W dzisiejszych czasach nikogo nie wolno i nie można krytykować…

fot. red.

W dzisiejszych czasach nikogo nie wolno i nie można krytykować… bo zaraz będzie to mowa nienawiści, brak poprawności politycznej, ksenofobia, antysemityzm, nienawiść rasowa lub – autoterapia, polegająca na wylewaniu na innych swojego jadu. W każdym scenariuszu jednostka przeciwstawiająca się ogółowi, staje się wrogiem postępu, równości, wolności, demokracji, koników polnych i rowerzystów! Co więcej, jeżeli jednostka chce tyko wyrazić swoje niezadowolenie, brak aprobaty lub tylko to, że ma inne zdanie, jest traktowana równie wrogo. Następuje proces wykluczenia, odrzucenia, stygmatyzacji.

W istocie bowiem nie liczy się prawda, liczy się lepiej opowiedziana historia. Dodatkowo, wszystko na czym opiera się system, to czysta przemoc – w imię zdefiniowanej na własne potrzeby wolności słowa, nie pozwala na swobodę wypowiadania się.

W dobie mediów społecznościowych, które złamały monopol państwa i elit na masową komunikację, swoboda wypowiadania się jest zaraźliwa i niezwykle kosztowna. Ponieważ powoduje, że nie da się kontrolować procesów, które są stymulowane przez ludzką percepcję. Ludzie wzajemnie się nakręcają, zarażając ideami, czy też może bardziej – sposobem postrzegania określonego fragmentu rzeczywistości. Nie bez powodu, główne mendium społecznościowe ogranicza zasięgi postów zwykłych ludzi do około 1500 wyświetleń. Jeżeli się nie zapłaci, to nie da się osiągnąć niczego więcej.

W naszych czasach rzeczywistość jest definiowana przez przypadek, a ściślej przez ciągi przypadków. Jeżeli te przypadki są sterowane oddolnie – przez percepcję ludzi, którzy budują ją stadnie w mendiach społecznościowych – to staje się niekontrolowane, a to co jest niekontrolowane jest anarchią, a anarchia jest wrogiem wszelkiego porządku.

Sytuacja współzależności społecznych jest pochodną właśnie tak mniej lub bardziej chaotycznie budowanych relacji, które są współtworzone przez to, czego nie można swobodnie wyrazić. Jeżeli swoboda wypowiedzi jest ograniczana przez system normatywny i poza normatywny, to rodzi bunt i chęć przeciwstawienia się systemowi, jedynym skutecznym sposobem na to jest działanie skryte. W istocie jest to działanie anarchistyczno-terrorystyczne, gdzie stłumiony bunt rodzi nienawiść, zawiść i sprzeciw. Wyrażanie go w sposób skryty i tak jest lepszym wentylem bezpieczeństwa, niż tłumienie. Ponieważ słabość i niemożność tłumiona przez lata, w końcu znajduje swoje ujście np. w procesach nad kartą wyborczą.

Wtedy właśnie zaczynają się schody, system zaczyna się bezwzględnie bronić przed wszelkimi zagrożeniami z wewnątrz, które wynikają z niczego więcej, tylko z korzystania przez ludzi z wolności słowa i swobody wypowiedzi.

Szczytem wszystkiego jest postawa elit, które uważają, że ludzie którzy nie mają nic do powiedzenia, jak również nie mają mandatu do tego, żeby się wypowiadać, co najwyżej mogą słuchać, tego co do przekazania mają elity. Przykładowo Kościół Katolicki przez lata uważał, że ma monopol naprawdę i pośrednictwo w dotarciu ze „słowem bożym” do ludu, skończyło się przybiciem przez Marcina Lutra jego tez i wielką rewolucją, która rozłożyła cały ówczesny system.

Dzisiaj odpowiedzią systemu na to, że ktoś chce powiedzieć, to co myśli jest polityka zerowej tolerancji i wyniszczania ludzi, którzy pozwalają sobie na swobodę wypowiedzi. Przewaga systemu jest zawsze totalna i prowadzi do zniszczenia człowieka i jego myślenia. Zaczyna się to pod sztucznie stworzonym pozorem mowy nienawiści, potem zarzutów obrażania funkcjonariusza lub obrazy przepisu prawa. Do tego jeszcze dochodzi ośmieszanie i oczerniane publiczne człowieka – tylko dlatego, bo odstaje od wzorca. Człowiek tak potraktowany przez propagandę pogardy, jest pozbawiony zdolności do życia w społeczeństwie, nie może znaleźć pracy, traci rodzinę, mieszkanie itd.

W dzisiejszych czasach nikogo nie wolno i nie można krytykować… Taka postawa jest sprzeczna z logiką systemu, która nakazuje utrzymywanie fikcji. Ponieważ fikcja w umysłach niewolników, gwarantuje najniższe kosztu sprawowania kontroli.

Czy więc można krytykować? Czy można wyrażać własne zdanie? Czy można być sobą? Czy można liczyć na to, że ludzie będą rozumieli prawa człowieka dla wszystkich? Równie dobrze, można liczyć na krasnoludki…

Ps. Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję tytułu, nie jest przypadkowa – oto nowomowa w najczystszej, orwellowskiej postaci…

38 komentarzy do “W dzisiejszych czasach nikogo nie wolno i nie można krytykować…

 • 28 lipca 2020 o 06:02
  Permalink

  Ostatnio, z większością artykułów pana redaktora, się nie zgadzam, ale jedno trzeba przyznać,
  na tym portalu każdy może się wypowiedzieć, co z pewnością jest zasługą red. Krakauera, a i bardzo taktowny jest zawsze wtręt pod komentarzami pana web. Józ. Tu się należą tym ludziom podziękowania.

  Natomiast ilość kołczów w internecie i tak mnie przeraża. Byle gówniarz drący mordę na portalach społecznościowych jest w stanie nabić w butelkę 5 tys. słuchaczy/widzów swoimi durnymi przekazami. Co ciekawe, niedawno się dowiedziałem, że człowieka negującego naukę nazywa się SZUREM. Tak czy siak, ci ludzie od teorii spiskowych są zapraszani do telewizji w godzinach dość wysokiej oglądalności. Przypominam sprawę tego sportowca negującego doktora nauk w sprawie COVID. A tymczasem trzeba było grać bronią idioty, ja bym np. podważył jego umiejętności w windsurfingu i stałbym się ekspertem z tej dziedziny: “Myślę, że złą pozycję pan przyjmuje podczas skrętu na nawietrznej, powinna być bardziej luźna i skierowana do wewnątrz z odchyloną ręką w tył i lekko w górę”. Ciekawe jakby zareagował.

  To jest problem tych czasów. Lepiej wierzyć wyszczekanemu dzieciakowi, jak wykształconemu profesorowi, który wydeptał dołek pod tablicą na uczelni.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2020 o 08:06
   Permalink

   Nie każdy bo narodowo-katolickie informacje są cenzurowane przez komunistycznego web józefita (błąd nie przypadkowy)!

   Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 07:39
  Permalink

  Co za manipulacyjny tytuł sugerujący, że wszyscy traktowani są tak samo. Gdyby tak było to problem byłby o wiele mniejszy. Problem jednak jest ogromny głównie dlatego, że jednych nie wolno krytykować (lewaków, LGBT, “bojowników o wolność” itd.) natomiast innych trzeba krytykować (białych, heteryków, PRL itd.). Nie ma miejsca na obiektywizm a nowomowa jest w rozkwicie.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2020 o 08:10
   Permalink

   No ale autor o tym pisze w post scriptum – nie wyłapałeś?

   Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 08:12
  Permalink

  No, właśnie… KOGO? CZEGO? A zwłaszcza ‘tego wszystkiego” co jest powiązane politycznie od centrum – na lewo!

  Po zachowawczych konserwatystach, po Narodowcach, po KK ,można ‘jeździć” jak na ….kasztance…
  póki co! Gospoda!
  —————-

  Panowie “kolom” i “daniel’ – u Krakauera trwa dobra passa – to już CZWARTY pod rząd ( z kolei) doskonały tekst, jest to moja “osobista” dzisiejsza reakcja na panów wczorajsze jojczenia !

  O! I :”Wskoczył ” mi pod nos kom. p. Grzegorza…

  “Lepiej wierzyć wyszczekanemu dzieciakowi, jak wykształconemu profesorowi, który wydeptał dołek pod tablicą na uczelni.”

  TO takie proste i oczywiste, ale nie dla wszystkich (jak widać) nie dla postępowej, oświeconej szurii…JA, tam kupuję narrację “wyszczekanego dzieciaka”, natomiast “wykształconemu
  profesorowi” przyglądam się z dużą dozą nieufności (kto GO kupił? Za ile już nawet nie pytam…)
  I mam na myśli nie tylko prefesorka B. Natomiast u “wyszczekanych” -” z obfitości serca usta mówią”, co czyni te osoby wiarygodnymi!

  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 08:35
  Permalink

  Z tekstem w pełni się zgadzam dokładnie tak jest – ani nie wolno, ani nie można… jak się nie obrucisz – d. z tyłu.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 08:41
  Permalink

  Dobry i słuszny artykuł, ale anarchię należy zwalczać.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 20:00
  Permalink

  można krytykować. Przestępstwa, głupotę, cynizm, homofobię, rasizm, prostactwo, ksenofobię, przemoc, negowanie kryzysu klimatycznego, chamstwo, narzucanie ludziom jak mają żyć wg własnego widzi mi się (albo co gorsza wg widzi mi się swojej świętej księgi), wiarę w teorię spiskową, niezdrowy styl życia, antysemityzm, skrajny nacjonalizm i pogardę do reszty świata, dychotomię myślenia, itd itp. Mało wam do krytykowania?

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 20:21
  Permalink

  No nie można, zxwłaszcza nie można krytykować tych co mają monopol na ocenianie kto może a kto nie i w jaki sposób się wypowiadać.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 20:22
  Permalink

  Kierunek Wschód odc.12 Rosja zwycięża. 23.07.2020r. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba. NPTVPL
  https://www.youtube.com/watch?v=6_aMMpoFYeg

  Kierunek Wschód odc.13 “Rosja, Masoneria, Świat”. 25.07.2020r. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba
  https://www.youtube.com/watch?v=oXoStxn90eY&t=1252s
  ————–
  Хабаровск и Портленд. Что общего? Общение ДЕГТЯРЕВА с Народом. Арест Фургала.
  https://www.youtube.com/watch?v=g48Xr7y65f0

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 20:28
  Permalink

  Czy tylko w czasach dzisiejszych tak jest? Zawsze tak było, że każda władza świecka lub kościelna bała się krytyki i trzymała monopol informacyjny. To samo dotyczyło różnych grup interesów, jeżeli tylko potrafiły narzucić swoja narrację, np. antysemityzm, za którym mogą żydzi skrywać wszystkie swoje błędy ludzkie, społeczne i polityczne, a każda krytyka ląduje w koszyku politycznej poprawności pod nazwą antysemityzm. To samo dotyczy obecnie LGBT, a w przeszłości Kościoła, za którego krytykę można było stracić życie.
  Natomiast dziś w dobie mediów społecznościowych i mendiów korporacyjnych każdy chce mieć monopol na swoja prawdę, która uzasadnia jego byt i interesy. Stąd rwetes i polityczna poprawność wymuszająca na podległych i zależnych społecznościach lojalność. Doskonałym przykładem jest tzw. lojalność pracownika wobec pracodawcy, którego nie można absolutnie krytykować i za co można być w świetle prawa zwolnionym z pracy, co akceptuje sądowe orzecznictwo.

  Niestety żyjemy w czasach feudalno-kapitalistycznego absolutyzmu, który zmusza do milczenia całe grupy społeczne i zniewala system społeczny. Nie jest to domena tylko lewactwa zachodniego i ich politycznej poprawności. Prawica też się w to świetnie wkomponowuje, sama operując mową nienawiści próbuje ścigać przy pomocy podległych sobie służb i wymiaru sprawiedliwości prawie każdą krytykę ze strony przeciwników. Po to m.in. sędziom nałożono ograniczenia tzw. ustawą kagańcową.

  Kolejny raz muszę powołać się na mądre tezy Trockiego:
  “Życiowa samodzielność, tak samo jak i samodzielność myślenia nie mogą rozwinąć się bez krytyki.” – Lew Trocki

  Jeżeli ktoś krytyki nie potrafi znieść, to oznacza, że jest niedorozwinięty społecznie i psychicznie. Krytyka pozwala nam korygować swoje zachowania lub wyzwala w nas argumentację przeciwko tej krytyce, co rodzi dyskusję i pozwala korygować społeczne oddziaływanie grupy.

  Ale takie mamy czasy:
  „Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym (…) Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki” – George Orwell.

  Pod rządami “(nie) dobrej zmiany” być może pojawią się jeszcze jakieś formy indeksu ksiąg zakazanych. Kościół chętnie by je ponownie wprowadził, bo z ambon aż kipi od mowy nienawiści wobec wszystkich niedostosowanych do ich “prawdy”.

  Tak ku pamięci i przypomnieniu, jak to Kościół obchodził się z dziełami i autorami konkurencji:
  “Piotr z Goniądza, urodzony w rodzinie chłopskiej (ur. ok. 1530 w Goniądzu, zm. 15 października lub 13 września[1] 1573 w Węgrowie) – początkowo ksiądz katolicki, następnie pastor, pisarz i teolog protestancki, autor pierwszych dzieł teologicznych i politycznych w języku polskim, założyciel i przywódca braci polskich (Arian). Następne lata poświęcił na pisanie dzieł, umacniających i propagujących doktrynę nowego Kościoła; część z nich została zniszczona w okresie kontrreformacji. W 1603 roku jako autor trafił do pierwszego polskiego Indeksu Ksiąg Zakazanych powstałego z inicjatywy biskupa Bernarda Maciejowskiego.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_z_Goni%C4%85dza

  Dlatego nasz portal ma przewagę nad innymi, bo krytyka jest tu wszechobecna.
  A ja z @krzykiem58 dajemy przykład, jak się nawalać krytycznie i nie obrażać się na siebie. 🙂

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2020 o 22:33
  Permalink

  W dzisiejszych czasach….. strach paraliżuje zarówno całe społeczeństwa jak i jednostki. Brak autorytetów, umiejętności krytycznego myślenia i nadmiar informacji w połączeniu z lansowaną postawą „człowieka i społeczeństwa sukcesu”, często powoduje stres wywołany niepowodzeniami wynikającymi z błądzenia. W polskim społeczeństwie obserwuje się nadmiar tolerancji dla faszyzmu, indoktrynacji religijnej, swobody wypowiedzi czy przemocy fizycznej. Do tego kiepskie dziennikarstwo, brak bezstronnych i szybko działających sądów, opieszała Policja oraz niski poziom edukacji i przygotowania do niej edukatorów, gwarantują chaos egzystencjonalny kolejnych pokoleń „obywateli” żyjących na kredyt i pod opieką „elit”.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2020 o 08:02
  Permalink

  DO @kolom. ” W polskim społeczeństwie obserwuje się nadmiar tolerancji dla faszyzmu, indoktrynacji religijnej, swobody wypowiedzi czy przemocy fizycznej.”
  Toś pan – kiep, BO od jakiś 20 paru lat jest wręcz przeciwnie, nieważne czy w oficjalnej polityce dominują
  (post)komuniści, czy z takim przydomkiem solidaruchy, wszyscy NIESTETY prezentują politpoprawne eurostandardy.

  @Miecław. “A ja z @krzykiem58 dajemy przykład, jak się nawalać krytycznie i nie obrażać się na siebie. ”
  “Kolejny raz muszę powołać się na mądre tezy Trockiego”…Uspokój się, z takimi autorytetami możesz wyjeżdżać na neokomunistycznym Zachodzie czy w USA , a w Rosji chętnie powołują się na ową KANALIĘ 🙂 leberasty-komunisty, osobiści wrogowie W.W. Putina, w USA zdziczała czerwona (? Paka, “ten” kolor nie jest w zapisie?) Zaraza.
  Na Zachodzie i w Polsce faszyzujące lewicowe, neomarksistowskie bojówki… Wy Miecławie, q*va ma’t jednak jesteście niereformowalny tak i wielu “innych” komentatorów. 🙂 Zło nazywacie dobrem.
  Na podstawie twoich wpisów sądzę że jesteś totalnym zapadnackim komuchem, (lewakiem) osobistym wrogiem W.Putina – tylko ze jeszcze o tym nie wiesz, nikt tobie nie powiedział… 🙂
  Zdecyduj wreszcie jakie są twoje autoryte…tzn. prioryte… pomieszałem, może moim zamierzeniem było umieścić hierarchię wartości i znaczeń w odwrotnej kolejności albo i nie. W twoim przypadku
  to (już) nie ma znaczenia. Po prostu ‘nie czaisz bazy”, ze użyję marksistowskiego slangu!

  Odpowiedz
  • 29 lipca 2020 o 10:32
   Permalink

   @krzyk58
   Ależ nie prawiczku, tak łatwo to ty mnie nie zaszufladkujesz. Mówiłem już, że z zachodnim lewactwem i ich kulturą głupoty mnie nie łącz, a z egalitaryzmem nawet ogólnoświatowym, nie mam nic przeciwko temu. 🙂
   Ja przecież jestem nie z tego świata. Nie mam takich ograniczeń poznawczych jak ty. Powołuję się na mądre myśli każdego niezależnie od tego kim był i jest, jeżeli tylko służy to tworzeniu dobra na świecie i uzasadnia podnoszone tezy. Powołanie się na Trockiego nie świadczy, że popieram politykę jakiegoś tam wydumanego zachodniego Trockizmu, neotrockizmu itd. Tak samo jak powołanie się na Biblię czy świętych Kościoła nie znaczy, że jest prawicowcem i popieram politykę oraz religię Kościoła. Tak samo przywołanie jakichś stwierdzeń Hitlera nie świadczyłoby, że jestem lub popieram faszyzm.
   Człowieku taki stan umysłu jaki prezentujesz świadczy o blokadach jakie ci założono. Prawica ma jednak problem.:-)

   A co do Putina to skąd takie dziwne przypuszczenia oraz insynuacje? Nie muszę być jego wrogiem, ani przyjacielem. 🙂 Nie jestem przecież ani jego doradcą, ani antagonistą. Rosja to nie moja ojczyzna, więc ich polityka to ich problem. Pochwalić Putina i jego ekipę mogę i chwalę za poziom jaki prezentują w ratowaniu swojej ojczyzny, ale krytyki też nie będę szczędził, jeżeli uznam, że jest to szkodliwe dla Słowiańskiej kultury i egalitaryzmu. A np. zbyt duży rozwój religii (zarówno prawosławia, jak i islamu) będzie szkodliwy. No ale to jakby ich problem nie nasz Polski. Póki co chyba krytyki było mniej niż uznania dla ratowania świata słowiańskiego przed skolonizowaniem ze strony zachodu. Nie martw się, sądzę że ekipa Putina lepiej obecnie rozumie myśli Trockiego, niż sami komuniści w Rosji.:-)

   Natomiast chciałbym ci przypomnieć, że to ty nie tak dawno wypowiadałeś się krytycznie o liberalnej polityce Putina i jego ludzi. Było to wręcz żenujące i dowodziło braku zrozumienia niuansów polityki. Więc to chyba ty jesteś wrogo nastawiony, zwłaszcza, że wam pewne prawicowo-religijne plany tam nie wypaliły, chyba. Więc w pewnym momencie wściekłość wyszła z ciebie. 🙂 Ogólnie twój przekaz jest niejednolity. Ale w sumie Putin takich krytyków ma na pęczki, więc już się przyzwyczaił.

   Odpowiedz
   • 29 lipca 2020 o 12:34
    Permalink

    “Mówiłem już, że z zachodnim lewactwem i ich kulturą głupoty mnie nie łącz, a z egalitaryzmem nawet ogólnoświatowym, nie mam nic przeciwko temu. ”

    Sam sobie odpowiedziałeś – w drugiej części zdania. Wszystko jasne. 🙂 Lewactwo i ‘nowe idee”
    uzupełniają się niczym dwa półdupki.

    Czy mógłbyś podpisać się pod niżej zam. wywodem T.G.? – Nie?…Więc twoje miejsce po “tamtej” stronie …” po stronie “ćmy”.

    https://www.youtube.com/post/UgxfyUbn3hG1d_i3aUB4AaABCQ

    Odpowiedz
    • 29 lipca 2020 o 16:22
     Permalink

     @krzyk58

     Powiem ci jedno, Pan Nikt powinien wrócić na długie, długie studia, a nawet do szkoły średniej, aby nauczyć się myślenia. No chyba że reprezentuje tzw. prawicowy tok myślenia, to już mu nic nie pomoże. Prawica zawsze z takim myśleniem będzie utożsamiana z niewolnictwem i wyzyskiem człowieka przez człowieka, wbrew naukom Chrystusa, wbrew prawdziwemu chrześcijaństwu.

     Pisząc te dyrdymały nie ma pojęcia o etiologii tego wywodu i celach jakie przyświecały Marksowi w tamtej epoce. Wówczas to była walka biednych i wykluczonych przeciwko bogatym i sytym, a Marks stał po stronie tych pierwszych co oczywiste. Dlaczego Kościół i prawica nie stanęła wówczas po stronie biednych tylko traktowała ich jak tanią siłę roboczą i niewolników? Rosja Carska mogłaby też nie przetrwać I wojny światowej, gdyby nie ruch komunistyczny w Europie Zachodniej. Pomyślał ten NIKT o tym? A poziom Carów i ich polityki jest wystarczająco opisany w źródłach. Sprzedaż Alaski był hitem racjonalnego i patriotycznego, perspektywicznego myślenia. Gdyby zachodowi udało się zainstalować po rewolucji lutowej swoje wpływy w Rosji, to już by jej nie było. Popełnili błąd z finansowaniem Rewolucji Październikowej bo liczyli, że lud rosyjski wytnie swoje znienawidzone elity i już po wojnie domowej się nie podniesie, ale okazało się, że bolszewicy byli tak zdeterminowani, że wygrali. Rosję tamtą przegrały carskie elity, jak u nas szlacheckie przegrały I RP, a sanacyjne i szlacheckie II RP. Natomiast elity zachodnie w tym czasie utrzymywały i powiększały swój stan posiadania. Pan Nikt chyba tego nigdy nie zrozumie. Stoi po stronie kapitału, czyli największego zła.

     Fakty są takie, że nie jest wykluczona powtórka z historii, z tym że teraz na zachodzie będą się odbywały rewolucje społeczne likwidujące wpływ tamtejszych elit na systemy społeczne. U nas stare elity usiłują odbudować wpływy i odzyskać to co straciły na rewolucjach społecznych, ale lud jest już bardziej oświecony i na zbyt dużo nie pozwoli, chociaż zaniedbano i zapomniano o teorii walki klas. Dlatego lud został ograbiony i zamieniony w tanią siłę roboczą. Początki takiej walki klas mamy właśnie teraz na zachodzie, bo tamtejsze elity z chciwości utraciły instynkt samozachowawczy i brakuje im inteligencji społecznej.

     No i pamiętaj, że zawsze będę bronił zdobyczy rewolucji społecznych, czyli uzyskanych praw i wolności człowieka, począwszy od oświecenia i rewolucji francuskiej a na październikowej i naszej powojennej skończywszy. Gdyby dawni posiadacze kapitału i Kościół choć trochę myśleli w kategoriach nauki społecznej Jezusa to nigdy tych rewolucji by nie było, a taki Marks zajmowałby się czym innym, a nie tworzeniem Manifestu Komunistycznego. Nie mam zamiaru służyć staremu, jak i nowemu “jaśnie państwu”. Dotarło?

     Odpowiedz
 • 29 lipca 2020 o 15:59
  Permalink

  @ Miecławie , krzyka nie przekonasz . Doszedłem do konkluzji , że jego największym szaleństwem jest PEWNOŚĆ !!! Co to znaczy ? Otóż krzyk jest PEWIEN swoich koszmarnie mętnych teorii spiskowych . A taka pewność to cecha IDIOTÓW !

  Wybacz krzyku , ale nawet ten link z 12;34 do Grygucia (?) świadczy o tym . Przecież to zbiorowisko opętanych świrów ! To głupie pisanie RZYD , wyklinanie całego postępu włącznie z socjalizmem ( lewicowością , nie lewactwem )
  Niech pomyślą durnie , gdzie staliby dziś , gdyby nie prądy rewolucji francuskiej czy rosyjskiej . Przecież kler w wielu państwach posiadał wraz z feudałami 90 % ziemi .
  Nie płacił podatków ( tak jak feudałowie ) .

  Więc gdyby taki Gryguć ( plebejskie nazwisko ) miał jeszcze siły na coś będąc pańszczyźnianym chłopem , to na pewno nie na “TFURCZOŚĆ” , nawet taką , jaką prezentuje . Nachlałby się wódki , na kredyt u Żyda prowadzącego karczmę u polskiego dziedzica ( bo żaden chłop nie umiał liczyć i pisać , więc karczmy by nie poprowadził ) potem podrapał po zawszonym łbie i legł spać na barłogu !!!

  Qrwa , jak wielu tych PEWNYCH siebie głosicieli jedynej prawdy objawionej zapomina o sprawach elementarnych ! Przecież to gwałt na MÓZGU – jeśli ktoś go używa , oczywiście . Dlatego też ucieszyłem się ze znalezienia na YT Zbigniewa Dylewskiego .
  Gość o przebogatej wiedzy , inżynier praktyk i ekonomista , ale UMIE powiedzieć WIEM , ŻE NIC NIE WIEM !
  Czego @krzyk NIGDY nie powie ! Prędzej by skonał .

  Tu link do PEWNOŚCI takiej jak 1 / 10 do potęgi 23 ! i co z tego wyszło :
  https://www.youtube.com/watch?v=n9OD9849Qzk
  a dot . to ekonomii i stali za tym nobliści i największe banki .

  zaś tu link do doskonałego ( jak wszystkie te genialne wykłady ) wykładu o Portugalii .
  Byli mocarstwem , nawet wygnali Żydów ( jak Hiszpania ) kradnąc ich pieniądze i …zaczęli się chylić ku upadkowi .
  https://www.youtube.com/watch?v=Tyq2gT6JerM

  Nie jestem naiwny , @krzyka NIC nie przekona . Link bardziej dla młodych wyznawców teorii spiskowych i ogólnie dający WIEDZĘ nie bełkot . Dylewski jest jedną z nielicznych osób na YT która ma ogromną wiedzę , przygotowuje doskonałe wykłady i
  jest na tyle WIELKI , że WĄTPI !

  Przypominam , że są jeszcze ludzie którzy ŚWIĘCIE wierzą w winę “Ruskich” i Tuska w Smoleńsku . Jeszcze lepszym przykładem była facetka zarażona HIV , której jakiś szalony doktor wmówił , że HIV nie istnieje . Pierw zmarło jej dziecko , potem ona .
  Taki bywa los NAWIEDZONYCH !

  Nie wiem krzyku , czy jeszcze skaczesz do wody , ale radzę upewniać się ZAWSZE , czy masz wystarczająco dużo wody pod sobą . Bo może to być pusty basen !
  I nawet jak jakiś Gryguć (?) powie Ci , że jest woda , a neobolszewik zmieszany z neotrockistą powie , że wody NIE MA , to sprawdź . I oglądaj mądre rzeczy – Dylewskiego a nie świrów , którymi internet jest zawalony !

  Wszystkim zwolennikom braku postępu polecam rozszyfrowanie co to jest PLICA POLONICA ! ( nie przy jedzeniu ) .

  Odpowiedz
  • 29 lipca 2020 o 18:21
   Permalink

   @fly. …kradnąc ich pieniądze… nie dodałeś że: ukradzione im (tj. Portugalczykom). Więc jeśli ‘cośtam” z powrotem sobie przyswoili, to była na pewno tylko 10-a część, Portugalczycy odbijali swoje na zasadzie: “grab nagrablennoje- “ony” – szmalec dobrze skitrali, wszak
   cenią TO (błysk kruszca) nad życie własne (i swojej matki), i z tego znani są na Ziemi a, być może niewykluczone że i poza naszym układem A’prosps – p. Dylewskiego, “słuchałem na YT i czytałem http://www.dylewski.com.pl BA! Linkowałem na forum OP -” wieki temu” . 🙂 Polecam uwadze “o rewolucyjach”, iluminacko-masońskiej we Francji i masońsko-bolszewickiej w Imperium Rosyjskim

   @Miecław. Serdecznie współczuję…’wiedzy” opartej na fałszywych tezach (przesłankach). MASZ TU np.
   Arkadija Mamontowa https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2,_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B9_%D0%92%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

   С октября 2017 по декабрь 2019 года — ведущий авторской программы «Следы Империи» и других проектов на телеканале «Спас ( Wcześniej na oficjalnych kanałach TV, ale wiadomym jest KTO nadaje ton “do tych pór”, w oficjalnej “rossiańskiej telewizji”). Swego czasu linkowałem interesujące “biesiedy” z kanału prawosławnego “Spas”.

   Кто стоял за убийством семьи Романовых? Кто был спонсором Февральской и Октябрьской революций? Какое участие в крушении Российской Империи приняли американские банкиры?
   Pytania… a odpowiedzi znajdziesz w :”Корона под молотом”. Спецпроект Аркадия Мамонтова
   https://www.youtube.com/watch?v=VQ-UKMNAUBo&t=410s Że co? Aż tyle czasu mi to zajmie?
   Może przestaniesz wypisywać bolszewickie dmuchy. 🙂

   Masz TU jeszcze scenkę rodzajową z USA gdzie (neokomunistyczna), czerwona, lewacka zaraza prowokuje:
   Белые американцы защищают сами себя! https://www.youtube.com/watch?v=D9SKsHZInzE
   Tylko 0.33 s.

   Podumaj po której jesteś stronie. Oglądał K. Duszenowa ‘Rosja z nożem w plecach’? Odpuść sobie
   jak masz “trochę rozumu” lewicowo-bolszewickie smrody i dmuchy, co na jedno itd..
   Dopiero Stalin uporządkował bolszewickie ZOO… 🙂 nie będę więcej pisał odsyłam do ostatnich
   YT linków z M. Porębą i A. Jabłonowskim,

   Wróć do wczoraj linkowanego filmiku “Sania z Florydy” gdzie ok. 11.05 min mówi gdzie i do kogo zgłaszać się mają w razie problemów lewactwo… taki ichniejszy komunistyczny Komitet
   Obrony Robotników…. 🙂

   WY, panowie – wiecie że nic nie wiecie (kłaniam sie 🙂 ) dlatego proponuję start od : http://www.iluminaci.pl/

   Odpowiedz
  • 29 lipca 2020 o 22:25
   Permalink

   Panie @fly

   Ale Dylewski też hhhh hhhhh. W materiale o Węgrzech w 30 minucie i 10 sekundzie gada takie hhhhh o Socjalizmie, że aż flaki się gotują:

   “Obóz socjalistyczny zawsze gospodarczo kulał”
   “W sklepach brakowało towarów, a jeśli już udało się coś zdobyć to było to koszmarnej jakości”

   Takiego hhhhh dawno nie słyszałem. No to może weźmy na tapetę produkty. W PRL PZO (Polskie Zakłady Optyczne) produkował mikroskopy najwyższej jakości. Do dziś mam jeden z nich. Materiały najwyższej jakości. W cenie do 600 złotych kupimy dziś mikroskop bardzo ładny. Ze szkłem plastikowym. Można wziąć próbkę końskiego obornika i obejrzeć to gówno.

   Mam wiertarkę Celmy. Działa do dziś. Na próżno szukać tam plastików. A gdzie reszta? Żyrandole, sokowirówki, odkurzacze, golarki, maszynki do golenia (kupiłem ostatnio te popularną ze zmienną żyletką i regulacją kąta natarcia), i te głupie włączniki świateł z bakelitu. Wszystko to nie do zdarcia.

   Jeśli więc facet tak hhhh w dobie tandety, cienkościenności czy z pozycji braku polskiej marki (gaziki zamawiamy z Chin), to z miejsca go dyskwalifikuje to do dalszej dyskusji na temat jego wiedzy, nie wspominając już o ambicji do autorytetu tych czasów.

   Parafrazując znaną losu pamięci aktorkę:

   “Niech się w hhhh pocałuje”

   pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 29 lipca 2020 o 23:14
    Permalink

    @Grzegorzu ….
    Też zauważyłem te poprawnie polityczne punktowanie PRL-u przez Dylewskiego, a także kilka innych niekonsekwencji w wykładach, trochę sprzeczności, ale nie mam czasu na pisanie recenzji i dyskusje o jego wykładach. Ogólnie może być, bo gada nawet sensownie, ale dostrzegam braki. Pewne rzeczy widzę inaczej i inną etiologię omawianych procesów. Jednym słowem dobre i to, a więcej oczekiwać nie możemy bo przecież jest kapitalizm i żaden ekonomista nie odważy się go zanegować. Na pewno na głowę bije tych wszystkich prawicowych świrów opowiadających dyrdymały.

    Pełna zgoda co do produkcji w PRL. Dzięki za przypomnienie tych dobrych jakościowo produktów.
    Wiertarkę Celmy kupioną w latach 80-tych, gdy budowałem dom, mam nadal i działa. Żyrandole kupione wtedy nadal wiszą w nowym domu, bo przy każdej przeprowadzce zabierałem je ze sobą.
    Niestety ci którzy koniunkturalnie szufladkują PRL, specjalnie pomijają osiągnięcia po to, aby utrzymywać propagandę anty-peerelowską.
    Dzisiejszy przykład z demotów:
    https://demotywatory.pl/5013695/Izera-Nowy-polski-samochod-elektrycznyktorego-premiera
    Żadnej refleksji, że gdyby nie zniszczono przemysłu samochodowego na początku transformacji, to moglibyśmy już dawano mieć kontynuację polskich marek w nowoczesnej wersji. Straciliśmy 30 lat przez styropian i Kościół. Takie są fakty, ale czy dotrze taka prawda do kretynów piszących i opowiadających bzdury?

    Odpowiedz
    • 30 lipca 2020 o 10:31
     Permalink

     Ja mam satysfakcje od 10 lat. A to już 2 syreny miały być, jedna warszawa. Głowy pełne wyobraźni nie mogą zrobić dziś niczego, bo nie mamy już zaplecza. A to zaplecze to także wiedza.

     W efekcie cały nowy samochód (o ile się uda), to będzie zestaw istniejących części made in General Motors (ta syrena ma mieć silnik), komputer zapewne jakiś Huaweii, układ jezdny z Golfa, opony z Michelina itd itd. A na koniec Edek z Romkiem obszyje skórą kierownice i to będzie nasz wkład w motoryzację.

     A kuźwa mieliśmy wszystko. Od nysy do żuka, od żuka do syreny, od syreny do WSK-i, komara, rometa, warszawy, stara, jelcza, autosana, pociągi, tramwaje, huty i…. ludzi, którzy się znają na tym.
     A teraz umierają w domach opieki nie szkoląc uczniów.

     Odpowiedzialnych łajdaków ze porzucenie wartości, osobiście w więźniarce wywiózłbym do kamieniołomów.

     Można powiedzieć: “Grześ, młody byłeś, nie wiesz jakbyś zareagował, zachłysnąłbyś się wolnością i zachodem jak my” – a mnie się wydaje, że jakbym widział jak palnikami tnie się linię produkcyjną Zakładów Nysa, to coś by we mnie pękło.

     Ubraliśmy bandytów w garnitury

     Odpowiedz
     • 30 lipca 2020 o 12:36
      Permalink

      @Grzegorz ….
      Tak, masz rację, a agentów, zdrajców i pachołków zachodu zrobiono bohaterami wystawiając im pomniki i przyznając ordery. Oto co uczyniła Polakom kultura modlitwy i bezmyślności. Oto co uczyniła okupacja religijna i zachodni imperializm.

     • 30 lipca 2020 o 16:26
      Permalink

      @Miecław. Wpisałbyś lepiej w YT nazwisko : Сажи Умалатова, w podobnym duchu nadawała kiedyś (koniec
      80′) prof. Nina Andrejewna (z Leningradu), okrzyczana swego czasu prze takich..synów , komunistów 🙂 jako “upiorna stalinówka”… w PRLu – Albin Siwak…

      Печать предательства https://www.youtube.com/watch?v=EN6-PoVAO54&t=46s

      “Oto co uczyniła okupacja religijna i zachodni imperializm.” Pierdu, pierdu…KOMUNIŚCI
      dokonali ‘tego zbożnego dzieła zniszczenia”, nie siej młodym Miecławie fermentu….
      nie tylko w Polsce Ludowyj (była poligonem…) także w ZSRR. “Słońce Karpat” zawsze chodziło
      swoimi ścieżkami ( na rozwał systemu by nie poszedł) więc rozwalili przykładnie condukatora ( a przy “okazji” i żonę) przed plutonem egzekucyjnym , tak naprędce, kto tam wie czy tego nie dokonali w ramach radziecko-amerykańskiej współpracy? 🙂
      O niewydolności systemu socjalistycznego i ucieczce do przodu ‘mówiło się” ( na ucho) w gronie najwyższych (nie wzrostem) towarzyszy pod koniec 60’ (reformy Kosygina – Libermanna). Gorbaczowowi przyszło “zwieńczyć dzieło” za co jest przeklinany i noszony na rękach… 🙂
      Nie piszcie Miecławie bzdur, młodzi mogą wam uwierzyć, wszak nie chcemy zakłamywać??! 🙂

     • 30 lipca 2020 o 18:53
      Permalink

      @krzyk58

      Nikt tu nie sieje fermentu, tylko ty. Ja stwierdzam tylko fakty. Ile wy prawactwo będziecie jeździć bezrefleksyjnie po tej mitycznej komunie? I obarczać winą za wszystko komunistów, chociaż wiadomo, że było ich niewielu. Nie bacząc na własne winy i działalność wywrotową pod egidą Kościoła za plecami władz PRL-u? Już to wiele razy przerabialiśmy, pisałem, że gdyby nie ta działalność wywrotowa, styropian i Kościół, to partia nie miałaby powodu się układać ze styropianem a nomenklatura się uwłaszczać, aby nie zawisnąć na drzewach zamiast liści, tylko dalej poprawialiby gospodarkę. Kuba tyle lat stawia imperializmowi opór i może? Ludzie tam nie głodują, chociaż bogactwa nie mają, ale bogactwo nie jest najwyższą wartością.

      „Jestem przeciw wmawianiu młodzieży, że PRL to był permanentny stalinizm”. – Olgierd Łukaszewicz, aktor, w: Dziennik Trybuna. Cyt. za: Przegląd nr 15/2020, s. 3.

      Wiecie dlaczego ta prawicowa hołota boi się czerwonego koloru – dlatego, że tylko pod czerwonym sztandarem, ludzie pracy zwyciężą – grzmiał z trybuny lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz 1 maja 2019.

      „Nie uważam, że przed 1989 r. wszystko było złe, a po – wszystko jest dobre”. – Gen. Broni Mirosław Różański, były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Źródło: Przegląd nr 19/2020, s. 3.

      A to skutki prawicowych rządów:
      „Nie znam przymiotów teraz w wojsku tak bardzo pożądanych jak konformizm, służalczość i moje ulubione słowo ingracjacja (wchodzenie komuś w d…)” – Gen. Mirosław Różański o stosunkach w wojsku. Źródło: Przegląd nr 20/2020, s. 63.

      I prawicowej działalności wywrotowej w okresie PRL-u:
      Kazimierz Mijal: „45-letni okres zimnej wojny został zakończony tragicznie. Rządy państw budujących socjalizm w Europie środkowo-wschodniej bez wojen, rewolucji, bez jednego strzału oddały władzę burżuazji celem restauracji kapitalizmu.” https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/05/28/nacjonalistyczna-prl-vs-zydowsko-katolicka-iiirp/

      Takie są fakty i wasza propaganda odwracająca uwagę od skutków własnej działalności wywrotowej i szkód wyrządzonych Polakom będzie w historii dokładnie opisana. Wystarczy poskładać sobie fakty i okoliczności a wychodzi czarno na białym działalność płatnych zdrajców i pachołków zachodu oraz jej skutki.

      Można posłużyć się tu waszym propagandowym sloganem i stwierdzić, że Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji (PZPR) jednak Polskę po wojnie odbudowali i zbudowali nowoczesną uprzemysłowioną Polskę Ludową i to w ciągu pierwszych 30 lat (do 1975), a potem zaczął się zjazd w dół na skutek kontrrewolucji. I nie ma znaczenia co w tym czasie się działo w ZSRR, bo to was prawicy nie usprawiedliwia za skutki współpracy z zachodem i pozbawienie Polaków wspólnego majątku oraz miejsc pracy. I nie wyskakuj mi z płytkim myśleniem, że to lewica zrobiła, bo SLD to już nie była prawdziwa lewica, tak jak i PPS w rządzie londyńskim nie była prawdziwą lewicą społeczną.

     • 30 lipca 2020 o 21:31
      Permalink

      @Miecław. “I obarczać winą za wszystko komunistów..” To nie ja , to Sarzi Umałatowa,
      komunistka z Kaukazu, mówi jak jest, tzn. jak było i kto winien. 🙂
      Mógłbyś odpuścić sobie przytoczone autorytety, zwłaszcza “te generalskie”, BO też jestem
      gotów coś zalinkować, co poszłoby (tobie) w pięty. 🙂 jako już czyniłem a’propos wspomnianej persony… 🙂

      K. Mijal – ciekawa (?) i barwna postać 🙂 “Następnie od 28 kwietnia 1950 do 21 listopada 1952 minister gospodarki komunalnej, po czym od 21 listopada 1952 do 1 lutego 1956 minister-szef Urzędu Rady Ministrów, a następnie – do 27 lutego 1957 – ponownie minister gospodarki komunalnej.

      Po dojściu do władzy Władysława Gomułki odsunięty od istotnych funkcji w aparacie. Został szefem Banku Inwestycyjnego, a funkcję pełnił do 1965, po czym do 1966 był dyrektorem ds. ekonomicznych Zjednoczenia Przemysłu Budowy Maszyn Ciężkich „Zemak”. Uznawany za zwolennika frakcji natolińczyków. Gomułkę krytykował za kompromis z Kościołem katolickim i zaniechanie kolektywizacji. Członkiem PZPR przestał być w 1966.

      W 1965 założył nielegalną Komunistyczną Partię Polski, w której pełnił funkcję przewodniczącego Tymczasowego Komitetu Centralnego. Skłaniał się ku poglądom Mao Zedonga. 14 lutego 1966 wyjechał nielegalnie z Polski (posługując się paszportem wydanym przez Ambasadę Albanii na nazwisko Servet Mehmetka[8]) przez Berlin do Albanii. Za pośrednictwem Radia Tirana nadawano wówczas audycje w języku polskim, przeznaczone dla słuchaczy w kraju, w których odczytywano odezwy propagujące koncepcje socjalizmu maoistycznego. Po latach Mijal umniejszał swój wkład w pracę Radia Tirana, choć treść audycji wykazuje jednoznaczne podobieństwo do jego własnych poglądów. Dzięki protekcji Envera Hoxhy w 1966 roku udał się w podróż do Chin. Na emigracji jako „sekretarz generalny KPP” kierował partią poprzez ambasady wspomnianych państw – z tego powodu Służba Bezpieczeństwa monitorowała w pewnym okresie budynek ambasady chińskiej w celu zdekonspirowania jego współpracowników w kraju. Po śmierci Mao stosunki Hoxhy z Chinami uległy pogorszeniu i w 1977 roku Mijal musiał opuścić Albanię. Osiadł w Chinach, jednak nie mógł się pogodzić z reformami Denga Xiaopinga i w 1983 roku powrócił potajemnie do kraju. Próbował, bezskutecznie, reaktywować KPP[3] – partia istniała do 1996, ale nie miała znaczenia politycznego. “Cytat za wiki.
      Masz tu coś co powinno przypaść do gustu : Profesor Bruno Drwęski -Kazimierz Mijal i Radio Tirana https://www.youtube.com/watch?v=yWEeRV9PFps&t=290s

      I

      Kazimierz Mijal i walka z rewizjonizmem https://www.youtube.com/watch?v=fQ94hnv09Qc

      Jak to mówią wymowni Rosjanie, każdy durak po swojemu schodzi z uma, a w oryginale
      Szołochow powiedziałby: Каждый дурак по-своему с ума сходит. Woot! 😃
      No to masz zadaną prace domową. Do roboty!

     • 31 lipca 2020 o 10:06
      Permalink

      @krzyk58

      A co ma do rzeczy działalność Mijala w PRL-u oraz jego koncepcje polityczne i gospodarcze stricte komunistyczne do słusznego stwierdzenia, które zacytowałem? Sam widzisz, że powiedział prawdę. Natomiast ocena jego działalności to inna sprawa. Czy miał rację to się okaże jeszcze, bo jeżeli stracimy niepodległość całkowicie i zostaniemy jako garstka niewolników w tym kraju pod władzą zachodniej oligarchii, to może się okazać, że projekt Mijala mógł nas uratować przed zachodnim imperializmem. Czy miał szansę powodzenia? Oceniam że raczej nie, bo z post-feudalną mentalnością i zniewoleniem religijnym Polaków, nawet siłą wiele by nie zbudowano. Chociaż i tak udało się władzom PRL bardzo dużo osiągnąć, co jest wielkim sukcesem lewicy PRL-u.

      „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale” – Stefan Wyszyński.
      No i wygląda na to, że nie będzie jej wcale, bo katolicyzm zaniknie pod wpływem zachodniej kultury głupoty i destrukcyjnej polityki zdemoralizowanego kleru, a w tym czasie zachodni imperializm przejmie całkowicie władzę nad polską polityką i gospodarką. Co faktycznie już zrobił. Polska będzie tylko z nazwy, jako regionalna nazwa geograficzna z zamieszkującą ten teren polskojęzyczną gawiedzią, mówiącą coraz częściej anglicyzmami.
      Takie są skutki polityki Kościoła.

      Jakie byłyby skutki polityki Mijala? Nie wiadomo, może poziom Kuby, może KRLD? A może byłby to poziom obecnej Rosji i Białorusi, bo zachód nie zdołałby nas przejąć, gdyby ograniczono wpływy Kościoła jak chciał Mijal. Można snuć rozważania o alternatywnej historii, ale fakty są takie, że był on patriotą, w przeciwieństwie do prawicy i lewicy burżuazyjnej ze styropianu i kleru na usługach zachodnich imperialistów.

     • 31 lipca 2020 o 16:16
      Permalink

      @Miecław. “Czy miał szansę powodzenia? Oceniam że raczej nie, bo….I w tym miejscu
      rozmija się nasz punkt widzenia.
      BO, Gomułka Władysław zapuszkował by komucha organizującego ‘alternatywę” dla PZPR.
      To samo zrobiłby Gierek czy Jaruzelski… 🙂
      BO taki los spotkał też wtedy ‘wściekłych” komunistów jak Kuroń, Michnik, Modzelewski…
      Jeśli myślisz że zapuszkowano ich za antysocjalistyczną działalność to jesteś w błędzie.
      Oni walczyli o prawdziwą komunę, no a tego było zbyt wiele jak nawet dla Gomułki… 🙂
      I ja TO – ROZUMIEM!. …A Gierek był zbyt liberalny, no i na smyczy zachodnich kredytów,
      które uwarunkowane były tolerowaniem tych komuchów już z… KORu. 🙂
      A swoją drogą rekomenduje panom, a zwłaszcza @fly, dyskusje panów Poręby i Olszańskiego!

   • 30 lipca 2020 o 21:52
    Permalink

    @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej

    @MIecław

    Panowie, wam to (już) nic nie pasi, a @fly (tyz lewicowiec), dostaje po raz n-ty orgazmu na tle prelekcji
    p. Dylewskiego, i co (TU nie gra?) “fly” nie kumaty, nie czai bazy? Posiada niedostatki w zakresie
    LOGICZNEGO (podkreśliłem z lubością) dedukowania? Ajjjjjjjaj! Co TU nie gra? A może to panowie
    tacy ‘ortodoksi- Mijalowie”- “nigdzie nie przystający do niczego”? Tacy co to komuna w PRLu za płytka, ( tak jak komunista J. Kuroń spał ‘z Nagantem” pod poduszką, BO mogli wejść “polscy faszyści”, 🙂 oczywiście działo się w PRLu) w Albanii tyz (jakby) nie to, a Chińczyki, Panie… – co robią? trzymają się mocno? Ajjjaj! Schodzą w końcu 70’ na złą drogę! 😁

    …….. to z miejsca go dyskwalifikuje to do dalszej dyskusji na temat jego wiedzy, nie wspominając już o ambicji do autorytetu tych czasów.” (!) 🙂 Panowie pozwolicie że zadam pytanie – jaki zachodzi
    pomiędzy wami stopień pokrewieństwa? W niektórych obszarach mówicie niczym близнецы,
    jesteście na swój sposób – monotematyczni….

    Odpowiedz
 • 29 lipca 2020 o 16:23
  Permalink

  Nie muszę chyba dodawać , że wiedza Dylewskiego i sposób prowadzenia PRAWDZIWYCH wykładów , to KOSMOS w porównaniu do mętnych , zakłamanych i spiskowych bzdetów , którymi zawalają internet ludzie o wiedzy ŻADNEJ , za to mający ZERO WĄTPLIWOŚCI !

  Odpowiedz
  • 29 lipca 2020 o 17:34
   Permalink

   @fly

   No masz rację, że go nie przekonam. Ćwiczę jego neurony już od kilku lat i nic, stoją w miejscu jak zaspawane. 🙂 Ważniejsze jednak jest to, że dzięki takim nawiedzonym prawakom ludzie mogą poznać ich sposób myślenia i skalę bredni jakie powielają. Przynajmniej część bardziej myślących czytelników zacznie dociekać i wyciągać prawidłowe wnioski po takiej polemice. Jak im odpuścisz, to robią bagno intelektualne, szczególnie w młodych umysłach, które potem zasilają ONR czy MW, Konfederację i PiS. Czas to ograniczać, bo za parę lat zrobią z Polski skansen. Wyprowadzić młode umysły z błędów poznawczych jest niezwykle trudno.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 29 lipca 2020 o 21:47
    Permalink

    Potwierdzam Miecławie twoje przypuszczenia…ale, ale..nie w tym rzecz – a w tym, że TO-TY idziesz w proszłoje
    z taką zaciętością, godną jednak lepszej sprawy, a w dodatku zarośniętą chwastami nieuczęszczaną “tropinką”. Obnażam ‘jak mogie” miałkość tego co uważasz za świętość, BO na takie traktowanie zasługuje w istocie, podsyłam inny punkt widzenia ot, choćby ludzi związanych z NSZ “Brygada Świętokrzyska”, (odrzuć kosmopolityczno-komunistyczne schematy i stereotypy)
    którzy realnie oceniają sytuację w ostatnich 40-paru latach, m.in. stosunki Polski ze ZSRR, rola B. Piaseckiego, odrzucam lewicowo-liberalne spojrzenie na historie i współczesność to – chore zjeby!!
    Często posiłkowałem się “ru-netem” by przybliżyć tobie (i nie tylko) LOGIKĘ z ruskiej perspektywy w ‘tym wszystkim”. 🙂
    A ty ciągle przypominasz mi “bez głowy” nawiedzeńca stachanowskiego z pierwszej połowy 50’, a to już nie te czasy
    inna epoka, inni ludzie, oczekują innej perspektywy. TO co było – minęło. Wieko trumny zakryto….
    Niech spoczywa w s/pokoju (nieboszczka PRL).
    Amen

    Odpowiedz
    • 29 lipca 2020 o 22:55
     Permalink

     @krzyk58

     Wolę być nawiedzonym stachanowcem z lat 50-tych, ba to nawet zaszczyt, oni wtedy Polskę budowali i można im pozazdrościć entuzjazmu oraz wiary w lepsze jutro, niż czcicielem kolaborantów faszystowskich i bratobójców z NSZ. Panicze z NSZ, jak ich chłopi z BCh nazywali splamili honor Polaka, a Kościół który to akceptował i nie potępił jest dla mnie skreślony.

     Masz naciesz się sukcesem fałszerzy historii.
     https://strajk.eu/nadlesnictwo-nie-chcialo-pomnika-brygady-swietokrzyskiej-minister-michal-wos-wymusil-zmiane-decyzji/
     Ale kiedyś miarka się przebierze i tacy ludzie trafią na śmietnik historii z odpowiednią oceną. To wielki wstyd i hańba dla polskiej prawicy.

     Odpowiedz
 • 29 lipca 2020 o 21:52
  Permalink

  Krzyku , odlatujesz coraz bardziej . Nie będę nawet komentował tego bełkotu z ostatniego postu . To CHORE ! Ja o zupie , Ty o d…! Co mają np. wygłupy Antify z tym , że pierwsze buty dostałeś od Marksa/Lenina/Stalina . Kołtun ( spica polonica) , który miał co trzeci chłop też KOMUNA Ci ścięła ! To taka parabola stylistyczna , także nie reaguj . Żadnych świrów typu Jabłonowski , Gryguć itp. oglądać nie zamierzam .
  To w większości ŚWIRY jak ( wybacz ) polecający .

  Co do Portugalczyków to bełkoczesz jak zwykle . W dodatku również po rosyjsku ( zaostrzenie choroby ) w dodatku wszystkie wpisy od czapy . Bo to Portugalczycy UKRADLI to złoto stając się państwem bogatym , natomiast wypędzenie Żydów powinno POMÓC Portugalii wg. Twojej logiki – że niby Ż. ssą złoto jak pijawki , ale zamiast polepszenia zaczął się w Portugalii zjazd trwający do dziś . Z logiką mój chabrze z poligonu to nawet przez ścianę nie ten , tego ….

  Odpowiedz
  • 30 lipca 2020 o 08:40
   Permalink

   “Kiedy Bismarck pojawił się na europejskiej scenie politycznej, postrzegano go jako zagrożenie, bo mówił to, co myślał. Ja również staram się mówić, co myślę” …. JA, również. Za chwilę przeklniesz obraźliwie, (“krzyk58” odlatuje w przestworza) więc za prawdę powiadam wam, no niech będzie poufale w komitywie, tobie, zważ waść na i/ntonację, BO – niebezpiecznie dryfujesz w stronę “metalu”, a pewnym wieku Jarocin już nie przystoi, a raczej koncerty muzyki organowej w kościele … 🙂

   https://www.youtube.com/post/UgxEQvgaaCiBVpD4Wqx4AaABCQ
   ——————
   Игорь Панарин: Мировая политика #627. Помпео против клинтонитов и китайских глобалистов
   https://www.youtube.com/watch?v=vKBZJjIBo9U

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.