Soft Power

Wojna dyplomatyczna z Federacją Rosyjską jest faktem

 Po tym wszystkim, czego byliśmy biernymi świadkami w ostatnim czasie jest oczywistym, że Zachód prowadzi wojnę dyplomatyczną z Federacją Rosyjską, jako uzupełnienie do prowadzonej już od dłuższego czasu wojny gospodarczej. O ile ta druga ma za zadanie osłabić Rosję gospodarczo a Rosjanom zohydzić własną Ojczyznę, to wojna dyplomatyczna jest o wiele bardziej groźna, ponieważ może bezpośrednio przerodzić się przez sprowokowany incydent w sytuację urealniającą konflikt.

Zachód uwierzył we własną i ukraińską propagandę i za wszelką cenę próbuje wmówić Rosji, że jej wojska są na wschodniej Ukrainie, co więcej, że walczą z ukraińskimi żołnierzami. Doszło nawet do wydarzeń niesłychanych w świecie dyplomacji, gdy premier jednego z krajów na zachodniej półkuli pozwolił sobie na zwrócenie uwagi panu Władimirowi Putinowi podczas szczytu G20, niestety to jest przerażający dowód wiary we własną propagandę przez zachodnich przywódców.

Dlaczego nikt nie pokazał do dnia dzisiejszego zdjęć satelitarnych lub lotniczych rejonu z pozycjami tych setek tysięcy rosyjskich żołnierzy i tysięcy sztuk ciężkiego sprzętu. Każda armia umie się maskować, ale jeżeli gdzieś w terenie przejechało rzekomo kilkaset czołgów, to nie da się ukryć śladów w terenie w czasie krótszym niż doba, może pół. Takie okresy czasowe widzą tam liczne zachodnie satelity. Gdzie są zdjęcia? Gdzie są? Dlaczego nie ma ich w zachodnich mediach? Odpowiedź jest banalna – nie ma tam żadnych rosyjskich żołnierzy, natomiast z łatwością można byłoby zobaczyć skalę zniszczeń spowodowanych przez ukraińską blokadę i nadużycie siły, w szczególności przez ciężką artylerię. Co więcej, moglibyśmy zobaczyć pozycje ciężkiego uzbrojenia Ukraińców, rozłożonego dookoła miast, nie bez przyczyny.

Dlaczego nie są podawane do publicznej wiadomości komunikaty takich organizacji jak OBWE i Human Rights Watch? Można zrozumieć, że zachodnie media nie transmitują informacji z centrów prasowych walczących o wolność separatystycznych republik, ale żeby skupiać się tylko i wyłącznie na komunikatach propagandy ukraińskiej – to dowód na manipulacje dokonywaną przynajmniej w części mainstreamowych mediów.

W różnych krajach dochodzi do nerwowych działań wobec dyplomatów rosyjskich, których nagle oskarża się o działalność inną niż deklarowana (każdy z członków personelu dyplomatycznego jest zgłoszony w kraju goszczącym) i prosi się ich o opuszczenie kraju. Jeżeli Rosja stosuje prawo symetrii, oczywiście mamy do czynienia z kolejną nagonką w mediach, bo przecież Rosjanie się „czepiają”.

Z rutynowych patrolów samolotów rosyjskich nad wodami międzynarodowymi zrobiono wydarzenie medialne, w mediach zachodnich pokazują się zdjęcia rosyjskich samolotów robione z kabin natowskich samolotów. To sprzyja budowie atmosfery zagrożenia, rzekomą napastliwością Rosji.

Na to wszystko nakładają się kolejne ukraińskie prowokacje, mówiące o przygotowywaniu przez Rosję (już przez Rosję, nie Noworosję) inwazji i do gotowości do inwazji na Ukrainę.

Nic dziwnego, że niektórzy zachodni politycy, w tym reprezentanci Francji i Niemiec zaczęli się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny poprzez retorykę wrogości i absurdów. Czymże, bowiem jak nie wrogością jest wstrzymanie wykonania umowy na sprzedaż okrętów transportujących wojsko przez Francję, które dodajmy zostały zbudowane ze znacznym udziałem rosyjskiej technologii (pokonywanie pól lodowych i inne). No, a co miało oznaczać przemówienie lubianej i szanowanej Kanclerz Federalnej Angeli Merkel w Sydney – długo jeszcze będzie badać niemiecka prasa oraz tamtejsze kręgi opiniotwórcze w tym liczni politolodzy i specjaliści od tradycyjnej polityki rosyjskiej w Niemczech „rozumiejący Rosję”.

Można się tylko pocieszać, że Warszawa odpuściła retorykę nienawiści i nie powtarzają się już tak często jak wcześniej silnie tendencyjne oskarżenia wobec Federacji Rosyjskiej.

Niestety jednak prowadzimy z Rosją już wojnę dyplomatyczną, teraz się wszystko liczy, to nie jest kwestia po prostu „zimnej wojny”, to jest kwestia przyszłości, co najmniej jednego pokolenia Europejczyków i Rosjan.

Czas zadać na poważnie pytanie – czy wysłuchiwanie ukraińskiej propagandy, czy popieranie ukraińskiej przemocy w Donbasie – było warte popsucia stosunków z Federacją Rosyjską? Dlaczego zachód tak idiotycznie opowiedział się po jednej stronie konfliktu, którego natury i złożoności nie był w stanie zrozumieć i go nie zrozumie. Czy ktoś to zaplanował? Policzył ryzyko? Uwzględnił koszty? Trzeba być skończonym idiotą, żeby pchać się na cudzą wojnę, jeżeli WCZEŚNIEJ nie dało się wzajemnych gwarancji bezpieczeństwa. Relacje z Rosją nie mogą być upośledzone na przeciwwadze propagandowo opisywanej sytuacji na Ukrainie. Szkoda słów, szkoda naszych relacji, jak przeprosimy naszych rosyjskich przyjaciół za tą jawną wrogość i psucie relacji? Bo przepraszać będzie trzeba! Tego wymaga zwykła ludzka przyzwoitość.

Tymczasem pan Petro Poroszenko pisze na swoim kanale w mediach społecznościowych o gotowości do wojny totalnej… Czy naprawdę nam o to chodziło?

Uwaga! Ответы на вопросы журналистов по итогам саммита «Группы двадцати».16 ноября 2014 года, Źródło:Фото пресс-службы Президента России; kremlin.ru. [Copyrights]

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: [tutaj]

17 komentarzy

 1. Czy naprawdę nam o to chodziło?…………..??????
  Nam POLAKOM na pewno NIE!!!!!!POLSKOJĘZYCZNYM,podnóżkom
  podwieszonym do “szczebla euroatlantyckiego”,raczej TAK!!
  ONY chętnie szafują(jako zawsze bywało),”mięsem armatnim” POLAKÓW.
  A już osobliwie lubują się w wyreżyserowanej nienawiści polsko – rosyjskiej.Tak przebiega linia podziału: ONY + zmanipulowana część
  społeczeństwa i MY POLACY – świadomi kto jest kim,
  i o jaka stawkę toczy się gra…

  “Media w Polsce wzorem mediów zachodnich przekonują nas, że Rosja dąży do wywołania III wojny światowej, lada dzień zajmie całą Ukrainę i państwa bałtyckie, Putin to potwór większy niż Stalin i Hitler razem wzięci, jego celem jest nie tylko wskrzeszanie ZSRR, ale podbój całego świata, jego agenci są wszędzie, a ta cała Rosja to nowe (stare) Imperium Zła”…

  Gdyby Putin był Putlerem.

  http://www.mysl-polska.pl/node/268

 2. Czytałam kilka artykułów na temat “zarządzania chaosem” a to “zarządzanie” dotyczy Zachodu, zresztą obserwując co dzieje się na świecie, trudno mówić tylko o spiskowej teorii dziejów i “oszołomach”, którzy w to wierzą.

  • Polecam artykuł w Głosie Rosji pani Zofii Bąbczyńskiej -Jelonek “Wielkie przesilenie” moim zdaniem wart przeczytania.

 3. inicjator_wzrostu

  Rosjanie siłą spokoju przetrzymają tę erupcję głupiej nienawiści, skierowanej niby przeciwko komu?
  Przecież Rosjanie nie chcą dać się tylko zagonić kowbojom do przeznaczonej dla nich zagrody , do czego ci ostatni są przyzwyczajeni i jeszcze każą sobie za to płacić.
  Jak BYDŁO się nie słucha kowboja, używany jest bicz albo i rewolwer.
  Wszystko to wiemy z westernów i nic się nie zmieniło od 200 lat.
  Tylko że Rosjanie to nie bezmyślne stado bydła …

 4. Евгений

  Не все ослеплены украинскими и американскими брехунами

 5. Jestem Rosyjski

  (Piszę przez tłumacza online) Rzadko punkt Poland widzenia! Cieszę się, że nie wszystkie Zachód oślepiony propoganda))))
  Mieszkam 100 mil od ukraińskiego Donbasu, mam tam przyjaciół, krewnych, a oni mówią o tym, jak tam jest naprawdę. Twoje gazety kłamią – oni usprawiedliwić zniszczenie Kijowie swoich obywateli i wszystkie zmiany winę na Rosję. No, gdzie nasi żołnierze! Są to nasi wolontariusze, ponieważ jesteśmy jednym narodem i mamy mieszane pokrewieństwo, ale w zasadzie, wszystkie lokalnej milicji tam. Kijów i teraz, podczas “rozejmu” codziennej rastrelivat Ługańsk i Donieck, wypalania na terenach mieszkalnych, na cywilów. I we wszystkich gazetach prezentujących sposób, że Rosja najechała Ukrainę … a dowodów na to, więc nikt nie złożone na czas wojny. Co jest tak trudno zobaczyć Amerykę i NATO z przestrzeni, wojsk rosyjskich na Ukrainie, i zobaczyć, kto zestrzelił Boeinga? Gdzie ten świat?))))

  • Dziekuję panu za ten post w imieniu Polaków którzy nie poddali się zachodniej obłudnej propagandzie i nie wierzą w ich kłamstwa.

   My pamiętamy, że faszystowskie bomby i banderowskie siekiery rozrywały ciała i dusze naszych najbliższych w imię jakichś chorych ideii. I dlatego nie zamilkniemy, i pozostaniemy świadkami prawdy.

   Dla każdego człowieka powinno być jasnym że Kijów wybrał kult śmierci a ludzie Donbasu pokój i sprawiedliwość społeczną i za to są mordowani na oczach świata.

   Proszę przekazać swoim przyjaciołom i innym w Rosji że niema nieporozumienia, na temat wydarzeń na Ukraine, pomiędzy Polskim a Rosyjskim narodem a obecna władza w Polsce nie reprezentuje opinii większości.

 6. Denis Shablovskiy

  Спасибо автору, эта статья “глоток свежего воздуха”. Нам важно видеть, что неадекватная (местами) дипломатия Польши показывает мнение не всех Поляков.

 7. OBWE, ONZ nie znaleźliśmy w ciągu kilku miesięcy nie jednego rosyjskiego żołnierza, są niewidoczne?

 8. http://rusvesna.su/news US okłamał tej stronie separatystów zdjęć wideo.

 9. ЬСКИЙ
  Jeśli Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą, dlaczego ukraiński wojskowy ucieczki do Rosji ?

 10. Many thanks to the author of the article! He gives me hope that not everything is lost. The situation is the same in Bulgaria: the media are full of lies and propaganda, the politicians try convincing us that Russia is our worst enemy and the “innocent” Ukraine is just fighting for their “independency”. But they will never succeed, the majority of the Bulgarian people already know the truth. I “meet” a lot of people on the Internet who don’t agree with the current political course of the EU. I just wonder what will be the outcome of such discrepancy between the politicians’ objectives and the opinion of the EU citizens.

 11. Евгений

  Почему Россию обвиняют в имперских замашках при этом создали евросоюз и пытаются создать из этого союза империю??? Почему РФ отправлят сотни машин на Донбасс с продуктами и гуманитарной помощью а украинские полевые командиры едут в США клянчит вооружение? Почему американские генералы обвиняют Россию в том что она приблизилась к границам НАТО? Почему РФ обвиняют в передислокации войск на своей территории при этом направляют военных во все соседнии с РФ государства? Почему полеты Российских самолетов в международном воздушном пространстве выдают за полеты над суверенными территориями? и еще очень много почему, кстати как там расследование по расстрелу на Майдане, по поджогу в Одессе и по сбитому боингу???

 12. @Евгений Много y Вас ” почему”…и Вы прав. Как и Россия!

  С Уваженем

 13. Спасибо братьям-полякам за разум и честность. Неужели в нашей истории мало горя и крови, чтобы нужно было добавлять еще славянских жертв? Эти хитрые заокеанские крысы только рады, когда славяне убивают друг друга, а им денежки капают. Душа болит за родной Донецк. Это город, в котором было розовых кустов столько же, сколько жителей. Жалко убитых детей и женщин. Украину превращают в новую Ливию специалисты политических технологий.

 14. I absolutely agree with the author of this article.
  Thank you for your honesty and courage!

 15. Z Mińska,p. Nowikow…

  ww.youtube.com/watch?v=0TPnDT4Y1tk

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.