Polityka

Usiłując zrozumieć panią Beatę Szydło…

 Niektórzy ludzie mają za dużo szczęścia w życiu, w wyniku zbiegów okoliczności i woli innych, spotyka ich nieszczęście konieczności zajmowania się sprawami i rzeczami, o których nie tylko nie mają większego pojęcia, ale przede wszystkim, wobec których nie mogą się określić i odnaleźć. Niestety prawdopodobnie w takiej sytuacji jest pani premier Beata Szydło, – co już widać, osoba silnie nierozumiejąca swojej roli i skali odpowiedzialności, jaką przyjęła.

Jeżeli pani premier uważa, że za protestami stoją ludzie, którzy utracili władzę i wpływy i jest to próba narzucenia opinii publicznej przekazu o zamachu na demokrację itd., to znaczy że pani premier albo naprawdę nie rozumie co się dookoła niej dzieje, albo nie jest w stanie ocenić własną percepcją nastrojów społecznych. Podkreślając, że ludzie mili dość poprzedniej władzy po ośmiu latach i wybrali jej opcję – nie uwzględnia tych, którzy mieli dość tamtej władzy i tej już także. Rzeczywistość jest bowiem o wiele bardziej złożona niż, by się mogło pani premier wydawać. Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby utożsamiać setki czy tysiące protestujących Polaków z koalicją Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, to już o wiele dalej zaszło i ruch społeczny jest o wiele szerszy.

W jednym natomiast pani premier szydło ma rację, – jeżeli chodzi o hasła, pod jakimi odbywają się demonstracje, to rzeczywiście mamy do czynienia z jakimś pomieszaniem z poplątaniem i przydałoby się ustalić priorytety, tak żeby zmieścili się wszyscy od słynnego już skaczącego adwokata – na ludziach bardzo daleko na lewicy kończąc. Chodzi o to, żeby protesty były wiarygodne same przez siebie, a nie tylko dlatego bo ludzie chcą w nie wierzyć. To już wymusza i prawidłowe hasła polityczne i odpowiednie przewodnictwo polityczne nad całością protestu. Wówczas rzeczywiście partia rządząca będzie miała o wiele łatwiej, ponieważ przeciwnikiem politycznym nie będzie społeczeństwo obywatelskie – jak twierdzą – manipulowane i okłamywane, ale konkretny i realny szyld polityczny, przeciwstawiający się prawicowej wizji państwa w wydaniu obecnej koalicji rządzącej. Przy czym uwaga – wszystko wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z koalicją wszystkich przeciwko rządzącym.

Jak na razie pani Szydło zasłynęła samodzielną decyzją o skupie węgla, z którym nie będzie wiadomo co zrobić. Mimo wszystko jest to oczywiście jakaś decyzja i dobrze, niech się dzieje – węgiel będzie skupiony, brykiet będzie można wysłać każdemu obywatelowi za pomocą narodowego operatora pocztowego. W ten oto sposób wszystko będzie narodowe, polskie, jedynie słuszne i miłe rządowi.

Minął miesiąc od powołania tej pani na stanowisko premiera naszego rządu w naszym kraju, a wielu ma wrażenie, że to już nie jest nasz kraj, tylko jakiś taki inny, nieco obcy, z wrogą retoryką, w którym to nie rząd, ani nie prezydent decydują o tym co jest najważniejsze, tylko inny ośrodek władzy, nie ponoszący odpowiedzialności konstytucyjnej. TO JEST WŁAŚNIE NAJWIĘKSZY ZARZUT JAKI MOŻNA I JAKI TRZEBA POSTAWIĆ RZĄDOWI PANI BEATY SZYDŁO, w istocie ta pani markuje rzeczywistość i stanowi przysłonę, albowiem – nie słyszeliśmy żadnej samodzielnej decyzji, a w przemówieniach powtarzanych na jedno kopyto słychać tylko o 500 zł na każde drugie dziecko. Uwaga, – jeżeli ta pani uznaje że ma prawo twierdzić o zmanipulowaniu tysięcy ludzi na demonstracjach, to my mamy prawo twierdzić, że ona markuje rzeczywistość i stanowi przysłonę dla rzeczywistego ośrodka władzy. Podobnie to PiS odmawiał prawa do legitymizacji rządowi PO i PSL po dramacie w Smoleńsku, podnoszenie dzisiaj przez panią premier, że ktoś chce im odebrać legitymację do rządzenia po wyborach jest naiwne – właśnie w tym kontekście, w którym sami odmawiali prawa do rządzenia przez całą kadencję. Proszę sobie przypomnieć co mówiono o przejęciu prezydentury przez pana Bronisława Komorowskiego. Przecież ta pani nie może mieć nas za naiwne dzieci, które jak rybki łykną te „pięć stów hańby”, bo pytanie jest takie ile one będą warte jak już będą! Być może to zabrzmi żałośnie, ale wszystko na to wskazuje, że pięć stów z epoki ciepłej wody pana Tuska, to było o wiele więcej niż pięć stów w epoce pani Szydło.

Jeżeli dalej tak ma wyglądać rządzenie krajem przez Prawo i Sprawiedliwość, to naprawdę byłoby lepiej, żeby chociaż zmienili premiera, albowiem sytuacja w której premier mający realną i potężną władzę w kraju – nie jest politycznie samodzielny, czy też może inaczej – musi się liczyć z odpowiedzialnością polityczną wobec ośrodka rzeczywistej władzy politycznej, to jest mniej więcej tak jakbyśmy mieli rząd mniejszościowy, który musi słuchać się swojego rzeczywistego lidera gwarantującego 235 szabel w Sejmie. Na dłuższą metę to funkcjonalna dewastacja państwa, a „uprzejmych” w pobliżu pani Szydło, czekających na każdy jej błąd w tym rozdaniu personalnym nie brakuje.

9 komentarzy

 1. Pani B. Sz. po prostu nie ma serca do tej roboty, ale w tym układzie może to i dobrze ponieważ ten który to serce ma byłby kieszonkowym dyktatorem.

 2. Retoryka PISU to melodia jednego muzykanta,Prezesa,reszta powiela .

 3. Ludzie. zmiłujcie się. Ona rządzi trochę ponad miesiąc a wy już uważacie że są ludzie co mają dość tego rządu. Tak są tacy ludzie ale oni mieli już dosyć tego rządu nazajutrz po wyborach. Teraz po prostu szukają metody pozwalającej na obalenie wygranej PiS, bo zdają sobie sprawę że tym razem Prezes nie zrezygnuje. Jak TK nie wystarczy będą szukać innych metod. To są ludzie którzy nie uznają demokratycznego wyboru polaków, utraty władzy i przywilejów, a więc czekają nas burzliwe czasy, bo do władzy chcą się dorwać majdanowcy. I tyle, tu nie ma co filozofować o celach opozycji, cel jest prosty, majdan. Z takim samym społecznym skutkiem jak na Ukrainie. I po tych manifestacjach widać jak polskie społeczeństwo jest zanarchizowane niestabilne, podatne na nieokreślone wpływy i propagandę.

  • Nieczęsto nadajemy na tej samej fali…

   http://niewygodne.info.pl/artykul6/02702-Sad-Najwyzszy-moze-uniewaznic-wyniki-wyborow.htm

   Co może być efektem takowego “orzeczenia”? WOJNA DOMOWA!

   Niewykluczone iż ONI – “demokraci(kosmopolityczni)”
   narobią Nam Polakom, bagna, wychodzą z założenia,
   ‘po nas tylko trupy”!!

  • Wywod i analize @leming popieram w calej rozciaglosci, no tak po 30 dniach marudzic…mysle , ze z uwagi na to rozbicie w spoleczenstwie i ciagle “uhu, uhu !!! ” sow /jedna sowa, 2 sowy, wiele sow …) i konkretne proby obalenia demojratycznyvh zwyciezcow wybjest wysoce niebezpueczne i de fakto moze prowadzic do “majdanu “, mam wrazenie, ze komus zza wielkiej wody na tym zalezy …i to tylko by FR grac na nerwach, do tego Niemcy wogole nie wiedza, co bedzie teraz “grane” w Polsce….kontrast jest wielki, bo latami Donek tak pieknie i szybko aportowal i swietnie sie ze swoja kuzynka cesarzowa rozumial …. a teraz “trza” trzasc portkami, jak sie w Polsce sytuacja bedzie rozwijac …

  • Wywod i analize @leming popieram w calej rozciaglosci, no tak po 30 dniach marudzic…mysle , ze z uwagi na to rozbicie w spoleczenstwie i ciagle “uhu, uhu !!! ” sow /jedna sowa, 2 sowy, wiele sow …) i konkretne proby obalenia demojratycznyvh zwyciezcow wybjest wysoce niebezpueczne i de fakto moze prowadzic do “majdanu “, mam wrazenie, ze komus zza wielkiej wody na tym zalezy …i to tylko by FR grac na nerwach, do tego Niemcy wogole nie wiedza, co bedzie teraz “grane” w Polsce….kontrast jest wielki, bo latami Donek tak pieknie i szybko aportowal i swietnie sie ze swoja kuzynka cesarzowa rozumial …. a teraz “trza” trzasc portkami, jak sie w Polsce sytuacja bedzie rozwijac …

 4. Drogi Lemingu, rządzi to Jarek wraz z Antonim Smoleńskim,marionetki w postaci .p.Beaty i doktora łamiącego prawo to tuby Prezesa,majdanem nie strasz skoro lud Smoleński na czele z Prezesem wspierają banderowców nie tylko słowem ale i kasą!!!

 5. Sz.P. Całej tej farsy z rządzeniem Prezydenta i Premier nie zmieni nikt poza Panem Prezesem. wszystko się toczy pod jego dyktando i dobrze , bo mamy jeden silny ośrodek władzy skupiony w jednym ręku. Tego od dawna brakuje temu Narodowi
  Jeśli już się wszyscy zorientowali ,że oboje , Prezydent i Premier to dwie marionetki , to proszę aby wszystkie żądania i protesty ,kierować pod jeden właściwy adres.

  Poza NIM konstytucyjne ośrodki władzy się nie licza. To fikcja. Pod tym kotłem pali tylko jeden .Napoleon ale ten prawdziwy nie z dowcipu o etymologii tego słowa NAPAL_LEON .To już nie żart , to prawda. oby dobrze w tym kotle się działo ,bo palacz jest znakomity.

 6. Pełzajacy zamach Prezesa w najlepsze.To skończy się tragedią narodową.A miało być tak pięknie.!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.