Polityka

Ukraina jako No-go zone?

Ukraina to No-go zone? Zaczynają się terrorystyczno-bandyckie ataki na Polaków na Ukrainie. Pod polski autokar w rejonie Lwowa podłożono ładunek wybuchowy. Miał być prawdopodobnie tylko ostrzeżeniem, ponieważ zamach został przeprowadzony na pusty autokar, chociaż intencje nie są jasne. Nie podlega wątpliwości, że to sygnał. Kwestia czyj, na pewno jednak jest skierowany przeciwko Polakom, dlatego trzeba się nim zainteresować.

Można podejrzewać ukraińskich nacjonalistów, będących wrogami Polski i Polaków. Można podejrzewać ukraińskie czynniki oligarchiczne w rozgrywce wewnętrznej. Można podejrzewać zorganizowaną przestępczość, która walczy o intratny rynek przewozów na Wschód. Można podejrzewać czynniki z innych krajów, które dążą do skłócenia Polaków i Ukraińców. W ostateczności, można podejrzewać polskie czynniki nacjonalistyczne i ksenofobiczne o działania obliczone na skłócenie oby Narodów. W ostateczności, może to być czyn lokalnego szaleńca, albo po prostu przestępców domagających się haraczu. Niestety na Ukrainie, w niektórych rejonach takie rzeczy nadal się zdarzają. W ostateczności to może być gra ukraińskich służb specjalnych. Scenariuszy może być tak wiele, jak w tym nieszczęśliwym kraju jest dramatów i sił pociągających za sznurki.

Już na Ukrainie zaatakowano polskiego Prezydenta (pana B. Komorowskiego w Łucku). Konsulat Polski został ostrzelany z granatnika. Do innego rzucano granatami lub czymś podobnym. Cmentarze i inne miejsca pamięci są stale dewastowane. Do tego jeszcze dochodzi szereg wrogich Polsce i Polakom działań ukraińskich oficjeli. Nie ma przypadków, przy czym nie można przesądzać żadnego z możliwych scenariuszy. Takie jest ryzyko zabawy z ogniem, że można się poparzyć lub nawet podpalić. Cała polityka partaczenia na Wschodzie właśnie zbiera swoje poronione i zepsute owoce. Niestety będzie ich więcej i będą bardziej bolesne.

Biorąc pod uwagę ilość Ukraińców w Polsce i innych osób ze Wschodu, które często udając prześladowanych starają się o azyl w państwach Zachodu – przeprowadzenie w Polsce zamachów terrorystycznych jest już tylko kwestią czasu. Zamówienie polityczne prawdopodobnie na taki scenariusz zostało złożone.

Niewiele możemy zrobić, żeby ustrzec się przed negatywnym scenariuszem. Nasze służby specjalne są w rozsypce. Policja traci zaufanie społeczne, a to oznacza że będzie trudniej o informatorów. Wojsko ma zdziesiątkowane kadry. W ogóle mundurowi w Polsce, nie mają już żadnych powodów, żeby wierzyć w to, do czego wobec nich zobowiązuje się państwo. W takich realiach jesteśmy celem dość miękkim. Czy Polacy zaczną bać się gości ze Wschodu w tramwajach i autobusach, tak jak ludzie na Zachodzie boją się osób inno-kulturowych?

Politycy niepotrzebnie nakręcają negatywne emocje. Przy czym będąc zupełnie szczerym, trzeba przyznać, że strona ukraińska wyraża nieco więcej pragmatyzmu. Zwłaszcza pan Prezydent Poroszenko stara się o odpowiedni dobór słów. W tym kontekście wizyta pana Andrzeja Dudy – Prezydenta Rzeczypospolitej nabiera nowego wymiaru. Trzeba bowiem zupełnie na poważnie zapytać się o bezpieczeństwo pana Prezydenta podczas tej wizyty? Czy w ogóle można sobie wyobrazić konsekwencje polityczne, jakby się „coś” stało? Czy taki scenariusz w ogóle jest brany pod uwagę? Katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem również nikt nie przewidywał, a jej skutki na długie lata jeszcze będą decydować o naszej polityce krajowej. Niestety w sposób skrajnie negatywny. Czy możemy sobie wyobrazić sytuację, w której ten dramat by się powtórzył? Co wówczas? Kto będzie odpowiedzialny? Bo kto będzie ponosił konsekwencje można się bardzo łatwo domyśleć.

Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnej gwarancji, że Ukraina będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo polskiemu Prezydentowi. W takich realiach lepiej jest nie podejmować ryzyka, Ukraina staje się No-go zone.

Sami powinniśmy myśleć o tym, jak zabezpieczyć kraj przed niebezpieczeństwami, które mogą do nas dotrzeć z Ukrainy. Tutaj nie będzie łatwo, nie będzie taryfy ulgowej – jak się zaczną niebezpieczeństwa – to bardzo szybko się nawarstwią i będzie ich wiele.

25 komentarzy

 1. Najgorsze jest to, że oni mają elektrownie jądrowe… dlatego nie jest nam wszystko jedno czy tam jest burdel czy nie

  • @ergo hestia…no wlasnie,komentator “ujal” jakis wariat rzuci tam bomke lub z uwagi na rozklad panstwa taka elekrownia / -nie nie dogladane eksploduja jak bomby atomowe, juz raz byla proba w 1986 roku z Czernobylem,te ich elekrownie atomowe sa tzw.starego typu i maja slabe chlodzenie tych ogniw i ich przegrzanie bez odpowieniej i ciaglej kontroli wyszkolonego personelu moze prowadzic do fatalnych skutkow,wlasnie przed 2 (?)miesiacami byly podobne incydenty przegrzania elekrowni atomowej w Belgii i niesamowity alarm,mieszkancy podostawali tabletki z jodem,nawet w niemieckich miastach jak np.w Kolonii powykupowano tabletki z jodem i “sanitarne paczki samopomocy”….
   Do tego starszych czy chorych ludzi i dzieciarnie,ktorzy nie kapuja tych wojen i awantur i pragna spokoju wszystko jedno czy pod flaga Rosji,ktora ich zywila i chronila i wyplacala renty i emerytury czy pod inna flaga…, te biedne grupy ludzi siedza w kurnikach z kurami ,w schronach ,wygladniale i zmarzniete,dzieciarnia nie chodzi do szkoly i nie ma gdzie sie bawic…stracone pokolenie z ktorego tylko moze byc nowe mieso armatnie czy mozna na taki stan rzeczy przynyjac oczy ? Nie wiem czego ONZ nie wysyla tam misji pokojowej niebieskich beretow,mowia tu ,ze niby Rosja na te misje nie zezwala…Niech pod patronatem ONZ ugruntuja sie te ” NovaRosja” Republiki i niech zwylki ludzie nie musza zyc pod bombami w schronach…poniewaz Ukraina to kompromitacja dla EU i dla Merkel to wszystkie media tu od miesiecy milcza…..a nawet mysle,ze Rosja zajeta w Syrii i z turecka hiena oraz chinskimi podchodami nie ma ludzi by energicznie zajac sie Ukraina…

 2. Autor od lat słusznie krytykuje udział Polski w “partactwie wschodnim”, które promował były minister Spraw Zagranicznych i niektórzy politycy Szwecji.

  To było robione na zamówienie Wielkiego Destabilizatora Zza Wielkiej Wody, zmiany porządków w Europie Wschodniej, któremu pasowała “rozpierducha” przy granicy Rosji, jako jej osłabianie.

  U nas głoszono stare tezy Giedroycia, że niepodległa Ukraina – to gwarancja niepodległości Polski oraz dla wzmocnienia tych mrzonek wyciągano ideę Międzymorza ..

  Tylko nikt nie zapytał samych Ukraińców co oni o tym wszystkim sądzą.

  Poza tym jaka to ma być Ukraina, czyje interesy mają w niej dominować, bo jak na razie to nawet tamtejsi oligarchowie zaczynają tracić na istniejącym tam bałaganie.

  Zwykły człowiek klepie tam biedę, nie ma pewności co do swego bytu i bezpieczeństwa.

  W blokach mieszkalnych nadal nie jest opomiarowane ani ciepło, ani woda, ani gaz …

  To znaczy opomiarowane jest dostarczanie ww. mediów, ale na wyższym poziomie, jak osiedle, zespół bloków czy blok.

  To się tam robi, ale powoli – bo trudno zmienić przyzwyczajenia ludzi, że coś jest niczyje – jak powietrze …

  Dlatego możliwe są tam wszelkie scenariusze.

  Stąd zalecałbym bardzo dużą ostrożność w relacjach z Ukrainą i powoli zacząłbym dokładniej kontrolować kto tam od nich do Polski przyjeżdża i co tu u nas robi?

  Jest niebezpiecznie, a może być tylko jeszcze gorzej.

  Wnioski:

  Zacząć myśleć o Ukrainie, jak o Somalii …

  • @Inicjator….znakomita analiza,podzielam w kazdy zdaniu,kontrola ludnosci naplywowej do Polski absolutnie konieczna,absolutnie…w takich oklolicznosciach “bezkrolewia” to ludzki charakter sie bardzo szybko radykalizuje i ludzie wpadaja na wrecz fantastyczne pomysly.min.”jak rozpetalem 3WS”…to wcale nie zart,to gorzka prawda ciezkiej wegetacji…

 3. Tam zdaje się rozpoczyna się impeachment Poroszenki….

  • @Uraa…tak mowiono tu o tym pare razy,tak troche niesmialo i wlasnie z tego powodu mysle,ze ma to miejsce….oczywiscie to kompromitacja dla Merkel i calej UE…,ktore przyczynily sie do tego stanu rzeczy a teraz jak strus “leb”w piasek…

 4. Слава Україні! Героям слава!

  Слава Україні! Героям слава! Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава!Слава Україні! Героям слава! Смерть л…м

  OSTATNIE SŁOWO JA WYKROPKOWAŁEM. SPRYTNA PROWOKACJA. MIMO WSZYSTKO CIESZYMY SIĘ Z NOWEGO KRĘGU CZYTELNIKÓW W CHERSONIU JAK WYNIKA Z LOGÓW. WEB. JÓZ.

  • Wiadomo, że Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie to jeden wielki naród.nic nawet faszystowskie pozdrowienie tego nie zmieni…

  • @Slawa…czy komentator ma czkawke ? Moze byc bez terapii niebezpieczna,z braku tlenu mozna i nawet umrzec,czy komentator myslal o leczeniu ?

  • Banderowsko – nazistowskie hajlowanie kretyna/kretynów umilknie w momencie gdy
   powstanie Nowa Rosja od Naddniestrza do Ługańska. CZEKAMY!!
   Z niecierpliwością! Chersoń politycznie i geograficznie “wpisuje się’ w (nową) Rosję………
   Taki porządny rejon – i zarazem z tamtąd, taki śmierdzący gad ujawnił się. 🙂 Na pewno nazistowski kretyn – “dobrowolec’ pacyfikujący Donbas. My Polacy przynajmniej duchowo jesteśmy
   z bohaterskim Donbasem…
   P. JÓZEFIE. Aż za czytelne są intencje eeeeee…. NAWET, gdyby wykropkowane były od “a do z’.

   SZANOWNY PANIE – SZANUJEMY WSZYSTKICH… POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 5. Żadne polityczne umizgi, deklaracje, ani nawet regularne płacenie haraczu tego nie zmienią. Ukraińcy po prostu nienawidzą Polski i Polaków. Przyczyny są różne. Od historycznych stosunków pomiędzy ukraińską “czernią” a polską szlachtą, przez ich sytuację w II Rzeczpospolitej, ich krwawe dążenia niepodległościowe, roszczenia terytorialne skasowane “Akcją Wisła”. Mają też świeży powód. Oni właśnie polskie państwo postrzegają jako głównego winowajcę nieszczęść trawiących Ukrainę od czterech lat. Trwająca tam indoktrynacja nacjonalistyczna indukuje i utrwala ukraiński antypolonizm. Spodziewajmy się więc, że gdy sytuacja międzynarodowa na to pozwoli, z zapałem powtórzą nam “krwawą niedzielę” 13 VII 1943 r. Pozwólcie Szanowni Czytelnicy że przytoczę raz jeszcze 3 zdania przestrogi jakiej w 1930 roku udzielił nam geniusz polskiej myśli geopolitycznej Roman Dmowski: “Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny. Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach duchowych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni. Kwestia ukraińska ma rozmaitych orędowników, zarówno na samej Ukrainie, jak poza jej granicami. Między ostatnimi zwłaszcza jest wielu takich, którzy dobrze wiedzą, do czego idą. Są wszakże i tacy, którzy rozwiązanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka”.

 6. Sytuacja na Ukrainie przypomina słowa Dmowskiego który przestrzegał przed naszym zaangażowaniem na Upadlinie.Los ekipy która w wyniku zamachu stanu wzięła władzę jest przesądzony,to tylko kwestia czasu.A Adrian nie wyciąga wniosków z historii.Po co tam jedzie?Kolejny raz stawiamy na iluzoryczne sojuszu,które zmierzają do tragedii!Już lepiej niech jedzie do San Escobar!

  • @wlodek & @Pozorovatel….tez analizuje to w ten sposob i nie moge pojac, ze po takich krwawych rozprawach i przy takim zaognionym faszyzmie,starej austryjackiej szkoly z lat poznych 20-tych i 30-tych bedac Polakiem mozna z takim uporem twierdzic cos innego i powtarzac wlasne bledy…czy ci polscy dygnitarze nie maja doradcow i nie zasiegaja ich porad i czy polskie sluzby specjalne nie musza rzadowi polskiemu zdawac relacji co w trawie piszczy…

   Te okropna sytuacje mozna by po malu niwelowac tylko w ukadzie politycznym nowej UE od Lizbony do Wladywostoku,wtedy bycie obywatelem UE nie budzi takich konfrontacji i po malu nawet powstaje swiadomosc obywatela UE…juz bardzo wielu na tzw.”zachodzie” wstydzac sie za wojny rozpetane przez Niemcy czy francuski kolonializm przedstawia sie jako “obywatel UE” i zwolennik pokoju w Europie…przez te ciagle wojny i awantury na swiecie to kwestie wlaczenia Rosji do politycznego bytu zniknely z agendy,choc to dla absolutnie calej Europy i swiata priorytetowa kwestia i bez jej regulacji beda nowe punkty zapalne czy to na Woloszczyznie czy gdzies tu i tam i znowu gdzies inndziej,po rozsypce ZW.Radz. sa mln ludzi wyzutych z porzadku gospodarczego i prawnego i w tej sytuacji odczuwaja wlasne ponizenie i po tylu latach brakuje im nadzieii i perspektywy i ten stan rzeczy moze eksplodowac…. to wlasnie ostatni dzwonek na nowe zjedniczenie sie calej Europy….mozna poczynic to etapami i nie jednorazowo przez jakas komiczna umowe akcesyjna lecz ujednolicenia prawnego poszczegolnych dziedzin,stopniowo innaczej same sobie pozostawione panstwa jak Ukraina beda zagrozeniem dla calej Europy i swiata,analiza Dmowskiego z przed tylu lat jest absolutnie trafiona a Polske przed rozwscieczeniem neofaszystowskich radykalow nikt nie obroni…..holenerskie wojska patrzyly w jugoslawianskiej Srebnicy jak z podobnych powodow jedni innym lby ( jadra,piersi ….) obcinali i procesy przed Trybunalem Wojennym ONZ w Hadze / NL niczego w tym zmienic nie moga…..

   • “holenerskie wojska patrzyly w jugoslawianskiej Srebnicy jak z podobnych powodow jedni innym lby ( jadra,piersi ….) obcinali i procesy przed Trybunalem Wojennym ONZ w Hadze / ????
    Wiem co “krolowa” sugeruje…jaką narrację próbuje przeflancować.
    Tak zwykle dedukują ‘ogladacze” lewacko-liberalnej zachodniej TV

    “tylko w ukadzie politycznym nowej UE od Lizbony do Wladywostoku’
    chłe-chłe-chłe…. 🙂

 7. Ukraina to problem w relacjach rosyjsko-niemieckich. I dopóki będzie istniała dopóty nie będzie możliwy prawdziwy sojusz Berlina i Moskwy. My dzięki rosyjskiej agresji wobec Ukrainy uzyskaliśmy rozlokowanie amerykańskich wojsk na wschodniej flance NATO. Co prawda to nie są jakieś wielkie jednostki ale to już nie są jednostki szkoleniowe czy doradcze ale siły typowo bojowe. Uzyskaliśmy więc to na czym nam zależało. Czyli na zmianie podejścia NATO do wschodnich członków. Wcześniej mieliśmy tylko gwarancje polityczne. Teraz mamy realne gwarancje militarne. Wracając do Ukrainy nacjonalizm ukraiński bardzo utrudnia powrót Ukrainy do “ruskiego miru“. A to byłoby bardzo niekorzystne dla Polski więc w pewnym sensie musimy pogodzić się z jego istnieniem. Przynajmniej do czasu gdy Rosja na tyle osłabnie a my na tyle wzmocnimy się, że przestanie stanowić dla nas zagrożenie. A zamach w Polsce doprowadziłby do natychmiastowego wydalenia wszystkich Ukraińców. Tak więc gdyby do niego doszło to na pewno nie byłaby to robota Ukraińców ale Rosji.

  • @bob

   Pozdrowienia od pilota SU-30 dla wschodniego CZŁONKA (NATO).

   https://youtu.be/F86LW0udkVY

   • @Kamczatka . Świetny filmik. Widziałem na blogu, “u Starikowa”. 🙂
    …. “od tyłu” – jest nieciekawie, o czym świadczy m.in. nieustający
    ‘stan wojenny” we Francji, czy armia na ulicach w stolicy NATO,
    częste “kęsim,kęsim”, zabawy z kobietą, tzw. “taharrush”, strefy szariatu ..a orkiestra “na tytaniku” dmie
    w surmy bojowe wpisując się ponownie w znane hasło “Drang
    nach Osten”…

  • @bob

   Przy okazji, gdzie znajdują się pozostałe części “ciała” NATO?
   Tylko i słychać – na wschodniej flance, na wschodniej flance.
   A jak NATO czuje się z tyłu?

  • @bob…de facto problem Ukrainy to brak sojuszu gospodarczo-politycznego Berlina i Moskwy,na ktory nie pozwala wujek zza wielkiej wody,ten nowy wujek moze i by na ten sojusz i pozwolil ale te olbrzymiaste koncerny arsenalu wojennego,ktore sa motorem gospodarczym u wujka nie pozwalaja na ten sojusz,gdyz moga przez napedzanie konflikotow i sraszenie swiata bardzo duzo sprzedac i bardzo duzo zarobic….pewien profesor w magazynie polityczno-gospodarczym “Makro” w kulturalnej-oswiatoweh stacji TV niemiecko-szwajcarsko-ausryjackiej tzw.”obszaru kulturalnego jezyka niemieckiego ” w “3Sat” TV powiedzial,ze te wiecznie rozogniane presje z Korea Polnocna to interes dla wujka,ktory Korei Poludniowej sprzedaje wszyskto co produkuja te koncerny wojskowe wlacznie z prowiantem dla zolnierzy i ludnosci cywilnej a wujek wie,ze kloci sie wlasciwie z Chinami,dla ktorych caly Polwysep Koreanski to maciupenki “jezyczek”,ktore Chiny chca kompletnie opanowac w tym regionie i wysiudac wujka z tych sron na wieki i co wmocnieniem gospodarczym Korei Polnocnej coraz bardziej sie Chinom udaje,jak wujka sie wysiuda z Korei Poludniowej, to sie te 2 “panstweka”w oczach olbrzymich Chin pod ich patronatem polaczy i rozpacz tych porozdzielanych przez wujka rodzin koreanskich ze sztucznie zaszczepina nienawiscia do siebie skonczy i Chiny dadza Koreii ochrone przed militarnymi zamiarami Japonii,ktora od zawsze napadala na Koree… Business,Business i jeszcze raz Business wujka odgrywa tu role i potrzeva dla Business’u utrzymania stref wplywow …..Francja i Niemcy to wrecz konaja z niemozliwosci wspolpracy gospidarczej z Rosja,Francja to nawet moze juz ledwo co sapie a Francja ma wszystkie technologie i praktyczne know-how oraz wyksztalconych ludzi,ktirych Rosja dla swojego przemyslu wydobywczego potrzebuje min.chodzi o opanowanie tzw.”kurzawki” tj. tryskania wody i zatapiania sprzetu w glebinach ziemi z ktirej sie rozne surowce mineralne wydobywa..a mowil ten profesor w “3Sat”TV,ze np. rynek Rosyjski i Koreii Polnocnej dla np.tylko dezodorantow to miliardowy interes dla Europy…..

 8. Bob,jeszcze nie w Tworkach?Może zajmiesz się stosunkami polsko ukraińskimi,a Rosja sobie poradzi!To co wykreślil p Józef,wskazuje twój los i tu pustynne pułki ci nie pomogą!

 9. Tak duże poparcie dla ukraińskich opozycjonistów względem ówczesnego prorosyjskiego obozu władzy wyraża nastroje, jakie panowały w Polsce na przełomie roku 2004 i 2005. Roman Przybylski uważa, że „Pomarańczowa Rewolucja stała się niezwykle popularna w Polsce, a polskie poparcie dla demokracji na Ukrainie przyczyniło się nie tylko do umocnienia polskiej pozycji na wschodzie, ale także do zbliżenia między Polakami i Ukraińcami”[3].https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomara%C5%84czowa_rewolucja
  ” które promował były minister Spraw Zagranicznych”
  Paanie,
  to tylko kontynuator – szedł po przetartej już przez post-komunistów ścieżce. Nie byłbym sobą, gdybym z satysfakcją nie wymienił
  tow. Kwaśniewskiego, drobniejszego lewicowego płazu wyginającego się w radosnych konwulsjach “na majdanie” – Razom nas bohato” wymieniał nie będę – daruję sobie fatygi a państwu cierpliwości… 🙂

 10. Ja tam się nie boję o losy PAD-a na Ukrainie, dostanie to na co sobie zasłużył. A Pan Bóg wie co robi.
  A jakie konsekwencję, gdyby się coś stało nie daj Boże, ale jak to mówią ptak, ptakowi oka nie wykole. Tylu Polaków wymordowali w sposób bestialski i gdyby doszło do tragedii w tym przypadku jeden więcej jeden mniej.
  PAD już od dłuższego czasu dał do zrozumienia, że nie bardzo wie co robi, np. jak słyszałem co powiedział do Morawieckiego, pan jest moim premierem to tylko utwierdził mnie ,że nie dorósł do pełnionej funkcji. Ostatnio się miota, chyba coś dotarło do niego. Nie wiem co się stało z polskim politykierem J. Kurejbo, który przekonywał, że nie lubimy Ruskich a z Ukrainą my Polacy DRUŻYMY ale nawet po zachowaniu tego politykiera czy jedyny Bóg wie kim on jest widać, że tego człowieka trzeba leczyć.
  A Dmowski miał RACJĘ oby naszła refleksja do PAD-a co do banderowców. A jak ich kocha to niech to robi we własnym i tylko we własnym imieniu. Nie zadaję tradycyjnego pytania będę czekał na transmisję z Charkowa.
  Panie Józefie WEB zamieszczenie tych ukraińskich haseł jest co najmniej nie na miejscu. Pozdrawiam i przekazuję pozdrowienia PAD-owi od KRESOWIAN.

 11. “Nie wiem co się stało z polskim politykierem J. Kurejbo,” – Korejba.
  Na pewno to samo co ze znanym ukraińskim “szołmenem’ brylującym również w ruskiej TV,
  http://www.politnavigator.net/tag/vyacheslav-kovtun Dzięki opluwaniu Rosji w ruskiej TV – zakupił mieszkanie w Moskwie(Kowtun)
  po to by dalej skutecznie, w miarę swoich “skromnych” możliwości
  pluć na Rosję i ruskich w tandemie z “naszym” J.K. ‘Szołmeni”…. 🙂
  Obok J.K. częstym gościem jest tez niejaki Z. Dz.
  I cyrk “sie krenci” – duży udział w propagowaniu antypolskich
  nastrojów wśród “widza rosyjskiego” ma zarząd “ruskiej’ TV…. 🙂
  BO, tak ma być….

  • Jako stały widz RTV mogę powiedzieć że wymienieni “panowie”reprezentują punkt widzenia POPISU,i śmiesznie i strasznie!Czym oni się różnią od czołowych przedstawicieli “drobnej zmiany”!!!

 12. Nie rozumiem…’popis” to inaczej ‘dobra zmiana’..więc czym i dlaczego mieli-by się różnić? Dodaj b.premiera, i red. nacz.’gazety
  brylujących ‘na Wałdaju” . 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.