Za twierdzeniami o przestępstwach „za poprzedniej ekipy” powinny iść działania

graf. red.Za twierdzeniami o przestępstwach „za poprzedniej ekipy” powinny iść działania. Traktujmy nasze państwo na serio. Jeżeli obecna władza stwierdza w sposób obiektywny i jest w stanie wykazać to przed sądem, że w okresie poprzedniej władzy rządziła nami mafia – to niech będzie konsekwentna. Należy aresztować podejrzanych, jak również zobowiązać świadków do stawiennictwa w celu składania zeznań.

Mamy aferę związaną z firmą inwestującą w złoto, to jest wielki przekręt, którego różne wątki są po prostu zatrważające. Ci co powinni byli wiedzieć – milczeli. Dzisiaj zasłaniają się, że nie mieli obowiązku reagować? To, niech zwrócą swoje pensje za ostatnie kilkanaście lat, albowiem w żadnej mierze nie spełnili swojej roli. Z władzą wiąże się odpowiedzialność, obecnie rządzący powinni o tym pamiętać.

Co z nagrywaniem przez „kelnerów”? Czy śledztwo w tej sprawie przyniesie jeszcze jakieś efekty? Nie podlega wątpliwości, że nagrania pomogły obecnie rządzącym w dobrym wyniku wyborczym, jednak to należy wyjaśnić, ponieważ tu chodzi o państwo. Chyba, że rządzącym już o państwo nie chodzi? Może chociaż liczne wątki, które ujawniły te nagrania zostałyby w sposób należyty wyjaśnione? To może się przydać rządzącym politycznie – a jest co roztrząsać.

Co z aferą hazardową? Ujawniono lobbing polityczny w trakcie prac nad Ustawą z 29 lipca 1992r. o grach i zakładach wzajemnych. W październiku 2009 roku ukazała się seria artykułów prasowych, gdzie opublikowano stenogramy z nagrań szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej z jednym z biznesmenów. W kwietniu 2011 roku umorzono śledztwo.

Pamiętamy o nagraniach z panem Władysławem Serafinem? W lipcu 2012 roku ujawniono rozmowy pana Serafina z panem Władysławem Łukasikiem prezesem Agencji Rynku Rolnego. Wiele tam było o możliwych nieprawidłowościach, nepotyzmie i inne kwestie w tle z PSL-em i obsadzonymi przez tą partię agendami rządowymi.

Dobrze, że ruszyło się w sprawie tzw. reprywatyzacji – rząd weźmie się za tzw. czyścicieli kamienic. Jednak to już powoli trwa i bardziej przypomina show, niż pracę prokuratorów. W tej kwestii jest tylko jedno pytanie – dlaczego nie ma masowych aresztowań? Przecież ustalenie osób, które stały za procesami wymaga jedynie dostępu do Ksiąg Wieczystych.

Co z aferą związaną z działaniem tzw. komisji majątkowej, która przekazywała mienie komunalne i państwowe jednemu z Kościołów? Czy tym sprawom nie wypadałoby się bliżej przyjrzeć? Przecież państwo (w tym samorządy) poniosło gigantyczne straty.

Do tego był jeszcze szereg kwestii prywatyzacyjnych, m.in. słynny Ciech. Czy jest ktoś, kto nie chciałby zrobić tak złotego interesu z rządem? Może żeby za wykorzystywanie jego autostrady zapłacić z budżetu kilkaset milionów Złotych? Co z tymi sprawami? Może głębiej sięgniemy i przypomnimy Powszechny Program Prywatyzacji?

Bez najmniejszego problemu moglibyśmy jeszcze wymienić kilka przykładów tzw. afer i innych zdarzeń budzących wątpliwości – co nie znaczy, że mają one charakter przestępczy. Chodzi o to, żeby wyjaśnić nawarstwione znaki zapytania.

Widać duże zainteresowanie rządzących wyjaśnieniem problemów jakie nawarstwiły się w poprzednich latach. Tylko, że rządzą już dwa lata, a nie ma żadnych efektów. Niesłychanie ciekawym jest sprawa związana z podatkiem VAT. Jeżeli to prawda, że przez tyle lat straciliśmy około 200 mld Złotych, ponieważ państwo zaniechało swoich działań, to ludzie za to odpowiedzialni również powinni odpowiedzieć. Przynajmniej na zasadzie wysłuchania publicznego – dlaczego? Warto przy tym pamiętać, że część z tych osób, w tym jeden z byłych Ministrów Finansów ma również obce obywatelstwo.

Należy domagać się od rządzących bardziej konkretnych i zdecydowanych działań, a nie tylko mówienia o tym, że będą działać. Jeżeli trzeba, to niech będą aresztowania i to masowe – osób podejrzanych o przestępstwa. Niech nie skończy się jak zawsze na gadaniu!

W interesie nas wszystkich jest wyjaśnienie chociaż tych najświeższych afer w Polsce, jeżeli się nie da ukarać, to przynajmniej – wskazać winnych i tych, którzy najbardziej zyskali na konkretnych zdarzeniach i działaniach. Im szybciej to się stanie, to tym lepiej dla nas wszystkich. Miejmy nadzieję, że rządzącym nie zabraknie wytrwałości. Przy czym część motywacji, może być czysto polityczna, ale niestety tak działa nasza rzeczywistość.

23 myśli na temat “Za twierdzeniami o przestępstwach „za poprzedniej ekipy” powinny iść działania

 • 27 listopada 2017 o 05:33
  Permalink

  Jest wiele spraw nie wyjaśnionych, ale mnie interesuje m.in. ile zebrano na ratowanie stoczni – “styropianowej kolebki” oraz gdzie się te pieniądze podziały?

  Pełna zgoda z Autorem, że wszystko może skończyć się na gadaniu, a nie powinno.

  Podobnie jest z modernizacją techniczną naszej armii i jej rozwojem liczebnym.

  Rusza gigantyczna produkcja autokarów w Sanoku, obejmująca “aż” kilkadziesiąt pojazdów oraz zapłacono za przyszłościowe dostawy karabinków, chyba najdroższych na świecie.

  Czyżby w ich cenie była dopiero budowa budynków i hal produkcyjnych?

  Co do wzrostu liczebności Armii, to decydenci zadowalają się niedzielnymi defiladami kilkuset “weekendowych” żołnierzy, za co pobierają ok. 96 złotych …

  To wszystko wygląda gorzej niż w 1939 roku.

  Rozdmuchano zagrożenia, wróg prawie “u bram”, a tu zabawy w wojsko, Msze i parady.

  Nic więcej.

  Zamysłem autora jest urealnienie działania Państwa Polskiego, tak żeby ruszyły rozliczenia.

  Oznacza to patrzenie w przód.

  Bo za dwa lata, ewentualna nowa ekipa rządząca będzie musiała kontynuować procesy i aresztowania, tylko wowczas już w stosunku do obecnych “załatwiaczy” i pseudonaprawiaczy.

  Do tej pory była milcząca zgoda pomiędzy zmieniającymi się ekipami, że tylko sobie gadamy – nikt nie idzie siedzieć.

  Pora z tym skończyć.

  Na początek zacząłbym zamiast programu Mieszkanie +, budować więzienia …

  Amen.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2017 o 07:50
   Permalink

   To doskonały pomysł więzienie plus!

   Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 06:29
  Permalink

  Dokładnie tak powinno być, karanie – prokurator, więzienie. Jeżeli rząd twierdzi, że poprzednicy kradli – co mówiła sama pani premier że wystarczy nie kraść to proszę ukarać złodziei ! To logiczne ! Domagajmy się ukarania przestępców! Tych co nas okradali. Inaczej ten rząd kłamie

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 08:08
  Permalink

  Jaki to pozer. Nie ma efektów jego działań.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 08:21
  Permalink

  Konkluzje słuszne,ale czego my oczekujemy od partii która ma te same korzenie co poprzedniczka!Rządzi POPIS,łatwiej trzymać 2 lata bez postawienia zarzutów M.Piskorskiego niż postawić zarzuty rzeczywistym złodziejom na niespotykaną skalę!A co do Amber Gold,wiedziały galy,co brały.!

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 08:36
  Permalink

  Wszyscy twierdzą – występek – kara. Jest poważny problem, po drodze jest prawo. “Nasi” tzw. “politycy” są wynajmowani do stanowienia prawa, nie do rządzenia. Niestety, w praktyce, jest to “szara masa” służąca do otumaniania nas wszystkich. Warstwa decyzyjna “polityków”, albo nie potrafi albo nie chce rozwiązać tego problemu / problemów.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 09:53
  Permalink

  Autor zapomniał o aferze Olina, za którą Wałęsa do dziś powinien gnić w kryminale, o zamachu Michnika na państwo w zmyślonej aferze Rywina lub o aferze Tusk Jarucka, która zmieniła losy państwa. To nie były afery finansowe typu Amber Gold, reprywatyzacji, OFE lub 100 milionowych rekompensat za przestępstwo Smoleńskie. Te afery polityczne Solidarności podważyły fundament istnienia narodu. Przyniosły w efekcie władzę prymitywowi żoliborskiemu, Adrianowi, Ziobrze, Macierewiczowi i biskupom.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 13:47
  Permalink

  Kara śmierci. Szubienica dla zdrajców z PO. Oczywiście po wcześniejszej zmianie prawa.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 14:27
  Permalink

  Mocne ale tak trzeba pisać. Świadczyć prawdzie

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 15:26
  Permalink

  Szubienice – szubienice dla zdrajców jak w Katowicach!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2017 o 17:04
   Permalink

   Śmierć wrogom Ojczyzny! W tym chociaż jesteśmy zgodni!

   Odpowiedz
   • 27 listopada 2017 o 17:18
    Permalink

    Popieramy myśl narodową i socjalistyczną na tym portalu. Niech żyje wielka słowiańska Polska katolicka!

    Odpowiedz
   • 27 listopada 2017 o 20:20
    Permalink

    @Narodowe Siły Zbrojne 2.0. Wielka Polska Słowiańska, nie może być katolicka. Jest to nielogiczne, gdyż każdy katolik podlega Watykanowi i jego feudalnej strukturze kościelnej. Polska jest tylko kondominium religijnym Watykanu. Katolicka Polska nie może być też socjalistyczna, bowiem jest to wbrew polityce kościoła i jego dogmatom o świętej własności prywatnej. Katolicyzm jest też kosmopolityczny, a więc antynarodowy, jak przejmie w Polsce całkowitą władzę, to nie zachowa narodowego charakteru. Podobnie jak po 966 roku, może ponownie rozpocząć się kolonizacja niemiecka i wybranego narodu. Chyba, że zostanie zniesiona podległość Watykanowi, a kk stanie się całkowicie narodowy. Katolik nie może być prawdziwym Słowianinem, bo Słowianie mają swoją kosmocentryczną religię, którą kiedyś zniszczyła krwawa ewangelizacja.
    Wielu młodych ludzi zaczyna jednak interesować się prawdziwą historią Lechitów i następuje powolny powrót do korzeni, tym samym do religii słowiańskiej.

    Prawdziwie wolną Polskę z egalitarną kulturą słowiańską mieliśmy już w PRL, ale dzięki m.in. polityce Watykanu i kościoła w Polsce mamy już pozamiatane. Możecie już być tylko sługami kapitału i wyglądać zbawienia oraz słuchać swojego biskupa zgodnie z prawem kanonicznym.

    Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 19:53
  Permalink

  W ładnym towarzystwie się znalazłem!Na prawo jest tylko ściana,a później niezapomniany krzyk się dziwi że lewica jeszcze istnieje!Pozdro.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2017 o 21:15
   Permalink

   Włodku, ponieważ nie ująłeś w cudzysłów ” w ładnym towarzystwie się znalazłem” to ja odczytuję, że jest to komplement w stronę pań.
   Zdrowia życzę i pozdro.

   @ Krzyk daj sobie spokój z Bliskim Wschodem, tego na tm Portalu nie lubią. Natomiast jak będziesz pisał dużo i krytycznie o PiS, delikatnie można pisać krytycznie o PO to z pewnością cię Moderator polubi. Zatem wracaj a ja pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 20:33
  Permalink

  Widz, że zrobiło się brunatnie…

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 20:49
  Permalink

  Ano byłoby super, gdyby udało się rządzącym rozliczyć wiele afer poprzedników oraz swoich. Ale nie miejmy złudzeń. Przestępczą reprywatyzacją zajęto się tylko dlatego, że kamienice przechodziły w ręce oszustów, a nie potomków dawnych właścicieli.

  Natomiast na pewno nikt się nie zajmie bezprawnym zwrotem tych kamienic dawnym właścicielom, mimo, że oni nie ponieśli żadnych nakładów na ich odbudowanie po wojnie (budował je cały naród), a być może jeszcze otrzymali odszkodowania w PRL w ramach umów indemnizacyjnych. Kto był cwany i zdążył, to jest ustawiony kosztem narodu, który zamiast myśleć tylko się modli, dzięki temu kolejny raz w historii został ostrzyżony.

  Teraz planują ustawę która ma zagwarantować odszkodowanie częściowe za znacjonalizowane mienie. 20 % to bardziej sprawiedliwe niż oddawanie wszystkiego, co odbudował naród. Ale ten naród niech może wreszcie zażąda odszkodowania za 500 lat pańszczyzny, a nawet więcej, bo pierwsze folwarki pańszczyźniane powstały na ziemiach polskich w dobrach kościelnych i klasztornych już w XIV wieku.

  Poza tym nie łudźmy się, nigdy nie ruszą przekrętów, które miały miejsce podczas działania Kościelnej Komisji Majątkowej. Ponieważ nie mogę linkować źródła zgodnie z zaleceniami WEB JÓZ. polecam, aby każdy sobie wyszukał w sieci film pt. “W IMIENIU KOŚCIOŁA” i obejrzał wyniki prowokacji dziennikarskiej. Po jego emisji w trybie wręcz natychmiastowym zamknięto działalność tej komisji, wiadomo dlaczego i jak to działa. Warto też przeczytać książkę, która porusza wiele historycznych i aktualnych faktów nielegalnego zdobywania majątku przez kk. Seweryn Mosz, Kasa Pana Boga. Raport ze śledztwa w sprawie majątku Kościoła w Polsce, Wyd. LUX, 2010.

  “O działaniach Zbigniewa Ziobry ws. przejmowania kamienic w Krakowie, bałaganie w komisji reprywatyzacyjnej, Kościele, który jest ponad prawem, a także o możliwym przebiegu kampanii samorządowej mówi w rozmowie z Onetem prof. Jacek Majchrowski.” Też chyba nie można linkować, ale każdy znajdzie ten dzisiejszy wywiad.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2017 o 21:47
   Permalink

   W imieniu kościoła … dobre. Bardzo dobre….

   Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 21:31
  Permalink

  Bezwzględnie należy rozliczyć zdrajców. Nie ma litości dla ludzi którzy szkodzą krajowi.

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2017 o 23:34
  Permalink

  Popieram rozliczenie za afery, niech odpowiedzą za wszystko – włącznie z aferą alkoholową i FOZZ!!!!!!

  Odpowiedz
 • 28 listopada 2017 o 08:09
  Permalink

  Referencie owocowy jakiś ty mondry a w sprawie amb. gold niczewo nie poniał. A jak z twoimi gałami chyba ci się już wysuszyły. A to też ma wpływ na ogólne zdrowie, którego ci życzę jako przyszły ateista.

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2018 o 20:58
  Permalink

  Wierszyk 1-szy:

  Kiedyś przyjdzie taka jesien,

  Ze na drzewach m

  Zamiast liści,

  Będą wisieć komuniści.

  Ktoś go sparafrazował i powstał 2-gi::

  Kiedys przyjdzie taka jesień,,

  Że na drzewach , równo,

  łeb, przy łbie, jak gruchy,

  Będą wisieć solidaruchy.

  Nie znam wielkości jednej , ani drugiej , przeciwnej sobie , jak widać lubiącej się nawzajem strony, ale widzę u każdej ze stron, wielką chęć do wzajemnego wywieszania się . Jesliby do tego doszło , pozostanie tylko -OP-, autorzy , czytelnicy i komentatorzy.

  Zapanuje ład, pokój , dobrobyt i szczęście o ile nie sprawdzą się od dawien dawna znane prawdy , choćby o lichej grupie Polaków , dajmy na to – Gdzie Polaków sześć, tam nie ma co jeść.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.