Wielkie zwycięstwo polskiej prawicy?

graf. red.

Wielkie zwycięstwo polskiej prawicy? Oto ludzie, którzy wcześniej w najlepszym wypadku byli posądzani o bycie oszołomami, a później o nich milczano – odnieśli największe zwycięstwo w historii naszej współczesnej prawicy. Polska prawica to już nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, które w istocie jest partią socjalistyczną o charakterze wodzowskich, instrumentalnie i tendencyjnie wykorzystującą sprawę narodowa, tam gdzie to jest wygodne. Polska prawica to dzisiaj także Konfederacja, a w tym ta jej narodowo świadoma część, która popiera pana Krzysztofa Bosaka.

7-9% dla pana Krzysztofa Bosaka to jest na tyle dużo, że rządząca populistyczno-socjalistyczna opcja dobrej zmiany, MUSI na poważnie przyjrzeć się postulatom ludzi, których obcy z poza Unii Europejskiej pozbawili szans na pracę lub którzy nie chcą patrzeć na naszego nie tak odległego wschodniego sąsiada jak na zło wcielone. To wielkie wydarzenie i bardzo dużo się stało. Widać, że w jedności siła i w przypadku takiej demokracji jak nasza – sterowanej przez wielkie media i rządzącej się prawami wielkich liczb (ordynacja), rozbijanie głosów to droga na polityczną śmierć. Nawet jeżeli to oznacza marsz w kierunku centrum, to ten kierunek trzeba obrać inaczej, nie da się wprowadzić swoich celów w życie.

Zwycięstwo byłoby tym większe, im bardziej pan Bosak prowadziłby kampanię wyborczą i wyrażał retorykę – tak jak pan Hołownia, który zrobił wspaniałe około 13%. To jest prawdziwy zwycięzca tych wyborów! Z niczego z zera – mieć 13% poparcia głosujących bezpośrednio Polaków, to jest WIELKA RZECZ – WIELKA I POWAŻNA SPRAWA! Można tylko gratulować panu Szymonowi Hołowni, jakkolwiek jego kandydatura była zupełną porażką naszej demokracji, bo albo się jest publicystą – dziennikarzem, albo się jest politykiem. Na tej zasadzie bowiem dobry i znany aktor, mógłby bez problemu przebić wszystkich na naszej scenie politycznej!

Lewica oczywiście poległa, ale zdaje się że takie było założenie ich kampanii wyborczej – polec, umrzeć i pokazać, że liczą się prawdziwi politycy, a nie showmen, który poza orientacją seksualną, w zasadzie nic innego sobą w życiu publicznym nie wyraża. Można gratulować panu Włodzimierzowi Czarzastemu, a zarazem to wielka strata dla polskiej lewicy, że nie wystawiono pana Zandberga, ponieważ to doskonały mówca – wynik byłby nie tylko inny, ale układanka po pierwszej turze byłaby zupełnie inna. No, ale widocznie lewicy wystarczy to co ma?

Jeżeli chodzi o wynik pana Trzaskowskiego, to trudno to skomentować. Pan Trzaskowski nie tylko jest doskonałym mówcą i bardzo inteligentnym politykiem, mającym instynkt i zdolność do odniesienia się w każdej sytuacji, ale jeszcze miał za sobą poparcie ciągle drugiej maszyny politycznej w kraju. W tym kontekście to jest tylko 30%! Wniosek z tego wyniku jest jeden – nie był w stanie przekonać „naturalnych” wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy po prostu zagłosowali na pana Hołownię. Jeżeli sztabowcy pana Andrzeja Dudy, będą potrafili z tej nieumiejętności pana Trzaskowskiego wyciągnąć wnioski, to wynik w drugiej turze może być jednoznaczny.

Pan Andrzej Duda szedł rozpędem. Obiecał wszystko, co mógł i może mieć żal do swojego zaplecza politycznego, że nie potrafiło przeprowadzić wyborów w terminie majowym, albowiem prawie na pewno wygrałby w pierwszej turze. O to pan Duda, nie tylko może, ale przede wszystkim powinien mieć pretensje – i mieć to na uwadze, jak wygra wybory, bo już o nic nie walczy i będzie w stanie prowadzić politykę, na jaką go stać i jakiej wielu od niego oczekuje tj. politykę przejęcia realnego przywództwa nad obozem dobrej zmiany. Nie ma znaczenia, czy to mu się uda, chodzi o to, że uruchomi w ten sposób takie mechanizmy polityczne, które spowodują, że pan prezes odejdzie w sposób naturalny na zasłużoną emeryturę.

Cieszmy się z frekwencji, to dowód na to, że nasza demokracja jest żywa i ma znaczenie dla wielu z nas. Bezwzględnie należy bowiem brać udział w wyborach, na kogo głosujemy – to tajemnica każdego z nas, jednak odmowa brania udziału, to akt sprzeciwu wobec własnego państwa. Ten z kandydatów, który dotrze do części tych ludzi, wygra.

O Wynikach drugiej tury zdecydują prawdopodobnie wyborcy z małych miast, miasteczek i oczywiście wsi. W tych wszystkich „małych ojczyznach” podpisanie karty LGBT panu Trzaskowskiemu nie pomoże, co więcej nie pomoże mu także – niesłychanie tendencyjny i oburzający spot wyborczy, którym jego sztab uderzył w pana Andrzeja Dudę.

To niesłychanie bulwersująca sprawa, o której trzeba powiedzieć wprost i jednoznacznie. To podłość, żeby stworzyć materiał wyborczy, w którym atakuje się cechy indywidualne człowieka jak np. mimika, sposób wysławiania się, czy przejaskrawia się rysy twarzy w grymasach – odpowiednio kadrowanych.

TO SĄ METODY JAKIMI POSŁUGIWANO SIĘ W NIEMCZECH, DO OPISYWANIA ŻYDÓW – tam na plakatach i w filmach przejaskrawiano cechy fizyczne ludzi, żeby wmówić społeczeństwu, że ktoś jest zły, gorszy, groźny itd. Ten bulwersujący spot wyborczy sztabu pana Trzaskowskiego zasługuje na potępienie, tak się nie powinno robić. Pokazywanie pustej lodówki w spocie, to zupełnie coś innego. Albowiem – jeżeli np. pan Duda byłby niepełnosprawny, to też pokazaliby jego niepełnosprawność w sposób poniżający – prześmiewczy? Miałby nadwagę, to zrobiliby z niego spasionego grubasa? Jąkałby się, to aktor grający jego osobę – również by się jąkał? To pokazuje prawdziwą twarz specjalistów od wpływu publicznego, którzy dobierali ludzi do spotów „w typie…”. Jeszcze w wykonaniu kandydata – „wolnościowo-równościowego”.

Przed drugą turą coś się wydarzy, co to jeszcze nie wiadomo, ale każdy scenariusz jest prawdopodobny. Cieszmy się, że karta narodowa jest jednak w grze! Im większa i powszechniejsza świadomość – tym lepiej dla nas wszystkich.

35 thoughts on “Wielkie zwycięstwo polskiej prawicy?

 • 29 czerwca 2020 o 05:27
  Permalink

  Bardzo dobry komentarz.

  Dokładne wyniki wczorajszych wyborów mogą być trochę inne, ale to nie zmieni faktu: kto będzie w drugiej turze walczył i prezydenturę.

  Nadwiślańskie i Banasiowe Macondo trwa.

  Mgły unoszą się nad mokradłami, zasilonymi ostatnimi deszczami.

  Tylko w takiej atmosferze można to wszystko strawić.

  Czary, mary i już.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 06:26
  Permalink

  Mam nadzieje że to koniec kariery politycznej Biedronia i Kosiniaka-Kamysza?

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 08:33
  Permalink

  Niech żyje i rozkwita Polska Zjednoczona Partia …PIS doceniliśmy wczoraj troskę tow. Dudy o los i ‘przyszłość zwykłego człowieka pracy” przysięgamy, że w drugiej turze damy (przy urnie) odpór wszystkim tym którzy zagrażają (?) 🙂 postępowi, oświeceniu i dalszej budowie socjalizmu w Naszym eurolandzie…

  Niech żyje i rozkwita przyjaźń między socjalistyczną III RP i neokomunistycznymi Stanami Zj. AP!!!!
  Nasze zdecydowane – NIE, wrażej i konserwatywnej Rosji która staje w poprzek na drodze do świetlanej
  przyszłości w budowie Światowego Komunizmu, gdzie (jeszcze, o zgrozo!) związek małżeński oznacza jedynie kobietę i mężczyznę , zapisane TO będzie w nowej Konstytucji (jelcynowska pisana na kolanie pod dyktando CIA a ciągle obowiązująca pójdzie tam gdzie jej miejsce – czyli tam gdzie król piechota chodzi, za potrzebą – ‘nasza” lewica laicka tak TO widzi -“Putin siedzi duma i pisze”…) 🙂 https://wyborcza.pl/7,75399,25752056,putin-pisze-rosyjska-konstytucje-bedzie-w-niej-miejsce-dla.html?disableRedirects=true …itd… albo, czy to do przyjęcia w postępowym świecie, żeby taki Siergiej (Kużugietowicz) Szojgu oficjalnie, przed ważnymi uroczystościami czynił znak krzyża? Jeśli Rosja nie nawróci się na jedynie słuszną demokrację i prawaczłowiecze My, ludzie lewicy laickiej (i nie tylko) jako żywo pomaszerujemy na Moskwicina, jako TO czynili nasi natchnięci duchem oświecenia i postępu (Jakóba Franka) rewolucyjni ( Polak-eurobolszewik XIX w. w Europie) demokratyczni przodkowie .
  BO, w ‘cichą sobotę” – nie prze(j)szło dlatego linkuję: Musisz to wiedzieć (830) W ciszy wyborczej o tematach o których jest cicho https://www.youtube.com/watch?v=hfJ8o65sIcw

  Niech żyje…(i w tym momencie po trzykroć!).

  Ps. Pytajnik w temacie tekstu, jak najbardziej “na miejscu”….

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 08:39
  Permalink

  Jak TO widzą na portalu wiodącej gazety liberalnej lewicy laickiej? Dwie opinie ‘z brzegu”.

  1.”Im dalej na Wschód tym dalej od Europy i cywilizacji……

  2. Im bliżej Europy tym więcej głosów na Trzaskowskiego. Im bliżej Rosji tym więcej głosów na Dudę (tzn. na Kaczyńskiego). Przypadek ? Nie sądzę …”

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 08:54
  Permalink

  Hahahaha, “zwycięstwo” Dudy, podobne do “zwyciestwa’ podczas elekcji króla Francji Walezego na króla Polski.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 09:23
  Permalink

  Myślę że wynik II tury będzie się decydował o włos

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 10:41
   Permalink

   Wymowni i wykształceni mówią ze “myślenie ma przyszłość” jednak nie w tym przypadku, no BO,
   jak nie zagłosujesz…będzie Nowak (tak czy owak..). Jakieś zasadnicze różnice? Gdzie tam! PO&PiS.
   Co za różnica ? To tylko będzie nawalanka dla bezmózgich! 🙂

   Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 12:45
  Permalink

  Po pierwsze – to nie jest zwycięstwo zjednoczonej prawicy, dopiero może być po II turze. O ile zwyciężą, bo ci którzy nie poszli na wybory będą nadal siedzieć w domach i twierdzić, że to ich nie dotyczy, a po latach będą płakać, że jakaś forma faszyzmu w Polsce zapanowała i będą musieli walczyć w interesie hegemona. Obecny wynik jest to stan oczekiwany zgodnie z socjotechniką wykorzystywania najbiedniejszych Polaków do przejęcia władzy przez PiS z użyciem respiratora ekonomicznego. Ale to już jest ściana i PiS wyżej nie podskoczy, chyba że zmieni swoje oblicze i wycofa się ze swojej polityki histerycznej i zmieni politykę gospodarczą oraz międzynarodową na propolską a nie w interesie korporacji i hegemona.

  Po drugie – PiS nie ma nic wspólnego z socjalizmem, ponieważ uruchomienie socjalnego wsparcia dla biednych na równi z bogatymi oraz dbanie o interes korporacji, banków itd., jest utrwaleniem władzy bogatych nad biednymi a nie tworzeniem inkluzywnego systemu socjalistycznego. Natomiast jest wiele powodów i symptomów, które sygnalizują, że ich system polityczny ewoluuje w kierunku faszyzmu, czyli władzy korporacji w symbiozie z feudalną partią i Kościołem. Wskazuje na to polityka histeryczna i gloryfikowanie kolaborantów faszystowskich spod znaku NSZ-ONR, Brygady Świętokrzyskiej; dyskryminacja całych grup społecznych, czyli komunistów i zabranie emerytur dawnym funk. służb pracujących dla Polski Ludowej w interesie tego ludu; instalowanie państwa wyznaniowego pod kropidłem dominującego Kościoła; no i najważniejsze to dbanie o interesy i władzę korporacji oraz przejmowanie etatów w administracji i spółkach Skarbu Pastwa przez partię i swoich BMW. Oczywiście nie można tego jeszcze porównywać z przedwojennym faszyzmem, ale podobieństwa pewnych ruchów politycznych już są i gdyby tak przeprowadzić dokładną analizę porównawczą, to wiele wspólnych punktów można by znaleźć.

  Tak więc ewentualna wygrana w II turze prezydenta PiS może skończyć się tragicznie dla Polski i Polaków w przyszłości. Bo zapłacimy wszyscy za tworzenie takiego systemu ogromną cenę, oby to nie była cena wojny w Rosją w interesie hegemona. Niestety prawica i liberałowie weszli na kolejny poziom niszczenia Polski.

  Po trzecie – ten spot faktycznie był niesmaczny, ale weźmy pod uwagę, że taką i podobną retorykę stosuje PiS. Wszyscy chyba pamiętają dziadka z Wermachtu Tuska i wiele innych prymitywnych zagrywek mendiów prawicowych. Bycie kulturalnym dla inteligentnych ludzi jest najważniejsze, ale prawica i tak tego nie zrozumie. Do nich przemawia tylko prymitywny język i forma, którą sami stosują. Oczywiście wyją z tego powodu, jak przeciwnicy śmieli takimi metodami się posłużyć, ale wystarczy obejrzeć codziennie programy TVPPiS i mamy tam masę podobnych spotów.

  Po czwarte – Lewica przegrała wszystko bo Czarzasty się za-kiwał na amen. Uwierzył w szczęśliwą gwiazdę pana Biedronia zamiast słuchać rad OP i zamówić sobie analizę strategiczną. To było oczywiste, że ten kandydat na Prezydenta nie przejdzie i nie przeszedłby nawet gdyby nie było nagonki na LGBT ze strony PiS i Konfederacji. Polacy to konserwatywny, ale tolerancyjny naród. W Polsce nigdy nie było takiej dyskryminacji ani karalności homoseksualizmu, jak w Europie Zachodniej, ale Polacy nie chcą być epatowani na każdym kroku seksualnością, w dodatku jeszcze w formie aberracji biologicznych. Mogą to tolerować nawet po sąsiedzku, ale nie można z tych wypaczeń obyczajowo-biologicznych robić pępka świata. Są inne problemy, ważniejsze dla milionów Polaków niż jakieś tam związki partnerskie dla LGBT i seksualizacja dzieci w szkołach. To tylko dowodzi, że Czarzasty z resztą ekipy SLD nie mają pojęcia o Polakach i strategii politycznej.

  Inna sprawa, że lewica burżuazyjna utraciła ostatecznie zaufanie społeczne w 2005 roku i już go nie odzyska. Dlaczego? Bo demografia jest tu bezlitosna. O ile jeszcze 20-25 lat temu drugi garnitur PZPR przefarbowany za socjaldemokrację burżuazyjną mógł liczyć na sentyment starszych pokoleń pamiętających bezpieczeństwo ekonomiczne PRL, które im ufały głosując najpierw na SDRP, potem SLD, że oni zastopują wprowadzanie kapitalizmu, ale ludziska się pomylili, bo oszustom politycznym zależało tylko na stołkach i robieniu interesów a nie na przywracaniu socjalizmu.

  A teraz sytuacja demograficzna się diametralnie zmieniła pod wpływem prawicowej i liberalnej propagandy. Dla młodych pokoleń PRL jest już mityczny i historyczny. Ich mentalność się zmieniła tak drastycznie pod wpływem liberalizmu i kapitalizmu oraz prawicowej propagandy i zachodniej kultury głupoty, że nie są w stanie zrozumieć, a tym bardziej głosować na programy socjalistyczne. Dowodem tego jest choćby wynik wyborczy kandydata Witkowskiego, chociaż najlepszy w debacie, uzyskał mierny wynik. Podobnie jak Ikonowicz ze swoją partią niszową w wyborach do parlamentu nie przechodzi nigdy. Takie są fakty.

  Obecnie pokolenia młodych Polaków to już inna kategoria ludzi o innej percepcji i zasobach wiedzy, perspektywach intelektualnych i punktach odniesienia. Ich wybory są inne i do nich trzeba dotrzeć innymi metodami. Jakakolwiek lewica, aby odzyskać władzę musi mieć ludzi gotowych do wytężonej pozytywistycznej pracy u podstaw, a wiemy że SLD ideowe kadry utraciło.
  Kiedyś nie chcieliście mnie słuchać, a wszystko sprawdza się jak przewidywałem.

  Po piąte – panie Czarzasty moje rady gratis. Zostać pan księgowym partii, może liczenie kasy panu lepiej wychodzi. Władzę i struktury partii oddaj pan do dyspozycji Zandbergowi, lewicę obyczajową pogoń na zieloną trawkę. Jeżeli chcecie kiedyś odnieść sukces i przywrócić przynajmniej częściowo socjalizm w Polsce musicie ustawicznie budować pamięć historyczną w młodych pokoleniach o zasługach PRL dla postępu cywilizacyjnego ich przodków. Należy przywrócić pamięć o bohaterach walki o Polskę Ludową i czcić święta z tym związane. Jednocześnie bronić najbiedniejszych skoro jeszcze gdzie nie gdzie macie władzę. Niedługo ważna data, tj. 22 lipca i historia mówi sprawdzam wasze prawdziwe oblicze oraz intencje. Podejmowane ostatnio działania przez pana i Biedronia w sferze pamięci historycznej były dobre, ale zbyt późno się obudziliście. Trzeba było to robić ustawicznie od 2007 roku przynajmniej, gdy utraciliście realną władzę. A tak prawica wam pozamiatała młode pokolenia na swoje podwórko. Jedynie tygodnik Przegląd ze swoją fundacją dba od lat o lewicową pamięć historyczną. Może czas, aby w porozumieniu z nimi budować nową lewicę społeczną na właściwym poziomie odniesienia bez kolaboracji z burżuazją i dawnym styropianem.

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 18:37
   Permalink

   PRL chyba nigdy też nie wręczał pieniędzy za darmo. Trzeba było pracować. PiS to żaden socjalizm. Ja bym powiedział że ta partia to raczej:

   – pajdokracja
   – ochlokracja
   – teokracja

   Nie wiem czy jest jakieś określenie wspólne tych wszystkich terminów.

   Doskonały komentarz panie @Miecławie

   pozdrawiam
   (Krzyka58 też)

   Odpowiedz
   • 29 czerwca 2020 o 20:00
    Permalink

    @Grzegorzu ..

    Jak dla mnie to jest feudalna partia post-sanacyjnego “jaśnie państwa”, które ze swoimi lokajami chce restauracji systemu totalnej dyktatury z błogosławieństwem Kościoła. Uważam, że obecnie do żadnej partii nie pasują już stare terminy i idee. Bo system liberalnego kapitalizmu w XXI wieku z kulturą jest już zupełnie inny a stare wartości rozwodnione przez kulturę głupoty. To nowoczesny feudalizm partyjny powiązany z korporacyjnym stawiający sobie za cel bezwzględne panowanie posiadaczy kapitału, stąd pewne wnioski co do faszystowskich wzorców. U nas mają jeszcze cel dodatkowy, tj. odzyskanie utraconych majątków w PRL, a przynajmniej ich części. Z jednej strony dzięki respiratorowi ekonomicznemu dla biednych i potrzebujących, który jednocześnie nie narusza interesów ekonomicznych bogatych – kupują sobie władzę, ale lud dający się kupić nie zdaje sobie sprawy, że jak oni zdobędą totalną władzę, to w pierwszej kolejności uchwalą zwrot majątków w jakimś zakresie dawnym posiadaczom kapitału z II RP, kosztem tego ludu, który nadal będzie utrzymywany na respiratorze, dopóki będzie to politycznie opłacalne i będzie na prekariacie pracował na posiadaczy kapitału. Latynizacja i feudalizacja stosunków społecznych już postępuje i nie ma odwrotu, bo nie ma siły politycznej, która mogłaby to powstrzymać, ani wiedzy i świadomości społeczeństwa, jak się to skończy dla nich w perspektywie najbliższych 20 lat. Obym był złym prorokiem.
    Młode pokolenia mają już tak namieszane w głowach, że nie rozumieją czym jest prawdziwy socjalizm, jakie skutki niesie ze sobą nowoczesny feudalny kapitalizm. Ulegają więc taniej propagandzie, np. Bosaka:
    https://noizz.pl/opinie/dlaczego-mlodzi-zaglosowali-na-bosaka-nie-chodzi-o-faszystowskie-hasla/15kq3sy

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 13:24
  Permalink

  Pozwolę sobie na kilka uwag tak bez emocji, bo wybór mniejszego zła już od dość dawna mnie nie interesuje:

  1. PIS socjalistyczny [narodowo-socjalistyczny] stał się dopiero 5 lat temu, bo wcześniej, podobnie zresztą jak wszystkie partie post okrągłostołowe, był neoliberalny [dawał bogatym kosztem biednych].
  2. Cieszy przegrana tzw. lewicy, bo nie lubię farbowanych lisów, w tym przypadku udającą lewicę SLD i libertynów od Biedronia. Oczywiście Czarzasty, aby uzyskać lepszy wynik powinien wystawić Zandberga, jako jedynego prawdziwego lewicowca w tym gronie, ale wyraźnie nie chciał się narazić burżuazji, no to ma wynik jaki ma. I dobrze mu tak.
  3. Trzaskowski faktycznie jest młody, zdolny, wykształcony i zna języki, ale co z tego jak nie ma doświadczenia życiowego i raz po raz strzela sobie, a to w stopę [podatki w Warszawie], a to w kolano [podpisanie karty LGBT]. Szans na wygraną w drugiej turze raczej nie ma. Analogicznie zresztą do Komorowskiego, który w swojej głupiej arogancji podpisał podniesienie wieku emerytalnego, w czasach gdy było bardzo wysokie bezrobocie i nie było pracy nawet dla 50-cio latków. I też dobrze mu tak.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 13:37
  Permalink

  …Tak to wyglądało. Widać wyraźnie, że prawdziwym wrogiem dla bolszewików nie był Piłsudski, ale biali. Dla Piłsudskiego prawdziwym wrogiem byli biali, a nie bolszewicy. Dla Hitlera prawdziwym wrogiem nie był Związek Radziecki tylko Rosja. Jakkolwiek głupio by to brzmiało, ale tak było. Wychodzi więc na to, że te wszystkie wojny były sztucznie wykreowane a ich celem wcale nie było zwycięstwo którejś ze stron, tylko stworzenie pretekstu do dokonania, po tych wojnach, zmian. Po pierwszej wojnie światowej powstała Liga Narodów – taki zaczątek rządu światowego, a po drugiej – ONZ. To już nie zaczątek, forma embrionalna, to w pełni ukształtowany płód.

  Dziwne i niezrozumiałe decyzje sugerują, że Piłsudski był agentem Wall Street. Dokładnie według tego samego schematu postępuje 20 lat później Hitler. Tam, gdzie nie pozostaje nic innego jak dobicie przeciwnika, następuje wstrzymanie działań, po to właśnie, by go oszczędzić. Jak gdyby chodziło o to, by wojna trwała jak najdłużej, by zginęło jak najwięcej ludzi, by straty materialne były jak największe.

  Zastanawia też zachowanie bolszewików. 13 listopada 1918 roku wypowiadają oni postanowienia Pokoju Brzeskiego, zawartego z Niemcami w marcu tego roku. I ruszają na podbój świata. Jeszcze nie do końca pokonali siły kontrrewolucji a już chcą zawojować świat. Trochę to dziwne i nielogiczne. Nie zaczyna się nowej wojny, gdy stara niedokończona. Tylko czy to są siły kontrrewolucji?

  Rewolucja lutowa z 1917 roku była faktycznie rewolucją, bo w jej wyniku 15 marca abdykował car Mikołaj II i powstał Rząd Tymczasowy. Kończyła się więc w Rosji monarchia i zaczynała demokracja. Rząd Tymczasowy to był okres dwuwładzy. Rządy były sprawowane równolegle przez Rząd Tymczasowy i Piotrogrodzką Radę Delegatów Robotniczych i Żołnierskich. Dwuwładza trwała do zbrojnego przewrotu dokonanego przez bolszewików w nocy z 6-go na 7-go listopada. I ten przewrót nazywa się rewolucją październikową według kalendarza używanego w Rosji. Bolszewicy oficjalnie deklarowali, że jego powodem była ochrona wolnych wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego przed „zamachem reakcji”. Wolne wybory wygrała partia eserowców (socjalistów-rewolucjonistów), która zdobyła 58% głosów. Bolszewicy uzyskali 25% głosów. Parlament zebrał się tylko jeden raz 18 stycznia 1918 roku, po czym został rozpędzony przez bolszewików.

  Zwolenników władzy bolszewików określano jako czerwonych, a przeciwników – jako białych. To była walka o władzę, a nie kontrrewolucja. Białym wcale nie chodziło o restaurację caratu. Utworzyli oni Armię Ochotniczą, którą wspomagały rządy Anglii, Francji i USA. Czerwonych finansowała Wall Street. A co by było, gdyby któraś ze stron nie otrzymała znikąd pomocy? – Nie byłoby konfliktu.

  Można by zapytać po co wielki kapitał finansuje te wszystkie wojny i rewolucje? Nawet jeśli rządy robią to samo, to też są to pieniądze finansjery. A może ten wielki kapitał nie tylko finansuje, ale i kreuje konflikty i wojny? Czy dlatego finansuje, że tak sobie zapragnął, czy może jest w tym jakiś ukryty cel? Ten „rozwój poprzez sprzeczności” niszczy społeczeństwa w sensie fizycznym, moralnym i materialnym. Nad zdegenerowanymi, zubożałymi, zdezorientowanymi łatwiej zapanować i podporządkować ich sobie.

  Czy świat mógłby rozwijać się pokojowo? Rozwijać te technologie, które służą ludziom, a nie te, które mają ich zniewolić. Pewna nacja przekupuje najzdolniejszych naukowców i inżynierów, by rozwijali te nieprzyjazne człowiekowi. Kiedyś może się to obrócić przeciwko jednym i drugim.

  https://bb-i.blog/2020/06/29/fakty/ 😁

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 17:33
   Permalink

   @krzyk58
   O lobby przemysłowo-militarnym, które żyje ze sprzedaży broni nigdy nie słyszałeś?

   Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 17:51
  Permalink

  to nie jest WIELKA RZECZ – WIELKA I POWAŻNA SPRAWA!
  to juz bylo. Stanisław Tymiński

  (…)Zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w Polsce w 1990. Pomimo spodziewanej porażki przedstawiany jako „kandydat znikąd” Stanisław Tymiński po bardzo intensywnej kampanii, podczas której przedstawiał się jako jedyny „człowiek spoza układu” i alternatywa dla pozostałych, a także zdecydowanie kontestował dokonywane reformy gospodarcze, uzyskał w I turze 3 797 605 głosów (23,1%), wyprzedzając m.in. Tadeusza Mazowieckiego i Włodzimierza Cimoszewicza i wchodząc do II tury przeciwko Lechowi Wałęsie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Tymi%C5%84ski#Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87_polityczna

  pan Hołownia, to taka Żółtaczka polskiej polityki….

  autor napisal(…)
  pan Hołownia, który zrobił wspaniałe około 13%. To jest prawdziwy zwycięzca tych wyborów! Z niczego z zera – mieć 13% poparcia głosujących bezpośrednio Polaków, to jest WIELKA RZECZ – WIELKA I POWAŻNA SPRAWA!

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 19:37
   Permalink

   Obecny wynik Hołowni, a wcześniej Palikota, a wcześniej Samoobrony to jest zdrowy odruch Polaków poszukujących trzeciej lepszej drogi dla Polski. Polacy tak naprawdę nie pogodzili się z upadkiem Polski Ludowej, Polski normalnej i bezpiecznej ekonomicznie. Dlatego też jak pojawia się jakaś nowa osoba, która coś obiecuje alternatywnego do wypaczonego liberalnego kapitalizmu kolonizującego Polskę, dostaje głosy nadziei. Inna sprawa, że zwykle ze względu na brak sprecyzowanych idei i rozbieżność interesów działaczy szybko takie inicjatywy się kończą. Brak rozsądku, rozwagi i strategii długofalowej powoduje szybkie zejście ze sceny politycznej.

   Odpowiedz
   • 30 czerwca 2020 o 08:44
    Permalink

    Odpuść sobie , nie mieszaj, jutro nikt o Hołowni nie będzie pamiętał.

    Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 19:24
  Permalink

  Wychodzi na to że “program partii będzie znowu programem narodu, i pójdziemy jeszcze dalej “ku chwale…by Polska rosła w siłę…..” BO, Partia nie tylko kierować będzie – ale i rządzić już drugą kadencję nie tylko z Belwederu, ale i z Wiejskiej (w co nie wątpię) można zakładać z bardzo dużym prawdopodobieństwem że mają w kieszeni wygraną w 23′ (tak, tak…). Lenin, tzn…’ten pan” niczym Lenin będzie wiecznie żywy… 🙂 To nic że Polacy upokarzani są przez ministerialnego “świrusa”, założyli namordniki na ryje i zagłosowali jak Bóg i rządząca kamaryla przykazali, jak padnie rozkaz goje pójdą na czworakach, byleby wypełnić “obywatelski obowiązek”. RABY!
  Lewica oczywiście poległa, ano jak mogło być inaczej? Nam Polakom TE chore lewackie brednie w duszy nie grają (Miecławie!) i tak dzieje się ‘wszędzie” na wschód od Bugu…lewactwo, komuniści i różni złodzieje mieszają nieszczęśnikom na Zachód od Odry i dalej w skomunizowanych Stanach Z.
  Więc, Gospoda – cieszmy się z “dworskiej demokracji” (kto cham tubylczy, kto szlachcic jerozolimski) z namordnikami na ryjach….oczywiście po rozważeniu za i przeciw nie brałem udziału w “tej maskaradzie”, dlaczego, zapyta ktoś? Ano, dlatego że jestem Wolnym (niepokornym) Człowiekiem – znaczi’t, nie jestem rabem w namordniku, a z koniem (komisją i aparatem represji i przemocy) kopać się nie zamierzałem, co z tego że nominalnie mam rację, nawet wedle owego
  (nieszczęsnego) Rozp. (paragraf 19, ust.3,pkt.3) skoro musiałbym długo i zawile tłumaczyć (się) iż naprawdę nie jestem wielbłądem. System antyludzki, antyczłowieczy – wie swoje, ale spoko po nas
  przyjdzie kolej też na nad-gorliwych funk-szy,( ‘policję gettową”) w takim stanie rzeczy “wszyscy pójdą do pieca”, skąd my TO znamy? Reasumując: nie uwiarygodniałem ‘tego wyboru” , dlatego bo TO nie moja bajka.A mój głos (i nie tylko mój) miałby p. Żółtek, gdyby nie… chora normalność.

  Po pierwszej turze wyborów prezydenckich – Komentarz Janusza Zagórskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=bmZz5oOJqJs

  Joanna Modzelewska: Śmierć i niewola dzieci, łżeMaseczki, pondemia bezprawia, izraelskie szczepionki

  https://www.youtube.com/watch?v=SoI-rEJhmtc&t=1101s

  Ps. Miecław wywodzi długo i zawile, generalnie logiczny, nielogiczny (niep. skr.) mentalny dramat. 🙂

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2020 o 23:28
   Permalink

   @krzyk58
   Większego dramatu od ciebie to już nie ma. 🙂
   Zdecyduj się wreszcie na co stawiasz? Na pseudo-katolików i złodziei, czy na liberałów i złodziei? Co jest mniejszym złem?
   Bo komunistów to tam nie ma, a lewactwo przerypało wybory. 🙂

   Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 22:08
  Permalink

  Wstawka Hołowni to klasyczny zabieg-mial zebrać głosy tej części elektoratu,która nie zdecydowała by się oddać głosu na Trzaskowskiego czy Biedronia jako zbyt ,,wyrazistych”swiatopogladowo.Teraz duża część tych głosów Trzaskowski przejmie i na tym polegało zadanie Holowni z którego wywiązał się znakomicie rzeczywiście i zostanie za to nagrodzony.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2020 o 13:26
  Permalink

  Miecławie , w pełni podzielam Twoje oceny z 12:45 . Lewica ( Czarzasty ) postawiła na Wierę Zasulicz ( Biedronia ) a nie na prawdziwego socjalistę . Czyli – będziemy się pie…ć wszyscy ze wszystkimi i seks jak szklanka wody , ale czegoś materialnego (!) nie ma . Natomiast jak słusznie zauważasz nawet prawdziwy lewicowiec Piotr Ikonowicz mógłby najwyżej zająć końcowe miejsce wśród bardziej znanych kandydatów . Prostego wyjścia nie ma .

  Sądzę , że teraz mamy taki klimat . Zwróćmy uwagę na fakt , że 10 lat temu to Tusk był zdecydowanie górą i niektórzy chcieli chować dowód babci ( że niby ciemnogród ) .
  To minie !

  CO do Bosaka , to nie zgadzam się z trochę tchórzliwą oceną Onetu . Bosak mówił jasno i prosto , co nie było zbyt częste . Czym ujął ludzi ( głownie młodych) – oczywiście resztkami korwinizmu ( oni wierzą w bzdury , że wolny rynek sam wszystko załatwi ) , ale GŁÓWNIE tym , że mówił o 447 i rozszerzeniu agendy polityki zagranicznej , a nie ślepym wiszeniu na USA i jak mówił lobby żydowsko-amerykańskim !

  Przyznasz , że w powszechnym obecnie tchórzostwie politycznym to ewenement !
  ( w Sejmie mówił o tym również Zandberg onegdaj ) .

  Polityka PiS jest chora (!) . To kupowanie prostaczków za ich pieniądze i paskudne ataki ich ludzi . Nie widziałem tego o czym pisze Autor , ale ataki PiS np. w TVP Info to pandemonium plugastwa ! A dzisiaj , w czasie wystąpienia głównych sztabowców Dudy , mówili ( pluli ) głownie na Trzaskowskiego , co jest wręcz zbydlęceniem ! Np. że woda wybijała ze studzienek w W-wie po koszmarnej ulewie i zalewała ulice ! Paranoja ! Jak śmiał Trzaskowski dopuścić do ulewy w W-wie ! Drań jeden !
  Zapomnieli chłopcy , że parę dni wcześniej zalało Podkarpacie ! Czyżby z powodów politycznych , bo to zagłębie PiS ? Takie to chamskie padają argumenty .

  Poruszony temat LGBT przez PiS jest tym śmieszniejszy , że ich elektorat mało kuma , że to właśnie agenda USA i jej koncerny wspierają ruch LGBT , który był na Zachodzie kiedyś mocno penalizowany , a w naszej luzackiej mentalności homoseksualizm nie był prześladowany . Ergo – hegemon pisowskich wasali popiera zboków !

  Sądzę jednak , że ( niestety ) wygra Duda . Różnica jest zbyt duża . Elektorat Trzaskowskiego – inteligencja i przedsiębiorcy rozjadą się na wakacje i przewagi nie będzie . Jedno , czego bym chciał , to żeby ten cyrk już się skończył , bo słuchamy międlenia o wyborach od początków marca ( wybory miały być w maju ) i po prostu rzygam już tym.

  Ooo , co jeszcze NIESŁYCHANIE ważnego powiedział Bosak . Sam słyszałem . Otóż chce wypowiedzieć tzw. zielone porozumienie . To dla nas sprawa życia lub śmierci . Bo przestajemy budować elektrownie węglowe i płacimy majątek za emisję CO2 ! PiS zaczął Ostrołękę ( z hardą miną ) i … zaprzestał . Teraz się wije jak przydepnięta glista i kombinuje budowę atomówki z USA , które to atomówek nie budowały od dziesięcioleci . Za to Japonia buduje nowe i nowoczesne elektrownie węglowe pomna Fukuszimy . Są zresztą 10x tańsze . Inni kandydaci pie…li brednie o “zielonej energii” nie mając pojęcia o czym mówią . pzdr.

  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2020 o 19:48
   Permalink

   @fly

   Zgadzam się z tobą. Co do Bosaka także. Wyrobił się chłopak w gadaniu, jest elokwentny, niektóre pomysły na nawet dobre.
   Niestety ma liberalny kapitalistyczny program. Może ten program i ma jakieś plusy w tym całym kapitalistycznym badziewiu intelektualnym, jednakże nadal jest to promowanie antyhumanitarnego liberalnego systemu na którym się rozjedziemy. No i te ideowe związki ze skrajną prawicą oraz Kościołem cofają naszą cywilizację do poziomu XIX wieku. To są główne przeszkody do odniesienia sukcesu. Dla mnie narodowiec powinien być światłym i świeckim człowiekiem, który uwzględnia postęp naukowy w różnych dziedzinach, także tych dotykających kwestii ideowych i religijnych. Oczywiście nie oznacza to promocji LGBT, bo nauka wyraźnie stwierdza, że mamy do czynienia z aberracją biologiczną i nie można z tego robić ideologii oraz polityki itd. Żeby jednak walczyć z zachodnią kulturą głupoty i LGBT o zachowanie naturalnych wartości (specjalnie piszę naturalnych a nie tradycyjnych), trzeba wyższego poziomu intelektu. Trzeba poznać ich słabe punkty od strony naukowej i na każdym kroku to podkreślać, aby sprawdzić ich na ziemię, bo towarzystwo się faktycznie rozbestwiło w swoich żądaniach politycznych, już nie mówię o domaganiu się uznania związków za małżeństwa co jest kuriozum wbrew naturalnej ludzkiej kulturze. Zresztą oni sami nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo szkodzi ich żądaniom margines dewiacji, który można w ich środowiskach zaobserwować.
   Nie uwzględniając tego skazuje się na porażkę. No ale w młodości niestety trafił na prymitywnych ludzi i tak został ukształtowany.

   https://wpolityce.pl/swiat/506780-mlodzi-geje-prowadzeni-na-smyczy-starych-dzialaczy-lgbt
   W tym democie jest doskonały przykład dewiacji społecznej. Takie zachowania antyhumanitarne sado-maso powinny być karane. Przez takie obrazki Polacy stali się bardziej nietolerancyjni wobec LGBT, niż miało to miejsce w PRL. Sam byłem świadkiem w latach 80-tych takiego stwierdzenia dwóch starszych wierzących kobiet, które widząc obrazki z parady w Berlinie, ala jak na tym democie – powiedziały z rozbrajającą szczerością, cyt. z pamięci mniej więcej: “na szczęście nasi homosie są normalni”. 🙂
   A sprawa rozmowy dotyczyła dwóch już starszych mężczyzn mieszkających razem na tej wsi a co do których było tajemnicą poliszynela, że są partnerami, ale naprawdę na wsi nikomu to nie przeszkadzało. Po prostu Polacy nie zaakceptują aż takich dewiacji w stylu zachodniej gejowskiej kultury głupoty. Szkoda że żaden z polskich polityków LGBT twardo się nie odcina od istniejącego w ich środowisku tego marginesu dewiacji.

   https://demotywatory.pl/5007917/Kiedy-okazuje-sie-ze-dla-Polakow-sa-wazniejsze-sprawy-niz
   Przykład Szwajcarii, gdzie mają związki partnerskie, ale żądają małżeństwa co narusza odwieczne kulturowe normy. Oni przecież biologicznie i naturalnie kulturowo nie dorównają cechom naturalnego biologicznego małżeństwa. Domagając się adopcji dzieci, nie uwzględniają potencjalnej krzywdy dziecka. Można wymieniać masę problemów i ktoś powinien stanowczo te żądania przerwać bez dyskryminacji ich sytuacji społecznej. Ktoś im musi wprost powiedzieć, że muszą się pogodzić ze swoją sytuacją i ewentualnie uchwalić jakieś przepisy specjalnie dla nich ułatwiające im wspólne życie (czyli dziedziczenie, dostęp do danych osobowych chorego partnera itd.). Czyli dać im równe traktowanie w sferze prawa cywilnego podobne małżeństwom, ale na Boga nie nazywajmy tego małżeństwem.

   Odpowiedz
   • 1 lipca 2020 o 12:55
    Permalink

    Miecuś, ach, Miecuś
    Na b/Bosaka byś głosował?
    Co do Bosaka […] Wyrobił się chłopak w gadaniu, jest elokwentny, niektóre pomysły na nawet dobre”
    – i ty tak na poważnie? Chłopak ma gadane i to predysponuje go do bycia prezydentem? I ma nawet „niektóre pomysły dobre”?
    Miecuś, na jakim świecie ty żyjesz?
    Czy najesz się gadaniem? I gadaniem przyodziejesz? Gadaniem popłacisz rachunki? Bosak elokwentny? – no to ta elokwencja musiała by oznaczać coś innego niż oznaczała dotychczas.
    Niechęć do PiSu odbiera ci, Miecuś, już cały rozum, czy co?
    “Niestety ma liberalny kapitalistyczny program. Może ten program i ma jakieś plusy w tym całym kapitalistycznym badziewiu intelektualnym, jednakże nadal jest to promowanie antyhumanitarnego liberalnego systemu na którym się rozjedziemy. No i te ideowe związki ze skrajną prawicą oraz Kościołem cofają naszą cywilizację do poziomu XIX wieku. To są główne przeszkody do odniesienia sukcesu.”
    – i ty, Miecuś, ciach! trach! – i już mógłbyś wybierać Bosaka? Bez względu na to, że „jego” „program” pogrążyłby nasz kraj w ponownej biedzie?!?
    Toż z ciebie taki pokręcony komunista niczym bawarski precelek!
    Na siłę chcesz pogodzić to, co nie do pogodzenia, robisz jakieś wolty mentalne i udajesz że nie widzisz, jak spadasz na zadek boleśnie – twierdząc, że nie boli.
    Po co ci to, Miecuś?
    Do czego?
    „Oczywiście nie oznacza to promocji LGBT, bo nauka wyraźnie stwierdza, że mamy do czynienia z aberracją biologiczną i nie można z tego robić ideologii oraz polityki itd. „
    – a do czego była tu potrzebna nauka, jeżeli pedały jeden drugiemu wsadzają prącia w odbyt? Czy po uważnym przyjrzeniu się temu przez naukowców można było zobaczyć w tym coś innego, niż to jest?
    „Żeby jednak walczyć z zachodnią kulturą głupoty i LGBT o zachowanie naturalnych wartości (specjalnie piszę naturalnych a nie tradycyjnych), trzeba wyższego poziomu intelektu.”
    – no, Miecuś, ale nabrałeś rozpędu!
    A skąd wiesz, Miecuś, co to jest „naturalna ludzka kultura”?
    Czy przynajmniej zadałeś sobie trud by się dowiedzieć, dlaczego pedalstwo jest szkodliwe? Jakie pociąga za sobą skutki?
    Zapoznaj się może z tematem telegonii mówiącej o tym, że organy żeńskie są programowane przez organ męski i ten „pierwszy raz” determinuje potomstwo niezależnie od biologicznego ojca, gdy nie jest on tym „pierwszym” danej kobiety.
    No i może rzuć okiem na sprawę wchłaniania białek – w tym przypadku przez błony śluzowe rectum i zobaczysz, dlaczego pedał udostępniający swój zadek innemu pedałowi nabiera żeńskich cech.
    To są sprawy poważne i nie powinieneś tu, Miecuś, folgować emocjom. One już wielokrotnie pomieszały ci nieco rozum i zamiast wyciągać normalne wnioski, dajesz się wpuszczać w maliny. Bądźże chłopem i nie dawaj się łapać na drobiazgi.
    No bo zobacz: będę cię chwalić = lepszy/większy chwali gorszego/mniejszego. Tak byś chciał?
    Będę cię ganić = lepszy/większy gani gorszego/mniejszego. To może tak byś wolał?
    Ale gdy daję ci możliwość wyjść ponad błahostki, ty, Miecuś, z tego nie korzystasz i chwytasz się słówek. Słabizna z ciebie, czy co ci dolega?
    Złodziej to złodziej.
    Pedał to pedał.
    Bydlak to bydlak.
    Itd. itd.
    Do czego potrzebne jest ci pseudointelektualne relatywizowanie spraw oczywistych?
    I ty, Miecuś, namierzasz się, by uporządkować ten świat? – czyżby wprowadzając jeszcze większe zamieszanie?
    Tyle już się starasz, ganisz, namawiasz i wciąż „jak się nie odwrócisz, dupa z tyłu”.
    Nic ci to nie daje to myślenia?
    Widać twój wysiłek, twoją wytrwałość i to może na ciebie zwracać uwagę, ale nie przekazywane treści, bo to tylko żonglerka niższych lotów.
    Sugeruję ci tym, Miecuś, że stać cię byłoby na więcej, ale ty wolisz się obrazić i tak trwać. „Kto stoi w miejscu ten się cofa” – jak to mawiają niektórzy; wszak Ewolucja wciąż i nieprzerwanie idzie do przodu.
    Zrozum, Miecuś, że nie masz prawa zabraniać ludziom praktykowania wiary – jaka by ona nie była i nie masz prawa zabraniać ludziom chodzenia do kościoła – jaki by nie był, ponieważ tym odbierasz im ich wolną wolę, daną im przez Boga. Czyżbyś ustawiał się wyżej niż (jest) Bóg?
    Nikt ci przecież takich uprawnień nie dał, a tylko sam sobie je przywłaszczasz i udajesz, że wiesz więcej i lepiej.
    Nawet, jeśli wiesz więcej i lepiej to wiesz to tylko sam dla siebie, a każdy ma niezbywalne prawo wiedzieć mniej i po swojemu.
    Czas już, Miecuś, żebyś rozumiał takie podstawowe sprawy. Bez tego ani rusz z tym twoim zbawianiem ludzkości i to całej naraz.
    „Zresztą oni sami nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo szkodzi ich żądaniom margines dewiacji, który można w ich środowiskach zaobserwować.
    Nie uwzględniając tego skazuje się na porażkę. No ale w młodości niestety trafił na prymitywnych ludzi i tak został ukształtowany”
    – no Miecuś, ciebie też ktoś „w młodości” kształtował. I skąd wiesz, czy akurat najoptymalniej?
    By to wiedzieć, musiałbyś istnieć w kilku identycznych egzemplarzach, z których jeden byłby „ukształtowany gorzej”, inny „ukształtowany lepiej” no i ten jeden Miecuś taki, jaki jest teraz. Cały rozwój człowieczy odbywa się na bazie porównywania, wszystkiego ze wszystkim w każdym możliwym kierunku. Bez możliwości porównania nie jest możliwe wyciągnięcie żadnego wniosku.
    „Ktoś im musi wprost powiedzieć, że muszą się pogodzić ze swoją sytuacją i ewentualnie uchwalić jakieś przepisy specjalnie dla nich ułatwiające im wspólne życie (czyli dziedziczenie, dostęp do danych osobowych chorego partnera itd.):
    – no co ty, Miecuś? Wczorajszy jesteś, czy co? Przecież teraz też pedały i lesby żyją bez problemu razem, po co jeszcze to prawnie ustalać? To byłby swego rodzaju prawny przymus, a tak jak jest dziś, no to oni korzystają z wolności obywatelskiej dostępnej wszystkim i się pedałują.
    Sprawę dziedziczenia od bardzo dawna regulują ustawy spadkowe i nie ma powodu by coś tam wtryniać na siłę specjalnie dla pedałów. Oni mogą dziedziczyć zgodnie z testamentem. Co do choroby to też istnieje coś takiego jak oświadczenia i te są honorowane także bez problemu. Pedał może odwiedzać pedała w szpitalu i dysponować jego zwłokami w razie zgonu, jeżeli ma do tego pisemne uprawnienia. To można załatwić notarialnie i tak się robi w różnych sprawach.
    Wiesz, Miecuś, nie czytam wszystkiego co piszesz, bo się powtarzasz i już po jednym zdaniu można się domyślić, co napisałeś dalej. Ale się nie zniechęcaj. Ktoś, kto cię nie zna, to może traktować twoje wypowiedzi jako mocno odkrywcze.
    Tak się, Miecuś, wiercisz, tak się kręcisz, a gdybyś zebrał do kupy to, co sobie wyłuskujesz a to z czaszkoskiego, a to z Bosaka a to z innych, to i tak wyjdzie ci dokładnie to, co aktualnie robi PiS. No to po co ci, Miecuś, taka męcząca gimnastyka? Pracę masz siedzącą i tyjesz?
    Ja cię, Miecuś, traktuję jak na to zasługujesz, bo mnie rozczarowałeś, jako że spodziewałam się po tobie dużo więcej. Ty tyko odbijasz ciosy, których ci przecież nie zadaję i nie możesz przez to zrozumieć w czym rzecz.
    Ale może wolisz wersję „b” i powinnam napisać, że „i tak nie stać cię na więcej”?
    Masz wybór, Miecuś, dokładnie taki jak między bosakami i PiSem. Nie sądzisz?

    Odpowiedz
    • 1 lipca 2020 o 20:24
     Permalink

     Zapoznaj się może z tematem telegonii …. Jest temat, tzn. problem którego nikt nie chce
     zauważyć… w jakimś celu wdrażana była druga rewolucja seksualna lat 60′ jak i pierwsza
     “leninowska”, organizowana przez A. Kołłontaj (dopiero Stalin uspokoił towarzystwo jak i
     prowodyrkę moralnego rozprężenia…

     Druga strona seksualnej rewolucji – KOBIECA MOC – WTOPIONE napisy PL

     https://www.youtube.com/watch?v=gzZRpuYxFGA&t=58s

     Lekcja trwa ponad standard, Miecław jako że po profesji winien zdzierżyć spokojnie, a rzeczony filmik ledwie odszukałem, kiedyś przy okazji dyskusji w temacie nie udało mi się go dosięgnąć,
     moim zdaniem przedstawiony temat nie do podważenia, ale to tylko moje zdanie, nie takie
     tematy zamiatano byleby kwitła wolna niczym i przez nikogo nie krępowana ‘miłość” niczym “za Lenina” albo “na łódstoku” nieważne czy juesej czy polskim, ważne by maksymalnie deprawować
     sex, alkohol, narkotyki, szatańska muzyka BO np. czytam że w “neofrankfurckich”Stanach:
     https://marucha.wordpress.com/2020/06/30/muzyka-klasyczna-moze-byc-rasistowska/…twoju ma’t! 🙂 Dlatego propagować musowo czarny hop-hip czy jakoś tak… jako muzykę nowej,
     zbolszewizowanej hołoty (różnokolorowej), w tym, a może zwłaszcza skomunizowanej białej
     hołocie.

     Odpowiedz
    • 1 lipca 2020 o 22:08
     Permalink

     @nana

     Kobieto wznieś się na wyższy poziom intelektualny. No i przede wszystkim przeczytaj mój komentarz ze zrozumieniem, a nie z pianą na ustach, bo podważam pisowską politykę. 🙂

     Po pierwsze – nigdzie nie napisałem, że głosowałbym na Boska? Natomiast przyznanie, że jego program w wielu punktach w warunkach gospodarki kapitalistycznej jest godny uwagi, bo może coś zmienić na lepsze, świadczy tylko o tym, że obiektywnie oceniam kandydatów z perspektywy interesów narodowych. Także przyznanie faktu, że się chłopak wyrobił, ma gadane jest obiektywnym stwierdzeniem faktu, że coś osiągnął, mimo mojego krytycznego nastawienia do jego przeszłości i skrajnie prawicowych celów jego polityki. Szanuj przeciwnika a może będziesz szanowany! No ale jak widać przekracza to twój poziom percepcji. Nic nie poradzę.

     Po drugie – bycie komunistą nie oznacza, że jest się fanatykiem dążącym do uszczęśliwiania ludzi na siłę. Tamten komunizm to już historia. Polecam, abyś odrobiła lekcje z komunizmu chrześcijańskiego, mimo że osobiście nie jestem osobą wierzącą, ale zasady i normy tam opisane są mi bliskie. Wątpię czy ten poziom odniesienia zrozumiesz jako katoliczka, no ale zachęcam do poczytania tego artykułu z 1850 roku i zebranych dzieł tegoż samego autora:
     Ludwik Królikowski, Jestem komunistą! [1850] – http://lewicowo.pl/jestem-komunista/
     Ludwik Królikowski – Wizje społecznego świata, Wyd. KiW, Warszawa 1980
     Ludzie sami powinni ewolucyjnie “dorosnąć” do egalitaryzmu, bo bez przemiany moralnej, jak słusznie twierdził Edward Abramowski, taki system nie ma racji bytu. Dlatego nie zajmuję się polityką i uszczęśliwianiem ludzi, tylko korzystam ze swojego prawa do krytyki, a może będzie z tego jakaś przemiana moralna? 🙂 Co do ciebie nie mam złudzeń, nie stać cię na taką przemianę. 🙂

     Po trzecie – szanuję wolność sumienia i wyznania. Nikomu nie zabraniam chodzić do Kościoła i służyć okupantowi religijnemu. Każdy ma to co sobie wypracuje i na co zasługuje na tym łez padole. Nie myl więc mojej krytyki religii, a przede wszystkim działań antychrześcijańskich kleru i Kościoła z twoimi fantazmatami o rzekomym zabranianiu wyznawania wiary. Wiara jest naturalną potrzebą człowieka dla wielu ludzi, a wszelkie religie to wykorzystują do panowania nad ludźmi. Jeżeli jeszcze tego nie zauważyłaś, no to przykro mi, ale mogę ci tylko polecić do poczytania literaturę z badań nad psychologią religii. Odrobisz lekcje, a może staniesz się bardziej światła.

     „Podstaw etyki nie należy szukać w mitach i sympatiach bóstw, tylko gdzieś indziej. Wartość etyczna ludzkich czynów nie zależy od sympatii bogów” – Władysław Witwicki.

     Ten najsłynniejszy polski przedwojenny psycholog, jako pierwszy w Polsce przeprowadził badania nad psychologią religii, ale w II RP nie zostały one opublikowane bo kler trzymał władzę. Opublikował swoją monografię w Paryżu w 1938 roku. Polecam tłumaczenie tej publikacji na j. polski wydaną w PRL:
     „Wiara oświeconych” (1935 rok), pierwsze wydanie w Polsce – 1959 rok.
     Władysław Witwicki eksperymentalnie dowodzi, że wiara wywołuje nie tylko „paraliż logiczny”, ale także „paraliż etyczny”, uniemożliwia bowiem lub utrudnia prawidłową ocenę etyczną zdarzeń uznawanych za obiekt wiary.
     https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Witwicki
     Tłumaczył ci nie będę istoty jego badań, ale był jednym z pierwszych na świecie, który przeprowadził logiczny dowód na to jakie skutki wywołuje ślepa wiara. Z tego m.in. rodzi się fanatyzm i krucjaty o których Kościół wolałby zapomnieć.

     Po czwarte – problematyka telegonii jest mi doskonale znana. Jeżeli się cofniesz na portalu wstecz, to trafisz na moje komentarze z odniesieniem do telegonii. Masz tu trochę materiałów uzupełniających naukowych ze zbliżonego obszaru badań:
     https://wolnemedia.net/kobiety-absorbuja-dna-mezczyzn-z-ktorymi-sypiaja/
     Niestety cenzura działa i link nie działa. Więc cyt. najważniejsze:
     “Naukowcy przebadali dokładnie kobiece mózgi i okazało się, że jest to jeszcze bardziej tajemniczy organ niż myśleliśmy wcześniej. Badanie wykazało, że kobiece mózgi często objawiają się tak zwanym męskim mikrochimeryzmem, czyli innymi słowy, obecnością męskiego DNA pochodzącego od innej osoby i różniącej się genetycznie od komórek stanowiących resztę ciała kobiety.
     Według badania aż 63% kobiet (37 z 59 badanych) miało męski mikrochimeryzm w mózgu. Anomalia była obecna w wielu regionach mózgu. Oznacza to, że zdecydowana większość kobiet ma w sobie obce DNA, które znajduje się w ich mózgach. Oczywiście badacze usiłowali ustalić skąd pochodziło to męskie obce DNA. Jedna z hipotez zakładała, że jest to jakiś ślad ojców tych kobiet. Tylko, że proces tworzenia nowego człowieka zakłada, że DNA ojca łączy się z DNA matki, aby stworzyć nowe, unikalne DNA dziecka. Więc to musiało się raczej wydarzyć już podczas życia kobiet.”

     Poniżej trochę info, ale linki do filmów też nie działają. Cenzura działa. Najwidoczniej władcy świata nie chcą udoskonalonego społeczeństwa, bo ciężko byłoby takimi czystymi genetycznie rządzić, z mieszańcami jest łatwiej z uwagi na brak stabilności psychicznej. A tak na marginesie to wszyscy jesteśmy mieszańcami i Kościół ze swoimi podbojami też za to odpowiada.
     http://www.zbawieniecom.fora.pl/linki-pl,12/telegonia,1705.html

     Warto przeczytać:
     https://indianchinook.wordpress.com/2014/04/14/prawa-rita-telegonia/

     Po piąte – przyczyny homoseksualizmu kulturowe i biologiczne też mi są doskonale znane. Na studiach z psychologii trzeba było dawniej się czegoś o tym nauczyć. Nie wiem jak obecnie z programem, pewnie wykasowali bo to temat politycznie niepoprawny.
     Ale najważniejsze jest to, że dałaś w tym miejscu bardzo prymitywny komentarz.
     Przecież to co napisałaś to jest bełkot nienawiści do LGBT. Wielu z nich nie ponosi winy za swój stan fizyczny i psychiczny w jakim się znaleźli. Wielu z gejów było uwiedzionych przez księży i tak im zostało. Poszperaj w sieci a trafisz nawet na celebrytów, którym homo księża zmarnowali perspektywy na życie zgodne z biologią.
     Chodząc do Kościoła nie masz pewności, czy w trakcie komunii …. nie będę kończył. 🙂

     XXXXXX
     CO PAN TUTAJ ZAMIESZCZA PROSZĘ PANA? WEB. JÓZ.
     XXXXX

     A ja wolę podejście naukowe do problemu LGBT, a nie prymitywny język nienawiści, który nie przystoi osobie wierzącej w Boga. Skoro się tacy urodzili, tzn. że BÓG (twój BÓG nano) tak chciał, abyś może zrozumiała swoje grzechy, bo widać masz z tym problem.:-)

     Dlatego w temacie zgadzam się z opinią księdza profesora:
     “Gej też człowiek”
     „Homoseksualistów trzeba traktować jako normalnych ludzi, współpracować z nimi, przyjaźnić się – tak, jak z każdym innym człowiekiem wspólnoty. Do nikogo nie należy się odnosić wyłącznie przez pryzmat jego odmienności lub słabości. Tak się rodzą ksenofobia i rasizm, tak się rodzi atmosfera sprzyjająca wykluczeniu” – twierdzi cytowany przez Deon.pl ks. prof. Andrzej Szostek, znany i powszechnie szanowany etyk z KUL, znawca zasad katolickiej nauki moralnej. ŹRÓDŁO: Fakty i Mity nr 26/2020, s. 19.

     Co nie oznacza akceptacji ich politycznych żądań. Co do prawnych kwestii, które poruszyłem, być może masz rację, ale nie całkowicie, że mogą korzystać z obowiązującego prawa, jak każdy inny człowiek, ale zapewne skoro narzekają, że mają jakieś problemy to coś w tym jest i być może należałoby to uregulować odrębnie, aby mogli z tego korzystać. Np. nie zawsze ludzie są tak przewidujący i zapobiegliwi, aby napisać testament, a dziedziczenie ustawowe przecież ich nie obejmuje. Więc przestań ściemniać i posługiwać się prymitywnym językiem, bo złe świadectwo wystawiasz sobie i prawicy kościółkowej.

     Zajmujesz mi tylko czas bzdurną dyskusją. Ogarnij się i popraw swój moherowy pisowski beret. 🙂

     Odpowiedz
     • 2 lipca 2020 o 00:01
      Permalink

      @WEB. JÓZ.

      No zapomniałem się, że z wybiórczej intelektualnie nie cytujemy. 🙂
      Pozdr.

 • 30 czerwca 2020 o 13:33
  Permalink

  Krzyk jak widzę w formie . Im bardziej czytam , tym mniej rozumiem ! Ale to jego urok . Maładiec !

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2020 o 20:25
  Permalink

  Operacja kanał zakończona. Po projekcie Ogórek, zakończył się projekt Biedroń. Oni już nawet nie udają lewicy. Majstersztyk Przeciwnika, zamiast człowieka socjalnej lewicy pokazujemy nieakceptowalnego dla tradycyjnego elektoratu tej strony fajno-kandydata.

  Mając lewiznę zamiast lewicy, ludzie zostali w domach lub zagłosowali za Dudą. Bo ludzie zapamiętali wszelakie antypolskie spędy na których w pierwszym rzędzie stali przedstawiciele “lewicy” w odpowiednich nakryciach głowy. Pamiętali podpisywany w świetle jupiterów konkordat przez Kwaśniewskiego. Pamiętali wysyłanie polskiego wojska na obce wojny. Pamiętali dzisiejszą lalę od antykomunizmu Ogórek, promowaną na twarz „lewicy”. I wreszcie widzieli Biedronia, który opowiadał o dumie ze zniszczenia Polski Ludowej i wyznawaniu tych samych wartości co Kidawa-Błońska.

  Ja pamiętam wpychanie Polski do NATO przez formację Kwaśniewskiego, Belki, Kaczmarka i Hausnera. I chwalenie się tym faktem w trakcie tej kampanii. Przywódcy „lewicy” w Polsce to formacja zdrady. Była nią gdy uczestniczyła w podziale łupów z KOR-owcami, czyli prywatyzacji majątku naszego państwa. I jest nią dzisiaj, kiedy wasalnie wypełnia płynące z tęczowych i trockistowskich międzynarodówek nakazy.
  Nie bądźmy głupi, przecież to nie pod ich rządami przywrócono w szczątkowej i głupiej formie, ale jednak pomoc socjalną. Oni nie chcą renacjonalizować ukradzionego majątku.

  Oni nie chcą reprezentować biednych i starych, ale fajnych i nowoczesnych. Oni nie chcą bronić klasy pracującej a posiadającą. Oni nie chcą Polski Ludowej, oni chcą tęczową prowincję. Oni nie myślą o Polsce biało-czerwonej, ale o Nowym Wspaniałym Świecie służącym oligarchii wybrańcom. Alternatywy trzeba szukać poza systemową huśtawką prawiczki z lewizną. Obie te strony chociaż pod różnymi hasłami chcą służyć Przeciwnikowi – liberalnemu globalnemu kapitalizmowi.

  Łukasz Marcin Jastrzębski
  29.06.2020
  Rubryka „Z lewej burty”

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2020 o 20:31
  Permalink

  Dziękuję za ten artykuł, bo dzieki niemu dowiedziałem się kto przejdzie do drugiej tury. Wtedy pójdę ale na banderowców (Hromenko) nie będę głosować.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 17:38
  Permalink

  TYLKO GILOTYNA URATUJE POLSKĘ I POLAKÓW !!! NP. FRANCJA MA DZISIAJ 58 ELEKTROWNI ATOMOWYCH.
  PS… Wybuch rewolucji we Francji w 1789 roku przyniósł społeczeństwu
  francuskiemu wiele cywilizacyjnych zdobyczy, związanych bezpośrednio
  z europejskim oświeceniem. Obalono absolutyzm królewski i stworzono państwo
  obywatelskie, oparte na Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela oraz konstytucji,
  gwarantujące społeczeństwu liczne prawa i wolności, z prawem do kontrolowania
  władzy włącznie.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 18:16
   Permalink

   “jerzyjj”………..a w domu , po “za tym”, noooo… twoim (nieszczęśliwym) przypadkiem – wszyscy zdrowi? 🤔

   Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 20:00
   Permalink

   Cd. Motto: O człowiecze, człowiecze, do czego nie dałoby się ciebie przekonać? – , założyciel zakonu Iluminatów, wypowiedział te słowa po wybuchu rewolucji francuskiej -https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt

   Niech za słowem pójdzie pukanie do odpornych na wedy, niektórych komentatorów…czym była w istocie antyfrancuska rewolucyja? BO, miała NIESTETY olbrzymi wpływ na to co działo sie wówczas i “później” w Polszcze, a “wyłoży nam a w ogóle i szczególe i pod każdem innem względem” zwłaszcza kom. “jerzyjj” p. Dylewski we własnej osobie, jak zawsze obiektywny w ocenie tamtych nieszczęśliwych wydarzeń zainspirowanych przez masonerię.. odkrycie roku – @fly….
   Rewolucja francuska 1789 czyli jak rozumieć historię?
   https://www.youtube.com/watch?v=TsrSpGYpwNg&t=279s

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.