Wewnętrzny konflikt w USA. Koniec czy początek?

graf. red.

Zanim przedstawię własny pogląd na temat rzeczywistej przyczyny „wojny domowej” w Stanach Zjednoczonych, streszczę fakty przedstawione w prasie.

Kto śledził dzienniki telewizji amerykańskiej przez ostatnie dwa lata nie mógł przeoczyć gorącego starcia pomiędzy urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych i przedstawicielami partii demokratycznej. Momentami można było odnieść wrażenie, że nieuniknionym losem prezydenta będzie ciemny loch, gdzie skuty łańcuchami, o wodzie i suchym chlebie będzie oczekiwał na może jeszcze okrutniejsze zakończenie swojego żywota na tym ziemskim padole.

Przez dwa lata jak piskorz ledwie wymykał się z kolejnych potrzasków. Jego najbliższym współpracownikom takie szczęście nie sprzyjało i niektórzy wylądowali za kratkami inni stracili stanowiska. Starcie nie miało nic wspólnego z konfrontacją ideologii demokratycznej z ideologią republikańską. Powodem był zarzut , jak podała agencja Fox News, że prezydent Donald Trump „uczestniczył w zmowie lub koordynował działania z Rosją” w celu wpłynięcia na wynik wyborów prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. Dochodziło do takich kuriozalnych zachowań jak nazywanie przez Demokratów w mediach prezydenta agentem obcego rządu. Trzeba podkreślić, że bycie agentem obcego wywiadu w Stanach Zjednoczonych jest równoznaczne zdradzie i może podlegać karze, z karą śmierci włącznie. Śledztwo trwało prawie dwa lata i pochłonęło ponad 30 milionów dolarów. Ostatecznie prokurator specjalny Robert Mueller nie znalazł dowodów na ewentualny wpływ Rosji na wybory prezydenckie w 2016 roku.

Zebranych dowodów, które były analizowane jeszcze nie ujawniono. Demokraci w Kongresie domagają się wglądu w pełny raport Muellera zarzucając raportowi, że jest niekompletny i stronniczy. Republikański senator, który przewodniczy senackiej komisji wymiaru sprawiedliwości, zapowiedział, że zwróci się do ministra sprawiedliwości o mianowanie prokuratora, którego zadaniem będzie zbadanie początków śledztwa ws. domniemanych powiązań prezydenta Trumpa z Rosją. Przypomnę, że początkowe śledztwo w tej sprawie prowadziło FBI. Kiedy prezydent odwołał szefa FBI śledztwo zostało przejęte przez prokuratora Muellera.

Pozornie może wydawać się, że sprawa została zakończona. Moim zdaniem będzie miała ciąg dalszy. Robert Mueller badał dowody przeciw Trumpowi przez 22 miesiące co pokazuje, że tych dowodów jest dużo. Zebranych dowodów, które były analizowane jeszcze nie ujawniono. Ktoś je zebrał i dostarczył komisji. Jest mało prawdopodobne, aby dowody w sprawie były zebrane przez osoby z obywatelstwem amerykańskim lub osoby przebywające na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponieważ w takim przypadku osoby te zostałyby przesłuchane w sprawie zdrady. Nie informowano by opinii publicznej o szczegółach przesłuchania ale opinia publiczna wiedziałaby o prowadzonych przesłuchaniach. Istnieje możliwość, że dowody zostały zebrane przez tajne służby wywiadu amerykańskiego działające na terenie Federacji Rosyjskiej. Równie prawdopodobna może być moje podejrzenie, że dowody zostały zebrane i przekazane przez osoby przebywające na terenie Federacji Rosyjskiej. Idąc tym topem można spekulować, że może dowody zdrady i współpracy były przygotowane na zlecenie przeciwników obecnego prezydenta, którzy mieli lub powoływali się na znajomości w kręgach władzy Federacji Rosyjskiej.

Dlatego wydaje mi się, że zapowiedz republikańskiego senatora o zbadania „początków śledztwa” sugeruje odszukanie osób, które dostarczyły dowody o zdradzie prezydenta. Sam prezydent na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że „bardzo dużo ludzi zrobiło coś złego” oraz „ci ludzie okłamywali Kongres”. Prezydent nie podał nazwisk osób, które miał na myśli ani nie sugerował jakie działania miałyby być podjęte przeciw tym ludziom. Tyle że dał do zrozumienia, że on i inni wiedzą co to są za ludzie.

Podejrzewam, że opisana rozgrywka demokratów z urzędującym prezydentem jest przykryciem dla rzeczywistej walki o przyszły sposób rozwoju gospodarczego państwa amerykańskiego. Ta rozgrywka zaczęła się jeszcze w czasie wyborów prezydenckich. Z jednej strony stała Hillary Clinton, która wraz  z Wall Street – czyli amerykańską finansjerą – chciała bronić ekonomii globalnej, nazywaną również globalizmem międzynarodowych elit. Natomiast Donald Trump i jego zwolennicy obiecywali, że będą budowali amerykańską ekonomię, która postawi interesy Stanów Zjednoczonych i Amerykanów na pierwszym miejscu. Ponieważ globalizacja jest utożsamiana z ekonomią międzynarodowych elit finansowych, po wygraniu prezydenta Trumpa następnych wyborów, konflikt między prezydentem i elitami finansowymi może wybuchnąć ze zdwojoną siłą i w Stanach Zjednoczonych i poza ich granicami.

24 thoughts on “Wewnętrzny konflikt w USA. Koniec czy początek?

 • 25 lipca 2019 o 05:41
  Permalink

  A co nas to obchodzi?

  Lepiej niech przyznają, kto kazał zabić Kadafiego.

  Odpowiedz
  • 25 lipca 2019 o 11:01
   Permalink

   “Lepiej niech przyznają, kto kazał zabić Kadafiego.” Cui bono? 🙂
   Ten co to ‘nabrał dzieniek” – po co zwracać wierzycielowi, czy nie prościej
   – zlikwidować źródło problemów?
   To takie naprawdę europejskie wartości…wypływają WPROST z “ideałów” Wielkiej Socjalistycznyj
   Rewolucji Paź…noo zagalopowałem się, oczywiście Francuskij…

   Odpowiedz
 • 25 lipca 2019 o 08:07
  Permalink

  Wielki ‘ponadamerykański” kapitał, czyli kosmopolityczna lewica laicka,
  ojcowie i sponsorzy tzw. “Wielkiej Sosjalistycznyj Rewolucji Październikowyj” .

  vs.

  “konserwatywni” protestanccy “judejczykowie”- czyli Wielki Syjon”.

  A Biali Amerykanie w “czarnej doopie” – dosłownie.
  A swoją drogą tzw. afroamerykanie, czyli pisząc “po ludzku” Murzyny,
  mają dobrą pamięć, wiedzą dzięki KOMU i DLACZEGO ‘przenieśli się’
  na kontynent amerykański!

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2019 o 08:15
  Permalink

  Można z satysfakcją popatrzeć na ten kocioł, który sami sobie gotują, a ciągle innym taki robili i na ogień podkładali. Zapewne puściły im zwieracze ze strachu przed upadkiem i stąd różnica zdań co do polityki globalnego imperializmu oraz wzajemne oskarżenia. Będzie tylko gorzej, a piewcy amerykańskiej demokracji i lokaje światowego imperializmu będą w ciągłym stresie, bo ich świat wali się w gruzy. Gdy zabraknie im funduszy na imperialne kotły, organizacje wpływu pozarządowego, wtedy świat zacznie powoli odzyskiwać stabilizację. Oby jak najszybciej. Na horyzoncie widać już co raz mniejsze ich możliwości, a Syria była zwrotem w dziejach. Widać to także po Wenezueli, gdzie zamach stanu się nie udał.
  https://wolnemedia.net/no-pasaran-czyli-wenezuela-i-sekrety-nieudanego-zamachu-stanu/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/05/03/bandyckim-usa-nie-udal-sie-pucz-w-wenezueli/
  https://wolnemedia.net/usa-wsciekle-na-wenezuelskie-rozmowy-pokojowe-w-norwegii/
  https://wolnemedia.net/gdzie-jest-guaido-gdzie-ameryka/

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2019 o 12:39
  Permalink

  Doskonale napisane. Sama prawda, jednak oni sobie poradzą.

  Odpowiedz
  • 25 lipca 2019 o 15:46
   Permalink

   “A miała zostać prezydentem.’ Ano! Niezbadane są wyroki boskie…
   …… Postępowa, kosmopolityczna lewica laicka na całej kuli ziemskiej ,do dziś nie może przeboleć takiej straty i uszczerbku!
   Pozdrawiam – 😊 – upalnie.

   Odpowiedz
 • 25 lipca 2019 o 21:30
  Permalink

  Mówią, że ryba gnije od głowy. W USA gnije cała ryba, połączona z demoralizacją, degrengoladą i beznadziejnością społeczeństwa. Stan społeczeństwa amerykańskiego, szczególnie w tzw pasie rdzy opisuje znany tamtejszy publicysta w książce pod znamiennym tytułem “Shitshow”. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/ksiazki/fragmentyksiazek/1793696,1,fragment-ksiazki-shitshow-ameryka-sie-sypie-a-ogladalnosc-szybuje.read Pokazuje rozkład społeczeństwa, wobec którego karykatura Trumpa i jego rządu stanowi wzorzec tamtejszej kultury. Świat zna Busha i Trumpa, ich nieprzerwane wojny, podboje, zbrodnie , zamachy stanu, ludobójstwo i dramaty całych narodów. Wie o tysiącach baz militarnych rozsianych po całym świece, wie o okupacji Europy i o początku okupacji Polski w przygotowaniu napaści na Rosję. Kto chce znać genezę tego najbardziej zbrodniczego imperium w dziejach, powinien przeczytać dzieło historyczne Howarda Zinna pt. “Ludowa Historia Stanów Zjednoczonych”. Dowie się o Alejach Wolności, niewolnictwie, wyzysku, zbrodniach, wojnach, podbojach, eksterminacji narodów i rządach tajnej policji.

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2019 o 09:33
  Permalink

  “Robert Mueller badał dowody przeciw Trumpowi przez 22 miesiące co pokazuje, że tych dowodów jest dużo.”

  Albo że ich nie ma.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2019 o 18:54
  Permalink

  Trump, w przeciwieństwie do poprzedników, jak na razie nie rozpoczął ŻADNEJ NOWEJ WOJNY.
  I jest to jego podstawowa wada, w oczach establishmentu.
  Jeżeli posiada się akcje koncernów zbrojeniowych i firm zatrudniających “psy wojny” to jest to istotna różnica w wysokości dywidend.
  Choć trzeba przyznać, że sprzedawanie uzbrojenia idzie mu nadzwyczaj dobrze…..

  Kolejną wadą Trumpa w porównaniu z Clinton jest to, że pochodzi spoza dotychczasowego kręgu władzy.
  Problemy ze spłatami kredytów, opłatami za czesne, ma więc wielu dawniej wpływowych polityków.
  Wypadli poza układ decyzyjny.

  Kolejny klocek układanki, to pochodzenie zarzutów o współpracy z Rosją z jednego źródła.
  Niejaki Steele, były agent MI6.
  Rusofobiczna obsesja kazała obarczać wpływami rosyjskimi nawet kontakty z oligarchami ukraińskimi, podejrzewanymi o agenturalność izraelską- kwestia obywatelstwa czy wielopaszportowości.

  Gonienie króliczka ma efekt zerowy.
  Twardych dowodów brak.
  Tyle że w kraju polowań na czarownice z Salem, czy krucjat McCarthyego, zabójstw politycznych, wszystko jest możliwe.

  Jedyną wadą Trumpa w mojej ocenie, jest skrajna proizraelskość.
  Ale, bez poparcia AIPAC, nie powtórzy prezydentury.
  W sumie, facet bardzo konkretny, racjonalny, przywiązany do zasad i poglądów.
  Wyjątek w świecie polityki zachodniej, gdzie jak chorągiewki zmieniane są poglądy, partie, zasady gry.

  Odpowiedz
  • 27 lipca 2019 o 22:04
   Permalink

   “Jedyną wadą Trumpa w mojej ocenie, jest skrajna proizraelskość.”
   Podpisuję się pod powyższym stwierdzeniem , co by nie przeciągać
   – krótko dopytam, która mroczna siła jest tym złym w USA?
   Odpowiadam: demokraci, lewica,neokonserwatyści ( wczorajsi trockiści).
   Ci co zmieniają świat na swoje kopyto, wczoraj zamierzali budować
   Światową Republikę Rad, paka ‘lewakam i komunistam” wytrącono maczugi, dlatego gryzą za nogawki niezdecydowanego Trumpa”.
   Jasno?
   🙂

   Odpowiedz
   • 28 lipca 2019 o 10:49
    Permalink

    A ty znowu nic nie poniał? Konflikt wewnętrzny oligarchii światowego kapitalizmu nie wynika z demokracji, lewicowości czy tym bardziej komunizmu, jakichś tam grup interesów, bo oni nie są ani demokratami z prawdziwego zdarzenia, ani nie są lewicą społeczną, ani tym bardziej komunistami trockistowskimi. To wszystko bzdety wymyślane przez ludzi pozbawionych rozumu i obiektywnego myślenia. Także specjalna forma propagandy, którą stosujesz w interesie tegoż kapitału, aby przypinać łatki zła lewicy i komunistom.

    W psychologii nazywa się to torowaniem myślenia i jest dość skuteczne w stosunku do miernych umysłów pozbawionych wiedzy i umiejętności samodzielnego myślenia, analizowania faktów. Taki człowiek pozbawiony rozumu łyka wszystko jak pelikan i zostaje pożytecznym idiotą kapitału stając się anty-lewakiem, prawakiem, a w istocie niewolnikiem kapitału zapie-dalającym na prekariacie w interesie nowych panów.

    To tak jak z tymi ściganymi teraz po marszu równości w Białymstoku. Biskup zastosował klasyczne torowanie myślenia swoim poddanym, a ci łyknęli i polecieli walczyć za wiarę i tradycję, a teraz będą cierpieć karani i ich rodziny, pozbawieni może źródeł utrzymania, zaś biskupowi włos z głowy nie spadnie. A powinien zostać natychmiast odwołany przez papieża i umieszczony w domu emeryta, nie mówiąc o karach kościelnych za sianie nienawiści.

    W interesie żadnego kapitalisty nie leży bycie lewicowym trockistą, czy prawdziwym demokratą, a ich polityczni lokaje doraźnie mogą idei lewicowych używać w interesie zysku dla kapitału, ale są one najczęściej wypaczane i nie mają skutecznego wpływu na społeczeństwo, jako całość. Kapitał kłóci się między sobą o zyski i wpływy na świecie, tak było od zawsze i jest to pozostałość po feudalizmie uświęconym przed kościół, gdy silniejszy monarcha, czy arystokrata podbijał słabszych, bywało że w imię szerzenia wiary chrześcijańskiej, co z prawdziwą wiarą chrześcijańską nie miało nic wspólnego, podobnie jak dzisiejsze działania kapitału, niezależnie od państwa w jakim się to dzieje, nigdy nie mają lewicowych korzeni, a tym bardziej prawdziwych lewicowych wartości. W tym systemie liczy się tylko zysk i dobro posiadacza kapitału, a nie dobro ludzi, jednostek, robotników, społeczności lokalnej.

    To że teraz postrzegamy inaczej tzw. wolny rynek i jego czasami pozytywne skutki w postępie technologicznym, jest skutkiem działania dla zysku, a interes społeczności jest wtórny i zawsze powiązany z zyskiem dla kapitalisty. Tylko system praw człowieka i silna władza służb państwa nad kapitałem ogranicza jego destrukcyjne oddziaływanie na społeczeństwo, dzięki temu możemy mieć poczucie, że kapitalizm jest znośny, jest dobry, dla przynajmniej części społeczeństwa. Chwała więc PiS-owi, że ściga bezwzględnie przestępców gospodarczych i pokazuje, jak państwo może skutecznie pilnować swoich interesów co ma przełożenie na ograniczenie destrukcji gospodarki i społeczeństwa. Ale to powinni robić od początku transformacji, a nie dopiero teraz, jak jest już prawie za późno. To dużo pomoże PiS w kampanii wyborczej, a miernoty z opozycji nie mają na to żadnego antidotum.
    Wyrwanie się kapitału z ram prawnych państwa skutkuje destrukcją świata i społeczeństwa prowadząc do feudalizmu i dzikiego kapitalizmu, z którym to głównie walczył kiedyś komunizm. Takie są historyczne fakty.

    No cóż nie sądzę, abyś zaczął obiektywnie myśleć, bo twoja retoryka leży w interesie “jaśnie państwa”. Stoisz po ich stronie, a nie po stronie krzywdzonego społeczeństwa. Linkowałeś niedawno, że premier odwoływał się do wartości socjalistycznych co spowodowało wielkie oburzenie tego piszącego, bo socjalizm wyrządził rzekomo wielkie szkody Polsce. Prawda jest taka, że nie ma już powrotu do socjalizmu, bo premierowi na to kapitał nie pozwoli. To tylko przedwyborcza retoryka, ale jak zadziałała na kogoś pozbawionego rozumu i obiektywnego myślenia, można się było zorientować po przeczytaniu linkowanego felietonu.

    Odpowiedz
    • 28 lipca 2019 o 17:08
     Permalink

     Oj, tam oj tam… 🙂 “Tzw szury mówiły o tym ( nie tylko “o tym” moj przyp.) rok, dwa lata temu, ale co oni niby wiedzą. Okazuje się że tzw. szaleńcy są z wiedzą dwa lata do przodu od ludzi uważających się za sensownie myślących.” Cytat jako motto zaczerpnięte z : http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/07/czy-popis-po-wygranych-wyborach-wdrozy-podatek-katastralny-ktory-docelowo-pozbawi-kilka-milionow-polakow-mieszkan-wyrzucajac-ich-na-bruk/
     DO stwierdzenia FAKTÓW. Dodam, że …
     “Spółdzielczość i polskie rolnictwo jest od początku transformacji „solą w oku” dla post-solidarnościowych elit: politycznych, naukowych , kościelnych, jak i syjonistycznych. Celami i zadaniami wymienionych elit była walka z Polską, polskością i Narodem Polskim, pod patronatem Episkopatu KK i przy operacyjnym zaangażowaniu potomków funkcjonariuszy struktur żydokomuny w Polsce.
     Spółdzielczość i kwitnące polskie rolnictwo stały na drodze realizacji tych celów.

     Tutaj należy przypomnieć, że Józef Stalin na przełomie 1944/1945 zaproponował desemityzację struktur państwowych i politycznych, poprzez wysłanie żydowskich działaczy PKWN do Łagru na Wyspach Sołowieckich. Władysław Gomułka nie przyjął tej propozycji, której przyjęcie uniemożliwiłoby przypisywanie Stalinowi systemu terroru realizowanego przez rodziców i dziadków obecnych elit III RP. Polska rozwijała by się wtedy w szybszym tempie, a Polacy nie byliby oskarżani o holocaust.
     Hasło holocaustu służy do terroryzowania Polaków przez elity III RP.

     Podobne działania żydokomuny wobec Polaków w Polsce w latach 50 spowodowały, że Józef Stalin zapowiedział wprowadzenie w strukturach władzy państw Demokracji Ludowej, w miejsce osób pochodzenia żydowskiego – osoby narodowości, które historycznie zamieszkiwały w danym kraju. ( TO wówczas BYŁBY PIERWSZY, NIEZBĘDNY KROK DO USTANOWIENIA ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO – !!!)

     Zapowiedź ta spowodowała łańcuch zdarzeń:

     zamordowanie Stalina przez Berię; (?? – moj przyp.)
     rozpoczęcie procesu destalinizacji przez Berię kata: Rosjan, innych obywateli ZSRR oraz w państwach demokracji Ludowej, (?? moj przyp.)
     Ławrentija Berię ( gruzińskiego żyda) (?? -….) zastrzelił Marszałek Żukow przed rozpoczęciem posiedzenia Biura Politycznego, do którego Beria wprowadził punkt „zjednoczenia Państwa Niemieckiego” w I etapie i przywrócenia w przyszłości granicy z 1937 roku, (??- moj przyp.)
     I Sekretarza KC KPZR Nikitę Chruszczowa usunięto z funkcji I sekretarza KC KPZR, po tym kiedy jego zięć Adżubej podjął sondaż w Niemczech, w którym przedstawiał elitom Niemieckim propozycję zjednoczenia Niemiec, w zamian za wystąpienie z NATO. (‘cośtam było…” moj przyp.)

     Działania te zostały udokumentowane przez Polskie Wojskowe Służby Informacyjne ( tak dzisiaj opluwane, może m.in. dlatego), na bazie których Władysław Gomółka ( tak opluwany przez żydokomunę, potomków Żydokomuny oraz duchownych KK jako „ciemniak”) podjął skuteczną interwencję u Breżniewa, żądając przerwania tych działań zagrażających bezpieczeństwu Polski, Polaków i Granicy zachodniej Polski.
     Tenże „Ciemniak” uniemożliwił podjęcie decyzji przez Biuro Polityczne PZPR o dokonaniu eksterminacji około 1 miliona Polskich Rolników, którzy odmówili poddania się akcji rozkułaczenia, zainicjowanej przez protoplastów osób: zakładających III RP i rządzącej III RP neo-żydokomuny.
     Będąc Ministrem do spraw Ziem Odzyskanych doprowadził do ich szybkiej integracji z Państwem Polskim.

     W 1968 w ramach tzw. Wydarzeń Marcowych, których celem było odsunięcie Władysława Gomułki od władzy i przywrócenie do władzy żydokomuny rządzącej Polską w latach 1945-1956, miedzy innymi za to, że:

     zlikwidowano ANALFABETYZM,
     zbudowana została techniczna infrastruktura umożliwiająca rozwój rolnictwa,
     zbudowano przemysł produkcji i sieć rozsyłu energii elektrycznej,
     zelektryfikowano tereny wiejskie,
     budowano i odbudowano systemy irygacyjne,
     podjęto program budownictwa mieszkaniowego komunalnego i Spółdzielczego,
     zrealizowano Program budowy 1000 szkół Podstawowych,
     otworzono dostęp do wyższych uczelni młodzieży pochodzenia Robotniczego i Chłopskiego,
     rozbudowywano Bezpłatną służbę zdrowia;
     rozbudowywano system Kolonii letnich dla dzieci i wczasów pracowniczych,
     doprowadził do uznania Polskiej granicy na Odrze i Nysie przez Republikę Federalną Niemiec- za co został ukarany zorganizowaniem tzw. wydarzeń Grudniowych w 1970 roku i utratą władzy ( zaznaczyć należy że obecnie rządząca żydokomuna wywodzi się z tych środowisk komunistycznych z okresu II RP które kwestionowały przynależność do Polski Śląska, Wielkopolski i Pomorza),
     zbudowano Przemysł Chemiczny i produkcji nawozów sztucznych,
     założono pełną, jednolitą Ewidencję gruntów,
     zlikwidowano system rozdrobnienia ziemi gospodarstwa rolnych poprzez masową akcję scalania gruntów;
     utworzono miliony nowych miejsc pracy,
     zlikwidowano epidemię chorobę gruźlicy wśród ludzi i zwierząt,
     stworzono nowoczesną armię i przemysł zbrojeniowy,
     uregulowano ustawowo prawa własności we wsiach i miastach,
     zbudowano podstawy przemysłu elektronicznego,
     rozbudowano i budowano przemysł budowlany: cementownie, fabryki Domów itp.,
     odbudowano i rozbudowano Przemysł Ciężki i Górnictwo,
     zbudowano Przemysłu Maszyn i Urządzeń Rolniczych,
     rozbudowa i budowa Przemysłu Lekkiego,
     odbudowa i budowa systemu Kolei wraz z ich elektryfikacją,
     budowa od podstaw systemu usług socjalnych,
     skanalizowanie Miast,
     budowa system usług Kulturalnych,
     zbudowano w Polsce przemysł rakietowy,
     polska była drugim krajem na świecie, w którym zbudowano Lasery,
     zbudowano przemysł Lotniczy,
     zbudowano w Polsce przemysł samochodowy,
     zbudowano reaktory Atomowe,
     zbudowano w Polsce komputery,
     odbudowano i rozbudowano przemysł obronny,.

     O !! TO, TO, – ‘TEGO” STWIERDZENIA (DOBREJ WOLI – J. W. STALINA ) SZUKAŁEM (a swoją drogą przypominam sobie że czytałem kiedyś
     we “Wspomnieniach” Z. Berlinga) . JESZCZE NA TERENIE ZSRR NALEŻAŁO
     ROZPRAWIĆ SIĘ “raz a dobrze”, Z CZERWONĄ, KOMUNISTYCZNĄ, KOSMOPOLITYCZNĄ ZARAZĄ…niestety, zarówno BERLINGOWI (pisanie listów bezpośrednio do Stalina o sytuacji na ziemiach polskich zniewalanych przez zbirów komunistycznych było JUŻ “musztardą po obiedzie”) JAK I GOMÓŁCE ZABRAKŁO STANOWCZOŚCI W POSTAWIENIU “KROPKI NAD I”!!!
     I dlatego mamy to co mamy, nawet( niegdysiejsze skutki braku konsekwencji) DZIŚ tkwimy ‘po pachy w goownie………………..”

     “Białystok” – proszę bardzo, wklejam ponownie doskonałą analizę…
     https://monitorpostepu.pl/analiza-lipcowych-wydarzen-z-bialegostoku/

     Jak i dlaczego nas sprzedano i ogłupiono-Kto ma pieniądze ten ma władzę. WIEDZIEĆ WIĘCEJ ODCINEK 54
     https://www.youtube.com/watch?v=mKd2ybyA7RI

     Cz. II Кадры решают все. Как убивали Советский Союз.
     https://www.youtube.com/watch?v=BtTXN25Ypgc&t=2s
     ………………………………..Panie dzieju… 😏 a, posta zaraz przeczytam, przyznam że (na pewno) kręcisz się w kółko BO, nieźle namieszali “Tobie w głowach”.

     Odpowiedz
     • 28 lipca 2019 o 21:35
      Permalink

      Oj manipulant z ciebie. 🙂 Byle dokopać żydokomunie. 🙂
      Problem w tym, że likwidację analfabetyzmu i wszystkie reformy które wykazujesz rozpoczęła właśnie ta przeklinana żydokomuna, a Gomułka zrobił wiele dobrego dla Polski, ale też w międzyczasie “odpoczywał” sobie w więzieniu trochę za tzw. odchylenie narodowe. Wcale nie zatrzymano reform w tym czasie, a urbanizację kraju i uprzemysłowienie nadal realizowano. Ówczesne kłótnie o władzę i dostęp do koryta były podsycane przez różne wrogie czynniki. Ale nie czas i miejsce na pogłębione dyskusje w temacie. To już tylko historia, a Polacy nadal się modlą zamiast myśleć, więc czeka ich zniewolenie.

      Na ten przykład biedne PSL nie będzie protestować w Białystoku i puszcza oko do Kościoła, jacy to oni wielcy obrońcy tradycji są. Czyli nadstawiają tyłka klerowi. Kiedy wreszcie chłopi się nauczą, że nie można wiecznie nadstawiać tyłka okupantowi bo przeleci i zostawi jak starą ciotkę na wydaniu, gdy pojawi się lepsza partia, bardziej zasobna i hojna. A potem taki chłop się dziwi, że ktoś go wyr…..
      Tak było w 1000 letniej historii, gdy polskiego chłopa pozostawiono na łasce pańskiej pana, potem zaborcy i niemieckiego okupanta. Zdrad było bez liku.

      “Horyzont czasowy, który w swoich politycznych wyborach i oficjalnych sympatiach ustala PSL wydaje mi się więc zbyt krótki. Nie wykluczam zresztą, że nawet w najbliższych wyborach część wiejskiej młodzieży obdarzy sympatią lewicę. A za trzy czy pięć lat może się okazać, że tradycje i wartości wyznawane przez młodszych członków PSL znajdą doskonałe połączenie właśnie z racjonalizmem lewicowej młodzieży. Ale stracony czas będzie trudny do odrobienia.”
      https://trybuna.info/polska/32178/

      Ciekawe czy nowo zarejestrowana partia Kołodziejczaka “Zgoda”, też będzie się wysługiwać klerowi? Jak widać elektorat PSL będzie się kurczył w szybkim tempie. To jest cena za prostytucję w czasie transformacji i porzucenie lewicowych wartości. Jest wielka szansa, że PSL dostanie karną ławkę poza sejmem i nie będziemy się już wstydzić za takich chłopów z czapką w ręku przed panami i na kolanach przed klerem.

     • 29 lipca 2019 o 15:39
      Permalink

      Ciekawe czy nowo zarejestrowana partia Kołodziejczaka “Zgoda”, też będzie się wysługiwać tym co pozostało po nieboszczkach lewicowych? Jak widać elektorat SLD- & będzie się kurczył w szybkim tempie. To jest cena za prostytucję w czasie transformacji i porzucenie lewicowych wartości. (ZGODA). Dlatego nie ma już na scenie SLD- &, mam taką cichą nadzieję że nieboszczyk przebity na własne życzenie osikowym kołkiem nie będzie już więcej straszył i śmieszył Polaków.
      Ps. Lekko sparafrazowałem twój końcowy akapit…
      Też brzmi nieźle?
      Po ‘prymo(pierwsze) 🙂 zapomniałeś” skomentować clou mojego kom.
      “Tutaj należy przypomnieć, że Józef Stalin na przełomie 1944/1945 zaproponował desemityzację struktur państwowych i politycznych, poprzez wysłanie żydowskich działaczy PKWN do Łagru na Wyspach Sołowieckich”.

      Po drugie prymo:

      “Podobne działania żydokomuny wobec Polaków w Polsce w latach 50 spowodowały, że Józef Stalin zapowiedział wprowadzenie w strukturach władzy państw Demokracji Ludowej, w miejsce osób pochodzenia żydowskiego – osoby narodowości, które historycznie zamieszkiwały w danym kraju. ”

      Nie określasz się jednoznacznie – znaczit pływasz…”
      Oj lawirant z ciebie… 🙂

      Cz. III. КГБ – главный бенефициар Перестройки. Как готовили страну к приватизации. https://www.youtube.com/watch?v=u4yLU7RXiLg&t=2s

     • 29 lipca 2019 o 22:07
      Permalink

      @krzyk58. 29 lipca 2019 at 15:39

      Nie pływam. Trudno się odnieść do tych faktów, bo nie podajesz źródeł, a Stalin nie był głupi i jeżeli ktoś chciał go wpuścić w maliny to się nie powiodło. Stalin nie miałby kim zastąpić tych ludzi, przynajmniej na początku zaraz po wojnie. Nie mógł więc się ich pozbyć w jakiś prosty sposób, bo oni byli gwarancją realizacji jego polityki. Pewne zmiany możliwe były dopiero po wykształceniu kadr narodowych akceptujących nowy system, stąd potem dojście do władzy Gomułki itd. Niestety okupacyjna religia nie pozwoliła na zmianę świadomości społecznej, na nowy paradygmat egzystencji.

      To co robiono było po części “wymuszone”, choć akceptowane przez społeczeństwo. Żaden uwłaszczony rolnik na “pańskim” nie oddał ziemi “ukradzionej” zgodnie z poleceniem biskupa Hlonda. Nową Hutę zbudowano dla robotników (faktycznie parobków ze wsi), aby żaden nie prosił już o jałmużnę “jaśnie pana”, a oni zamiast to cenić to sobie kolaborowali z kościółkiem i świątynie postawili cichcem.

      Wielu nie zrozumiało idei nowego systemu, dlatego PRL nie miał prawa się dłużej utrzymać. Dlatego nie żal mi żadnego robotnika, chłopa, tej całej pseudo-inteligencji bez inteligencji, endecji itd. Moi znajomi wiedzą, że ze mną nie ma dyskusji. Chodziłeś do kościółka i modliłeś się o wolną Polskę? Należałeś do styropianu? No to masz co ci się należało! Bóg tak chciał i odebrał wam rozum, aby was pokarać za lenistwo umysłowe i niedocenienie systemu sprawiedliwości społecznej “wprost z nieba zesłanego”. Boć przecie, każda władza pochodzi podobno od boga, zgodnie z encyklikami papieskimi. 🙂
      Nie doceniłeś władzy, którą bóg ci zesłał? 🙂 No to paka. Pracuj teraz na burżuazję. Proste prawda? 🙂

 • 28 lipca 2019 o 15:26
  Permalink

  Jak by ująć temat?

  Na swój chleb, zarabia przy Kapitolu, ponad 30 000 lobbystów.
  Każdy z nich dysponuje funduszami na działalność, od swoich sponsorów.
  Poszczególne firmy sponsorujące ich, płacą często za wspieranie własnych interesów zarówno Demokratom, jak i Republikanom- przekazując je na fundusz wyborczy senatora czy kongresmena.

  Niemożliwością jest więc wyizolować kilka wielkich grup interesów, i stwierdzić że są antagonistyczne. To jest płynne, oparte na chwilowych sojuszach, ukierunkowane na konkretny cel.
  Nieprzypadkowo mówi się o “waszyngtońskim bagnie” czy deep state.

  Klarowny podział funkcjonował może w XIX wieku….

  Z grubsza, można podzielić by to tak- moim zdaniem:
  -lobbyści przemysłu klasycznego, metalurgia, maszyny cywilne, motoryzacja
  -lobbyści przemysłu rolnego
  -lobbyści petrochemii i przemysłu wydobywczego
  -lobbyści przemysłu zbrojeniowego
  -koncernów farmaceutycznych i chemicznych
  -budowlanego
  -transportu

  Obecnie, największymi pieniędzmi dysponują finansiści, stąd więc ich interesy są najważniejsze.
  Nieprzypadkowo Clinton dostawała za wykłady dla Goldman& Sachs po 300 000$….
  Niewykluczone, że sponsorowanie polityków podejmie sektor obecnie najbogatszy, związany z informatyką. Szczególnie, że dochody związane z tą działalnoscią Europa próbuje opodatkować, a USA nie jest w stanie ze względu na prowadzenie działalności z rajów podatkowych.

  Nie da się też oszacować wpływów i dotacji “starych pieniędzy”.
  Rockefeller, Rotszyld, Koch, Hunt, Busch, Ford i setki innych klanów, nie stracili nagle wpływów politycznych

  Dodajmy do tego zagranicznych sponsorów z Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Izraela, czy chcących się wkupić w łaski różnych dyktatorów czy nowobogackich z różnych krajów.
  Kto w tym kociokwiku się zorientuje, będąc z zewnątrz?

  Zwycięstwo Trumpa przewróciło stolik, przecięło latami pielęgnowane układy towarzyskie i biznesowe. Nagle na górze znalazły się dawniej lekceważone czy mało istotne pionki.
  Więc ciężką pracę zaskarbiania sobie względów na cesarskim dworze, trzeba było zaczynać od nowa…..
  I suto SMAROWAĆ.

  Dlatego fundusz wyborczy Trumpa już jest taki pękaty.

  Musimy wziąć pod uwagę jeszcze dwa czynniki.
  W tzw. “demokracji pieniądza”- 1$= 1 głos, istnieje dziedziczna arystokracja, mająca wspólne cele, bogacenie się za wszelką cenę. Bez względu na solidarność partyjną, czy różnice programowe- o ile takie istnieją pomiędzy demokratami a republikanami, oni są powiązani z sobą od stulecia.
  Ich dzieci żenią się między sobą, chodzą do tych samych szkół, bawią się na tych samych imprezach.
  To ELITA mająca wspólny interes, sprawować władzę.

  Drugi czynnik, to kontrola mediów, przepływu informacji, tonu komentarzy redakcyjnych.
  Też nie za darmo…..
  Sterowanie opinią publiczną, kosztuje.
  Dziennikarze mają kredyty do spłacenia.

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2019 o 06:32
  Permalink

  PROSZĘ PANA NIE LINKUJEMY DO TEGO TYPU MEDIÓW. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2019 o 13:34
  Permalink

  Bartosiak ładnie przedstawił amerykański punkt widzenia na świat.
  I rolę Polski w nim, jako wykonawcę dyspozycji.
  Nie chcecie znać, wasza prywatna sprawa…..

  Odpowiedz
  • 30 lipca 2019 o 19:58
   Permalink

   Chodzi ci o ten wywiad z nim na gazeta.pl? Zawsze podaj tytuł i źródło, aby wyguglać, więc każdy znajdzie sobie bez linka, co @WEB. JÓZ. akceptuje.
   Można więc wyguglać:
   “Bartosiak: Nadchodzi epoka wojujących ze sobą królestw. Polska leży w samym oku cyklonu”

   W sumie nic szczególnego, ci którzy się interesują i analizują procesy zachodzące na świecie też dojdą do podobnych wniosków. Sądzę, że w jednym się myli. Jeżeli Rosja i Chiny nawiążą współpracę na zasadzie partnerstwa i przyjaźni to Anglosasi mogą się pożegnać ze swoimi marzeniami o dominacji i przeciągnięcia Rosji na swoją stronę. Przyjaciół się nie zdradza, a to jest podstawa nowej filozofii działania tych państw, co zaczynają udowadniać na świecie i co raz więcej państw pomniejszych będzie stać w kolejce do nich “po ochronę” przed kolonializmem zachodnim. Zwłaszcza, że w technice wojskowej obronnej Rosja jest niezaprzeczalnym liderem i nawet Turcja rezygnuje z zachodnich technologii mimo, że należy do NATO, co de facto mi się w głowie z lekka nie mieści, że coś takiego jest możliwe i jeszcze Turcji nie wyrzucają z paktu.
   A Polska jak zwykle w historii będzie pokrzywdzona, bo “jaśnie państwo” ze swoimi lokajami rozminęło się z inteligencją i oddało kraj w niewolę. Bartosiak zaleca modlitwy, porąbało go, jest już za późno. 🙂 Tu trzeba odważnych decyzji na miarę Tureckich, a nie klęczenia z modlitwą na ustach.

   Może być tak, że Anglosasi za swoje wielowiekowe niszczenie innych kultur i podboje na świecie poniosą historyczną karę będącą ich klęską gospodarczą i kulturową. Czy Polacy będą ginąć za nich, skoro oni nie chcieli ginąć za nas po ataku Hitlera? Takie pytanie powinien postawić Bartosiak, a nie ględzi i pływa, żeby się nie narazić jakieś stronie. Niby wywiad obiektywny, ale “bez jaj”.

   Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 14:14
  Permalink

  Słusznie zauważyłeś @wmw co do Bartosiaka . Jest amerykańskim jurgieltnikiem ( od jahre geld ) . Poglądy zbliżone do niesławnej pamięci , jastrzębia Brzezińskiego . Tak kochającego Polskę , że ( podobnie jak nasi rządzący wszystkich (prawie) opcji widzi w nas piękne pole konfrontacji nuklearnej z wiecznie zaczepianą Rosją .

  Teraz memento dla @Krakauera , tęskniącego za uzbrojeniem społeczeństwa . Dzisiaj w ukochanym i uzbrojonym po zęby USA miały miejsce dwie ludowe uroczystości wg. tamecznego zwyczaju .
  W Teksasie 20 ofiar , w Idaho ( bodaj ) 9 . Wielu ciężko rannych . Polecam się serdecznej pamięci . Mimo wszystko życzę – z dala od zbrojenia durniów , psycholi itp. A to spora część “elektoratu” . Czuwaj !

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 14:23
  Permalink

  To drugie to Ohio , i już 10 zabitych . Jeden pies .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.