Ukraina czyli śmiech przez łzy…

Dormition_Cathedral_2018_G1 By George Chernilevsky – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73268832

Ukraina jawi się dzisiaj jako krwawa komedia. Pierwsza tura wyborów prezydenckich została wygrana przez pana Władimira Zełenskiego, a ściślej przez kręgi polityczno-siłowo-biznesowe, które za nim stoją. Głównie są to środowiska, które zawiodły się na dotychczasowym Prezydencie Ukrainy. Nie w tym jak rządzi, tylko w problemie ponoszenia odpowiedzialności za całe zło, które spotkało mieszkańców ziem na Ukrainie i w sąsiedniej Noworosji.

Mieszkańcy ziem na Ukrainie mają dość rządzącej elity. Z perspektywy przeciętnego obywatela, państwo ukraińskie jest państwem wyzysku i przemocy, w którym bardzo wąska warstwa uprzywilejowanych może sobie pozwolić na bardzo wiele bez praktycznie jakiejkolwiek kontroli. Natomiast większość musi służyć swoim panom, żyjąc za grosze, bez żadnych szans na normalną egzystencję. Dowodzi tego masowa emigracja do Rosji i Polski. Z Ukrainy wyjechało około 12-15% ludności (lub periodycznie przebywa za granicą w celach zarobkowych). To olbrzymia część społeczeństwa, która zagłosowała nogami – z jednej strony nie godząc się na mordowanie rodaków w Noworosji, a z drugiej mając po prostu dość wyzysku i zamordyzmu, który sięga ich miejsc zamieszkania i pracy.

Państwowość na ziemiach ukraińskich ze stolicą w Kijowie w praktyce upadła. To nie jest demokracja przedstawicielska, co najwyżej można tam mówić o reprezentacji oligarchów, którzy opanowali praktycznie wszystkie sfery życia publicznego i węzłowe kwestie życia prywatnego zwykłych ludzi. Pierwszą ofiara była wolność słowa, co widać po tym jak potraktowano w mediach pana Jurija Bojko, czy wcześniej jak wyciszono ludobójstwo w Odessie (2 maja 2014 roku – PAMIĘTAMY!). O dramacie bombardowanego Donbasu, czy o pogróżkach wobec Rosji nie ma nawet po co wspominać. Nienawiść, której źródłem jest ukraiński nacjonalizm o rodowodzie faszystowskim jest złem, które niszczy ten kraj i zamieszkujących go ludzi. Mający tam władzę, nie pozwolą na to, żeby pozwolić zwykłym ludziom na mówienie prawdy. Stąd w istocie cieszy wynik pana Jurija Bojko, bo jest to dowód na to, że ludzie wiedzą swoje. Zbliżają się kolejne wybory do ukraińskiego parlamentu, jeżeli partie opozycyjne się zjednoczą, to jest bardzo prawdopodobne, że będą istotną i liczącą się siłą, której nawet propaganda przemocy oligarchów, nie będzie w stanie zagłuszyć.

Osoba pana Władimira Zełenskiego nie istniała w ukraińskiej polityce, poza warstwą komediową, gdzie przez lata ten człowiek bardzo inteligentnie krytykował rządzących. Była to krytyka bardziej osób, niż systemu, co samo w sobie powinno być symptomatyczne. Realizująca się właśnie zmiana polityczna na Ukrainie, nie dotyczy bowiem zmiany systemu – to klasyczna ustawka, mająca na celu zachowanie wszystkiego tak jak jest po zmianie „logotypu”. W tym przypadku zmieni się „hetman”, jednak realna władza będzie tam, gdzie jest od lat, gdzie są pieniądze i gdzie jest poparcie sił zewnętrznych rozgrywających kartę ukraińską. W praktyce mówimy tutaj o zdradzie własnego państwa, która jest dzisiaj realizowana na Ukrainie w majestacie prawa.

Pan Poroszenko został systemowym kozłem ofiarnym na ołtarzu swobody działania oligarchów, oczywiście żadna krzywda mu się nie stanie. Chociaż do końca nie wiadomo, jak zachowają się inni oligarchowie, aktualnie wysuwający pana Zełenskiego. Może się okazać, że obecny pan Prezydent będzie szukał schronienia w ustronnym zaciszu za granicą. Ponieważ jego „koledzy”, mogą uznać, że podanie jego głowy narodowi „na tacy”, będzie dla nich korzystniejsze. Każda rewolucja przecież zjada własne dzieci, zwłaszcza jak jest to krwawa rewolucja.

Scenariusz dla państwa na ziemiach pomiędzy Polską, Białorusią, Rosją i Noworosją jest z góry ustalony. Tych wszystkich niesłychanie wykorzystywanych ludzi czeka wybór tego samego, co już ich spotkało. Zmiana opakowania, logotypu, czy nazwiska nie ma znaczenia dla trwałości systemu. To w istocie jest bardzo smutny i tragiczny los, niestety tak wygląda tamtejsza rzeczywistość. U nas nie jest inaczej, tylko poziom zakłamania i przemocy jest nieco niższy. Musimy mieć jednak świadomość, że model ukraiński jest wszystkim tym, co czeka nas w średniej perspektywie. W tym kierunku zmierza cały Zachód, jest tylko kwestią smaku, w jaki sposób będzie realizował swoje cele.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to wcale nie jest komedia, chociaż żarty pana Zełenskiego bywają bardzo uniwersalne i są zrozumiałe dla wszystkich. Problemem jest to, że tam giną ludzie, mordowani bestialsko przez wyznające faszystowską ideologię swoich przodków z SS Galizien hordy morderców i zwyrodnialców. Donbas był winny temu, że nie chciał uznać władzy oligarchów, nie chciał dać się upokorzyć. To, co spotkało mieszkających tam ludzi przez ostatnie lata to więcej, niż horror – to hańba całej nowoczesnej Europy. Jedyną nadzieją jest tam Rosja, bezustannie dostarczająca szerokim strumieniem pomoc humanitarną, pozwalającą tym wszystkim ludziom na egzystencje. O tym oczywiście się nie mówi na Zachodzie, a na Ukrainie i tak wszyscy wiedzą skąd jest węgiel i który oligarcha za tym stoi. Front nie jest przeszkodą dla interesów tych ludzi.

W tych warunkach – istotnie ludobójstwa, tylko głosowanie na komika może przedłużyć legitymację rządzących oligarchów, których krwawe szpony zagarnęły już prawie wszystko, co mieli mieszkańcy ziem ukraińskich. Dzisiaj pozostanie im tylko śmiech przez łzy. Istotą zagadnień geopolitycznych jest jednak to, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni…

33 thoughts on “Ukraina czyli śmiech przez łzy…

 • 7 kwietnia 2019 o 05:17
  Permalink

  Smutne podsumowanie realiów sąsiadów !

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 09:04
  Permalink

  W zasadzie w Polsce zmierzamy w tym samym kierunku, tylko nie ma tak wielu tak bogatych oligarchów jak na Ukrainie.

  Nasi “oligarchowie” nie są tak liczni i znaczący.

  U nas rządzi zagraniczny biznes i to rękoma samych Polaków, czyli kompradorsko to czynią.

  Polacy sami się pilnują, nie trzeba ani patroli niemieckiej żandarmerii polowej na ulicach, ani “wywożenia na roboty do Niemiec”.

  Dlatego jeszcze jest spokój i wydawanie pieniędzy publicznych na nie zawsze słuszny “socjal”.

  No i wzajemne zagryzanie się wszystkich ze wszystkimi.

  A Ukraińców po prostu żal.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 09:25
  Permalink

  W ich realiach pozostaje im tylko śmiech przez łzy po tym jak już są za Sanem. Jeżeli tam zrobi się jeszcze większy burdel, a się zrobi to będziemy mieli u siebie 10 mln Ukraińców – czy jesteśmy przygotowani na taką inwazję ?

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 12:54
  Permalink

  A o autokracji Pana (tfu) Putina ani słowem. Owszem na Zachodzie od dawna rządzili i rządza oligarchowie, tylko ludzie tego nie widzą bo maja brzuchy pełne i na Florydę moga swobodnie sobie jechać. Jesli ktos wierzy w demokracje na tzw Zachodzie to niech mi odpowie na dwa pytanie: dlaczego w Niemczech sa tylko 2 liczące sie partie od 70 lat, a Afd jest teraz mieszana w błocie, drugie pytanie – skąd nagle wziął sie ktoś taki jak Macron, człowiek z nikąd – a prezydentem w pół roku został. To skutki oligarchizacji.
  W Rosji jest TAK samo, ale trzeba o tym pisać również. Putin do agent KGB, postsowieckiej najkrwaszej organizacji komunistycznej.

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2019 o 14:14
   Permalink

   Szef CIA Bush był prezydentem USA. A CIA jest wiele bardziej zbrodnicza niż było KGB. Putin jest przynajmniej bardzo inteligentnym przywódcą. Nie ma konkurencji w świecie. Jest Rosjaninem i pracuje dla Rosji.

   Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 13:55
  Permalink

  Лучше ужасный конец, чем ужас без конца.

  Mam nadzieję, że w drugiej turze tzw. wyborów prezydenckich na terenie byłej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki  Radzieckiej wygra ukochany towarzysz Petro Aleksijowych Walcman.
  Bo tylko ten wielki działacz polityczny w stanie pogrzebać sztuczny projekt U, dając w końcu pretekst Rosji do wyzwolenia Lewobrzeżnej od banderlogów.
  Tak naprawdę te 30%, które otrzymał Zełenski faktycznie przeznaczone dla pana Goloborod’ko  (serial “Sługa narodu).

  W końcu każdy powinien robić to co mu najlepiej wychodzi.

  https://yandex.ru/video/touch/search?text=%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%D0%B2%20%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%20%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%8F%20%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%B0&path=wizard&noreask=1&filmId=11829443599218238734

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 14:51
  Permalink

  …A gdyby tak zrobić bez wahań jakiś śmiały krok… (VOX) i odsunąć od steru owych nazistów – oligarchów, na pewno pod niebiosa podniósł by się jazgot oskarżający Rusinów z nad Dniepru o niewdzięczność, a zwłaszcza antysemityzm. Wot i wsio! ?

  Rzeczpospolita Obojga Narodów. Pan Nikt – Tomasz Gryguć
  https://www.youtube.com/watch?v=3O96NWPLQpA
  Interesująca końcówka dywagacji p. Grygucia na co od dawna już zwracam uwagę…

  “halinka” – ‘Palikut”, Nowoczesna (:) ) czy “wiesna”, jeszcze na dobre ust nie otworzyły a już miały kilkanaście procent elektoratu w kieszeni. 🙂
  “Putin do agent KGB, postsowieckiej najkrwaszej organizacji komunistycznej.”
  Durni, idiotów nie sieją – gdyż “sami się rodzą”. I takie są fakty… na dowód czego – żeby daleko nie sięgać przytoczę wyznanie “gajowegomaruchy”:
  ” Panie Albinie Siwak,
  Nie wiem, czy będzie Pan miał okazję czytać te słowa, ale wiem, że muszę je napisać.

  Przepraszam Pana za te lata pogardy, jaką żywiłem do Pana i Pańskich poglądów w czasach PRL.
  Byłem głupim, niedopierdolonym gówniarzem, który dawał się napuszczać przez żydostwo na takie osoby, jak Pan. Przez różnych Bratkowskich, Werblanówi innych Tumanowiczów.

  Chylę czoła przed Panem. Za pańską odwagę i polskość. Niech Pan jak najdłużej cieszy się dobrym zdrowiem. Niech Bóg ma Pana w swej opiece.

  Admin [Gajowy Marucha]
  Opublikowano: 25 lipca 2018, 18:24″
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/06/zmarl-albin-siwak/

  Pani jest też zaczadzona indoktrynacją solidarnościowo-katolicką.
  Mógłbym dodać -” głupia gięś” – ale nie dodam…jaki ‘kuń”(czy raczej…) jest każdy widzi… kto ma oczy.

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/07/ochrzcili-mnie-betonem-i-ciemniakiem/

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 16:17
  Permalink

  Widzę, że stary lew Krakauer wyszedł z jaskini i zaryczał… od razu się zrobiło na pewnych forach … oj zrobiło się… ktoś ma ból głowy… Zastanawiam się czemu redakcja tak bardzo ogranicza twórczość tak pożądanego i potrzebnego autora? Wolę pana Krakauera, niż pana Grzelązkę chociaż oczywiście rozumiem, że ten drugi też jest potrzebny.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 18:18
  Permalink

  I po co było kiedyś bolszewikom likwidowanie analfabetyzmu na Ukrainie, skoro sami teraz wracają do źródeł?
  21 maja 1921r. na Ukrainie powstała komisja po likwidacji analfabetyzmu
  http://www.calendarium.com.ua/v_strane_sozdana_gosudarstvennaya_komissiya_po_likvidatsii_negramotnosti_1921
  Niestety chyba cenzura bo link już nie działa.

  Szkoda tego narodu, który wraz z upadkiem ZSRR stracił szansę na normalny rozwój, zresztą podobnie jak i Polska, chociaż jesteśmy jeszcze w nieco lepszej sytuacji, to i tak stoimy nad demograficzną i w konsekwencji gospodarczą przepaścią. Tu już chyba nawet 500+ i 1000+ nie jest w stanie odwrócić zainicjowanej przez styropian i okupacyjna religię destrukcji. Ale cóż, to nie pierwszy raz w historii.
  http://macgregor.neon24.pl/post/140764,jurij-podoliaka-likwidacja-ukrainy-metoda-z-xviii-wieku

  Ale sądzę, że wszystko jest w interesie światowego i europejskiego biznesu.
  https://www.parp.gov.pl/files/74/81/105/ukraina.pdf

  @Anonim, czyli @krzyk58.
  A już myślałem, że z @halinką będzie ci po drodze. 🙂 Ale dobrze prawisz.

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2019 o 21:12
   Permalink

   “A już myślałem, że z @halinką będzie ci po drodze.”
   Ale, gdzie tam… próbowałem kiedyś być miły i układny, taki co to dla towarzystwa dałby się powiesić, jednak ‘z tym” czułem się
   nie hallo – więc postanowiłem “zjeść snickersa” co by – być sobą. 🙂
   Moja zasada – z nikim w aliansach, jak z nikim, tzn. że nie mam świętości
   ni autorytetów nad sobą, ni przed sobą. Słucham, czytam, wyciągam jakieśtam, może i błędne wnioski.. . Ale TO moje!Kazimierz Grześkowiak-To je moje Ważne to je co je moje…
   https://www.youtube.com/watch?v=82HzNBTGxoA

   Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 19:19
  Permalink

  Pytanie: Czy to co się dzieje na Ukrainie postrzegasz jako walkę oligarchów?
  Odpowiedź: I tak, i nie. Raczej jako walkę o przyszłość Ukrainy przy “pomocy” oligarchów.

  Pytanie: Kto walczy z kim i o co?
  Odpowiedź: O wpływy walczą Zachód ze Wschodem. Z tym, że ostatnimi czasy Zachodem jest bardziej Ameryka Północna, a coraz mniej Europa Zachodnia.

  Pytanie: Czy jest to nowa “gra”?
  Odpowiedź: Nie. Ta walka trwa już od czasu pierwszego Majdanu.

  Pytanie: Która strona jest górą.
  Odpowiedź: Od czasu drugiego Majdanu niekwestowanym zwycięzcą jest Zachód. Zwłaszcza Północna Ameryka.

  Pytanie: Co pokazały wyniki pierwszej tury wyborów.

  Odpowiedź: Wiele. Po pierwsze, że tylko ok. 10% Ukraińców jest wyraźnie za Wschodnim sąsiadem. Tyle głosów uzyskał kandydat “wsparty” przez Wschód tuż przed pierwsza turą, wywiadem telewizyjnym ze wschodnim premierem.

  Pytanie: Co oznacza drugie miejsce w pierwszej turze wyborów obecnego prezydenta?
  Odpowiedź: Piętą Achillesową obecnego prezydenta są słabe “osiągnięcia” gospodarki ukraińskiej. Nas spotkało szczęście w nieszczęściu; utraciliśmy większość przemysłu stworzonego podczas PRL-u, ale w zamian przyszły “montownie” nowoczesnych produktów.

  Pytanie: Jakie są obecne gospodarcze reala Ukrainy?
  Odpowiedź: Podobnie jak my, Ukraina utraciła część swojego przemysły. Wiele zakładów ulega degradacji. Tyle, że na Ukrainie nie pojawiły się zachodnie inwestycje podobne do naszych.

  Pytanie: Czy obecny prezydent czynił jakieś starania aby pchnąć gospodarkę do przodu?
  Odpowiedź: Największą nadzieje pokładał we wstąpieniu Ukrainy do Unii. Prawdopodobnie liczył na takie wsparcie inwestycjami, jaki uzyskały inne byłe państwa socjalistyczne. Tyle, że Unia nie kwapi się z przyjęciem Ukrainy. Mają własne kłopoty.

  Pytanie: A pomoc ze strony Ameryki Północnej?
  Odpowiedź: Na pewno AP zapewnia ogromne wsparcie polityczne na arenie międzynarodowej oraz wsparcie sprzętem wojskowym. Tyle, że taka “pomoc” nie zadawala przeciętnego obywatela.

  Pytanie: Jak postrzegasz kandydata o nazwisku Zelynski?
  Odpowiedź: Czytam, że Zelynski nie jest politykiem. Podobno jest osobą postawiona przez innego ukraińskiego oligarchę, skonfliktowanego z obecnym prezydentem.

  Pytanie: Jakie szanse ma Zelynski w drugiej turze wyborów?
  Odpowiedź: W wgranej może mu przeszkodzić fakt, że nie jest narodowości ukraińskiej. Języczkiem u wagi może być poparcie lub brak poparcia pani Tymoszenko, kandydatki z trzecim wynikiem w wyborach, oraz innych kandydatów, takich jak pan Bojko.

  Pytanie: Czy wybory zakończa okres pewnej niestabilności na Ukrainie?
  Odpowiedź: Absolutnie nie. Niezależnie od tego kto wygra, Ukrainę czeka proces uniezależniania się od finansowej pomocy od innych państw. Ukraina obecnie jest w trudnym położeniu ekonomicznym. Nie bardzo wiadomo w jaki sposób będzie chciał “naprawiać” gospodarkę nowy prezydent, czy nowa grupa oligarchów, która może dojść do władzy. Obecny prezydent też nie przedstawił jasnego programu

  Pytanie: Jaki przebieg wypadków przewidujesz w nadchodzących czasach.
  Odpowiedź: To co będzie sie działo na Ukrainie będzie zależało od tego, jak się będą układały relacje miedzy Wschodem i Zachodem. Tak jak powiedziałem wcześniej, obszar Ukrainy to przede wszystkim obszar konfrontacji miedzy Wschodem i Zachodem.

  Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2019 o 09:02
    Permalink

    DO krzyk58
    AMERYKI NIE ODKRYŁEŚ …

    Rodzinni potomkowie majątkowi pro-nazistowskich bankierów (Rockefellerowie) przewodzą CFR i tym samym sterują polityką amerykańską. Do CFR przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat przynależeli prezydenci Stanów Zjednoczonych, oraz zanim jeszcze “zostali wyniesieni” na owe stanowisko. Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego “niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak David Rockefeller – senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowaną przez siebie Unię Europejską. Ponad korporacjami stoi prywatny kartel bankowy kilkunastu rodzin (przedstawiciele – ordynaci rodowi to kilkunastu niewybieralnych, podstępnych ludzi posiadających nieograniczoną władzę poprzez tworzenie waluty amerykańskiej i brytyjskiej), który dostarcza walutę dla całych narodów.

    Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2019 o 21:17
  Permalink

  ja bym się zupełnie realnie nastawiał na zaostrzenie wojny, tam rządzi Kołomojski a kim on jest przecież oficjalnie wiadomo… nie ma żartów… co za nieszczęśliwe państwo… rządzone przez … “pomidory” …

  Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2019 o 09:22
  Permalink

  DO krzyk58
  AMERYKI NIE ODKRYŁEŚ …

  Rodzinni potomkowie majątkowi pro-nazistowskich bankierów (Rockefellerowie) przewodzą CFR i tym samym sterują polityką amerykańską. Do CFR przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat przynależeli prezydenci Stanów Zjednoczonych, oraz zanim jeszcze “zostali wyniesieni” na owe stanowisko. Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne KROWOPASÓW, edukacja KROWOPASÓW, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego “niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak David Rockefeller – senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko KROWOPASOWO poprzez CFR, ale również JEWROPĘ poprzez zbudowanąy przez siebie JEWROKOŁCHOZ. Ponad korporacjami stoi prywatny kartel bankowy kilkunastu rodzin (przedstawiciele – ordynaci rodowi to kilkunastu niewybieralnych, podstępnych ludzi posiadających nieograniczoną władzę poprzez tworzenie waluty amerykańskiej i brytyjskiej), który dostarcza walutę dla całych narodów.

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 o 14:44
  Permalink

  Internet pełen jest idiotów , nawiedzonych itp. Krzyk vel anonim podesłał link do niejakiego Grygucia . Podobnie nawiedzonego jak on sam . Osobnik ten ( Gryguć ) , podobnie jak inni nawiedzeni zjechał ( żeby nie powiedzieć gorzej – b zamiast rz ) wszystkie mocarstwa . To , że rozpoznaje zagrożenie ze strony USA ( Ukraina , ustawa 447 ) jeszcze krzepi . Ale gość jedzie po wszystkich ! Łoł !
  To , że Bruksela jest be , znamy z opowieści . Angela – ba , oczywiście . Żydzi – głównie i przede wszystkim , ale linkowany Gryguć dowalił się nawet do Pułku Nieśmiertelnego w Rosji , pięknej inicjatywy w kraju , który poniósł największe straty ludzkie i materialne ! Kombinował ów Gryguć coś z NKWD . Gdzie Rzym , gdzie Krym ? Co ma nasze wyzwolenie z NKWD ? Zarzucił też Putinowi spiskowanie z Netanjanjahu !!!
  Cuda nie widy ! Przecież Rosja jest tam poważnym graczem . Ale nie ! Tu chodzi o Polskę !!! Oczywiście !!!

  Tu jest Polska – jak mówi Ferdynand Kiepski .

  Wszyscy , literalnie , wszyscy , spiskują aby jeszcze dowalić naszej Umęczonej Ojczyźnie ! Urwał nać ! Chore !
  Ws. Żydów dostało się nawet Śpiewakowi juniorowi , facetowi , który położył największe zasługi w ratowaniu zasobów państwa przed łajdakami – wyłudzaczami .

  Taka widać karma – jak leniwi kartoflarze ( tubylcy ) mają w d… swoje zasoby , to nawet człek żydowskiego pochodzenia je ratujący jest kanalią . Kanaliami wg. Grygucia są zresztą prawie wszyscy . Kto jest OK – typek nie mówi . Niektórzy są “zużytymi podpaskami” . Łoł !

  Sieć roi się od takich typków . Podobny jest Michalkiewicz . Wszyscy są źli . A kto URWAŁ jest dobry ? Jaki masz bucu plan POZYTYWNY ???

  Zero odpowiedzi . Zawsze tylko jazda negatywna .

  Ale Gryguć ma plan ! Yes ! Może jechac do Iranu . Tam zorganizuje Legion Polski i wyzwoli naszą Wolską Umęczoną Ojczyznę .
  W razie czego , może połączyć siły z niejakim Braunem i modlić się o wstawiennictwo do MB Gietrzwałdzkiej , w której to bezpośrednią interwencję Braun wierzy . A Polska jak zwykle DUMNA I SAMOTNA ( bo wszyscy inni są do d…y , albo to Żydzi ) skona w kolejnych męczarniach . Amen .

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 o 14:51
  Permalink

  b zamiast ch , oczywiście . Errata . Zjechał – zje.ał .

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 o 15:17
  Permalink

  Z przesłanej linkoteki wyłania się jeszcze postać śp. Albina Siwaka . Też dotkniętego piętnem zwierzęcego antysemityzmu . Facet ( podobnie jak Krzyk ) nie zauważył , że “wniesiony na NKWD-owskich bagnetach” ( ergo żydowskich ) system , dał takim jak on pełnię praw i zysków . Na cholerę Żydzi mieliby wzmacniać polski gmin ( 85 % społeczeństwa ) chcąc go jednocześnie zniszczyć – Siwak , podobnie jak Krzyk , nie mówią . A to podstawowy błąd logiczny . Żeby nie powiedzieć KUPA logiczna !

  Wysłuchałem dwóch wywiadów z Siwakiem . Na więcej nie miałem siły . Szczytem paranoi jest wywiad na YT z Siwakiem i jakąś śmieszną kreaturą ” Janem Zbigniewem hrabią Potockim ” prezydentem ( czego ??? ) . Tego już nie wysłuchałem . Głupota i hucpa mają granice . Żal tylko , że poczciwy Siwak dał się wpuścić w takie maliny .
  Tak przy okazji , jeśli Siwak mnie widzi z niebios . Beria , żydowskiego , a jakże , pochodzenia , wypuścił tuż po śmierci Stalina ( raczej chwalonego przez A. Ś. ) z łagrów miliony (!) ludzi . Wstrzymał też najbardziej szalone i chore budowy zainicjowane przez Sosa .

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 o 18:44
  Permalink

  @fly. W twoich komentarzach roi się od zniekształceń , niedomówień
  i problemów widzianych poprzez swoje odbicie w lustrze.
  – Wstrzymał też najbardziej szalone i chore budowy zainicjowane przez Sosa . Sosa? Decyzje zapadały – KOLEKTYWNIE, wy komuchy zrzucacie wszystko na barki Stalina…
  To wasze komunistyczne (trockistowskie) spojrzenie na Stalina (ach, jak ci komuniści
  nienawidzili i nienawidzą do dziś STALINA – łotry!) 🙂
  – wypuścił tuż po śmierci Stalina ( raczej chwalonego przez A. Ś. ) z łagrów miliony (!) ludzi. ‘Raczej chwalonego” – już po tym stwierdzeniu widzę że
  masz blade pojecie o czym piszesz… 🙂
  Panie kolego, Beria wypuścił miliony jeszcze w 38′ niszczonych przez zbrodniczy komunizm trockistowski (Jagoda, nast. Jeżow) niszczył narody a zwłaszcza Słowian , na szczęście
  bandyci komunistyczni z partii i bezpieki pod koniec 30’ dali szyję” 🙂
  Sprawiedliwość dziejowa??! Amnestia, (Холо́дное ле́то пятьдеся́т тре́тьего- widział? A to watek na oddzielny temat) o której wspominasz z Berią miała tyle wspólnego że przytrafiła się już po aresztowaniu i chyba rozwałce Berii. Co miała na celu? Stworzenie chaosu
  w przełomowym momencie dziejów ZSRR…
  A po za tym wiesz , że nic nie wiesz – p. ‘kolego”, więc polecę skrótem, w temacie jednego
  z najpoważniejszych analityków politycznych w RP p. Grygucia taka opinia?
  Za mało w KC PZPR było SIWAKÓW, za dużo kosmopolitycznych komunistów w rodzaju Rakowskiego i tej czeredy…i wyszło jak wyszło…
  ‘Rossjańska Moskwa, konkretnie “ruska” TV to siedlisko antypolonizmu z racji……………………………………………………….. napiszę więcej
  dr Piskorski tam nie pasował do “ichniej” układanki., banderowiec Maciejczuk,
  Jakiś Dzięciołowski, pajac Korejba ze “Sputnika” a, i owszem! A swoją drogą
  po przypale, “Sputnik” omijam szerokim łukiem – “tam” podobnież
  produkuje się niejaki Kwaśniewski czy wróble ćwierkają o związkach tego portalu z niejakim Urbanem.
  “o , że Bruksela jest be , znamy z opowieści . Angela – ba , oczywiście . Żydzi – głównie i przede wszystkim , ale linkowany Gryguć dowalił się nawet do Pułku Nieśmiertelnego w Rosji , pięknej inicjatywy w kraju , który poniósł największe straty ludzkie i materialne ! Kombinował ów Gryguć coś z NKWD . Gdzie Rzym , gdzie Krym ? Co ma nasze wyzwolenie z NKWD ? Zarzucił też Putinowi spiskowanie z Netanjanjahu !!!
  Paaanie, szkoda że tak mało rozumiesz…. 🙂

  Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2019 o 23:26
   Permalink

   @krzyk58

   Niestety to ty mało rozumiesz i twoi “mistrzowie”. A @fly ma pełną rację. Zresztą od dwóch lat toczę z tobą bój o prawdę, która jest dla was niewygodna, jako pseudo-narodowców pod wezwaniem świętych zdrajców watykańskich. Też żal mi śp. Siwaka, że dał się wmanewrować “jaśnie państwu”, a fakty są takie, że było trochę żymian co to własne interesy chcieli robić przy okazji polityki, podobnie jak było jeszcze więcej “jaśnie państwa” i wszelkie maści “polaczków”, co to nie po drodze im było z nowym systemem więc na każdym kroku sabotowali, jak tylko mogli. Siwak się z nimi borykał, ale biedny źle rozpoznawał źródła zła.

   Ale teraz ma już to z głowy, podobnie jak miliony Polaków ma już z głowy system sprawiedliwości społecznej zmuszający ludzi do egalitaryzmu. Teraz mogą się modlić do woli przed świętymi obrazami i słuchać mowy nienawiści na niedzielnych kazaniach, że lewica, że ateiści, że poganie to samo zło tego świata. Ale świadomość młodych pokoleń na przekór Gryguciom, Braunom, Michalkiewiczom, Żebrowskim i wielu innym wzrasta i jedni mają po prostu wylane na to wszystko bo wiedzą, że i tak do końca życia nie mają już żadnych perspektyw i będą tylko niewolnikami w kapitalizmie, inni wyjadą aby te perspektywy zdobyć, ale pozostaną tacy, którzy z tej świadomości zrobią użytek i powiedzą w pewnym momencie tym wszystkim nawiedzonym oraz okupantom religijnym, styropianom – my wam już dziękujemy, wymierajcie sobie spokojnie w kolejkach do lekarza, skoro taki system sobie i nam stworzyliście, ale od nas szacunku ani pomocy nie oczekujcie. Najgorsze jest to, że już się to dzieje, już się rozpoczyna. Oj będzie wiele zgrzytania zębami i płaczu po obalonych styropianowych mitach i pomnikach. Jednego mitu już nie ma, wkrótce padną następne. Nikt już nie da się nabrać na ballady Karczmarskiego, który pewnie nie wytrzymał obrazu tego co trzeźwym okiem po latach obejrzał, więc stres i choroby zrobiły swoje. Takie życie.

   Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2019 o 09:34
  Permalink

  Krzyku , dyskusja z Tobą to kopanie się z koniem ! Weźmy tylko 1 ( jeden ) szczegół . Po śmierci ( kumasz ? ) Stalina , rządził Beria . Bydle również , jak Stalin , rządził SAM , kolektywne zarządzanie to ściema propagandowa , więc dokąd go nie zabili ( kolektywnie ) to wypuścił te miliony ludzi z łagrów i wstrzymał durne budowy . To jest POWSZECHNY aksjomat historyczny i żadne Grygucie czy Krzyki tego nie zmienią . Podobnie jak faktu , że “żydowski” komunizm po 1945 r. w Polsce wpierw posłał do lekarzy i szkół plebs gnojony dotąd przez panów … ale w istocie dybał na Polaków . Wyjaśnij mi proszę tę zagadkę !
  To KUPA logiczna tak jak Twoje rozumowanie . W swym wpisie udajesz ( to pozytywna wersja ) , że nie rozumiesz o czym piszę . Ale fakt , ja NIE ROZUMIEM dysfunkcjonalnych mózgów !

  Przy okazji miły Krzyku , sądzę , że jesteś emerytem resortowym . Yes !
  Dowód , proszę , jak parę lat temu wszedłem na ten portal głosiłeś swe przejście na emeryturę . A jesteś wszak rocznikiem 1958 , czyli do 65 lat masz jeszcze 4 lata . Można stąd wysnuć posługując się Twoją filozofią przeróżne domysły . Rozumiesz sam – NKWD , Żydzi , służby itp. Kupa gorzkiego śmiechu . Proszę , nie wyjaśniaj wczesnego wieku emerytalnego . Dałem tylko przykład . pzdr mimo wszystko .

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2019 o 10:44
  Permalink

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI NA POGRZEB ALBINA SIWAKA DEMASKUJĄCEGO WASP-OWSKĄ AGENTURĘ W “SOLIDARNOŚCI”
  https://www.youtube.com/watch?v=3Ta3frJAiVI&t=1s

  Ps. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

  Po prymo (pierwsze) bydlakiem był N. Chruszczow, p. “kolego” czego nie
  mogę powiedzieć o Stalinie ,czy nawet Berii ( z rosyjskiego punku widzenia) – wystarczy że mówią komuniści już od 53’…
  Po prymo (drugie) ile rządził, zważywszy że 5.03. Stalin przeszedł do wieczności a już latem aresztowano Berię (rozgrywki wewnątrzpartyjne
  mafiozów partyjnych)
  Анатолий Вассерман – Не Сталин кровавый тиран, а Хрущев
  https://www.youtube.com/watch?v=vbVHqSxaj20&t=645s

  Anatolij Wasserman o Stalinie bez cenzury
  https://www.youtube.com/watch?v=-0yXKmRuLBs
  (Włącz napisy – po polsku).

  Ps. ” rządził SAM” 🙂 Gdzie i od kogo te rewelacje usłyszałeś na zebraniu POP/ – (podstawowa org. partyjna)
  🙂

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2019 o 20:03
  Permalink

  Krzyku , wszelką dyskusję z Tobą uważam za bezproduktywną . Nie wyjaśniłeś NICZEGO z przesłania Kurkucia – np. z kim chce zrobić w Wolsce porządek , skoro wszyscy wokół to dranie więksi lub mniejsi . Nie zająknąłęś się nawet żartem ws. resortowej emerytury , chociaż u Twoich idoli wzbudziłoby to natychmiastowe podejrzenia , do pejsów włącznie ( trochę żart ) .

  Nie wiem nadal , po co ggggggg team , miałby w Polsce dawać plebejuszom buty , szkoły i ośrodki zdrowia skoro tak nienawidził Polaków . Ten system Siwak akurat chwalił , ale roli “pejsatych” w w/w awansie polskiego plebejusza ŻADEN z Twoich idoli nie wyjaśnił .

  Niedawno Miecław przytoczył z Myśli Polskiej analizę książki ekonomisty BŚ na temat WYBITNEGO wpływu PRL na kondycję Polski , również ekonomiczną , nie mówiąc o kopernikańskim wręcz przewrocie w traktowaniu klas niższych . Żadne Twoje linki i wpisy tego nie zauważają . Je..ją głównie ffffff i szukają spisków . Te spiski – wszystkich i wszędzie są znamiennym znakiem opętania . Poza tym wiara w bezpośrednią interwencję bóstw , co już jest zupełnym szaleństwem !

  Idąc dalej , można odnosić się do innych nacji z dystansem , ale np. uśrednianie ggggg do roli pasożyta to chamstwo i prymitywizm . Podobnie np. o Polakach mógłby powiedzieć jakiś liberalny Europejczyk , że ” WSZYSCY słuchają o. fffff i noszą zarobione pieniądze do Torunia ” . Jak widzisz taki cytat jest DURNY , bo nie sądzę , aby ktoś ( poza Tobą ) z tego forum był zauroczony fffff i słał mu kasę .

  Takich bzdur walą ci “idole” tysiące . Nie chce mi się tracić czasu na jałowe brandzlowanie umysłowe .

  Nie wiem kto to Aleksander Jabłonowski , przytoczyłem opinię ŚWIATOWYCH historyków ws. wypuszczenia ludzi z łagrów przez Berię . Na pewno nie będę robił kwerendy . Jestem normalny ! Kumasz ?

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2019 o 22:29
   Permalink

   “Nie zająknąłęś się…”Kabaret Elita – Rycerze Trzej cz.1
   https://www.youtube.com/watch?v=3jP779Gr41Q
   Pozostańmy więc (każdy) przy swoim (votum separatum) jako to w dawnej
   Polszcze bywało.
   Z Bogiem!

   A! Podrzucam (nieopatrznie)…”БЕРИЯ проигрыш” w czterech odsłonach.
   https://www.youtube.com/watch?v=hX3j_6SciWI&t=10s

   И примкнувший к ним Шепилов 1 серия Детективный сериал, 2017
   https://www.youtube.com/watch?v=VAU-Q9qL4ow&t=5s

   A! “przytoczyłem opinię ŚWIATOWYCH historyków ws. wypuszczenia ludzi z łagrów przez Berię”
   Hmmm.. każdy orze jak może – wierzysz w “autorytety światowe”?
   Można i tak kto mądremu zabroni?
   Pro – Ł. Beria “65 лет назад, 23 декабря 1953 года был расстрелян подлый британский шпион, “грязная моська, осмелившаяся соперничать с партией”, маршал Советского Союза и всесильный глава МВД СССР Лаврентий Павлович Берия. После смерти Сталина Берия был главным преемником Генералиссимуса, но заговор партийной и военной элиты объединил Хрущёва, Маленкова и маршалов Победы – Жукова и Конева. Каким образом маньяк и шпион нескольких разведок смог остановить репрессии 1937-го, пятнадцать лет возглавлять советские спецслужбы, руководить эвакуацией предприятий в 1941-м, обеспечивать работу тыла, охрану высшего руководства и успешную реализацию Атомного проекта?! Какое будущее ожидало нашу страну, если бы Берия пришёл к власти? Почему холодное лето 1953-го до сих пор остаётся “слепым пятном” в нашей истории?
   Pytania…. Ty masz na szczęście gotowce, napisane jeszcze przez Chruszczowa. 🙂
   Więc jesteś zwolniony z uprawiania dumki – wystarczy wierzyć, wszak
   TO powiedziano na XX Zjezdzie…po co szukać dziury w całym? Skoro
   jest miło i przyjemnie…
   Dobrej nocy!

   Odpowiedz
   • 13 kwietnia 2019 o 21:11
    Permalink

    @fly. За что Лаврентий Берия заплатил своей жизнью
    https://www.youtube.com/watch?v=kA8kU3Rl1Tc

    @Miecław. Piszesz bzdury, dlatego że siedzisz w lewicowej czarnej dziurze,
    postrzegasz historię poprzez narzucone Polakom przez lewicę i masoństwo w II RP, PRLu i III i pół RP (CIĄGŁOŚĆ) schematy i stereotypy. TO TRWA…Kościuszko?
    Niejednokrotnie wyrażałem (swoją) opinię to mason, jakobin, agent obcych, zachodnich interesów,pomyśl z jakich powodów(dlaczego) był strawny w masońskim
    Londynie (Dywizjon 303) jak i kosmopolitycznej Moskwie (kościuszkowcy).
    – Dlaczego międzynarodowa bolszewia w Brukseli nienawidzi Polski i Polaków – dlatego BO, MY
    POLACY mentalnie NIGDY nie będziemy eurobolszewickim kołchozem!
    Miecławie, furda tam “jakiś Kościuszko” przechodzę do następnego,
    powiązanego w kłębek polityczny tematu. Jako że wkrótce zawita “majowa
    jutrzenka”, moim zdaniem jest to święto dla wykluczonych intelektualnie, 🙂 będziesz miał kolejną okazję do świętowania…a JA zapytam (ordynarnie)
    – CZEGO?!
    “Przy okazji rocznicy ogłoszenia konstytucji gubiącej Rzeczpospolitą – wspomnijmy tych, którzy usiłowali ją uratować, trzech głównych sygnatariuszy Konfederacji w TARGOWICY:

    Branicki był Europejczykiem pełną gębą, cynicznym umysłem, za młodu zwłaszcza nieco zwariowanym, jednak zdolnym do nauki realiów, a przy tym utalentowanym dowódcą, po prostu wiedzącym co ma sens, a co nie, nieco wreszcie odpowiadał charakterystyce zdeklasowanego polityka głównego nurtu. To mózg. Szczęsny Potocki był człowiekiem idei. Zdolnym myślicielem, twórcą programu, wizji ustroju Rzeczypospolitej, na wskroś uczciwym, rzymskim. To była cnota. A trzecim był Rzewuski, dawny konfederata radomski, były zesłaniec, przerażony, rozchwiany, czujący, że coś się dzieje źle, lecz niewiedzący co dokładnie, szczery, niepewny, niewątpliwie patriotyczny. To była polskość. https://marucha.wordpress.com/2018/05/04/bajki-trzeciomajowe/
    Tiaaaaa, i pomyśleć że Ty ‘uczyciel” , “kadra nauczycielska” z okazji
    … będzie nauczać ‘zgodnie z programem’ o …. ŻENADA!
    Miecławie nasze postrzeganie jest diametralnie różne, a prawda – wbrew temu co piszą jest jedna i niepodzielna, niektórzy uważają że
    jest jak doopa gdyż każdy ma swoją – jest to jednak nie-prawda! Sam pisałeś
    że historię (podręczniki do nauki) mamy co najmniej ‘pokręconą”, że należałoby pisać od nowa – moim zdaniem lewicowa w formie i treści od lat 20’ ubiegłego wieku!
    Więc? ….wychodzi na to że stoisz po fałszywej stronie barykady! 🙂
    Na zakończenie przydługiej pisaniny (wolę linkować) ‘podniesę” twoje ego:
    https://treborok.wordpress.com/2019/04/13/islandia-przyjela-deklaracje-wszystkie-religie-sa-bronia-masowej-zaglady/
    Już byli tacy co to bredzili o – opium… a na łożu śmierci “dawaaj księdza”
    – z wiatykiem, i Bogu niech będą dzięki. Amen!

    Odpowiedz
    • 13 kwietnia 2019 o 23:44
     Permalink

     Sługo okupacyjnej religii i ukrytych ciemnych sił żymiańskich, poczytaj sobie na temat targowicy XIX wiecznych autorów pochodzenia szlacheckiego, a może doznasz oświecenia. Wtedy to najbardziej oświecona szlachta odkryła korzenie zła, które Polskę zgubiły i oni nie mieli wątpliwości, że to przede wszystkim jezuici ze swoim systemem wstecznego kształcenia i sama okupacyjna religia, jako taka do tego doprowadziła. Później lewica tylko skorzystała z tych opinii i opracowań, m. in. Trentowskiego.
     W istocie żałosne są twoje próby obrony czegoś, co historia dawno już osądziła, nawet ta prawicowo widziana.

     Odpowiedz
  • 13 kwietnia 2019 o 17:44
   Permalink

   Chłopie, co ty linkujesz? Wykłady dla wykluczonych intelektualnie? Twoim zdaniem Polska zniewolona przez kler i “jaśnie państwo” ma być Polską marzeń? Tylko kogo? Chyba tylko watykańskich lokai i funkcjonariuszy, bo naród wtedy cierpiał katusze pod butem pana i plebana, co światły Kościuszko chciał zmienić. Niestety trafił na bezwład intelektualny tych niby prawdziwych Polaków z rodowodem i upośledzeniem intelektualne rozpitego ludu na skutek propinacji, więc jego ideałów ani planów większość nie zrozumiała, a wręcz przeciwnie stawiła opór na skutek braku świadomości i inteligencji społecznej, narodowej. Oto jest prawda w telegraficznym skrócie czego też w szkole się nie dowiesz. Chęć wyzwolenia i oświecenia chłopów nadal się nie podoba “jaśnie państwu” i plebanom, że nie tylko Kościuszko, ale wszyscy najwięksi bohaterowie Polski walczący o polepszenie bytu narodu, są oczerniani propagandowo przez siły zła i ciemnoty. Jak nisko upadło społeczeństwo, jeżeli czegoś takiego słucha i przyjmuje to za postawę patriotyczną. To przecież nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga i wartościami prawdziwie chrześcijańskimi.

   Memoriał Kościuszki jest ponadczasowy i aktualny do dziś, a więc mały cytacik:
   “O Kościele, religii i wolnej myśli”
   Autor tekstu: Tadeusz Kościuszko
   (…)
   “Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.
   Teraz, kiedy znane są zgubne skutki tego błędu, wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu niż pozwolić im upaść i upodlić się, a na koszt Rządu utworzyć szkoły dla Chłopów, w których będą oni mogli uczyć się moralności, rolnictwa, rzemiosła i kunsztu.” (…)
   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5498

   Czy aby ten opis nie przypomina jako żywo dzisiejszego sojuszu tronu z ołtarzem w Polsce i jego zgubnych skutków dla narodu?

   Odpowiedz
 • 12 kwietnia 2020 o 02:00
  Permalink

  Tekst ewidentnie prorosyjski a cały ten portal pewnie finansowany z Kremla. Jest to tak ewidentne że nawet uczniak podstawówki sie zorientuje

  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2020 o 10:19
   Permalink

   Przecież wiadomo, że Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród, to jaki to ma być tekst ? a portal swoich sympatii nie ukrywa możesz o tym wprost na nim przeczytać 🙂

   Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2020 o 11:42
   Permalink

   Chyba brakuje ci nieco inteligencji, jeżeli nie zauważasz tu przede wszystkim propolskich narodowych interesów propagowanych na tym portalu? Czy w takim razie Kreml mógłby wzmacniać polską rację stanu?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.