Warto brać udział w wyborach! Wyraź swoje poparcie dla państwa!

graf,. red.Warto brać udział w wyborach! Warto głosować! To zawsze jest święto demokracji! Demokrację mamy w kraju od bardzo niedawna, za prawo do niej bardzo wielu naszych rodaków oddało życie podczas zaborów, powstań, wojen, okupacji i innych dramatycznych wydarzeń w naszej historii, których było więcej niż jesteśmy w stanie pamiętać!

Biorąc udział w wyborach – wyrażamy swoje poparcie dla państwa, jako takiego! Może nie jest Ono idealne, ale czy istnieje państwo idealne? Poza tym, czy kiedykolwiek Polska była idealna? Co to w ogóle znaczy – państwo idealne? Mniej kradną? Krótsze kolejki do lekarzy? Co jeszcze – tańsze papierosy i wyższe zasiłki? Śmiało, proszę sobie dopowiedzieć, to co uważacie państwo za ważne w swoich skalach wartości. Na pewno szybko powstanie taki „koncert życzeń”, że znienawidzimy się nawzajem, ponieważ dlaczego ogół ma finansować niektórym ich wymysły?

Państwo to więcej niż wymysły, roszczenia, problemy, nadzieje i szanse! Państwo to zobowiązanie każdego z nas wobec teraźniejszości i na przyszłość! Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, żeby naszemu państwu działo się jak najlepiej, a jeżeli nie jesteśmy w stanie, to przynajmniej należy –BEZWZGLĘDNIE – powstrzymywać się od wszelkiego szkodzenia! W tym kontekście właśnie udział w wyborach – to postawa patriotyczna, nie pójście na wybory to zapomnienie o państwie – o jego święcie, o naszych zobowiązaniach wobec Ojczyzny. Polska to przede wszystkim obowiązek – czy to się komuś podoba czy nie! Nie ma obowiązku uczestniczenia, można sobie wyjechać, ale jakże pięknie jest przyczynić się swoim poparciem do wzmocnienia instytucji państwa jako takiej!

Wiele osób jest przeświadczonych, że ich głos nic nie znaczy, albo chcą głosować na osobę kandydującą, która wedle sondaży „nie ma szans” w wyborach, ponieważ deklarowane poparcie było pokazywane, jako małe. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Przecież sondaże, to tylko projekcja rzeczywistości. Tak jak przepowiadanie pogody, owszem przeważnie się sprawdza, ale istotą demokracji jest WASZ głos. To obywatele – wyborcy, poprzez swój aktywny udział decydują o rzeczywistym wyniku, a nie ma straszniejszej broni w państwie demokratycznym niż karta wyborcza, wystarczy postawić krzyżyk, albo nie. Takie proste, a kumuluje w sobie kilka tysięcy lat ewolucji modeli ustroju politycznego w cywilizacji człowieka.

To kłamstwo o braku znaczenia pojedynczego głosu – jest największym wrogiem demokracji i państwa, ponieważ to pozbawienie obywateli ich najważniejszego atrybutu – wyrażenia preferencji wyborczej. Agregat tych preferencji przekłada się na wynik wyborczy, a wynik wyborczy to legitymacja do władzy demokratycznej.

Jeżeli nie ma się żadnego powodu, dla którego warto iść na wybory – to warto to zrobić dla samego narzekania w przyszłości. Problem polega, bowiem na tym, że nie biorąc udziału w głosowaniu, pozwalamy żeby zadecydowali za nas inni, w tym sensie, że mniejsza pula preferencji, wzmacnia siłę innych uczestników głosowania. Najłatwiej to widać w rzeczywistości w małych gminach w wyborach bezpośrednich. Proszę sobie wyobrazić, że w gminie mieszka np. 7000 osób, z tego 3000 jest uprawnionych do głosowania. Z tego mamy frekwencję np. 50%, czyli 1500 osób idzie głosować. Część marnuje głosy błędnie skreślając lub niszcząc karty jakimiś bez sensownymi dopiskami itd. Jednak reszta uprawnionych głosuje – przyjmijmy około 1400 osób. Żeby wygrać wybory na funkcje prezydenta państwa w danej gminie (dla uproszczenia obwodzie wyborczym) wystarczy zatem 701 głosów. Czyli wystarczy preferencja nieco więcej niż około 10% mieszkańców lub połowy głosujących – i już wygrywa się wybory w danej gminie (obwodzie).

Proszę nie wierzyć w kłamstwa, że pojedynczy głos nie ma znaczenia – ma znaczenie i to fundamentalne, każdy głos jest podstawą demokracji.

Gdybyśmy mieli jakąś drugą Polskę, to moglibyśmy sobie destruktywnie narzekać i pozwalać na psucie tej, która nam się nie podoba. Jednak nie ma innej Polski – jest tylko ta, tutaj i teraz. Od tego, czy nasz kraj się umocni i będzie trwać zależy nasza przyszłość. Dlatego warto jest głosować, póki jeszcze mamy takie prawo. I proszę sobie nie dopowiadać, że media kłamią, tak to prawda większość mediów kłamie, ale Naród ma swój rozum i Polacy nie dadzą się ani zmanipulować, ani wcisnąć sobie kitu!

W niedzielę 10 maja 2015 roku – warto iść na wybory Prezydenta RP, wyrażając w ten sposób swoje poparcie dla państwa! KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY!

One thought on “Warto brać udział w wyborach! Wyraź swoje poparcie dla państwa!

  • 10 maja 2015 o 16:58
    Permalink

    Autor, wytłuszczonym drukiem ” Polska to przede wszystkim obowiązek, czy to się komuś podoba czy nie !” , mam nadzieję, że jest to przesłanie do elit rządzących.
    Naród musi mieć zaufanie do władzy, a o to zaufanie jakoś trudno w Polsce w ostatnich latach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.