Polityka

Widzimisie z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji bawią się we własnym gronie

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji jakie stanowi nasza klasa polityczna, doskonale się bawi we własnym gronie. Otwarto posiedzenie Sejmu, nie do końca wiadomo które, chwilę potem ogłoszono przerwę. W międzyczasie Posłowie opozycji blokowali salę sejmową, w kolejnym dniu było jeszcze bardziej śmiesznie i strasznie. Oto w ten sposób dzieje się w Polsce parlamentaryzm, nasi przedstawiciele nie wiedzą jak się ze sobą porozumieć, a rozmowy o tym – jak i czy w ogóle rozmawiać zostały zerwane, albowiem opozycja albo nie przyszła, albo ta co była stwierdziła, że porozumienie nie jest możliwe. Naprawdę Towarzystwo Wzajemnej Adoracji doskonale się bawi, nawet kanapki sobie dowożą – oczywiście w ramach cateringu, za publiczne pieniądze. Nie ma z tym problemu, jeżeli Sejm przyjmuje gości, a przyjmuje ich ciągle. Jeżeli jednak są sami Posłowie, to po co takie działania? To jest marnowanie pieniędzy publicznych i to w czystej postaci, ponieważ Posłowie mają diety, zwroty i swoje pokoje tuż obok, jeżeli nie jest ich stać na kanapkę w restauracji sejmowej, mogą sobie posmarować bułkę czymś o smaku masła i nałożyć na to dżem lub cokolwiek w zaciszu swojego pokoiku sejmowego. Tymczasem uparli się i mamy zabawę na całego.

Niestety zabawa nie jest relacjonowania tak, jak się przyzwyczailiśmy. Z tego co pokazały kamery dzięki retransmisji sygnału z Sejmu, to widzieliśmy głównie godło państwa umieszczone nad salą sejmową, a nie sam Sejm. Jest to jakiś sposób na cenzurowanie wydarzeń w Sejmie, zwłaszcza że uwaga – nawet Senatorowie, nie mogli wejść na galerię sejmową, która do tego służy, żeby właśnie m.in. przedstawiciele Senatu mogli na bieżąco przyglądać się pracy Sejmu. Przecież będą za dzień lub dwa głosować dokładnie nad tym samym, więc naprawdę trudno o bardziej logiczny mechanizm zapewnienia dostępu informacji, niż prawo do przysłuchiwania się na miejscu. Tak było przez lata, dlaczego tak nie może być teraz?

Politycy mają to co lubią najbardziej – w pełni kontrolują sytuację, która zależy w pełni od ich „widzimisię”. Widzimisie z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji bawią się we własnym gronie. To oni decydują o tym, jaki będzie kolejny akt dramatu, mniej więcej relacjonowany przez media do naszych domów. Oni mogą wszystko – ustalają zasady, rozmawiają, nie rozmawiają, odrzucają rozmowy, obrażają się, wyzywają od dzieci w krótkich majtkach itp. Z ich perspektywy – chwilo trwaj jesteś piękna! Oto życie należy do nich, są panami sytuacji, którą kreują we własnym gronie, w oderwaniu od spraw publicznych. Można powiedzieć, że nie tylko mieszają w garnku, to mamy w standardzie, tutaj mamy jeszcze sytuację, w której ruszają garnkiem i dorzucają do ognia, żeby się bardziej paliło.

Konflikt już eskaluje, czwarty tydzień za nami. Widzimisie mają wiele pracy, mogą odmawiać udzielania wypowiedzi dla mediów, których nie uznają, albo w innych pomstować na to, że nie są w nich publikowani, chyba że z negatywnym i prześmiewczym kontekstem. Tymczasem czas leci, budżet jest w istocie niewiadomą, bo nie mamy pewności, że został przyjęty zgodnie z procedurami, a na budżecie wszystko wisi. Opozycja będzie to rozgrywać, rządzący poprzez swoją nieudolność sami doprowadzili do sytuacji, w której dali opozycji argument co najmniej do końca tej kadencji.

Czy to posuwa naszą rzeczywistość? Cokolwiek ustalono? Rząd łamie prawo? No i co z tego, jak już nie ma się gdzie odwołać, ponieważ organy państwa służące do zgłaszania takich spraw są pod kontrolą ludzi z obozu rządzącego. Czy w tym kontekście należy uznać, że tylko twardy opór ma sens? Może nie ma innego wyjścia i powinniśmy wszyscy wyjść na ulicę przeciwstawiając się przejmowaniu państwa poza zakres wynikający z mandatu wyborczego, jaki społeczeństwo udzieliło rządzącym? Może to rządzący mają rację? Porządkują system, a opozycja zachowuje się w sposób niezgodny z prawem i dotychczasowym dobrym obyczajem parlamentarnym. W konsekwencji uniemożliwiając rządzącym przeprowadzenie koniecznych działań! Kto ma rację?

Warto obserwować to, w jaki sposób ewoluuje retoryka pana prezesa – sami państwo wiecie którego. Pan prezes mówi o straconej szansie na porozumienie, o wyciągniętej dłoni do opozycji, a zarazem o naruszeniach prawa i konieczności doprowadzenia ludzi łamiących prawo do poniesienia odpowiedzialności. Nawet pan prezes dokonał porównania tej sytuacji, do słynnego przypadku, gdy starszy człowiek został skazany za niespłacanie rat za telewizor. Takie mamy w Polsce prawo, odpowiada ten, kto jest biedny i słaby, jeżeli stać kogoś na lobbing (łatwo się domyślić o co chodzi), ten będzie potraktowany przez państwo łagodniej. Zawsze znajdzie się procedura, którą zawsze ktoś zinterpretuje jak trzeba.

Jak to się stało, że politycy nie byli w stanie się porozumieć? Co przeważyło w ich percepcji na pozostaniu na swoich pozycjach? Przecież nawet zły kompromis jest tutaj lepszym rozwiązaniem od podważania prawomocności budżetu! Konsekwencje to broń atomowa! Naprawdę nie ma żartów. Z drugiej strony, opozycja ma rację stosując obstrukcję totalną – w jej perspektywie bowiem, jest to jedyna skuteczna taktyka na powstrzymanie strategii salami, którą stosuje obóz rządzący (słowa: taktyka i strategia mają tu swoje znaczenia). Tylko, że to jest droga do konfrontacji, której skutków nikt nie chce. Ponieważ opozycja powinna teraz wyprowadzić dwa miliony ludzi na ulice i domagać się wcześniejszych wyborów – wprowadzając strajk generalny i podobne rozwiązania, wymusić wybory. Jeżeli tego nie jest w stanie zrobić, to powinna była wyjść z sali i zaprotestować przeciwko budżetowi, a nie powodować sytuację z której wyjściem jest kryterium uliczne, na które nie ma sił. Zawsze w polityce decyduje pragmatyzm. Ile macie dywizji panowie Petru i Schetyna? Widzimisie są mocne w narzekaniu, ale w realnych działaniach, wolą haratać w gałę lub “przelecieć się” po półwyspie iberyjskim. Naprawdę mogło dojść do kompromisu, bo to nie prowadzi do niczego, poza dalszymi kłopotami.

Słowa pana prezesa o tym, że Posłowie poniosą konsekwencje włącznie z więzieniem – powinny mieć swój ciąg dalszy. Kary dyscyplinarne wobec Posłów są ustalone. Co dalej?

Konsekwencje obecnego stanu rzeczy to wypadkowa widzimisów różnych frakcji. Zobaczymy co się im przewidzi, na tych przewidzeniach – budują naszą przyszłość. Jest to żenujące i bardzo smutne. Widzimisie bawią się doskonale we własnym gronie. My płacimy rachunki i ponosimy koszty utraconych korzyści.

14 komentarzy

 1. Nikomu nic się nie stanie.

  A jak się stanie – to będziemy mieli NOWYCH WYKLĘTYCH, albo i OFIARY NOWEGO ZAMACHU, jeśli komuś z opozycji nadkruszy się paznokieć.

  Potem oczywiście MIESIĘCZNICE w dniu tych REPRESJI.

  Ja bym tak na miejscu opozycji zrobił.

  Miesięcznice MĘCZEŃSTWA SEJMOWEGO.

  Obie styropianowe strony sporu PO-PiS doskonale się bawią, za co im płacimy o wiele więcej niż płaca minimalna.

  Obie formacje powinny zejść ze sceny.

  Tylko kto na ich miejsce?

  KOD czy KIBOLE, np. z Ełku?

  • “Obie formacje powinny zejść ze sceny.” MAŁO.
   Hurtowo,ci co trudzili się przy konstrukcji
   okrągłego mebla,wraz z tymi co w 89′ pili wódkę,
   – “nasze zdrowie”…:( wraz z ich ideowymi
   spadkobiercami… 06.-05. 1989r.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_(historia_Polski)

  • Cd. Hmm. “KIBOLE”…. jakbym czytał lewacką prasę.:) Kto,kiedy i DLACZEGO spostponował kibiców?

   Do ‘tego” czasu nikt nie używał określenia w formie
   aż tak pogardliwej…

   Stało się tak za przyczyną jednego z ‘ałtorytetów”
   z “pod okrągłego stoła”…

   ONY doskonale wiedzą co mają za uszami,i dlatego
   boją się wzrostu świadomości NARODOWEJ POLAKÓW.

   • Patriotyzm kibiców trwał 2 tygodnie po śmierci J.P.II.A później wzorce”patriotyzmu” przystąpili do “napierdalanek”,narko ,a obecnie chronią ich pisomatołki, zapraszam na mecz Gieksy i Zagłębia Sosnowiec,weź dzieci to za parę lat będziesz miał w domu”patriotyczny łomot”!:

  • @Inicjator. Odpowiem Ci cytatem z klasyka, z tym, że to cytat z głowy, czyli z niczego, ale chodzi o sens:, kiedy PiS zaplącze się w swoje kacze nogi i padnie, pozostawi Polskę otwartą dla faszystów. Ja się z tą opinią zgadzam. Tak, więc Inicjatorze po nich tylko KIBOLE zewsząd, w tym również z Ełku.
   Pozdrawiam.

 2. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Ci ludzie powinni mieć zakaz startu w kolejnych wyborach – 3 kadencje dla posłów 4 dla senatorów łącznie w parlamencie i wystarczy.

  • @Gniewna Zjadaczka Ogórków (GZO). Podobnie wyraża się prof. L. Balcerowicz. KADENCYJNOŚĆ w sejmie i samorządach. Ponieważ działałem w samorządach w sumie przez 8 lat (4 lata w miejsko-gminnym i 4 w wojewódzkim) mogę coś na ten temat powiedzieć z własnego doświadczenia. Masz rację GZO!!!, jak również zgadzam się z opinią Prof. L. Balcerowicza, mimo, że on nie należy do mojej bajki. Konieczna jest szybka wymiana “pokoleń”, szczególnie właśnie w wymienionych strukturach. To jest patologiczne, aby ludzie, którzy mają poza sobą swoje najlepsze “5 minut”, zatruwali swoimi obsesjami życie społeczne. W polityce człowiek szybko traci termin ważności, a życie stale przyspiesza. Dzisiaj nie możemy się zgodzić z tym, aby o naszym losie decydowali ciamkający Breżniewowie. Pewnie jesteś za młoda, aby kojarzyć do nazwisko. Możesz zawsze o ten fenomen zapytać starszych.
   Pozdrawiam.

 3. chocholi taniec trwa, i jak w tym kawale,kiedy obudzi się gajowy i wygoni partyzantów i Niemców z lasu?

 4. Musisz to wiedzieć! (181) Milos Zeman powiedział obywatelom jak bronić się przez terrorystami.

  https://www.youtube.com/watch?v=GUfDi3_gPYc&index=2&list=UUKmb526PHR_xPCKLXWYY6DQ

  Musisz to wiedzieć (180)Niemki wykupiły spodnie zapobiegające gwałtom… 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=3ey5f1CByts

  Musisz to wiedzieć(180)Trudno uwierzyć w to co się dzieje w Syrii gdy oglądamy to:

  https://www.youtube.com/watch?v=8Dmc-4KKxrs&index=38&list=UUKmb526PHR_xPCKLXWYY6DQ

  Musisz to wiedzieć(180)Syria: nominowane do “Nobla” “Białe Hełmy” uczestniczą w egzekucjach? (Patrz:stosunek tych “gnid” do strony poszkodowanej, także w Nowej Rosji).

  https://www.youtube.com/watch?v=0fIKOwE3aAY&list=UUKmb526PHR_xPCKLXWYY6DQ&index=39

  Musisz to wiedzieć!(179) Ludzie giną w Polsce i na Świecie! Jednak niekiedy to zjawisko słabnie…

  https://www.youtube.com/watch?v=d3H1uQrcAwY

  Clou – tak gdzieś od około 06.mi.wiązać(należy)można
  pod tych co – TO z racji przynależności etnicznej
  “żyją b.długo’, patrz: np. casus niejakiego Baumana. Oczywiście – nic nikomu nie sugeruję… 🙂

  • Michał z Izraela

   Co ma piernik do wiatraka? I co ma Bauman do tego filmika? No chyba tylko to że Bauman to Żydowskie nazwisko. Ale nic Pan nie sugeruje, tylko znów. Żydzi, przepraszam, Baumanowie wszystkiemu winni.

   Polska była setki lat i jest nadal .przedpolem walki między Zachodem i Wschodem. Jeśli Amerykańska dywizja pancerna która w tych dniach weszła do Polski, przekroczy granicę Rosji na czele bohaterskiej Armji Polskiej i innych Narodów Europy Wschodniej, to można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa że pierwszym miastem które zniknie z mapy, będzie Warszawa. Pierwszym i nie ostatnim.

   I wszystkiemu temu będą winni Baumanowie. Czy dobrze zrozumiałem, panie krzyku?

 5. Musisz to wiedzieć!(179)FOX News o Ryszardzie Petru – zupełnie inaczej niż nam wmawiają.

  https://www.youtube.com/watch?v=UTYgVA2GXMw

  • http://niewygodne.info.pl/artykul7/03530-Lepper-prorok–Juz-w-2005-przewidzial-Petru.htm

   Ps.Wówczas “starekiejkuty”,czyli wg.nomenklatury ‘made in USA” – “nasze’ sq….ny
   śmiały się najgłośniej,dlatego że(podobnież) na złodzieju
   czapka gore??!

  • Michał z Izraela

   No właśnie. Tam Baumanów ani śladu.

   Tacy jak ty umożliwili Niemcom ich obozy w Polsce. I przypominam waści przyjaźń Polski z Ukrainskimi wielbicielami Stepana Bandery, torującą drogę do Smoleńska dla Amerykańskiej Dyw. Pancernej.

   WIE PAN CO BEZ TAKICH WSTAWEK. JESTEM BARDZIEJ NIŻ PEWNY, ŻE NIEMCY NIE PYTALI SIĘ NIKOGO O POZWOLENIE W SPRAWIE OBOZÓW. TO NIE JEST TEMAT KTÓRY MOŻNA TRAKTOWAĆ JAKO PRZECINEK. WEB. JÓZ.

   • Mam nieoparte wrażenie,już po pierwszych pańskich
    uwagach na forum OP że pańska narracja sprowadza się do jątrzenia, chciałby pan narzucić Nam własną wersję prawdy historycznej ,odległą od faktów.Szukasz pan problemów tam,gdzie
    ich nie było.Powiem jaśniej w imię waszej “prawdy historycznej” przekładasz pan winy
    za zbrodnie Niemców na pańskich ziomkach na Polskę i Polaków…JESTEŚ pan jednym z Grossów,Morelów…
    To takie obrzydliwe!!I zarazem w Waszym stylu!TOTALNY brak wdzięczności!!
    Napiszę więcej – mam poważne zastrzeżenia
    co do podanej daty opuszczenia przez pana Polski…przyznaj pan, że władze Polski Ludowej
    podziękowały takim jak pan za wasze “zasługi”.Jakie to były zasługi MY POLACY zawsze będziemy pamiętać!!.
    Podaj pan prawdziwa date “opuszczenia Polski – rok 56′ czy 68′?

    Ps. Nie przypominam sobie większej komitywy
    z pańska osobą,”brudzia nie piliśmy”,
    “handełe” na ryneczku wspólnie nie uprawialiśmy…
    Więc? W kwestii przejścia na bezpośredni sposób zwracania się do siebie…

    Ps. Znane jest moje stanowisko w kwestii ukraińskiej,
    rosyjskiej, czy aktualnego ‘konia trojanskiego’
    w postaci nowych Krzyżaków…więc?

    Proponuję na spokojnie wysłuchać co w temacie ma
    do powiedzenia p.prof. Wolniewicz – kto zacz, myślę
    ze nawet panu przypominać nie muszę.

    Prof Wolniewicz: Żydzi poniżają Polaków, ponieważ wielu z nas boi się oskarżeń o ,,antysemityzm”

    https://www.youtube.com/watch?v=DtWwQe3hLR8

    Musisz to wiedzieć!(181)Antysemityzm jaki znamy to pomyłka!Twórca definicji przewraca się w grobie

    https://www.youtube.com/watch?v=ySM0zjkCeMs

    Miłego dnia.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.