Wojskowe i polityczne cele tzw. operacji antyterrorystycznej nowych władz Ukrainy

Zastanawialiście może się państwo, dlaczego w epoce satelitów i elektronicznej inwigilacji – walczące na Ukrainie strony, jak również największe światowe media nie pokazują zdjęć satelitarnych rejonu walk? Wiadomo, że nie chodzi o te najlepsze, nie o te, które w czasie rzeczywistym są oglądane przez zachodnich analityków – tylko odpowiednio pogorszone, ale pokazujące chociażby zniszczenia. W przypadku satelitów rosyjskich wiadomo, że nie szpiegują one własnego terytorium, jednakże zachodnie? Co one fotografują – albo, dlaczego nie ma, chociaż kilku zdjęć, co jakiś czas, – jeżeli bez problemu można zobaczyć zdjęcie powierzchni Marsa sprzed 24 godzin!

Nie damy rady odpowiedzieć na to pytanie bez narażania się spontanicznemu samobójcy, więc proszę wybaczyć, ale pominiemy szczegóły analizy – dopowiedzcie sobie państwo sami. Natomiast formalną odpowiedzią, dlaczego zachód nie pokazuje zdjęć satelitarnych a Ukraina zdjęć lotniczych terytorium walk jest pytanie o cele wojskowe i polityczne tej tzw. operacji antyterrorystycznej nowych władz Ukrainy. Otóż, bowiem proszę państwa tam nie ma żadnej operacji, a na pewno już antyterrorystycznej – tam dzieje się ludobójstwo, dokonywane są czystki etniczne oraz mordy na ludziach.

Władze w Kijowie – pomimo sugestii ze strony Unii Europejskiej zdecydowały się na eskalację konfliktu, nazywając ją dla niepoznaki – operacją antyterrorystyczną, czyniąc głównym celem działań bojowych – OSOBĘ PANA WŁADIMIRA PUTINA – PREZYDENTA FEDERACJI ROSYJSKIEJ. Ukraińska i wraz z nią zachodnia propaganda urabia opinię publiczną świata i stara się okłamać opinię publiczną w Rosji w ten sposób, że to osobiście pan Prezydent odpowiada za te wydarzenia, osobiście nimi steruje i dzieje się to na jego moralny i polityczny rachunek. Kwintesencją kłamstwa jest przekazywanie do Rosji twierdzeń, że Władimir Putin nie może pozwolić na to, żeby bojownicy o niepodległość przegrali, ponieważ w ten sposób straci twarz i zapisze się w historii Rosji, jako człowiek, który stracił „na zawsze” Ukrainę.

Powyższy cel jest drobiazgowo rozpisany na cele wojskowe i polityczne, siły Ukraińskie prawdopodobnie celowo prowadzą kampanię w ten sposób, żeby doprowadzić do kryzysu humanitarnego, o który będą mogli oskarżyć osobiście pana prezydenta Putina i „jego” bojowników. Szczytem wszystkiego byłaby blokada Doniecka lub Ługańska, coś niespotykanego w Europie od czasów hitlerowskiego szaleństwa i w części – podobnych wydarzeń na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku. Właśnie o te miasta chodzi w celach politycznych, to dramat humanitarny ich mieszkańców właśnie jest rozgrywany, w tej chwili poprzez potwierdzone przez stronę rosyjską próby przygotowań do ataków na konwój z pomocą humanitarną z Rosji.

W wielkim uproszczeniu sytuacja wygląda w ten sposób, że jeżeli nowe władze Ukrainy zdecydują się na blokadę tych wielkich miast i ich ewentualny szturm, to po prostu zmuszą Władimira Putina do działania, ponieważ płacz kobiet i dzieci z Donbasu już od dawna rozbrzmiewa wzdłuż murów Kremla – a w przypadku podjęcia próby rzezi – po prostu z powodów humanitarnych, cywilizacyjnych i ludzkich – trzeba będzie iść na pomoc tym mordowanym cywilom.

Z punktu widzenia politycznego – Donbas dla Ukrainy jest stracony, jeżeli nawet tamtejsze dzieci ewakuowane przez stronę ukraińską z dala od linii frontu w jakiejś szkole potrafiły zedrzeć z budynku ukraińską flagę i na nią napluć to proszę się spodziewać nie tylko Ulsteru i Iraku w Donbasie. Po prostu ostatni dzień walk, kiedy siły ukraińskie wciągną swoje flagi na gruzach tych miast – będzie pierwszym dniem, kiedy nikt na Ukrainie nie będzie mógł czuć się już nigdy bezpieczny. Niestety czy to kogoś oburza czy nie, to nie ma znaczenia – takie są mechanizmy wojny domowej. Proszę nie mieć złudzeń – Ukrainę czeka krwawa destabilizacja, w której długo nie będzie wiadomo, czy bomby podkładają służby specjalne, gangsterzy, partyzanci czy też islamscy bojownicy. Zresztą to nie będzie miało znaczenia, albowiem dopiero wówczas zobaczymy festiwal kłamstw medialnych. Wówczas wszyscy sobie przypomną o rozsądnej propozycji federalizacji państwa, która tak na prawdę zadowoliłaby wszystkie strony – nie zmieniając nic w życiu zwykłych ludzi. No może kilku oligarchów miałoby utrudnione okradanie swoich poddanych, no ale to już jest problem Ukraińców, z kim, jakimi metodami, dla kogo i po co zrobili swoją rewolucję. W każdym bądź razie powinno być jasnym dla każdego, że drzwi dla tergo kraju do Unii są zamknięte, a jeżeli zostaną zniesione wizy dla Ukraińców, to na naszych bazarach pojawi się broń a w ramach porachunków ukraińskich gangów będą wybuchały bomby.

Reasumując – Ukraina prowadzi wojnę z panem Władimirem Putinem, Ukraina tą wojnę przegra. Słuszność w tym konflikcie jest po stronie bombardowanych w piwnicach kobiet Doniecka, Ługańska i innych miejscowości.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

12 myśli na temat “Wojskowe i polityczne cele tzw. operacji antyterrorystycznej nowych władz Ukrainy

 • 17 sierpnia 2014 o 09:34
  Permalink

  Oczywiście że nie ma co do tego wątpliwości. W całym tym bałaganie chodzi o głowę Putina.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2014 o 10:38
  Permalink

  To wszystko działa jak w propagandzie pewnego jegomościa…

  Najbardziej znane myśli tego pana:

  “Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.”

  “Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”

  Nawiasem mówiąc przez długie lata mnie prześladowało – jak to było możliwe że w Niemczech w czasie wojny – 99,9% społeczeństwa “nie wiedziało” o komorach gazowych i wierzyło że Żydzi wyjechali w jakieś “ciepłe miejsce”…

  TERAZ rozumiem – do czego zdolna jest goebbelsowska propaganda i zombienie społeczeństwa

  Parę cytatów załączam:
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Joseph_Goebbels

  1. “Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy.”

  2. “Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie.”

  3. “Jak wygramy, to kto nas będzie pytał o metodę. Mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu, że musimy zwyciężyć, bo inaczej cały nasz naród, z nami na czele, ze wszystkim, co kochamy, czeka zagłada. A więc do dzieła!”

  Jakby przemawiał na zebraniu oligarchów sam Rzeźnik Poroszenko

  Albo to – tylko zmienić trochę – całkiem adekwatne!

  4. “Führer chce nadal oszczędzać Leningrad. (…) Gdybyśmy zdobyli to miasto, nie moglibyśmy przecież w ogóle wyżywić spędzonej tam 5-milionowej masy. (…) Jest więc absolutnie w naszym interesie, jeśli jeszcze przez jakiś czas Leningrad będzie stawiał opór. Potem będziemy mogli niszczyć to milionowe miasto ulica za ulicą, dzielnica za dzielnicą.(…) Taki sam los czeka ewentualnie Moskwę.”

  A może to by powiedział Rzeźnik o Ługańsku? Zamienić “warszawskiego getta na Ługańska i zamiast Zydzi – moskale…

  5. “Duża część warszawskiego getta płonie.(…) Żydzi stawiają rozpaczliwy opór. Minie jeszcze kilka dni, zanim zostanie on ostatecznie złamany. Opór ten wynika zapewne stąd, że Żydzi doskonale wiedzą, co ich czeka, gdy zostaną pokonani. Nie mają oni żadnej możliwości kapitulacji.”

  Z kolei to pasuje do aktualnej mobilizacji na Ukrainie

  6. “Musimy więc zarządzić drugi zaciąg do Volkssturmu i ewentualnie zacząć organizować bataliony kobiece. Proponuję nawet wcielać do jednostek z bardzo zaostrzoną dyscypliną więźniów z zakładów karnych i obozów koncentracyjnych, odbywających mniejsze kary. Jak powiedział mi Własow, pomysł ten bardzo dobrze sprawdził się podczas obrony Moskwy.”

  podsumowanie:

  7. “Ale kiedy będziemy ustępowali, ziemia się zatrzęsie”

  I oby nas to nie spotkało!!!!

  PS
  Wczoraj linkowałem w innym miejscu film z bojcem który uciekł z oddziałów ukraińskich “dobrowolnych batalionów” bo miał już dość. Przypomnę co zeznawał…

  Opowiadał między innymi że na pierwszej linii jest armia ukraińska i młodzi żołnierze. Za plecami “bataliony ochotnicze” Prawego Sektora które strzelają w plecy tym co się ociagają…

  Zabitych i rannych razem wrzuca się do przydroznych rowów – SWOICH RANNYCH!!!!!!!!!!! – i detonuje ładunki wybuchowe by zasypać to razem w jedną mogiłę!!!!

  Odpowiedz
  • 17 sierpnia 2014 o 14:29
   Permalink

   Все бы ничего но порошенко ездил в израиль перед президентством.

   В грузинской войне были израильские инструкторы.

   Я понимаю что надо сделать вид что сионисты к тому что происходит на украине не имеют ни какого отношения и одновременно получить из событий на украине прибыль как обычно.

   Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2014 o 12:48
  Permalink

  Kijów rzeczywiście tą wojnę przegra. To wynika także z analizy biblijnej. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji:

  SZANOWNY PANIE NIE MOŻEMY PUBLIKOWAĆ CUDZYCH TEKSTÓW BEZ LICENCJI. WEBMASTER JÓZEF

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.

  Odpowiedz
  • 18 sierpnia 2014 o 17:13
   Permalink

   A szkoda, że nie możecie- chętnie bym się zapoznała….

   Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2014 o 14:15
  Permalink

  Непонимаю вам платят что ли за рекламу путина?
  Может вы отделение RT?
  Еще раз хочу сказать что путин это человек контролируемый западом – этот человек не патриот.

  1. Если Ополченцы проигрывают войну, то оранжевая революция в России это вопрос времени. Поскольку народ защищать такого президента который сдал западу русских на украине не пойдет.

  2. Безусловно руководство юго-востока поддерживает связи с Москвой и они довольно тесные.

  3. путин изо всех сил пытался слить юго-восток я не думаю что помощь от государства идет, скорей это пожертвования от простых людей.

  за-то помощь бандеровцам от России идет это и бензин из Белоруссии и вклады ВТБ (личный банк путина) в военный займ, и отказ признать Юго-восток, и передача украины под контроль ОБСЕ.

  Вы в своей статье пытаетесь сделать 2 дела:
  Объявить что путин не помогает Юго-востоку и значит он предатель.
  Объявить что путин несмотря на то что непомогает все равно является героем.

  Если вы адекватный человек выбирете один пункт.

  Odpowiedz
  • 24 sierpnia 2014 o 18:32
   Permalink

   Вы так пишете “контролируемый западом”, как будто бы это что-то плохое.

   Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2014 o 16:56
  Permalink

  To nie Ukraina prowadzi wojnę z Putinem, to kilku ukraińskich oligarchów poświęca własny naród w walce o władze i ogromne pieniądze.

  AUTOR PROSIŁ ŻEBY PODZIĘKOWAĆ PANU ZA PRZYPOMNIENIE TEJ OCZYWISTOŚCI. WEBMASTER JÓZEF

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2014 o 19:43
  Permalink

  @Liston

  Ile(drogocennego), czasu zajęło Panu dojście
  do wspomnianej konkluzji??
  A swoją drogą, lepiej pózno niż nigdy!

  Odpowiedz
  • 17 sierpnia 2014 o 19:59
   Permalink

   Gdyby “czarny tulipan” w “wersji ukraińskiej”
   nie był zbyt częstym kursem na Zachodnią tzw.ukrainę
   poparcie dla ‘oficjalnego Kijowa”, w tamtych
   kręgach byłoby obłędne, podobne do niemieckiego
   dla Hitlera po wdrożeniu planu “Barbarossa’.

   Odpowiedz
 • 18 sierpnia 2014 o 11:59
  Permalink

  Demonstracja pod ambasadą Ukrainy (23.08.2014, 15:00)

  Polacy za Noworosją! Поляки поддерживают Новороссию

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23049&start=425

  Należy opowiedzieć się po której stronie jestesmy(chazarskiego),
  “trizuba” i… “Czerwonej kałyny”…

  https://www.youtube.com/watch?v=Iuu2dK3yYUs

  Czy…

  wstążki św. Jerzego(nie tylko od święta),
  ..i “Pożegnania Słowianki”…

  https://www.youtube.com/watch?v=jJxqJsdZAWU

  https://www.youtube.com/watch?v=luSnOiYD-oE

  Czas wyboru POLAKÓW nadchodzi…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.