Wcześniejsze wybory nie są nikomu potrzebne – kasę trzeba brać!

graf. red.

Wcześniejsze wybory nie są nikomu potrzebne. Publiczne komunikowanie przez media, możliwości powołania rządu technicznego, rządu fachowców – ponad podziałami politycznymi z udziałem pana Jarosława Gowina i jego Posłów, to jedna z najbardziej naiwnych mizerii politycznych, jakie objawiła nam nasza opozycja w ostatnich latach.

Beneficjentem sytuacji jest Prawo i Sprawiedliwość, a to tylko z tego powodu, ponieważ w mętnej wodzie wiadomo, że ryby lepiej biorą, a i czasami się rak znajdzie! Właśnie w takiej sytuacji jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli w wyniku przeciwdziałania części dobrej zmiany (wstrzymania się) i podobnego działania większości opozycji, nie dojdzie do „przegłosowania unijnych funduszy pomocowych”, będziemy w zupełnie nowej sytuacji politycznej. Rozpoczniemy definiowanie na nowo, kto jest opozycją, a kto jest za opcją rządzącą i do jakiego stopnia. W przypadku ziszczenia się tego scenariusza, to Prawo i Sprawiedliwość będzie rozdawać, a tak się składa, że ma co – zwłaszcza jak zabierze przystawkom.

Przystawki w dobrej zmianie grają właśnie swoją grę życia, już kolejną z rzędu, bo wiele się u nich dzieje. Niestety bycie w „stosunku” z lwem, ma to do siebie, że objawia się lwią spółką. Właśnie to widać gołym, nieuzbrojonym okiem, a czynniki decyzyjne w obu partiach przystawkowych, po raz kolejny doświadczają Dejavu, scenariusz jest znany – wyznaczył go smutny los „Samoobrony”. A jak się to wówczas skończyło, przecież chyba każdy wie, dlaczego? Może dowiemy się za parę lat, plotki na ten temat są tak szokujące, że nie warto się bawić nawet w cienie dorozumienia. Zobaczymy czy scenariusz się powtórzy?

Proszę zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz – jak wybitnym strategiem politycznym okazał się pan Jarosław Gowin. Brakuje nam tak pragmatycznych polityków. To na nim w pewnym momencie wisiał rząd PO i PSL, również na nim obecnie wisi rząd dobrej zmiany.

Opozycja jest w zupełnie innej sytuacji. Przede wszystkim walczy sama ze sobą. Jest fenomenem, że ci nieudolni ludzie (i człowieczki lub ludzice), nie byli w stanie wykorzystać daru od rządzących jakim było zbuntowanie kobiet. To było niesamowite, że nic z tego nie zrobiono, ale to pokazuje jaką mamy opozycję. Aktualnie podobnym zagadnieniem jest dekapitacja funduszy emerytalnych, Polacy nadal nie wiedzą co będzie, bo rząd sam się wycofuje ze swoich własnych działań. Czy ktoś z opozycji się tym zainteresował? W ogóle? Może chociaż troszkę? Tak, żeby tylko przebąknąć? To jest naprawdę samo w sobie fenomenalne – czym ci ludzie się zajmują, jaki mają światopogląd i dlaczego większość z nich tak głęboko ma nas wszystkich w tym miejscu, gdzie ich szlachetne plecy tracą swoją nazwę, na rzecz innej części ciała? Jakby tego było mało, to przecież widać, że ci nieudacznicy, nie potrafią nawet rozsądnie i celnie skrytykować rządowej nieudolności przy organizacji i zasadach szczepień.

Jak opozycja przestałaby się nawzajem zwalczać w mendiach (tu nie ma błędu), to być może zauważyłaby, że rządzący przygotowali na nich bardzo poważną pułapkę w kwestii głosowania unijnych środków pomocowych. Jeżeli poprą rząd, to de facto – zalegalizują, wszystko przeciwko czemu występowali. Jeżeni nie poprą, to wówczas tak, jakby pokazali Europie mniej więcej takie zachowanie, o jakie zawsze oskarżali swoich przeciwników politycznych.

Tymczasem kasę trzeba brać i to w sposób odsuwający wszelkie kontrowersje od naszego kraju. Jeżeli znowu staniemy się pośmiewiskiem Europy, co więcej nawet przedmiotem nienawiści wielu ludzi, którzy w zasadzie w każdym kraju unijnym, czekają na te pieniądze, to tylko poniesiemy kolejne straty.

W interesie nas wszystkich jest, żeby Parlament głosował w sprawie funduszy unijnych – jednogłośnie. Dlatego i tylko dlatego, ponieważ – kasę trzeba brać, jeżeli ją nam dają, także jeżeli ją nam pożyczają – praktycznie za darmo. Oczywiście to się wiąże z pewnym ryzykiem odpowiadania za długi innych krajów, jednak proszę pamiętać, że to wszystko jest proporcjonalne. Jeżeli odnosimy proporcjonalnie jedne z największych korzyści, a zarazem odpowiadamy – analogicznie jak inni, to jesteśmy istotnie do przodu w rachunku ryzyka.

Jeżeli dobra zmiana straci na trwałe wsparcie jednej z partii przystawkowych, to będzie nas czekać rząd mniejszościowy. Ponieważ władzy raz zdobytej – nie oddadzą już nigdy, pan prezes nie popełni błędu wcześniejszych wyborów poza jednym przypadkiem – sukcesu w walce z pandemią, ale tego jak nie widać, tak nie zobaczymy. Zobaczymy, czy nasza klasa polityczna jest chociaż na zasadzie – rozumienia racji stanu – współodpowiedzialna za państwo?

11 komentarzy do “Wcześniejsze wybory nie są nikomu potrzebne – kasę trzeba brać!

 • 27 kwietnia 2021 o 05:23
  Permalink

  Dobry artykuł.

  Opozycja jest żałosna.

  A fundusze z Unii należy brać.

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2021 o 11:25
  Permalink

  Nooo, jeżeli to miałaby być zmiana jeszcze lepsza, ukierunkowana na postępowe, lewicowe (wulgarne) eurokobiety, ili lewicowe KODziarstwo (co na jedno wychodzi), obecna chwila – niech trwa wiecznie.
  O takich wybrykach politycznej natury jak “Razem” czy niejaki Zandberg, czy, ścierakowscy komuniści jątrzący na Białorusi i w Rosji nawet nie wspominam.
  Poczemu, jestem nieprzychylnie usposobiony do lewicy i komunistów? Ano, “potemu – czto” zachodnią gej-ropę postrzegam jako spełniony sen pn. ZBIOROWY TROCKIJ.

  ……..nie byli w stanie wykorzystać daru od rządzących jakim było zbuntowanie kobiet.

  W pierwszym szeregu OP (oddziały prewencji) stanąłbym z ‘przedłużeniem konstytucji” – po to by
  bronić kulawego, ale mimo wszystko – status quo! Eurolewica (eurokomuniści) niech zginie, przepadnie … 🙂 PiS też zaliczam do lewicy, postpiłsudczykowskiej.

  Pomimo terroru medycznego, na dziś dla PiSu nie widzę alternatywy.

  Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2021 o 19:46
   Permalink

   @krzyk58

   Pierniczysz jak porąbany, zmień płytę. Już ci tyle razy pisałem, że ta lewica obyczajowo-burżuazyjna i zachodnie niby lewicowo-komunistyczne partyjki to fałszywe flagi kapitału. Ich cel jest inny a plany światowej oligarchii masz tu:
   “Krótka historia przyszłości”.
   https://wolnemedia.net/krotka-historia-przyszlosci/
   “Jacques Attali i szczepionki na depopulację”
   (…)
   “Jacques Attali był doradcą Françoisa Mitterranda (byłego prezydenta Francji) i napisał poniższe słowa w ww. książce w 1981 roku, gdy miał 38 lat.
   A teraz cytat z jego książki: „W przyszłości będzie to kwestia znalezienia sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starca, bo kiedy ma ponad 60-65 lat, człowiek żyje dłużej niż produkuje, a to drogo kosztuje społeczeństwo. Potem słabi, a potem bezużyteczni, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa, bo będzie ich coraz więcej, a zwłaszcza w końcu głupich. Eutanazja skierowana do tych grup. We wszystkich przypadkach eutanazja musi być podstawowym narzędziem naszych przyszłych społeczeństw. Oczywiście nie będziemy mogli rozstrzelać ludzi ani zorganizować obozów. Pozbędziemy się ich, każąc im wierzyć, że to dla ich własnego dobra. Zbyt duża populacja, w większości niepotrzebna, jest ekonomicznie zbyt kosztowna. Ze społecznego punktu widzenia o wiele lepiej jest zatrzymać się nagle, niż stopniowo się pogarszać. (…) Znajdziemy coś, co spowoduje to; pandemia, która wymierzona w niektórych ludzi, prawdziwy kryzys gospodarczy lub wirus, który dotknie starszych lub słabszych, to nie ma znaczenia, słabi i bojaźliwi ulegną. Głupi uwierzy w to i poprosi o leczenie. Zadbaliśmy o zaplanowanie zabiegu, który będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów będzie zatem dokonywała się sama: pójdą sami do rzeźni”.
   Dodajmy, że Jacques Attali skończył 77 lat i nie zastosował eutanazji dla siebie. Co stoi na przeszkodzie?”
   https://wolnemedia.net/jacques-attali-i-szczepionki-na-depopulacje/

   Z prawdziwym komunizmem i wolnością nie ma to nic wspólnego. Nie obrażaj komunizmu, jako boskiej idei: http://lewicowo.pl/jestem-komunista/

   Aby nie poddać się tym dzikim planom kolonizacji ziemi przez kasty bogatych zachodnich uzurpatorów, pilnie powinniśmy odbudować słowiańską kulturę i potęgę opartą na kosmocentryzmie oraz tradycyjnych rodowych wartościach. Ja takiej ku*wa przyszłości rodem ze zdegenerowanego zachodu nie chcę dla swoich wnuków.

   Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2021 o 08:50
    Permalink

    @Miecław. “Pierniczysz jak porąbany, zmień płytę. Już ci tyle razy pisałem, że ta lewica obyczajowo-burżuazyjna i zachodnie niby lewicowo-komunistyczne partyjki to fałszywe flagi kapitału.”
    Kiedy, która i gdzie lewica (komuniści) nie była podczepiona pod wielki ponadnarodowy kapitał,
    pod imperialistów? Zawsze była jest i będzie. Больше не будет ни денег, ни рынка. Как левые и финансовый капитал уничтожили друг друга https://www.youtube.com/watch?v=iJvcCxDfmj4&t=1312s
    Nawet sam STALIN podpięty był
    pod kapitalistów, kilkanaście lat szaleństwa komunistów wystarczyło by cofnąć ZSRR w ciemne
    wieki, gdyby nie pomoc technologiczna z Ameryki, (abstrahuję od zmiany umowy przez USA miast surowców, życzą sobie ziarno! Spłata w zbożach!) w ZSRR ‘nie byłoby niczego”. Stalin w połowie
    30′ wiedział ze TO jest droga do nikąd, a w początkach 30’ orzekł że czasu zostało niewiele (10 lat),
    i nie mylił się .. gdyby tylko to było przyczyną unikania pewnych tematów,manipulowania faktami,przeinaczaniem historii,nie byłoby tak źle.
    Ale przecież idzie o to aby współcześni ludzie nie orientowali się jaka groźba, czego, nad nimi zawisła.Żeby nie rozumieli jej istoty,żeby nie potrafili jej nazwać,jednym słowem aby byli jak pijane dzieci we mgle.
    Spór Stalin-Trocki to nie przeszłość a teraźniejszość i jeśli to rozumiesz potrafisz identyfikować niebezpieczeństwo.
    Zachód to dziś kolektywny Trocki.Aby do tego dojść trzeba dobrze rozumieć naturę tamtych zdarzeń 1917-1991 r ale rozumienie jest niemożliwe bez historycznie rzetelnego materiału który leży zasypany górą informacyjnego śmiecia .

    “Z prawdziwym komunizmem i wolnością nie ma to nic wspólnego. Nie obrażaj komunizmu, jako boskiej idei.” 🙂
    Przede wszystkim oddziel bajki ( informacyjne śmiecie) od brutalnej rzeczywistości.

    Россия обречена – Заявил в Госдуме С.Михеев. https://www.youtube.com/watch?v=dEmaGq-LEEE&t=64s

    Новый социализм. Качественно новый проект. Нет противоречия с православием

    https://www.youtube.com/watch?v=9LwWJM3kyNY

    Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2021 o 12:04
  Permalink

  Wcześniejsze wybory to tylko przedłużenie agonii gospodarki III RP pod rządami zjednoczonej prawicy, a na opozycję nie ma co liczyć, bo to wydmuszki ideologiczne i intelektualne. Do wyborów Polacy powinni zrozumieć, że należy stworzyć zupełnie nową lewicową siłę polityczną, aby uratować Polskę.

  Dziś na gazecie.pl mamy informację o faktycznym długu publicznym, cyt.:
  “Rząd ujawnił Brukseli dług Polski. To… 1,5 bln zł. Kto to spłaci?”
  “Na koniec roku zadłużenie Polski osiągnie 1 bln 478,8 mld zł – wynika z pisma wysłanego do Komisji Europejskiej przez nasz rząd. W dwa lata rząd PiS zwiększył zadłużenie o ponad 400 mld zł. Długi mamy już zachodnie, pensje cały czas wschodnie.
  – 433 mld zł – o tyle wzrośnie zadłużenie Polski na koniec 2021 roku w porównaniu do 2019 roku. Ten ogromny przyrost długu nie wynika jedynie z tarcz antykryzysowych. W dużej mierze to efekt politycznych obietnic bez pokrycia w trwałych dochodach, jak na przykład obniżenie wieku emerytalnego, 500 plus, 13. i 14. emerytura – pisze Forum Obywatelskiego Rozwoju.”

  Jakoś nie piszą ile z tego długu publicznego wygenerował sam biznes w ramach otrzymanych dotacji, ile wygenerował OFE, itd.
  HAŃBA PISMAKOM NIE POTRAFIĄCYM HONOROWO POKAZAĆ ETIOLOGII TEGO ZADŁUŻENIA I OKRADZENIA POLSKI Z MAJĄTKU NARODOWEGO.

  Długi Gierka tak napiętnowane na początku transformacji posłużyły złodziejom do odwrócenia uwagi Polaków od okradania Polski, a w tym czasie zadłużano kraj i sprzedawano jego zasoby przemysłowe za przysłowiowe grosze. Skandal.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/8233/
  https://marucha.wordpress.com/2019/05/23/polskiej-rzeczypospolitej-ludowej-blaski/
  https://marucha.wordpress.com/2019/05/23/przeklenstwo-solidarnosci/
  https://demotywatory.pl/4312851/Nieswiadomi-sie-smieja

  Jak się zwiększy zadłużenie jeszcze bardziej, gdy weźmiemy proponowane pieniądze z UE? Kto to spłaci i jaka będzie ostateczna cena dla suwerenności Polski i wolności Polaków? Oto jest pytanie?

  Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2021 o 20:28
   Permalink

   @Miecław. “Dziś na gazecie.pl…”Zwyczajnie nie mam zwyczaju powoływania się na lewych, eurolewych, nowych komunistów podobnie jak nie życzę sobie żeby mi np. prostytutka wystawiała certyfikat moralności, stwierdzenie to taka forma alegorii.

   PILNE! To koniec polskiej państwowości i suwerenności? PiS w koalicji z lewicą i Hołownią ws. UE!

   https://www.youtube.com/watch?v=NGeL4mC66rs&t=11s

   Ps. Abstrahuję już od tego co wygaduje niejaki Winnicki w temacie Białorusi …

   [STOP] dawno planowanej grabiezy na Polakach – Ewa Rzeuska, Zbigniew Modrzejewski

   https://www.youtube.com/watch?v=-v4_WCfdP44&t=51s

   Rzeczywistość widziana oczami Józefa Białka https://www.youtube.com/watch?v=_ahnuMIKXcg

   Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2021 o 08:54
    Permalink

    @krzyk58
    “PILNE! To koniec polskiej państwowości i suwerenności? PiS w koalicji z lewicą i Hołownią ws. UE!”

    Przecież Polska ze swym prawdziwym chłopskim narodem od ponad 1000 lat tej suwerenności nigdy nie miała z uwagi na okupację religijną i feudalną, z wyjątkiem krótkiego okresu PRL-u, gdzie tą suwerenność trochę odzyskała. Więc obecnie chyba nawet nie ma co tracić po traktacie lizbońskim. Winnicki niech się puknie w czółko, gdzie on widzi na lewicy komunistów, czy postkomunistów? 🙂

    Obecnie dla biznesu “skok na kasę” jest ważniejszy niż suwerenność kraju i narodu. Ile interesów życia zostanie zrobionych i przekręconych dzięki tej pożyczonej kasie.:-)

    Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2021 o 19:40
  Permalink

  Miecławie – suwerenność Polski zmniejszy się w sposób oczywisty. Wiemy to obaj. Akceptując pomoc UE przyjmujemy np. Zielony Ład, co dla Polski opartej na węglu oznacza dramat.
  Długi Gierka, wytykane BEZCZELNIE przez “S”, były małe wobec dzisiejszych nawet de facto, choć Zachód bezczelnie podwyższył % w połowie lat 70′ tych. Poza tym, co doskonale wszyscy wiemy, Gierek NAPRAWDĘ zbudował za to drugą Polskę.

  Ale, ekonomia przyjmie WSZYSTKO – państwa zachodnie są zadłużone mocniej, z tym, że musimy siedzieć CICHO, ba warunki spłaty mogą się raptem pogorszyć.
  Dlatego też Rosja prawie nie ma długów .

  Odpowiedz
  • 28 kwietnia 2021 o 09:06
   Permalink

   @fly

   Niestety taka jest prawda. A Rosja nie ma długów, bo tam rządzą inteligentni patrioci po komunistycznym wykształceniu jeszcze w ZSRR.
   Zaś u nas mamy pozbawione inteligencji “jaśnie państwo” z lokajami w zarządzie powierniczym od zachodniego hegemona, więc nie oczekujmy poprawy swego losu.

   Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2021 o 20:24
    Permalink

    @Miecław. Zauważa, ….bo tam rządzą inteligentni patrioci po komunistycznym wykształceniu jeszcze w ZSRR. Kreml ma wiele baszt, nie wszystkie są pomimo upływu paru dekad, po linii ścisłego kierownictwa WWP, zaś u nas mamy komunistów kształconych nad Potomakiem, PiS to tez komuniści (nowego chowu).

    W związku z obnażaniem “nawalnistów” obnażono ich powiązania.Dla wielu obserwatorów było jasne że ‘ktoś” rozpostarł nad nimi ochronny parasol.Dziś już wiadomo kto konkretnie. Jak się okazuje Nawalny (i jego aktywiści) powiązani są ze strukturami partii komunistycznej,ośrodkami skrajnych nacjonalistów i całej nomenklatury liberalistycznej.

    Odpowiedz
    • 28 kwietnia 2021 o 21:35
     Permalink

     @krzyk58

     Nie rozśmieszaj mnie tymi głupotami. Prezes nad prezesami wyraźnie określił, że oni nie są socjalistami, ale moją sporo empatii. Co do pierwszego ja mu wierzę, co do empatii to kłamie, bo zastosowany respirator dla biednych z empatią nie ma nic wspólnego, gdy zasadniczym jego celem jest kupienie sobie głosów biednego pospólstwa, które wcześniej ten cały styropian doprowadził do skrajnej biedy.

     Ciągle aktualna opinia:
     „Po raz kolejny okazało się, że to co w Polsce nazywa się prawicą jest wielką, wielką pustką polityczną, intelektualną i moralną, w której wszystko sprowadza się do jednego mianownika o nazwie antykomunizm i rusofobia. Poza tym nie ma już nic, żadnej myśli politycznej, żadnej idei. Dowodzi to tylko podległości owej prawicy celom politycznym hegemona zza Oceanu i niczego więcej.” – Bohdan Piętka.
     Źródło: Myśl Polska, nr 51-52 (15-29.12.2019) http://www.mysl-polska.pl/2119

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.