Tu nie widać rozwiązania – potrzebujemy referendum aborcyjnego

graf. red.

Tu nie widać rozwiązania – potrzebujemy referendum aborcyjnego. Polska jest w uścisku pandemii i protestów, które paraliżują kraj. Jest czymś nie mającym precedensu – jak nieskończenie głupi błąd zrobiła dobra zmiana, decydując się na podniesienie kwestii aborcyjnej w tak trudnym momencie. To prawdopodobnie nie był przypadek, tylko wyrachowanie. Jeżeli symulacje wskazywały, że w najbliższych dniach – i tak dojdzie do załamania się systemu opieki zdrowotnej, złamanego falą pandemii. To być może działanie mające na celu wzbudzenie protestów społecznych, było czynnikiem, który miał tutaj zakryć nieprzygotowanie państwa i jego skutki?

Wszyscy politycy dobrej zmiany, poza panem Prezydentem – jednoznacznie nawołują do obrony, mobilizacji, zjednoczenia się i budowy ruchu katolicko-narodowego, który będzie bronił wartości, życia, Narodu i Ojczyzny. Pan Prezydent oczekuje rozwiązania, a to trochę mało jak na taką sprawę i jego rolę, to żałosne że nie jest w stanie wyrazić żadnej inicjatywy, ani nawet zdobyć się na to, żeby przemówić do ludzi w majestacie swojego urzędu.

Dalej trwają kolejne manifestacje, tysiące ludzi są na ulicy, władza traktuje ich jak przestępców. Przedstawicieli opozycji, wprost oskarża się o działanie na rzecz sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego.

Rzeczą smutną, wskazującą na anarchizację protestów, była próba „szturmu” Sejmu. To nie powinno mieć miejsca. Ponieważ Sejm jest miejscem szczególnym, jeżeli ktoś, ktokolwiek uzurpuje sobie prawo do szturmowania tego budynku, musi się liczyć z konsekwencjami.

Wiadomo już, że część z polityków dobrej zmiany, w tym także funkcjonariusze pełniący obecnie funkcje w Sądach i Trybunałach, otrzymali ochronę Policji. Nasiliły się ataki i coś, co można zakwalifikować jako próby zastraszania. To bezwzględnie nie powinno mieć miejsca. Głównie dlatego, bo tutaj – właśnie w takim miejscu – pod płaszczykiem „demonstrantów” mogą działać inspirowani przez ośrodki trzecie agenci chaosu. Opublikowanie danych osobowych jednej z osób, zaangażowanej w ruch antyaborcyjny – to coś więcej, niż stalking, to szczucie. Czy dramat jaki miał miejsce w Gdańsku niczego nas nie nauczył? Czy chcemy, żeby taka tragedia jak zamordowanie człowieka miała się znowu powtórzyć?

Oficjalni przedstawiciele jednego z Kościołów nawołują do zaprzestania przemocy, ale jakoś takim „cieniutkim głosikiem”, nie słychać niczego konkretnego, chyba się przestraszyli zdenerwowanego tłumu. Może jeszcze bardziej przerazili się obrońców swoich świątyń? W piękny sposób jednej z Kościołów sam pozbawił się legitymacji „przewodnika moralnego” społeczeństwa. Chyba nawet na trwałe, a przynajmniej można mieć nadzieję, że tak się stanie i społeczeństwo – w istotnej części odwróci się od tej instytucji, tak jak protestujący, którzy przestali nachodzić świątynie i ich okolice. Pierwszą próbą będzie coroczne zwyczajowe chodzenie po domach oficjalnych przedstawicieli tego Kościoła. Już słychać o nasilającej się ilości przypadków dzieci, które proszą rodziców, żeby wypisali je z religii.

Obserwując mendia i narodowe środki masowego przekazu, widać że mamy dwie – jeżeli nie trzy narracje. Retoryka tub propagandowych poszła na ostrza i jej celem nie jest wyciszanie emocji. Ktoś uwierzył chyba, że może zmusić do dymisji rząd? Pojawiły się „protest songi”, cała blogosfera i media społecznościowe są przepełnione nienawiścią i gniewem. Uwaga, nie żeby nie był on uzasadniony, jednak nie można tutaj mówić o tym, że mamy do czynienia z dyskusją w sferze publicznej. Nie ma dyskusji, politycy ze sobą nie rozmawiają, w istocie tego nie kontrolują, co więcej – mendiom nie zależy na uspokojeniu nastrojów. Ludzie w tych redakcjach chyba zwariowali, albo po prostu do mendiów dorwało się pokolenie, które nie wie jak to jest nie mieć prądu przez kilka dni.

Do dzisiaj, a to już prawie tydzień, nie widać w ogóle prób poszukiwania rozwiązania, wyjścia z kryzysu. Strona protestująca musi być uszanowana, bo miliony ludzi, głównie kobiet czuje się urażona. Nie ma jednak mowy o anarchii i ustąpieniu rządu, bo to i tak nie ma sensu, gdyż nie rządzi rząd tylko pan prezes. A jakie pan prezes ma poglądy, to już i film nagrał i się wypowiedział. Tu nie można mieć złudzeń. Chociaż akurat jego film w stylu „generalskim”, jest dowodem na to, że ma albo tragicznych doradców, albo się ich w ogóle nie słucha.

Sytuacja nie jest normalna i niepotrzebnie jest tak napięta. Sposobem na jej rozładowanie powinno być referendum, powiązane ze zmianą Konstytucji. To znaczy, jeżeli Suweren w referendum wypowie się, że chce zmiany prawa aborcyjnego, to tym samym wprowadzi się do Konstytucji nowe – stosowne przepisy. To nie powinno być żadnym problemem, musi mieć perspektywę – co najmniej roczną, to pozwoli na rozładowanie napięcia i zajęcie się pandemią oraz oczywiście kampanią referendalną.

Proszę się zastanowić, dlaczego nasze elity nie są w stanie wpaść na i przeprowadzić takiego procesu? Dobra zmiana musi zrozumieć, że jak gospodarka siądzie w wyniku pandemii, to nie będzie miała na rozdawnictwo i jej kres przyjdzie w nadchodzących wyborach. Wówczas druga strona, ktokolwiek nią będzie, nie będzie miała żadnej litości.

26 komentarzy do “Tu nie widać rozwiązania – potrzebujemy referendum aborcyjnego

 • 29 października 2020 o 05:20
  Permalink

  Prezes zawiódł i pokazał, że może być niebezpieczny dla Państwa Polskiego.

  Jak na razie, to ma pełnię władzy i czyni z niej bardzo zły użytek – i to wobec kilkuset umierających dziennie na Covid-19.

  Cena dolara powoli zbliża się do 4 złotych, ale to dopiero początek.

  Katolicy nie muszą mieć zapisów prawnych, żeby “chronić życie poczęte” – wystarczy nie chodzić do lekarzy w czasie ciąży, w końcu i tak wszystko w ręku Boga.

  Dlaczego wybraliśmy szaleńców do władzy?

  Bo to jeszcze nie koniec destabilizacji i to czują światli ludzie, nawet przedstawiciele dominującego Kościoła.

  Należy uspokajać napięte emocje, nie atakować kościołów, o co słusznie apelował Krakauer.

  Tylko milczenie i działanie podczas najbliższych wyborów.

  A aktywiści lewicy, niech sobie odpuszczą “napuszczanie ludzi na Kościół” – fakty same zmieniają sytuację fałszywych postaw “pro life”, bo tu nie chodzi o nic, tylko o ideologię.

  Wymuszanie wzmacniania wiary przepisami prawa państwowego źle się skończy dla dominującego Kościoła, źle się skończy dla “dobrej zmiany”, jak z ochroną zwierząt hodowlanych.

  Zachowajmy spokój, unikajmy zgromadzeń, nośmy maseczki.

  Może przetrwamy, tylko nie zapominajmy tego co się wydarzyło w czwartek 22-go października w TK.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 06:47
  Permalink

  Ludzie w tych redakcjach chyba zwariowali, albo po prostu do mendiów dorwało się pokolenie, które nie wie jak to jest nie mieć prądu przez kilka dni. – esencja naszej rzeczywistości

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 09:31
  Permalink

  A najlepsze w tym jest to, że wcale to się nie musiało wydarzyć. Nie potrzebowaliśmy tego po prostu i to co ma miejsce, to wynik reakcji społecznej na działania władz.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 10:17
  Permalink

  Jak jednak zrobić porządek? Porządkiem?

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 10:25
  Permalink

  Słuszny postulat, tyle że nie realny, bo ta władza dąży do dyktatury a nie normalizacji życia w Polsce.

  Dlatego pewne rzeczy widzę inaczej niż Sz. Krakauer:
  “To prawdopodobnie nie był przypadek, tylko wyrachowanie”. – ależ oczywiście, tylko że w planach było i jest wprowadzenie religijnej dyktatury. To są więc kolejne małe kroczki, którymi Kościół ze swoimi politycznymi lokajami zdobywa władzę albo próbuje ją zdobyć.

  “Jeżeli symulacje wskazywały, że w najbliższych dniach – i tak dojdzie do załamania się systemu opieki zdrowotnej, złamanego falą pandemii. To być może działanie mające na celu wzbudzenie protestów społecznych, było czynnikiem, który miał tutaj zakryć nieprzygotowanie państwa i jego skutki?” – raczej odwrotnie, oni chcieli skorzystać z tego załamania i strachu przed pandemią do wprowadzenia w życie planów swojej pełnej dyktatury. Widać więc jak na dłoni brak predykcji o rzeczywistości, ale nie dziwmy się temu, już kiedyś pisałem, że dobra zmiana nie ma potencjału intelektualnego i zachowuje się jak słoń w składzie porcelany, a do tego fanatycy mają zawężone horyzonty myślowe i ograniczony tunel rzeczywistości, dlatego nie potrafią diagnozować skutków swoich działań. Efekty tego są doskonale widoczne, bo nie przewidzieli do czego są zdolne “wściekłe macice”. 🙂 Przepraszam za użycie tej metafory, ale to wydaje się adekwatne do prawicowych ograniczeń poznawczych i do tych prymitywnych mózgów może takie prymitywne porównania wreszcie dotrą.
  Trzeba być naprawdę wyjątkowym durniem, do tego pozbawionym inteligencji i cofniętym w rozwoju emocjonalnym żeby w takim czasie nie przewidzieć skutków i reakcji społecznej, aby zaryzykować dobro i bezpieczeństwo kraju dla wątpliwej moralnie ideologii, do tego niezgodnej z prawem naturalnym.
  „Prawactwo”, to schorzenie które eliminuje empatię, szuka prostych rozwiązań, jeśli nie myślisz jak oni, to cię „diabeł opętał”, nie masz prawa do własnej oceny, masz myśleć tak jak dotknięty tymże schorzeniem. Proste jak budowa cepa, czyż nie? Oni wiedzą, że Bóg chce to co oni, jakieś prywatne korepetycje u „Boga” mają czy co?” – https://wolnemedia.net/aborcja-a-prawa-boskie/

  Kolejna kwestia:
  “Wszyscy politycy dobrej zmiany, poza panem Prezydentem – jednoznacznie nawołują do obrony, mobilizacji, zjednoczenia się i budowy ruchu katolicko-narodowego, który będzie bronił wartości, życia, Narodu i Ojczyzny. Pan Prezydent oczekuje rozwiązania, a to trochę mało jak na taką sprawę i jego rolę, to żałosne że nie jest w stanie wyrazić żadnej inicjatywy, ani nawet zdobyć się na to, żeby przemówić do ludzi w majestacie swojego urzędu”. – oni teraz będą udawać, “Polacy nic się nie stało” i grać na przeczekanie, aż się kobiety zmęczą protestami. DLATEGO POLKI I POLACY NIE POWINNI SIĘ PODDAWAĆ I PERMANENTNIE PROTESTOWAĆ W RÓŻNYCH FORMACH, AŻ DO WYGRANIA WYBORÓW. Czas szkodników społecznych i gospodarczych odsunąć od władzy i pognać na śmietnik historii.

  A Kościół:
  “Oficjalni przedstawiciele jednego z Kościołów nawołują do zaprzestania przemocy, ale jakoś takim „cieniutkim głosikiem”, nie słychać niczego konkretnego, chyba się przestraszyli zdenerwowanego tłumu”. – ANO CIENIUTKO ŚPIEWAJĄ BO NA WŁASNE OCZY ZOBACZYLI ŻE TE RZEKOME ŚWIĄTYNIE ICH NIE OCHRONIĄ PRZED GNIEWEM LUDU A POLKI NIE COFNĄ SIĘ ANI NA KROK. TO ONI STERUJĄC Z TYLNEGO FOTELA FANATYKÓW DOBREJ ZMIANY DOPROWADZILI DO SYTUACJI “ATAKU” NA KOŚCIOŁY. Co prawda to nie były żadne ataki, ale formy niezbędnego protestu, wobec skali zła jakie Kościół wytworzył w Polsce, ALE TO IM UŚWIADOMIŁO DOSKONALE, ŻE PRZEKROCZYLI CIENKĄ CZERWONĄ LINIĘ A TERAZ MAJĄ JESZCZE CZELNOŚĆ MÓWIĆ BANAŁY, ŻE ONI NIE CHCIELI I NIE ZASŁUGUJĄ NA NIENAWIŚĆ.

  ZA PROTESTY PRZED KOŚCIOŁAMI PONOSI WINĘ KLER. BO TO ICH MIESZANIE SIĘ DO POLITYKI I NARZUCANIE PSEUDOWARTOŚCI WSZYSTKIM POLAKOM DOPROWADZIŁO DO TAKICH SKUTKÓW.

  POZA TYM TO NIE SĄ ICH KOŚCIOŁY, NIE SĄ ICH WŁASNOŚCIĄ, BO WŁAŚCICIELEM JEST NARÓD I MOŻE Z NIMI ZROBIĆ CO ZECHCE, JEŻELI TAKA BĘDZIE WOLA NARODU. CZAS UŚWIADOMIĆ OKUPANTOM DUSZ I SUMIEŃ LUDZKICH ICH MIEJSCE W SZEREGU, TAK PO CHRZEŚCIJAŃSKU MAJĄ BYĆ SŁUGAMI NARODU A NIE PANAMI I WŁADCAMI.

  W sumie teraz w ramach pokuty biskupi i co bardziej wyrywni księża powinni leżeć krzyżem w Kościele modląc się, aby rozum im wrócił.

  Wyguglać:
  “Strajk Kobiet”. Ojciec Adam Szustak: Ja też nienawidzę tego Kościoła”
  “- Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś – przepraszam za wyrażenie – ladacznicą polityczną. Tego Kościoła, który się tak wmieszał w politykę, który jakąś swoją siłę, swoje umocowanie, przyszłość, władzę, wynikające z dobrych chęci pragnienie, żeby ludzi nawracać, ufundował w rzeczywistościach tego świata. Tak, to musi runąć – ocenił Szustak.”
  W sumie to kolejny nawidzony zakonnik nadający na kanale, ale to tylko dowodzi skali odlotu całego kleru i tej instytucji w przepaść religijnych fantazmatów wbrew ewolucji ludzkości.

  Odpowiedz
  • 31 października 2020 o 20:22
   Permalink

   @jerzyjj48@gmail.com

   Zabył podać źródło ? Nieładnie! 🙂 Jak TO nazywa się korzystanie (przypisywanie sobie) z dorobku innej osoby
   Zabyłem! 🙂
   ………………………………
   Spójrz w kalendarz! A Ty dał na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wypominki?! Czy może uczestniczysz w lewackiej gnozie – Hellowin czy jakośtak?
   Jerzyjj – przypominam……MEMENTO MORI…winieneś powtarzać (sobie) co najmniej piec razy dziennie, a czy pamiętasz o https://pl.wikipedia.org/wiki/Post i https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82mu%C5%BCna?
   ….Spisane będą czyny i rozmowy.

   Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
   I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
   TO, nie ja (proponuję) TO Cz. M. Waszyngton 1950 r. (zbiegły aparatczyk komunistyczny) no dobrze noblista 80′. (kochający inaczej). Że tez (zawsze) muszę łyżkę dziegciu……..
   Ajjjjjjjjjjj! Ten popi*ny styl! Gdzie TU sens – gdzie logika…jak ująłby @Grzegorz (jak TO czytać i rozszyfrować? Co chciał “NAM”( postępowym i oświeconym) przekazać?) Oto jest pytanie… ☺️

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 10:53
  Permalink

  To co się stało po wyborach było do przewidzenia – po prostu Naczelnik Państwa w sojuszu z Toruniem, wprowadza w życie swoją wizję ustrojową państwa, bardzo zbliżoną ideowo do tej jaka obowiązywała w Hiszpanii za Franco, czy w Portugalii za Salazara. Wyraźnie do niego nie dociera, że się spóźnił o te pół wieku…

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 11:10
  Permalink

  Fatalna decyzja TK przestała już być głównym motywem protestu. Zaczęła się rewolucja młodego pokolenia przeciwko hańbiącej naród władzy uzurpatorów, złogów cuchnącej już zgnilizną Solidarności. Władzy pochodzącej z puczu finansowanego przez CIA i Watykan Wojtyły. Młode pokolenie postuluje wyplenienia śladów tego ruchu i kościoła. Wielki rozmach ruchu i determinacja młodości stwarza nadzieję na sukces. Pytanie tylko co po tym. Niestety nikt pytania takiego nie stawia. Gdzie są te elity, gdzie duch i sumienie narodu? Duża ich część zadowala się pomnażaniem fortun, wielu się z tchórzostwa nie chce. Tym razem dolary mogą nie wystarczać, gdyż zbrodnicze imperium bliskie jest upadku i po wyborczej wojny domowej. Należy im tego z wyrachowaniem życzyć.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 12:34
  Permalink

  Polecam bardzo rozsądny i pouczający felieton:
  https://wolnemedia.net/w-dyskusji-o-aborcji-wlaczmy-myslenie-wolne-a-nie-szybkie/

  Zamach trwa:
  https://wolnemedia.net/zamach-trwa/
  Wyguglać:
  “Prokuratura chce ścigać organizatorów demonstracji w sprawie aborcji. Grozi im więzienie”.
  Zamiast szybko szukać koła ratunkowego, to oni brną w dyktaturę przemocą, to się musi dla nich źle skończyć. Naród tej opresji prawicowej dalej już nie wytrzyma.

  Szok! Czarnym puszczają zwieracze i rozum tracą, bo okupacja im się wali!
  Wyguglać:
  “Ksiądz wyszedł z bronią do protestujących. Został zatrzymany”
  “Ksiądz z Czernikowa pod Toruniem został zatrzymany po środowym proteście ws. orzeczenia TK o aborcji. Duchownemu nie odpowiadał przemarsz w pobliżu parafii. Miał przy sobie broń, którą groził funkcjonariuszom policji. W czwartek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty”.

  CO WYŚCIE KSIĘŻA I STYROPIANY KU*WA ZROBILI Z TĄ POLSKĄ? KRAJEM SPOKOJNYM I JEDNOLITYM ETNICZNIE, BEZPIECZNYM, HUMANITARNYM I EGALITARNYM DO 1989 ROKU!

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 19:11
   Permalink

   w Niedzielę lockdown

   i teraz….one chyba i tak wyjdą na protesty. Władza zacznie gumowymi kulami a skończy na ostrych.

   Odpowiedz
   • 29 października 2020 o 22:00
    Permalink

    Oczywiście w namordnikach jak przystało na lewackich rabów, zauważ z jaką ochotą wszystko
    to co na lewo, to co nie jest PRAWE ( kiedyś, dawno temu też zarzekałem że inaczej postrzegał będę linię podziału politycznego… noo, niestety – Miecław był/jest powodem “że musiałem zapomnieć”) nosi kagańce -namordniki, symbol zniewolenia od lewacko-
    komunistycznej strony (Antifa, Bl…cośtam) w Amerykach, oczywiście USA, po Azję i (chyba) Antarktydę, lewactwo TO kupiło i zaakceptowało jako nowe symbole anarchii neokomunistycznej.
    Prawi i wolni nie tylko duchem LUDZIE – po trzykroć NIE!!
    Lewactwo (kUBiety i takie tam…) protestuje z kagańcami na pyskach, (gdzie dystans?) rządzące III RP – eurolewactwo czai ze TO (jednak) swoi, tzw. “element socjalnie bliski”, (mówi ci to coś?) natomiast pokojowe protesty przeciwników TOTALITARYZMU tym razem i czasem – “medycznego ” ,”wadza” traktuje surowo – jako oszołomów, a przynajmniej eurolewacka władza w III RP – zamilcza na śmierć, wedle ichniejszej narracji – NAS NIE MA!!! I “nie ma” protestów, podobnie niczym w lipcu
    i do połowy sierpnia 1980 r. wszyscy wiedzieli że “Polska stoi” a w mass-mediach były wykonania
    planów, gospodarskie wizyty i tak dalyj. Wychodzi na to ze TV – ŁŻE, hasło wiecznie żywe niczym Lenin?! 🙂

    Proponuję do wysłuchania ostatni filmik na kanale ‘Głos Obywatelski” …ooops! Widzę że zmieniono
    nagłówek prelekcji na b. politpoprawny, wysłuchałem tejże prelekcji gdzie tytuł był naprawdę powalający jak na standardy YT… aktualnie brzmi zwyczajnie “O co chodzie w tym bałaganie?”
    Woot!
    🙂

    Odpowiedz
    • 30 października 2020 o 09:56
     Permalink

     @krzyk58

     Przestań bzdety ględzić, ciągle na tę samą nutę.
     Może zechcesz przeczytać „Drugi list otwarty prof. dr hab. Ryszarda Rutkowskiego”
     https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/09/30/20530/
     oraz wysłuchać jego ciekawego wywiadu.
     https://www.youtube.com/watch?v=ypoYBqoqxd8&feature=emb_logo
     a następnie zrozumieć, że:
     – to prawica powiązana z kapitałem rządzi światem i nie może poradzić sobie z chorobą zagrażającą życiu osób starszych i schorowanych. A może nie jest tym zainteresowana, bo jak część populacji starej i bezproduktywnej oraz najbardziej schorowanej wymrze to będą mieli mniejsze obciążenia budżetowe i będą mogli przejmować kasę dla biznesu.
     “Tymczasem na Kubie… sukcesy w walce z pandemią”
     http://1917.net.pl/node/24376

     – to prawica nie potrafi wdrożyć systemu profilaktycznego, który wzmacniałbym naturalną obronność i odporność organizmu. Przecież oni zamiast ładować miliony w jakieś tam firmy powinni ludziom za darmo rozdać mega dawki witaminy D i kompleksy witaminowo-mineralne, a następnie skupić się na ochronie życia osób szczególnie narażonych. Doniesienia z badań sugerują, że ten wirus jest kilka razy bardziej śmiertelny niż wirus grypy. Lekarze rodzinni w POZ mają rozeznanie kto potrzebuje szczególnej ochrony zdrowia i takich ludzi należałoby objąć szczególną pomocą i ochroną.

     Z info na Onecie:
     „Wśród chorych w wieku powyżej 40 lat wystarczający poziom witaminy D wiązał się z ryzykiem zgonu mniejszym o 51,5 proc. w porównaniu do osób w tym samym wieku, które jednak witaminy tej miały za mało. – Mamy bezpośredni dowód, że zapewnienie odpowiedniego poziomu witaminy D może (…) obniżyć ryzyko śmierci spowodowanej COVID-19 – mówi dr Michael F. Holick. – Roztropne będzie zalecenie każdemu przyjmowanie suplementów z witaminą D. Pomoże to obniżyć ryzyko zakażenia oraz wywołanych COVID-19 komplikacji – twierdzi autor odkrycia”

     – prawica w Polsce i na świecie robi wszystko na odwrót niż sugerowałby to zdrowy rozsądek. Wolą zatrzymać gospodarkę, bo wtedy jest szansa na przewałki finansowe, niż postępować rozsądnie i mądrze. Ta choroba wydaje się być dla niektórych kolejnym wygodnym biznesem.

     Odpowiedz
     • 30 października 2020 o 21:34
      Permalink

      Panie @Miecławie

      Podziwiam, że ma Pan cierpliwość do czytania tego bałaganu tekstu @Krzyka. Niezbyt często udaje mi się przebrnąć przez te nawiasy, cabsy i to specyficzne łączenie słów z innymi albo skracanie lub zamiana jednej litery. Nie pominę też tego wykpiwania j. rosyjskiego i spolszczania go na sposób znany tylko @Krzykowi

      uffff

  • 29 października 2020 o 19:16
   Permalink

   i jeszcze jedna rzecz, dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, chciałbym kupić domek drewniany 2 piętrowy 5×5 w Czechach. Pytałem go o czeską mądrość. W zasadzie altanę z kominkiem. Odpowiednik naszych działek rekreacyjnych z domkiem. Mieszkam blisko granicy.

   Pewnie to nie proste, ale o rodzinę na tym etapie zaczynam się bać.

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 17:40
  Permalink

  https://zagner.blog.polityka.pl/2020/10/29/aborcja-na-bliskim-wschodzie/?nocheck=1
  ===========

  W porównaniu z większością krajów muzułmańskich, cofamy sie o 50 lat….

  Płód nie jest człowiekiem.
  Nawet w przekazach KK do XIX wieku.
  Nie mówiąc już o pozycji dzieci pozamałżeńskich, panieńskich, niechcianych.
  Świętość życia?
  Od kiedy to?
  W czasach Dickensa czy Londona, wartość życia ludzkiego była zerowa.
  Poza oczywiście szlachetnie urodzonymi.
  Życie fffff zaś, było kompletnie bez znaczenia.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 17:53
  Permalink

  Chyba ten symbol protestu kobiet jest niezwykle znamienny i przejdzie do historii, jak symbol walki z okupantem religijnym. Jako symbol rewolucji kulturowej.
  https://bi.im-g.pl/im/c2/3b/19/z26457538IH,Krzyzkawica.jpg

  Chyba sam Perun Słowiański Bóg maczał w tym swoje palce, aby pokazać, że natura jest silniejsza, jest ponad prymitywne religie zniewalające ciała i umysły.
  https://demotywatory.pl/4540591/Perun
  https://demotywatory.pl/3777695/Witajcie-w-kraju
  https://demotywatory.pl/4673640/Perun

  Mam tylko nadzieję, że nie będzie to skutkowało zachodnią kulturą głupoty, ale powrotem do słowiańskiej tożsamości kulturowej i egalitaryzmu, ewentualnie także prawdziwej miłości bliźniego w duchu słowiańsko-chrześcijańskim.
  https://demotywatory.pl/4265357/Jestes-Slowianinem
  https://demotywatory.pl/4833224/18-powodow-dla-ktorych-warto-byc-poganinem-
  https://demotywatory.pl/4772495/Boze

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 18:03
  Permalink

  Akurat ‘w tym” przypadku nie potrzebujemy referendum a raczej przypomnienia bliźniemu swemu ODWIECZNEGO prawa, zasad zawartych w DEKALOGU – jako że; w referendum tak jak w demokracji każdy (niekoniecznie wioskowy) głupek ma głos ważący tyle samo co osób kompetentnych w temacie,
  wolą większości można przegłosować każdy nonsens i dać motłochowi (suwerenowi) do wierzenia/akceptacji?realizacji, BO taka była wola “suwerena”…tyle że ten suweren jednostronnie
  przesiąknięty jest (bez swojej wiedzy i zgody) do szpiku kości marksizmem kulturowym – szkołą frankfurcką… miast DEKALOGIEM.
  Myślę że w Polsce NIGDY nie będzie zgody na rewolucję eurokomunistyczną, tak jak nie ma zgody na
  modernistyczne praktyki posoborowe w KK, w wykonaniu postępowych i lewicujących sukienkowych.
  (Stąd m.in. ciągle nieposprzątana stajnia Augiasza, czy “roztwarta”,puszka “z Pandorą”!)., TO, Kościół ma zmieniać człowieka – a nie człowiek kościół, jak ma to miejsce w “posoborowiu europostępowym ”

  “Rozmawiałem kiedyś z księdzem, staruszek, emeryt zawsze zastanawiałem się, jak on to robi , by przed ukończeniem ostatniej pieśni wybiec przed wejście do Kościoła, by podać rękę uczestnikom. Trafiło na mnie i godzina rozmowy o wszystkim. Pamiętał jak Kościoły pustoszały gdy ludziom się byt poprawiał i gdy przyszedł kryzys to znowu „pękał w szwach” i budowano świątynie. Mądry człowiek i duszpasterz z tytułem profesora. Wiara przetrwa władza nie, mawiał. ” Zam. na: “gajowymarucha”.

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 21:48
   Permalink

   @krzyk58

   No to jak w końcu rozumieć ten dekalog i przykazanie “nie zabijaj”, skoro sam Kościół w czasie swego istnienia w imię panowania nad światem rzekomo swojego boga spowodował zabicie milionów ludzi na świecie? Czy nie kłuci się to w twoim sumieniu o ile je masz? A może już nie masz sumienia, bo i rozumu już nie styka?

   Przykład operowania śmiercią w swoim interesie przez Kościół w Polsce:
   “W 1668 Sejm wprowadził karę śmierci za odstępstwo od katolicyzmu, zaś w roku 1673 obywatelstwo i nobilitację przyznał wyłącznie katolikom. Dopiero w roku 1791 Konstytucja 3 maja karę śmierci zastąpiła karą ekskomuniki jednocześnie jednak nadając religii katolickiej status religii państwowej[b][13]. Wykluczenie w 1712 protestantów z Senatu, a w 1734 – wykluczenie z Sejmu, sprowokowało interwencję Prus i Rosji pod hasłem „obrony praw innowierców”.”
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrreformacja_w_Polsce

   Trudno się dziwić, że potem doszło do zaborów, do których Kościół się wydatnie przyczynił.

   Odpowiedz
   • 30 października 2020 o 09:54
    Permalink

    “No to jak w końcu rozumieć …” Normalno 🙂 wyłączyć lewicowo-marksistowskie chore miazmaty.
    Propagujesz zniekształcony “kiedyś” celowo i z premedytacją obraz chrześcijaństwa a zwłaszcza
    dorobek KK.

    Cywilizowany świat został dokładnie nasączony chrześcijaństwem przez 2000 lat i reżim ugruntowany w wierze i wartościach judeochrześcijańskich nie może zostać odrzucony, zanim te korzenie nie zostaną odcięte.

    – Antonio Gramsci, jeden z czołowych ideologów nowego marksizmu

    http://sredniowieczny.pl/czym-jest-rewolucja-ekualna-kto-ja-tworzyl-i-po-co/

    Po półtora wieku marksistowskiego prania mózgu w szkołach i na uniwersytetach, niezaznajomione z tematem osoby uważają rewolucję za wydarzenie pozytywne, oznaczające dojście do głosu tych, których zawsze poniżano. Tak silne zniekształcenie pojęć sprawia, że nawet nie zastanawiają się nad możliwością bycia kontrrewolucjonistą. http://sredniowieczny.pl/dlaczego-katolicyzm-jest-tak-niszczony/

    czytaj, wyciągaj wnioski, masz ku temu podstawy, zwłaszcza że masz wykształcenie kierunkowe
    – psychologia, nie bądź https://pl.wikipedia.org/wiki/Hunwejbini złej sprawy, wszak jesteś https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_(spo%C5%82ecze%C5%84stwo) choćby z racji wykształcenia – https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja czy aż muszę ‘uciekać” do podsuwania pod nos dwu ostatnich linków? Podumaj!
    Ps. popełnioną ortografię – wybaczam,’ pacz jakim” – tolerantio…. a swoją drogą znaczenie i sens owego słowa jest jakby zniekształcone na skutek działalności – kogo? jakich ciemnych mocy?
    Podumaj!
    🙂

    Ps. 2 Nie mam czasu na pisaninę, gdyż robota, tak wiele roboty,(wykończeniówka budowlana) a dni coraz krótsze …. 🙂

    Odpowiedz
    • 30 października 2020 o 23:23
     Permalink

     @krzyk58

     Nadal nie odpowiadasz na pytania. No i nie masz pojęcia o czym piszesz.

     Obecnie działania prawicy i kleru narzucającego społeczeństwu swoje wypaczone wartości ocierają się wręcz o terroryzm.
     Terroryzm prawicowy – ks. prof. Józef Tischner
     https://demotywatory.pl/5031956/Wypowiedz-sprzed-ponad-20-lat-z-programu-Rozmowy-z-ks-prof-Jozefem-Tischnerem

     Nikt katolikom nie nakazuje aborcji, wasze kobiety mogą rodzić potworki i je wychowywać, nie ma problemu. Ale nie macie prawa robić krucjaty przeciwko tym, którzy chcą mieć wolny wybór i nie godzą się z waszymi pseudo-wartościami.
     Tylko tyle wymaga nowoczesna cywilizacja od fanatyków i fundamentalistów idei i religii.
     Chyba nie chciałbyś, aby przykładowo wam ograniczono prawo wyboru i zmuszano np. do porzucenia wiary w imię jakiejś ideologii, która akurat wygrała wybory parlamentarne?

     Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 18:17
  Permalink

  2020-10-29 17:45

  śledźulik
  @ mcfc
  To wszystko co wymieniłeś to marnotrawienie rzadkich zasobów, których wydobycie kosztuje pieniądze, prace i wiedzę specjalistów.

  Od około 50 lat żyliśmy jako Zachód de facto na koszt przyszłych generacji (czyli mojej bom urodzony po 90)- wiem, ze my jako Polacy czknęliśmy takiego życia moze przez 10, moze przez 15 lat, ale zbyt tanie udostępnianie cennych zasobów na Zachodzie na rzecz zbyt tanich towarów za zbyt tani wysiłek zaczął się o wiele wcześniej.

  Od około 50 lat żyliśmy w szaleństwie, w którym np. w ostatniej dekadzie przeciętny nastolatek nosił przy sobie 5-6 modeli telefonów komórkowych stworzonych na bazie Materiałów Ziem Rzadkich. Przecietny Polski konsument elektroniki w wieku średnim w ciągu ostatnich 10 lat zmienił np. telewizor 3x (sic!). Przedstawiciel tzw. klasy sredniej miał 5 samochodów w leasing (później – owszem – puszczonych do drugiego obiegu, ale stworzonych na te 2-3 lata, na te 200k przebiegu, a nie na 20 lat i 2 mln przebiegu).

  Wiem, ze miło się żyło. Ja sam miło żylem bardzo krótko w porownaniu do Francuza, Amerykanina, czy Polaka który się urodził w latach 60, odniósł i utrzymał do dziś finansowy sukces w latach 90, ale czytam to forum i nie tylko te fora, czytam dużo pozycji ekonomicznych, słucham wykładów i tutaj z bólem serca zgadzam się z 3r3, że to co się dzieje na świecie to przede wszystkim uświadomienie sobie, że zasobów jest już za mało i zbyt głęboko trzeba kopać i chyba jednak 500 tysiecy polskich czy rumuńskich rodzin nie wsiadzie w zbyt tanio wyprodukowany samolot latający na zbyt tanim paliwie by zażyć słońca na wyspie koło Afryki, a zaniedługo miliony ludzi nie wsiądą w zbyt tanie samochody by zbyt tanio pojechać na rout 200km dalej.

  Będzie nowe rozdanie kart- kto zużywa, a kto jest zużywany i fajnie by było jakbyśmy jako Polska czy blok świata znaleźli w tej 1 grupie, bo ja- skromnie już żyłem jako “niezależny” człowiek i dam sobie radę bez opery co miesiąc, nowej konsoli czy corocznych wakacji- udam się na małą emigrację wewnętrzną, będę się cieszył tym co mam blisko.
  Byle żeby się nie znaleźć wśród narodów zużywanych, bo ja jakichś obozów pracy jak w ZSRR przeżywać samolubnie jako Polak nie chce.

  Reasumując- jeżeli ktoś pokazywał laskom z insta jak się ćwiczy za konkretny hajs i nie odłożył sobie by się wykupić i nie iść do kopalni czy do przemysłu ogólnie na przerób sam jest sobie winien. Skończyło się w tym roku i moze nasze wnuki sobie będą wymieniać odpowiedniki telefonów co 2 lata. Fin.
  ============

  Coś w tym jest……
  Corona 1984 zbawieniem świata?

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 20:35
  Permalink

  Referendum jest bardzo dobrą formą rozstrzygania sporów politycznych. Znakomicie sprawdza się w Szwajcarii. Niestety sprawdza się jedynie w społeczeństwach typu ateńskiej polis. My mamy za sobą trzydziestolecie degradacji moralnej i intelektualnej narodu o zaledwie półwieczu budowania obywatelskiej świadomości. To niewiele więcej niż powszechna doba powszechnej umiejętności czytania. To jest kwestia która dzieli nielicznych wśród nas “uczonych w piśmie”. Jak w niej ma zająć rozstrzygające stanowisko większość, która już Elementarza Falskiego zapomniała? Wyrażenie stanowiska w tak doniosłych sprawach wymaga wielkiego namysłu opartego na wiedzy, bynajmniej nie z telewizji i Facebooka zaczerpniętej. Skąd więc mamy wziąć taką większość? Może więc raczej rozstrzygnijmy to w rzutach kością albo monetą. Już utraciliśmy chwilową zdolność do wypowiadania się w takich sprawach.

  Odpowiedz
  • 30 października 2020 o 08:17
   Permalink

   Czymże więc jest ta Szwajcaria? Największą na świecie pralnią brudnych pieniędzy i schroniskiem dla największych finansowych hochsztaplerów? Wygląda na to, że tak. A co to ma wspólnego z demokracją bezpośrednią? – mógłby ktoś zapytać. A ja mógłbym zapytać: A czy możliwe jest, by rząd tego kraju nie wiedział, co się dzieje na jego terytorium? Idąc dalej tym tropem mógłbym zapytać: A czy obywatele tego kraju nie zdają sobie sprawy, z czego bierze się bogactwo ich kraju? Owszem, są pracowici, oszczędni, ale przecież nie tylko to składa się na ich dobrobyt. Pranie brudnych pieniędzy i chronienie hochsztaplerów finansowych nie odbywa się za darmo. Wszyscy złodzieje z całego świata lokują tu swoje pieniądze, kupują nieruchomości. Nawet bankier Kramer z filmu „Vabank” zachowuje się tak samo, będąc przekonanym, że jego brudne pieniądze będą tam bezpieczne. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że dla rządu Szwajcarii nie ma znaczenia skąd biorą się pieniądze lokowane w bankach tego kraju i do kogo należą. Ich weiß nichts (Ja nic nie wiem) – jak mówił Czech udający idiotę w filmie „C.K. Dezerterzy”. Tak właśnie zachowuje się rząd szwajcarski (Ich weiß nichts) i zapewne wielu, co bardziej świadomych, obywateli Szwajcarii też udaje, że nic nie wie. Neutralność Szwajcarii nie jest więc przypadkowa. Taki dziwny kraj. Wszystkie znaczące kraje Europy są w unii europejskiej, a Szwajcaria – nie. Zawsze neutralna. Czasy się zmieniają, a Szwajcaria zawsze neutralna. Neutralna – znaczy, że nas nie interesuje, co dzieje się na zewnątrz, ale jak macie kłopoty, to Szwajcaria uchroni wasze złodziejskie pieniądze – Welcome to Switzerland!

   Wielu zachwala szwajcarską demokrację i jak tam wszystko dobrze działa, tak dobrze, że ludzie nie wiedzą, kto jest prezydentem Szwajcarii. A niby skąd mają wiedzieć, skoro go nie wybierają? Prezydenta wybiera Zgromadzenie Federalne (parlament) na okres jednego roku. Po tym okresie nie może być wybrany ponownie, również na wiceprezydenta. Nie jest on głową państwa, ma raczej marginalne znaczenie, czysto proceduralne. Jest jednym z członków Rady Federalnej (rządu), którego Zgromadzenie Federalne wybrało na przewodniczącego tego ciała. Trudno się zatem dziwić, że Szwajcarzy go nie znają.

   Zgromadzenie Federalne (parlament) to najwyższa władza rządząca Szwajcarii. Nie ma żadnych tzw. „hamulców” – nie można rozwiązać jej izb (Rady Narodowej i Rady Kantonów) przed upływem kadencji. Jedynym wyjątkiem jest całkowita zmiana Konstytucji Federalnej. Zgromadzenie wybiera również członków rządu (Rady Federalnej) i Trybunału Federalnego. Nazywa się to „rządami zgromadzenia” – supremacja parlamentu nad pozostałymi władzami, które sam powołuje i sam nimi kieruje oraz kontroluje. Nie mają one możliwości kierowania jego poczynaniami lub tym bardziej przeciwstawiania się mu. Tak to opisuje Wikipedia i nie przesadza. To wszystko jest zapisane w Konstytucji, która jest dostępna w języku polskim w bibliotece sejmowej. Link do niej znajduje się w Wikipedii pod hasłem “Konstytucja Szwajcarii”.

   Tak więc stabilność polityczną tego kraju gwarantuje dyktatura parlamentu, a nie system demokracji bezpośredniej. Tak! Dyktatura parlamentu! Jego kadencja trwa 4 lata i żadna siła, poza jednym wyjątkiem, nie może go odwołać.
   (…)
   Jak już wcześniej pisałem, demokracja to opium dla ludu. Za każdym razem, gdy stare rozwiązanie zawiedzie, proponuje się nowe, które już „na pewno” zda egzamin. Dopóki narkotyk działa, jest dobrze, a jak przestanie, to znowu trzeba pójść do dilera – nowy pomysł na nowe fantastyczne rozwiązanie demokratyczne.” https://bb-i.blog/2020/08/07/pomysly/

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 21:18
  Permalink

  Chyba deszcz powstrzyma tą anarchię, jak również wymyje koronawirusa z przestrzeni publicznych

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 15:19
  Permalink

  Dobra zmiana doskonale rozumie, że jak gospodarka siądzie w wyniku pandemii, to będzie miała na rozdawnictwo i jej kres nie przyjdzie w nadchodzących wyborach.
  Dobra zmiana doskonale rozumie, że dlug panstwa, to nie dlug dobrej zmiany… :)!

  autor napisal …..
  Dobra zmiana musi zrozumieć, że jak gospodarka siądzie w wyniku pandemii, to nie będzie miała na rozdawnictwo i jej kres przyjdzie w nadchodzących wyborach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.