Wizyta pana Andrzeja Dudy w USA to sukces na miarę naszych możliwości

graf. red.Wizyta pana Andrzeja Dudy w USA, to nic innego jak próba wzmocnienia wizerunków obu Prezydentów w ich własnych elektoratach – istotnie rozciągnięta w czasie. Należy dodać, że bardzo udana i jest ona sukcesem wizerunkowym dla naszego Prezydenta. Oto skonsumowano wizytę pana Trumpa w Warszawie.

Pamiętajmy przy tym, że pan Donald Trump jest rzeczywistą nadzieją dużej części amerykańskiego społeczeństwa na zmianę toru po jakim toczy się ich kraj. To pan Andrzej Duda nawet dla dużej części swojego obozu piastuje swój urząd poniżej  oczekiwań. To jest różnica klas pomiędzy tymi politykami.

Jeżeli intencją naszej polityki miało być zwiększenie i utrwalenie amerykańskiej obecności w Europie Środkowej, to trzeba mieć świadomość, że ona musi mieć dwa wektory. Rosyjski jako oczywisty, ale i niemiecki. Ponieważ emancypację polityczną tego kraju lepiej powstrzymywać Niemcy w okresie analogicznym do Weimaru, niż po nim.

Niemieckie zagrożenie nie wygasło. Pryncypia polityki tego kraju, nawet na stopie “sojuszniczej” są nie tylko sprzeczne z naszą racją stanu. Niemcy konsekwentnie prowadzą tą samą politykę antypolonizmu i negowania naszej podmiotowości państwowej. Mamy powody do daleko posuniętej ostrożności nie tylko z powodów historycznych.

Medialny obraz tej wizyty jest najdelikatniej mówiąc różnorodny. Huragan na pewno przeszkadzał, jednak to nie był największy problem. Wizyta była dość nagła i miała charakter roboczy. Może z niej wyniknie jeden zakup systemu rakiet średniego zasięgu „Homar”, do tego deklaracja o wzajemnej przyjaźni. Szału tam nie było, chociaż trzeba bezwzględnie odnotować, że pan Prezydent Trump odniósł się wyjątkowo pozytywnie do gości z Polski, przypomniał swoją obecność w Warszawie, jak również podkreślił właśnie w warstwie deklaracji znaczenie sojuszu z Polską. Słowa o tym, że Niemcy płacą za gaz Rosji, to powtórzenie wcześniejszej opinii pana Prezydenta Trumpa. Oczywiście to tylko GEST. Nie można opierać naszej przyszłości na gestach, jednak lepsze są pozytywne gesty od gestów negatywnych, przy czym czy ten jest pozytywny to trzeba byłoby się dopiero zastanowić.

Jaka była ranga wizyty Prezydenta Polski słyszeliśmy w dyskusji pana Trumpa z amerykańskimi dziennikarzami. Rzeczywiście było może jedno pytanie o Polskę, poza tym wszystko dotyczące amerykańskiej polityki wewnętrznej, jak również konfliktu – póki co handlowego – z Chinami.

Nam się wydaje, że dla USA nasz kraj odgrywa jakąkolwiek rolę. Widzieliśmy po zainteresowaniu ich dziennikarzy naszym Prezydentem, jaki jest poziom ich zainteresowania naszymi sprawami. Do póki nie stanowimy problemu – USA, a ściślej ich establishment widzi nas w ramach Unii Europejskiej. Może z nią konkurować, może się z nią spierać, może dyskutować na temat zasad handlu. Jednakże sam fakt sojuszu pomiędzy Europą a Ameryką jest niepodważalny, nawet jeżeli będzie w nim silniej akcentowany wątek konkurencji.

Marzenia o stałej a nie rotacyjnej obecności amerykańskiej w Polsce już się spełniły. Będzie baza w Redzikowie, która sama w sobie jest wartością (celem). Jeżeli jednoznacznie nie powiedziano, że nie mamy szans na obecność ugrupowania w sile brygady zmechanizowanej, to znaczy że jest to już przemyślane. Jednak jedna brygada nie zablokuje gazociągu na dnie Bałtyku. Co więcej, trzeba pamiętać że praktycznie cała amerykańska logistyka wojskowa jest w Niemczech, a raczej to co z niej pozostało.

Realnie – w skali sukcesów naszej dyplomacji – wizyta pana Andrzeja Dudy w Waszyngtonie to sukces. Był z Małżonką, zostali przyjęci, nastąpiła ciepła rozmowa z której co prawda nic nie wynika. Jednak to są politycy w kłopotach, którzy potrzebowali się wzajemnie ogrzać w swoich światłach. Pan Trump ogrzał się w 2017 roku w Warszawie, a w tej chwili mieliśmy serdeczne uściski dłoni w Waszyngtonie. Na więcej realnie i tak nie możemy liczyć i trzeba się z tym pogodzić. Przy czym trzeba zauważyć, że konferencja prasowa była bardzo udana. Tylko szkoda, że pan Andrzej Duda nie mówił po angielsku. Wiadomo, że zna ten język – efekt byłby o wiele lepszy, w tym sensie, to co mówił miałoby większą szansę przedostać się do amerykańskiej opinii publicznej. Chodzi w szczególności o słowa dotyczące gazu w kontekście bezpieczeństwa w Europie Środkowej.

Jakkolwiek byśmy się nie zgadzali z polityką naszych władz, to innych władz nie mamy i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Smutne było to, że pan Andrzej Duda mówił o Ukrainie, wiążąc nasze bezpieczeństwo w optyce swoich amerykańskich słuchaczy z tym terytorium. Dobrze, że pan Prezydent zaprosił amerykański biznes do naszego kraju. Bezwzględnie jednak mówił za długo, nie wypada gościowi mówić dłużej od gospodarza… To przemówienie pana Prezydenta to chaos, mówienie o inwestycjach, inwestycjach militarnych i o woli kolejnych zakupów sprzętu, wraz z mówieniem o gazie i o “Forcie Trump” było niepotrzebne. Natomiast skandalem były słowa o rzekomym rosyjskim zagrożeniu i rzekomej rosyjskiej agresji. Niestety to klasyczna retoryka naszej klasy politycznej, która się już z tego chyba nigdy nie wyleczy.

Tymczasem w Warszawie, w głównych mediach informacyjnych, w tym przede wszystkim tych, które należą do zagranicznego kapitału – dostaliśmy przekaz o poklepywaniu po plecach, tzw. Trójmorzu i generalnie, że nie wiadomo o co chodzi w tej wizycie. Nadzwyczajnie ciekawe były te wątki, wedle których najważniejsze w omawianiu tej wizyty było to, że pan Prezydent Duda nie był przyjmowany w Waszyngtonie przez długi okres czasu. Jest to bardzo ciekawe samo w sobie, ponieważ pokazuje z jaką skalą cynizmu mamy do czynienia w części naszych mediów. Warto o tym pamiętać w ocenie naszej rzeczywistości.

Przyjmijmy, że wizyta pana Andrzeja Dudy w USA to sukces na miarę naszych możliwości. Jeżeli Amerykanie będą naciskać na Niemcy w sprawie Nord Stream 2, to bardzo istotnie zmieni układ sił w Europie. Przy czym nie należy się spodziewać tutaj niczego rewolucyjnego. Po fazie polityki w mediach społecznościowych zawsze siada się do dyskusji profesjonalnych dyplomatów. Wówczas decydują pragmatyczne realia. Pan Prezydent Trump powiedział o tym, że Polska jest gotowa uruchomić ogromne nakłady, żeby przyjąć amerykańską obecność militarną i będzie kupować od USA duże ilości gazu. Nie miejmy więc złudzeń.

Jeżeli już mamy pragmatycznie oceniać nasze relacje z USA, to najważniejszą rzeczą, której moglibyśmy sobie życzyć od tej potęgi są inwestycje i rozwój wzajemnych relacji gospodarczych. To miałoby realną wartość. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli tylko kupowania najdroższego, ale „najlepszego” gazu w znanym nam wszechświecie. Z tym trzeba się już pogodzić i traktować jako rzeczywistość. Może nawet „dobrostan”? Będziemy w takiej oto sytuacji, że będziemy mieli przywilej płacić za ich obecność w Polsce, a do tego jeszcze kupować drogi gaz, którym będą mogli się ogrzewać. Układ naprawdę “czysty” i “klarowny”. Możemy sobie “pogratulować”.

27 myśli na temat “Wizyta pana Andrzeja Dudy w USA to sukces na miarę naszych możliwości

 • 19 września 2018 o 04:11
  Permalink

  Niezależni zagraniczni obserwatorzy nie kryją zadziwienia, jak państwo, które dwie dekady temu pozbyło się okupacyjnych wojsk ZSRR, dziś domaga się sprowadzenia jak największej ilości amerykańskich okupantów. Przy czym istotną różnicą między sowieckim i amerykańskim okupantem jest to, że ten pierwszy odszedł z naszej Ojczyzny pokojowo. Natomiast Amerykanie, jeśli już opuszczają jakieś okupowane terytorium, to tylko po uprzednim przemienieniu go w pustynię.
  Zadaniem kontyngentu okupacyjnego NATO w Polsce będzie ochrona instalowanych na Pomorzu wyrzutni rakietowych Cruise nacelowanych na Rosję i tłumienie ewentualnych odruchów obronnych ludności tubylczej.
  Tak więc, w najlepszym razie, mieszkańcy III RP będą przeżywać wszystkie przyjemności okupacji pokonanego państwa, no może za wyjątkiem gwałtów jakich dokonują np. na Okinawie amerykańscy żołnierze na Japonkach. „Polskie patriotki” same ustawią się w kolejce do koszar „natowskich obrońców” i o żadnych gwałtach nie będzie mowy!
  W najgorszym przypadku rosyjskie rakiety z ładunkami jądrowymi przemienią nasz piękny kraj w radioaktywna pustynię. Bez ogródek wspomniał o tym Putin podczas swej niedawnej wizyty w Grecji, stwierdzając, że Rumunia, gdzie systemy rakietowe są już ukończone, znalazła się „na rosyjskim celowniku”, a Polska dostąpi tego samego „zaszczytu” z chwilą instalacji amerykańskich rakiet na Pomorzu.
  Perspektywy powyższe nie zrażają „polskich przywódców”, których służalczość w stosunku do ich amerykańskich panów może konkurować jedynie ze skrajnym ograniczeniem umysłowym nie pozwalającym im pojąć losu, który nie tylko Polakom , ale i sobie szykują.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 05:07
  Permalink

  Widzieliście jak pan Prezydent Andrzej parsknął na konferencji? Co z jego psychiką? Ktoś to bada?

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 05:11
  Permalink

  Czyli taki sukces jaka prezydentura.

  Macondo trwa.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 06:11
  Permalink

  Nic nie było o NORD Stream to znaczy że Niemcy już to od Amerykanów kupili

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 06:55
  Permalink

  Najdziwniejsze jest to że będziemy robić im przelew za przywilej bycia ich protektoratem. To samo w sobie jest nienormalne

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 07:55
  Permalink

  Dwa problemy: po pierwsze Amerykanie nie będą naciskać w sprawie NS2 a już naciskają. Niemcy nie mogą ustąpić bo ich gospodarka ma przewagę dzięki taniemu gazowy i jest niezbyt konkurencyjna na rynku globalnym. Po drugie : “profesjonalnych dyplomatów” – gdzie ich w Polsce można znaleźć.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 08:52
  Permalink

  Podobnie myślę jak jerzyji!W tym samym czasie W.Orban był w Moskwie.Efekt: miliardowe obroty,wspólne inwestycje w energetyce,rolnictwie, farmaceutyce.Prośba o podłączenie Węgier do rurociągu “Turecki potok”.Efekt Adriana w Waszyngtonie:miliardy za ewentualną bazę, drogi gaz który zasili upadającą Ukrainę (zapłacą Polacy),brak inwestycji USA w Polsce,kupno amerykańskiego złomu!. Suma sumarum: Polska koniem trojańskim USA.Czyżby Krakauer nie zauważył protesty pod Białym Domem z napisami Konstytucja!

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 10:13
  Permalink

  W obu facetach widoczna jest wewnętrzna mściwość. Nasz “facet” jednak dał ku temu znać swoimi uśmieszkami. To jest dziecko.

  Mnie tylko dziwi, że pan Krakauer zmienia front. Ja wiem, bawi się pan często w sarkazm, analogie i metafory. Coraz częściej jednak wskazuje Pan na sympatię w kierunku władzy (zastrasza ktoś?). Nie rozumiem tego, bo wydawało mi się, że jest Pan technokratą, a tu…. wpada jakiś facet w przykrótkim gajerku na imprezkę do USA, robi głupie uśmieszki, zalicza wpadówę za wpadówą, taki zwykły Maliniak był mądrzejszy, a Pan….zajmuje się mejnstrimowymi mediami i nie przeszkadza Panu zupełne przeciwieństwo technokratyzmu czyli ochlo- i pajdokracja. Nie wymieniam przykładów bo Pan wie w czym rzecz.

  Bo to, że “nasz”, który tam pojechał, jest dzieciakiem, infantylnym “naszym”, takim głupkiem, pajacykiem, niezbyt bystrym narcyzem, który pod wieńcami na klęczkach miesza zachowanie wojskowe z klerykalnymi to jedno, widzą to wszyscy i już @kaskader daje znać, ale że Pan….Krakauerze, skupia się na sprawach nieistotnych, fałszywych, niepotrzebnych? Po co?

  Po co nam system rakiet Homar? Czemu to argument porzadnej wizyty wg. Pana? Nie lepiej żyć dobrze z Ruskimi?

  Co akapit przeskakuje Pan z jednego stanowiska w drugie.

  Jeśli szydzi Pan w całym artykule to proszę mnie poprawić, ale nie wydaje mi się, aby tak było, ponieważ wtrąca Pan zdania sprzeczne.

  Trzeba sobie jasno powiedzieć, Polska to jedna wielka ochlokracja kierowana przez pajdokratów. Koniec kropka.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 10:18
  Permalink

  Trump-Duda. Ten pierwszy coś życiu zrobił, osiągnął. Nie tylko chwytał za cipki, ale zbudował gmachy, hotele, powadził show w telewizji i wielki biznes, Wszystko jedno jaką drogą. Sprytu, oszustwa, kantu, korupcji, szantażu i ryzyka. Ten drugi w roli Adriana tylko głupie miny i potoki bredni. Składając hołdy mocodawcy prosi i dalszą okupację kraju. Niesamowite!
  Mieszkańcy Wrocławia, Gdańska lub Szczecina powinni mieć się na baczności. Bo kto ich obroni gdy Niemcom zechce się po raz kolejny Drang nacht Osten?

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 15:55
  Permalink

  Komentarz krakauera bardzo , bardzo dziwny . Wewnętrznie sprzeczny i sprzeczny z poprzednimi . To była CHORA wizyta !
  Służalcza ( popisywał na stojąco , gdy Trump siedział ) , powtarzająca stare brednie i uprzedzenia . Kosztowna jak cholera . Akceptowanie jej jest CHORE !
  Nie pierwszy raz widzę u Krakauera rozdwojenie jaźni ! Zwracam uwagę na tematy podniesione przez @jerzegojj i@włodka . Orban to zupełnie inna klasa !

  Nie po raz pierwszy także , Autor zagrywa niemiecką kartą . Ja i inni zagrożenia nie widzą . O pożytkach z uporu Angeli ws. NS 2 już pisałem . Bez niej byłaby KICHA I ARMAGEDON – padają gospodarczo Niemcy i my zaraz potem !

  Przy okazji – byłyby JAJA , gdyby Rosja opluwana przez nas od lat wypowiedziała układ jałtańsko-poczdamski ! Przecież Jałta nas wg. prawaków ZNIEWOLIŁA ! Zostawiliby sobie obwód kaliningradzki i ogłosili brak zainteresowania co do kształtu polskich Ziem Zachodnich , których są gwarantem . Ale by się działo ! Czy Autor nie bierze tego pod uwagę ? Lepiej być MOSTEM między Niemcami i Rosją niż ugorem poatomowym za własne pieniądze w dodatku . Czarno to widzę !

  Ten kwaśny optymizm Autora przypina mi pewien dowcip :
  Rano , w szpitalu lekarz budzi pacjenta .
  – mam dla pana 2 wiadomości , od której zacząć ?
  – od złej , odp. pacjent .
  – ucięliśmy panu obie nogi …
  – a dobra , pyta pacjent ?
  – sąsiad z łóżka obok chce kupić pana buty .

  Możemy się cieszyć tak samo !

  Proszę Pana czasy pisania wprost już przeminęły. Pozdrawiam web. Joz.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 16:03
  Permalink

  Chaaaa…, chaaaa…., chaaa…!

  “Słowa o tym, że Niemcy płacą za gaz Rosji, to powtórzenie wcześniejszej opinii pana Prezydenta Trumpa.”

  No to się ubawiłem do łez….
  – a więc komu miałyby płacić Niemcy za rosyjski gaz, Amerykanom ?, a może jeszcze Polakom i Anglikom ?

  A tak poza tym, to popieram wypowiedź “jerzyjj-ego” i “Grzegorz-a z Kotliny Kłodzkiej”

  Pozdrawiam ubawiony

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 17:38
  Permalink

  Uważam, że większy pożytek dla kraju byłby , gdyby poleciała tam urodziwa piosenkarka o pseudonimie na “D”. Urodziwa piosenkarka kupiła by sobie kilka ciuszków i trochę kosmetyków i z pewnością by nie podpisała żadnej umowy na jankowy złom, za który będą płacili wszyscy podatnicy.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 18:01
  Permalink

  Panie Józefie, myślę że Pan się nie obrazi . Ale może lepiej nie pisać? Czasami milczenie jest złotem!Pamięta Pan,co było po próbie “poetyckiej gloryfikacji” Wyklętych?Pozdro.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 18:25
  Permalink

  Panie web. Joz. – aż tak źle chyba jeszcze nie jest . Tym bardziej pasuje dowcip w butach . Również pozdrawiam ,

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 18:52
  Permalink

  Bardzo dobrze napisane, a że autor napisał to co mógł… To takieamy czasy proszę państwa. I lepiej napisać tak niż wcale bo zawsze można przemycić coś dla inteligentnych.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 19:14
  Permalink

  Wierny czytelniku,lepiej pokazać zdjęcie jak Trump siedzi a Adrian stoi! To dla inteligentów by wystarczyło! A stare przysłowie taką postawę jaką zaprezentował Krakauer określa”Jak tu na jodełke wejść i dupy sobie nie poobdzierać”.

  POTWIERDZAM TAKA BYŁA IDEA. Web. Józef.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 20:29
  Permalink

  Oczywiście Trumpowi nigdy nie pozwolono by kandydować na prezydenta, gdyby nie był kontrolowany przez zwykłą kombinację przekupstwa i szantażu. Jednak nawet wtedy Trump według scenariusza miał przegrać wybory. To patrioci w agencjach wojskowych i agencjach ABC uznali, że jest on mniejszym złem i użyli Sił Specjalnych, by włamać się do centrów komputerowych (takich jak pod lotniskiem w Denver), które były wykorzystywane do fałszowania wyborów dla Hillary Clinton (Rockefeller).

  Ponadto, dzięki poparciu wojskowych reżimu Trumpa, wystarczająca liczba urzędników USA zaangażowanych w zbrodnie przeciwko ludzkości została teraz usunięta od władzy, aby rozpocząć kolejną fazę rewolucji, mówią źródła Pentagonu. Źródła mówią, że od tej jesieni prawie 50 000 zamkniętych aktów oskarżenia w USA zostanie w końcu zrealizowanych, a “jednym z pierwszych, którzy zostaną rozpieczętowani, może być [były dyrektor CIA] John Brennan“, mówią źródła Pentagonu. W rzeczywistości źródła podają: “Zaczęły być rozpieczętowywane po prawyworach 7 sierpnia, a Hillary Clinton i John Podesta mogli zostać umieszczeni w Gitmo“. Innymi słowy, mogli już zostać przeniesieni do amerykańskiego więzienia wojskowego w Zatoce Guantanamo, Kuba.

  Fakt, że 60 byłych oficerów wywiadu zaprotestowało przeciwko usunięciu poświadczenie bezpieczeństwa Brennana, to dobry znak, wiedzą, że dołączą do swoich byłych panów w więzieniu jeśli sprawy potoczą się tak, maja miejsce. “Trump unieważnił poświadczenie bezpieczeństwa Brennana i może zrobić to samo z jego zwolennikami tajnego państwa“, mówią źródła Pentagonu. Usunięcie poświadczenia bezpieczeństwa jest wstępem do aresztowań, dodają inne źródła.

  Fajerwerki powinny rozpocząć się we wrześniu i nasilić się przed zbliżającymi się wyborami w USA w listopadzie, kiedy to mafia chazarska ma nadzieję odzyskać władzę i usunąć prezydenta USA Donalda Trumpa.

  Należy jednak pamiętać, że Trump do tej pory był tylko mniejszym złem w porównaniu do Hillary Clinton. Musi jeszcze udowodnić, że jest kimś więcej niż agentem Rothschildów walczącym z siecią Bush/Clinton/Rockefeller mającą siedzibę w USA. Pamiętajcie, że reżim Trumpa musi jeszcze ujawnić prawdę o zbrodniach, takich jak 11 września i Fukushima.

  Były oficer CIA i oficer wywiadu Marynarki Robert David Steele mówi: “Prawda o 9/11 jest na stole. Prezydent obiecał dotrzeć do sedna

  Na innym froncie Trump eskalował jego wojnę kulturową wobec żydowskiej mafii, atakując nie tylko klęczników NFL, ale żydowskie sieci telewizyjne takie jak ESPN, CBS, Fox i NBC, które ostatnio odmówiły emitowania hymnu narodowego.
  Również, by ponownie zacytować pana Steele’a, “Trump może dać Jeffowi Sessions ostatnią szansę na przeprowadzenie znaczących publicznych śledztw wobec Clintonów (w sprawie zdrady, pedofilii, oszustw wyborczych i oszustw charytatywnych), a także Johna Brennana. Gdy Hillary Clinton przygotowuje się do umieszczenia w nagłówkach trzech demokratycznych kwestarzy, znaczące publiczne przypomnienie jej ogromnych zbrodni i wykroczeń jako Sekretarza Stanu – w tym sprzedaży Libanu Francji, Syrii i Jemenu Arabii Saudyjskiej oraz Uranium One Rosji- może być gwoździem do trumny Demokratów w listopadowych wyborach. “
  https://meditation539.com/2018/08/30/benjamin-fulford-impas-w-wojnie-domowej-w-usa-zakonczy-sie-wkrotce-rozpocznie-sie-nastepna-faza-planetarnego-wyzwolenia/

  ——————————-

  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145582,putin-w-konfrontacji-z-wladcami-swiata

  Konkluzja: Trump i Putin MUSZĄ u siebie jak niegdyś STALIN uporać się każdy z nich, na swoje konto
  ze ‘swoimi komunistami”, tajnym państwem- głębokim zapleczem,
  piątą kolumną ‘ jak zwał tak zwał.
  Dlatego BO nie ma innej drogi…

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 21:05
  Permalink

  @fly.’I inni” filogermanie. “Lepiej być MOSTEM między Niemcami i Rosją…” Nie ma takiej opcji, wiedzą ci co znają więcej niż pobieżnie
  historię. Nie będzie MOSTEM a zwyczajnym “domem zajezdnym”
  Gdyby’ż to nasza chata była s’kraja, w ujęciu dosłownym, ale nie jest…Krakauer widzi
  dalej BO w ujęciu panoramicznym.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 21:42
  Permalink

  Suwerenność współczesnej Polski oscyluje na poziomie Królestwa Polskiego (Kongresowego). Różnica sprowadza się właściwie tylko do cyfr w kalendarzu i lokalizacji siedziby suwerena. Ówczesny Król Polski (i car Wszechrusi) Mikołaj I Romanow, w rozmowie z pruskim królem Wilhelmem IV powiedział o naszych dzielnych przodkach: “Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy mi służą – jednych nienawidzę, drugimi gardzę”. Hegel miał rację, historia się powtarza, a Budyń jest wśród tych wzgardzonych.

  Odpowiedz
 • 19 września 2018 o 21:46
  Permalink

  niewierni Tomasze… przecież macie w tytule napisane że to jest wizyta na miarę naszych możliwości. Myslę że tytuł zamyka dyskusję… Szanuję redakcję za to że nie wdeptuje pana Prezydenta w bagno w którym tkwi… chociaż nie przy nim to i bagno by wyschło 🙂 Taki widzę tu klucz. rozsądny i racjonalny, publikacje komunikatów Prawicy RP nie są przypadkowe. OP stosuje w praktyce zasadę pragmatyzmu o której pisze. Jestem przekonany że autor mógłby napisać to tak, że … więc na tym polega siła OP że pisze tak, jak powinien napisać że to jest strawne nawet dla zwolenników PIS i dobrej zmiany jak ja.

  Odpowiedz
 • 20 września 2018 o 08:07
  Permalink

  @Pozorovatel. Znane są też “drugie’ powiedzenia Cesarza Imperium
  Rosyjskiego Mikołaja I (i głowy Królestwa Polskiego)…

  Wśród zaburzeń, które wstrząsają całą Europą, wśród zgubnych doktryn, jakie podkopują budowę społeczeństwa, jedna tylko Rosja stoi mocna i niewzruszona. Wierzajcie mi, panowie, że to jest prawdziwym szczęściem należeć do tego państwa i używać dobrodziejstw jego opieki. (…) Będę wam dobrze czynił mimo waszej woli (…), a rząd mój zawsze myśleć będzie o waszym szczęściu.

  Opis: fragment głośnego przemówienia cara wygłoszonego w Łazienkach 15 października 1835.

  Ja wam wszystko przebaczam, bunt, detronizację… ale czego nie mogę to – żeście mi zwichnęli plan panowania. Ja chciałem przez was cywilizować Rosję. Wyście temu stanęli na przeszkodzie przez waszą głupią rewolucję!

  Opis: w rozmowie z Feliksem hr. Łubieńskim, odnośnie powstania listopadowego.

  Nigdy nie dopuszczę do oddolnych zarządzeń, chcę, by czekali na decyzje odgórne! Znasz moje zasady od dawna. W Polsce daj nauczkę chłopom, by nie próbowali skorzystać z pretekstu i urządzić czegoś podobnego [do rzezi galicyjskiej].

  Opis: z rozległej korespondencji cara z namiestnikiem Królestwa Polskiego, Paskiewiczem; (15 marca 1846)

  W czyim interesie były owe “rewolucyje’? BO, na pewno nie Polaków!!!
  Z powyższych cytatów wynika jaki TO był mądry (światły) i dobry
  Najjaśniejszy Pan…

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 10:01
  Permalink

  Czy jest jakaś szansa na ocknięcie się Polaków z letargu? Czy małpa zrozumie podstęp z bananami i je odrzuci?
  .
  Czas pokaże!

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 15:45
  Permalink

  DO WEB…
  PRAWDA POJAWIAJĄCA SIĘ NA ŻYDOWSKIM PODWÓRKU ,,OP,, NIE MOŻE ZOBACZYĆ SWIATŁA DZIENNEGO,PRAWDA…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.