Władimir Putin – najpotężniejszy i najbardziej wpływowy przywódca najwspanialszego kraju świata

Владимир Путин Source: пресс-службы и информации Президента Российской Федерации kremlin.ru
Владимир Путин Source: пресс-службы и информации Президента Российской Федерации kremlin.ru

Pan Władimir Putin to najpotężniejszy i najbardziej wpływowy przywódca, najwspanialszego kraju świata – Federacji Rosyjskiej. Jeżeli mielibyśmy szukać najlepszego, co pozostało po ZSRR, to właśnie ludzie i arsenał nuklearny.

Kraje b. ZSRR mają wielkie szczęście do wielu wspaniałych, zdolnych i doskonale wykształconych, a przede wszystkim rozumiejących życie ludzi. Niestety nie wszyscy z nich wykorzystywali (i wykorzystują), swoje talenty i możliwości jakie tworzą ich Ojczyzny dla dobra i rozwoju. Po okresie wielkiego złodziejstwa i rozkładu państw pozostałych po byłym ZSRR to, że w Rosji pojawił się pan Władimir Putin, to wynik dobrych podstaw i organizacji radzieckiego społeczeństwa.

Z dobrze zakorzenionych drzew, zawsze będą dobre owoce. Pod tym względem najbardziej to powiedzenie ujawniło się w Federacji Rosyjskiej, właśnie pod postacią pana Władimira Putina. Inne kraje miały mniej szczęścia. Może jeszcze bratnia Białoruś, jednak inne jak np. Ukraina, trafiły gorzej jeżeli chodzi o przywódców i elity. W Rosji, pomimo rozkładu systemu państwowego, udało się zachować rdzeń państwowości, który w wymiarze kadrowym skupia się w służbach specjalnych. Ich specyfika jest wszechogarniająca, obejmuje ludzi nauki, sztuki, biznesu, wojska, polityki i innych sfer rosyjskiego społeczeństwa. Właśnie dlatego Rosja jest silna i niepokonana, jak również odrodziła się z okresu upadku, do jakiego doprowadzili wysługujący się zachodowi złodzieje i liberałowie, słowa te w warunkach Rosji lat 90-tych to w zasadzie synonimy.

Celem politycznym pana Władimira Putina jest wzmocnienie Federacji Rosyjskiej, służy temu szereg działań i koncepcji geopolitycznych, jak i bieżąca polityka. Wszystko to, co dzieje się od początku rządów pana Władimira Putina służy jej modernizacji. Jest to bardzo wymagający, złożony i trudny proces, który postępuje bardzo powoli i nie można mówić, żeby był zakończony. Na pewno udało się spowodować, że rosyjskie państwo odzyskało sprawność i wydajność, pozwalającą na przetrwanie sankcji i ochronę własnego terytorium przed czynnikami zagrażającymi z zewnątrz.

Podstawowym czynnikiem, który zapewnia władza pana Władimira Putina i związanych z nim ludzi, to stabilizacja działania rosyjskiego państwa. Nie jest ono pozbawione wad i niewydolności. Na pewno problemem jest korupcja, mówi o niej co jakiś czas sam pan Prezydent, na pewno jest wiele innych problemów. Jednak ROSJA TRWA i będzie trwać, nie dlatego, bo nikt jej nie jest w stanie zagrozić. Potęga rosyjskiej armii jest oczywiście gwarantem bezpieczeństwa, jednak to tylko pochodna woli rosyjskiego społeczeństwa, które poprzez opór wobec sankcji Zachodu dało po raz kolejny dowód, że jest godne chwały swoich przodków. Zwycięzców w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, dzięki których poświęceniu zawdzięczamy nasz współczesny świat i w ogóle to, że żyjemy. Dzisiaj Rosjanie również przelewają krew za wolność i prawo do życia prześladowanych ludzi, Syria, gdzie jest zaangażowane rosyjskie państwo i Donbas, gdzie są rosyjscy patrioci – to współczesne więcej, niż Sparta! Rosyjskie społeczeństwo poniosło wiele ofiar dla światowego pokoju, ten proces trwa – jest niezbędny, bo jak nie Rosjanie, to kto?

W powyżej zarysowany sposób polityka zagraniczna pana Władimira Putina jest podporządkowana celowi głównemu, jakim jest wzmacnianie rosyjskiego państwa. Dzisiejsza Rosja to dyplomatyczna potęga, to jest kraj z którym liczy się cały świat. Casus Kosowa jest dzisiaj niemożliwy, Rosja nie zostawia swoich sojuszników. Dzięki poświęceniu Rosjan w Syrii, jak i cudowi jakim było uratowanie Krymu przed zbrojną napaścią, wojną i chaosem niesionym przez faszystów z nacjonalistycznej Ukrainy – Rosja jest państwem wiarygodnym. Na Rosji pana Władimira Putina można polegać, ten kto zainwestował w relacje z tym krajem ma z tego same profity i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Nie da się porównać Rosji dzisiaj, z Rosją z początku prezydentury pana Władimira Putina, ten kraj i to społeczeństwo – dokonało wielkiej przemiany, stając się czymś więcej, niż jedynie pozostałością po imperium. Świat powinien być wdzięczny panu Putinowi za tą przemianę i stabilizację, ponieważ jeżeli sprawy w Rosji potoczyłyby się wedle modelu jaki zaszczepiono na Ukrainie, to prawdopodobnie już by nie było świata jaki znamy.

W dniu urodzin tak znamienitego człowieka, wszyscy moglibyśmy sobie życzyć, żeby jak najszybciej jak to tylko możliwe, był także i naszym przywódcą. Wyrażona przez pana Władimira Putina wizja przestrzeni bezpieczeństwa, dobrobytu i współpracy od Lizbony do Władywostoku, to najbardziej ambitne przedsięwzięcie polityczne w historii świata. To zarazem najlepsza odpowiedź półkuli północnej na wyzwania globalizacji. Jeżeli ktoś zapyta o to, dlaczego pan Władimir Putin jest najpotężniejszym i najbardziej wpływowym przywódcą najwspanialszego kraju świata, to właśnie możliwość formułowania takiej wizji dla świata jest tym wyróżnikiem. Żaden inny przywódca na świecie, nie ma takich możliwości integracji i łączenia, jak przywódca państwa rosyjskiego.

Nie bójmy się rosnącej potęgi Rosji (chociaż to bardzo trudne), ten wspaniały kraj pod doskonałym kierownictwem jest wielką szansą dla świata. Generalnym postulatem polityki rosyjskiej wobec Zachodu w ostatnich latach, było tylko jedno – partnerstwo. Czas najwyższy, żeby Zachód wykorzystał wielką szansę, którą jest wyciągnięta dłoń pana Władimira Putina.

75 myśli na temat “Władimir Putin – najpotężniejszy i najbardziej wpływowy przywódca najwspanialszego kraju świata

 • 7 października 2017 o 04:51
  Permalink

  Chwała wielkiej Rosji – a pan Prezydent Putin niech żyje 200 lat!!!!

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 10:11
   Permalink

   Putin jest już u kresu swej wędrówki na tym padole. Raczej wcześniej niż później zobaczymy cyrk za naszą wschodnią granicą w związku z kolejną Smutą. Tak się kończy gdy system opiera się na jednym człowieku.

   Odpowiedz
   • 9 października 2017 o 12:45
    Permalink

    Dopowiedzenie.”Putin jest już u kresu swej wędrówki na tym padole.”
    ‘bob’ nikt nie zna dnia ni godziny, więc nie kuś losu, nie wiesz ile
    (jeszcze) piasku pozostało do przesypania w Twojej klepsydrze….
    BO, to wszystko marność nad marnościami i jeszcze po stokroć
    – marność…

    Odpowiedz
   • 9 października 2017 o 13:12
    Permalink

    To prawda, że nikt nie zna ale Putin jednak młodzieńcem już nie jest. Nawet jak będzie żył sto lat to jednak to nie będzie już na tyle silny i energiczny aby był zdolny do walki z różnorakimi koteriami na Kremlu. Paradoksalnie gdyby dziś Putin odszedł do krainy wiecznych łowów Rosja miałaby większe szanse na wewnętrzny porządek niż za 20 lat.

    Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 08:12
  Permalink

  Wielu by chciało mieć takiego prezydenta, jednak tylko Rosjanie mieli takie szczeście.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 08:15
  Permalink

  Wspaniały człowiek, wybitny polityk. Rosjanie mają szczęście. niech żyje 100 lat! najlepszego.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 08:52
  Permalink

  Wielki, wspaniały i wybitny człowiek. Niech Żyje jak najdłużej.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 08:59
  Permalink

  Co prawda Prezydentowi Wielkiego Narodu nie potrzeba laurki,ale w Dniu urodzin te słowa Krakauera pełne prawdy i politycznego realizmu z całego serca popieram!100lat zdrowia!”C Dniom Razdienia Gospodin Prezydent”!

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 09:39
  Permalink

  chciałbym Unii personalnej Europy z Rosją, tak żeby rządził pan Putin

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 09:50
  Permalink

  Nie chcę używać wielkich słów, ale prezydent Putin jest zesłaniem niebios, dla Rosji i dla świata. Wyobraźmy sobie dziś świat bez Putina.

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 16:29
   Permalink

   @Wojciech….no wlasnie ,jestem absolutnie tego samego zdania !!!

   Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 16:30
   Permalink

   @Wojciech….no wlasnie ,jestem absolutnie tego samego zdania !!!

   Odpowiedz
  • 8 października 2017 o 22:27
   Permalink

   Ten świat byłby BARDZIEJ SZCZĘŚLIWY gdyby go nie było!

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 09:58
  Permalink

  Trochę przesłodzone, ale prawdziwe.

  W zasadzie powrót Rosji do czołówki mocarstw – to Jego zasługa.

  Gratuluję Rosjanom takiego Prezydenta.

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 10:16
   Permalink

   Ale Putin chce powrotu do grona supermocarstw a nie mocarstw. Bycie na poziomie Niemiec czy Francji to jednak degradacja. A Waszyngton i Pekin to zbyt wysokie progi aby Rosja mogła być równorzędnym partnerem.

   Odpowiedz
   • 9 października 2017 o 12:20
    Permalink

    To nie tak. FR, p.W.W.PUTIN jest głównym graczem, no i oczywiście,
    ‘gdzieśtam” jest Pekin, noo i (jeszcze) ‘Ameryka”.. 🙂

    Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 10:24
  Permalink

  Putin przywrócił Rosji wielkomocarstwowość, dzięki czemu stabilizuje świat. bez silnej rosji już dawno byśmy graniczyli z Chinami i pańśtwem islamskim

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 10:35
  Permalink

  Ognia z wodą nie połączysz, więc pańskie życzenie pozostanie
  na zawsze pozostanie tylko życzeniem…oczywiście, nie może
  zabraknąć i moich życzeń… Желаю, Президенту России Владимиру Путину, крепкого здоровья, острого ума и долгих лет жизни, чтобы воплотить в жизнь все его планы по построению нового справедливого мира для всех народов! Amen. ?
  Pamiętajmy ze to służby(doły i średni szczebel, “góra”, zaprzedana była Zachodowi jeszcze “za Gorbaczowa…)) uratowały istnienie Rosji. https://www.youtube.com/watch?v=m3doQKa1BNg

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 11:03
   Permalink

   Pierwsze zdanie w (moim) poście) skierowane było pod adresem
   @Emeryt z Toporu.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 10:45
  Permalink

  Bardzo jednostronny tekst. Co jak co ale mimo potęgi Federacji Rosyjskiej (hm..nie wiem czy taka potężna ta Rosja w porównaniu ze Stanami czy Chinami) nie jest to kraj obiecujący dla normalnych ludzi.
  Ludzie wolą imigrować do Stanów i Europy Zachodniej. No to są miejsca dobrobytu i wolności. W Rosji ta wolność jest ograniczona…przykładem jest tutaj zakaz “propagowania homoseksualizmu”. Osoby homoseksulane w Rosji są prześladowane, mogą zostać zaaresztowane chociażby przez trzymanie się za ręce.
  Wiem, że działanie UE oraz sytuacja w Hiszpanii nie stawiają Europy w nalepszym świetle ale imigranci i tak pędzą do krajów zachodnich by ulepszać swoje życie. Nikt nie chce klepać biedy.

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 11:06
   Permalink

   Pani Natalia żartem, czy tak na poważnie?
   BO…. i “tu” mógłbym wymienić litanię dlaczego Rosja nie jest “zachodem” – dobrze to, czy źle? Wot wopros…. 🙂

   Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 11:29
   Permalink

   Natalia,jeśli wolność ma polegać na pracy na zmywaku w Londynie to niczym się nasi “inżynierzy od zmywaku” nie różnią od arabskich”emigrantów”,a zakaz propagowania seksualnych odmiennych zachowań znajdziesz nie tylko w Biblii ale i w Karcie O N Z!Jesteś mądrą kobietą a idziesz na pasku liberalnej propagandy!Pozdro.

   Odpowiedz
   • 7 października 2017 o 12:27
    Permalink

    @wlodek Który rozdział i artykuł karty ONZ tak głosi?

    Odpowiedz
    • 7 października 2017 o 16:22
     Permalink

     @Natalia & @wlodek…..to jakies nieporozumienie,gdyz Karta ONZ nie poswieca “odmiennym zachowaniom sexualnym” zadnego konkretnego artykulu a 1997 roku oglosila,ze homosexualizm i tzw.obojnactwo nie jest przestepstwem kryminalnym i ze nie mozna nikogo z tej racji skazywac wyrokami sadowymi i pozbawiac wolnosci oraz ze to nie jest choroba i nie mizna zmuszac nikogo do zadnych terapii…trwa niestety ostra walka tych ,ktorzy zaraz po urodzeniu lub we wczesniejszym dziecinstwie poddano skomplikowanej operacji usuwajac np.organy/gonady jednej z plci gdy dana osoba urodzila sie hako tzw.obojnak i miala zarowno meskie jak zenskie organy…osoby te chca same w pozniejszym wieku zdecydowac o swoim zdrowiu i przynaleznosci spolecznej…..

     Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 10:57
  Permalink

  Znaczenie pana Putina dla globalnego porządku jest fundamentalne, to Putin powstrzymał Amerykę, to dzięki Putinowi Chiny kierują swoją ekspansję na Południowy Wsdchód

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 16:28
   Permalink

   @hiena.. “ujal/ujela”,przylaczam sie do opinii….osoba prezydenta Putina ma kapitalne znaczenie dla calego swiata,w tym w utrzymaniu pokoju swiatowego i dwubiegunowosci…..????WSZYSTKIEGO,WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I DLUGICH LAT ZYCIA !!!??????

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 11:23
  Permalink

  Jak inaczej STO LAT dla WSPANIAŁEGO PREZYDENTA PUTINA w zdrowiu i bystrym umyśle. Reszta przyjdzie samo.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 11:40
  Permalink

  Ranking “Forbesa”: Putin znów najpotężniejszym człowiekiem świata
  ——————————————————–
  Jak napisał amerykański magazyn biznesowy, rosyjski przywódca ma wpływ zarówno na politykę krajową, sytuację w pogrążonej w wojnie Syrii, jak i na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Putin, były oficer KGB, rządzi Rosją już od ponad 15 lat.
  Drugie miejsce w rankingu zajął Donald Trump.
  Ostatnie miejsce przypadło Angeli Merkel.

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 13:16
   Permalink

   Jeden rosyjski polityk powiedział-jest Putin jest Rosja. Nie ma Putina nie ma Rosji. On powiedział to oczywiście aby się podlizać wodzowi ale nie wiem czy był świadomy tragicznego znaczenia tych słów dla Rosji.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 13:07
  Permalink

  NATALIO,RADZĘ PRZECZYTAĆ CAŁOŚĆ!A przy okazji Biblię.A tak przy okazji wrzucasz temat, który dla mnie jest to temat zastępczy który ginie wobec tematów współczesnego świata i na to dala się nabrać “Europejska Lewica”.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 13:20
  Permalink

  Szkoda, że nie jest naszym prezydentem. Mógłby być chociaż z rok.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 14:06
  Permalink

  Podobnie jak autor i użytkownicy portalu doceniam znaczenie i fakt, że jest na tym świecie przywódca takiego kalibru. Ale sugerowałbym spuścić nieco z tonu. Artykuł czyta się jak biuletyn propagandowy. Raz jeszcze apeluję do autora. Mniej emocjonalnie. Panegiryczno-hołdowniczy styl pisania, grozi dyskredytacją i naraża na śmieszność.

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 14:25
   Permalink

   Mnie się podoba, myślę że nigdy dość uznania i szacunku dla pana Putina. To wspaniały człowiek,.

   Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 14:31
   Permalink

   Mnie też się podoba, nie widzę niczego złego w czystej formie sympatii. Typowe dla umiejętnej krytyki – niby się zgadzam, niby popieram ale tak na prawdę to ja mam rację a wy ocieracie się o śmieszność… znamy takich predatieli

   Odpowiedz
  • 8 października 2017 o 04:56
   Permalink

   @Sedzia Frollo….jest obiektywny i biorac pod uwage manieryzm emecjonalny powyzszego tekstu,ktory w tej formie dla wiekszosci obywateli traci myszka (stara propaganda),przypomina de facto biuletyny propagandowe z minionych epok z przymusowymi akedemiami i przymusowymi defiladami ala Leonid Brezniew i usimieszki na twarzy i z tych powodow moze nawet wywolac odwrotnosc tego co zamierzal autor mianowicie,ze to nie uznanie dla Putina ale nabijanie sie z niego…,granica pomiedzy odawaniem honorow i a stawianie kogos niby to w krzywym zwierciadle oddajac mu poddacze holdy moze wywolac dyskredytacje …analiza @Sedzia Frollo jest prawidlowa i przyjazdna i zwraca uwage,ze “internet”wrzuci komus taki tekst,kto nie tego manieryzmu….wtedy rozne takue osoby jak np.min @Wielka Polska Katolicka z piana wscieklizny z ust rzuca.inwektywami ina OP i na autora i na czytelnikow stawiajac zarzuty wyrobnikow Rosji,zdrajcow,swin komunistycznych i innych temu podobnych….wlasnie glownie z uwagi na ten specyficzny manieryzm emocjonalny,ktory stalym bywalcom tu na forum OP nie rzuca sie tak “w uszy” i racji swoistego przyzwyczajenia i sympatii oraz uznania dla osoby prezydenta Putina…biorac pod uwage fakt,ze taki tekst z OP:tytul i nazwisko takiej osobistosci jak prezydent Putin bedzie milionami przez wyszukiwarki internetowe logarytmicznie w ulamkach sekund wedrowac po calym swiecie i ladowac u czytelnikow zgola o innej orientacji i politycznej i kulturowej przeto zyczliwa analize poznawcza komentatora: @Sedzia Frolla nalezy z podziekowaniem przyjac do wiadomosci i nawet wyciagnac
   wnioski by w przyszlosci.unikac sytuacji gdzie niby doniosly tekst z uwagi na rzadko stosowany obecnie emocjonalny manieryzm moze wywolac paradoksalny skutek: nie oczekiwana wesolosc i dyskredytscje osoby,ktora autor chcial w wyjatkowy sposob wyroznic ( ludzie przeczytajcie sobie na jakies ulotce lekarstwa co to jest “syndrom paradoksalny”…to co mialo np.uspokajac wywolalo reakcje podniecenia a nawet agresji…to co mialo obnizyc cisnienie krwi wywolalo jej raptowny, zyciu zagrazajacy wzrost a wiec skutek odwrotny od oczekiwanego )…..prosze wszystkich komentatorow o przeanalizowanie takiego fenomenu jakim jest syndrom /zespol paradoksalny….

   Odpowiedz
   • 9 października 2017 o 16:32
    Permalink

    “krolowa” poprzez stosowaną mniemanologię – semantykę, próbuje
    nadać nowego blasku słowom “Sędziego Trolla”…można i tak,można i ,można,moż….

    @Adam. W którym zdaniu zauważył pan ‘treści nieprzystojne”?
    Krótko: Albo życzę z serca, albo temat mijam. Życzenia ograniczone pozostawiają ‘jakiś” zgrzyt….być może ‘nie musiałem
    zauważać’ – mea culpa. Proszę przyjąć przeprosiny.

    Ps. Treść kom. “krzyk58
    9 października 2017 at 12:27” (w zamierzeniach) kierowana była imienne do @bob… 🙂

    Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 13:18
   Permalink

   Autor być może był członkiem TPPR i tak mu już zostało.

   Odpowiedz
   • 9 października 2017 o 17:14
    Permalink

    Z tego co pamiętam nie jeden ‘dzisiejszy wolnościowiec – wczoraj”,
    udzielał się w TPP-R, niektórzy to już “se ze skał nawet pospadali”…
    ‘bob” rozwadniasz temat…

    Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 14:41
  Permalink

  Władimir Putin jest wspaniałym prezydentem, możemy zazdrościć Rosjanom. Co wy na to, żeby założyć stowarzyszenie mające na celu zgłoszenie akcesu Polski do Federacji Rosyjskiej?

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 15:36
  Permalink

  @ Natalia

  Zgadzam się.
  Ile można – niedźwiedzie, wódka, bałałajka.
  Homoseksualiści oto główny problem Rosji.
  Putin nie pozwala trzymać się za rączki.
  Horror.

  #436-ФЗ
  Федеральный закон
  “О защите ДЕТЕЙ от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию”.

  Zakaz propagowania homoseksualizmu?

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 17:00
   Permalink

   @ Kamczatka miło, że się pojawiłeś i w swoim stylu (mnie on odpowiada) porozmawiałeś sobie z Natalią. Natalia no cóż, jest to jedna z osób, które biorą udział w kilku demonstracjach dziennie z różnej okazji lub bez okazji (całe szczęście, że demonstracje są w Warszawie) a nie u mnie na wsi.
   Natalii życzę natomiast aby otrzymała wizę do USA i doświadczyła tamtejszej wolności i demokracji, zatem powodzenia p. Natalio.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 15:38
  Permalink

  Budujący artykuł i chyba takich, dużej części Polaków trzeba, panu Prezydentowi Federacji Rosyjskiej życzę tradycyjnych stu lat.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 15:50
  Permalink

  Po przeczytaniu felietonu i komentarzy wymiękam. Ludzie opanujcie się!!! Pan Krakauer też z tym wierno-poddańczym uwielbieniem, niech wrzuci na luz!!! To jest tandetne i pozbawione godności.
  Ja rozumiem podziw dla Pana Prezydenta Putina i jego roli w światowej geopolityce. Faktycznie mamy co zazdrościć Rosjanom i wypada im oczywiście pogratulować oraz życzyć zdrowia Prezydentowi.
  Ale jak mam rozumieć ten fragment tekstu?: “W dniu urodzin tak znamienitego człowieka, wszyscy moglibyśmy sobie życzyć, żeby jak najszybciej jak to tylko możliwe, był także i naszym przywódcą.”??? Oczywiście chciałbym mieć przywódcę na miarę Putina, ale Polaka, który zadbałby o naszą suwerenność i niepodległość oraz pokojową partnerską współpracę ze wszystkimi sąsiadami rozwijającą naszą Polsko-Lechicką kulturę sprawiedliwości społecznej, ale nie pod obcym kierownictwem, bo to deprecjonuje poziom inteligencji Polaków!!!
  Kolejny fragment: “Wyrażona przez pana Władimira Putina wizja przestrzeni bezpieczeństwa, dobrobytu i współpracy od Lizbony do Władywostoku, to najbardziej ambitne przedsięwzięcie polityczne w historii świata.” ??? Czyli co, mamy stać się taką kolejną republiką bananową, jak obecnie proamerykańską i unijną??? Tylko z wiatrem ze wschodu? To po to kiedyś Polscy komuniści i socjaliści narodowcy walczyli o suwerenność kraju, abyśmy się nie stali 17 republiką??? Gdzie tu logika i godność???
  Podobne teksty wierno-poddańcze czytałem w latach 80-90-tych pod adresem Ameryki, Reagana i UE. Było mi wtedy wstyd za Polską “inteligencję” i te pseudo-elity?.
  Myślę, że na tym portalu nie musimy naśladować naszych nieudolnych elit i pseudo-inteligencji, a szacunek do Prezydenta Putina można wyrazić z pełną godnością “bez lizania …..”:-) Szanujmy się, wtedy i nas będą szanować, inaczej będziemy przez wieki robić za “kundelki”, raz zachodnie, jak teraz, a innym razem wschodnie, w zależności od tego gdzie jest interes! To jest w najczystszej postaci polityczna “prostytucja”. W ten sposób nigdy się nie odbijemy od dna. Rosjanie z Prezydentem Putinem na czele będą szanować tylko tych, którzy coś potrafią i godnie postępują. Podobnie jak tzw. zachód. To są już inne realia gospodarcze i geopolityczne niż za czasów ZSRR.
  Od wielu lat obserwuję Prezydenta Putina i jego otoczenie, ich politykę, jak z godnością przyjmują razy i odpowiadają na różne upokorzenia, ale nigdy nie zauważyłem “lizania tyłka” komukolwiek nawet w najtrudniejszych chwilach. I to się nazywa osobista godność i wyższy poziom inteligencji. Bierzmy z nich przykład, ale nie popadajmy w kolejną wierno-poddańczą zależność.

  Co do przyczyn, dlaczego u nich służby specjalne potrafiły uratować kraj od całkowitej ruiny, to odrębny temat. Warto jednak wskazać, że oni nie mieli swojego “jaśnie państwa” i kk działających na rzecz obcych interesów, a ich transformacja ustrojowa z lat 1985-2000 to być może wielki projekt służb specjalnych, po to właśnie, aby uratować Rosję??? Mogli to zrobić tylko w warunkach obecnej gospodarki kapitalistycznej, odpuszczając sobie uszczęśliwianie komunizmem na siłę dawnych demoludów. Dawne demoludy, muszą same pozbyć się swoich problemów i wyjąć rękę z “nocnika” zachodniego, aby odzyskać pełną suwerenność. Rosja już za darmo tego nie zrobi??? Bo i po co???

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 16:15
   Permalink

   Myślę Miecław, że pan autor po prostu napisał to co myśli i muszę ci powiedzieć, że wielu z nas tak myśli. Uważam, że Unia Europejska i Rosja powinny stanowić jedno pod zwierzchnictwem pana Władimira Putina, to nie jest niemożliwe. tylko trzeba chceć, a żeby chcieć – trzeba mieć szczerość w sercu i wyrażać uczucia.

   Odpowiedz
   • 7 października 2017 o 17:49
    Permalink

    Trzeba myśleć perspektywicznie. Putin nie będzie wieczny. Po nim może objąć władzę, ktoś bardziej nieprzewidywalny i nieudolny lub wręcz imperialista niszczący kultury narodowe, i co wtedy? W ramach ZSRR republiki narodowe powoli traciły część swojej tożsamości kulturowej, po rozpadzie popadły w kolejną eksterminację kulturową ze strony UE (Litwa, Łotwa, Estonia wymierają). Trzeba być przygotowanym na różne warianty rozwoju sytuacji międzynarodowej, czyli być przygotowanym na różne scenariusze.
    Chodzi o zdrowy rozsądek i budowanie partnerskich zasad współpracy bez nadmiernego uzależnienia z jednoczesną ochroną własnej tożsamości kulturowej, która np. w Polsce zaczyna też zanikać po wpływem anglosaskiej mody i kultury oraz ogólnie imperialnych kulturowych wpływów zachodnich. Obecna młodzież nie zna nawet genealogii swojej rodziny, nie ma pojęcia o historii, wytatuowana i słuchająca muzyki amerykańskich gangów oraz anglojęzycznej łupanki nie docenia polskiej kultury. Nie czyta książek, generalnie jest uwsteczniona. Oczywiście nie wszystka młodzież, ale odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość. Wnioskuję to na podstawie moich uczniów, którym dopiero ja przywracam pojęcie godnego i przyzwoitego postępowania oraz wskazuję kierunki doskonalenia swego umysłu i osobowości.

    Z waszymi postami jest podobnie, jak z opiniami 30-40 lat temu Polaków zapatrzonych w Zachód, on miał dać nam rzekomo bogactwo i wolność. Parcie było niesamowite. Peany na cześć UE także. A co mamy? Gdy wtedy negowałem zapatrywania Polaków, byłem osamotniony w swych opiniach, a że byłem wtedy młodym człowiekiem to starsi mnie wyśmiewali, że jestem głupi. Teraz ja mógłbym się wyśmiewać z nich, gdy przychodzą do mnie po porady, ale nie chcę ich dobijać, są to już najczęściej po styropianowe ludzkie wraki.

    Aby zachować godność nie możemy małpować innych kultur i musimy odbudować szacunek do nas samych. Nie zrobimy tego na kolanach przed Putinem, UE, Ameryką, czy Watykanem.

    Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 18:31
   Permalink

   @Miecław. “TU” ne ma problema…jest problem niestety w Twojej percepcji przejawiający się
   w nad/używaniu ‘zamierzchłych” określeń nie przystających
   nijak do rzeczywistości.Miecław – napisz proszę którzy to komuniści tak zabiegali o to byśmy nie stali się 17 republiką, może towarzyszy z CBKP (KPP)? A? 🙂 ” a ich transformacja ustrojowa z lat 1985-2000 to być może wielki projekt służb specjalnych, po to właśnie, aby uratować Rosję??? Dalibóg – rodzynek,Miecławie
   powyższe przemyślenie może pretendować do myśli miesiąca. 🙂

   @Karmazynowy Trufel .To nie tylko jest niemożliwe – – to jest
   sprzeczność sama w sobie…. KRAKAUER puentuje: “Czas najwyższy, żeby Zachód wykorzystał wielką szansę, którą jest wyciągnięta dłoń pana Władimira Putina.” Problem w tym,
   że szeroko rozumiany Zachód, inaczej rozumie…raczej nie rozumie
   równych,partnerskich relacji.BO, nie tak miało być w założeniach…
   relacje suweren – wasal, TAK! Zwłaszcza po ‘pokojowym” podboju
   Europy środkowo-wschodniej

   @Sędzia Frollo. Byłoby cool gdyby poprzestał Sz. na pierwszym zdaniu. Pozostałe pasują niczym “kij do doopy’…

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 16:43
  Permalink

  Ja mam ten artykuł na 73 pozycji. Nieźle was google skopało. A inni czytelnicy? Proszę dać znać..

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 16:55
  Permalink

  Drogi Mieclawie,ja w odróżnieniu od Ciebie w czasach gdy W.W Putna oskarża się o wszelakie ZŁO współczesnego świata,głos Krakauera należy uszanować i popierać!I bez dwóch zdań .Jakie miejsce zajmuje Polska w stosunkach między naszymi krajami,wynika z naszej tragicznej polityki!Byłem na Krymie i gdyby przenieść poglądy ludzi na nasz kraj w politykę p.Prezydenta to zostałoby puste miejsce z napisem”Tu była kiedyś zdradziecka Polska”.Może ostro ale jak czytam opinie i komentarze na innych blogach to na nic innego nie zasługujemy!Pozdro.!

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 18:35
   Permalink

   Włodku! Co do zasady się zgadzam z tym co piszesz. Ale naszej pozycji nie odbudujemy na kolanach przed Putinem. On wie co to godność i tylko narazimy się na śmieszność. Putin uszanuje Polaków tylko wtedy, gdy zobaczy nasze godne zachowanie, bez czołobitności, ale z zasadami postępowania, które zmażą zdradę interesów słowiańszczyzny.
   Poza tym z tą zdradą to też bym nie przesadzał, bo w ramach ZSRR oni też sobie nie poradzili z gospodarską socjalistyczną i można nawet zaryzykować twierdzenie, że pozostawili nas (wszystkie demoludy) na pastwę światowej kapitalistycznej oligarchii, ratując swoją dupę. Więc sami też zdradzili ideały socjalizmu i komunizmu oraz nie byli w stanie pokazać przykładu innym narodom z bloku, że są lepsi od Zachodu, mimo dłuższych tradycji gospodarki planowej niż u nas o ponad 20 lat. Dobrze, że chociaż oni mieli swoje służby specjalne trzymające kontrolę nad swoją transformacją, która się odbyła w interesie zachowania ich integralności terytorialnej i suwerenności, ale to inna bajka.
   Moim skromnym zdaniem nasz Krakauer zbyt czołobitnie to napisał, ot co i tyle. Nie wystawiajmy się na pogardę.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 18:25
  Permalink

  @ Miecław w artykule chodzi o życzenia z okazji urodzin Prezydenta FR. Ty natomiast przypominasz sprawy polityczne sprzed 30-40 lat, to nie ma związku z artykułem.
  Podpieram Autora artykułu i uważam, że artykuł jest bardzo dobry, napisany z nerwem i o to chodzi przy takiej okazji.
  Zatem wznieśmy toast za zdrowie Prezydenta FR. Przy okazji pozdrawiam wszystkich rusofili .

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 18:57
   Permalink

   @Wieczorynka. Nie mam nic do życzeń, są dobre. Czepiłem się niektórych czołobitnych tez, które rzucają nas na kolana.
   Szanuję Rosjan, podziwiam i lubię ich kulturę, im i ich Prezydentowi życzę jak najlepiej, ale przykro mi RUSOFILEM NIE JESTEM i nigdy nie byłem, podobnie, jak np. germanofilem, amerykanofilem, czy innym -filem. Więc musicie niestety znosić moją krytykę:-)
   A swoją drogą pozostaje pytanie, skąd u Polaków taka ciągła chęć padania na kolana przed różnymi guru?:-) Czy to nie pozostałości kulturowego katolicyzmu, nawet u ateistów?
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 18:59
  Permalink

  oto widzimy klasyczny przypadek prowokatora, który jest tak bezczelny, że dyskusję merytoryczną, jakże szczytną i w dniu święta ważnej dla nas wszystkich osoby – zamienia w didaskalia, temacik zastępczy niczym z poradnika agitatora Solidarności – jak zająć robotników, żeby nie mówili o braku mięsa w sklepach. Proszę pana nie z nami takie numery, na czym jak na czym, ale na prowokatorach to my się tutaj znamy… myślę że powinien pan przeprosić wszystkich współkomentujących. Nie jest panu trochę wstyd?

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 18:59
  Permalink

  @wlodek @Kamczatka @wieczorynka
  Nigdzie nie napisałam, że chciałabym wyjechać na zachód. Wręcz przeciwnie- dobrze mi tutaj gdzie jestem. Nie, nie chodzę na manifestacje bo to strata czasu, mimo iż nie popieram obecnego rządu.
  Tutaj nie chodzi tylko o “trzymanie się za rączki”. Ustawa o zakazie propagowania homoseksualizmu narusza wolność słowa i wolność wyrazu. Łamanie tych wolności to jedne z problemów współczesnego świata.
  W to wchodzi też łamanie praw mniejszości- w przypadku Rosji praw mniejszości seksualnych. Między innymi dlatego jestem przeciwna współczesnej polityce Rosji chociaż nie widzę jej jako zagrożenia dla Polski (i przewracam oczami kiedy ktoś straszy inwazją Rosji na Polskę).

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 19:17
   Permalink

   Natalio,problem w tym że problemu nie ma!I ja nie będę nikomu zaglądał do łóżka ale i nikt nie będzie mnie zaglądał!Zajmijmy się tymi którzy ośmieszają Polskę stojąc z różańcem na granicach odpedzajac ZŁO,a z drugiej strony jestem przeciw homoseksualnym rodzinom z dziećmi.Coś za coś.Pozdro.

   Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 22:49
   Permalink

   @Natalia, tzw Ustawa o zakazie propagandy homoseksualizmu to nic innego jak “Ustawa o ochronie DZIECI przed informacjami, które są szkodliwe dla ich zdrowia i rozwoju”
   Zgodnie z tą ustawą wśród dzieci nie wolno rozpowszechniać informacje, które odrzuca wartości rodzinne, promuje nietradycyjne stosunki seksualne i kształtuje brak szacunku do rodziców i (lub) innych członków rodziny.

   Odpowiedz
   • 8 października 2017 o 19:33
    Permalink

    Ale zostało naukowo udowodnione, że homoseksualizm to nie jest perwersja czy też choroba. Dzieci należy informować, że istnieją mniejszości seksualne i należy je tolerować i nie wykluczać ze społeczeństwa. Zresztą czym różni się obściskująca się para homoseksualna od obściskującej się pary heteroseksualnej? Widok obu byłby dla dziecka “traumatyczny”. W takim razie sprawiedliwym byłoby zakazać także propagowania heteroseksualizmu.
    Po co ktoś ma czuć się źle ze swoją seksualnością? Dlaczego ktoś ma się z tym chować, wpędzać w depresję i w ogóle być nieszczęśliwym? Już mieliśmy sporo przypadków tutaj w Polsce, że nastolatek popełnił samobójstwo bo był nękany przez swoją seksualność.
    W JAKI sposób ma tolerancja par homoseksualnych być szkodliwa dla rozwoju dziecka? Nie wystarczy mu po prostu wytłumaczyć że homoseksualizm jest czymś normalnym? Czy może Pan @Kamczatka należy do grona osób, które uważają że homoseksualizm (i biseksualizm) jest zaraźliwy? Hehe.

    Odpowiedz
   • 8 października 2017 o 21:06
    Permalink

    @Natalia. Jak nie, jak tak!! 🙂 Takiego lewackiego bełkotu już dawno
    nie czytałem……………………………………………pozostaję z nadzieją
    iż @Kamczatka ‘zwyczajnie” z’ignoruje panią,napiszę dosadniej,
    potraktuje niczym zepsute powietrze. Tak wiem,’zboczyńcy byli
    od zawsze i niech se będą” ci nieszczęśnicy – byle ich chore,wynaturzone ‘potrzeby’
    Nam Ludziom nie wysuwały się przed nos na plan pierwszy jak to jest czynione na lewackim, trockistowskim zachodzie.Amen.
    Rekomenduję lekturę znalezioną na chybił-trafił, na chybcika,
    to tak ze zdenerwowania. http://racjapolskiejlewicy.pl/homoseksualizm-jako-choroba-czy-zaburzenie-ktore-mozna-leczyc/5738

    Odpowiedz
    • 9 października 2017 o 20:09
     Permalink

     @krzyk58
     Homoseksualizm to nie choroba- “z bardzo prostej przyczyny – nie powoduje psychopatologii, czyli zaburzeń psychicznych. Kiedy homoseksualizm uznano w XX wieku za chorobę, badania na ten temat były przeprowadzane wyłącznie na więźniach, którzy wykazywali tzw. homoseksualizm zastępczy. Stąd na długie lata zapanował błędny wniosek, że homoseksualizm to choroba. Dopiero gdy wykonano badania, w których porównywano zdrowych homoseksualistów z środowiska poza więziennego do zdrowych heteroseksualistów funkcjonujących normalnie w społeczeństwie zauważono, że nie ma między nimi istotnych różnic i że psychopatologii homoseksualizmowi przypisywać nie wolno.”
     Homoseksualizm to też nie dewiacja, ponieważ dewiacja to “stan, w którym dotknięta nim osoba stymuluje się seksualnie w taki sposób, że medycznie lub społecznie krzywdzi siebie bądź innych. Do dewiacji seksualnych należą np. ekshibicjonizm, sadyzm, masochizm, pedofilia, zoofilia i inne. Wszystkie one mają powyższy charakter. Homoseksualizm natomiast nie – jest normalną orientacją seksualną, tak samo jak bi- i heteroseksualizm.”
     http://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mity-na-temat-homoseksualizmu.html?m=1

     Dlaczego tak trudno to zrozumieć? W jaki sposób wytłumaczenie dziecku co to jest homoseksualizm i “dlaczego ci panowie się całują?” wydaje się niektórym niemożliwe? Załamujące jest, że nadal istnieją tacy “lekarze” jak ten Aardweg.

     Odpowiedz
     • 10 października 2017 o 02:13
      Permalink

      @Natalia…no wlasnie,komentatorka zawarla naukowa analize zagadnienia natomiast komentator @krzyk58 posluguje sie wylacznie emocjonalna wersja populizmi i to niestety we wszystkich dziedzinach i jest zwolennikiem skrajnego kreacjonizmu i anarchii a nie dialektycznego rozwoju ludzkosci/spoleczenstw i odrzuca ewolucje…..nie wiem wiec czy argumenty logiczne opierajace sie na wynikach badan oraz akceptujace demokracje znajda tu zastosowanie….

   • 9 października 2017 o 21:52
    Permalink

    Kochana p. Natalio, widzę, że panią męczy temat homoseksualizmu a jak męczy to znaczy, że sama/sam średnio w to wierzę.
    Pani Natalio proszę nie przekonywać innych do swego punktu widzenia, ja tego nie robię i wcale nie uważam i chyba nikt tu z piszących, że homoseksualizm to choroba, tylko temat zastępczy. Świat ma poważniejsze problemy.
    Proszę sobie zajrzeć do literatury i sprawdzić ilu wybitnych pisarzy/artystów było homoseksualistami środowisko o tym wiedziało i nikomu też to nie przeszkadzało. Czytelnicy OP mają raczej inne zainteresowania. Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 19:13
  Permalink

  @Miecław. Niepotrzebna panika w temacie przejęcia schedy po prezydencie Putinie – Rosjanie nie dopuszczą by władza
  ewoluowała w kierunku “demokracji brukselskiej”. “W ramach ZSRR republiki narodowe powoli traciły część swojej tożsamości kulturowej,’ No pacz Pan a ja gupi sadziłem że było odwrotnie tzn. umacniały
  swoją niezależność w ramach Związku, że USRR miała np. swojego
  reprezentanta na forum ONZ… że nieliczne ludy/plemiona dzięki
  Związkowi przetrwały w niezłej kondycji,( nie pobierano rekruta na wojnę ‘za STALINA”) inną sprawą jest słabe uodpornienie tubylców syberyjskich na %, niczym Indianie…..
  Miecław, spoko – zastosuj się do dobrej rady kom. “wieczorynki”…

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 20:04
   Permalink

   @krzyk58. Wiesz doskonale, że te republiki były też kolonizowane przez Rosjan, jak kiedyś kresy przez Polaków narzucając swoją kulturę. Po iluś tam dziesiątkach lat te kultury mogłyby zaniknąć razem z ich narodowymi językami, albo pozostać atrakcją turystyczną. Zawsze tak jest na styku z tzw. kulturami dominującymi, socjologicznie to nic nadzwyczajnego. To zresztą zostało odpowiednio wykorzystane przez zachód przeciwko ZSRR. Oczywiście należy docenić to co ZSRR zrobił dla tych republik budując im przemysł i dając ochronę, także w sferze kulturowej, ale bez przesady z tą czołobitnością.
   Co do percepcji – ty musisz się zastanowić, czy właściwie diagnozujesz przeszłość i przyszłość, bo pomyłki już ci się zdarzały i teraz jesteśmy w UE:-). Ja natomiast twardo idę Lechicką drogą i promuję pełną niezależność Polski oraz odbudowę jej słowiańskiej kultury bez naszych duchowych okupantów.

   Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 20:38
  Permalink

  A teraz na miłe zakończenie, przytoczę dwie zabawne historyjki dotyczące tych co najwięcej skorzystali na majątku Rosji po 1991 roku.

  1. Żona i mąż zwiedzają Wersal

  jak ci się podoba, pyta żona?

  no może być odpowiada mąż – skromnie i czysto.

  2. Mąż wraca do domu, żona pyta ?

  ty kupiłeś arbuza czy airbusa, nie zrozumiałam przez telefon

  Nasi od “prywatyzacji” raczej nie są aż tak bogaci ale gdzieś pieniądze z “prywatyzacji” się ulotniły.

  Odpowiedz
 • 7 października 2017 o 21:02
  Permalink

  Jakość owoców ,w głównej mierze, zależy od zawartości genomu , nie od systemu korzeniowego rośliny.
  Rosja jest krajem o ciągłości politycznej w tym ciągłości elit. Nie można tego napisać o Polsce. Trudno więc wymagać od ludzi, którzy niedawno nie wiedzieć komu czyścili kominy, czy szlifowali wały, by znalazłszy się na odpowiedzialnym stanowisku sprostali tej odpowiedzialności.
  W Rosji natomiast, system patriotycznego spojrzenia na swoją ojczyznę był kultywowany bez względu na ustrój. Zauważcie ,że w patriotycznym okrzyku “czerwonoarmistów” ojczyzna pojawiała się zaraz za Stalinem.
  Współczesny świat nie jest rządzony przez demokratyczną władzę, jak to uporczywie się deklaruje. światem rządzi oligarchia. Po upadku ZSRR , odejściu Gorbaczowa i upadku Jelcyna oligarchia rosyjska , a przynajmniej osoby, które chciały być za nią uważane potrzebowały figuranta, który w ich imieniu administrowałby Rosją. Wybór padł na Włodzimierza Putina. Człowieka służb specjalnych, sprawdzonego karnego oficera, który potrafi słuchać poleceń i je bez szemrania wykonywać. Nie zagłębiając się w historię muszę stwierdzić,że biorąc pod uwagę zawodowe doświadczenia Pana Prezydenta zdobyte w Niemczech- był to dla Rosjan, w tym kontekście najlepszy wybór.
  Okazało się jednak, że pan Włodzimierz Putin oprócz karności i posłuszeństwa jest jeszcze ,lub przede wszystkim patriotą. Rozwój sytuacji w Rosji i rola w nim Pana Putina wskazuje ,że jak się chce ,to można. Tzw “oligarchia” okazała się zwykłymi złodziejami, którzy albo poszli siedzieć, albo też zwrócili znaczną część ukradzionego Rosji dobytku-co przejawiało się w pewnym czasie np.znacznymi Cypryjskimi inwestycjami w Rosji. Dzięki temu Rosja w XXI wieku znalazła się jako silny i niezależny kraj, z którym wszyscy muszą się liczyć. Nie do przecenienia jest tu rola Pana Putina. I za to Rosjanie powinni mu być wdzięczni.
  Jaka z tego nauka dla Polaków?
  No więc właśnie. Podstawowa. Przyjęty przez nas model postrzegania rzeczywistości jest oczywiście błędny. Dzielenie ludzi na tych z poprzedniej epoki( tych czerwonych i do niczego) i tych zwycięskich patriotów z komunistycznej opozycji urąga podstawom inteligencji najmniej inteligentnego z członków Naszego Narodu.
  Uważam, że zamiast IPN wystąpić powinna Centralna Kartoteka Kryminalna, w której byłby spis wszystkich bandytów, złodziei, morderców etc.Zamiast tego ściga się więc
  Bogu ducha winnych oficerów SB wykonujących kiedyś sumiennie swoją pracę, a kanalie pokroju Stefana M (brata znanego Pana redaktora) mają się jak najlepiej. Przyznacie ,że to istny matrix.
  Po 1989r a właściwie to po 1985, okazało się, że bez większego wysiłku , grupa ludzi w imieniu swoim i naszych sąsiadów oraz sojuszników może przejąć władzę w 38 milionowym kraju, w zasadzie bez społecznego oporu a nawet z przyzwoleniem tegoż społeczeństwa. Spójrzcie więc czym kończy się brak elit w społeczeństwie. Niby drobna sprawa, a jakich rozmiarów społecznych , narodowych , ekonomicznych , a nawet demograficznych , rodzi skutki.
  W tej chwili , gdybym spróbował podsumować naszą sytuację jako narodu i państwa, nie potrafiłbym znaleźć prawie żadnych aspektów pozytywnych zmian z lat 80 tych.
  I w tym kontekście Rosjanie winni dziękować Bogu,że mają takiego przywódcę jak Włodzimierz Putin. Zawsze go podziwiałem i szanowałem, chociaż jako Polak powinienem na niego narzekać. Dobrze życzę Rosjanom- więc niech im się darzy. Natomiast my wyciągajmy z tego wnioski i uczmy się. Żebyśmy potrafili rozpoznać patriotę od opłacanego przez sąsiadów jurgieltu.

  Odpowiedz
  • 7 października 2017 o 21:52
   Permalink

   Dużo prawdy o losach po Jelcynowskiej Rosji opisujesz Józefie.Stąd dzisiaj w polskich łżemediach o rocznicy Władimira tylko w kontekście 3 tysięcznej”manifestacji”w wielomilonowej Moskwie i Pitrze! Diengi Sorosa “poszły się jeba…”A złodziej Nawalny może otrzymać góra 5 procent!Pozdro.

   Odpowiedz
 • 8 października 2017 o 00:45
  Permalink

  To jest wybitny tekst, zwraca uwagę na to co w polityce pana Putina jest najważniejsze.

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 02:20
  Permalink

  Pan Krakauer i Pan Miecław , bo oni tu sa przede wszystkim zarzewiem , małego sporu {czołobitność}, maja podpołu raxcje, ale każdy z osobna. Jestem Słowianofilem {Hitler tez nim był, zanim Beck , nie palnął sobie w łeb , za swój irracjonalny wobec niego upór] i myslę, że Pan Mięcław tez nim jest , to się wyczuwa. Słusznie Pan broni bogatej we wszystko, naszej – słowiańskiej duszy i natury. Zanim przyjęliśmy chrzest, to wielkie nasze słowiańskie bogactwo ducha i obyczajow , wyrastających kultorowo także ponad zwącym siebie Zachodem, gorowało Pisze o tym minn, kronikarz niemiecki , niemal nie wychodząc , nad nami Słowianami , z podziwui uznania o panujących u nas obyczajach i gościnności..

  Barbarzyńso narzucone i przyjmowane chszescijaństwo z nas wspaniałych , nader obyczajnych i kulturowo bogatych , zamieniło w tą zachodnią barbarzyńska krainę.

  Pisze tak katolik, ale często , aż nazbyt często nienawidzący zachowan , mających miejsce w krk. Sami daja watykańscy i nasi pełni pazerności , pychy , obłudy , kłamstwa itp., co znamienitsi duchowi” pasterze”. Kogo może dziwic taka ma postawa, to odpowiadam , że to nie schizofreniczne zachowanie. Trzeżwe mym zdaniem i rozsądne . Nie został się sam , Panie Mięcławie , w swej krytyce i i apologowaniu Słowian i naszej narodowej samodzielności i dumy . Jestem w tym minn. z Panem.

  Mój zas krytyczny , wręcz niepokorny stosunek do krk i jego wad, w niczym nie przeszkadza mi w tym , co dla mnie od krk , jest ważniejsze – w wielkiej miłości i wierrze , do Jedynego BOGA < KTÓRY MOŻE WSZYSTKO i jest ponad marnościami i małostkami , jako Stwórca Wszechśiata , Wszechswiatow tej zapyziałej zlej planety, jaką, jest Ziemia.

  Różnię się też od krk , w pojmowaniu Kościoła , który miał za zadanie zbudować na polecenie samego Jedynego Boga apostoł, któremu powidział:" Piotrze ty jesteś opoką , na której zbudujesz Kościół….." Dla tych z których wielu wprost nie znoszę, hierarchów kościelnych , Kosciół , to głownie -oni-, a dla mnie, to MY, prawdziwie wierni , wiara zjednoczeni i w wierze się miłujący , bo BÓG, jest MIŁOSCIĄ. Pozdrawiam , daleki , od jakiego fanatyzmu.

  Panu Putinowi , też życzę jak najlepiej , choć nie we wszystkim..

  Najwazniejsze, może ważne , być sobą. Ks. Chrapkowski – Z niczym przyszedłeś na ten świat i nic nie weżmiesz z sobą. Pozostaw jakis mądry, dobry ślad, by można było pójść , za Toba- . Zta tez dewiza, z pomocą mego Jedynego , Ukochanego BOGA, staram się sta pac po tej Ziemi , do końca.

  Odpowiedz
  • 9 października 2017 o 08:14
   Permalink

   “Panu Putinowi , też życzę jak najlepiej , choć nie we wszystkim..”
   Zabrzmiało tak, jakoś – nieszczerze, no,BO …co “tu’ wyjaśniać, 🙂
   niech pan jeszcze raz ‘przetrawi’ treść….:)
   Albo…albo….inaczej się nie da.

   Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 12:27
  Permalink

  Jeden człowiek – ale za to JAKI. 🙂 Rozdupcył plany i zamierzenia
  kosmopolitycznych trockistów – inaczej dokonał niemożliwego,
  biorąc pod uwagę zapaść ekonomiczną /polityczną na początku 2000. Istny cud – panie dzieju 🙂 szkoda że nasze postkomuchy
  przespały tamten czas wpatrzone w “nową Moskwę”, wyjaśniam
  w Brukseli.

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 15:17
  Permalink

  Nie będę się rozwodził, np. o tolerancji wobec innych . Nie mogę jednak , pozostać obojętny na to , gdy mnie ktoś publicznie obraza. powiem eufemistycznie i krotko. Panie Krzyk, jest pan wobec mnie niegrzeczny. Przepraszam , że to tak obcesowo wyznaję.

  Odpowiedz
 • 9 października 2017 o 21:39
  Permalink

  @Natalia. Wymuszona zgoda,Pani wie lepiej. 🙂 Jednak w moim odczuciu wszystko co odbiega od NORMY jest zboczeniem
  bądź chorobą, W UE i tzw.”wolnym świecie” celowo
  chore objawy/zachowania podciąga się pod normę.
  Zboczyńcy byli zawsze, tyle że “dziś” wychodzą z cienia po to
  byśmy zaakceptowali i wręcz uznali “to’ za obowiązującą normę.
  BA! Również pławili się w ich chorych dewiacjach.
  NO,BO, jeśli dziś “pederastę” uznamy – co stoi wykonać następny krok którym będzie uznanie “w normie” np. nekrofilii, o zoofilii(tak,tak) nie wspominam
  BO, na Zachodzie to może już norma? 🙂
  Załamujące że istnieją tacy komentatorzy jak @Natalia…..to co
  pisze pani w zakończeniu to metoda małych kroków, w niedobrym
  kierunku.

  SZANOWNY PANIE WCHODZI PAN NA NIEBEZPIECZNY GRUNT, OBOWIĄZUJE NAS POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.