Polityka

Władze w Kijowie przestraszyły się własnych bandytów?

Władze w Kijowie przestraszyły się własnych bandytów dokonujących licznych przestępstw na Wschodzie Ukrainy. Oficjalne władze państwowe (porewolucyjne) przystąpiły do rozformowywania niektórych z ochotniczych tzw. batalionów i formacji innego typu, których uczestnicy od ponad roku terroryzowali ludność Ukrainy Wschodniej oraz powstańczych republik w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej. Podobnie Amerykanie zauważyli, że niektóre z ukraińskich formacji zbrojnych odwołują się do faszystowskiego dziedzictwa ukraińskich wojsk z okresu II-giej Wojny Światowej. Co ciekawe informacje o wyczynach niektórych formacji, na razie tylko sygnalne, ale mimo wszystko przerażające (gwałty, mordy, kradzieże), dochodzą na Zachód. Blokada informacyjna ukraińskich służb specjalnych i wspierających je czynników na Zachodzie prawdopodobnie stała się mniej szczelna, jak charakter nowego oligarchicznego reżimu w Kijowie stał się oczywistością.

To typowe dla każdej nielegalnej rewolucji, sprzecznej z wolą Narodu, albo tą wolę przekłamującej. Zawsze na początku potrzeba „cyngli” i innego rodzaju pospolitych bandytów, żeby zastraszali niepokornych, żeby „odwalali mokrą robotę”, której nie chciała się podjąć nawet tajna policja, silnie sceptyczna wobec nowego reżimu. Wtedy wypuszcza się więźniów z więzień i inny kryminalny element, dodatkowo żeby ich pilnować wmawia się skrajnym nacjonalistom, że są potrzebni, całość się uzbraja i wysyła na tzw. front ustawiając z tyłu jednostki wojskowe, które mają na celu pilnowanie, żeby bandyci nie chcieli wrócić do stolicy. W zamian za minimalną lojalność w ukierunkowaniu luf swoich karabinów, takie formacje otrzymują carte blanche na dokonywanie zbrodni wobec ludności, którą uznaje się za zbuntowaną i niepodporządkowaną. Najistotniejszym użytkiem z ich działalności jest terror, ludzie się boją, po obu stronach konfliktu – i „wrogowie” i „swoi”, dzięki wygenerowaniu takiego stanu nieustalonego można załatwić wiele brudnych spraw.

Jednakże nadchodzi dzień, kiedy tego typu bandyckie oddziały przestają być użyteczne, a nie tylko domagają się uznania, szacunku, praw kombatanckich i pieniędzy, ale przede wszystkim są niebezpieczne, dlatego bo mają wiedzę na temat zbrodni, na które dbająca o swój międzynarodowy i krajowy wizerunek nowa władza dawała przyzwolenie, przymykała oko, czy też nawet je zlecała. To jest zawsze ostateczny powód do tego, żeby zlikwidować ludzi, którzy do wczoraj byli użyteczni.

Zobaczymy, w jakim kierunku się ta sytuacja dalej potoczy, ponieważ tych oddziałów zbrojnych jest stosunkowo dużo i są one stosunkowo silnie uzbrojone, jak również zdolne do prowadzenia działań partyzanckich jak i jawnie terrorystycznych. Nie jest tajemnicą, że np. organizacja Prawego Sektora jest silnie zakorzeniona w ukraińskim społeczeństwie i przenikanie ludzi z oddziałów frontowych na zaplecze nie jest żadnym problemem, jak również przemycanie broni, materiałów wybuchowych i wszystkiego, czym można zabijać. Podobnie są zorganizowane inne oddziały, w mniejszym lub większym stopniu mające zaplecze na Ukrainie właściwej. Prawdopodobnie nigdy już tam nie będzie możliwe odseparowanie bandytów i terrorystów od patriotów, jak również zakończenie wojny domowej, ponieważ ludzie, którzy do dzisiaj bronili nowego reżimu w Kijowie od jutra będą jego wrogami.

Wszystko to powoduje, że na Ukrainie zachodzi ryzyko przekształcenia się konfliktu dwustronnego w konflikt wielostronny, w którym wszyscy walczą przeciwko wszystkim. Jeżeli na dzień dzisiejszy do scharakteryzowania wojny z na Ukrainie adekwatnym jest stwierdzenie, że przypomina ona Wietnam, a prawdopodobnie przekształci się, co do zasady w Somalię. To jutro jest dość prawdopodobne, że ten kraj spotka mniej więcej taki konflikt, jaki dotykał Irlandii Północnej przez prawie połowę XX-tego wieku.

Moment, w którym rewolucja „zjada” własnych bojowników jest zawsze momentem krytycznym. To istotny moment przełomowy, w którym decyduje się nie tyle, co przyszłość kraju, ale przyszłość jego wewnętrznych stosunków. To pewnego rodzaju przełom, po którym sytuacja będzie ewoluowała – kierunek został nadany na Majdanie, w tej chwili liczy się tylko to z jaką prędkością będzie działo się to zło.

Miejmy nadzieję, że wielbiciele Ukrainy w Polsce zejdą na ziemię i reżim wizowy, nie tylko nie zostanie zniesiony, ale jeszcze będzie wzmocniony przez zmniejszenie ilości wiz, a granica zostanie uszczelniona. Niestety to wszystko to wina, nowych porewolucyjnych władz tego kraju, którym nie chodziło ani o stowarzyszenie Ukrainy z Unią Europejską, ani nawet o pokój i dobrobyt, tylko o swoje własne oligarchiczne interesy.

7 komentarzy

 1. Kiedy polscy politycy odpowiedzą za wspieranie bandytów zUpadliny.Gdzie jest Polski Czerwony Krzyż,Caritas,Ochojska,Bodnar,i Śląsk w pomocy dla ludności Donbasu.???

 2. Ważne wyjaśnienie. Chodzi o ludzi w mundurach – oficerach i żołnierzach MINISTERSTWA spraw wewnętrznych Ukrainy.
  To przed “rewolucją” te potwory byli bandytami i dnem społeczeństwa, a teraz oni (cytat): “ЦВЕТ НАЦИИ”. I nie trzeba myśleć, że jest to LIKWIDACJA. Nie, to tylko REORGANIZACJA.
  Podobne spektakle widzieliśmy – “Торнадо”, o którym mowa, składa się z “żołnierzy” batalionu “Шахтерск”, który został ZREORGANIZOWANY za takie same przestępstwa.

  “УКРАЇНА ЦЕ ЄВРОПА”…
  ŚREDNIOWIECZNA

 3. Skala zbrodni chyba przekroczyła już kielich goryczy i już więcej pod dywan nie da się zamiatać

  A Słowo Krakauerowe przekracza granice!
  http://novorossia.today/wladze-w-kijowie-przestraszyly-sie-wlasnych-bandytow/

  • A proszę sobie wyobrazić, że na podany link “pozwolono” mi jeszcze dotrzeć (akurat jestem w DE).
   Gdy chciałem pójść na innego, dostałem lapidarny komunikat, że wyskoczył błąd servera (“UTM 9 http://www.sophos.com An error occurred while handling your request While trying to retrieve the URL: http://novorossia.today/ukrainski-general-przeszedl-na-strone-drl/ The content could not be delivered due to the following condition: Connection to server timed out”) i Schluss!
   – dalej się nie da…
   I tak będzie coraz częściej, bo w końcu mamy “wolność, demokrację i kapitulizm”…
   Dobrze, że przynajmniej prywatnie mogę dotrzeć prawie do każdego miejsca. Ale to dopiero wieczorem w domu.

 4. Tak…
  Hej sokoły omijajcie
  Ukraine…
  na zielonej ukrainie…
  kiedy slysze te slowa
  roznych piosenek
  o ukrainie to..
  uciekam gdzie pieprz
  rosnie…

 5. “To jest zawsze ostateczny powód do tego, żeby zlikwidować ludzi, którzy do wczoraj byli użyteczni.”

  Dopóki,dopóty Patroszeńko and & smrodzą na tym ziemskim
  padole, sprawa NIGDY nie będzie zamknięta.
  Zaś Hussein O’bama celem odzyskania wiarygodności i reputacji
  winien – no może nie osobiście 🙂 “obwiesić” Patroszeńkę i s-kę
  publicznie na Kreszczatiku.
  Ci którzy “do wczoraj’ byli użyteczni(kryminaliści)to tylko
  ślepe narzędzie, w brudnych łapach xxxxbanderowców!
  A odnośnie udziału w “tworzeniu demokracji’ na upadlinie
  jakie jest określenie na rolę wspólnika bandyty?????

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.