W Polsce nie można racjonalnie wypowiadać się o Federacji Rosyjskiej

Nie ma to jak opluć człowieka i odrzeć z godności. W Polsce nie można racjonalnie wypowiadać się o Federacji Rosyjskiej. To jak bezwzględnie zaatakowano pana Adama Andruszkiewicza Posła na Sejm Rzeczypospolitej, jest przykładem stanu wolności słowa i swobody wypowiedzi w naszym kraju. Zarówno w znaczeniu pozytywnym, jak i negatywnym. Sam bowiem fakt, że komuś nie podobają się czyjeś poglądy, nie może być jeszcze powodem do oskarżania kogokolwiek o zdradę stanu i to w sposób tak bezwzględnie brudny i zły, że to krańcowo jest hańbiące dla krytyków. Niestety ci ludzie, w dominującej części zajmują się pracą w mediach, czy też to politycy opozycyjni.

Sprawa nie jest błaha, oto bowiem bezwzględnie zaatakowano człowieka z trzech powodów, które nie powinny podlegać krytyce co do formy. Po pierwsze panu Andruszkiewiczowi wyciągnięto i zarzucono, że jest młody. To samo w sobie jest czymś niesamowitym i fenomenalnym, tak absolutnie bezsensownym, że tego nie można komentować. To się nazywa dyskryminowanie ze względu na wiek. Jest to równie głupie i szkodliwe jak np. rasizm. Czynienie ludziom zarzutu ze względu na ich cechy – to skandal. Nie można nad tym przejść po prostu do porządku dziennego.

Te same media oskarżające pana Posła o młody wiek i rzekomy brak wiedzy, czy doświadczenia upoważniającej go do pracy na stanowisku ministerialnym. Przez lata specjalizowały się w obronie wszelkich mniejszości przed jakąkolwiek krytyką.

Po drugie panu Andruszkiewiczowi zarzucono de facto zdradę stanu, ponieważ prezentowane przez niego poglądy są rzekomo „głosem Kremla”, „rosyjską narracją” itp., bzdury. Zarzucono mu także jako trzecie przewinienie – poglądy nacjonalistyczne, a nawet niektórzy ośmielają się sugerować, że faszystowskie. To tylko pokazuje jak żałosna jest opozycja, a zarazem jak daleko zaszliśmy w rusofobii i lubowaniu się w straszeniu Rosją. Wyciągnięto cały szereg wypowiedzi pana Posła, zupełnie odrywając je od kontekstu miejsca, czasu i całości wypowiedzi. Jest to ohydna manipulacja, mająca na celu zaszczucie człowieka, aczkolwiek rzeczywiście, niektóre z tych kwestii mogą być uznane jako trudne. Nie ma ludzi idealnych, każdy musi mieć jednak prawo do swobody wypowiedzi.

Jest niesamowitym to, co po raz kolejny widzimy w działaniu ze strony środowisk neoliberalno-lewicowych jest czymś więcej, niż szczytem hipokryzji. Ci sami ludzie, te same tytuły medialne, przez lata mówią wszystko o tolerancji, o potrzebie szanowania mniejszości i odmienności, co więcej wiele takich środowisk afirmują! Jeżeli jednak ktokolwiek odważy się mieć poglądy narodowe, zorientowane na wyrażanie miłości do Ojczyzny jako najwyższej formy patriotyzmu, to natychmiast jest atak. Dokładnie tak samo dzieje się w tym momencie. Zaznaczając, że część ujawnionych poglądów pana Posła jest rzeczywiście trudna i ludzie kulturalnie nie mogą ich popierać. To jednak nie można nikomu odmawiać prawa do wolności słowa, sumienia i wyrażania się. Niech poniesie konsekwencje swoich czynów, czy słów – jeżeli zawinił. Jednak nie należy nikogo ograniczać, z wyjątkiem sytuacji, że dla wrogów wolności nie ma wolności. Z tej prostej przyczyny, że każdego należy mierzyć jego miarą. Nie znamy na tyle poglądów tego pana, żeby go oceniać. Każdy powinien mieć prawo do poprawy, a poza wszystkim jest jeszcze kwestia etykietowania, a rzeczywistych faktów.

Jeżeli ktoś akceptuje politykę migracyjną tego rządu (nie mówiąc już o poprzednim), ten nie może być polskim nacjonalistą. Brak protestu Posła, który określa się za pomocą patriotyzmu jako stosunku do Ojczyzny, to najdelikatniej mówiąc nieporozumienie.

Oczywiście niektóre media mainstreamowe wiedzą swoje i wszystko lepiej. Potrafią osądzić człowieka na podstawie własnych domniemań, insynuacji, niedomówień i fałszerstw. Przy czym robią to w sposób wysoce umiejętny i co jest chyba najważniejsze w sposób zmasowany. W ten sposób doszło do sytuacji, w której winę tego pana udowadniają pomiędzy sobą. W oparciu o to, co napisało medium A i B, medium C tworzy kolejny stopień absurdu. Czytelnik, widz lub słuchacz, który nie ma czasu na ujęcie szerszego kontekstu da wiarę temu, co ma podane na tacy przez niektóre media głównego nurtu. To ma druzgocące skutki dla naszej percepcji, jak również jest po prostu konstruowaniem kłamstwa.

Pan Adam Andruszkiewicz ma prawo do swoich poglądów jak każdy Kowalski, czy Nowak. To ile ma lat jest jego indywidualną sprawą i jego wyborców. Jeżeli głosowali na niego ludzie, to znaczy że udzielili mu poparcia i ma mandat przedstawicielski. Jak można więc kwestionować jego prawo do działania w sferze publicznej? Oceniajmy go politycznie, a wyborcy zweryfikują jego działalność publiczną. Jako Posłowi, przedstawicielowi Narodu należy mu się szczególny szacunek.

Odnośnie kompetencji, to osobna sprawa, jednak generalnie polityk nie musi być ekspertem w jakiejś dziedzinie. Funkcja ministerialna może mieć charakter merytoryczny lub właśnie czysto polityczny. Pan poseł po prostu będzie reprezentował swoich wyborców i to jest w tym najważniejsze – relacja ze społeczeństwem. Nie można obrażać człowieka z tak abstrakcyjnie absurdalnych powodów jak młody wiek, czy poglądy nacjonalistyczne, o kwestii zdrady stanu nie wspominając. Oddając sprawiedliwość, to panu Posłowi należy gratulować skuteczności – prawie 200 tyś., osób obserwujących na jednym globalnym portalu społecznościowym i prawie 40 tyś., na drugim także globalnym służącym do wyświetlania krótkich wiadomości. To bardzo dobre wyniki, porównywalne do dobrej klasy celebrytów w naszym kraju. To naprawdę duży wyczyn. Zwłaszcza jak sobie uświadomimy, że w naszym kraju ludzie interesują się majtkami celebrytek o wiele częściej, niż tym co mają do powiedzenia nawet najbardziej rozpoznawalni politycy.

Atak na pana Andruszkiewicza w pierwszej linii poszedł po jego rzekomo prorosyjskich, antynatowskich i antyunijnych poglądach. Oto trzy grzechy główne, stygmatyzujące w mniemaniu części medialnego i politycznego establishmentu. Takie mamy teraz realia? Nie takie mamy od bardzo dawna…

33 thoughts on “W Polsce nie można racjonalnie wypowiadać się o Federacji Rosyjskiej

 • 7 stycznia 2019 o 05:23
  Permalink

  No to już teraz widzę sens artykułu “Nowy wspaniały świat” Pani Izabelli Gądek w dzisiejszym wydaniu Obserwatora Politycznego.

  Skoro takie rzeczy się teraz się dzieją z posłem z ugrupowania Pana Kornela Morawieckiego, przy okazji wiceministra od cyfryzacji – to wszystko jest możliwe.

  Rusofobia czy rusofilia – to tylko tło sporów, skoro wszystko inne idzie dobrze.

  Z taśm schodzą tysiące samochodów elektrycznych dziennie, przed budowanym na Mierzei Wiślanej kanałem do portu w Elblągu stoją już setki statków, a w okolicy budowanego Centralnego Portu Lotniczego krążą w powietrzu dziesiątki samolotów z lekko poddenerwowanymi pasażerami – bo awaryjny pas na lotnisku w Radomiu jest akurat przedłużany …

  Tyle dobrego dzieje się w kraju DOBREJ ZMIANY, a tu jakieś ataki na młodego polityka, który idealnie wpisuje się w te wszystkie POZYTYWNE procesy, które akurat trwają.

  Złośliwi emeryci i renciści, co szukają po aptekach leków “za złotówkę” muszą jeszcze 3 miesiące poczekać na podwyżki swoich świadczeń, żeby doznać odrobiny luksusu w wysokości minimum 70 złotowej podwyżki ….

  Jest dobrze, zima trzyma i my też tego się trzymajmy.

  A Internet należy zamknąć, bo to w nim dzieją się coraz gorsze (bo wirtualne) rzeczy.

  Jedyny dostęp do sieci powinien być w Parafiach i pod nadzorem Pań z Kół Radia Maryja.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 05:49
  Permalink

  W Polsce wg. mediów liberałów nie można być patriotą bo to równa się faszyzmowi.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 06:53
  Permalink

  W tym kraju kołatka oszołoma nie jest trudno a jeżeli tylko wypowiadasz się racjonalnie na temat zakazany to klapa. do tego gościa nie jest mi jakoś szczególnie blisko Long bardzo mądrze mówi o żołnierzach niemieckich że ich stacjonowanie w Polsce to byłby skandal

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 07:46
  Permalink

  Dla mnie problem jest w tym, że to kolejny od przekładania papierków z jednej kupki na drugą. Z drugiej strony chyba już lepiej byłoby gdyby dostał robotę za urodę od pasa w dół niż za to, że 200 tys. dziwaków odwiedza jego profile w fb.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 08:16
  Permalink

  … trzeba sobie wyłożyć jasno, że nowy wiceminister Adam Andruszkiewicz, przy całym szacunku dla niego, nie będzie pełnił żadnej istotnej funkcji i praktycznie nic się w państwie nie zmieni.

  O co w takim razie toczy się od kilku dni wojna? Pod pozorem braku kompetencji na Andruszkiewicza wylewa się wiadra pomyj i cysterny gnoju. Jak słusznie zauważyli obrońcy Andruszkiewicza, gdyby nawet uznać, że brak kompetencji jest faktem, to znacznie gorsi i gorsze od niego obejmowali stanowiska w zupełnej medialnej ciszy. Poza tym ocena kompetencji w wydaniu lewicowo-liberalnych przybytków dotyczy: „stosunku do mniejszości seksualnych”, „wypowiedzi na temat Białorusi” i „członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej”. Który z tych zarzutów w odniesieniu do Ministerstwa Cyfryzacji ma choćby krztę racjonalności? Jasne, że żaden, bo i nie o kompetencje tutaj chodzi, ale o ideologiczną i polityczną wojnę.

  (…)

  Dla neomarksistowskiej „elity” Andruszkiewicz jest diabłem rogatym, Polakiem, patriotą, czyli jednym słowem faszystą i to jest jeden ból. Kolejny odnosi się do wzmocnienia i konsolidacji prawicy, co stanowi śmiertelne zagrożenie i utratę nadziei w lewackim obozie wroga. Wreszcie mamy jasny podział i nie żadną wojnę polsko-polską, ale wojnę Polaków z marksistami. Andruszkiewicz kojarzy się marksistom z Polską i z utrzymaniem władzy przez Polaków, a marksiści jak zwykle chcą budować Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, pod nową nazwą „Wspólna Europa”. Dlatego gnoją Polskę, a Andruszkiewicza tylko przy okazji i pod pretekstem. http://www.kontrowersje.net/nie_andruszkiewicza_gnoj_ale_polsk

  Destrukcja: Świat, jaki znamy, ma zniknąć. Dariusz Rozwadowski o przemocy ideologicznej
  https://www.youtube.com/watch?v=N2qMe0L8eIM&t=3s

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 10:08
  Permalink

  Tym razem i czasem, lewica laicka, komuniści , złodzieje, CZYTAJ: chorzy z nienawiści rusofobi – przeskoczyli punkt zwrotny co spowodowało że Polacy zauważyli że lewicowy “knur” jest nagi. Podział jest wyraźny, Polacy kontra “wspólnota rozbójnicza”…

  …Joseph Goebbels sformułował znaną prawidłowość, brzmiącą: „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”. Oczywiście bolszewicy szybko przysposobili sobie tę zdobycz socjotechniki. Ja jednak rozbudowałbym trochę ten cytat Goebbelsa, mianowicie: „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, ale nie dotyczy to gróźb i ostrzeżeń, które powtórzone tysiąckrotnie stają się jałowe”. Lewacy tej drugiej części jeszcze nie zdążyli pojąć, co według mnie było ich gigantycznym błędem. Gdy nadopiekuńcza matka codziennie powtarza swojemu synowi, żeby uważał przy przechodzeniu przez ulicę, bo może go potrącić samochód, to ten syn po jakimś czasie przestanie tego słuchać. Ostrzeżenia matki mu zwyczajnie spowszednieją. Lewacy zachowują się identycznie (nadopiekuńcza matka przynajmniej ma dobre intencje, a lewacy przez swoje „alarmujące ostrzeżenia antyfaszystowskie” chcą zainstalować swoje ryje u koryta). Strategia lewacka jest bardzo prymitywna i trochę żal mi ludzi, których jeszcze to rusza. Mianowicie chodzi o straszenie faszystami, nazistami, antysemitami, Putinem i Hitlerem. Niekiedy nawet tracą resztki przyzwoitości i dla dobra sprawy straszą komunistami (czyli de facto sobą). ? https://bialyrasizm.pl/andruszkiewicz/

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 11:00
  Permalink

  @bob. 7 stycznia 2019 at 07:46
  Miałeś dziś niepowtarzalną (?) okazję do rehabilitacji ‘własnej osoby”, powód: nieustający, nadpsuty mocno wizerunek (rusofob).
  Nie skorzystałeś – Twój wybór, w związku z powyższym:
  zero złudzeń co do Twojej ‘linii programowej”.
  Trwaj dalej w okopach… ‘wielkiego” syjonu!

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 12:11
  Permalink

  @krzyk, to już nie opcja niemiecka? Z drugiej strony dzisiejsza Rosja ma więcej wspólnego z tym syjonem niż rząd dobrej zmiany w jarmułkach na imprezie u Jonny`ego Danielsa.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 16:19
  Permalink

  @bob. Przypomnij kiedy zakwalifikowałem twoją osobę do
  zwolenników stronnictwa pruskiego? Jeśli już to j/w. jedyna, i jedynie
  słuszna neokonserwatywna, demokratyczna, (odin ch*j), demon-kracja.
  Czy ma więcej? Na pewno – nie! Ot, choćby… https://treborok.wordpress.com/sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu/?preview=true
  Komentarz do tekstu z blogu “antonblagin lj” którego teksty nb. niejednokrotnie
  linkowałem
  ” Jürgen Graf (Szwajcaria): Drogie panie i panowie, drodzy przyjaciele! Werdykt w tak ważnej sprawie nie następuje bez „zielonego światła” z Kremla. Mamy więc wielki powód do radości! Ciepłe pozdrowienia!”

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 18:43
  Permalink

  A może by tak przy okazji wspomnieć o zarobkach asystentki Prezesa NBP( ok.70 tysiakow miesięcznie),aby p.Andruszkiewicz miał się na kimś wzorować! On historyk znający się na cyfryzacji, ona rusycystka znająca się na finansach!To kur… cyrk!

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 19:03
  Permalink

  Ps,krzyku widzę ze “złodzieje” to nie tylko domena lewicy.Umiar, kompetencje, uczciwość, czy to nie hasła prawicowo konserwatywnej Dobrej Zmiany?

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 22:01
  Permalink

  Niedawno właśnie pisałem o Andruszkiewiczu . Dokładnie to samo . Bo główne zarzuty PO to … bycie człowiekiem Kremla . Wstyd.
  Sam gość nie nadaje się na v-ce ministra , ale nie w tym rzecz przecież . Dobrze , że Autor podniósł temat .

  A tak w ogóle , to samo traktowanie Rosji , prezydenta Putina jest w Polsce SKANDALICZNE . W większości mediów . I podlega ściganiu z odpowiedniego art. kodeksu karnego – podżeganie do nienawiści itp.
  Niestety , nikt ścigany nie będzie . Taki mamy plugawy stan kraju .
  Budzi on moje głębokie obrzydzenie !

  Gdyby choć CIEŃ (!) podobnego hejtu , a właściwie zalewu fekaliów dotknął np. Izrael …. Łoo matkooo , ale by się działo !

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 23:20
  Permalink

  No nie myślałem, że jako przedstawiciel narodowo-słowiańskiej lewicy laickiej będę bronił wolności słowa dla Andruszkiewicza, człowieka, który z uwagi na swój młody wiek i stąd ograniczoną wiedzę notuje wiele wpadek, bo jego umysł działa na fałszywej świadomości. Wbrew pozorom to go po części usprawiedliwia. Bo sam nie ma wystarczającej wiedzy ani doradców na poziomie, którzy wyjaśniliby mu wiele zawiłości historii i prawdziwe wartości ogólnoludzkie.

  Natomiast nic nie usprawiedliwia dzikiego ataku na niego ze strony neoliberałów kulturowych i prozachodnich lokai kapitalizmu, którzy uzurpują sobie prawo do monopolu na prawdę oraz dyktowania jedynie słusznej prozachodniej wizji Polski. Zachowują się więc jak średniowieczne klechy walczące z heretykami na wszelkie sposoby nie przebierając w środkach nacisku i wpływu.

  Konstruktywna krytyka kompetencji i dyskusja problemowa nad poglądami Andruszkiewicza wymaga jednak wyższego poziomu intelektualnego, a temu jak widać sprostać nie może opozycja z wypranymi mózgami zachodnią imperialną antykulturą.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 01:53
  Permalink

  Polacy i nie tylko intuicyjnie wiedzą gdzie jest lepiej lub dużo lepiej niż w Rosji Putina i całej bandy kagiebowców. Nikt w zasadzie nie jeździ tam po pracę, po miłe wrażenia, zobaczenie czegoś interesującego… Niemcy podebrali Rosji setki tysięcy ludzi z Uzbekistanu, Kazachstanu, nauczyli ich języka i ci ludzie czują się dzis Niemcami. Tak, takie są realia od rozpadu ZSRS… ludzie plują na rosyjski rząd, warunki zyci i standardy. Ktos kto tego nie widzi musi być opłacany przez zbrodniarzy z łubianki. Pozdro wam ruskie suki i kundle kremlowskie.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 07:16
  Permalink

  Jako ” ruska suka i kundel kremlowski” mam pytanie do nomen momen”snapsa”.Skąd czerpiesz te informacje dotyczące Rosji? I kiedy tam byłeś? Pogadaj z tymi którzy byli na Mundialu!To może kur…. zmądrzejesz!

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 08:30
  Permalink

  @wlodek. krzyku widzę ze “złodzieje” to nie tylko domena lewicy
  Jak nie – jak tak. 🙂
  Na tropie faszyzmu w swojej celi – Gaweł skazany
  https://www.youtube.com/watch?v=4J8vKMN7rrM&t=453s

  Jak myślisz co będzie potrzebne “pod celą’, “naszemu” lewicowemu gierojowi- prócz szczoteczki do zębów, “tam, na Kopernika”? ? niewykluczone, że za swoim wstawią się sami swoi (bolszewicy), z “różnych” ośrodków, fundacji,stowarzyszeń etc…
  namnożyło się tego lewicowego badziewia, i pomyśleć że
  WW PUTIN, czy AG ŁUKASZENKA pognali ‘od siebie”, tak od serca takie tałatajstwo
  już dawno temu…

  …kompetencje, uczciwość, czy to nie hasła prawicowo konserwatywnej Dobrej Zmiany?
  Włodku, jaki z Ciebie lewicowiec, socjalista, komunista (niepotrzebne skr.)
  skoro deprecjonujesz znaczenie partii ‘socjalistycznyj” -przewodniej siły narodu ? Czekasz na LSD? ? – Lucy in the sky with diamonds…
  Dajesz pośrednio do zrozumienia – jakoby niedawne rządy postkomunistów charakteryzowały się: umiarem, kompetencjami
  i uczciwością?

  @Miecław. ” jako przedstawiciel narodowo-słowiańskiej lewicy” 🙂
  Im dalej w las, tym więcej… bzdur, ot- choćby ta związana z
  ‘młodym wiekiem” ilu znam starych cymbałów, którym przypływ
  kolejnych lat nie wrócił racjonalnego myślenia (umu). Przeczytaj ponownie, ze zrozumieniem tekst K.

  “Natomiast nic nie usprawiedliwia dzikiego ataku na niego ze strony neoliberałów kulturowych i prozachodnich lokai kapitalizmu..” Wyjaśnijmy sobie raz na zawsze.. 🙂
  To nie tak Miecławie – pójdę swoim skrótem, otóż … TO tylko (neo)komuniści, kosmopolici, i złodzieje…kulturowy marksizm.

  @snaps. Okres świąteczny skończył się wraz z przybyciem “sześciu króli” – czas wracać na ziemię, dlatego radzę mniej
  (albo wcale) sznapsa 🙂
  Wpis zrealizowany na poziomie – bolszewika euroatlantyckiego,
  takie jest moje obiektywne odczucie… tak, tak… śmierdzielu… 🙂

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 09:28
  Permalink

  Krzyku,ja czekam kiedy ty zrozumiesz że twoja postawa wyrażona w słowach “Kali ukradł dobrze, Kalemu ukradli źle”, to przykład że w zasadzie twoja płyta”Komuniści to złodzieje, patrioci to anioły”,się kończy. Jeszcze chrypi ale to koniec !

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 09:44
  Permalink

  @fly. Gdyby… użyto oficjalnie podobnych sformułowań, w stosunku do ojców Małego
  i Dużego Szatana – ‘służby i organa” przypomniałyby sobie
  natychmiast skąd wyrastają im nogi, i coś takiego jak “stosowne procedury w praworządnym (i demokratycznym) państwie”, wdrożono by w życie. Znaleziono by odpowiednie zapisy kk i w związku z, zapisy kpk ,ostateczne
  zastosowanie wobec penitenta miałby kkw. 🙂
  Ile “periodyków” winno być rozwiązanych, w trybie natychmiastowym, a ile prostytutek (medialnych- męskich i żeńskich) winno stanąć przed obliczem Temidy?! (Paka,”ślepa’) 🙂
  Marzenia… jeszcze musimy poczekać na NORMALNOŚĆ, wcale “tak nie musi być być – żeby nigdy niczego nie było’, gdyż wedle powiedzenia co się odwlecze to nie uciecze…byleby żwawiej podążać do normalności!!
  ” . Bo główne zarzuty PO to … bycie człowiekiem Kremla . ”
  Na domiar złego – często pojawiający się zarzut – MŁODY!
  O czasy, o ludzie, którzy TO głoszą, mając pełne mordy wyświechtanych lewackich frazesów o…. (nie będę wymieniał).

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 10:58
  Permalink

  @snaps

  Intuicja intuicją, ale czasem warto wyjąć głowę z piasku.

  -“Nikt w zasadzie nie jeździ tam po pracę, po miłe wrażenia, zobaczenie czegoś interesującego…”

  Masz rację, w ZASADZIE  nikt tam nie jeździ…oprócz:
  – “gości” (siła robocza) z byłych republik ZSRR i nie tylko (pozycja nr 1 w Europie, # 2 na świecie po USA);
  – turystów z całego świata (90 mln w 2018);
  – osób ubiegających się o uzyskanie obywatelstwa FR (ponad 250 tysięcy otrzymało obywatelstwo ROSJI w 2018).

  W ZASADZIE  to nikt tam nie jeździ… jadą, ignorując ZASADY ?

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 14:07
  Permalink

  @krzyk58. 8 stycznia 2019 at 08:30

  Nie uda ci się odwrócić uwagi od prawicowej indolencji umysłowej, a Andruszkiewicz i reszta jego kolegów z MW i ONR są świetnym tego przykładem. Jeszcze nie tak dawno wypluwali płuca na manifestacjach krzycząc “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” i poniewierali Rosją jeszcze z 10 lat temu. Od wyzwisk aż się roiło na forach. A gdyby zbadali swoją genealogię i się dowiedzieli co ich przodkowie zawdzięczają czerwonej Rosji oraz lewicy laickiej z PRL-u, większość z nich ze wstydu powinna klęczeć w kozie na grochu aż dozna oświecenia.

  Teraz widzą tylko osiągnięcia gospodarcze Rosji i się umizgują, ale już nie zauważają, że Rosja szanuje swoją komunistyczną przeszłość i dba o pomniki swoich przodków ratujących ich pod czerwoną gwiazdą oraz sierpem i młotem od biologicznej likwidacji ze strony faszyzmu. Dlatego Rosja polskiej prawicy nigdy nie powinna zaufać, bo tam brakuje stabilności poglądów i ludzi z autorytetem a koniunkturalizm jest gorszy niż na lewicy.

  Zawiedli się biedni prawicowcy zachodem, bo zachód obiecał bogactwo, a tu okazało się, że tylko zmywak i niewolniczą pracę w ramach wolności sobie wywalczyli. No to teraz dawaj zmiana frontu. Oj jak ja żałuję, że nie trzymałem artykułów prasowych z lat 90-tych i 2000-2010. Teraz sypałbym cytatami z prawicy gloryfikującymi zachód i ich demokrację, a potępiającymi Rosję i Rosjan. Ech szkoda.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 14:25
  Permalink

  @snaps
  P.s.
  -“Niemcy podebrali Rosji setki tysięcy ludzi z Uzbekistanu, Kazachstanu, nauczyli ich języka i ci ludzie czują się dzis Niemcami.”

  Na masową skalę emigracja “etnicznych Niemców” rozpoczęła się w 1987 za  Gorbaczowa. Szczyt przypadł na 1994, kiedy  z byłych republik radzieckich wyjechało do Niemiec  214 000 osób. Za okres 1990-1999 w sumie 1 630 107 osób, głównie z Rosji i Kazachstanu. Wśród tych, którzy wyjechali byli nie tylko “etniczni Niemcy”, w tym 
  osoby, które otrzymały obywatelstwo III Rzeszy i ich potomkowie, ale najbardziej zaskakujące – duża liczba żydów.

  Dziś rwąca rzeka zamieniła się w mały strumyk – za 5 lat ( 2010-2015) wyjechało zaledwie 20 266 osób.

  Wychodzi na to, że za liberalnych rządów Gorbaczowa, Jelcyna  rwąca rzeka, a podczas “krwawej dyktatury” WWP mały strumyk.

  “…Tak, takie są realia od rozpadu ZSRS”…?

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 14:25
  Permalink

  @Kamczatka

  I jeszcze politycy tam nie jeżdżą, i auta nie jeżdżą, i tramwaje, i pociągi. Wiesz kto tam jedzie? Menele. Wszystkie jadą, że nie można wytrzymać.

  …i pralek też nie mają

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 19:26
  Permalink

  @Miecław. 8 stycznia 2019 at 15:42
  Naprawdę nie czaisz o co szum?
  Jaki z niego narodowiec ma 10-io rzędne znaczenie, jest człowiekiem
  rządzącego obozu socjalistycznego.
  Na plan pierwszy wysuwam kwik lewactwa,
  Mafie, loże służby. Na pewno przeoczyłeś materiały w temacie.
  TU, niżej jest naprawdę wszystko co należy (musisz) wiedzieć a o co wstydzisz się za/pytać … 🙂
  https://bialyrasizm.pl/andruszkiewicz/
  Korzystając z okazji: https://bialyrasizm.pl/rafal-gawel-nie-siedzi-w-wiezieniu/

  O co w takim razie toczy się od kilku dni wojna? Pod pozorem braku kompetencji na Andruszkiewicza wylewa się wiadra pomyj i cysterny gnoju. Jak słusznie zauważyli obrońcy Andruszkiewicza, gdyby nawet uznać, że brak kompetencji jest faktem, to znacznie gorsi i gorsze od niego obejmowali stanowiska w zupełnej medialnej ciszy. Poza tym ocena kompetencji w wydaniu lewicowo-liberalnych przybytków dotyczy: „stosunku do mniejszości seksualnych”, „wypowiedzi na temat Białorusi” i „członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej”. Który z tych zarzutów w odniesieniu do Ministerstwa Cyfryzacji ma choćby krztę racjonalności? Jasne, że żaden, bo i nie o kompetencje tutaj chodzi, ale o ideologiczną i polityczną wojnę.
  (…)
  Dla neomarksistowskiej „elity” Andruszkiewicz jest diabłem rogatym, Polakiem, patriotą, czyli jednym słowem faszystą i to jest jeden ból. Kolejny odnosi się do wzmocnienia i konsolidacji prawicy, co stanowi śmiertelne zagrożenie i utratę nadziei w lewackim obozie wroga. Wreszcie mamy jasny podział i nie żadną wojnę polsko-polską, ale wojnę Polaków z marksistami. Andruszkiewicz kojarzy się marksistom z Polską i z utrzymaniem władzy przez Polaków, a marksiści jak zwykle chcą budować Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, pod nową nazwą „Wspólna Europa”. Dlatego gnoją Polskę, a Andruszkiewicza tylko przy okazji i pod pretekstem.
  http://kontrowersje.net/nie_andruszkiewicza_gnoj_ale_polsk

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 19:46
  Permalink

  @Miecław.8 stycznia 2019 at 14:07 “Jeszcze nie tak dawno wypluwali płuca na manifestacjach krzycząc “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” i poniewierali Rosją jeszcze z 10 lat temu.”

  Ile razy mam ci powtórzyć że nie ma i nie było większych rusofobów
  niźli eurolewactwo, nawróceni komuniści – “nasi” stalinowcy, czytaj “opozycja demokratyczna”, w XIX w. różne, takie tam tałatajstwa, skupione w tzw. ‘towarzystwach demokratycznych na Zachodzie protoplaści lewicy i komunistów . Czyli
  summa summarum złodzieje pisząc obrazowo. Dlaczego wypierasz ze świadomości oczywiste fakty, które zna już sporo narodu?

  “Strategia lewacka jest bardzo prymitywna i trochę żal mi ludzi, których jeszcze to rusza. Mianowicie chodzi o straszenie faszystami, nazistami, antysemitami, Putinem i Hitlerem. Niekiedy nawet tracą resztki przyzwoitości i dla dobra sprawy straszą komunistami (czyli de facto sobą)” ?
  Cytat z: “bialyrasizm”

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 00:04
  Permalink

  @krzyk58.

  Człowieku nie porównuj antycarskiej działalności lewicy z XIX wieku z obecną rusofobią neoliberałów kulturowych i tzw.nowej pseudo-lewicy kulturowej. Mnie z obecną lewicą kulturową nie łącz. Ja jestem lewicą historyczną, społeczną, a nie kulturową, a lewica historyczna i społeczna doskonale pamięta osiągnięcia Polski Ludowej i fakt komu to zawdzięcza. Natomiast gdybym żył w XIX wieku to zapewne przyłączyłbym się do lewicy rewolucyjnej przeciwko naszym zaborcom, wszystkim zaborcom, także przeciwko Rosji Carskiej, aby odzyskać niepodległość. Także tą społeczną niepodległość z jarzma klasowego getta.

  Daj sobie luz z linkowanymi stronami białego rasizmu. Jak zwykle na prawicy, trochę prawdy, czyli na oko z 10 procent, a reszta to mowa nienawiści i teorie spiskowe, brak pogłębionej wiedzy itd. Szkoda czasu na ten bełkot.

  A co do Andruszkiewicza to jak wielu innych młodych prawicowców działa na fałszywej świadomości. Sam widzisz jak głosował w sejmie. Kiedy oni przejrzą na oczy, że są lokajami kapitalizmu i “jaśnie państwa”? Może jak już Polska będzie całkowicie feudalna i oligarchiczna, wtedy staną się lewicowcami? 🙂 Może i ma chłopka dobre chęci, jak wszyscy z MW czy ONR-u, ale niestety nie ta filozofia, nie te metody i nie ta retoryka. Pomijam brak wiedzy historycznej i klasowej, nie wspomnę o naukowej.

  Marksizmu w to nie mieszaj, bo się zupełnie ośmieszacie. Wasza retoryka działa tylko na wykluczonych intelektualnie. Innej przyszłości dla społeczeństwa, poza systemem laickim i egalitarnym nie widzę, dalej są tylko mroki średniowiecza i feudalizm oraz religijny totalitaryzm. Dla jasności – egalitaryzm może być realizowany także w systemie gospodarki wolnorynkowej, ale pod ścisłą kontrolą państwa i społeczeństwa, bo do komunizmu ludzie jeszcze nie dorośli.

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 08:41
  Permalink

  @Miecław. 9 stycznia 2019 at 00:04 Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, wywiad udzielony dla pisma ‘Młodzież Imperium” przez J.Engelgarda.
  Przyswój sobie w końcu oczywiste fakty, takie jak to że rozsadnikiem Polski Ludowej byli komuniści głównie pochodzenia
  kosmopolitycznego, już wtedy-kiedy (56’) kończyło się wielkopańskie
  bytowanie na plecach ciemiężonych robotników i chłopów. ONY
  przyzwyczajeni że wokół nich ‘szwiat sze krenczy” nie potrafili już
  “normalnie żyć” bez wszechobecnego luksusu i dobrobytu (z chama – pan towarzysz). DLATEGO spiskowali w kraju,(dysydenci, bananowa młodzież) , wyjeżdżali masowo na “zgniły
  kapitalistyczny 🙂 Zachód”,natomiast w żadnym przypadku nie wyjeżdżali do “ojczyzny proletariatu” – do ZSRR, dlatego m.in. że byli
  ‘urodzonymi komunistami” i z tegom.in. powodu nienawidzili ZSRR.
  Sądzę, że z wzajemnością… ? Marsz Rosjan. Dziadek mądrze mówi / Русский марш. Дед хорошо говорит [CC PL]
  https://www.youtube.com/watch?v=kf26zqg2st8&t=39s

  Marsz Rosjan. Dziadek mądrze mówi – 2 / Русский марш. Дед хорошо говорит – 2 [CC PL]

  https://www.youtube.com/watch?v=fo6xIc97f-c&t=1s

  Miecławie i proszę nie pisz mi bolszewickich bzdur, bo – czytać hadko. Dodam że niezwykle bliska jest mi Rosja. Rosja ‘Biała’.
  Rosja Komunistyczno-Prawowierna – Nienawidzę ‘Bolszewii”.
  A , dziadkowi(z videorolika) podaję obie Sławiańskie dłonie – Niech Bóg
  chroni Matuszkę Rosję.
  Do rzeczy… 🙂
  Pytanie) Powszechne jest przekonanie, że Bolesław Piasecki w nieomal wszystkich sporach politycznych i przełomowych momentach historii PRL opowiadał się przeciwko środowiskom „reformatorskim”, stojąc po stronie „twardogłowych” (np. rok 1956, rok 1968, stosunek do powoli się rozwijającej nielegalnej opozycji w latach 70-tych). Analogicznie zarzuca mu się, że namawiał prymasa Wyszyńskiego i w ogólności Kościół Katolicki w Polsce do przyjmowania przesadnie ugodowego stanowiska w relacjach z władzami. Czy te zarzuty są uzasadnione? A jeśli tak, to z czego wynikała taka postawa Piaseckiego i kierownictwa PAX? Płytki koniunkturalizm? Przekonanie, że w ostateczności nawet dyktat „twardogłowych” jest lepszy niż dopuszczenie do głosu tzw. “opozycji demokratycznej” (której wielu przedstawicieli jeszcze niedawno było najbardziej zawziętymi stalinowcami)? A może – jak twierdzą niektórzy – Piasecki przeceniał siłę ZSRR i uważał, iż w ostateczności Sowieci i ich „twardzi sprzymierzeńcy” są gotowi na wszystko, a zatem otwarte przeciwstawianie się im jest z góry pozbawione sensu?

  – Takie stawianie sprawy jest uproszczeniem. W 1956 roku Piasecki opowiedział się nie po stronie „twardogłowych”, tylko przeciwko prowokowaniu Rosji, a tego dokonywali byli najbardziej dogmatyczni stalinowcy, którzy nagle stali się „reformatorami”. Piasecki widział, że ich grupowe interesy były dla nich ważniejsze niż los Polski, ba, że Polska jest dla nich tylko piłką w grze. Jeszcze latem 1956 roku spotkał się z Romanem Zambrowskim i przekonywał go, że tak nie można robić, ale pozostawało to bez echa. Piasecki wcale nie popierał wtedy „Natolina”, czyli tzw. twardogłowych, a oni sami uważali go za „faszystę” i zwalczali na każdym kroku.

  W 1968 roku, to też mit, Piasecki wcale nie współdziałał ściśle z moczarowcami. Owszem, był za wyczyszczeniem partii z elementów poststalinowskich (głównie Żydów), ale jednocześnie uważał, że to nie wystarczy, że trzeba modernizować kraj, wyrwać się z tzw. małej stabilizacji, w którą wpędził nas Gomułka. Piasecki uznał też słynne przemówienie Gomułki z marca 1968 za demagogiczne, nie podobało mu się także potraktowanie przez I sekretarza Pawła Jasienicy, którego wyciągnął z wiezienia w 1948 roku. Aluzje Gomułki w stosunku do Jasienicy (sugestia, że był agentem) mogły uderzyć także w Piaseckiego. Powiem jeszcze więcej – Piasecki uważał bunt młodzieży za słuszny, chciał go nawet skanalizować na korzyść PAX-u, osłabiając wpływy PZPR na uczelniach. Jednocześnie ostro zwalczał tzw. komandosów, uważając, że manipulują młodzieżą i realizują obce Polsce interesy. Tak więc, nie jest prawdą, że PAX na każdym zakręcie sprzeciwiał się zmianom, to nieprawda. Piasecki był na to zbyt inteligentny i miał większe ambicje niż tylko przytakiwanie „konserwatystom” z PZPR.

  Pytanie) Artykuł Bolesława Piaseckiego „Instynkt Państwowy” z roku 1956 został powszechnie odebrany jako utożsamienie się autora z przeciwnikami “odwilży” oraz jako groźba użycia siły wobec “nieposłusznych” przez władze i Związek Radziecki. Tymczasem Ryszard Reiff w swoim „Archiwum Stowarzyszenia PAX” tłumaczy, iż w tekście zawarta była “przestroga, że nie wybiła jeszcze godzina wyzwolenia” oraz że “wielu publicystów zniekształciło myśli artykułu, przedstawiając zawarte w nim ostrzeżenie jako życzenie”. Jak Pan interpretuje ową pamiętną publikację kierownika PAX?

  – Jak już mówiłem wcześniej, Piasecki był przerażony taktyką polityczna byłych stalinowców, którzy po utracie poparcia Moskwy (Chruszczow miał powiedzieć w marcu 1956 roku, że za dużo u nas „Abramowiczów”) nagle stali się antysowieccy. Polaków bardzo łatwo złowić na hasła antyrosyjskie i Piasecki o tym wiedział. „Instynkt państwowy” był rzeczywiście takim ostrzeżeniem, nie wydumanym, jak pokazał przykład Węgier. Ludzie nieuprzedzeni tak to odczytali, jednak obóz, nazwijmy go – „żydokomuny” – wykorzystał go do odwrócenia uwagi od siebie, od swoich zbrodni. Piasecki stał się nagle, w ciągu kilku dni, wrogiem numer 1, człowiekiem, który miał wręcz odpowiadać za całe zło stalinizmu. Było to dla „żydokomuny” bardzo wygodne – PAX stał się swego rodzaju odgromnikiem, dzięki któremu odwracano uwagę od własnych zbrodni. Być może niektórzy stalinowcy bali się, że Piasecki tym artykułem dał sygnał Moskwie: „Patrzcie, partia zawiodła, zdradziła was, zostałem tylko ja, oddajcie mi władzę”. Uważam, że część aparatu partyjnego tak właśnie myślała – Piasecki, człowiek Sierowa, doczekał się swojej chwili i teraz, przy pomocy „antysemickiej” Moskwy złapie nas za gardło.

  I musisz pamiętać że antyrosyjskie fobie “naszych” aktualnych polityków i ich rodzin maja umocowanie w przeszłości komunistycznej wielu z nich…
  Ty, poniał moje przesłanie? BO, z jednej strony jestem antykomunistą – gorliwym, a z drugiej, jest mi niezwykle bliski “wyemancypowany” z bolszewii, Stalinizm Sławiański, wypełniony
  podbudową religijną! Czyli TO, czego tak nienawidzą dziś ,”wczoraj” lewicowcy, komuniści i złodzieje, nie tylko w Polsce, Rosji, czy Zach. Europie, a na “całej kuli ziemskiej”. 🙂
  Paradoks?
  Pozorny!

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 14:04
  Permalink

  @krzyk58. 9 stycznia 2019 at 08:41

  Możesz się pienić dalej, jak najnowsze proszki do prania z wybielaczem, ale niestety nie wybielisz z chłopskich krzywd i krwawicy “jaśnie pańskiej” Rosji Carskiej, ani feudalnej II RP. Nie wybielisz także religii z jej krwawych praktyk ewangelizacyjnych, sądów bożych, tortur i zabijania heretyków. To wszystko znajduje się w dokumentach historycznych i będzie wam to przypominane, za każdym razem kiedy przekroczycie czerwona linię, chcąc ponownie zawładnąć ludzkimi umysłami.

  Na tragiczną dolę chłopską, zarówno biała Rosja, jak i polskie “jaśnie państwo” miało tylko jedną odpowiedź, kolbą w łeb lub pod żebra, albo kulka. Ewentualnie eksterminacja ekonomiczna i prawna, więzienie i Bereza Kartuska. Każde próby ludowładztwa niszczono w zarodku. Przykład: https://trybuna.info/2019/01/06/republika-tarnobrzeska-samorzadna-chlopska-wladza/

  Kult zbrodniarzy, tych dawnych i niegdysiejszych nie przejdzie. https://trybuna.info/2019/01/06/o-kulcie-zbrodniarza/

  Piasecki, jak wiesz też grał na przetrwanie i powolną zmianę systemu, na religijny, czyli de facto niewolniczy związany w dodatku z religią okupacyjną a nie słowiańską. Gdyby dożył tych czasów to, jak wielu z Grunwaldu przytulił by się do Rydzyka i nadal nie zrozumiałby, jak jego działalność rozmiękczająca system, bo utrzymująca Polaków w religijnym zaczadzeniu, wpłynęła na to co stało się z Polską w III RP. Każdy skutek ma swoją przyczynę, często odległą. Nie zwalisz winy za to co się dzieje dziś na komunizm, socjalizm i lewicę, bo to dzięki nim Polska Ludowa dokonała skoku cywilizacyjnego. Nie ja to sobie wymyśliłem i nie uprawiam propagandy. Poczytaj sobie opracowania historyczne i publicystykę światłych ludzi. No ale żeby to zrozumieć trzeba dysponować tzw. otwartym umysłem bez nienawiści do tamtego systemu za utracony majątek i władzę oraz brak możliwości życia z renty kapitału.

  Twoja retoryka w XXI wieku jest godna ubolewania, bo z niej wynika promocja niewolnictwa i ciemnogrodu. Na szczęście jesteście już historią i raczej społeczeństwa są już na tyle przyzwyczajone do swoich praw i wolności, że nie da się już cywilizacyjnie wrócić do historycznych form feudalizmu i teizmu.

  A na twoim ziomku narodowym wygląda na to, że poznali się już sami narodowcy.:-)
  http://www.mysl-polska.pl/1779

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 19:34
  Permalink

  Wielkie, horyzontalne skowyczenie, lomot, parskanie i rzenie koni ukazuje, ze decyzja prezesa wyboru Andruszkiewicza “mlodego i gniewnego,szukajacego samego siebie” jest z politycznego punktu widzenia posunieciem genialnym, gdyz, co juz na lamach OP pare razy “przerabialismy” ( a propos niejakiego komentatora @jerry…czy cos w tym guscie ): zazdrosc i zawisc ( tu o dostep do koryta i apanazy “opozycji totalnej” i “nietotalnej” czyli opozycji pobocznej
  oraz exibicjonistycznej celebracji, przyspazajacej splendoru…) jest najwyzsza forma uznania….

  Ta metoda prezes nie tylko pacyfikuje z prawej strony ruch narodowy ale jest drogowskazem w strone PiS dla ludzi mlodych szukajacych kierunku politycznego oraz oporunistow, ktorym obietnica stanowiska wskazuje dokad wybiora droge….

  Te polityczne peregrynacje Adruszkuewicza nawet nie moga mu specjalnie szkodzic, gdyz “szuka on wlasnej drogi w mlodym zyciu…”, zreszta rozwscieczona opozycja tez tak to widzi a co gorsza obawia sie, ze tym sposobem oddalila sie od ponownego objecia dostepu do “koryta” i do tego “grzania sie w swietle rozmaitych reflektorow” oraz bezpardonowo wskazuje,ze sniadania,obiady i kolacje musi sobie opozycja totalna i poboczna sama zaplacic, przeto ten skowyt i zgrzytanie zebami jest tak glosny…

  Co do tego, ze niby brakuje mu fachowego wyksztalcenia to oczywiscie w dzisiejszych czasach zwykly pretekst, kamuflaz prawdziwych pobudek krytki i reakcji, gdyz rzadko ale doprawdy rzadko stanowiska nie tylko w Polsce ale wogole “na swiecie” sa obsadzane zgodnie z kierunkiem wyksztalcenia, co w moich oczach de facto bylo by wysoce pomocne ale “lobecnie sie tego nie stosuje”,wszystko jest po linii partyjnej i stare PZPR metody politycznego obsadzania stanowisk wydaja sie lagodne jak mlode owieczki…..

  Wskazane by bylo, gdyby nowomianowany (vice ) minister mial pojecie o zarzadzaniu zespolem ludzi i w podejmowaniu decyzji w skrocie” logistik & managment” to poradzi sobie w kazdej prawie branzy…

  By jednak wypelnic powierzone zadania i rozwinac koncepcje trzeba miec przydzielony budzet i to wcale nie najnizszy a o tym sie przeciez nie mowi, takze nie mowi sie o tym, skad wziac masy informatykow, ktorych w calej UE brakuje na potege a ci z fantastycznym wyksztalceniem z Indii wcale nie wybieraja sie do UE i wogole do Niemiec lecz jada prosto do Stanow i zasilaja FB,Google i wszystkie, wszystkie inne przedsiebiorstwa Sillicon Velly oraz sluzby specjalne wujka…

  Jestem przekonana, ze AA (Adam Andruszkiewicz) jako “pokolenie internetu i FB’ ma wieksze wyobrazenie ( wie jak “gryzc'”) o tej dziedzinie niz ludzie innej generacji i moze nawet,jak mu pozwola na to moze miec sukcesy…

  Tu i owdzie podnoszone tezy, ze cyfryzacja czy komputeryzacja a wlasciwie “dygitalizacja” to taki maly przedzial z teki ministra administracji i spraw wewnetrznych nie zupelnie sie zgadza, gdyz z uwagi na prowadzone ta droga jawne i “ukryte” wojny polityczne i gospodarcze, kradziez technologi i tozsamosci oraz tajemnic militarnych wszelkiej masci nabiera w dzisiejszych czasach niebywalego znaczenia i maly departamen w jakims ministerstwie nie moze zapewnic koniecznych regulacji i ich monitoringu, choc oczywiscie “dla chcacego nie ma nic trudnego”…..

  Kresle te slowa nie tylko z uwagi na publikacje Wikileaks czy Snowdon’a oraz ciagle naglasnianego skandalu z rzekomymi manipulacjami w wyborach prezydenckich w Usa i chinska aktywnoscia w kwestiach gospodarczych i politycznych ale z nowa afera sprzed cos ok.4 dni w Niemczech, gdzie wysockim politykom i innym znanym osobom publicznym np.dziennikarzom “skradzino” najintymniejsze dane z nr.kart zdrowotnych /polis /, nr. kart bankowych /kredytowych/, operacjami bankowymi, nr.telefonow prywatnych i zawodowych,publikacja E-mail i tzw.chet’s min. np.z umierajacymi czlonkami rodzin, zdjecia i filmy prywatne i..i..i.. i opublikowano to wszystko w internecie….wczoraj po 1 dniu aresztu zwolniono niby “sprawce” tj.podejrzanego, ktory przyznal sie do tego przestepstwa, 20-letniego “ucznia”, ktory cos 2 lata “zbieral” “legalnie” bez zadnych “hacker atakow ” dostepne wszedzie w internecie i na tzw.forach spolecznosciowych powyzsze dane osobiste , zestawil je razem i opublikowal nabijajac sie, ze wszyscy sie tak publicznie obnazaja bez najmniejszej zenady czy obawy a teraz wszystkim glupio bo stoja nago ( doslownie) i min. pokazja kto i kiedy byl w burdelu czy u dentysty i jak i za co zaplacil, kto ukrywa “druga rodzine” z dziecmi, kto komu cos ukradl itd. ….jest wieksza afera mimo uciszenia…przeto ministerstwo cyfryzacji ma z koniecznosci kolosane znaczenie az do * moim zdaniem* absolutnej i calkowitej likwidacji internetu …..z uwagi na za wysokie zuzywanie pradu i rozgrzewania planety ….Smacznego !!!

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 21:36
  Permalink

  @Miecław. Ty dalej nic nie poniał… moim zamierzeniem było
  pokazać ci że nastojaszczim złem, – w Polsce Ludowej byli
  komuniści – stalinowcy, (RUSOFOBY, po 56′) zresztą niepolskiego pochodzenia. To z nich lęgły się wszelkie antypolskie postawy
  dysydenci, opozycja ‘demokratyczna”, rewizjoniści… summa summarum, to uny w 89’ skutecznie już, rozwaliły Polskę Ludową.
  A ty dalej kocopały klepiesz niczym uny politruk na pogadance
  dla małogramotnych junaków SP . 🙂

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2019 o 13:26
  Permalink

  @krzyk58. 9 stycznia 2019 at 21:36

  To jest tylko część prawdy którą ty pokazujesz i nie mieszaj ich z prawdziwymi komunistami. Bo prawdziwi komuniści, socjaliści i ludowcy nigdy się nie sprzeniewierzyli interesom narodowym i systemowi Polski Ludowej. Nawet w III RP odmawiali brania udziału w rozkradaniu i niszczeniu Polski.

  Ja nie wrzucam całej szlachty i inteligencji przedwojennej do jednego worka pod nazwą “jaśnie państwo”, które inspirowało na każdym poziomie rozmiękczanie systemu Polski Ludowej i podważanie zasad jej działania. Dlatego nie używam pejoratywnie terminów szlachta, bo dla wielu ludzi z tym rodowodem mam wiele szacunku. Używam za to pejoratywnie terminu “jaśnie państwo”, jako desygnat wynaturzonego charakteru i psychopatii społecznej.
  Teraz wielu wylewa krokodyle łzy, m. in. w “Zdaniu” Krakowskiej Kuźnicy. Niestety za późno, a wielu z nich nadal tkwi w indolencji umysłowej. Prawactwo zniszczyło Polskę i teraz próbuje odwrócić uwagę od swojej indolencji umysłowej wmawiając winę mitycznym komunistom-stalinowcom, co to już dawno wymarli.
  Takie postępowanie bez honoru jest godne tylko pogardy.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2019 o 19:12
  Permalink

  @Miecław. 10 stycznia 2019 at 13:26. Mogę odwrócić?
  No to odwracam… Prawicy
  Narodowej, Konserwatywnej, takiej z zasadami, po 12.09. 1989 r.
  (przed również), ba, nie tylko “przed” przed ale i przed wojną, nie było u steru.
  W II, RP, PR, PRLu III, IV RP etc. ni dnia w ośrodkach decyzyjnych w W-wie.
  Krugom, od 26′ maj, socjaliści, komuniści i po 89′ – lewica laicka,
  z’orientowana proeuropejsko – dlatego że od …nastu lat “Moskwa
  jest w Brukseli”. https://pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_z_Ventotene

  Prawica za socjalistów siedziała też w różnych Berezach, po wojnie sam wiesz jak było… 🙂
  Stąd Miecławie Nasza bida…

  …i teraz próbuje odwrócić uwagę od swojej indolencji umysłowej wmawiając winę mitycznym komunistom-stalinowcom, co to już dawno wymarli.
  Takie postępowanie bez honoru jest godne tylko pogardy.
  ?
  – uderzyłem w stół?

  – prawda w oczy kole?

  Odpowiedz
 • 30 stycznia 2019 o 13:41
  Permalink

  do Włodka – byłem tam wielokrotnie, znam rosyjski, znam ludzi, wiem co mówią i widzę, że obccokrajowców tam nie ma. Twój post to typowe wykęcanie ogonem. Dlaczego siedzisz w Polsce jak przypuszcza? Wwwwwwww zatem, a nie głoś, że w Rosji jest ok….

  SUGERUJE UŻYWANIE INNEGO JĘZYKA. WEB Joz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.