Władimir Putin: Raczej powinniście spojrzeć na swoich ludzi…

Pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej Большая пресс-конференция Владимира Путина., 14 декабря 2017 года Москва Source: пресс-службы и информации Президента Российской Федерации, kremlin.ru

Raczej powinniście spojrzeć na swoich ludzi… te słowa powiedział pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej (Президент Российской Федерации) w odpowiedzi na pytanie jednego z dziennikarzy amerykańskich mediów w Polsce, na dorocznej konferencji prasowej. Pan Prezydent dał do zrozumienia, że strona rosyjska jest  zmęczona blefem w sprawie tragedii smoleńskiej. W tamtym okresie pan Prezydent był Premierem Federacji Rosyjskiej i nie miał nic wspólnego e sprawami bezpieczeństwa. Jeżeli samolot wyleciał z Warszawy a nie z Moskwy, to jak rosyjscy agenci mieli podłożyć bombę? Przede wszystkim nie było żadnych eksplozji, co potwierdzili eksperci z Rosji i Polski. Ktoś wszedł do kokpitu, piloci powiedzieli, że nie da się wylądować. Pan Prezydent przytoczył kontekst rozmowy jednego z pasażerów, który wszedł do kokpitu pilotów z pilotami. 

To wszystko jest jasnym, klarownym i jednoznacznym przekazem – dalsze bredzenie o zamachu, bombie, wybuchach, mgle, chmurze elektromagnetycznej, rdzeniu wolframowo-tytanowym w brzozie, czy też pomalowaniu struktur wewnętrznych samolotu farbą zawierającą materiał wybuchowy w trakcie remontu u producenta w Rosji – to rewelacje na miarę eksperymentów z parówkami trzaskającymi w parówkach po piwie.

Nie podlega wątpliwości, że sprawa jest wykorzystywana politycznie przez czynniki rządzące w Polsce, dla zysków politycznych. Pan Prezydent zasugerował, że Polska powinna skupić się na poprawie wzajemnych relacji, a nie na politycznym dochodzeniu. Wedle pana Prezydenta doszło do tragedii, to tragiczna historia. Śledztwo wymyka się spod kontroli, jest nadużywane politycznie, takim celom służy. Spekulowanie w tej sprawie, nie służy jej wyjaśnieniu. 

Pan Prezydent powiedział również, że relacje polsko-rosyjskie są ważniejsze od krótkotrwałych zysków politycznych niektórych sił politycznych. Należy zamknąć rozdział przeszłości i otworzyć się na przyszłość. Rosja niczego nie chce od Polski, ale zależy jej na na poprawie stosunków. Zdaniem pana Prezydenta ta sprawa wymaga dorośnięcia i większej dojrzałości decydentów. 

To wszystko wymaga dokładnego przemyślenia, trzeba przyznać że to są proste i logiczne słowa, przekaz na poziomie zero-jedynkowym, tylko prawda i mimo wszelkich haniebnych sugestii ze strony polskiej, pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej wyciąga do nas dalej dłoń! Sugestia, że powinniśmy spojrzeć na swoich ludzi jest druzgocząca dla całego nieudolnego śledztwa, wszelkich twierdzeń opartych o teorie „parówkowo-wolframowe” i inne bzdury. Czas najwyższy otrząsnąć się z bredni i po prostu spekulacji na temat tego dramatu. Można się tylko cieszyć z tego faktu, że pan Prezydent jednoznacznie podkreśla rolę i znaczenie stosunków polsko-rosyjskich i mówi wprost o tym, że stronie rosyjskiej zależy na ich poprawie. To wielki gest wspaniałomyślności, dobroci i zrozumienia, za który powinniśmy być wdzięczni i go wykorzystać.

Kontekst interesu politycznego sił politycznych obecnie rządzących Polską jest tutaj kluczowy. Jego istotą jest krótkotrwałość. Prawica rozdmuchała kwestię smoleńską do niesłychanych rozmiarów, stale produkując kolejne teorie. Gazety podawały sensacje – o trotylu na wraku i inne brednie, nic nie zostało potwierdzone. Nie tylko więc nie udowodniono niczego, ale nie zrobiono także podstawowej pracy, żeby ratować pamięć o członkach delegacji na których ciążą oskarżenia o wpływaniu na decyzje pilotów. Sprawa wiąże się z bałaganem i niezrozumiałym łańcuchem decyzyjnym, który umożliwił, że do tego dramatu w ogóle doszło. Właśnie tutaj jest sedno problemu, w końcu z jakiegoś powodu rozwiązano jednostkę wojskową – odpowiedzialną za transport VIP-ów? 

Natomiast stwierdzenie, że „Raczej powinniście spojrzeć na swoich ludzi.”; pochodzące z ust takiego człowieka, powinno skłonić nas do zastanowienia się nad tym, kto mógł mieć interes w tym, żeby się to, co się wydarzyło – miało miejsce? Jeżeli bowiem rzeczywiście przyjmujemy na poważnie teorie o możliwości zamachu – bo taka jest retoryka naszych oficjalnych władz państwowych z panem Ministrem Obrony Narodowej i panem prezesem na czele. To znaczy, że trzeba się zastanowić zupełnie na poważnie, czy ktoś w Polsce, to oczywiście nie znaczy, że Polak – mógł przyczynić się do tego dramatu? Właśnie poprzez nieuporządkowane procedury ich łamanie, nadużywanie i inne dziwne praktyki, które są niezrozumiałe przy logicznej wykładni kolejnych sekwencji tego dramatu. 

Życzmy sobie wszyscy tutaj rozsądku i realnych działań. Natomiast bardzo ważne jest to, żeby wyciągniętą dłoń ze strony wspaniałomyślnej Rosji – podjąć. 

Poniżej fragment stenogramu z konferencji prasowej pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej dotyczący ww. spraw (całość za: kremlin.ru):

Сосед Украины – Польша, пожалуйста.

А.Зауха: Анджей Зауха, телекомпания TVN из Польши.

Я Вас в прошлом году спрашивал про останки президентского самолёта. Я так понимаю, что ничего не поменялось. Но хочу уточнить, когда мы можем ожидать возвращения этих останков в Польшу?

И второй вопрос связан близко с этим. В Польше обещают в скором времени обнародовать новый доклад по поводу этой катастрофы. Работает комиссия в составе министерства обороны. В новом правительстве это рассматривают.

Появляются сообщения о том, что на борту самолёта были и взрывы, а министр обороны сообщает, что у него есть доказательства. Его комиссия работает. И конечно, намёки на то, что, может, не Вы лично, а Ваши люди спровоцировали эту катастрофу или её провели?

В.Путин: Слушайте, мы устали от подобного блефа, просто устали. Чушь какая-то вообще, несут несуразицу. Напомню Вам, что я был в то время Председателем Правительства Российской Федерации. Я вообще к международной деятельности и деятельности каких-то правоохранительных и специальных служб имел опосредованное отношение. Не забывайте об этом. Первое.

Второе. Если на борту были взрывы, самолёт откуда взлетел? Из Москвы или Варшавы? Значит, там их и положили. Мы, что ли, туда пробрались, какие-то российские агенты положили туда взрывчатку? Ищите у себя тогда.

Наконец, третье. Не было там никаких взрывов. Это же изучено экспертами и с польской стороны, и с российской. Изучено самым внимательным образом всё происходящее внутри салона самолёта, когда в кабину вошёл некто, пилот ему говорит: «Садиться нельзя». А тот ему отвечает: «Нет, я не пойду ему даже об этом докладывать». Ему – кому? Президенту, видимо. «Садись». Вот и сели. Беда, катастрофа, мы переживали вместе с вами. Нет, нужно накручивать неизвестно на чём, на голом месте. Вот и с останками этого самолёта то же самое.

Не нужно ничего придумывать. Если есть проблема и трагедия, надо относиться к этому как к трагедии и не строить каких-то политических домыслов. Зачем? Вы хотите просто дополнительно осложнить российско-польские отношения? Ради чего? Ради того, чтобы поднять внутри какие-то рейтинги для кого-то?

Мне кажется, что российско-польские отношения уж поважнее, чем просто текущая внутриполитическая борьба в Польше между различными силами, которые используют в этой борьбе какой-нибудь антироссийский фактор. Переверните, в конце концов, вы эту страницу, повзрослейте вы, в конце концов. Станьте зрелыми, отвечающими требованиям сегодняшнего дни и интересам польской нации и польского народа.

Вот цепляние за эти проблемы, дальнейший развал российско-польских отношений не идёт на пользу Польше. Посчитайте, сколько потерь возникло из-за различных санкций, к которым Польша присоединилась, и сколько рабочих мест потеряно там, сколько производств могло бы возникнуть, ориентированных на российский рынок. Нам от Польши ничего не надо. Мы хотим развивать отношения с Польшей. Надеюсь, что этот подход возобладает и в самой Польше.

Źródło:Большая пресс-конференция Владимира Путина kremlin.ru [tutaj].

Relacja wideo z konferencji, źródło kremlin.ru

Uwaga jeżeli film powyżej nie odtwarza się w państwa przeglądarce, proszę kliknąć w linki poniżej:

Bezpośredni link na materiał wideo:

w wysokiej rozdzielczości ok. 3,2 GB MPEG4 [tutaj]

standardowa rozdzielczość ik. 1,4 GB MPEG4 [tutaj]

 

35 myśli na temat “Władimir Putin: Raczej powinniście spojrzeć na swoich ludzi…

 • 15 grudnia 2017 o 05:02
  Permalink

  Istotne zdanie: “Нам от Польши ничего не надо.”.

  Autor to tłumaczy:”Rosja niczego nie chce od Polski,”

  To zdanie można też przetłumaczyć jako: “my niczego od Polski nie potrzebujemy”.

  I to jest wszystko, co na obecnym etapie wzajemnych stosunków myślą Rosjanie o Polakach.

  Niczego nie chcą od Nadwiślańskiego Macondo.

  “ничего не надо” – i AMEN!

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 05:19
  Permalink

  Powiedział to w sposób rozpajająco szczery.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 05:49
  Permalink

  Pan Prezydent powiedział to od serca, dokładnie tak jak jest i to nie była ustawka – bo pytanie zadał przedstawiciel łże mediów amerykańskich w Polsce.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 06:01
  Permalink

  Нам от Польши ничего не надо. Мы хотим развивать отношения с Польшей. Надеюсь, что этот подход возобладает и в самой Польше. – to jest wypowiedź męża stanu….

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 06:05
  Permalink

  Super zbudujmy mur na granicy i w ogóle się nie kontaktujmy, żadnych relacji – nie chcemy też niczego od Rosji… oprócz węgla, gazu, zboża, molibdenu, rudy żelaza, rusy tytanu… wymieniać dalej?

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 o 07:52
   Permalink

   Myślenie nie boli!Jak przyjdzie ci zapłacić za”strategiczny”amerykański gaz i ropę,to wtedy powiesz”Ten gość miał rację”!Krakauer nareszcie na posterunku!Gratulacje.Pozdro!

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 o 11:43
   Permalink

   Trump po Konferencji zadzwonił do p.Prezydenta Putina i podziękował za ocenę sytuacji w USA.W związku z tym czekam kiedy nasze”garkotluki” będą oskarżać go o zdradę.A Antoni jak i Mała Watykańska Niekatolicka,niech się nie ośmiesza.!

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 07:50
  Permalink

  Do tej chwili nie było żadnego rozsądnego komentarza rządzących Polską

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 08:11
  Permalink

  Ówczesny prezydent RP L. Kaczyński posiadał śladowe szanse na następną kadencję, jakieś 3 do 8 %, nie więcej, był to m.in. skutek
  zdrady w Lizbonie. Jeśli już – zamach…..TO,
  Nasi “sojusznicy” skalkulowali na zimno” – jaka postać prezydenta
  będzie bardziej użyteczna dla dalekosiężnych celów Zachodu …
  Nie jest problemem wymiana “państw-‘sojuszników”,(lista zainteresowanych “służb’ naprawdę nie jest długa) które mogły
  na Naszym nieszczęściu – skorzystać…
  Jak “to” działa? Mikołaj Starikow wyjaśnia na konkretnych przykładach , “krok-po kroku”….dlaczego w omawianym przypadku mogło być “inaczej” ?!!
  Amen.

  Ofiary sakralne mają na celu wzmacnianie rusofobii?

  https://www.youtube.com/watch?v=pkDJY9XHIhQ&t=44s

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 09:53
  Permalink

  Jak świat wyglądałby dziś bez Putina? Błyskotliwa inteligencja, pracowitość i odpowiedzialność. Możemy zazdrościć. Tym bardziej, że rządzą nami szmatławe kreatury.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 10:56
  Permalink

  Wielka Polska Katolicka! Nie boimy się was! Wielka Polska Katolicka! Katyń pomścimy! Smoleńsk pomścimy! Jeszcze Polska nie zginęła!

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 o 11:13
   Permalink

   Ani nie Wielka,ani nie Polska,ani nie Katolicka!

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 o 17:48
   Permalink

   @WPK. Wyznawco obcego boga, zacznij wreszcie myśleć i nie przynoś nam Słowianom wstydu.

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 12:36
  Permalink

  Musisz to wiedzieć(276)Żydzi błogosławią nie tylko ważnych Polaków!
  https://www.youtube.com/watch?v=OXg9HYcdHMo&t=399s

  …………i jak “te czary-may” mają się do ‘żymskości” wyznania”b.p.premier? Może spłynęły również “ciemną mocą’ na “małpy – WPK czy “Narodowe Siły Zbrojne 2.0″… ?? Woot!
  Wszak niezbadane są wyroki boskie…
  🙂

  🙂

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 14:34
  Permalink

  Tak , ta sprawa wymaga dorośnięcia i większej dojrzałości decydentów. To jest właśnie to. Gratulacje i szacunek dla Pana Putina, ma człowiek głowe nie od parady jedynie. W jednym zdaniu , zawarta została diagnoza i świetna ocena aktualnych zmian i potrzeb.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 15:12
  Permalink

  Najważniejsze jest zdanie z wypowiedzi Prezydenta FR, że samolot wyleciał z Warszawy a nie z Moskwy.
  Z tego co czytałam zarówno w sieci jak i w papierowych to ówczesny Prezydent Lech Kaczyński spóźnił się na odlot samolotu około 20 minut (zaspał ? ) były również propozycje aby samolot prezydencki lądował w Moskwie lub Mińsku ponieważ w Smoleńsku nie ma pasażerskiego lotniska, tylko wojskowe.
  Janki podkręcają atmosferę, chodzi o podtrzymywanie niechęci do Rosji.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 17:24
  Permalink

  Boże spraw, żeby pan Władimir Władimirowicz Putin rządził naszym krajem chociaż przez rok…

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 17:44
  Permalink

  Święte słowa Pana Prezydenta Putina i tak spłyną po wyznawcach religii smoleńskiej, jak po kaczce. A po “Kaczce” spływa wszystko; i woda, i inteligencja, i co najważniejsze prawda, bo ważniejsza jest dla nich post-prawda. Ale może wreszcie Polacy się obudzą i powstaną z kolan wychodząc z indolencji umysłowej. Wg badań opinii publicznej w 2013 roku w zamach wierzyło 33 % Polaków, a ostatnio w 2017 roku już tylko 14 %, ale 29 % odpowiedziało, że trudno powiedzieć, która wersja jest prawdziwa. Odpowiednio 51 % w 2013 r. i 52 % w 2017 roku uważało katastrofę za nieszczęśliwy wypadek. Mamy więc niestety tylko 50 % myślących Polaków.

  @krzyk58. Popieram twoje stanowisko. Niestety ostatnio jestem bardzo zajęty, więc nie mogłem komentować. Przeczytaj mój post: https://obserwatorpolityczny.pl/?p=51348#comment-105198

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 o 19:36
   Permalink

   Mieclawie,każdy naród ma takiego przywódcę na jakiego zasługuje!O mało co naszym przywódcą byłby S.Tymiński!I tak się zastanawiam czy nie lepiej by to było,jak popatrze na Polskę po 89.Znał języki,fajną żonę i miał kasę.A to już dla Polaków wystarczy,nie wiem tylko co z wiarą.Pozdro.

   Odpowiedz
   • 15 grudnia 2017 o 22:30
    Permalink

    @Wlodek. Właśnie mniej więcej wtedy, gdy Tymiński się ujawnił moja wiara w Polaków prysła po raz drugi. Pierwszy to był 4 czerwca 1989 roku i wygrana styropianów w senacie. Wtedy zorientowałem się, że ci wszyscy moi znajomi, którzy tak chwalili partię wcześniej i przychodzili, aby sobie coś “załatwić” mają gdzieś socjalizm, itd. Jako urzędnik miałem tylu przyjaciół, a potem jak partię rozwiązano to czar prysł, bo już nie byłem im potrzebny 🙂 Ale cóż, byłem młody i głupi, idealista chcący pomagać ludziom, młody społecznik i działacz młodzieżowy. Wtedy zrozumiałem też, że komuniści i socjaliści po wojnie budując PRL i żyjąc uczciwie popełnili w zasadzie błąd, bo ten naród nie zasługiwał na wyzwolenie z “jaśnie pańskiej” i religijnej niewoli, czego dowody mamy obecnie w ramach dekomunizacji. Trudno, niech się nadal modlą do obcego boga, może jak już wszystko całkowicie padnie, to wtedy zechcą posłuchać uczciwych ludzi z sercem po lewej stronie i naszych egalitarnych idei 🙂 Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • 16 grudnia 2017 o 08:45
     Permalink

     Mieclawie,mamy podobne życiorysy,ja nie miałem złudzeń jak “spadochroniarz” Michnik przy pomocy K.K został posłem z Bytomia,znałem niektórych”opozycjonistów”którzy jedynym osiągnięciem było poparcie plebanii bo tam uprawiali”opozycje”,czerpiąc z darów Wujka Sama.

     Odpowiedz
    • 17 grudnia 2017 o 08:04
     Permalink

     Totalny upadek socjalizmu wskazuje, że ludzie nie dorośli do jego idei.
     Większość woli grać o swoje życie w kasynie kapitalistycznego darwinizmu.
     Zakładają optymistycznie, że wygrają, chociaż wiadomo, że wygranych może być garstka a grać trzeba znaczonymi kartami lub posiadać kasyno. Cała ta niby wielka gra toczy się w sumie o to kto więcej skonsumuje w trakcie swojego życia, do czego chętnie zachęcają kapłani wszelkiej maści religii. Czasami dziwię się, że ludziom nie szkoda danego im czasu na te proste gierki. Widocznie takie rozwiązanie z punktu widzenia ewolucji na bieżącą chwilę jest optymalne.

     Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 18:47
  Permalink

  tak na marginesie zwróćcie uwagę jakie doskonałe zdjęcia robią panu Putinowi…

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2017 o 19:57
  Permalink

  Znam robione celowo z premedytacją – “odwrotnie doskonałe”… jest
  ich naprawdę dużo – może nawet więcej niż doskonałych. 🙂

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 08:32
  Permalink

  Gdyby tak można” wypozyczyc “Pana Putina na naszego Prezydenta , choćby tak na 10 lat tylko………….

  Znam Jego 1-szy krok – wzrost emerytur dla nieuprzywilejowanych , o 300%.Rozwinąwszy marzenia, ech…………….!!

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 10:31
  Permalink

  Prezydent Putin uchylił rąbka tajemnicy a Tusk od razu chyba sra w gacie, czekam aż Prezydent Putin dopowie więcej i nie wątpię, że to nastąpi. Niech jeszcze Go więcej prowokują ale na wszelki wypadek trzeba uważać aby byli rządzący nie opuścili Kraju, bo “dobry” wujek przyjmie wszystkich jak np. byłego min. sportu.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2017 o 12:18
  Permalink

  Minęło sześć lat od katastrofy smoleńskiej, a zarazem sześć lat kłamstw i oszczerstw wynikających z braku wiedzy i cynizmu.

  Doczekałem się pięknej, wolnej Polski. Nie chcę jej stracić, o katastrofie smoleńskiej mam prawo mówić. Poświęciłem lotnictwu niemal 50 lat, z czego jako kapitan w liniach lotniczych ponad 30. Przewiozłem bezpiecznie miliony pasażerów od Alaski po Australię, od Tokio i wyspę Guam na środku Pacyfiku, po Amerykę Północną i Południową.

  W cywilizowanym świecie do kokpitu samolotu wiozącego VIP-ów nikt nie ma wstępu.
  Dam przykład: w 2013 roku pani kanclerz Merkel leciała ze swą świtą do Indii. Samolotu nie wpuszczono w przestrzeń powietrzną Iranu. Kapitan prawie dwie godziny krążył po stronie tureckiej, po uzyskaniu zgody poleciał dalej. Pani kanclerz dowiedziała się o tym siedem godzin po wylądowaniu. Proszę sobie wyobrazić naszą polityczną gawiedź. Pewnie kapitana wyrzucono by za burtę, a politycy sami wiedzieliby najlepiej co robić.

  Od momentu katastrofy pojawia się podejrzenia o spisek na życie prezydenta i zdradę stanu z obcym państwem. O bredniach głoszonych na temat katastrofy można napisać książkę lub nawet kilka. Wspomnę tylko wybrane.

  Pan minister Macierewicz zaraz po katastrofie twierdził, że Rosjanie na lądowanie premiera Tuska przywieźli w teczce ILS (Instrument Landing System), a na lądowanie prezydenta już nie przywieźli. Dalej Rosjanie nie odpędzili, powtarzam kuriozalne określenie „nie odpędzili”, naszego kapitana i nie zamknęli lotniska.

  Odpowiem panu ministrowi: ILS waży kilkaset kilogramów. Na lotnisku Okęcie był montowany 4 lata. Specjalnie wyposażony samolot kalibrował go, stabilizował ścieżkę schodzenia i centralną oś pasa. Na lotnisku Modlin instalowano ILS przez 3 lata. Koszt wyniósł 62 mln złotych.

  Panie Ministrze — kapitana nie odpędza się. To komary lub muchę z czoła można odpędzać. Lotniska nigdy nie zamyka się kapitanom, wyjątkiem jest sytuacja jeśli na pasie stoi inny, uszkodzony samolot.

  O lądowaniu lub nie decyduje tylko i wyłącznie kapitan.
  Pani poseł Kempa biegała po stacjach TV z rewelacją, że przyczyną katastrofy było niezabranie rosyjskiego nawigatora. Kosmiczna bzdura i kompromitacja pani poseł. Ma się to tak, jakby chirurgowi tuż przed operacją przyprowadzono salową i powiedziano, że jeśli pan doktor nie podoła, to ona pomoże przy operacji.

  Katastrofę smoleńską mozolnie, przez głupotę, brak wiedzy, chciwość i cynizm, przygotowywała polityczna czołówka PIS. Zaczęło się w 2006 roku za rządów premiera Jarosława Kaczyńskiego.

  W czasie publicznego wystąpienia minister obrony z PIS-u zapytany został przez oficerów-pilotów samolotu Tu 154 za Specpułku dlaczego nie ćwiczą na symulatorach. Odpowiedź była następująca i niebywale skandaliczna: „Nie, bo to ruskie symulatory”. Dla mnie powiało grozą i jęknąłem: „będziemy mieli katastrofy”. Nomen omen ten minister zginął w katastrofie smoleńskiej.

  Ćwiczenia na symulatorach są niebywale ważne, uratowały wiele istnień i nie do pomyślenia jest, aby z nich rezygnować.
  Cały świat lotniczy z nich korzysta. Prezesi nawet najbiedniejszych linii lotniczych klną, ale płacą za ćwiczenia swoich załóg. Ogrom głupoty i braku odpowiedzialności powala tu na ziemię.

  http://www.kuprawdzie.pl/prawda-o-katastrofie-smolenskiej/

  DZIĘKUJEMY WRESZCIE MERYTORYCZNY WPIS, WEB. WERONIKA 🙂

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2017 o 13:26
   Permalink

   Jerzy,mógłbyś dalej rozprawiać się z kłamstwem Smoleńskim,byłaby to nauczka dla”specjalistów”którzy wiedzą jedno,winien Tusk i Putin!Jeden podłożył a drugi zdetonowal.Pozdro.

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2018 o 22:10
  Permalink

  Panie Jerzyji, rozbił pan jednym celnym strzałem , wszystkie teorie oszołomów z dyrygentem tej komisji i kolejnych , pana smoleńskiego , w drobny pył.

  Jestem ciekaw , czy św. Antoni , spec, od rzeczy zagubionych , może pomóc pewnemu panu , w odnalezieniu choć tej garstki rozumu , którą ów pan zagubił i odnaleźć , nie potrafi. A może nie chce?….

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2018 o 22:16
  Permalink

  PS. Ja patrzę na ludzi , tylko , że akurat ci , co niby sterują naszym okretem , nie wszystkich mogę nazwac – swoimi .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.