Weź wolne od raka – jeden dzień może uratować życie

wolneodrakalogo (1) Copyright

Jedna wizyta u lekarza może uratować życie – taka idea przyświeca Fundacji L. Prozdrowotna inicjatywa po raz kolejny zaprasza firmy do zgłaszania swojego udziału w akcji WEŹ WOLNE OD RAKA, a w rezultacie ratowania zdrowia.

W Polsce w ciągu roku wykrywa się 1819 tys. zachorowań na raka piersi. Dla co trzeciej pacjentki ta diagnoza będzie wyrokiem śmierci. Niestety, statystyki te rosną z roku na rok, nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Jednak przed naszym krajem ogromne wyzwanie – zadbanie o odpowiednio wczesne wykrycie choroby i zmniejszenie liczby kobiet, które nie zdążą jej pokonać.

Rak to nie wyrok

Kolejki do lekarzy i zaporowe koszty prywatnego wykonywania badań wpływają na odsuwanie decyzji o wykonaniu mammografii. W rezultacie zaledwie 53% kobiet w Polsce wykonuje regularne badania kontrolne. Sytuację dodatkowo pogorszyła pandemia – co czwarta pacjentka w ostatnich miesiącach przesunęła wizytę, a aż 13% w ogóle jej nie umówiło. Co szczególnie istotne, wykrycie raka piersi we wczesnym stadium daje nawet 100-procentową szansę na całkowite wyleczenie.

Samobadanie jest kluczowe przy wykrywaniu wczesnego stadium raka, ale nie zastąpi badań specjalistycznych, czyli mammografii i USG piersi wykonanych przez doświadczonego lekarza. Nasza akcja ma zachęcić nie tylko kobiety, które z różnych powodów nigdy nie brały udziału w takich badaniach, ale też te, które regularnie w nich uczestniczą. Dla pracodawcy to tylko jeden dzień, a dla kobiet to życie – mówi Ewa Pawelczyk, dyrektor Fundacji „L”, jedna z pomysłodawczyń akcji Wolne Od Raka i prezes Fundacji „L”.

Benefit pracowniczy na miarę XXI wieku

Zagwarantowanie dodatkowego dnia na zadbanie o zdrowie to doskonały pomysł na benefit pracowniczy, który może zostać wykorzystany niezależnie od trwającej obecnie pracy zdalnej.

Pracownik potrzebuje jedynie biletu od pracodawcy – całą resztę organizuje w swoim zakresie, w takim terminie, jaki mu odpowiada, bez dodatkowych kosztów. W przeciwieństwie do wielu benefitów pracodawca również nie musi dbać o obecność wszystkich pracowników w biurze, co aktualnie jest nie tylko utrudnione, ale wręcz niewskazane – podkreśla Ewa Pawelczyk.

Dołączenie do akcji to tylko trzy proste kroki. Wystarczy wejść na stronę https://wezwolneodraka.pl/, zarejestrować firmę i odebrać bilet, a następnie wydrukować go w tylu kopiach, ile kobiet jest zatrudnionych przez pracodawcę. Po wykonaniu badania oddają one podstemplowany bilet, w zamian otrzymując dodatkowy dzień płatnego urlopu. Jeden dzień, osiem godzin, a pomoc – bezcenna.

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa zastrzeżone: autor materiału. Wyłączenie licencji CC 4.0. Copyrights.

4 thoughts on “Weź wolne od raka – jeden dzień może uratować życie

 • 27 października 2020 o 06:59
  Permalink

  Niezły czas wybraliście sobie na straszenie ludzi Rakiem, tak jakby mało było stresów związanych z pandemią COVID-19. Może od razu napiszcie, że za miesiąc przyp…… w ziemię asteroida i będzie koniec świata…

  PANA UWAGA JEST NIE TYLKO NIE NA MIEJSCU, ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZ SENSU – TO KAMPANIA SPOŁECZNA MAJĄCA NA CELU WALKĘ Z TĄ CHOROBĄ, KTÓRA CIĄGLE ATAKUJE – NIE MA WOLNEGO OD COVID. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 27 października 2020 o 08:16
   Permalink

   A jaki sens ma apel, nawet najbardziej słuszny, gdy onkologia właśnie z powodu pandemii praktycznie już przestaje funkcjonować? Zresztą nie tylko onkologia, bo kardiologia też już leży, a te choroby są głównymi przyczynami zgonów w Polsce.

   A WŁAŚNIE TAKI ŻEBY O TYM PAMIĘTAĆ, A PAMIĘTA O TYM KAŻDY KTO MIAŁ RAKA W OTOCZENIU. TU NIE MA ŻARTÓW. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 27 października 2020 o 08:53
    Permalink

    Pamięć niewiele da, jeżeli służba zdrowia właśnie pada…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.