Unia Europejska udowodniła że jest bezradna, słaba i musi się opłacać siłom zewnętrznym

Mamy porozumienie z Turcją, nasi sąsiedzi będą zatrzymywać u siebie uchodźców i nielegalnych imigrantów z krajów trzecich, w zamian za: pieniądze, przyśpieszenie negocjacji akcesyjnych, ułatwienia wizowe dla swoich obywateli i generalny klimat zbliżenia politycznego.

Oto w ten sposób udowodniła, że jest bezradna, słaba i musi się opłacać siłom zewnętrznym. To jest po prostu coś niesamowitego, że nie da się spowodować, żeby w Europie funkcjonowały służby porządkowe i zapewnienia bezpieczeństwa w tym taki wynalazek jak straż graniczna. W istocie to przerażające, że Unia Europejska zmienia swoją politykę – gdzie jeszcze dwa lata temu Francuzi i Niemcy zgodnie twierdzili, że przyjęcie Turcji to kwestia bardzo odległej przyszłości – pod wpływem własnej niemocy.

Można się tutaj doszukiwać analogii do wpuszczania lisa do kurnika, można nazywać rzeczy po imieniu, ale nie da się przekłamać rzeczywistości. Otóż, jak zawsze kraje unijne i ich przywódcy to straszni hipokryci i cynicy, którzy nie liczą się z własnymi wartościami i tym co uważają za ważne. Chwilowe korzyści, dla rozwiązania problemu, to dla nich coś ważniejszego niż np. dramat opozycji w Turcji, która jest już na standardzie „bycia wysadzaną na manifestacjach”, ewentualnie jest skrytobójczo mordowana, zwykłe wsadzanie do więzień to w zasadzie przejaw resztek demokratycznego państwa prawa w Turcji. Nie protestowano jak były wydarzenia na placu Taksim, nie protestowano jak potężne państwo tureckie bombardowało Kurdów po obu stronach granicy, nie protestowano jak władza wprowadziła ograniczenia w dostępie do podstawowych swobód i wolności.

Unia Europejska świadoma swoich wartości, która nie jest w stanie postawić płotów granicznych na swoich granicach, bo jest taka demokratyczna i wolnościowa – będzie płacić autorytarnej i islamistycznej Turcji za zatrzymanie fali imigrantów? W końcu przyjmie Turcję do własnego składu? Przecież to jest naprawdę niesamowite!

Generalnie przyjęcie Turcji do Unii Europejskiej to jest kwestia strategiczna najwyższej wagi. Ten krok bardzo, ale to naprawdę bardzo wzmocniłby rodzinę naszych państw i nasze możliwości, albowiem Turcja to olbrzymi rynek posiadający bardzo liczne powiązania z Bliskim Wschodem. W uproszczeniu – Turcja jest naszą bramą do bogactw całego Bliskiego Wschodu i jeszcze dalej, a jej potencjał jest czymś, co może istotnie wzmocnić Unię w okresie osłabienia demograficznego. Jednakże nie można się zgodzić na to, żeby kraj będący w połowie dyktaturą wojskową a w połowie przesiąknięty przez nacjonalistyczne tajne struktury – udając fasadową demokrację rozsadził Europę od środka przenosząc do niej wszystkie swoje nierozwiązane problemy. Innymi słowy dla dobra samej Turcji, musi ona być na tyle stabilna i na tyle demokratyczna, żeby społeczeństwo obywatelskie, które w tym kraju jest przynajmniej w największych miastach – miało prawo głosu i emanowało swoim oświeceniem na cały wspaniały Naród i liczne mniejszości z nim związane. W praktyce dla Turcji musi to oznaczać, co najmniej bardzo głęboką autonomię mniejszości kurdyjskiej, bez rozwiązania tej kwestii nie ma mowy o zakończeniu w Turcji wojny domowej. Dzisiaj ten problem łączy się nierozerwalnie z sytuacją w Syrii, gdzie Turcja zaangażowała się przeciwko legalnym władzom, co więcej istnieją poważne przesłanki żeby podejrzewać współdziałanie jakichś tureckich czynników z tzw. państwem islamskim i innymi ugrupowaniami bojowników i terrorystów w Syrii i Iraku. Rozliczenie tych oskarżeń jest koniecznością samą w sobie, nie może być bowiem mowy o wspieraniu morderców.

Dzisiaj Unia genderowych rządów jest tak słaba, że nie jest w stanie sama zabezpieczyć swoich rządów! Dzisiaj Unia równości praw kobiety i mężczyzny – zwraca się do Turcji, o to żeby ta chroniła jej granice. Proszę bardzo co z prawami mniejszości seksualnych – jak te standardy unijne mamy pogodzić z prawem i obyczajowością turecką? Dzisiaj Unia niestosująca przemocy, prosi najbardziej policyjne państwo w regionie o zabezpieczenie jego własnych granic – opłacając się w zamian za spokój. To słabe, żałosne, to dowód na to, że obecne elity to nie tylko hipokryci, to dyktatura słabości, która sama siebie niszczy – dosłownie każdego dnia. Co będzie jutro? Jak daleko jesteśmy w stanie sami się upokorzyć, żeby jeszcze na rok lub dwa ochronić fikcję wiary w kulturę gender i jej oddziaływanie na cały system społeczno-polityczny Zachodu? Jeżeli nie nastąpi opamiętanie, to czeka nas upadek i to w najlepszym wykonaniu totalnego chaosu. Zobaczymy, gdzie wówczas będą prawa człowieka… Naprawdę, jeżeli chce się mieć taki luksus jak wspomniany gender, prawa kobiet itd., to trzeba mieć SIŁĘ, która będzie w stanie je zagwarantować.

8 thoughts on “Unia Europejska udowodniła że jest bezradna, słaba i musi się opłacać siłom zewnętrznym

 • 30 listopada 2015 o 05:49
  Permalink

  Nihil novum sub sole. Opłacanie barbarzyńców było tańsze niż obrona przed nimi już w dawnych czasach. I zawsze kończyło się to tak samo – normalna kolej rzeczy, normalny cykl życia cywilizacji. Kultury starsze/ospałe/syte są wypierane przez młodsze/żywotniejsze.

  A w skali krótkoterminowej, to silna i zwarta Europa byłaby zbyt dużą konkurencją dla nas (US). Dorzucenie paru elementów niestabilnych/obcych/szkodliwych bardzo osłabia Waszą a poprawia naszą pozycję. Nothing personal, it is just business/politics.

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2015 o 08:21
  Permalink

  Potwierdzenie porozumienia z Turcją jest oficjalnym
  przyznaniem się do własnej słabości i niemożności podjęcia zdecydowanych,energicznych kroków,mających na celu przecięcie wrzoda na doopie(mam na myśli również obcych – równoległe “państwo w państwie”, z prawem szariatu,obowiązującym na “terenach wydzielonych”
  w trzecim pewnie już pokoleniu)niektórzy z nich z “taką” lubością kontynuują tradycje – za nic mając
  “europ ejskie wartości” – “prawoczłowiecze”…
  Przyszłość Europejczyków rysuje się w jeszcze ciemniejszych tonacjach…

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2015 o 14:16
  Permalink

  dziwny jest swiat,tak sie stalo z cesarstwem rzymskim,tez placili za ochrone granic przed barbarzyncami,co sie stalo?
  wizygoci,germanie i inni spladrowali Rzym,to jakies szalenstwo,obłęd walczymy z ISiS ale wspieramy czeczenow,tatarow krymskich o co tu chodzi? Turcja w EU?
  co jeszcze moze sie stac?
  Gdzie prawa czlowieka?
  Pijmy za zdrowie prezydenta Erdogana,ja i inni szykujmy
  na tym portalu na out?
  Gdzie czy rycerze obroncy naszych wartosci Orban,Putin,i inni
  Artykul celnie diagnozuje sytuacje,no i gdzie podzialo sie 14 tys tych uchodzcow? czyzby
  schowali sie?

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2015 o 15:21
  Permalink

  Unia musi zapłacić haracz, jak kiedyś Cesarstwo Rzymskie płaciło barbarzyńcom.

  Tak upadają imperia.

  Odpowiedz
 • 30 listopada 2015 o 15:38
  Permalink

  Donald się opłacił sułtanowi!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.