WITU i Raytheon podpisały wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA

rtn13_patriot_09 Copyrights Raytheon https://patriotsystem.pl/regulamin/ Source: https://patriotsystem.pl/wp-content/uploads/2015/02/rtn13_patriot_09.jpg

Ważny krok w realizacji prac nad systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot przez polski przemysł

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) podpisał z firmą Raytheon wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA.

Na mocy podpisanej umowy pracownicy WITU będą brali udział w specjalistycznych szkoleniach prowadzonych przez ekspertów z firmy Raytheon, umożliwiających im zdobycie kompetencji do kwalifikacji i certyfikacji wyprodukowanych w Polsce wyrzutni i pojazdów dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon.

„Umowa WITU z Raytheon jest ważnym krokiem na drodze do nawiązania szeroko zakrojonej współpracy i zapewnienia pożądanych zdolności  przez polski przemysł w pracach nad systemem Patriot, umożliwiając krajowy nadzór nad prowadzonymi pracami w ramach 1. fazy programu WISLA – powiedział Rafał Bazela, dyrektor WITU. – Jestem przekonany, że ta umowa przyczyni się do umocnienia polskiego przemysłu obronnego“.

„Po wcześniejszych  kontraktach z Hutą Stalowa Wola, Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi, Zakładami Mechanicznymi Tarnów i PIT-Radwar S.A. jest to kolejna umowa Raytheona z polskimi przedsiębiorstwami w ramach 1. fazy programu WISŁA i ma na celu przekazanie najnowocześniejszych technologii i wypełnienie postanowień umowy offsetowej podpisanej z Ministerstwem Obrony Narodowej – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon IDS. – Raytheon potwierdza swoje zaangażowanie we współpracę z polskimi partnerami na rzecz rozwoju polskiego przemysłu i umacniania jego potencjału technologicznego”.

Profil działalności  WITU

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia jest instytutem badawczym, realizującym badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, ukierunkowane na ich wdrożenie i praktyczne zastosowanie.

Jako jednostka organizacyjna nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej, WITU wspiera proces modernizacji Sił Zbrojnych, dostarczając innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Partnerami WITU są jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne, wiodące w dziedzinie zastosowań wysoko zaawansowanych technologii obronnych.

WARSZAWA,  27 września, 2019 r.

3 thoughts on “WITU i Raytheon podpisały wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA

 • 29 września 2019 o 07:12
  Permalink

  Kupić, kupić, kupić. W końcu musimy zapłacić za obronę przeciwlotniczą amerykańskich baz w Polsce.

  Odpowiedz
 • 29 września 2019 o 12:36
  Permalink

  Gratulacje!

  W końcu podpisano tę umowę.

  WITU i wielka światowa firma zbrojeniowa równymi partnerami.

  Imponujące!

  Odpowiedz
 • 29 września 2019 o 13:06
  Permalink

  Czy ktoś sprawdził skuteczność systemu obronnego Patriot?
  Wygląda na to że Arabia Saudyjska miała okazje sprawdzić i co się stało wszyscy widzą, po prostu system jest piekielnie drogi, nieskuteczny i przereklamowany.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.