przed najazdem na Irak i przed działaniami w Libii, jak również apelowała o pokój dla Syrii – w zamian za to, urządzono jej wielką prowokację w postaci zamachu stanu na Ukrainie, gdzie przepędzono legalnego Prezydenta, zastraszono opozycję, dopuszczono się ludobójstwa, zastraszenia aktywistów, a tytułem podsumowania wywołano wojnę domową, którą oczywiście obciąża się Rosję.

Te i inne sztuczne zabiegi oraz często kłamstwa zachodniej propagandy, jak również trudna do zrozumienia polityka samych Stanów Zjednoczonych, to cały szereg działań destrukcyjnych. Dlatego dziękując panu Clintonowi za wyjątkowy zaszczyt, jakim jest porównanie stylu naszej demokracji, do demokracji w Federacji Rosyjskiej rządzonej przez pana Władimira Putina – odpowiadamy – Tak! Wolimy Rosję! Wolimy pana Władimira Putina! Bo wybieramy prawdę i wolność! Nie chcemy żyć dalej w zakłamaniu, świadomi zła jakie Zachód, a zwłaszcza Ameryka wyrządziła i do którego stale przyczynia się na świecie! Świat, a zwłaszcza nasz umęczony przez wojny i „–izmy” region potrzebuje nowej szerszej współpracy na rzecz pokoju i wzrostu dobrobytu, a nie zamykania się w myśleniu kategoriami zimnej wojny!

19 komentarzy

 1. Porównania niby naszych polityków do Putina – przesadne, ale być może tak to wygląda zza Oceanu, albo ten co to powiedział, coś zażywa.

  Przecież w niektórych ze stanów, marihuanę można zażywać LECZNICZO …

 2. Patrząc z Irlandii ma Krakauer rację jesteśmy 100 lat za,nie obrazając ,murzynami.Strasząc Władimirem osiągniemy efekt w postaci tylko bliskie związki z Rosją. Wieczorynko wypływam w morze tydzień milczenia.Pozdrawiam!

  • wieczorynka

   @ wlodek, pomyślnych wiatrów no i zazdroszczę wrażeń, szkoda tylko, że tak krótko. Ja pływałam tylko po jeziorach, choć tu też potrafi dmuchać całkiem dobrze, mój partner (chłopak ze Śląska a tam żeglarstwo swego czasu było powszechne) pływał po Bałtyku, rejs trwał około miesiąca.
   Z żeglarskim pozdrowieniem ..a hoj przygodo.
   Jak chodzi o Rosję i jej Prezydenta to całkowicie się zgadzamy.

 3. Wierny_czytelnik

  Każdy myślący człowiek woli Rosję od zgnilizny zachodu!

  • Zdziwiłbyś się jak wielu Rosjan marzy o przeprowadzce do Ameryki czy Zachodniej Europy. I nie mam na myśli tylko rosyjskich oligarchów, polityków i urzędników, którzy kupują domy w Londynie dla swoich dzieci. Znam osoby z Rosji, którzy gdy zbliżał się termin powrotu do domu dostawali nerwicy lękowej. Po prostu po pobycie za granicą Rosji oni doznają szoku że ich własny kraj to okropne miejsce.

   • wieczorynka

    Nie znam osób z USA, mam jednak na półce książkę (695 stron) gdzie Amerykanin Ian Frazier opisuje swoje podróże po Rosji trwające po kilka miesięcy. Następnie wraca do swojej ojczyzny i znów tęskni za Rosją i wybiera się w kolejną podróż do tego kraju.

    Zabawnie brzmi zdanie “..gdy zbliża się powrót do domu dostawali nerwicy lękowej..”. Zarówno w USA jak i Wielkiej Brytanii żyje wielu nielegalnych imigrantów i nie przejmuje się faktem, że kończy im się wiza lub dotarli do tych krajów bez wizy. A może ci ludzie poznawszy Zachód chcą wrócić do swego kraju i obawiają się, że ich nie wypuszczą stąd lęki?. Jak mawiał w swoich skeczach wybitny polski aktor Jan Kobuszewski..inteligentniej proszę, inteligentniej..

   • A, nie mowili ci jak dluga trzeba czekac do lekarza specjalisty w Rosji.
    Jesli krocej skorzystaj z kacapskiej opcji, bo polskie terminy juz tobie nic nie pomoga.
    Na odtrutke przeczytaj na tej samej stronie ,,Zakup 48 F-16 okazal
    sie bledem i technologiczna pulapka”

 4. Pozorovatel

  Pamiętam jeszcze efektywną politykę i wydajną gospodarkę obozu Zachodu pozostającego pod społeczną i wojskową presją Wschodu. Niestety, w wyniku zakończenia pierwszej zimnej wojny, obóz Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników utracił konkurenta a wraz z nim swoją efektywność we wszystkich sferach. O ile wasalizowana Europa zachodnia usiłowała jakoś chronić wielowiekowe tradycje i wartości zbudowane były jej państwa, to proces degeneracji Stanów Zjednoczonych nie znalazł żadnych zahamowań. W rezultacie, jak w symbolice wolnomularskiej, jedynej ostoi humanistycznych i humanitarnych wartości możemy upatrywać na Wschodzie. I tym prawosławnym i konfucjańskim. Nie dziwmy się więc, że coraz więcej Europejczyków (szczególnie tych hojniej przez Boga obdarzonych rozumem i przyzwoitością) woli raczej z prezydentem Putinem zgubić jak Clintonem czy Obamą znaleźć.
  A porównywanie prezydenta Putina z dddddddd jest dla przywódcy Rosjan obelżywe. A my przypomnijmy sobie że światowe imperia przekroczywszy swój krytyczny rozmiar zawsze upadały. Przywyknijmy więc do myśli że tak będzie i tym razem.

  • Miejmy nadzieję, że powróci presja Wschodu na Zachód i że tym razem granica nowej żelaznej granicy będzie na Bugu a nie na Łabie czy Odrze. Po kilku latach takiej presji Ruski za kilka złotówek sprzeda ci nawet własną siostrę. Trzymajmy więc kciuki za Putina.

   • Ludziom pokroju ‘boboxa” czyli “zachodnim demokratom” zawsze mało wojen,żelaznych kurtyn,krwi,łez…
    przyłapani na fałszerstwie czy naginaniu historii
    wrzeszczą to nie my, to Słowianie….” Zdziwiłbyś się jak wielu Rosjan marzy o przeprowadzce do Ameryki czy Zachodniej Europy… 🙂 oczywiście,
    i w Rosji nie brakuje kosmopolitów o mentalności
    polskojęzycznego “boboxa”…

 5. tetryk-anihilator

  Oczywiście, że wolelibyśmy współistnieć z Federacją Rosyjską w ramach wspólnego państwa, tak żeby pan Władimir Putin był naszym Prezydentem. Tak byłoby najlepiej dla świata!

 6. TYLKO PRZYPOMNĘ… https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33844

  Amerykanie zapominają, jak to było kiedy dymiły fabryki „Motor City”, korporacje zatrudniały olbrzymie ilości ludzi do przeliczania na maszynach wymagających kart perforowanych, ich kraj latał w kosmos, a kredyt był na 5% dostępny po wzięciu jakiejkolwiek pracy.
  Dzisiaj tego wszystkiego już nie ma. Samochody wykończyły szoki naftowe oraz niemiecka i japońska konkurencja.
  Co czeka za kilka lat kraj, którego dzisiaj nie boją się jego wrogowie, a sojusznicy nie chcą go słuchać?
  Co czeka kraj, który wyekspediował prawie całą produkcję za granicę, do kraju, który produkując amerykańskie komputery i zabawki, zarobił tyle pieniędzy i nauczył się tak wiele, że samodzielnie buduje lotniskowce, na które go bez problemu stać.
  The American Dream Is Dead!!!

 7. 50-parolatek

  Co do zadłużenia Fachowcówodpreriowychwypasów, to, o ile dobrze pamiętam dane z początku 2016, ok. 20 bln dolków. Chińczykom “wiszą” ok. 3,5 bln, zadłużenie publiczne to ok. 2,5 bln, a reszta to “prywatni wierzyciele” tzn. banki, koncerny.
  Relacje te doskonale tłumaczą “trudną do zrozumienia politykę samych Stanów Zjednoczonych”. Nawet “umowa” TTIP pomiędzy EU, a USA staje się jasna, t.j. czyim korzyściom ma ona służyć.
  Ale “Swiat” to nie tylko Preriowiwypasacze wraz z Kanadą, Australią, EU (tzw. “Zachód”) i ich wirtualnie skumulowanym majątkiem “popartym” giełdami i podrukowanym na zielono papierem.
  “Swiat” to pozostałe 5/7 “uśpionej” i prawie ubezwłasnowolnionej Ludzkości!
  Ludzkości, która powoli, bo powoli, ale już się “budzi”.
  I pomimo, iż zachodni fachowcy od “prawidłowego” PR robią co tylko mogą, by odwrócić uwagę większości od prawdziwych sprawców naszego obecnego ziemskiego chaosu, prawda zaczyna powoli przebijać się do świadomości ogółu.
  To nie wiek XVIII, czy XIX, kiedy skutki zapoczątkowanego wydarzenia w którymś miejscu na Ziemi dopiero po latach dochodziły do innych. O ile w ogóle dochodziły i miały jakikolwiek wpływ na daną społeczność.
  W dobie wysokich technologii, szybkiej komunikacji i obecnej globalizacji każde drobne wydarzenie zapoczątkowane w dowolnym miejscu bardzo szybko oddziaływuje i wywołuje reakcję i określone skutki w innym.
  W XXI wieku staliśmy się wielką wioską. I to jedyną, jaką mamy!
  Jeśli będziemy dłużej tolerować bandyckie zachowania, rozbój i wandalizm jednego z “mieszkańców” naszej wioski, to wkrótce możemy ją, jako Ludzkość stracić na zawsze!
  Chyba przyszedł już czas, by uzmysłowić bandycie, wandalowi i złodziejowi, że to już koniec przemocy. W naszej “wiosce” wszyscy są równi, mają te same prawa do życia i powinni mieć podobny dostęp do dóbr, jakie daje nam nasza planeta.
  Mam tylko nadzieję, że pokonany idiota nie zechce zniszczyć “wioski”…

 8. …odpowiadamy – Tak! Wolimy Rosję! Wolimy pana Władimira Putina! Bo wybieramy prawdę i wolność! Nie chcemy żyć dalej w zakłamaniu, świadomi zła jakie Zachód, a zwłaszcza Ameryka wyrządziła i do którego stale przyczynia się na świecie! Mądre i prawdziwe słowa
  coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę ze Zachód(USA)
  to nie jest(i NIGDY nie był) nasz świat!! Czekamy na odcięcie pępowiny
  przez p.Kaczyńskiego – inaczej Polacy uznają że PiS jak i cały obóz pookrągłostołowy jest
  NIEREFORMOWALNY w takim samym sensie i stylu jak niegdyś wg.”nich” była niereformowalna PZPR.
  Jeszcze mogą zawrócić z fałszywej drogi wiodącej Nas
  Polaków od 26 lat na manowce nie tylko historii.. .
  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/16/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/

 9. http://niewygodne.info.pl/artykul7/03027-Skandaliczna-wypowiedz-Billa-Clintona-o-Polsce.htm

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03030-Ostra-reakcja-Wegrow-na-slowa-Clintona.htm

  Waszczykowski – Polacy czekają…”ten’…dziadek miesza
  (podobnie jak “cały” Zachód) w naszym polskim garnku pokaż tym…”gdzie raki zimują”…masz
  niepowtarzalną okazję – zobaczymy czy ‘masz jaja”! 🙂

  • Oni w ostatnich dniach coś bełkoczą o jakimś,
   historycznym już dddddddd…gdy tymczasem w
   solidarnościowo – katolickich “rewirach” policyjnych giną kolejni Polacy…nie interesują mnie okoliczności,
   trafił do ‘rewirowego’ żywy – wyjechał z komendy
   “ddddddd” na cmentarz. Co Nam Polakom to
   przypomina? Więcej w komentarzach linkowanego portalu.

   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/18/uwaga-uwaga-nadchodza-czyli-mocna-zmiana-pis/

   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/18/uwaga-uwaga-nadchodza-czyli-mocna-zmiana-pis/

   Dziś rano funkcjonariusze ddddddddddddddddddddddd dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej.

   Przewodniczący ZMIANY, Mateusz Piskorski i skupione wokół niego organizacje i grupy niezależne prowadzą działalność zgodną z obowiązującym w Polsce prawem, pomimo szykan ze strony organów państwa, takich jak przedłużająca się procedura rejestracji partii ZMIANA.

   Akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalną w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia ZMIANY jak i jej członków – będą przez nas dochodzone na drodze sądowej.

   Nie damy sobie zamknąć ust, nie damy się zastraszyć – nasza działalność zawsze i na pierwszym miejscu stawia sprawę polską i obowiązek jej obrony. Nawet, jeśli nie odpowiada to panoszącym się specsłużbom.

   /-/ Konrad Rękas – Wiceprzewodniczacy ZMIANY

 10. fajny tekst.
  czytalem z tchem no
  trafna diagnoza i analiza,dzis ABW aresztowalo
  Piskorskiego z partii zmiana
  Przeczytalem na onecie pl.
  Oczy moje nie wierzá czyzby
  znowu bedzie stare.
  Rosja unika konfrontacji za
  Wszelka cene.narazie sie udaje jej

 11. Postnarodowe społeczeństwo III RP charakteryzuje się jedną cechą wspólną z poprzednimi pokoleniami; a mianowicie pozbawioną wzajemności miłością do Zachodu. Jej obywatele gotowi są dosłownie na wszystko, aby tylko zostać zaliczonym do „Zachodu” . Również tą właściwością podobni są do Ukraińców i innych społeczeństw czwartej kategorii.

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/713579,dzisiejsza-tragedia-polakow-i-slowian

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.